Opinie o Alfavox Software Sp. z o.o. w Poznań Marcelińska 90

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Alfavox Software Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Alfavox Software Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfavox Software Sp. z o.o. w Poznań Marcelińska 90

Lena

Bez zbędnego gadania bo widzę tu rozmowę i żadnej odpowiedzi.. jak wygląda praca w BOKu, jak warunki, atmosfera?

Lui
@Lena

z tego co słyszałam ludzie raczej nie narzekają, więc chyba nie jest źle, ale osobiście nie pracuje

Lena
@Lui

A jest ktoś kto pracuje osobiście? Bo nadal nie uzyskałam satysfakcjonującej odpowiedzi

bok
@Lena

Ja pracuje w Boku osobiście. nie wiem jaka by była satysfakcjonująca odpowiedź nie wiem czy podołam

bok
@Lena

warunki proponują dobre, jak zresztą w całej firmie. finansowo i obowiązkowo mi odpowiada, ale wiadomo to też zależy od wielu czynników jak to się tam też potoczy na rozmowie. Atmosfera nie jest zła, jak ktoś ma gorszy dzień to nie przenosi tego na innych.

ashl

Jest możliwość pracy w 100% zdalnej?

Enka
@ashl

jest pod warunkiem że już chwile pracujesz są ciebie pewni dobrze wykonujesz obowiązki i nikt nie musi cię pilnować. no i przede wszystkim że dane stanowisko może być realizowane w taki sposób

@Enka

A to nie wszystkie stanowiska w takim razie mogą pracować zdalnie

Tak. Ja pracuję z domu.

@HO

i jakie to jest stanowisko??

@HO

od początku pracy masz ho czy dopiero po jakimś czasie można przejść?

@ashl

To zostawię dla siebie, bo nie ma znaczenia, a jednak może wpłynąć na moją anonimowość, którą jednak wolę zachować ;)

@ashl

Nie no, od momentu rekrutacji nie mieli jeszcze do mnie pełnego zaufania, żeby od razu mnie wysłać na zdalne

@ashl

Także to dopiero po wdrożeniu

KP

Czym się organizacyjnie różni Bielsko od Poznania, Wwy ?

@KP

A co masz w zasadzie na myśli mówiąc organizacyjnie bo nie bardzo chyba rozumiem?

KP

No organizacja pracy, inne działy? inne zadania?

@KP

Pod tym względem raczej nie. Działa to w zasadzie wszystko bardzo podobnie:)

KP

No okej to dzięki w takim razie za krótką odpowiedź

Tomo

Pracował ktoś przy obsłudze klienta?

@Tomo

Ale dobra, nie czepiam się formy skonstruowania pytania, bo wiadomo o co chodzi. Ja do tych osób nie należę, więc nie pomogę, ale sugeruję rzucić pytaniem w eter, zamiast czekać aż ktoś podniesie rękę i się zgłosi z chęcią pomocy.

@hm

O jakim czepianiu tutaj mówisz, bo chyba nie do końca rozumiem twoją wypowiedź?

@hm

Chodzi mi po prostu jak warunki pracy na obsłudze klienta, jak to wszystko wygląda, czy ludzie są zadowoleni

@Tomo

Nic dziwnego, bo mój pierwszy komentarz gdzieś wcięło.

@Tomo

W każdym razie moja odpowiedź brzmiała "Tak, wiele osób", ale to nieistotne.

@Tomo

Rozumiem, niestety ja nie pomogę w tym zakresie.

@hm

No dobra, to zmienia zupełnie postać rzeczy.

Pracownik Biurowy

Wszystko przebiegło pomyślnie. Pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosfera

Pytają o rozwój, marzenia i plany. Jak sobie wyobrażam siebie w tej pracy, zalety i wady.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Gonzo

Średnia ocena 4,1 - zajady mogą popękać xD Trochę chyba HB musiał się naklikać? Realne tak 2/10 czyli 1/5 ????

Almond

Jak wygląda organizacja pracy w firmie? Jest jasny podział obowiązków? Nikt nikomu w paradę i kompetencje nie włazi?

@Almond

Oczywiście, tylko w taki sposób może to wszystko działać. No przynajmniej tak mi się wydaje. Za dużo też tu ludzi pracuje i jest różnych stanowisk, żeby nie było jasno precyzowane kto za co jest odpowiedzialny i co ma dokładnie robić.

@Hawana

Znam firmy, w których jest taki rozgardiasz organizacyjny, a mimo wszystko jakoś się trzymają na powierzchni, że nic mnie nie zdziwi. Ale skoro ta do nich nie należy, to okej.

