Opinie o Alfavox Software Sp. z o.o. w Poznań Marcelińska 90

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Alfavox Software Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Alfavox Software Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfavox Software Sp. z o.o. w Poznań Marcelińska 90

halo

szybkie pytanie: na ten adres mailowy: praca@alfavox.com wysyłaliście cv z aplikacją spontaniczną???

ult
@ult

moze ewentualnie 8-16

Elle

Na jakie języki jest zapotrzebowanie w firmie?

Riko
@Staromodny

Ciężko stwierdzić, pewnie mimo wszystko większość ludzi aplikuje przez formularze. Mój wujek tak kiedyś dostał pracę, ale nie wiem na ile był to fart a na ile to rzeczywiście działa

pytanie

Wiecie może czy na Senior Software Test Engineer wymagają certyfikatu ISTQB warunkowo czy nie?

pytanie
@pytanie

Znam się na pracy, natomiast nie wiem czy ten certyfikat mnie nie dyskwalifikuje XD

Roche
@pytanie

Z tego co kojarzę to wystaczy Ci znajomość rzeczy które się zawierają w ISTQB.

certyfikat?
@Roche

No tak tylko czy na pierwszy rzut oka - czyli na otwarcie CV, ten certyfikat nie będzie elementem wykluczającym? Bo też mnie to zastanawia???

Oppa
@certyfikat?

w jakim sensie wykluczającym? Skoro oczekują jego posiadania albo znajomości pojęć związanych to raczej nie będzie :P

uczeń
@Oppa

chyba chodziło mu o to że brak certyfikatu jest w tym wypadku wykluczajacy przynajmniej tak sie zdaje w kontekscie komenatrzy na górze

dzem
@uczeń

ciezko powiedziec, bo to nie my rekrtutujemy xd ale z doswiadczenia wiem, ze jesli czegos wymagali w ogloszeniu to raczej to bylo konieczne jesli nie zaznaczyli ze jedynie mile widziane

dzem
@uczeń

musisz po prostu brac pod uwage ze wtedy na pewno masz troche mniejsze szanse jesli zglosi sie tez ktos to ma wiecej doswiadczenia niz ty albo ma certyfikat ktorego ty nie masz, ale tego juz niestety nie da sie przewidziec

IGI
@dzem

to jest najpierw jakas rozmowa online czy od razu spotkanie na zywo?

rafik
@dzem

wgl wszyscy teraz zdalnie pracujecie czy mozna z biura pracowac?

rafik
@rafik

jeszcze ktos moglby powiedziec czy uop jedynie w gre wchodzi?

Breb
@rafik

nie wszyscy ale sporo osob na zdalnych jest to fakt

Breb

raczej tak, uop ewentualnie jeszcze b2b dają

mlody
@Breb

to mozna sobie wybrac jaki tryb pracy wolisz czy jak to dziala?

Saper
@pytanie

Czy ktoś mi powie czym wogóle jest ten certyfikat i co on daje?

Saper
@pytanie

on się tylko przydaje na stanowiskach testera czy gdzieś indziej też?

Billy
@Saper

daje ci uprawnienia do testeowania oprogramowania

Billy
@Saper

głownie na testerze ale popatrz sobie po ofertach p prostu czy coś op tym pisza

Grape
@Billy

a to jest tylko przydatne do oprogramowań czy do innych rzeczy też? Używa się przy tym Jiry?

Benek
@Grape

przecież napisał chłop że do testowania oprogramowania... jak jeszcze nie rozumiesz to w internecie poczytaj a nie spamujesz na forum

jupek
@Benek

co do jiry to macie z niej jakieś szkolenie? nie miałem okazji na niej pracować

jupek
@jupek

czy to jakiś inny system pracy bo teraz nie jestem pewien

@jupek

jak cie przyjma, a czegos wiecej beda od ciebie oczekiwac to wiadomo ze bedziesz mial mozliwosc nauczenia sie w trakcie pracy juz

@halo

i ile czekaliście na odpowiedź???

koala
@halo

nie wysyłaliśmy, chyba że ktoś?

@koala

to zawsze na ofertę aplikuje się tu tylko???

kobi
@halo

skoro jest podany taki adres mailowy i taka opcja składania cv, to w czym problem?

kobi
@halo

wyślij, poczekaj do 2 tygodni i jak się nie odezwą to się przypomnij, no chyba że ci się pali to krócej ;)

@kobi

do takiej aplikacji trzeba podać nazwę stanowiska?

karol
@xman

Skoro to ty jesteś zainteresowany pracą to myślę, że wypadałoby napisać na jakie stanowisko aplikujesz ;)

krim
@karol

hej, możesz podrzucic jakies infoi na temat rekrutacji na stanowiska IT?

krim
@karol

przede wsyztskim czy podczas rozmowy sprawdzaja jakoś umiejętności?

