Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

pppp

Obecnie pracuje w Nokii w 5G. Dla mnie rewelacja. Młody dział, wszystko poukładane, żadnego korpo (usunięte przez administratora) nie spotkałem, świetni ludzie, technologia tip top, pieniądz godny. Wstawać mi się chce do roboty :) Ja polecam

stary
@pppp

"Młody dział..." To się zastanów młody kolego gdzie się podziali ci co siedzieli na Twoim krzesełku rok, dwa, trzy temu. I czy jak byś wrócił do tej swojej pracy marzeń po 4 latach to byś kogoś tam znajomego spotkał.

pppp
@stary

stary puknij się. Moj dział jest budowany na moich oczach a 3 lata temu nie było 5G. No to już wiem czemu cię tam nie ma :)

umniedziala....

5G to dopiero (usunięte przez administratora). Jak i cały RFSW

inf

absolwent IT polska - 5000 brutto absolwent IT niemcy - 15000 brutto

KIEROWCA CE, plandeka, 4/1, 2450€ na rękę! niemcy

@tomek

zapomniałem wspomnieć. Zakwaterowanie zapewnione przez pracodawcę i doświadczenia miałem 6 mscy. Możliwość (ale nie obowiązek) pracy w nadgodzinach Umowę o pracę na niemieckich warunkach Opłacane składki ubezpieczeniowe i emerytalne Płatny urlop Pomoc koordynatora na miejscu Wszystkie świadczenia przysługujące pracownikom z tytułu zatrudnienia na terenie Niemiec Praca od poniedziałku do piątku. A u Polskiego prywaciarza praca 24/7 w święta i soboty też, śmieciówka. Wałek gonił wałek, zaniżanie faktycznych godzin pracy . Nigdy nie wrócę do Polski. Piszę tutaj bo wcześniej pracowałem u Janusza biznesu w IT i żeby móc przeżyć musiałem zrobić CE i szybko przeniosłem się 3000 brutto IT (nie był to Wrocław) do 5000 zł na ciężarówce, bo nie byłem w stanie utrzymać rodziny z pensji u polskiego prywaciarza. I wcale nie chodziło o to że nie mógł płacić wiecej, MOGŁ ALE NIE CHCIAŁ, wolał inwestować w nieruchomości niż podnosić pensje. Miałem dużą więdzę i doświadczenie w IT, studia skończone z wyróżnieniem i co i nic, Polska jest krajem dla frajerów. Moja żona w niemczech na pół etatu zarabia 2x więcej niż zarabiała w polsce na cały etat. Jaki jest sens wracać do tego piekła wyzysku?

P

Dziwne. Wyjechać do Niemiec, zarabiać kokosy, żyć jak pączuś i siedzieć na goworku na profilu Nokii intensywnie pisząc komentarze o wspaniałości Niemiec. Widać Nokia jest firmą, za którą nawet w Niemieckim luksusie się tęskni :) I tylko Niemcy i Niemcy z różnych profili.

don jowani
@P

raczej tesknią za Polską i rodziną, a niekoniecznie Nokią i poprostu sprawdzają czy coś się zmieniło czy ten kraj jest nadal tanią siłą roboczą...

JOKER
@P

wpiszcie sobie w google: Tak wygląda praca w niemieckim korpo.

Magda

Integration and Testing Engineer - zostałam zaproszona na rozmowę, która ma trwać 90 min. Może ktoś może mi powiedzieć czego mogę się spodziewać, jakich pytań, czy w ogóle warto itd. Może ktoś pracuje na tym stanowisku? Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam.

no
@Magda

widocznie spełniłaś warunek taniości skoro cię zaprosili

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
zenek

Zgadzam się, jeśli przychodzisz tam na juniora to nie będziesz programował tylko naprawiał błędy w projekcie który ma miliony linii kodu nie wiedząc tak naprawdę co robisz. Zarobki jak na pierwszą pracę dobre. 5-6k brutto na start

felek

Praca w nokii jako programista jest dobra ... ale tylko krotko (powiedzmy rok). Niestety programowania jest tam mało ... mozna poznac technologie pracy z "duzym" programem (kontrola wersji, cykl programowania (scrum, review itd)). Znam osobe ktora tam byla prawie rok i nic nie programowala. W sensie "malo" programowania chodzi mi o sama specyfike pracy ... nie masz pojecia co tak naprawde robisz bo, za duzy program. W skrocie to bardziej szukanie , pytanie sie gdzie co jest zeby pozniej dostawic przyslowiowa "linijke" i sprawdzenie czy testy sie nie "posypaly".

