Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

byly Work

Z ciekawosci robicie te auta czy to tylko propaganda ? ile sztuk na zmiane?

@byly Work

Co ciebie to interesuje jak juz nie robisz

@Pol

napisałem "ciekawość"? spokojnie wrócę jak się ustabilizuje sprawa takie info dostalem

Tez work
@byly Work

A będziesz czekał rok, dwa a może więcej? Bo tyle może potrwać ta „stabilizacja”, trzeba być bardzo ale to bardzo niepoprawnym optymistą licząc na szybki powrót kiedy za 3 miesiące setki lipcowych nie dostanie nowych umów, później im będzie się mydlić oczy stabilizacją i pierwszeństwem powrotu do vw.

@byly Work

A można wiedzieć skąd takie info o powrocie? Solidarność kazała dzwonić osobom Zainteresowanym powrotem...ale gdzie dzwonić co i jak? Nie wiem

też były work
@byly Work

Wszystkim powiedzieli, ze jest możliwość powrotu na te same warunki. A na rekrutacji powiedzieli Ci też, że VW przejmuje worków w 95% ? wy&^%chali Cię raz, to z wielką przyjemnością zrobią to po raz drugi. Niemcy = Nadludzie. Byli i tacy już zostaną.

e
@też były work

Gdyby nie ci Niemcy to byście teraz bonele do amerykanek montowali u swarzędzkiego tapicera a nie w firmie motoryzacyjnej pracowali

Szach mat
@e

Gdyby ci Niemcy nie wjechali do nas w 39 to pewnie teraz pracowalibyśmy w polskich fabrykach produkujących polskie auta

Widzę że ten cały wirus nic nie pomógł. Ludzie jak wredni byli tak są. Zero pokory. Po co tracić czas na głupie komentarze? Być może komuś informacja dotyczącą mojego pytania by się przydała

BLB

Idziesz do solidarności. Dadzą Ci taki papier do wypełnienia odnośnie wyrażenia chęci powrotu do pracy. Póki co idź na L4.

@BLB

Dzięki za info, pójdę jak będę załatwić obiegówkę. L4 nie wchodzi w grę, póki co idę do innej pracy

Technik

Cześć Wam jest ktoś może z działu UR i może się pochwalić jaka jest średnia zarobków na stanowisku technika??

UR
@Technik

3300 netto

Eryk

To mnie rozwala .... Naprawdę VW to jedyna opcja dla niektórych z was ? Jakbym był jeszcze w Worku i by mnie potraktowali jak śmiecia to napewno nie czekał bym aż Niemiecki Pan się odezwie żebym wrócił bo jest zapier... i potrzeba (usunięte przez administratora) do pracy. Normalny człowiek znajdzie inną pracę i może lepiej na tym wyjdzie .

@Eryk

pracowałem w 3 miejscach VW miałem najlepiej zarobkowa i traktowanie to niby czemu bym miał nie chcieć wrócić? na agencji co prawda ale nie było źle Jestem młody kasy coś oszczędziłem mam na parę miechów poczekam Fajne zarobki i jeszcze bez dochodowego gdzie u prywaciarza dostane najniższa krajowa reszta pod stołem Doceniam porostu robotę

@Eryk

Warunki pracy były na prawdę dobre więc dlaczego niektórzy nie mieliby wrócić? Ja znalazłem już inna pracę, ale jeśli kiedyś może zadzwonią to przemyśle kwestie powrotu.

Przodownik pracy

Tęsknię już za tym zapachem niemytych dydoli w szatni

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Komu kończy się teraz umowa i powinien dostać na stałe

Kargul

Ło Panie trochę jest tej wiary. Osobiście znam z 50 osób co są w sytuacji gdzie niestety kończy im się umowa niebawem.

Fiat 126el

Słuchajcie, ile trzeba mieć przepracowanych miesięcy aby dostać premię wakacyjną? Kiedy premia jest wypłacana?? Czy uwzględnia się do premii także miesiące kiedy pracownik był na L4??

luka
@Fiat 126el

Premia wakacyjna wypłacana jest z czerwcową wypłatą.Dostajesz proporcjonalnie do przepracowanych pełnych miesięcy.Czyli jak pracujesz np.od 1 stycznia to dostaniesz za 5 miesięcy.L4 nie ma tu nic do rzeczy.