Nova
@krim

Jak ja się przyjmowałem to prosili mnie o wykonanie zadania próbnego, ale nic dziwnego bo miałem mało doświadczenia i jakoś to sprawdzić musieli. Nie wiem jak to wygląda w przypadku osób doświadczonych bardziej :)

@krim

jesli masz niewielkie doświadczenie albo aplikujesz na niższe stanowisko to czesto dają zadania do wykonania podczas rozmowy

@krim

masz rozmowę z przełożonym i tyle w zasadzie, natomiast jest możliwosc skorzystania z takich dni otwrtych zeby przyjsc zobaczyc ajk sama praca wygląda więc jak masz dużo pytan to polecam to rozwiązanie

@likaon

jakiego typu to są zadania? coś bardziej ogólnego, czy skoncetrowane na danym stanoiwsku?

@likaon

sa jakieś zapisy na to, kontaktować się w jakiś konkretny sposób żeby na to przyjść?

heh

trzymaj się tego co w ogłoszeniach kolego, tutaj nikt cię na lewo do firmy nie wprowadzi :p

Jimmy Neutron
@heh

Wymądrzać się nie będę, bo wszędzie jest inaczej, ale czasami firmy oferują przyuczenie do zawodu, może stąd takie pytanie. ;-)

Jimmy Neutron
@Jimmy Neutron

Chociaż wiadomo, że w IT to raczej niewykonalne i należy posiadać już wymagane umiejętności. I nawet bez doświadczenia zawodowego trzeba jakoś pokazać co się potrafi.

Gigyl
@Jimmy Neutron

No to zdecydowany jesteś :P Zastanawiam się przez to czy oferują tutaj może staż żeby się czegoś nauczyć?

artur
@Gigyl

wiem że kiedyś coś takiego było, że nawet studentów z politechniki zapraszali czy coś, ale jak to teraz wygląda nie jestem pewien

artur
@Gigyl

najłatwiej się chyba na swojej uczelni zorientować :)

lerci
@artur

o to by było akurat bardzo spoko, trzeba sie w takim razie doinformować

meh
@artur

a zatrudnienie się po prostu jako student na zlecenie? byłoby możliwe?

przah

UOP i tak raczej lepszy ogólnie, chociażby płatny urlop się nalicza

helak

studentow tez przyjmujecie?

arcygeniusz
@szib

to już powinieneś pytać bezpośrednio pracodawcę czy jest tam uskuteczniany multitasking czy masz określony zakres obowiązków i się ich trzymasz, nikt ci lepiej nie odpowie niż sam pracodawca

ocochodzi?

brawo sherlocku xd

ejay
@helak

na zaocznych to na pewno nie będzie problemu, ale na dziennych może być już gorzej bo nie interesowałem sie nigdy czy można na mniej niż cały etat robić

legwan
@likaon

skoro tutaj pracujesz to może pamiętasz swoje pierwsze dni w pracy? miałeś przydzielonego kogoś kto cie wdrażał do obowiązków czy raczej zostałeś rzucony od razu na głęboką wodę?

mała mi
@legwan

Na początek nikt nie oczekuje od ciebie tego, ze przyjdziesz i od pierwszych sekund bedziesz wiedzial co robic. Dostaniesz kto powie ci co i jak i przyuczy

OMG
@mała mi

powiedziałbyś, że zatrudnienie jest tutaj w miarę stabilne? nie ma jakichś niespodziewanych zwolnień?

Jamal
@OMG

pracuje tu juz jakis czas, i zwolnien niespodziewanych nie ma.. moze i ktos tam wyleciał ale uwierz mi - mocno sie przykladał do tego aby ktos go zwolnił

Jamal
@OMG

wypłaty tez zawsze na czas, więc jesli chodzi o stabilnosc to nie ma co narzekac

@Jamal

Dobrze, że bardziej w tą stronę to działa niż w inną. Znaczy, że jak się przyłożę to można tu liczyć na długoterminową współpracę?

Umowa o pracę czy inna?

TyciTyci
@Whisky

podłączam się do pytania jestem a etapie szukania czegoś stałego i pewnego pod wzgl zatrudnienia

TyciTyci
@Whisky

mógłby ktoś odpowiedzieć? zależałoby mi na umowie o pracę

elzzz
@TyciTyci

jest opcja uopa i b2b

elzzz
@Jamal

potwierdzam, nigdy nie bylo zadnych problemow z wyplatą

Nipon
@elzzz

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o umowie o pracę? Czy macie okres próbny, czy są jasne zasady dostania umowy na czas nieokreślony itd?

Nipon
@elzzz

Do którego macie przelewy tak z ciekawości?

Melchior
@Nipon

ja bym się chętnie dowiedział w jakich godzinach się tutaj pracuje gdyby ktoś był łaskaw

zraz
@Melchior

a o jakie stanowisko pytasz? większość pracuje 8:00 – 16:00, lub 9:00 – 17:00.

vampir

Czyli nadal i tak jest jakiś grafik pewnie?

od czego

skoro tu pracujesz to daj znac od czego zalezą te godziny

Fokus
@zraz

Te godziny 9-17 to jakieś biurowe stanowiska?

@Fokus

nie tylko, chyba wiekszosc tu tak pracuje

@ult

moze ewentualnie 8-16

NatZaw

hej hej, szybkie pytanko, czy zatrudniają w tej firmie studentów? pozdrawiam

wuwu
@NatZaw

w sumie az tak nie kojarze, ale poki chcesz pracowac na pelny etat i na uopie to chyba im bez roznicy

pobu

jakis niepelny etat wchodzi w gre?

Skywalker
@pobu

To chyba najlepiej się ogłoszeniem sugerować raczej zaznaczają na jaki etat kogoś poszukują

Rikard
@Skywalker

Oferty na ich stronie sa aktualne? Myslisz ze jak troche mi brakuje wymaganego doswiadczenia to zwroca uwage na moje cv?

Odys

Pewnie nie ma się co na zapas przejmować, trzeba się starać chociaż i nadrabiać czym się może

bez sensu Nowy wpis

niby tak, ale nie ma co się tak stresować skoro jeszcze nawet ktoś nie wysłał cv, nawet nie ma pewności że go zaproszą na tę rozmowę a już się nią martwią, bez sensu troche, ludzie! na spokojnie!!

IWAD

Jakie są plusy Alfavoxa?

Benek
@IWAD

z benefitów no to masz ubezpieczenie zdrowotne, multisporta, kursy językowe i różnego rodzaju szkolenia plus premie uznaniowe i jakieś paczki na święta więc jest naprawde porządnie

Gin

tzn. dużo ciekawych projektów często jakieś nowe wyzwania, ogólnie przynajmniej u mnie nie ma takiej rozlazłej i obrzydliwie ciągnącej się rutyny co uważam za naprawdę spory plus

Gin
@Benek

benefity też na pewno na plus, nie są jakieś niezwykłe ale ta podstawa na obecne czasy czyli multi i ubezpieczenia są zapewniane

@Gin

multisport bardzo fajna sprawa bo wszystkie siłownie kosztą teraz takie pienidze że bez tego sie nie opłaca...

Wario
@likaon

Trochę offtop, ale kojarzycie w Poznaniu czy któraś z siłek całodobowych właśnie obsługuje multisporta?

Wario
@likaon

Wiem, że jest cityfit w Pestce, ale tam wpuszczają z multikiem tylko jak jest obsługa, bo mają zautomatyzowane bramki, więc niby całodobowo, ale później niż 22 nie wejdziesz

eukaliptus
@Benek

o to brzmi fajnie, dofinansowania edukacyjne są zawsze w cenie. Jeśli chodzi o naukę języka to jest jakiś ograniczony wybór czy raczej z tych szerszych i jest w czym wybierać?

eukaliptus
@Benek

i jeśli chodzi o naukę to jest jakaś szansa np dopłaty za studia? albo jakieś kursy stricte zawodowe?

@Benek

W jakiej formie przeprowadzają kursy językowe?

Jin
@Benek

Te kursy językowe są w całości finansowane czy tylko w jakiejś części? jeśli tak to w jakiej?

enn

to takie kursy w formie online?

champion
@Jin

ja wiem, że na pewno je dofinansowują a nie sponsorują, ale nie wiem jakie to są dokładnie kwoty bo jeszcze z tego nie zaczęłam korzystać

Revelio
@enn

Skoro wiekszosc tu pracuje zdalnie to podejrzewam ze tak

Snorlax
@Revelio

Nie ukrywam że taki tryb pracy by mnie urządzał, chciałbym tylko wiedzieć czy w takim systemie zdalnie pracuje się tyle samo co stacjonarnie? nie trzeba dłużej zostawać czy robić po godzinach?

mater
@Snorlax

Wiadomo w ogóle czy tu jest opcja nadgodzin? Tak dla chętnych na przykład?

