Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Mr Nice

Przestań mącić. Wina zakładu ze auta w świat nie idą przez stagnację gospodarczą? I tak starzy pracownicy wrócą bo jesteśmy zatrudnieni przez 4 zakłady a nie 1. Obowiązuje nas aneks do umowy o tzw elastyczności.

Charles

A powiedzcie mi jak to jest Jeżeli teraz tyle osób dostanie wypowiedzenie ,będzie mniej osób płaciło składki to czy zmniejszy się tez ilość osób w biurach związku

Kriss

Co z tymi którzy mają umowę do lipca ?

nowak

jeszcze niedawno w niedzielę chodziło się do pracy na 12h pełne 100% nadgodziny, dziś nie wiadomo czy starczy zamówień na jedną zmianę..

Vw matoły

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Haha

Haha dobre zgadzam się z Tobą w 100 %

pachnie mi tu Detroit

W przeszłości jeden z najważniejszych na świecie ośrodków produkcji samochodów. Tu znajdowały się główne siedziby trzech koncernów Ford Motor Company (1903), General Motors (1916) i Chrysler (1925). W zakładach przemysłu motoryzacyjnego w Detroit znalazło zatrudnienie wielu imigrantów polskiego pochodzenia. Ośrodek przemysłu chemicznego, maszynowego, zbrojeniowego, hutnictwa żelaza. Siedziba wielu korporacji finansowych i banków. Liczne uczelnie (w tym 3 uniwersytety), placówki naukowo-badawcze. Szereg budowli autorstwa najwybitniejszych współczesnych architektów, m.in. L. Miesa van der Rohe; w centrum miasta park Grand Circus, o powierzchni 2,5 ha, od którego rozchodzą się promieniście ulice; na wyspie rzecznej Belle Isle wielkie parki, liczne obiekty sportowe, podwodny tunel i most łączący Detroit z kanadyjskim miastem Windsor. Od początku XXI w. Detroit pretenduje do miana najbardziej zrujnowanego miasta w Stanach Zjednoczonych. Na tle innych dużych miast jest tutaj najwięcej opuszczonych i zrujnowanych fabryk, magazynów, kamienic itp., w przeliczeniu na ogólną powierzchnię miasta. W ciągu ostatnich 50 lat również liczebność mieszkańców miasta spadła o ponad połowę (częściowo na skutek przeprowadzki mieszkańców na przedmieścia i do aglomeracji). Aglomeracja Detroit – Ann Arbor – Flint – Windsor jest największym regionem metropolitalnym świata położonym w więcej niż jednym kraju. Detroit 18 lipca 2013 roku ogłosiło upadłość. Wniosek o upadłość (tzw. Chapter 11., ochrona przed wierzycielami) złożył szef zarządzania kryzysowego Kevyn Orr na ręce gubernatora stanu Michigan Ricka Snydera[29].

piwko
@pachnie mi tu Detroit

Może u nas nie będzie tak źle jeśli chodzi o VW...

Jaro

A ilu kolegów jest z umowami do końca lipca? Wystarczy ich czy umowy na stałe też jeszcze to dosięgnie?

Ffff

70 %wrześni

Rozważny
@Jaro

Zważywszy że na wrzesnie przyjęto jesli dobrze pamietam blisko 3 tys ludzi to kazdyz nich ma umowy czasowe. Pytanie czy umowa czasowa pracownika która sie kończy np na początku 2021 nasz zaklad satysfakcjonuje bo jak widzimy kryzys będzie potężny. Aut nikt nie kupuje teraz więc obawiwm sie ze pójdzie poza workami(pewnie z 1000 osob) to jeszcze i 2 tysiące lekko trzeba sie bedzie pozbyc????

Baja bongo
@Jaro

Jak jesteś na czarnej liście to i ciebie dosięgnie

poli

wylot nic nie zmienicie

Szt

Krafter wrzesnia jest winna dużo oni nieprodukuja aut a tam ludzie poprzechodzili na stałe i zaraz będą wracać powinno niebyc powrotu

Szybkie pytanko, czy pracownicy APT również płacą składki związkowe?