tomek

w Niemczech są oferty pracy dla developerów JAVA nawet za 40k pln netto+VAT miesięcznie i są to sprawdzone informacje, nie wyssane z palca. SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE !!!!!!!!!

x2drive
@tomek

Pracuje w Niemczech od 16 lat, wyjechalem jeszcze w czasie studiów do Monachium. Pierwsze wynagrodzenie: 80K DM rocznie (okolo 40K EUR), obecnie jestem Software Expert, zarobki ponad 100K EUR rocznie. Otrzymałem niemieckie obywatelstwo (mam teraz podwójne) i nauczyłem się perfekcyjnie języka niemieckiego. Wyjechałem z Polski z jedna walizka, goły i wesoły. Teraz mam własne mieszkanie, kredyt w tym roku już spłaciłem (mieszkanie jest warte ponad 500K EUR), szczęśliwą rodzinę (zona polka, córka urodzona w Niemczech) i nowe BMW serii 5. W Polsce nigdy bym się tego nie dorobił, chyba ze bym trafił na teścia z grubym portfelem.

polski parobek

mój szef je mięso, ja kapustę, więc razem jemy gołąbki ;) spotyka się dwóch biznesmenów. - część, co tam? + Nic, porobiłem wszystkim pracownikom umowy śmieciowe. - a co firma Ci źle idzie? + Nie, moja żona chce kupić willę w Konstancinie.

anonek

Proces rekrutacyjny jest wielką klapą, test na codility jest jedną z najśmieszniejszych spraw... często aby zdać zadanie z poprawianiem kodu trzeba się wykazać "złym pisaniem kodu", tylko aby przeszło testy, zadanie często jest wykonywalne w parę linijek w danym języku programowania, ale niestety trzeba się wykazać "nieznajomością" zalet danego języka aby móc napisać ten program, osobiście zdałem go. Zrobiłem 2/3 zadania. Popracowałem 3 miesiące i przeniosłem się do innej firmy, gdzie pracują osoby z 2 - 3 letnim doświadczeniem z Nokii i niestety są zaledwie na moim poziomie... Potrafią klepać kod, ale coś więcej to raczej nie.

mo
@anonek

zgadzam się rozwiązywałem kiedyś to co prawda z sql i przeszło przez przypadek testowy, a wynik i tak był inny niż powiniem być, ten test nie oddaje rzeczywistych umiejętności.

tester666

A jak tam jest ze znajomością angielski. Czy raczej się pisze miale czy rozmawia. Czy ang na poziomie a2/b1 wystarczy. Niech się wypowiedzą Ci co pracują w Nokia. Chce aplikować na stanowisko Testera.

g6
@tester666

Cześć. Z takim poziomem angielskiego, jeżeli świetnie znasz się na zawodzie albo masz dość ok doświadczenie, przyjmą Cię ale dostaniesz jakies 500-1000zł mniej, jak dwie osoby u mnie w projekcie. Za nieznajomość języka jednak się płaci..

tester666
@g6

Pytam o tą kwestię, bo zamierzam się dostać na kolejną edycję Nokia Academy w Krakowie i poziom mojego języka nie daje mi spokoju. I nie wiem w jakim stopniu używa się go w codziennej pracy. Nie pracowałem jeszcze komercyjnie ale mam już za sobą podyplomówkę z Testowania oprogramowania i do tego certyfikat ISTQB aktualnie uczę się na temat sieci i LTE.

NokiaWorker
@tester666

W zespołach są testerzy bez tego certyfikatu, a Ty chcesz isć na Akademię na dodatek z podyplomowką? Zacznijcie sie bardziej cenic

Tymek

Z c++ jeżeli nie miałeś wczesniej doświadczenia to nie masz co startować, poziom pytań i wymagania dla osób z branży, co juz troche w tym siedzą :) podejrzewam ze z Java jest tak samo.

damdam

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda proces rekrutacyjny na stanowisko junior Java oraz jakie typu pytania mogą paść podczas rozmowy. Pozdrawiam

odp
@damdam

siedzi przed tobą 2 przemądrzałych gości a ty odpowiadasz na ich pytania.

damdam
@odp

nie każda rozmowa tak wygląda, no i oprócz tego interesuje mnie skala pytań jakie mogę usłyszeć.

m

to słowo nie cenzuralne to you tube ;)