Bolek
@Snorlax

Nie no czas pracy masz z góry ustalony nieważne czy pracujesz zdalnie czy stacjonarnie

Skywalker
@mater

Podbijam pytanie, jest w ogóle opcja nadgodzin na pracy zdalnej?

olson
@Skywalker

szczerze to sie nie spotkalam jeszcze z tym zeby ktos bral nadgodziny zdalnie

Pracownik Biurowy

Wszystko przebiegło pomyślnie. Pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosfera

Pytają o rozwój, marzenia i plany. Jak sobie wyobrażam siebie w tej pracy, zalety i wady.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Elle

Na jakie języki jest zapotrzebowanie w firmie?

anonimus
@Elle

hm da się to w ogóle tak jednoznacznie określić? bardziej może podeślij cv i podkreśl jakie języki znasz, ale chyba jednak najpierw trzeba mieć jakieś umiejętności i skille ;)

ewin
@Elle

w ogłoszeniu na Junior Helpdesk Engineer piszą o angielskim, ale czy na jeszcze jakieś języki jest zapotrzebowanie to nie wiem

@ewin

jak sprawdzają znajomość języków na rekrutacji?

czek
@xman

rozmowa? test? jakoś inaczej? jak ktoś ma certyfikat to też sprawdzają czy już pomijają to?

ang
@czek

Jeśli znajomość angielskiego jest podana w wymaganiach w ogłoszeniu (za moich czasów przynajmniej) bylo to sprawdzane jako krotka ogolna rozmowa

Poranny

Ogólnie jak pracodawca wymaga angielskiego, to ma prawo to sprawdzić, więc nastawiłbym się na jakąś wymianę zdań

Poranny
@ewin

A gdzie sprawdzacie te ogłoszenia? Bo kurcze nie mogę tego juniora zlokalizować

pozytyw
@Poranny

Ja zawsze na stronie głównej ich zerkałem. Jak masz coś znaleźć to najszybciej tam w zakładce kariera

hehe
@Elle

a czy autorowi czasem nie chodzilo o jezyki programowania zamiast ogolnie jezyki typu ang, niem? bo wszystkie odpowiedzi tego dotycza ale nie jestem przekonany xd

Szelma
@hehe

owszem, jest taka możliwość xD a to wtedy i tak nie zależy od stanowiska na jakie aplikujesz?

kuki
@Szelma

no na pewno to zalezy od stanowiska, ja na frontendzie raczej mam malo wspolnego z php xd

wąchacz
@kuki

a wogóle jest w stanie ktoś się wypowiedzieć bo dopiero zaczynam w tę branżę iść co lepiej wybrać? co robi się na frontendzie, co na backu i jak zacząć? wymagają tutaj jakichś kursów?

szok
@wąchacz

a co do wymagań to wszystko w ofertach masz rozpisane i tak, do IT zazwyczaj trzeba mieć może nie tyle co kursy ale no sprawdzalne konkretne umiejetnosci na backend np. pewnie SQL i Gita tutaj trzeba znać itd...

tax
@wąchacz

w skrocie front odpowiada za wszystko co widzisz na stronie (wyglad, dzialanie) a backend za autoryzacje danych ktore sa na stronie wpisywane czyli np sprawdzanie loginu, hasla czy wypelnianie danych do platnosci wiec to jedynie od ciebie zalezy co do ciebie bardziej przemawia

newbie
@tax

a co jest trudniejsze w IT i co się bardziej opłaca? na co jest większe zapotrzebowanie?

newbie
@tax

też jestem laikiem i zaczynam dopiero studia i to naprawdę zależy tylko od moich preferencji?

Fargand
@newbie

no jeśli pytasz w kontekście firmy to na oba póki co jest takie samo zapotrzebowanie sadząc po ofertach pracy a co do opłacalności to nie wiem, nie robilem nigdy na obu

Fargand
@newbie

a jak zaczynasz dopiero studia to w ogole z praca mozesz miec ciezko bo tutaj zazwyczaj się doświadczonych szuka ludzi, chyba ze jakies praktyki ale to na tym się nie znam

statek
@Fargand

no właśnie a może niekoniecznie jakies praktyki ale taki staż dałoby się tutaj dostac? ktos cos wie?

Wapo
@statek

nie mają przypadkiem takich informacji na stronie?

Wapo
@statek

Na czym w ogóle polegają staże? To jest określony czas zatrudnienia w którym się uczysz?

huh
@Wapo

nie musisz byc w trakcie nauki zeby sie starac o staz

huh
@Wapo

teraz sa jakies przyjecia na staze do firmy?