@123

Tak, jeśli przynależysz do związku to tak

@BLB

to dlaczego dzisiaj na filmie padło dwukrotnie (ze specjalnym akcentem), że celem było utrzymanie pracowników VOLKSWAGENA? - małpa by się domyśliła co się święci.

lol
@123

po co być w związkach pracując przez agencję

VW
@lol

Po to żeby więcej zarabiać i żeby pomogli jak są problemy z majstrem albo liderem

lech
@VW

W jaki sposób pracownik należący do związku ma zarabiać więcej? Rozwiń swoją wypowiedź bo jej nie rozumiem. Powiem więcej, związkowiec zarabia mniej bo mu się pobiera składkę! Jeśli majster lub lider również należy do związku to jak rozwiązywane są konflikty na linii pracownik-przełożony?

Hmm

No wygląda na to.że faktycznie wszyscy z agencji wylot

Buli

Worki polecą ? A nawet jeśli to co z tego ? Zdziwiłbym się gdyby nie polecieli. Po to właśnie jest agencja pracy. Przykro mi, ale taka jest rzeczywistość. Volkswagen i tak jest najlepszym pracodawcą dla agencyjnych. Nie słyszałem żeby jakakolwiek inna firma była tak przyjazna pracownikom atp. Po prostu macie pecha moi drodzy. Gdyby nie (usunięte przez administratora) w postaci koronawirusa to byście pracowali nadal. Takie jest moje zdanie. Pracuje w tej firmie 20 lat i daj Boże żeby jeszcze dłużej.

@Buli

Buli uważaj zebyc sam nie wyleciał. Twoje przemyślenia są mało istotne leprze są fakty i potwierdzone informacje a nie przemyślenia 20niego pracownika ha ha

@Buli

„To co z tego” no właśnie typowo polskie myślenie . Ważne ze mi dobrze a inni niech się walą. Rozumiem , ze nikt nie będzie rozpaczał ze prace straciło 500 czy tysiąc osób, ale może warto choć czasami powstrzymać się od pisania takich (usunięte przez administratora) komentarzy i wejść w skórę osób, które właśnie straciły prace (nie chodzi mi tylko tutaj o pracowników vw) a maja na utrzymaniu rodziny , opłaty , kredyty . Bo często te worki pracowały bardziej dokładnie , skrupulatnie i chodziły do pracy a nie migały się. I jak by tu tylko pościemniać i się nie narobić ! „Bo przecież „pracuje” z vw mam umowę to jestem nietykalny mogę ściemniać ”. Super ze pracujesz 20 lat obyś pracował jak najdłużej . Nie narzekaj tylko się ciesz ze masz prace bo inni mimo starań z praca musza się pożegnać .

@Głos rozsądku

Ale po co najeżdżasz na starych pracowników że są mniej skrupulatni i wydajni. Tu nie chodzi o staż i umowe tylko jak podchodzisz do pracy poprzez swoją osobowość i kompetencje. Ja tu nikogo nie usprawiedliwiam ani nie obwiniam bo i stary jest dobry i nowy też. Tak samo są też źli.

@Yataman

Na nikogo nie najeżdżam . Napisałem tylko co o tym myśle .Najeżdżanie przez autora komentarza na workow ,że poleca to bardzo dobrze to według ciebie jest dobry komentarz ??. Dlatego napisałem ze często worki są bardziej skrupulatni niż osoby z umowa vw co nie oznacza ze zawsze tak jest . Oczywiście są pracownicy którzy się starają i są tacy którzy prace maja gdzieś a jakoś się smykają i pracują dalej . Nie mogę się z Tobą zgodzić że chodzi o podejście do pracy . Moje podejście do pracy było takie :szaraki w pracy , zero L4 , możliwe nadgodziny chodziłem , święta chodziłem , ocena roczna od majstra super.Mimo to zostałem skreślony automatycznie tylko dlatego ze mam umowę z agencja . Dlaczego tak jest ? Nie wiem. Uważam ze to bardzo niesprawiedliwe ale trzeba się pogodzić z tym faktem i iść dalej . Skoro wola zatrudniać pieniaczy którzy tylko sieją zamęt i doradztwo kiedy brać l4, opiekę czy urlop na żądanie to powodzenia .

