Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Kit

Nierozumiem tej solidarności Volkswagena rok temu w październiku jakos tak gadają ze za rok czy w lipcu 750 osób za dużo bo roboty nagle porozumienie ze ludzie żadni niezwolnieni oprócz worka może ale ich mało jest w vw wrzesnia zamówień katastrofa niewiem co oni porozumieli się ale niewidze tu logiki

Yataman
@Kit

Podpisywał każdy aneks o elastyczności pracownika więc wymieszają ekipę gdzie się da. Na odlewnie na Antoninek na Swaj. Dziękuję dowidzenia

Elektryk

Tak to prawda Worki poleca i tak się dziwie ze tylko oni aż niemożliwe przecież do lipca tyle wiary ma spawalnia roboty itd. I w tym roku już niebedziemy tyle produkować i jak kolega do góry pisał ze Wrzesnia sam pracuje tam nic zbytnio nierobilismy a co dopiero teraz będzie skoro dwie zmiany mówi się ze maja być

COVID -19

Macie teraz tą swoją premię za nie chorowanie ! Jak można premiować człowieka w pracy za to, czy był zdrowy czy nie ? To jest kolejna choroba tego systemu. Choroby się nie wybiera. Ja na tą premię nie mam wpływu. Chcę mieć premię na którą mam wpływ czy ją dostanę czy nie. NP: rzucam palenie - mam na to wpływ, bo można rzucić jeśli się mocno chce. Palenie nie jest chorobą tylko wyborem, uzależnieniem jak każde inne, jak np sięganie po alkohol. Premia za niepalenie i bycie trzeźwym na umyśle była by rozsądniejsza. Od premii za to, że się nie rozchorowałem/am. Premia od zrobionych aut (ile faktycznie przebywam na linii a ile na ściemnianiu) Tą premię powinno się zastąpić inną, w trybie natychmiastowym.

ffff
@COVID -19

Spokojnie, dzięki nowym technologia które oferuje Przemysł 4G, IOT i 5g będzie można lokalizować pracownika gdzie jest.. niektórzy się zdziwią

ffff
@ffff

4.0*

Yataman
@ffff

Poczekaj aż wynajdą cudowna szczepionkę z nanochipem na koronę.

Lolka
@COVID -19

To jest logiczne. Chory nie przynosi zysków zakładowi a ten co jest w pracy tak. Więc za swoją prace dostał prenie.

Wujek Staszek
@Lolka

Z jednej strony masz rację ale taka osoba chora, która przychodzi do pracy zaraża innych i tu jest cały problem.

yes

jakoś ciężko mi sobie wyobrazić przyjścia i wyjścia do pracy a na myśli mam odstęp 1.5m między osobami przy "kołowrotkach".., dobrze że czytniki nie będą podłączone.. :)

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Nn

Jest artykul na money.pl ze vw wznowi produkcje pod koniec czerwca.

żuk

Moje spostrzeżenia co do firmy: 1. Wszędzie te same twarze/nazwiska, osoby spoza "loży", które chcą coś zrobić i w końcu w jakiś sposób uda im się dostać do jakiejś grupy projektowej są traktowane jako siła pociągowa/robocza. 2. Brak możliwości prawdziwego awansu na podstawie osiągnięć bez znajomości/pleców. Możesz ewentualnie awansować przez bycie czyimś podnóżkiem przez 15 lat i może ktoś się zlituje. 3. Pseudo-awanse w stylu rotacja stanowisk/zadań, czytaj damy ci na umowie inne stanowisko ale bez zmiany pensji a ty wykazuj się i rób za trzech, wyciśniemy cię jak cytrynę a potem będziesz już niepotrzebny lub przyjdzie inny nieświadomy. 4. Dziwne zbiegi okoliczności co do nazwisk - nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz, w szczególności w biurach. 5. Zlecanie różnych rzeczy firmom zewnętrznym a potem chwalenie się, że sami to zrobiliśmy... 6. Grupy projektowe służą jako odskocznia dla wybranych osób (patrz pkt.1). co jest bardzo nieuczciwe i perfidne względem nieświadomych osób 7. Propaganda sukcesu, z małych rzeczy robi się rozdmuchane historie w niemal cyrkowy sposób. 8. Mnóstwo ludzi, którzy sami nie wiedzą czym się zajmują... zapytani o swoje obowiązki zaczynają się jąkać i stękać. 9, Z drugiej strony bardzo dużo ludzi z wiedzą praktyczną i umiejętnościami "twardymi" (m.in. utrzymanie ruchu, pracownicy produkcyjni) 10. Kryzysy z księżyca i atmosfera strachu przed zwolnieniem, ciągła walka związku o stanowiska 11. Wynagrodzenia podstawowe słabe w skali kraju, nieadekwatne do pełnionych funkcji.obowiązków 12. Wielu ludzi z zaburzonym postrzeganiem rynku pracy, przez naście lat w jednej firmie nie widzą poza nią świata i przy tym porównują korporację do prywaciarza-stolarza u którego pracowali 20 lat temu. 13. Część kadry managerskiej bardzo niesłowna (delikatnie mówiąc) 14. Rekrutacje wewnętrzne traktowane raczej tylko jako formalność... z nielicznymi wyjątkami Więcej nie ma sensu pisać. Mam jeszcze jakieś 100 punktów, wybrałem losowo tylko te łagodne. A czy Wy coś dodacie do tej listy?