@huh

na stronie gdzieś chyba widziałem informacje o przyjęciach na staże, więc tam bym poszukał :)

lerci
@szib

tylko że ja tak nie do końca widze gdzie plus myślałem że prędzej będzie, a nawet lepiej się do nich po prostu zgłosić samemu

lojaz
@lerci

jak samemu? w sensie tak na farta wyslac im zgloszenie na maila czy jak?

Fru

To działa w ogóle ktoś dostał tak pracę?

hm

ale tak z drugiej strony jakby na to spojrzec to ciekawe w sumie po jakim czasie odpowiadaja na takie luzne zgloszenia przez maila wlasnie, a po jakim na zgloszenia przeslane na wstawione oferty. xd czy jest jakas roznica mnie ciekawi

Staromodny

Ktoś może potwierdzić czy takie coś działa? KOmuś się udało?

Riko

Greg

Z czego wynika taka ilość siedzib?

kapar
@Greg

Wiadomo, że mimo że niektórzy pracują zdalnie biura stacjonarne też muszą być dostępne.

Lulu
@kapar

Skoro pracujesz i już wspomniałeś o zdalnej formie to zdradziłbyś czy rozmowę miałeś zdalną czy stacjonarną?

Jin
@Lulu

Czy rozmowa jest online czy tradycyjnie stacjonarnie też by mnie akurat bardzo interesowało

champion
@Jin

różnie jest z tego co wiem, ja np miałam zdalnie, jak wejdziesz sobie na ich strone to w zakładce kariera masz wszystko opisane krok po kroku jak wygląda rekrutacja tutaj

Revelio
@champion

Dobrze by bylo zeby zdalnie wszystko sie odbylo bo jednak jak pisza o zdalnej pracy od poczatku to nie widzi mi sie jechanie na rozmowe tak szczerze

Staromodny
@kapar

Czyli pojawiają się tutaj ogłoszenia dotyczące pracy stacjonarnej? zdalnie mi się chyba nie bardzo widzi

niskocenny
@Staromodny

raczej możesz pracować w biurze jeśli chcesz, jednak jak jest opcja zdalnie to większość wybiera właśnie tą formę

peeeeh
@Revelio

chyba nikt z drugiego konca polski jakby zobaczyl ze praca jest zdalna, nie jechalby na sama rozmowe

Luc.

Najwięcej ofert jest do Bielska i Warszawy, tam są największe siedziby?

Odi
@Luc.

ja np pracuje zdalnie, ale wiem ze firma ma tez siedzibe w poznaniu

Sancho
@Odi

na stronie w zakładce kontakt jest jeszcze Ostrów i Tarnów

wrap
@Sancho

a w której lokalizacji jest największe zapotrzebowanie na pracowników aktualnie?

Sancho
@wrap

A w której by Cię najbardziej interesowało? Czy tak pytasz bo jesteś gotowy jechać gdzie akurat praca się znajdzie?

hinol
@wrap

trzeba wejsc na ich strone albo na pracuj, gdzie maja ogloszenia, przeciez to minuta roboty..ale z tego co widze to sa oferty glownie na zdalna prace to chyba nawet lepiej dla niektorych

szczur
@hinol

jest teraz parę ofert do Poznania na stronie

ewin

Chcę tu się zatrudnić jako Junior Helpdesk Engineer, ogólnie większość wymagań spełniam, więc powinienem ogarnąć temat bez większego problemu i planuje tu wysłać cv, ale po pierwsze czy to w ogóle aktualne ogłoszenie jest??

@ewin

a czemu ma być nieaktualne?

@ewin

jak masz na stronie, to domyślnie raczej że szukają kogoś, w przeciwnym razie by to zaktualizowali chyba..

Ralf

Szkoda że nie mogę dodać tutaj screena, ale zaraz jak się wejdzie na waszą stronę, zjedzie nieco niżej jest Alfavox w liczbach i tam jest informacja ile oddziałów, ile lat na rynku, ilu pracowników i dotąd rozumiem aż dochodzimy do 30 000 wspólnie wypitych kaw - i tutaj się zgubiłem, ktoś może to wytłumaczyć?

Info

Słyszałem,że na rozmowie jest zadanie do rozwiązania ale nie znam szczegółów, ktoś mógłby uzupełnić?

jakie??
@Info

to dotyczy wszystkich stanowisk??

x
@Info

tak, jest do rozwiązania zadanie jak w większości firm it, jeśli to nie twoja pierwsza rekrutacja w tej branży to będziesz wiedzieć o co chodzi

x
@jakie??

na różne stanowiska są różne zadania

Patyk
@x

Ale to zadanie do zrobienia czy ten kilkugodzinny test kompetencji?