Zwrot
@Głos rozsądku

Gosciu zawsze tak było ze lecą ci co najkrócej robią taka taktyka strategia każdy taki pracodawca tak postępuje i tyle

@Głos rozsądku

Absolutnie się nie zgodzę że dobrze ze lecą worki. Nikomu źle nie życzę. Ale z tego co zaobserwowałem tutaj na forum to najgorsi ci co maja umowy na stałe. A dlaczego? To chyba tylko i wyłącznie z zazdrości.

lol
@Głos rozsądku

Czy ty rozumiesz co oznacza pojęcie pracownik TYMCZASOWY? Jest zapotrzebowanie to pracuje, nie ma takiej potrzeby to jego umowa nie jest przedłużana i trzeba mieć tego świadomość, a nie myśleć że nic się nie wydarzy i brać kredyty

@lol

Owszem rozumiem co to oznacza !!! Nie jest przedłużana a zwolnienie z dnia na dzień to ogromna różnica. Z pewnością ty masz wszystko kupione za gotówkę. Mieszkanie po dziadkach lub rodzicach , albo jeszcze lepiej mieszkasz nadal z rodzicami :D

@Głos rozsądku

Pracownicy mający umowę do lipca nie są wcale w dużo lepszej sytuacji. Porozumienie jest tylko do końca lipca, a wątpię żeby fabryka szła już pełna parą

@BLB

Przypuszczam że część lipcowych umów nie będzie przedłużonych , ale trochę lipcowi maja lepsza sytuacje. Dostaną dodatek wakacyjny a to zawsze coś no i może komuś uda się zachować stanowisko jeśli się sprawdza i pracuje a nie ściemnia. Wątpię aby nagle nikomu nie przedłużyli umów bo przecież stali pracownicy biorą l4 , urlopy, opieki a jeśli produkcja ruszy to ktoś to musi przecież robić i pchać do przodu :) a prędzej czy później sytuacja się poprawi -mam nadzieje ze szybciej . Trzeba być dobrej myśli . Pozdrawiam was koledzy cieszcie się z tego co macie i ze możecie wrócić do pracy bo ja niestety takiej możliwości już nie mam.

@Głos rozsądku

Nie powiedziałem że wszystkim. W zasadzie niewiadomo co będzie. Nie przejmuj się, jedziemy na tym samym wózku.

Z2

Czy dostaliście już informacje od swoich przełożonych kto kiedy przychodzi do pracy? U mnie połowa teamu wraca 27 a reszta w tym worki zostają w domu.

Wszystkie worki zwolnione.

Mk2

Nikogo nie będą zwalniać

@Mk2

Moge sie zalozyc o 5 tys.. starczy mi na miesiac zycia. Zobaczycie. Info potwierdzone.

Loki

Zgadza się..

Elo
@Zwolniony

A skąd masz to potwierdzone info??? Po co wprowadzasz niepewność i niepotrzebny stres.

Zys
@Elo

Poczytaj komentarze i wypowiedz szefa solidarności na Facebooku a co do lipcowych to niebede to zwolnienia tylko nieprzedłużenia umów tak samo mówiono w 2008 roku k

Zwror
@Zwolniony

To już przegrałeś. Jestem właśnie po rozmowie z przełożonym. Dostanę do lipca umowę. W maju kończy mi się umowa z agencja.

@Zwror

Ta jasne.. na jakim zakladzie pracujesz ?

Zwror
@Zwolniony

We Wrześni. Nie musi nikt wierzyć. Mi wystarczy że mam umowę.

@Zwolniony

Nikt bezpośrednio nie powiedział o zwolnieniach lecz dużo można wywnioskować z wypowiedzi Piotra z Solidarności.