@Almond

Widocznie zakładają że skoro wszystko działa jak należy pomimo tego rozgardiaszu, to nie ma potrzeby tego zmieniać. Każdy ma swój sposób na zarządzanie

@Hawana

Może, nie wiem, nie w mojej kompetencji jest by to oceniać.

@Almond

No to akurat fakt, jak wszystko działa dla pracowników, to nie ma co nad tym nadmiernie rozmyślać ;) powodzenia w takim razie jeśli zdecydujesz się zostać pracownikiem i pozdrawiam

Kinder

Jakie warunki muszę spełniać jeśli chcę zostać programistą w firmie Alfavox?? Wiem, że aktualnie nie ma co raczej liczyć na oferty pracy, sytuacja jest jaka jest, wszędzie jest ciężko. Ale tak przyszłościowo?

@Kinder

przede wszystkim to musisz mieć doświadczenie w programowaniu.

Kinder
@info

W porządku, ten warunek akurat spełniam nie jestem taki zielony w temacie. Myślałem, że może coś jeszcze.

@Kinder

doświadczenie jest tak naprawdę tutaj najważniejsze

@Kinder

resztę będziesz miał podaną na ogłoszeniu albo poruszone to będzie podczas rozmowy

Post
@info

a jak przedstawiają się warunki pracy dla programistów?

Mobile
@Post

Warunki ogólnie dla pracowników w tej firmie są dobre i zasługują na słowo uznania. Nie ma ogromnego przemiału ludzi co też o czymś świadczy, dużo osób chce zostać na dłużej.

Post
@Mobile

okej rozumiem. jakby był jakiś programista chcący opowiedzieć o pracy to chętnie przeczytam, a na razie dzięki

jai
@Post

to ja Ci odpowiem, jestem byłym pracownikiem, a to co tutaj widzisz to większość komentarzy zarządu, jest to najgorsza firma w jakiej pracowałem, obiecują góry złota na potem Cię wy****rzucą ;) nie polecam, nawet w CV bym się nie chwalił

Greg

rekrutacje są prowadzone zdalnie, czy w trybie stacjonarnym?

Bonek
@Greg

A są właściwie teraz jakiekolwiek rekrutacje do firmy??

@Bonek

jeśli wierzyć informacjom na stronie (a nie mam powodu, aby im nie wierzyć) to tak, są ;)

Bonek
@Greg

A to chyba nie jestem na bieżąco w takim razie, dawno nie zaglądałem, myślałem że nic nie ma

Maksym
@Greg

Rozmowa kwalifikacyjna z tego co wiem, może się odbyć na miejscu, ale może być też w formie telekonferencji. Ale kolejny etap (test, czy zadanie - o ile będzie taka potrzeba) to już raczej na miejscu, bo ciężko mi sobie wyobrazić ten etap w zdalnej formie.

@Maksym

czy ja wiem? jaki to problem w obecnych czasach żeby ustawić zadanie na jakiejś stronie internetowej :) czy nawet w zwykłym pliku word

Maksym
@Greg

No ja na miejscu rekrutera (którym nigdy nie byłem, więc się nie znam) chyba miałbym ograniczone zaufanie i wolałbym widzieć, że kandydat wykonuje zadanie samodzielnie, w oparciu o swoją wiedzę, a nie pomoc wujaszka Google ;) Ale to czyste dywagacje, myślę, że nie ma co na ten temat rozprawiać.

@Maksym

umiejętność korzystania z dostępnych środków to też jakaś umiejętność

Jaki wiek pracowników? Jest szansa na zawarcie fajnych znajomości?

Bociek

Oczywiście, że jest szansa. Zależy to też oczywiście od Ciebie i Twojego podejścia. A wiek nie jest jakimś wyznacznikiem moim zdaniem. Znajdziesz pracowników w różnym wieku, ale średniej Ci z tego nie wyciągnę. Jak jesteś miłą i otwartą osobą, to się odnajdziesz ;)

@Bociek

Nie chodziło mi o średnią, ale czasem tak jest, że np przewyższają starsze osoby, ale tutaj rozumiem jest równy rozkład

@Bociek

A osobą jestem jak najbardziej miłą i otwartą jeśli mam do tego odpowiednich ludzi wokół siebie i są tak samo mili

Bociek

Czy równy to nie wiem, nie zastanawiam się nad tym, bo na nikogo nie patrzę przez pryzmat wieku, więc mało mnie to interesuje szczerze mówiąc.