@Fiat 126el

Worki nie dostaną wakacyjnego ba są na wypowiedzeniu jedyne co to solidarność im załatwiła 50% odprawy

karol

a zdajecie sobie sprawę z tego,że te 100% podstawy co nam płacili trzeba będzie odrobić sobotami,?a trochę się tych godzin nazbierało,nie ma nic za darmo niestety.

Lee
@karol

A wiesz co znaczy NPU?

Kiełbasa

Jak tam panowie praca idzie? Jak tam w Swarzędzu?

helmut
@Kiełbasa

kolejka po wypowiedzenie

nn
@helmut

a tak serio?

@Kiełbasa

Dziwna atmosfera panuje czuc ze ludzie sie boja

Greg
@Pol

Już tych co mieli zwolnić zwolnili.

Poli
@Greg

To tylko się cieszyć że zostaliśmy. Najgorsze mamy za sobą.

@Greg

niestety nie,posypią się też na umowach stałych...

Cali

Koledzy z californi jestem z wami zostaliśmy wybrani na ostatnia zmianę i co Vw zapomniało o nas , to my walczyliśmy o ten projekt o jakość często ze swoimi pomysłami -zawsze ktoś coś dodał od siebie ,coś wymyślił nawet tam gdzie nie było rozwiązania koledzy trzymajcie się jesteście NAJLEPSI

@Cali

Taaa najbardziej ten co tylko chodził i kremowal rece

Tez z cali

Witam jak można tworzyć zespół jak zawsze znajdzie się jakaś chiena jak ten co ma problem z kremowaniem rak ,wiesz co idź do psychologa Bo tam na cali byli spoko i super ludzie ,zazdrościsz czy jak ze ktoś może być dobry w tym co robi

Zwolniony

Pytanie do pracownikow Worka. 1.Czy macie w wypowiedzeniu napisana konkretna date zakonczenia umowy ? Czy dostaliscie informacje czy mamy i ewentualnie kiedy zdac szafke i przepustke ?

Spawacz
@Zwolniony

Na wypowiedzeniu mam napisane, ze wypowiedzenie, które w naszym wypadku trwa tydzień, zaczyna swój bieg w momencie jego otrzymania, co jest sprzeczne z kodeksem pracy bo wg przepisów po otrzymaniu wypowiedzenia jego bieg zaczyna się w najbliższa niedziele i zawsze kończy się w sobotę, wiec jeśli dostałeś w tym tygodniu to zaczyna się dziś a umowa rozwiąże się 2 maja. Wątpliwości tez nasuwa sama forma (e-mail) jak i sama skuteczność doręczenia wypowiedzenia, nie zdziwię się jak znajdą się osoby, które odwołają się z tym pismem do sądu. W tygodniu były tez telefony z agencji w celu potwierdzenia otrzymania niniejszego wypowiedzenia jak i umówienia się na obiegówkę w zakładzie w celu zdania właśnie ciuchów, szafki, przepustki itp.

Kama1246

Teraz dopiero mogę coś napisać. Kiedy emocje opadły a mnie udało się wszystko poukładać i uwierzyć, że życie poza VW istnieje i to jakie... Pracowałam tam 15 lat. Nie mówię o pracy na linii ale w biurach. To było 15 lat dodatkowych studiów, szkoleń, dziwnych projektów i dni wypełnionych na pracy. Zdałam egzaminy na kierownika i nic...czekalam rok, dwa, trzy, cztery...nic się nie działo. Tylko obietnice i zwodzenie. Odejść nie mogłam bo były zobowiązania , rachunki. Tak więc nie warto wkładać całego serca w pracę. Ja poświęciłam wszystko. Zrobiłam dużo a w zamian otrzymałam znacznie mniej. Kiedy odeszłam mój przełożony rozmawiał ze mną tak jakbym popełniła zbrodnie. I takich jak ja jest w ich fabrykach całe mnóstwo. Niedocenionych...sfrustrowanych.... Awanse są dla "swoich" i ślizgaczy. Dużo się tam nauczyłam. Nie mówię, że straciłam te lata bo tak nie było. Plusy to stabilność, wiarygodność dla banków i dodatki. To dobra marka i w CV też robi efekt "wow". Natomiast poza VW można poszukać dobrej pracy na wyższym stanowisku i ja tak zrobiłam. Żałuję tylko, że dałam się tyle lat zwodzic. Smutne ale prawdziwe. Dla młodych osób na naukę i zdobycie doświadczenia praca ok. Natomiast jeśli macie większe ambicje , chęci i marzą wa się lepsze stanowiska to należy wyczuć moment i szukać szczęścia gdzie indziej.

