Opinie o Alfavox Software Sp. z o.o. w Poznań Marcelińska 90

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Alfavox Software Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Alfavox Software Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfavox Software Sp. z o.o. w Poznań Marcelińska 90

ktoś coś

orientuje się ktoś coś tutaj o stażach??? na stronce nie widziałem żadnych inf a na normalne stanowisko napewno sie jeszcze nie załapie... ktoś coś??

Rudy
@ktoś coś

Nie widziałem, żeby cokolwiek takiego było. Ale może na jakieś stanowisko juniorskie się uda? Spróbować nie zaszkodzi

Nim
@Rudy

no, szukają czasami juniorów i nie wymagają wtedy doświadczenia, więc to nawet lepiej wychodzi niż staż, a możliwe że cię przyjmą jak się okażesz ogarnięty

@Nim

Ale umiejętności określone trzeba mieć, więc jeśli tylko posiadło się je na studiach, albo gdzies tam w trakcie nauki, to wtedy spoko, ale bez tego to raczej marne szanse

Dracula
@ktoś coś

Dokładnie, podstawy muszą być. Choć w sumie możesz napisać maila do rekrutacji jak się sprawa ma ze stażami, będziesz miał od razu odpowiedź

ktoś coś
@Nim

pisałem do nich ale narazie cisza, wiecie ile czeka się na odpowiedz zwrotną?

lunix

a dawno wysłałeś?

ktos cos
@lunix

a chwile temu ale jednak wróciłem do Łodzi więc, zrezygnowałem ale możesz sobie podejść do nich na dni próbne i zobaczy jak jest

ktos cos
@lunix

ale jak jesteś zainteresowany to spoko, konkretni ludzie rozmowa ogólnie fajnie przebiegła, myśle że gdyby nie wyjazd to bym się zastanowił czy by nie zostać ale że to junior to też średnio żebym był w innym mieście

gov

project manager musi być techniczny czy niekoniecznie?

doświadczenie jako PM mam, ale nie w IT

@gov

stąd moje pytanie czy PM tutaj też jest programistą?

no niestety wymagają doświadczenia jako PM w projektach IT

@gov

czy trzeba być programistą na tym stanowisku to wydaje mi się, że nie, ale skoro wymagają doświadczenia w branży to pewnie jednak trzeba się orientować w tych kwestiach

@gov

+ zawsze jest się wtedy łatwiej dogadać z zespołem, bo się wzajemnie zrozumiecie szybciej, więc nie wiem jak tam stoisz z taką wiedzą, ale coś jednak trzeba ogarniać, żeby móc pracować

@froho

no właśnie kiepsko stoję z taką wiedzą, ale nic, złożę cv i zobaczymy co mi powiedzą, najwyżej mnie odrzucą

@gov

Aż sama ciekawa jestem. Dasz może znać? Bo może serio sporo innych rzeczy umiesz i by Cię na jakiś staż czy coś wzięli?

@Małgorzata

no tylko że mnie nie interesuje staż a stałe zatrudnienie, no ale jak czegoś się dowiem to jasne, dam znać

selzer
@gov

Wiesz, nie chcę cię negatywnie nastawiać, ale niebezpodstawnie stanowisko nazywa sie "IT Project Manager"

selzer
@gov

W sensie sam, jako osoba, która od lat pracuje w IT średnio sobie wyobrażam, żeby koordynował mną ktoś, kto ma zerowe pojęcie w temacie. To nie są łatwe rzeczy, których można się nauczyć ot tak

tomi
@selzer

dobra a pytanie jak jest obecnie, obecni managerowie są techniczni czy nie bardzo, bo przed podjęciem pracy chciałbym wiedzieć

tomi
@selzer

no bo niestety mam podobne doświadczenia i ciężko jest się dogadać jak zarządzający projektem nie ogarnia, więc fajnie by było jakby tutaj ogarniał

glok

nie wiem czy już ktoś pytał o coś podobnego, ale czy jeśli mam doświadczenie jako programista ale nie mam wykształcenia wyższego to jest szansa, że mnie przyjmą?

@glok

widzę, że jest właśnie nabór na coś w czym mam doświadczenie i chciałbym startować, mam jakieś szanse?