XXX

Czytam, czytam i nie wierzę. Firma płaci tyle, na ile sobie zapracujecie na interview. Mnie akurat wywalili po wieeelu latach (projekt został skasowany) z innej niby super ekstra firemki z najładniejszym biurem we wszechświecie i socjalem zasadniczo żadnym w porównaniu z Nokią (no ale biurem się szczycą, bo zastaw sie a postaw sie) i jak poczułem różnicę w wynagrodzeniu na plus to nie wiem czy komukolwiek polecałbym inne korpo (po co szukać, tu jest pewniak). I zapewniam, że nie jest to jakieś 7 czy 8 brutto. Po drodze dostałem się do kilku innych w firm, w których interview zajmowało kilka etapów i jakże zachwycony byłem gdy okazało się, że w Nokii po rozmowie telefonicznej jest tylko jedna rozmowa, na której po prostu stwierdzają czy potrafisz wystarczająco dużo czy nie (szanują Twój czas). Czy liczysz że ktoś ci łopatą do głowy nasadzi niezbędne podstawy, bo o nie pytają. Pracuję, co prawda jeszcze na próbnym, ale widzę co się dzieje i jak nowi koledzy relacjonują przebieg interview. Zawsze można iść do innej, bajeranckiej firemki, która szczyci się głównie tym że nie są korpo i wylecieć w najmniej oczekiwanym momencie w życiu (np świeżo po wzięciu kredytu hipotecznego), bo jak projekt zostanie skasowany to na pracowników już ich nie stać, lub przebrnąć przez te "5" etapów i dostać tyle brutto ile chciało się netto. W zamian można złapać się za rączki i wspólnie zaśpiewać o udanym releasie. Zjeść pączka czy bułkę za darmo i uznawać to za dobry socjal (oprócz multisporta i opieki medycznej, bo to ma każdy). Przełknąć marną kasę, ale cieszyć się że to nie korpo i low cost center i udawać, że jest się kimś. Lub dostać uczciwą kasę i zero stabilności zatrudnienia. Polecam pochodzić po innych firmach, dostać się, zapoznać z ofertę, a następnie solidnie przygotować na interview w Nokii i dopiero oceniać stan rzeczy. Można się ciężko zdziwić ;) Dodam jeszcze, że próbny się kończy, a ja ciągle nie wyleczyłem się z zaszczepionego we mnie stresu gdy jest coś do ogarnięcia, nie mniej Nokia i zespół w którym jestem intensywnie nad tym pracują. Nie wiem czy ktoś tutaj zna słowo "stres". Może przegrywając w piłkarzyki jeden z drugim się zestresuje. Nie oczerniajcie Nokii i nie oceniajcie przez pryzmat jakiś akademii czy studenciaków, bo to jest bardzo niesprawiedliwe. Piszę to tylko dla Waszego dobra. Nie wierzyłem, że można tak spokojnie i za tak uczciwą kasę (porównując z innymi firmami do których się dostałem) pracować i spokojnie żyć, chociaż gdzieś w tyle głowy zawsze brzęczała mi myśl, że najlepszą podwyżkę dostaje się przy zmianie firmy. I kieruję to głównie do starszych, "zasiedzianych" pracowników Nokii, którzy dużo by chcieli, a nie znają realiów rynku pracy. Odejdźcie i wróćcie zamiast oczerniać. Zdecydowanie polecam Nokię, zwłaszcza osobom z dużym doświadczeniem, które mogą zgarnąć kilka gwiazdek na interview.

bezpaniki

Do wszystkich, którzy martwią się brakiem kontaktu ze strony HR po otrzymaniu informacji o możliwości zatrudnienia: nie przejmujcie się tym, ktoś się z wami skontaktuje na kilka dni przed rozpoczęciem pracy i spokojnie załatwicie badania lekarskie i formalności :) Zawsze można się też skontaktować z osobą, która przekazała informację o chęci zatrudnienia.

...
@bezpaniki

żenada

belzebub
@bezpaniki

Będziecie dostawą zadania domowe od menagierów, i menagierzy będą wami dyrygować, a wy będzie robić wszystko co wam nakazane.... WITAJCIE W PIEKLE !!!!!! buahahaha

polak mały

Mentalność polaka. Przychodzi na rozmowę i za możliwość wpisanie sobie znanej firmy do cv daję się dym*ć za psie pieniędze lub za darmo. Przez takich frajerów polaków mamy tak zrąbany rynek pracy w Polsce. Oczekiwania nie których firm rodem z doktoratu z MIT, a płaca na poziomie pensji zamiatacza ulic z zachodu. POWODZENIA POLACY mali !!! żal mi was... jak na to patrzę. W niemczech idziesz na jedną rozmowę i dogadujesz się odnośnie pensji tego samego dnia, nie czekasz miesięcami na 3-5 etapów aż ci łaskawie dadzą odpowiedź. Polska naród ludzi otępiałych...