@Bociek

Okej trudno, rozumiem że możesz nie mieć takich informacji. Jak się dostanę do pracy to sam to sprawdzę

Kermit

Hej, czy żeby aplikować do firmy muszę się posługiwać językiem innym niż ojczysty? Nie pytam o konkretne stanowisko, tylko o ogół, czy wymagają.

Oogway
@Kermit

Zależy od stanowiska. Nie na każdym musisz go znać, ale na niektórych jest już wymagany. Na niektóre np. trzeba znać niemiecki. No nie ma ogólnej zasady dotyczącej wszystkich.

@Oogway

No tak, jasne. A jeśli wymagają na jakim poziomie?

Oogway

Dobrym

@Oogway

A tak konkretniej? B1?B2? C1?

Oogawy
@Kermit

To nie ma aż takiego przełożenia. Wiadomo, że w szkole dostajesz jakiś tam level, który teoretycznie reprezentujesz, ale po latach jeśli tego nie pielęgnujesz to realne umiejętności się obniżają. Powiem tak, po prostu masz znać go dobrze, realnie, a nie tak jak masz napisane na papierku. Masz umieć się porozumieć, a nie dukać.

Ablo
@Kermit

B2 to jest taki umowny poziom który "teroetycznie" potwierdza że rozumiesz angielski i umiesz się porozumieć

@Ablo

Taki też poziom reprezentuje, dlatego o to dopytuje.

Topaz

@Topaz

Angielski to podstawa w każdej firmie

@Topaz

Nawet jeśli nie do końca się go używa i nie na każdym stanowisku, to wypada go po prostu znać i umieć się porozumieć w jakiejkolwiek sytuacji

Struś
@Malkon

No właśnie, że nie ;) Nie pleć farmazonów. Po pierwsze, na to samo pytanie już został rozwinięty cały wątek, który wyczerpuje temat. Więc jak już masz coś do dodania, to chociaż udzielaj prawidłowych informacji ;)

@Struś

Ja nie uważam, że to farmazony. Bo widzę oferty pracy i bardzo często angielski jest wymagany, bo stał już się swego rodzaju jakimś wyznacznikiem wykształconego człowieka. Czy zawsze go respektują i bez niego nie przyjmą do pracy? Tego nie powiedziałem, mówię tylko że dobrze go znać.

Cage

Atmosfera w pracy jest OK, koleżeńska, ludzie chętnie współpracują ze sobą i można liczyć na wsparcie kolegów, nie tylko na początku pracy. Szefowie są wymagający, owszem, dużą uwagę przykładają do jakości i terminowości, ale cele są osiągalne, nie z kosmosu. Kasa przyzwoita, przynajmniej ja nie narzekam. Biorąc pod uwagę wszystkie składowe - jest w porządku. Jak ktoś się zastanawia to można śmiało aplikować, bo firma daje radę.

Robert
@Cage

Czyli mówisz, że na początku zatrudnienia nie ma się czym martwić nawałem obowiązków, bo każdy pomoże jeśli będzie taka potrzeba?

wit
@Robert

no przecież nie wrzucą cię na głęboką wodę i zostawią samemu sobie bo jaki to miałoby sens? im też zależy na dobrym pracowniku który wie co robi, a żeby wiedział to ktoś musi mu to pokazać i go nauczyć

@Robert

Czy każdy pomoże to nie wiem, nie jestem adwokatem każdego ;) Niemniej, uważam, że tak, nie masz się czym martwić.

Robert
@Cage

Oczywiste jest, że nie odpowiadasz za każdego, ale pytam tak w perspektywie oceny ogólnie pracowników w firmie i tego czy są pomocni

@Robert

To do tego się odniosłem w pierwszym komentarzu ;)

Bandera
@Robert

Zdecydowanie nie ma się czym martwić na początku pracy. Każdy kiedyś zaczynał

Bandera
@Robert

Ja np. początki w firmie bardzo dobrze wspominam bo wiele osób mi pomogło i chciało przede wszystkim pomóc, a to dużo znaczy dla osoby która właśnie zaczyna i nikogo nie zna

Odyn

Nie mogę znaleźć żadnych ofert pracy. Macie komplet, czy jakiś przestój ze wzgl na pandemie?

@Odyn

Przestoju nie. To nie jest branża, którą covid bezpośrednio dotknął, wręcz odwrotnie (i dzięki Bogu, nie uśmiechałaby mi się utrata pracy, a tak to tu jestem spokojny o posadę). Pracy jest dużo i są co chwile nowe projekty.

@zz

Czyli nie macie zbyt dużej rotacji? No z perspektywy pracownika to na pewno dobrze, ale dla zainteresowanego kandydata już się to nie maluje w takich jasnych barwach…

@Odyn

Co Ci mogę powiedzieć...musisz się rozglądać, czy jest coś co cie interesuje.

@zz

A kojarzysz czy w ostatnim czasie coś było?

@Odyn

W sensie przyjęć? Szczerze, nie interesowałem się tym dokładnie, ale co jakiś czas dostaję komunikację o zatrudnieniu nowego pracownika, ostatnio kierownika projektu.

Clyde

są oferty na stronie.

Clyde
@zz

a nawet jak ofert nie jakby ofert nie było, to zawsze można wysłać aplikację inicjującą na maila podanego na stronie.

Barry

Ktoś tam pisał o aplikacji inicjującej. na czym to polega, wysyłał ktoś?

@Barry

wygląda to tak, że kiedy nie ma interesującej ciebie oferty, a mimo to uważasz, że nadajesz się do firmy i chciałbyś do niej dołączyć, to wysyłasz dokumenty na maila. sam tego nie robiłem, ale wydaje mi się, że trafia to do jakiejś bazy i kiedy mają zapotrzebowanie na kogoś takiego jak ty, to się odzywają.

@gorb

Dzięki. Rozważę to w sumie.

@Barry

jeśli ci zależy a nie ma oferty na to w czym czujesz się dobry, to myślę, że to dobre wyjście.

@Barry

a na pewno lepsze niż nicnierobienie i czekanie, aż stanie się cud ;)

@Barry

A o Alfavoxie sporo dobrego słyszałem, więc tak, raczej mi zależy. Kto nie ryzykuje nie pije szampana, czy jakoś tak ;)

@Barry

przy czym tu nie ma żadnego ryzyka. w najgorszym przypadku się nie odezwą. zdarza się.

Radosław

Jesteście w stanie określić czasowo jak długo przebiega cały proces rekrutacji? Chciałbym zaaplikować, ale jestem jeszcze w poprzedniej pracy i chciałbym się zwolnić tak żeby okres wypowiedzenia mi się skończył i żebym spokojnie mógł zacząć w nowym miejscu, a nie zostać tym samym bez niczego. Ma ktoś takie informacje?

Komik
@Radosław

warto żebyś się określił jakie stanowisko, bo na każdym proces może się nieco różnić, np. długością trwania.

@Komik

O pracę w IT mi chodziło, jeśli to coś pomoże przy określeniu czasu

@Radosław

to nie jest taka oczywista sprawa, żebym mógł ci oszacować ile to zajmie. ale opiszę ci wszystko, może to jakoś pomoże. generalnie wygląda to tak, że jak spodoba się im Twoje CV to potem jest rozmowa telefoniczna - i tutaj na pewno możesz się spodziewać jakiejś wstępnej weryfikacji, na pewno przedstawią Ci firmę itd. Potem naturalnie rozmowa face to face w siedzibie (bądź zdalna). W niektórych przypadkach ten proces może zakończyć się już teraz, ale może się dodatkowy etap, jeśli będzie taka potrzeba.

@Asterix

A jeśli chodzi o tą ewentualną dodatkową rzecz w przypadku niektórych stanowisk to co to może być?

@Radosław

przykładowo test z konkretnej dziedziny, zadanie praktyczne, ogólnie coś, co pozwoli dodatkowo zweryfikować wiedzę czy umiejętnosci.

@Asterix

W porządku, a możesz jeszcze mi określić ile w takim razie trwa ten czas pomiędzy jednym etapem a drugim i ile się czeka na ostateczną odpowiedź?

@Radosław

jak zadzwonia to zaraz umawiaja cie na spotkanie, raczej tak to do tygodnia dadzą znać. jeśli jest dodatkowy etap rekrutacji no to mozna spokojnie tydzień więcej dolozyc dla pewnosci.

March

słyszałem kiedyś od znajomego co pracował w firmie że czasem fajne gesty robią typu jakieś pączki na tłusty czwartek czy pizze zamawiają. dalej jest to praktykowane?

Ned
@March

Znaczy wiesz teraz jest pandemia to też inaczej, bo większość osób raczej pracuje zdalnie, w biurze jest mało kto, więc też nie bardzo jest dla kogo zamawiać

@Ned

aa no to tak, jeśli pracujecie zdalnie to faktycznie bez sensu, ale jak było wcześniej? jak jeszcze pracowaliście wszyscy normalnie

Ned
@March

Wcześniej faktycznie były organizowane takie akcje, tak jak mówisz na tłusty czwartek, pizze na jakieś tam inne okazje. Fajne czasy, mam nadzieję że to wszystko wróci jak i my wrócimy do normalnego trybu pracy w biurze

@Ned

pewnie tak, skoro wcześniej to praktykowaliście

Karos
@Ned

Wszyscy mają nadzieję na normalność, więc oby jak najszybciej. Oczywiście chodzi też tutaj o normalny tryb pracy a nie tylko pączki i pizze

ITI

Młokos

Cześć. Czy firma posiada samochody służbowe, z których mogliby ewentualnie korzystać pracownicy?

tak, ma trochę

@odp

A są one przewidziane tylko dla jakiś konkretnych osób czy stanowisk?

@Młokos

Raczej tak. wiadomo że dla handlowców i kierowników są zazwyczaj przewidywane, ale i inni również mają, ale to zależy przede wszystkim od stanowiska.

@odp

To myślisz, że jak np jakiś pracownik potrzebuje pożyczyć taki samochód to jest taka opcja?

@Młokos

Nie mogę Ci tego powiedzieć, bo nie wiem. To zależy tak jak powiedziałem od stanowiska, obowiązków, czy to jest konieczne, ale na pewno nie do celów prywatnych.

@odp

Wiem, wiem. Pytam tak na zaś, bo jestem po prostu ciekawy co firma oferuje i co może od siebie dać.

@Młokos

No to ile wiedziałem to ci odpowiedziałem, domysłów nie ma sensu snuć

@odp

A na pewno masz rację, ale i tak dzięki

Grażyna

@anonymous, Twoja opinia o firmie Alfavox jest ogólna i w zasadzie trudno wywnioskować innym czytając coś więcej. Czy mógłbyś napisać co według Ciebie warto zaliczyć do plusów w tej firmie, a co nie? Każda informacja będzie ważna. Pozdrawiam.

tylko ludzie
@Grażyna

Jedynym plusem pracy w Alfavoxie to byli inni pracownicy, bo ekipa była spoko. Jednak innych plusów tu za bardzo nie ma. Wypłaty słabe względem konkurencji i aktualnej sytuacji na rynku, benefity gorzej niż słabe a nawet prawie nie istniejące albo trzeba przywalić sporo nadgodzin aby cokolwiek dostać. Ogólnie to to, czy jesteś dobrze traktowany zależy od tego jak łatwo dajesz się w nadgodziny wrobić. Najdroższym benefitem na jaki szasta się firma to owoce i kawa i okazjonalne wyjście integracyjne raz na ruski rok. Technology stack ma ponad 10+ lat bardzo często. Cokolwiek nowego zostaje ubite po jakimś czasie bo ani firma ani pracownicy nie mają szansy zdobyć podczas pracy wiedzy na dany temat z powodu codziennego ostrego za-pier-dolu. Firma nie wysyła na szkolenia ani też do niczego nie dopłaca: ucz się w wolnym czasie i potem jeszcze zrealizuj coś w nadgodzinach to dopiero to docenią. Firma rozleci się gdy tylko odejdą pracownicy z dłuższym stażem, bo nie ma czasu na dzielenie się wiedzą a rozwiazania mają zaniedbane i skomplikowane przez tonę długu technicznego. Dopiero skończyłeś studia? Idź do firmy która używa nowszych technologii. Tutaj cofniesz się w czasie i zrobisz swojej karierze krzywdę. Nie warto. Tak nie wygląda praca w IT nigdzie indziej gdzie pracowałem do tej pory.

Trybik
@tylko ludzie

Pozdro dla ludzi z Alfavox - na Skype u niektórych rozpalony do czerwoności, więc odpowiadam - to wyżej to jeszcze nie moja opinia. Moja dopiero nadejdzie ;)

Kolos
@Trybik

No i gdzie Twoja opinia? Czekamy :)

Trybik
@Kolos

O kurka, to chyba już czas :D

Olimp

Gratulacje znalezienia się wśród Laureatów Diamentów Forbesa.

Marmur
@Olimp

ale o co wgl chodzi?

Timmi
@Marmur

to pracujesz tu i nie wiesz co się dzieje? To jest taki ranking stworzony przez Forbes dla najszybciej rozwijających się firm w województwie.

Marmur
@Timmi

aaa no to coś mi się obiło o uszy tylko nie wiedziałem, że to się tak nazywa jako diamenty jakieś.

kamyczek
@Marmur

nosze maseczkę wiec mam oklapnięte uszka na wasze wywody

Zostaw merytoryczną opinię o Alfavox Software Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Alfavox Software Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alfavox Software Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfavox Software Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfavox Software Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alfavox Software Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfavox Software Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 593 ocen.

Alfavox Software Sp. z o.o.