Samms
@glok

w wymaganiach nic nie ma o wykształceniu, jak masz doświadczenie i umiejętności to to jest moim zdaniem najważniejsze

pirat
@glok

wo ogłoszeniu masz że: "W razie potrzeby (w celu dokładniejszej weryfikacji kompetencji kandydata) przeprowadzany jest dodatkowy etap rekrutacji (np. test wiedzy lub zadanie do wykonania)" więc myśle że są otwarci na osoby które mają smykałkę do tego. Nic nie stoi na przeszkodzie spróbowania, przedstaw doświadczenie, wykonaj zadnie/ zadania i się okaże Powodzenia!

@glok

Powiem ci tak, z doświadczenia. W tej branży wykształcenie nie gra większej roli. Liczy się to, żebyś faktycznie umiał to robić. Wiele osób po studiach spotkałem, które w teorii powinny śmigać, a w praktyce...no cóż.

@glok

Także jak masz zajawkę i wiesz co robisz, to aplikuj.

@pirat

Prawdopodobnie na to stanowisko zadanie się pojawi. Wydaje mi się, że to zawód, w którym sama wiara na słowo nie wystarczy ;)

@Pacman

no różnie to bywa, sam pomagałem w projektach na studiach znajomym na ostatnim roku, którzy powinni już przecież ogarniać, a jednak nie do końca

@Pacman

wiesz co masz rację, nie zaszkodzi spróbować, w sumie może się w końcu zawezmę i zrobię te studia zaocznie, to nie będzie więcej takich dylematów haha

@Pacman

a to tego się nie boję, też bym testował, w końcu potem ten ktoś będzie tu pracował, więc jasna sprawa, a wie ktoś mniej więcej jak długo tu trwa rekrutacja? ile etapów czy coś?

palisty
@glok

z tego co się dowiedziałem to jest rozmowa telefoniczna, taka wiesz rozmowa zapoznawcza tak bym ja nazwał, potem masz spotkanie w firmie, jakieś zadanie do wykonania/ test kiedyś podobno były dni próbne ale nie wiem jak teraz

palisty
@glok

możliwośc jest jeszcze zdalnej rozmowy (zapomniałem dopisać) pewnie przez tego covida co nas nawiedził...

@palisty

dzięki za informacje

Samms

wiem, że jest tutaj możliwość pracy zdalnej, ale czy to obowiązuje od początku, czy jednak musi być jakieś wdrożenie stacjonarnie?

seler
@Samms

z tego co piszą na stronie to tylko niektóre są zdalnie/ stacjo/ mieszany- nie ma tego nigdzie określonego ale myśle że jakiś czas napewno musi minąć zanim dadzą Ci swobodę. może jest tu ktoś kto pracuje w tym dziale i się wypowie?

Pracownik Biurowy

Wszystko przebiegło pomyślnie. Pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosfera

Pytają o rozwój, marzenia i plany. Jak sobie wyobrażam siebie w tej pracy, zalety i wady.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Damian

Dofinansowanie do kursu językowe jest tu możliwe? W ofercie mam, że mile widziany niemiecki, a szczerze o ile angielski u mnie bez problemu o tyle niemieckiego dawno nie używałem, więc nie jestem pewien na ile go pamiętam. Więc czy jest możliwość odświeżenia go sobie z pomocą firmy?

@Damian

w ofercie piszą, że mają dofinansowanie do studiów, a od znajomego kiedyś słyszałem, że do kursu językowego też są w stanie dopłacić, ale to już było dawno temu, więc nie wiem czy nadal tak jest

@Damian

ale hmm, skoro piszą w wymaganiach o języku, to nie wiem czy będą chcieli zatrudniać kogoś do "przyuczenia"

@Damian

chociaż nie no, sorry, nie chciałem cię zniechęcać, najlepiej składaj cv i przekonasz się sam :)

@arek

Nie jest jako wymóg, ale jako mile widziana umiejetność

@arek

Więc myślę, że jakaś szansa jest

@arek

Zwłaszcza, że podstawy już ma, więc musi tylko go odświeżyć

@Xeno

A kogoś już faktycznie tak przyjęli czy się tylko domyślacie? Z drugiej strony chyba będzie niestety mniej konkurencyjny?

@Małgorzata

no będzie mniej konkurencyjny, a z tego co mi wiadomo to teraz kandydatów sporo

skoro piszą sami kandydaci to raczej logiczne, że tego nie wiedzą na 100%

@Małgorzata

Wyraźnie napisałem "myślę, że" więc logicznym jest, że to moje domysły, ale bazujące na treści ogłoszenia

coles

czytam na ich stronie, że oferują dofinansowanie do studiów, ktoś wie jak to wygląda?

@coles

to znaczy, czy chodzi o to, że opłacają studia na prywatnej uczelni, albo zaoczne, czy np. można studiować normalnie dziennie i dostaje się dodatkową kasę?

Kubek
@coles

raczej zaoczne czy coś takiego

Kubek
@coles

jak chciałbyś ogarnąć pełen etat plus dzienne?

@Kubek

a to nie można się zatrudnić na mniej niż cały etat?

@Kubek

poza tym tak tylko orientacyjnie pytam, póki co nie jestem jeszcze studentem, ale myślę o tym, żeby się wybrać na mgr w przyszłości

lvl

zaoczne chyba lepiej wypadają w takim przypadku, ale czasem i tak może być potrzeba mniejszej ilości godzin czy coś to w razie w tak można czy nie

Flopp
@lvl

Nie sądzę, że dali by taki benefit stwarzając tym samym sytuację, że pracownik nie będzie mógł pracować w wyznaczonym wymiarze, więc logicznym jest, że będzie to dotyczyło studiów weekendowych moim zdaniem, bo w przeciwnym wypadku wydaje mi się to mijać z celem

@Flopp

no i to jest wreszcie jakaś konkretna informacja, dzięki

@Flopp

ale i tak dopytam jeszcze o to w firmie, bo chyba nikt z zaglądających tutaj z tego nie korzysta widocznie, jak czegoś się dowiem to napiszę

Nuko

szukają może obecnie juniorów do IT, czy raczej celują w bardziej doświadczone osoby?

vendor
@Nuko

Mają aktualnie jedną ofertę na juniora, jest na ich stronie, ale nie wiem czy akurat ten dział cię zainteresuje

vendor
@Nuko

z tego co wiem, to też kilka osób zatrudniło się tutaj po prostu wysyłając CV na maila, więc myślę, że nawet jak nie ma interesującej cię oferty to warto skrobnąć im maila

@vendor

ok, dzięki za info, to wyślę do nich maila i zobaczymy

@Nuko

Dasz znać w razie czego co wyszło?

Dam znać co i jak

@Małgorzata

Ale nie wiem kiedy to będzie

okeja
@Nuko

i co? odpowiadają na maile?

@okeja

Tak, ale póki co nie ma zapotrzebowania na nikogo na stanowisko, które by mnie interesowało

okeja
@Nuko

dzięki, bo zamierzam się te do nich odezwać

kkk

Można gdzieś poczytać o tym robicie i wykonujecie dla poszczególnych branż?

Luigi

no szukałbym na stronie

@Luigi

A coś więcej gdzieś czy tylko tam?

@kkk

mają jeszcze profil na LinedIn, ale nie wiem czy coś tam dodają na bieżąco

Damon
@kkk

Nie sądziłem, że wyszukiwarka wciąż przerasta tyle osób w tych latach

Damon
@kkk

Przeczytać sobie sam też nie dasz rady?

@Damon

Daruj sobie docinki

@Damon

Wyobraź sobie, że nie każdy ma milion kont na wszystkich portalach

IT

Czy w IT jest możliwość pracy zdalnej?

piks

jest

@piks

I na każdym stanowisku?

@IT

z tego co widziałem w ogłoszeniach, to tylko przy niektórych była adnotacja o pracy zdalnej

Okej, dzięki

@lukas

A nie wiecie czy to obowiązuje od początku czy trzeba jakieś czas być stacjonarnie?

ha nie mam pojęcia

ja*

Grzegorz
@lukas

Full zdalna czy mówisz o hybrydowej?

@Grzegorz

no nie wiem, zastanówmy się chwilę...piszę o zdalnej bo mam na myśli hybrydę, no logiczne w opór :)

@lukas

Ano nie ogarnął widocznie. A wiadomo w końcu czy od samego początku można faktycznie zdalnie?

zez

Pracujecie tu w systemie 8h? Na każdym dziale?

Bedrock
@zez

tak, 8-16 lub 9-17. Inżynierowie przy wsparciu klientów mają dyżury, więc praca na zmiany

@Bedrock

To jest elastyczne? w sensie, że możesz być między 8 a 9 i wyjść po 8h?

@Bedrock

Czy są działy, które pracują tak, a inne tak?

Alicja
@zez

Może powiedz o jakie stanowisko dokładnie Ci chodzi to szybciej dostaniesz info w jakich godzinach byś pracował :P

@Alicja

Frontent Dev

@zez

I co udało Ci się w końcu ustalić czy jest elastycznie czy nie?

Nie

@Małgorzata

Nie przyjęli mnie niestety, więc póki co ta kwestia zeszła na dalszy plan.

@zez

a zamierzasz tu próbować dalej się dostać?

@zez

to tak z ciekawości w sumie pytam

bezik
@nerd

skoro napisał, że zeszło na dalszy plan to zakładam, że będzie chciał

@nerd

Zobaczymy. Nie mówię nie, nie mówię tak.

Puszek

Jaka jest średnia wieku w firmie?

@Puszek

nie sądzę, aby ktoś to kiedykolwiek obliczał.

@runr

A tak na oko, w jakim wieku jest najwięcej osób?

@Puszek

na oko to ja widzę, a nawet na dwa

a tak będąc poważnym to z 30-40 lat

Hehe

@runr

Pytanie wynika stąd, że ja mam 23 i się zastanawiam, czy nie odstawałbym za bardzo i nie byłbym traktowany z góry ze względu na wiek

@Puszek

według mnie nie byłoby takiego problemu

@Puszek

nie spotkałem się jeszcze z traktowaniem z góry ze względu na wiek

@runr

No to dobrze o tym czytać. w takim razie. Ale który dział to Twój?

w IT

No co ty, nie ;)

@Puszek

Liczy się to, czy jesteś zdolny i czy dobrze wykonujesz swoje obowiązki

@Puszek

Także nie obawiaj się na zapas, bo nie ma potrzeby

@Demo

O super

@Demo

Czyli nie ma się czegoś obawiać

Dokładnie tak

Mak

Jak firma? Rozwija się? Poszukują ludzi cały czas?

Ambaras
@Mak

Widziałem kilka ofert na stronie

Ambaras

Ale chyba głównie IT

można aplikować

@Ambaras

właśnie na te na stronie

Mak
@nerd

Okej, tzn firma się rozwija i pytanie czy się rozwijać też w niej można?

@Mak

nie ma żadnych przeciwskazań.

@nerd

A jakie są możliwości odnośnie tego całego rozwoju?

no np. dofinansowania kursów/szkoleń

Nest
@nerd

I to kierują na nie odgórnie, czy możesz zawnioskować o dotację do wybranego kursu? Oczywiście w spektrum związanym z zawodem, a nie, że sobie wymyślę kurs plecionkarstwa i będę oczekiwać, że sypną kasą ;)

@Nest

wydaje mi się, że propozycje zawsze można jakieś rzucić do rozpatrzenia

@Nest

ale tak nie robiłem toteż nie wiem jak na to patrzy góra

bezik
@nerd

no właściwie czemu nie, pytanie nie boli

dolorsitamen

Czy można liczyć na jakieś premie?

uznaniowe

@000

I to na wszystkich stanowiskach?

@dolorsitamen

Może się wydawać to głupim pytaniem, ale różnie to w firmach bywa

@dolorsitamen

wiesz no nie pracuję na wszystkich stanowiskach

@dolorsitamen

ale nie wydaje mi się, żeby to było wydzielone dla wybranych stanowisk

Jakie dają tu umowy?

ja miałem o pracę

Od początku zatrudnienia?

u mnie tak było

Okej, dzięki

@rajms

Mam nadzieję, że w moim wypadku również będzie to tak wyglądało

@loco

myślę że powinno także spokojnie

@loco

z resztą, na pewno wszystko dogadasz na rozmowie

@rajms

Zgadza się. Dzięki za odpowiedzi.

Vincent

Ludzie z IT - jak oceniacie firmę, pracę w niej, warunki? Opłaca się?

@Vincent

jak dla mnie dobrze się tu pracuje, chociaż osoby z którymi się rozmawia raczej mają podobne zdanie, opłaca się

Stefan
@IT

"Tu" czyli gdzie? Przecież wszyscy wiedzą, że to sponsorowana opinia. Tak samo jak pytanie z dnia wcześniej.

@Stefan

? nic mi o tym nie wiadomo

Alicja
@IT

Chyba chodziło o oddział firmy, chociaż tego komentarza o sponsorowanie opinii sama nie rozumiem :D

@Alicja

no tak, wiem o co mi chodziło. Natomiast z bólem serca muszę stwierdzić, że nikt mi nie sponsoruje pisania na goworku. A szkoda. Gdzie zagadać, żeby zaczęto?

Zzenn

Wjakich lokalizacjach alfavox ma swoje oddziały?

Poznań, Bielsko-Biała, Warszawa, Tarnów, Ostrów Wielkopolski

@Zzenn

Na stronie są wszystkie dane kontaktowe jakby co

@oTu

Całkiem spoko, wiem wszystko co potrzebowałem, dzięki

@Zzenn

W sensie co jest całkiem spoko?

@oTu

Lokalizacje, akurat jest tam gdzie potrzebuje

kania

Komfortowo wam się tu pracuje? Chodzi mi o zachowanie jakiegoś środka pomiędzy pracą a życiem

Tak

@kania

Ja osobiście nie mam problemu z zachowanie work life balance,

a firma jakoś o to dba?

@laoss

czy jest tak ogólnie na tyle spoko, że to tak samo z siebie wychodzi

@kania

W sensie podejmowania jakichś szczególnych działań (nawet nie wiem jak miałyby one wyglądać) to nie

Bardziej w tę stronę

@laoss

to właściwie dobrze skoro tak jest, dzięki

edi

czy można liczyć na jakieś dodatki pozapłacowe?

koket
@edi

tak, można i to całkiem dobre

@koket

wymienisz co wchodzi w skład?

koket
@edi

np. paczki na święta są i mamy multisporta

@koket

multisport dofinansowywany, czy opłacany w pełni?

Max

Jak się wam pracuje w tych niewielkich zespołach? To jest tu dobre rozwiązanie?

tearo
@Max

zdecydowanie wolę pracować w kameralnym gronie, więc jak dla mnie jest git

@tearo

Wiesz pytam, bo raczej tak nie pracowałem do tej pory. Tak się zastanawiałem jak odczucia, ale tak myślę, że prościej się dogadać w pewnych sytuacjach

tearo
@Max

ciężko powiedzieć jak to się sprawdzi u ciebie. dla mnie jest to na plus, ale każdy ma jakiś swój styl pracy.

@tearo

Oczywiście, sam nie przewidzę tego i muszę sprawdzić to sobie sam

Boner

Witam, znalazłem ofertę z Alfavox na pracuj i przeglądając stronę główną firmy trafiłem na inne ogłoszenia (jedno bardziej mi pasuje). Pytanie, czy ktoś orientuje się jak jest z świeżością tych ofert na stronie? Jest sens wysyłać teraz zgłoszenie?

@Boner

Dodam jeszcze, że mile widziane byłyby jakieś opinie od pracowników.

Harry
@Boner

Sens jest zawsze. Wysyłaj ;)

@Harry

Dobraa, a coś o firmie mógłbyś powiedzieć, jak oceniasz?

Harry
@Boner

Oceniam dobrze. W porządku firma, bez wyścigu szczurów i takiego korpo zadęcia. Ludzie są super, nie mam z nikim zgrzytów, nie mam jakichś większych problemów w tej robocie. Naprawdę w porządki.

@Harry

Oo na tym mi właśnie zależy, korpo zadęcie może unicestwić nawet największy zapał

@Harry

Są organizowane jakieś integracje? Wiem, że teraz to różnie z tym bywa w firmach ale może już w końcu się to szaleństwo skończy.

demando
@Boner

tak z firmy to nie wiem jak jest teraz. Ostatnio raczej pracowało się głównie zdalnie i dużo jakichś spotkań na żywo było zawieszonych, ale nie wiem czy na ten moment to wraca do normy

@demando

Jasne, wiadomo. Nie ma co kusić losu. Ale może teraz już będzie lepiej. A integracje zawsze są dla mnie mile widziane.

Oleo
@Boner

Jak chyba dla większości, ale teraz już powinno wszystko wracać do normy, tak myślę

Zostaw merytoryczną opinię o Alfavox Software Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Alfavox Software Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alfavox Software Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfavox Software Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfavox Software Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alfavox Software Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfavox Software Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 593 ocen.

Alfavox Software Sp. z o.o.