@Zwror

No i w lipcu naraaaaa hehe

@Piotr

Cieszysz się z ktoś będzie zwolniony, straci pracę i środki do zycia???? Gratuluję inteligencji na wysokim poziomie. Dla Ciebie też wszystkiego dobrego ha ha

Kolega
@Zwror

I co kolego teraz napiszesz ? Nadal twierdzisz ze dostaniesz umowę ? Ciekawe skąd skoro cała agencja wypad. No ale rozumiem ze trzeba pisać aby ludzie nie panikowali i liczyli na to ze jednak praca będzie ....

ert
@Zwolniony

wylot będzie z hukiem, worki są już na listach, myślicie,że dobry wujek płaci za pierdzenie w domku przy browarze?

Juuu
@Zwolniony

Naprawdopodobniej. Jest pismo które wskazuje, że przyspieszają redukcje ze względu na automatyzacje, wypowiedzenia dla pracowników agencji pracy tymczasowej.

Kit

Poróżnienie takie ze premia miesięczna zmianowa obniżona pensja z podstawy wzięte 1% czyli jak ktoś miał 5000 tysięcy to już mniej ma i chodzenie na ranno wypłaty kiepskie panowie się szykują a chwala się ze 100%platne wychodzimy gorzej na tym tym bardziej ze ci od 27 kwietnia będą siedzieć maja już płacone 20%mniej

Co
@Kit

Ty chyba niczego nie zrozumiałeś ani z tego porozumienia ani sytuacji?

@Co

Co to wytłumacz mi jak taki mądry jesteś co dalej ??

@Kit

Masz tak kiepską składnie zdania że nie wiadomo o co chodzi Ci w ogóle.

Kit

Skończyłem gimnazjum tylko i pracuje z tobą na lini haha i pracuje z takimi osłami jak ty

kluska

Poszedł komunikat - APT będzie miało przyspieszone wypowiedzenie umów i dostaną dodatek 50% wynagrodzenia zasadniczego.

@kluska

Jaki komunikat był? Gdzie?

APLIKACJA
@Hej

telegram, aplikacja

Hey
@kluska

Dokładnie tak jest napisane jak kolega kluska pisze to jest koniec następni w lipcu będą dziekuje za współpracę

nn
@kluska

ile osob pracuje na worku?

ZWROT
@nn

Z 400 osób myśle ze max teraz mało w porównaniu do tego co ostatnich latach żenada bo kto się załapał np. Lutym na umowę vw to pracuje dalej a reszta nie zenada

@nn

Ponad tysiąc z tego co wiem ale nie chce wprowadzać w błąd.

Ja1
@Yataman

W styczniu liczba pracowników work we wszystkich 4 zakladach wynosiła grubo ponad 1 tys

petrol
@kluska

pisałem,mówiłem a worki się łudziły, wylot to wylot powrót do korzeni,baja już była,kto nie kuma ekonomii,giełdy to sorry

robol
@petrol

myślisz ze na tym się skończy? w tym roku myślę ze każdemu co umowa się kończy nie dostanie przedłożenia. Jak siedzisz w ekonomii to chyba wiesz ze zapotrzebowanie na osobowki spadnie

Koks
@petrol

Oczywiscie masz racje ale w lipcu kolejna fala pójdzie 1000 osób będziemy chodzić tylko na rano w maju do końca czerwca zobaczysz potwierdzone info chcieli usunąć ludzi już teraz ponad 2,500 osób bo jedna zmiana jest niepotrzebna

Jez

Myśle ze to niekoniecznie będzie i tak w lipcu będzie tez czesc poleci zobaczycie trudno Worki za rok dwa wracacie

Ehhh

Faktycznie oficjalne pismo późnym wieczorem wszyscy z worka zwolnieni

Los

Tak jest informacja ze koniec z agencja już teraz dokładnie na aplikacji

Hej

Jestem Workiem, nie mam dostępu do aplikacji, wogole mamy ograniczony dostęp do info jako Worki

MIREK

Pierwsi Powinni wyleciec starzy Pracownicy.Młodzi wiecej zrobia niz ONI

@MIREK

A kto Ci powiedział, że zostaną ci, którzy najwięcej pracują? Znajomości kolego - liczy się to z kim się znasz a nie jak dobrze pracujesz - z choinki się urwałeś?

twinki

nie chce mi się komentować waszych domysłów i plotek

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o