Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

MA

Jestem workiem i nigdy niebyłem w solidarności bo byłem na tyle mądry ze wiedziałem ze nic to nieda a wy niewiem czego się ludziliscie ze pomogą wam teraz narzekacie itd przecież ludzie wspojrzcie co się dzieje na świecie WrZedzie zwolnienia i to rozumiem trudno mam 24 lata i niepłacze czego oczekiwaliście ze będzie ok niema zamówień niema pracy wiedziałem gdzi sie zatudniam i przez co APT nic niezrobisz trzeba żyć dalej pozdrawiam

Ziomek z C20

Ja byłem bardzo zadowolony z pracy na Californi. Majstra i lidera miałem super. Złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Work zaskoczył mnie wypowiedzeniem. Cieszy mnie tylko to, że wszyscy jedziemy na jednym wózku. Liczę na to, że jeszcze zapali się zielone światło i wrócę.

Krzysztof z BA1

Dzięki chłopaki za współpracę to był zaszczyt Z wami pracować Pozdrawiam mistrza Krystiana lidera spoko ludzie dzięki za wszystko

alfa i omega

Sytuacja jest nieciekawa ,jeżeli worki lecą i nic S nie mogła zrobić to co będzie dalej.....? Obawiam się , że to dopiero początek.

omega
@alfa i omega

nie mamy na to wpływu nie ma co sie przejmować co ma być to będzie. Nie ta robota to inna

Jaa9
@alfa i omega

Przecież to nie jest tak że są ludzie nie do zwolnienia jeśli sytuacja będzie tego wymagała

@omega

Jaka inna robota? Wiesz co będzie na rynku pracy, gdy z dnia na dzień trafi na niego kilkaset dodatkowych pracowników? O Wrześni nawet nie wspominam. Kto ma kasę ten kupi sobie tam mieszkanie za 30% jego obecnej wartości. Mocno przeszacowanej, skądinąd.

JEstem_Bo_Jestem
@alfa i omega

A co ma SOLIDARNOSC do tego? Umowa jest pomiędzy agencją a VWP. Chyba taki jest sens PRACY TYMCZASOWEJ? No nie!

Hej
@alfa i omega

W obecnych czasach związki zawodowe nie mają prawa bytu. ZZ inkasują tylko składki od pracownika w zamian nie dając nic. SŁABA siła przebicia. Prawda jest taka że ZZ są na garnuszku firmy i to od firmy zależy ich być albo nie być. Pamiętajcie żadne ZZ nie będą za Was nastawiać karku.

łobuz
@Hej

Niestety nie masz racji . Akurat w VW pokazuje , że taki związek jak S ma racje bytu. Cała Wlkp nam zazdrości związku.co rok podwyżki , dodatki , flexy . Nie ma racji bytu?????Czysto teoretycznie nie ma Solidarnośći nie mas dodatków nie masz bonusów , nic nie masz. Jesteś malkontentem , który ciągle narzeka. Płacę składkę bo umiem liczyć . I znam reali w Wlkp .Skoro tak jest żłe i tak jest bee to czemu tylu ludzi chce pracować w VW ?

Fan Vw
@łobuz

Tysiące osób zrobiloby wszystko żeby dostać Tak dobrze płatną pracę.

Sequ
@Fan Vw

Patrz, a ja olalelm kiedy mialem sie stawic do roboty tam, tydzien badan cudow a oni jasnie raczyli sie odezwac po 3 miesiacach czy ide do pracy moze? Lece, jak juz w innym kraju bylem, 3.7k netyo przez agencje, polowe tego co w niemczech placa mi obecnie

BronkoBilly

Jest jakiś work co nie dostał zwolnienia?

Work serwis
@BronkoBilly

Nie ma wszyscy dostali a w gazecie podali ze tylko 200 osób osoby z innych firm tez dostaną zwolnienie nie tylko worko

@BronkoBilly

Ja jestem z worka i nie dostałem (jeszcze) wypowiedzenia, nie wiem czy to dobrze czy nie ale to pewnie kwestia kilku godzin jak dostanę.

uuu
@anonimowy

Jak lider ci nie dzwonil kiedy masz przyjsc do roboty to dostaniesz wypowiedzenie wszyscy dostają.

@uuu

Mistrz dzwonił i mówił kiedy konkretnie mam wrócić. Zapewne po odbiór wypowiedzenia.

@anonimowy

Niektórzy dostają wypowiedzenie drogą pocztową w formie pisemnej.

@BLB

A ty dostales mailowo czy od listonosza?

@anonimowy

Ja dostałem na maila, natomiast kolega dostanie pocztą bo się kontaktował z work service bo też na mailu nie miał.

Z2
@anonimowy

Pewnie cie okłamał tak jak mnie lider, dzwonił do mnie w piątek kiedy mam wrócić a wczoraj dostałem wypowiedzenie na maila. W mediach piszą ze zwolnienia maja być do połowy maja wiec może nie wszyscy na raz dostaną.

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Abc

Ile worków ogólnie robi w Poznaniu Antoninek?

maras
@Abc

dokładnie nie wiem ale na pewno więcej niż 200 robi na samym Antoninku a wywalaja z każdego zakładu także mysle ze workow jest od 1000 w góre

Janusz

Dzisiaj cały work, w lipcu reszta. W takiej sytuacji rozruch caddy v w terminie będzie mało prawdopodobny.

@Janusz

Ważne by było ludzi na dwie zmiany to wystarczy będzie potrzeba

@Ma

Będzie potrzeba to worki znów zatrudnia itd

@Ma

I na ile dadzą umowę? Na 6 miesięcy? 5? 3? 2? Kto im przyjdzie. Zresztą skąd zamówienia. Kryzys na świecie. Branża motoryzacyjna nie będzie miała się dobrze

Żona
@Ma

Tylko jak będzie potrzeba to zatrudnią nowych ale niekoniecznie tych co pracowali. Wielu też będzie starszych a kilka lat temu po znajomości się dostali ale teraz jak będą po 40 stce niestety.

BLB

Właśnie dostałem wypowiedzenie umowy z Worka na maila. No trudno...

Dawid P
@BLB

Też właśnie dostałem mail z wypowiedzeniem.

Kryzys

znajdziesz lepsza prace

MA
@Dawid P

A ja mam umowę na lakierni do 25 maja ciekawe czy tez dostane?

@MA

Przez Work? To nie dostaniesz. Cały work leci bez wyjątku.

Dawid P
@MA

Ja miałem umowę do końca sierpnia

Kabum
@BLB

Kazdy work dostanie nie zaleznie do kiedy masz umowe. Wszytskie agencje pracy w koncernie VW dostaly wypowiedzenia. Wiec caly work leci

Stary robol
@Kabum

w końcu trochę normalności będzie a nie poprawiaj wiecznie po tych z worku bo robić się im nie chce

Fiat 126el
@BLB

A napisali co z bieżącym urlopem (czy wypłacą ekwiwalent) i czy masz zdać ubrania robocze z szafki?

@Fiat 126el

Na urlop posyłają z dniem otrzymania wypowiedzenia, także cały wykorzystasz na czas 1 tygodniowego wypowiedzenia, chyba że masz więcej. W przyszłym tygodniu mamy się kontaktować w sprawie rozliczenia się.

@Stary robol

A co mają wspólnego umiejętności wykonywania pracy z formą umowy na podstawie której jesteś zatrudniony? Człowiek jest taki sam, wykonuje te same czynności na tych samych stanowiskach i czy robi pół roku czy czy 20 lat to bez znaczenia.

Baja bongo
@Fiat 126el

Wypowiedzenie Chyba macie dwutygodniowe Więc wszystko zdążycie zdać i pewnie urlop wykorzystać w tym czasie

@BLB

Tak do 25 maja a mówili ze 200 osób leci w wiadomościach to kiedy mi dadzą wypowiedzenie skoro 4 maja chyba jeszcze mam isc do pracy

ooo

Wszystko się wali..

BLB

Jak chcesz to możesz kopać rowy gdy stracisz pracę w VW. Pamiętaj dobro wraca, a zło dwa razy szybciej. Gdybyś miał rodzinę i stałe wydatki i straciłbyś pracę śpiewałbyś zupełnie inaczej A podobna sytuacja może dotknąć i ciebie wtedy zobaczymy jak bardzo będzie cI do śmiechu. (usunięte przez administratora)

Tych zwolnionych było 382 z samej californi gdzie przyjęli na rozruch 168 osób polecieli wszyscy wiec jak 200 tylko i najgorsze to dopiero początek jest złe bardzo zle branża tonie

on

kolega niedawno dostał umowę z vw i już powiedzieli ze nie ma szans na przedłożenie i od września będzie bez pracy...

@on

A kto mu tak powiedział? Może jakieś konkretne informacje?

A czy zwalniają też GI grup?

Work4

Wszyscy z worka chyba nie co? Skoro tylko 200

Wszyscy
@Work4

Raczej wszyscy bo kazdego co znam dostal wypowiedzenie czyli to nie bylo losowanie tylko kazdy dostal. Klamia zwolnili wiecej niz 200.

Elf

A czy zwolnienia dotkną także pracownikow firmy Bergmann?

Nie rozumiem, dlaczego ludziom się wydaje, że jak ktoś bierze urlop, idzie na L4 kiedy jest naprawdę chory albo zostaje na nadgodzinach to jest super najlepszym pracownikiem. LUDZIE! Urlop się należy każdemu z tytułu prawa pracy. Jak jesteś chory - logiczne że zostajesz w domu i nie przychodzisz zarażać. A nadgodziny? Prawda jest taka, że kazdy chce zarobić płatne 100% i mieć kasę to idzie a nie żeby pracować na miano najlepszego pracownika...

Lechu

Do kiedy ma iść tylko jedna zmiana?

Gg
@Lechu

22 kw dwie zmiany września, info od majstra

Monter
@Gg

Ale mają iść 2 zmiany czy juz na stałe 2 a reszta wypowiedzenia? Co z nami jak umowy do konca lipca mamy przytrzymaj do końca chociaż?

DobrePyt
@Monter

Dobre pytanie - we Wrześni tylko 2 zmiany planują ? Czy tylko 2 na jakiś czas

Z1

Wiadomo już ile zmian idzie od poniedziałku? 2 czy 3 zmiany i ile aut jedzie?

abc
@Z1

jakie2/3,idzie tylko pierwsz zmiana,czyli 6-14,coś 140 aut na zmiane

Ktos
@abc

Jest linka gdzie idzie popoludniowka od poniedzialku

abc
@Ktos

chyba poprawki,bo zadne ML nie jedzie skoro poprzednie i nastepne stoja ą

Witam pracuję tutaj ponad 20l niestety sytuacja jest nie ciekawa i nawet ja nie mogę mieć pewnośći co do gwarancji zatrudnienia.Nie rozumiem jednak tych kolegów co wyśmiewaja się z worków itp że straca pracę osobiśćie znam takich pracowników co bardzo dobrze pracuja i szkoda ze niestety nie będa już pracowac.Mam nadzieję że zostanie jak największe grono z nas i sytuacja się ustabilizuje w końcu. Osobiście uważam że najlepiej jak by wszyscy mieli umowę stała a w razie redukcji podziękować tym najgorszym.A ci co się tak naśmiewaja i ciesza się że ktoś traci pracę niech uważaja bo w takim kryzysie nikt nie jest nietyklany. Po za tym łatwo pisać jak się jest anonimowym jak jestescie tacy madrzy koledzy siejacy jadem i cieszacy sie z czyjegość nieszczęśćia ujawnijcie sie nazwisko itp.Pozdrawiam wszystkich zdrowia życzę i obyśmy spotkali się w jak największym gronie.

Pracownik Spawalnia

Jeden z nielicznych mądrych komentarzy na tej stronie. Mądrze napisane. Sam w 2009 roku doświadczyłem takiego zwolnienia. Teraz mam umowę na stałe ale też nie mogę być pewny że zwolnienia mnie ominą. Tak jak napisałeś. Powinni pozwalniać tych cwaniaczków co leserują co chwila L4 a nie tych co im naprawde zależy

ktoś

zastanawia mnie jedno, skoro zwolnili wszystkich worków to kto zostanie na lini produkcyjnej..!??

korporacyjny szczur

Żądam natychmiastowego powrotu do pracy, ile można w domu siedzieć..

KOT
@korporacyjny szczur

Ty już nie pracujesz bo jesteś zwolniony

Mikołaj

Witam!!! Mam pytanko jakie warunki trzeba spełniać aby otrzymać bonus wakacyjny?

Anrew

Worki zostaja na bezrobociu... Nie chca powiedziec frajerzy z solidarnosci a wiedza co jest na rzeczy. Worki dostaja wypowiedzenia.

Solidarny
@Anrew

Sam jesteś frajerem, solidarność mówi wszystko za co jest odpowiedzialna!

Pewny

Daj przykład chociaż jednego komentarza co skasowali?

Hej
@Solidarny

Szkoda ze Solidarność walczy tylko o pracowników VW. Ja jestem Workiem place składkę na S ale o mnie nie walczą, oszukujaj mnie biorą kasę ale o moje zatrudnienie nie walczą. Daj tylko kasę na S. Pan przewodniczący nagrywa filmiki ale w nich wogole nie odnosi się do worków którzy płacą sałatkę na (usunięte przez administratora). Smutne jest to.

Yataman

A kto Ci da przy rocznej umowie kredyt na chatę?

Ffff
@Yataman

Każdy bank który usłyszy ze pracujesz w VW

charles
@Ffff

bzdura totalna Żaden bank nie da Tobie kredytu jeżeli twoja umowa o prace w chwili brania kredytu jest krótsza niz pół roku i min pór roku tam tez praujesz

Zgrzewaczzczwórki
@Hej

Daj spokój,okogo oni walczą? Chyba o swoje stołki. Tak walczą o pracowników VW jak o tych worków. Przecież 98% worków było członkami solidarności,i co im to pomogło? Nikt o nikogo nie walczy obudźcie się ludzie okręt tonie każdy radzi sobie sam.

@Yataman

Człowieku to wiesz mi ze znam wiarę co maja kredyt na rocznej umówię na chatę razem z kimś może w dwóch łatwiej ale dają biorą na samochody a później płacz trzeba myśleć ze różnie to bywa i odkładać mieć oszczędności a nie kredyty yatamanie

Gaspar
@Anrew

Właśnie poleciałem. Umowa do kwietnia była. Niestety. Do zobaczenia w urzędzie pracy.????

Maciej
@Anrew

Kończy sie umowa, zapotrzebowanie na ludzi zmniejszyło sie, wiec czego ryczysz? masz pecha (usunięte przez administratora) Szukaj innej roboty (usunięte przez administratora)

@Gaspar

A skąd wiesz że poleciales kontaktowali się z Tobą?? Umowę miałeś przez worka?

Nee
@Gaspar

Ta w niedziele poleciałes hahah Jest wewnetrzne pismo . Przyspieszona redukcja zatrudnienia , wypowiedzenie umów z pracownikami agencji pracy tymcasowej...

alojzy trabka
@Solidarny

prawda jest taka ze jeśli obniżyli wsztskim wynagrodzenie do 60% postojowego możliwe ze nikogo by nie zwolniono ale dalej się upierali przy 100 procent platnosci i takie sa efekty z workiem. ja wiem jedno był by wielki placz dużej grupy czemu nie 100%. Pracownicy do lipca z VW dostana 100% a później wylot taka prawda, lepiej zejść z wynagrodzeniem niż tracic robote

@alojzy trabka

Prawda jest taka ze ci co maja do lipca sierpnia tez poleca niema szans by zostali ludzie na stałe się już boja skoro 140 samochód max będziemy robic

@Los

To trzeba być totalnym (usunięte przez administratora) żeby brać kredyt na auto hahaha. Ok może we dwóch zdolność kredytowa jest większa. Ale sam bym nie odważył się bez stabilizacji.

@Yataman

Zgodzę ze kredyty kiedy niema się stabilizacji się niewierze oczywiscie ale widocznie widzisz jak ludzie myślą ja przepracowałem w Worku 5 lat później 4 lata czekałem na umowę na stałe czyli 9 lat i mam na stałe inni pracują od kilku lat worku 3lata a teraz już chyba nawet mniej i już by chcieli na stałe trzeba myśleć za nim coś się bierze i tak dobrze maja ludzie teraz

@Los

Ja też już mam na stałe i też przepracowałem w worku 2lata. Tak krótko bo to było daaaawno temu. I dopiero za hipotekę wziąłem się na stałej umowie bo napatrzyłem się w 2008 roku jak ludzie tracą pracę.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o