MA
@Kama1246

Jedna z konkretniejszych merytorycznie wypowiedzi.

abradab
@Kama1246

Czegoś tu nie rozumiem, piszesz jakby ktoś siłą do tej pracy Cię tam wysłał. Czy nie sama złożyłaś CV, czy nie pokazano Ci na czym ta praca polega? Rodzice Ci nie wytłumaczyli, że życie jest pełne wyrzeczeń, i że to nie jest tak, że idzie się do pracy na parę godzin, odbiera wypłatę za nic i żyje się kolorowo?

pracownik vw
@abradab

a z tobą co,vw ci płaci za takie moralizatorskie uwagi??!

basia
@pracownik vw

Chyba Tobie jak jesteś ich pracownikiem. Plusy i minusy to każdy pracowdawca. NIe ma idealnej firmy. Zauważyłam dziwną regułę: narzekają: młodzi, którzy wcześniej nie pracowali nigdzie lub mieli tylko małe epizody z pracą. Nie narzekają: osoby które wcześniej pracowały po kilka a nawet kilkanaście lat w prywatnych firmach. Jak wygląda tłumaczenie. Ci pierwsi: ciężko, małe zarobki, nie chce mi się, na stanowiskach kierowniczych sami "swoi i slizgacze". Ci drudzy, ktorych tu nie ma - mam składki od wszystkiego , nic pod stołem, nadgodziny płatne, świadczenie wakacyjne, premie itd. Powiem tak, pracować trzeba wszędzie, a młodzi dziś by chcieli w pierwszym roku pracy, kupić samochód, mieszkanie i jeszcze wieczny balet w głowie. Ludzie mający lat 40+ myślą jednak inaczej.

gmail
@basia

Kama1246 w swojej wiadomości opisała raczej ludzi z ambicjami, a dla takich nie wystarczy wypłata co miesiąc i płatne nadgodziny (kogoś to dziwi w 2017 roku?). Przecież ta firma ma olbrzymie dochody i sprzedaje świetne jakościowo auta, a wy ją porównujecie do prywatnych "Januszy biznesu"? Nie wiem co wy chcecie od młodych, ambitnych pracowników. "Szwagrów" i cwaniaków boli chyba to, że takimi ludźmi nie da się manipulować, a tak bardzo by chcieli nic nie robić, zgarniać spore sumy i żeby wujek kierownik krył ich nieporadność. Kiedyś czytałem tutaj wpis, że ktoś chwalił ciepłą wodę w łazienkach i ogrzewanie pomieszczeń. Z takim podejściem to za niedługo koledzy z Ukrainy będą wam się śmiać w twarz.

padalec
@gmail

Tak wiele osób to dziwi w 2017 roku! Zapraszamy do zagranicznych korporacji dla ambitnych i wykształconych. Pracowałeś kiedy w obsłudze klienta? Sprzedaży? Na call center? Powiedz tam cokolwiek o nadgodzinach czy bonusach w postaci bonów do hipermarketu na święta. Gadacie bzdury o "obozach pracy", a sami nigdy innej pracy nie zanaliśce!!!!Nie bronię vw tylko mówię, że jak na nasz piękny i szybko rozwijający się kraj mają dobre warunki pacy i płacy - w zależności od stanowiska. A wpis Kamy1246 dowodzi nic innego tylko wypalenia zawodowego. Pracę się powinno zmieniać raz na 4-5 lat jeśli widzisz, że masz problem z pójściem dalej. W jej przypadku o 10 lat za dużo - rzeczywiście mogła je zmarnować. A co do wypowiedzi basii to nie zgodzę się z tym, że tylko 40+ tak myślą. Znam wiele osób w wieku 25+ co już mają jakąś tam stablilizację, ambicję i rozwój w głowie!!!!!!!!