W ogłoszeniu jest napisane że praca stacjonarna/ hybryda/ zdalna - jakie są proporcje, większość pracowników pracuje z biura, jak się patrzy na opcję 100% zdalną? jest ok ale średnio mile widziana? Czy ktoś może przybliżyć jak wygląda organizacja, kultura pracy?

Envelope
@Anonim

Jak pokażesz, że sobie ze wszystkim radzisz i nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy zdalnej, to nie ma z tym problemu

@Envelope

Po jakim czasie ewentualnie można liczyć?

rekrut

jakieś zadania rekrutacyjne są? rozmowa techniczna?

roland
@rekrut

obstawiam że należy się tego spodziewać

Velovelo
@rekrut

No prawdopodobnie się pojawią. Pytanie też o jakim stanowisku mowa, bo ni na każde proces wygląda jednakowo zapewne.

K.L.

Hej, macie osobny team do testów czy developerzy sami piszą?

rodia
@K.L.

Jakkolwiek się na tym nie znam, bo ja nie pracowałam w IT, to był ktoś taki jak tester oprogramowania, więc są osoby od tego

KuKu
@rodia

a ile osob liczy dzial IT?

ergo
@KuKu

to firma IT, więc zakłada, że... sporo?

tivis
@ergo

a jak zróżnicowanie wiekowe? bardziej młode osoby są czy różnie?

Bepower
@KuKu

Pytasz ile konkretnie osób jest w tym oddziale, czy liczysz na ogólnopolskie zestawienie?

mat
@Bepower

oprócz Poznania oczywiście, to gdzie jest główna siedziba czy coś?

from
@mat

w zakładce kontakt czy dane kontaktowe czy jakoś tak, są dokładne adresy podane zapewne nawet

rekrut
@from

zadanie zbyt trudne dla przyszłych programistów.

czarnadziura

korzystał już ktoś z pracowników z aplikacji inicjującej? zastanawiam się czy jak tam wyśle to wpadne do czarnej dziury cv czy faktycznie ktos to rozpatruje?

don
@czarnadziura

też tam zostawiałem cv jak narazie info nie miałem ale kolega tak się zatrudnił więc, patrzą ale to pewnie kiedy mają zapotrzebowanie

tomi
@czarnadziura

no najlepiej to jak zadzwonisz, bo maila z cv zawsze można wysłać ale czy go w ogóle odczytają to inna sprawa, a jak zadzwonisz to załatwisz jakoś w miarę na bieżąco sprawę, wiec ja bym na twoim miejscu zadzwonił i dopytał a później wysyłał cv na maila

oesu
@czarnadziura

I co bedziesz tak rozmyslac? Moze warto wyslac i sie dowiesz. Zycze wiecej pewnosci siebie i pozdrawiam cieplo

rodia
@tomi

Z drugiej strony wysyłając CV mailowo dajesz informacje o sobie na tacy. Prawdopodobnie jak zadzwoni, to i tak będą prosili o wysłanie CV na maila, żeby się z nim zapoznać. Więc czy ja wiem, czy to taka przewaga

tomi
@rodia

wiadomo, że bez wysłania cv się nie obejdzie, ale można też dać znać o swoim istnieniu wcześniej, nie

Szymon
@tomi

no niezła rozkmina. mnie też ona dopadła. ty tu pracujesz? bo dumam nad tym, co się dzieje, jak już się odezwą i zaproszą na rozmowę? zwłaszcza o co wypytują, i jak sprawdzają kwalifikacje na stanowisko frontend deva?

tivis
@Szymon

nie wiem, ale zapewne jak nie wyślesz cv to się nie dowiesz

Aspen
@Szymon

To rozkminiajcie sobie dalej, na pewno przyniesie to pożądany efekt...

Nikol
@Szymon

Zapewne sprawdzają jakimś testem, najprostsza forma weryfikacji

młodszy doświadcz

Pracowałem tu dłuższą chwile, trochę temu i tak szczerze mówiąc dobrze to wspominam, praca była stabilna (umowa o prace) i dawała spore szanse w kwestiach szkoleń. Korzystałem z dofinansowania do studiów i to była jedna z ważniejszych rzeczy, bo mogłem pracować ale również kończyć uczelnie. Odszedłem w sumie ze względu na przeprowadzkę choć teraz widzę że jest opcja pracy zdalnej co w sumie teraz też było by mi na rękę, ale wracając to w sumie polecałbym prace ambitniejszym osobą, bo jednak jest co robić czasem bywało stresująco, czasem sie nie wyrabiałem ale to kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia swojego rytmu... ale ogólnie spoko, jakieś tam benefity były ale jakoś nie wykorzystywałem ich za bardzo. Nie wiem czy bym wrócił pracować bo teraz znalazłem bardziej odpowiadającą mi na ten moment. Ogólnie polecam dla młodych nauczysz się i praca tutaj dobrze jest widziana w CV