wku******
@polak mały

W przypadku NOKII 100% racji. Junior Software c++, wymagania jak dla doświadczonego pracownika, 7 etapów, miesięczna rekrutacja, biegłość we wszystkim. Gdzie przypominam to stanowisko wejściowe! Płacą mniej niż sprzątaczce w UK... Capgemini jeszcze lepiej, na juniora rok doświadczenia :D

Polak

Zgadza się oddziały korporacji w polsce to są zwykłe low cost center. Takie konkursy albo zbiorowe testy są organizowane żeby pokazać kto ku rządzi i ilu jest chętnych, żeby obniżyć oczekiwania finansowe kandydatów. Zwykły pic na wodę. Nie dajecie się na to złapać i nie bawcie się w to. Nie pozwólcie żeby roboli z polaków parobków.

Małgo

ile dostaje software tester - bez doświadczenia? proszę o kwotę brutto.

Opiszę coś o Nokia Academy dla niedowiarków i osób, które w ogóle liczą, że się dostaną. Sprawa wygląda tak, że na każdą akademię przychodzi kilkanaście lub więcej osób, którym nie udało się otrzymać pracy podczas ostatniej rozmowy kwalifikacyjnej, oczywiście po odbyciu akademii. Osoby te mają już informację co trzeba się nauczyć, jaki jest poziom wiedzy, oraz co zaznaczyć, żeby ktokolwiek brał Cię pod uwagę. Jeżeli chodzi o sam wykład, to jest on niczym innym jak nakreśleniem problemów, jeżeli czegokolwiek z wykładu nigdy nie przerabiałeś to nie licz, że uda Ci się to nadrobić w tydzień. Sam wykład ma bardziej formę, o zobaczcie jest to i tamto, a jak dochodzi do egzaminu to masz za zadanie śmigać wszystko jak miło, bo czasu jest tyle, żebyś nie zdążył/a się oblizać. Sam test, o tutaj oczywiście mógłabym się rozpisać na kilka stron, czy jest on miarodajny czy nie, ale to akurat pozostawię bez komentarza. Opiszę natomiast co musisz umieć - WSZYSTKO. Od podstaw jakimi są wbudowane typy danych, po wzorce projektowe, przez multidziedziczenie, szablony, nowy standard i dużo dużo więcej. Teraz jeszcze słyszałam od znajomego, że mają być i zadania algorytmiczne, co już w ogóle dodaje ogrom materiału. Ale jeżeli chcesz się przygotować do egzaminu, polecam gorąco blog Pana Mirosława Zelenta i stronkę cppox na której jest wiekszosc materiałów, dobrze jest też luknąć sobie kilka zadanek z codility. To tyle moje kochane mruczki Kasia

tyle
@Kasia

Generalnie sami sobie jesteśmy winny obecną sytuację, my polacy. Nasza niska samoocena i niskie oczekiwania finansowe są wykorzystywane przez zagraniczny kapitał który przychodzi do polski. Każdemu kandydatowi który będzie chciał zarabiać więcej zarzucą odrazu postawę roszczeniową ;) prawda jest taka, póki my będziemy pozwalali z siebie robić tanich roboli i sobą pomiatać oni będą to robili. Ja wyjeżdzam z Polski bo miałem dość tego chorego układu, firmy dużo wymagają a mało płacą. Jeśli Nokii nie pasuje poziom nauczania na polskich uczelniach i oczekują udziału od kogoś w takich kursach to niech otworzą własną uczelnię i szukają sobie geniuszy, tyle że geniusze u nich szukać pracy bo najlepsi od razu emigrują. Nigdzie na żadnej uczelni nie naucza się aktualnej wiedzy z zakresu telekom. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest przeszkolenie pracownika po podpisaniu umowy, a nie przed. Kiedyś tak było w Nokia i było dobrze, a później wprowadzili takie dziwactwa, Nokia powinna wrócić do korzeni, i nie robić innowacji na polu rekrutacji, a innowację na polu technologicznym. Jak ktoś 15 lat temu kupował telefon marki Nokia to wiedział że kupuje dobry jakościowo telefon, a teraz to zwykły chiński szmelc. Nokia powinna produkować innowacyjne telefony ktore jednocześnie pociągały by za sobą innowację w infrastrukturze telekomunikacyjnej, teraz tego nie widać niestety co było x lat temu.

ona

niebawem mam rozmowe. mam pytanie czy ciezko jest przejsc rozmowe kwalifikacyjna? np jakbym czegoś nie wiedziała? stanowisko- Tester oprogramowania Verification LTE pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA