Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Obcy

Zastanawiam się czemu Pan Olbrys milczy jak zaklęty.Żadnej informacji.Wszyscy się denerwują.

hue
@Obcy

Negocjacje trwają wiec co ma gadać?

on

ciekawe czy volkswagen ubierze swoich pracowników w wymagane od przyszłego tygodnia maseczki..

BLB

Nie wypisujcie bzdur. Nie wiem czemu to ma służyć i jaką satysfakcję to sprawia ale dowodzi tylko temu ilu jest niepoważnych ludzi wśród nas oraz że nie warto tu wchodzić. Nie ma co się nakręcać, czekać na oficjalne informacje o od przełożonego/lidera.

Nick niewiadomo już który

Z pewnego źródła informacja. Od przyszłego tygodnia, zaraz po świętach na teren fabryk wyjeżdżają ciężkie maszyny. Postanowili pomału rozbierać fabryki. Docelowo mają zostać zbużone wszystkie do końca wakacji. Decyzja została podjęta jedna, zakład już nigdy nie ruszy, wszyscy powtarzam WSZYSCY pracownicy zostaną zwolnieni. Jako pierwsi lecą z umowami na stałe, niestety takie czasy nastały.

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Załoga dziękuje !!!

Już niedługo:(usunięte przez administratora)to prawie jak „bocian jesteśmy uratowani”, dzięki inicjatywie pracowniczej będziemy produkować w VW Poznań „potrzebne towary po kosztach”. Ludzie z IP są genialni, dziękujemy wam, tylko wy nas możecie uratować! Jak to dobrze ze po 3 tygodniach postoju wreszcie się odezwaliście i potraficie wymyślić takie genialne rzeczy, dziękujemy ze możemy na was liczyć w tym trudnym czasie epidemii - Załoga VW :-)

@Załoga dziękuje !!!

A jak tam ich spór zbiorowy, już wszystko załatwili?

@Załoga dziękuje !!!

Są niesamowici piszą tam o „zużywaniu urlopów”, widać ze kilkanaście dni kwarantanny działa :-) nie ma jak to „zużyty” urlop przed za długie nadużywanie !

Seba
@Załoga dziękuje !!!

Mozesz dokladniej napisac o co chodzi? Bo nie kazdy w temacie

załoga
@Seba

Petycja inicjatywy pracowniczej: Uruchomić fabryki, aby pomóc szpitalom w walce z koronawirusem! POPRZYJ APEL PRACOWNIKÓW VOLKSWAGEN POZNAŃ DO ZARZĄDU FIRMY I RZĄDU RP Fabryki VW Poznań stoją. Krajowy system ochrony zdrowia pada. Personel medyczny pracuje ryzykując życiem, a pracownikom VWP narzuca się zużywanie urlopow na część postoju. Domagamy się, aby taśmy produkcyjne w fabrykach Volkswagen Poznań natychmiast przestawić na produkcję respiratorów i przyłbic niezbędnych dla pracowników szpitali w Poznaniu i całej Polsce. Na czas pandemii już przestawiana jest produkcja w fabrykach samochodowych z Azji, Europy i USA na rzecz wsparcia obciążonych i niedofinansowanych systemów medycznych. Włączenie fabryk w system wsparcia opieki zdrowotnej jest możliwe i niezbędne. Chcemy pracować i wspierać ludzi pracy w szpitalach! Szczyt zachorowań związanych z COVID-19 przed nami, a już dziś w polskich szpitalach brakuje sprzętu i środków ochrony niezbędnych do walki z wirusem. Zarząd prywatnego koncernu, dla którego pracujemy, od lat otrzymuje kroplówkę od naszego państwa. Pomoc publiczna dla VWP opiewa na setki milionów złotych w formie dotacji i zwolnień z podatków w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych. Prawda jest taka, że przez ogromną rządową pomoc ten przemysłowy gigant dokłada się do niedofinansowania polskiej zdrowia, od której teraz zależy także zdrowie i życie rodzin pracowników tej firmy. Tylko w 2018 r. państwo polskie przekazało zarządowi Volkswagen Poznań co najmniej 26,6 mln zł – ta suma wystarczyłaby na 1500 respiratorów, licząc po cenach rynkowych, a nie po kosztach produkcji. Dla porównania, szpitale w Poznaniu dysponują obecnie max. 70 respiratorami. M.in. w wyniku naszej źle opłacanej pracy (koszty pracy 5 razy niższe niż w niemieckich fabrykach aut) oraz wsparciu, jakie udzielają firmie kolejne rządy, w ostatnim roku koncern VW osiągnął rekordowy zysk, a zarząd spółki VW Poznań zaproponował wypłatę prawie 400 milionów zł dywidendy dla udziałowców. Żądamy, aby ogromny, marnujący się potencjał nieczynnych fabryk Volkswagen Poznań wykorzystać natychmiast dla dobra Poznania i ludzi w całym kraju. Trzeba natychmiast przestawić produkcję na pomoc polskim szpitalom i produkować niezbędne dziś towary po kosztach. Jeśli Volkswagen Poznań nie chce odpłacić się nam za lata ciężkiej, nisko płatnej pracy i państwową pomoc, to żądamy, aby władze RP zobowiązały zarząd VWP do przestawienia produkcji pod rygorem zerwania pomocy z państwowego budżetu. POPRZYJ NASZ APEL!

Robotnik
@załoga

To znaczy ze a\zaczynamy ta produkcje już w wielki piątek?

Kris1
@załoga

Pogorszyło się im może majacza przez koronawirus

Miszcz
@załoga

Lata ciężkiej i nisko płatnej pracy? Wakacje i święta 100% co Ty piszesz? Jak niskopłatna to idż do typowego prywaciarza. Na kilka tysięcy miejsc kilka razy więcej podań i czasami znajomy musi zanieść do kadr cv żeby Ciebie przyjeli. Znasz drugą firme gdzie są takie bonusy? Bo ja nie.

Zakład 4 T6

Ludzie Morawiecki wczoraj mówił o trzeciej Tarczy dla dużych Firm takich jak VW, ale otrzymać te środki nie mogą ludzi zwalniać!!!!!! Kurna ogarnijcie się w końcu oni nikogo nie zwolnią ewentualnie nie przedłuża umowy pracę! Ludzie piszą bajki p zwolnieniach grupowych wtedy nie dostaną ani grosza!!!!!

@Zakład 4 T6

Otrzyma firmy które nie zwolnią oraz płacą podatki pani kolego.

No przecież VW płaci podatki w Polsce więc o co chodzi? Dostaną kasę więc zwolnień nie będzi!

ertop
@Zakład 4 T6

3 tarcza na której wylecisz, vw podatki w polsce?,które z podatków? z ekonomii i strategii pewnie laczka miałeś.

Chudy
@Zakład 4 T6

Dokładnie tu chodzi o umowy na stałe wtedy dostaną ci co maja tymczasowe nielicza się zreszta to co stracił vw to nic w porównaniu z tej tarczy co dostanie

Adijos

Volkswagen stoi do 26 kwietnia. Będzie redukcja personelu o 2 tysiące osób, na pierwszy odrzut lecą worki a potem Ci co mają do końca lipca umowę. Września od połowy czerwca 2 zmiany. Można już szukać innej pracy.

@Adijos

Ciekawe z kąd masz takie informacje

Prawda
@Adijos

Kolejne informacje wyssane z palca i napisane tylko po to żeby siać panikę i budować napięcie?

Adijos

Skąd * zobaczysz w ciągu 48h

Chudy
@Adijos

Witam no wszystko możliwe nawet mnie to niedziwi przecież czego się spodziewać skoro ludzi za dużo a pracy dużo mniej

Kris
@Chudy

Tak zgodzę się to ma być najgorszy rok o 2009roku wtedy poleciało 1400 osób jakos tak a teraz co wrzesnia crafter dobija Volkswagena tam zamówień niebyło a teraz jeszcze gorzej będzie i to wpływa na sytuacje tez Vw

Obcy

Czy cos juz wiadomo na temat wczorajszych negocjacji Solidarnosci z Zarządem VW??

ktoś

Nieoficjalnie stoimy tydzień dłużej....

lucky
@ktoś

skad bierze się te nieoficjalne informacje?jest jakaś druga aplikacja czy jak?

vvv

w Niemczech zaostrzają środki bezpieczeństwa związane z epidemią od 10 IV, ciekawe czy będzie to miało wpływ na rozruch firmy po postoju a może jeszcze wydłuży się przerwą..

Romuś

Nie wiadomo czego się spodziewać, sporo osób ma te umowy do końca lipca, raczej na to, że przedłużą nam te umowy to już nie ma w ogóle co liczyć w obecnej sytuacji, pytanie czy teraz po powrocie na dzień dobry wypowiedzeń nie dostaniemy, my z umowami terminowymi... Ciężka sprawa...

Inn

Mam umowne z vw do maja. Dziś po kontakcie z przełożonym dostałem informację że umowę kolejną otrzymam do lipca. ;)

Zwror
@Inn

Z VW czy przez worka masz teraz?

Inn
@Zwror

To będzie 2 z vw

Bolo
@Inn

no to super, dostaniesz umowę na 2 miesiące, jest się z czego cieszyć

nn

to kiedy ruszamy ? jakies sprawdzone info

edek
@nn

Ponoć 20 kwietnia.Dostawcy już od 14 kwietnia

@edek

Jak ja uwielbiam te "ponoć" .

29 kwietnia dopiero idziemy do pracy

Endoskop

Dobra wiadomość na stałe dostaje umowę pan Michał M. Z odlewni zmiana numer 3

Xyr
@Endoskop

I służbowe auto hehe dobre

Endoskop 2

Spóźniony ale zawsze

Chuck

Na rano każdym będzie chodził przez 3 tygodnie ci co maja rana zmianę pójdą dopiero w maju a jak płacone myśle ze max 80% tyle a wakacyjne niebedzie coś czuje

@Chuck

Kochany wakacyjne i reszta dodatków jest podpisana do końca roku więc sądzę że pracodawca wywiąże się z tego co podpisał. Gorzej z kolejnymi latami co negocjacje płacowe wniosą.

Chuck

To fajnie jak tak będzie i mam nadzieje ze następne lata tez będą

Hhh
@Chuck

Zrozumieć Cię nie idzie... Napisz to jeszcze raz w zrozumiały sposób.

Przerwa postojowa przedłużona do 26 kwietnia.

nn

Skad takie info ?

T

Gdzie info o 26 ? Po co sciemniasz

Adinik

Podobno wysyłają już wypowiedzenia kurierem tymczasowym. Ktoś już dostał?

Korona kryzys

Tak DHL - em

lucky
@Adinik

jak słysze te podobno to sraczki dostaje,jak cos wiesz napewno to pisz a jak nie wiesz to siedź na tyłu i oglądaj tv

Job
@Korona kryzys

Na maila a nie DHLem

BLB
@Job

Ja słyszałem, że gołębie pocztowe przynoszą ????

@Adinik

Ja dostałem alfabetem Morse`a przez telegraf.

@Adinik

I co to jest kurier tymczasowy?

Worker

To kurier który dziś jest a jutro go nie ma

@Korona kryzys

Z jakim dniem dostales wypowiedzenie? I do kiedy miales umowe? Przez worka? Podaj jakies konkretne informacje a nie piszecie "prawdopodobnie" . To jak ktos juz cos wie to niech napisze wiecej.

VW ruszy 20.IV TAK/NIE

Taki balometr nastrojów dotyczący obecnej sytuacji w kraju i na świecie... jeśli TAK kliknij na uśmiech po lewej :) jeśli NIE uśmiech po prawej :( ...

Ktoś
@VW ruszy 20.IV TAK/NIE

Widzę że jest pół na pół w sondażach

Produkcja
@VW ruszy 20.IV TAK/NIE

Barometr nastroju to będziecie mieć jak wrócicie po postoju do pracy i dostaniecie wypowiedzenie.

czarny

czarno to widzę..

Taki jeden
@VW ruszy 20.IV TAK/NIE

Musi ruszyć bo kierownicy nie dostaną premii.. ????

Do wszystkich hejterów VW: nie ma żadnego państwa na świecie, które utrzyma niepracujących obywateli przez okres pandemii, czyli przynajmniej rok. Jedynym wyjściem jest przystosowanie się do życia w zmienionych warunkach, w tym do pracy. Dlatego VW zrobił przerwę, żeby przystosować zakłady do nowych warunków. Dlatego tylko jedna zmiana, bo wiadomo, że część będzie chorowała i zastąpią ją osoby z innych zmian - nie wynika to tylko ze zmniejszonej liczby zamówień. Trzeba wznowić produkcję, albo zamknąć się w domach, wcześniej kupując więcej konserw, broń i amunicję. Trzeba w miarę normalnie żyć. Trudno to zrozumieć? Chociaż, z drugiej strony, w tym kraju znaczna część twierdzi, że nie płaci żadnych podatków, a rząd daje 500+ ze swoich własnych pieniędzy, więc to forum trzyma taki poziom, jak średnia społeczna.

Kris

No i widzę ze są tu tez spoko myślący pozdr

Rozważny

Dlatego musimy sie liczyc z tym,że oprócz duzych zwolnien mogą nam obniżyć pensje. I teraz pytanie,jeśli cala zaloga otrzymywała by teraz 80 proc pensji żeby uratować dodatkowe kilkaset miejsc pracy to jestem ciekaw co krzykacze by teraz mowili.. Tak biadolili że w vw jest źle hehe. Teraz to ciężko bedzie o nową pracę jak vw nam podziekuje. Zobaczcie co sie dzieje. Kazda firma zwalnia,wiele upadnie a wy liczycie że jak nie praca to inna? Powodzenia

Start wyga
@Rozważny

Mam na stałe ale nie mam jakiejś wysokiej grupy. Ale jeśli by doszło do sytuacji obniżenia płacy do wspomnianych 80% pójdę na taki kompromis byle kolegom ratować tyłki. Wiem że wielu to egoiści ale cóż ja jestem za, człowiek bez paru stówek na pewno poradzi sobie.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o