Olga
@młodszy doświadcz

Ooooo ale super z tymi szkoleniami i studiami. Naprawdę fajna opcja dla pracownika. Ja widziałam w necie że parę lat temu szukali Programisty i też zastanawiam się o możliwości rozwoju w firmie. A tu takie info. :D A mnie jeszcze ciekawi czy te szkolenia i studia to od razu są dostępne po zatrudnieniu czy po jakimś czasie dopiero?

klara
@Olga

widać, że faktycznie można się tu rozwijać, sama bym skorzystała z dofinansowania do nauki i w sumie podbijam pytanie Olgi kiedy to przysługuje?

Kurka
@młodszy doświadcz

Akurat z tym nabyciem doswiadczenia sie zgadzam, warto

noto
@klara

o takie szczegóły to pewnie trzeba by było już ich bezpośrednio zapytać, tak mi się wydaje

noto
@Kurka

osoby bez żadnego doświadczenie też by się tu odnalazły? nie wiecie czy jest u nich szansa zrobić praktyki czy odbyć staż??

K.L.
@noto

już conajmniej 3 wpisy tutaj o tym widziałem i w każdym ta sama odpowiedź, zjedź sobie troszkę niżej i poczytaj.

Aspen
@noto

ctrl+f, przydatna funkcja, polecam i pozdrawiam

Axl

Czy są tutaj może organizowane jakieś "dni otwarte" albo coś takiego dla studentów na przykład? Coś żeby przyjść i pooglądać jak wygląda praca ale bez jakiejś wstępnej umowy czy formalności?

Siss
@Axl

Wiesz co, no nie wiem na ile ma to sens, zważywszy na to, że to nie jest jakiś zakład produkcyjny, gdzie wejdziesz i możesz popatrzeć jak cała ta machina działa. Przyjdziesz i co, zobaczysz ludzi przy komputerach, czy rozmawiających przez telefon - raczej wiele z tego nie wyniesiesz. Zwłaszcza biorąc poprawkę na pracę zdalną. A raczej nikt osoby, która nie ma jeszcze sprecyzowanego planu, czy ma zamiar tu pracować czy nie, to nie wprowadzi w obowiązki

Siss
@Axl

Plus studenci nie są głównym targetem firmy. Owszem, są stanowiska juniorskie dla osób mniej doświadczonych, ale jednak głównie celują w osoby już z jakimś pojęciem i doświadczeniem.

@Siss

Piszą, wyżej, że podobno było coś takiego

Więc najwyraźniej ma sens

junior
@Siss

ja byłbym zainteresowany pracą tu, tylko że no po studiach jestem dopiero co i doświadczenie mam małe, więc ciężej będzie się pewnie przebić przez rekrutacje... a wiesz może czy są jakieś staże tu?

@junior

Może i ciężej, ale warto spróbować.

@junior

oferty na stanowiska juniorskie widziałam, ale o stażach się nie doszukałam

@Tarantino

w ogóle jest coś takiego jak oferty stażowe?? czy to się samemu zgłasza i po prostu do nich się zwraca czy przyjmą?

@dox

Możesz spróbować się zgłosić, ale jaki będzie efekt, to nie mam pojęcia. Co do staży, to z parę lat temu wiem, że była oferta kierowana do studentów polibudy i oferowali płatne staże, ale nie mam pojęcia, czy nadal to praktykują, czy nie, bo to dawno było.

@Tarantino

o, to dobrze wiedzieć, ale i tak pasuje dopytać co i jak, więc chyba od razu bezpośrednio najlepiej, ale dzięki za info

Grażyna
@Tarantino

To były staże czy praktyki, bo jak kierowane do studentów którzy się jeszcze uczą to chyba bardziej praktyki. Mnie zależy na stażu z możliwością zostania na stałe. Na stanowisku juniorskim można nie mieć doświadczenia i wprowadzą w obowiązki czy jednak też wymagają żeby nie być takim świeżakiem? Jak oceniasz?

@Grażyna

No to skoro wiesz lepiej co to było, to co ja tu niby mam mieć do powiedzenia.

Carrlo
@Grażyna

Na juniora coś już musić umieć, na staż niekoniecznie dużo ale na pewno coś też już musisz ogarniać.