kwintesencja tej firmy

Gno
@basia

Dokladnie jak mowisz mam troche ponad 22 lata i pracowalem w firmach gdzie placili najnizsza krajowa. Wiekszosc mlodych mowia ze 3-4 tysiace to malo haha. Gdzie w tym wieku bez nadgodzin zarobicie u prywaciarza ktory albo skladek nie odprowadza albobna umowie macie 2600 brutto a kilka zlotych pod stolem. Mysle ze te pieniadze dla mlodego pracownika jak w vw to duzo a jest jeszcze premia swiateczna i wakacyjna.

@basia

A ja mam 30 lat, od zawsze pracowałem u prywatnego przedsiębiorcy i było super... Fakt, zatrudnienie od najniższej krajowej a do ręki coś innego... Ciągle inna praca do wykonania. Stwierdziłem że odchodzę. Poszedłem do VW na dużo niższe zarobki w wcale nie narzekałem... A dlaczego? Właśnie dlatego że miałem odprowadzane od wszystkiego, były fajne dodatki i w ogóle zupełnie inna praca... Mogłem w miarę czysty przychodzić do domu i zawsze o tej samej godzinie a nie brudny jak kominiarz i codziennie praca po 12 godzin bez uprzedzenia wcześniejszego

@Gno

No właśnie że prywaciarze płacą teraz bardzo dobrze bo akurat mam kontakt z wiarą z którymi się uczyłem i oni nadal tam pracują i 5000 koła to podstawa tylko fach w łapach trzeba mieć!!!!!!

Wesoly

W końcu jutro do praca ale się ciesze :D:D:D:D:D:D:D:D

Mirek
@Wesoly

Pszydaloby sie jeszcze troche laby czlowiek pszyzwyczail sie do dobrego ale coz czeba nadrobic zaleglosci.orzynajmniej nadgodziny beda

Wesoly
@Mirek

Oo nadgodzinki ile sie da trzeba nadrobic kaske

@Wesoly

Zero nadgodzin. Na tą chwilę

@Tomek

Dokładnie, nadgodziny wstrzymane do odwołania.

mag

Pytanie do osób, które dostają oceny C i powyżej na rozmowie pracowniczej: co Wy takiego robicie, że je dostajecie? Ja angażowałem się praktycznie we wszystko co było możliwe a i tak dostałem B...

Strzelają loda

Emil
@mag

Kiełbasę z grilla zrób liderowi albo golonke ugotować trzeba. Jak jesteś rolnikiem przy okazji to duży plus jajka mu przynieść albo kaszankę wtedy masz C.

@mag

Ja dostałem C, pracowałem rok na umowie z agencja. I wcale nie przynosiłem majstrowi kiełbasy i jajek. Bzdura! Uzasadnienie było takie że miałem zero L4, zero urlopów na żądanie i potrafiłem naprawić każdy błąd nie tylko po sobie ale po innych. Nigdy w żadnej pracy nikomu się nie podlizywalem. Albo coś umiesz albo nie

haha

Aha to już wszystko jasne - ocena C za brak urlopów na żądanie i zero L4... jedyny sensowny argument to te poprawki. A w biurach przekonują, że C i D to dostają jakieś Robocopy. Ocena pracownicza powinna zostać zniesiona bo jest bardzo nieuczciwa.

Charles

Z połykiem

@haha

Piszę to co usłyszałem przy ocenie a to co ktoś myśli to już jego sprawa. Nie wiem czy ocena jest sprawiedliwa, ja się nie obijałem w pracy to też nic sobie nie mam do zarzucenia. Co do zwolnień lekarskich są przypadki kiedy trzeba je mieć więc to trochę dziwne. Nie każdy wymyśla sobie choroby no nie chce mu się chdozix do pracy

Pasterz Robotów
@mag

Wystarczy wymyśleć jakieś usprawnienie np.Optymalizacje czasu taktu..stacji zrobotyzowanej ... Kilka kilkanaście sekund szybsza praca daje realne zyski dla firmy...czasem udaje się przy okazji oszczędzać prąd i powietrze...Normalnie robią to firmy zewnętrzne ,ale czasem też pracownicy ....wtedy po obliczeniu realnego zysku dla firmy twój przełożony ma podstawę do dania premii C i D...czasem nawet przyspieszenia awansu zawodowego...

dziwkabereszyńska

lakiernik -:do tak zwanych przedstawicieli Załogi ... "- dlaczego sam nie startowałeś a przedstawiciela załogi ? dlaczego po nich jedziesz skoro sam ich wybierałeś? może poprostu wiesz że na ciebie by nikt nie zagłosował bo jesteś śmierdzącym leniem i tyle ...a jak nie głosowałeś to tylko to potwierdzasz ....a jak nie jesteś członkiem związku to nie masz prawa sie wypowiadać !!!

wujek Staszek
@dziwkabereszyńska

to jest najlepsza bajera. Typowy związkowiec. Skoro związki są opłacane przez VW to mam jak najbardziej prawo się wypowiadać na ich temat nawet jak nie należę do nich. W końcu to co ustalą mnie także dotyczy. Nie wyjeżdżajcie mi tu z tekstami typu: "Nie pasuje to się zwolnij". Skoro widzę jak działają te (usunięte przez administratora) z Solidarności to mam prawo komentować. Skoro wszystkim Wam jest tak wspaniale to zgłoście projekt, żeby związki rozwiązać. Po co one skoro to jest tak wspaniały pracodawca? Ludzie są zadowoleni, że pracują w tej firmie wiadomo dodatki, przelewy na czas itp. Ale jak widzę broszurkę na temat zarobków i grafikę na której jest pokazane, że średnio pracownik VW zarabia ponad 5.000 to mnie trzęsie. Chciałbym mieć tyle. TO ludzi irytuje najbardziej. Ta propaganda VW w której wspaniale grają ze sobą VW i Solidarność. Powiedz dlaczego podczas negocjacji związki nie będą transparentne? Dlaczego nie powiedzą np: Walczymy o podwyżkę płacy zasadniczej o 300 zł, Zarząd daje 100zł będziemy walczyć. takich rzeczy nie ma. Kto nam udowodni, że oni coś wywalczyli? Może po prostu zgodzili się na to co im VW daje i tyle. A w pisemkach teksty o ciężkich negocjacjach. Olbryś w swoich przemówieniach przedstawia, że w niemieckich fabrykach prawie 100% ludzi jest w związkach i narzeka, że u nas jest mało. Jedno stwierdzenie nasuwa się tutaj bardzo szybko. Może zwyczajnie tam widzą efekty związkowych negocjacji i wiedzą, że ich związki mają siłę przebicia oraz są w stanie wiele zdziałać. Nasze związki mają swoje plusy ale i minusy. Jak dla mnie mają więcej minusów i dlatego nie jest członkiem. Może kiedyś się to zmieni ale przy takim ich podejściu to chyba nie prędko. Pozdrowienia dla chłopaków ze spawalni, która ostatnimi dniami przypomina saunę :-)

wujku staszku
@wujek Staszek

6 lat minęło a tekst nadal prawdziwy :)

olymp

ktoś ma info co do umów do lipca ?

no future
@olymp

a niby skąd jest kwiecień,pomyśl!!!!dowiesz sie nie wczśniej jak na początku lipca niezależnie czy plan już jest opracowany czy nie,chyba że chcesz wierzyć w teorie wyssane z palca

Mr Nice
@olymp

Sam się prosisz o to żeby ktoś tu Ci nawciskał kit. Czekaj na info czarne na białym a nie z forum co może każdy postronny wejść.

0:0

ta wasza solidarność (usunięte przez administratora) tych z worka aż miło, szkoda że nie powiedzieli im że gdy będą zwolnienia to polecą jako pierwsi..

Volver

Ile w końcu agencyjnych straciło pracę? Rzeczywiście było ich około 200? Czy jednak więcej?

Szef

Ludzie którzy żyją od 10 do 10 niech się boja. Niemiecka gospodarka jest w dramatycznej sytuacji uważają ze muszą się przebranżowić w bardziej w rolnictwo ze motoryzacja nie jest najważniejsza w tych czasach

@Szef

Przestań straszyć Niemcy sobie poradzą lepiej niż my

Seba

Ojj nie sadze. Zreszta okaze sie w poniedzialek jak produkcja aut nie ruszy tylko beda jakies porzadki to znak najgorszego. Po weekendzie sie okaze

Majki

Ktoś wie jak to ma wyglądać od poniedziałku ???maseczki obowiązkowe ? Jakies dodatkowe przerwy ??po ile godzin pracujemy ?jakies dodatki ?

@Majki

Za co chciałbyś dodatek? Malo bylo 5 tyg w domu 100% płatne? Robimy polowe aut i tyle.

Pwr
@Majki

Ciesz się człowieku, że w ogóle do pracy idziesz. Inni w obecnej sytuacji tego luksusu nie mają, połowa auta ma być robiona, połowa ludzi nie idzie nikt nie wie co to będzie dalej, a Ty dodatku wymagasz.

Artur

Ej krylem fleksem i urlopem tak jak większość a resztę pokryła firma przy takich zyskach to pikuś

Gruby
@Majki

Dodatkowe przerwy heheh dobre na odlewni połączyli przerwy i w rezultacie mamy jedna 30 min o której chcemy

Tomaj
@Majki

Na odlewni pracujemy na trzy zmiany maski obowiązkowe, tylko idzie się w nich udusić bo na odlewni jest specyficzny mikroklimat. Jak ruszy produkcja na wszystkie maszyny to się podusimy w tym badziewiu

Bufon

Zobaczymy jak zaczniecie piszczeć i bronić tej firmy jak znajdziecie się na wylocie, bo to już niedługo nastąpi. VW-gen to kiedyś był dobrym pracodawcą , teraz to wielki mit i przeszłość. ''OBSERWATOR'' ma rację , jest wiele lepszych firm a jeśli chcecie je znaleźć to sobie poszukajcie. Vw-gen, też mi firma, od poniedziałku do niedzieli ryjesz jak bizon na orce i wielkie mi zarobki!

lipa123
@Bufon

Słuchaj, nic się nie zmieni jak wylecą. Zobacz sobie komentarze tutaj. Ludzie się pocieszają, że może za rok VW zadzwoni i znowu ich zatrudnią(!) Firma może takich ludzi kopnąć w(usunięte przez administratora) oni i tak wrócą. Przez rok będą żyć na pół gwizdka z nadzieją na telefon - woda z mózgu, tutaj nie ma już ratunku. Druga sprawa - firma ma dobry, szeroko pojęty, marketing. Przykład to choćby nowa aplikacja - nic tam nie ma oprócz najnowszych wiadomości ale wejście do użytku było sensacyjne. Firma z takim budżetem taką aplikację powinna mieć 10 lat temu. Takie "apki" piszą studenci 2. roku informatyki na zaliczenie a nie firma zewnętrzna. Pracuje tutaj dużo wąsatych januszy, przy których nie możesz wypowiedzieć swojego zdania bo powiedzą, że nie szanujesz pracy i na ciebie doniosą. Masz pracować i nic nie mówić, tzn. mówić, że jest wspaniale. Wysokie zarobki mają tutaj tylko osoby z klanów rodzinnych.

Bufon

Mnie niemiecka solidarność nie obchodzi!!

Lekasz
@lipa123

Takie apki pisze się w przerwie na kawę i to na pierwszym semestrze. Pozdro mordeczki

speed
@Bufon

jak ci nie pasuję to się zwolnij i idz do tych lepszych firm

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o