kicek
@żuk

bardzo trafne spostrzeżenie, wreszcie ktoś inteligentny, popieram, wszystko prawda.

whoho
@żuk

czyli jak zwykle... kierownictwo złe, a pracownicy super i niedoceniani ;)

Niedenerwujciesietakwszystkosi
@whoho

Pracownicy nygusy lewicy zwłaszcza te stare

Czyli klasycznie, odlewnia robi a reszta ma postoje. Będą 2 tygodnie więcej w pracy a wypłata ta sama co na Antoninku.

Kit

Oczywiscie ze nie bo ci co w kwietniu niepojda do pracy to niebede mieli zapłacone zmianowe przecież jedni wrócą 4 maja inni 12maja tylko jedna zmiana co pójdzie będą mieli

@Kit

Trudno żeby ktoś płacił dodatek zmianowy jak nie mamy nawet godziny przepracowanej.

Rozum

Tak bo trzeba przepracować 48 godzin żeby zapłacilio

Szlif
@Rozum

Dodatek jest wypłacany jak się pracuje na drugiej lub trzeciej zmianie jeśli ktoś na rano tylko pójdzie to niema dodatku niewiem jak ze zdrowotnym

abc
@Szlif

Zmianowy się należy jeśli przepracujesz w tym systemie conajmniej pół miesiąca

Lider

Nie Odlewnia ma od paru lat najwyższe zarobki.Dostaniesz wszystkie dodatki jeżeli już pracujesz . Wolę pracować puki praca jest.

oooo

stoimy do 26 kwietnia..! jest informacja z firmy

Hmm

Pytanie odnośnie Wrześni kiedy ruszacie ?

Stary WYga
@Hmm

Przetańcie dopytywać kiedy co i jak? Z zewnętrznej firmy jesteś i pierdołami się zajmujesz że nie wiesz? Pracownicy wiedza na bierząco kiedy idą i co się dzieje.

kumoterstwo i nepotyzm
@Stary WYga

i tu się zdziwisz z zewnęcznych firm wiedzą więcej i szybciej

Kris
@Hmm

California 27 kwiecień połowa zmiany

Volkswagen

Zaklad 1 montaz

Volkswagen

No i dostalem info ze w poniedzialek ide na 18 do 6rano bo niema ludzi telefon dostałem od lidera zmiany maja byc pomieszane

Lipcowy
@Volkswagen

Który zakład?

kumoterstwo i nepotyzm

I tu się zdziwisz z zewnętrznych firm wiedzą więcej a przede wszystkim szybciej co i jak :-)

Co myślisz że vw do wakacji będzie stało to raczej będziesz w błędzie

Bibi

Sądzę że nawet jeśli pójdziecie do pracy to nie będzie to prędko ale gdyby to nastąpiło to i tak bardzo dużo z was będzie zwolnionych. Przyswajajcie się z tą myślą. Obym się mylił, obym!

Siemka
@Bibi

Zwolnienia mogą być ale vw ruszy szybciej niż myślicie

polo

chyba masz rację bibi

kazik
@Bibi

Chyba masz rację, to będzie szok dla wielu ludzi!