Carrlo
@junior

aplikuj, jak będą mieć wątpliwości co do twojego doświadczenia i umiejętności to dadzą zadania do zrobienia i zweryfikują jak to z toba jest.

rudi
@Carrlo

czyli podstawowe umiejętności jest opcja, że starczą na początek.. a właśnie co do tych zadań to u was często się zdarzają takie na rekrutacjach?

rudi
@Carrlo

ja szczerze powiedziawszy to trochę się spinam o to, bo nie wiem czego się spodziewać za bardzo..

gromiz
@rudi

podobno to jest opcjonalne

gromiz
@rudi

piszą na stronie, że może, a nie musi się pojawić test wiedzy lub zadanie jakieś, ale też więcej szczegółów nie podają, a szkoda..

miko

wiem że przed pandemią była możliwość po rekrutacji przyjsc na 2/3 dni zobaczyć jak wygląda praca, czy wznowiona jest ta możliwość?

karpik
@miko

nie slyszalem o tym, ale moze jest taka mozliwosc

Małgorzata

w sumie padło "popatrzeć" a nie "popracować". To chyba musieliby kogoś najpierw zatrudnić, skoro to bez bhp chyba? Podpisuje się coś wtedy?

Pucha

ciekawe, ktos wie?

Bee
@Małgorzata

Nie myślisz, że najlepiej by się było zwrócić bezpośrednio do firmy z takimi pytaniami?

Bee
@Małgorzata

Co jak co, ale to tam dostaniesz rzetelną odpowiedź i sprawdzone informacje, więc może sensownym by się było zwrócić z pytaniem

popp

czy jakieś premie pieniężne można tutaj wyhaczyć?

@popp

są premie uznaniowe, ale nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie ani w jakiej wysokości się je przyznają

@popp

a gdzie się rekrutujesz? bo ja czekam na odpowiedź i się zastanawiam ile się czeka na odpowiedź

star
@kangaro

a dawno była aplikacja? może mają dużo chetnych..

@star

wszystkie rekrutacje na ich stronie są w teorii otwarte więc nie wiem czy cały czas poszukują wielu czy na zapas przy okazji zbierają cv. wysłałem jakieś 2 tyg temu

star
@kangaro

to się skontaktuj z nimi może i będziesz miał jasność

kroton

dla mnie było ok, warunki porównywalne do konkurencji

kompresor01
@kroton

a czemu juz nie pracujesz? jak szefostwo w firmie wgl?

kroton
@kompresor01

z przyczyn osobistych, chyba nie musze się tłumaczyć. szefostwo w porządku

@kroton

długo tu pracowałeś? sory, że tak dopytuje, ale ciekawi mnie, czy gdyby nie sprawy osobiste pracowałbyś tu nadal?

@kroton

a jeśli chodzi o umowy to jakie preferują?

biały
@sopel

mnie zależało na umowie o prace od początku i taką dostałem

kompresor01
@kroton

no to jak szefostwo okej to dobry znak..jak fundamenty sa dobre

@biały

to by mi pasowało bardzo akurat, bo uop to podstawa dla mnie

Exmachina

Kilka słów ode mnie, jako, że pracowałem tutaj przez jakiś czas. Sporo opinii tu czytałem z częścią się zgadzam, z częścią nie. Ogólnie to tak - atmosfera w pracy jest bardzo okej, koleżeńska, ludzie współpracują ze sobą i jak trzeba, to można liczyć na wsparcie kolegów, zarówno na początku jak i później. Byle nie nadużywać uprzejmości i cały czas komuś zawracać głowię, bo jednak o ile każdy pomoże, to nie kosztem własnej pracy. Stawia się na jakość i terminowość, ale ogólnie cele są osiągalne, nie jakieś kompletnie z innej galaktyki. Kasa przyzwoita, przynajmniej ja nie narzekam. Chociaż wiadomo, że zawsze mogłoby być więcej, no ale biorę co dają. A właściwie to brałem. Generalnie jest w porządku. Firma, chociaż do idealnych nie należy, to daje radę.

pix
@Exmachina

a jakie stanowisko?

Ktoś
@Exmachina

Dlaczego usunęliście komentarz, że w 45 minut było 28 "polubień"?

Exmachina
@Ktoś

Ja nic nie usunąłem, więc nie wiem czemu się do mnie odnosisz w tej kwestii i to jeszcze w liczbie mnogiej.

Zostaw merytoryczną opinię o Alfavox Software Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Alfavox Software Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alfavox Software Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfavox Software Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfavox Software Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alfavox Software Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfavox Software Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 591 ocen.

Alfavox Software Sp. z o.o.