Panowie większość z was chciała zamknięcia zakładu, ale teraz patrząc na to wszystko nie jeden od jutra by wrócił nawet narażając swoją rodzinę. Wiadomo nie będzie latwo wrócić do normalności więc czekamy cierpliwie. Nikt nie podejmie dezycji z dnia na dzień żeby narażać tyle osób

Zgrzewaczcz zakład 4

PANOWIE CZY TERAZ IDZIE NAJBLISZA NIEDZIELA NA 18?

@Zgrzewaczcz zakład 4

Z tego co mi wiadomo,to zaczynamy 27kwietnia 6-14..

Ale macie problem ja bym się martwił raczej czy będzie praca czy na bezrobocje

open

czyli 20 kwietnia do pracy rodacy.. :)

A skąd wiesz????

Będziemyzdr9wiipracowici
@open

Brunszwik,Hannover już ruszą inne fabryki też teraz kolej na nas

lolek
@open

naprawdę widzę ze wierzycie ze to tak sobie można miesiąc przerwy zrobić a nagle wrócić do pracy jakby nigdy nic. Targety na ten i kolejny rok już na pewno się zmienili przez vw

Kimtyjestes
@lolek

Kurczę inne Fabryki stoją od nas krócej i już ruszają co my gorsi jacyś jesteśmy?

Charles
@Kimtyjestes

A która fabryka już ruszyła ?

@Kimtyjestes

Wy macie z głowa umowa się kończą tylko tacy ludzie gadają piszą to teraz w(usunięte przez administratora) się pali a jak chodziliśmy to płacz był czy ruszymy teraz czy za tydzień dwa trzy niema znaczenia plan napewno volkswagen zmienił każdy będzie chodził na rano tylko to znaczy wiele myśli ile wszystkiego jest ps

Kit

Niewazne ty Bolku kiedy ruszy bo i tak nic już tego niezmieni trzeba szanować zdrowie buraku prace szanuje ale niebede płakać ze stoimy przyjdzie czas to ruszymy liczysz gosciu ze nagle wrócisz po miesiącu i będzie ok ale napewno nie z toba

kluska

Pisaliście kiedyś odwołanie od oceny rocznej (mag)? Dostałem wręcz żałosną ocenę i chcę powalczyć o wyższą, jak myślicie jest szansa na zmianę oceny? Mam solidne, twarde argumenty i osiągnięcia, które nie podlegają dyskusji ale zostały celowo pominięte przez przełożonego.

@kluska

Tak jasne napisz masz szanse napewno się uda dostaniesz podwyżkę jeszcze może ????

Ziomek
@kluska

Myślę że już nie zdążysz , bo na odwołanie masz tylko trzy dni.

Kris
@kluska

Kluska jak można wybrać taki nick. Od tego się nie odwołasz. Jesteś kluska:)

Z
@kluska

Pisałem 3razy.. masz 2 dni na odwołanie więc pozamiatane.. (nie liczą się dni kiedy nie ma Ciebie czy majstra w pracy lub jak zakład zamknięty). Jak majster Cię widzi tak ocenia nieważne co potrafisz jakie argumenty.. mało co idzie ugrać.. ale warto się odwoływać/walczyć zbierać doświadczenia. Jak majster nie będzie chciał podnieść oceny to odwołuje się dalej, do kierownika a później jeszcze do działu personalnego. Jak znasz swoją wartość nie daj się zastraszyc/ wyru chać. Walcz o swoje.

lllll

ciekawe czy 20 kwietnia ruszy normalnym tempem tak jak przed postojem...

Sitek

Do kiedy stoicie ?

Młody
@Sitek

Rozmawiałem dziś z działem personalnym i 20 rusza produkcja.

@Młody

Produkcja rusza ale na jakim zakladzie??Czy zaklad 1?Montaż?????

Młody
@Jajo

Zakład nr 1 zaczyna 20 od godziny 6

Kemon
@Młody

Między 20 a 25 ma być szczyt zachorowań. Było mniej zachorowań zamknęli a jak będzie więcej otworzą? Wtedy jak wirus kogoś trafi to przesiedzimy wszyscy co będziemy na hali na kwarantannie i już będzie pozamiatane.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o