Opinie o CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. w Warszawa

Siemanko, krótka informacja dla mnie. czy więcej osób miało jakieś problemy z kasą i ogólną jej regulacją? Tak tu napisano a jeszcze wczoraj dodali ogłoszenie dla Fullstacka i chciałem aplikować, zastanawiam się tylko też czemu a z 80 % robi się u Was z biura? we wcześniejszych projektach pracowałem 50 / 50

Pozostałość po wykupionej firm Nowy wpis

Firma nie jest w stanie wypłacić na czas należności, które są własnością pracownika, są ogromne problemy kadrowe żeby dowiedzieć się czegokolwiek. Jeśli szanujecie swój czas i nie chcecie kopać się z działem HR dosłownie w każdym temacie gdzie praktycznie na każdym kroku są problemy to omijajcie z daleka. Nie ma szans na jakąkolwiek chęć ugodowego załatwienia sprawy, typowa machina gdzie ludzie to pionki które absolutnie nic nie mogą. Sama specyfika pracy firmy też dość śmieszna, nic nie bazuje na określonych projektach tylko na widzi-mi-się klienta, kóry w każdej chwili może odejść i z dnia na dzień tracisz pracę :)

Czy są może teraz jakieś projekty dla poczatkujących do których warto byłoby dołączyć? wcześniej ktoś pisał, że brał udział w kilku i był z tego raczej zadowolony. Kiedy będą szukać juniorów? Chyba ze trzeba na staż się załapać?

Jula

Tak ogólnie to te wspomniane problemy z pracą zdalną są największymi, z którymi spotykają się pracownicy w firmie? ten watek jest widzę omawiany od roku, stąd moje zastanowienie. Oprócz tematu pracy zdalnej jak oceniacie sam w sobie jej komfort? Warto się angażować?

KonsultantIT Nowy wpis
@Jula

CGI nie ma problemu z pracą zdalną. Pracowałem tam przez kilka lat i poza pojedyńczymi projektami, gdzie klient wymaga bycia w biurze to praca zdalna jest możliwa w 100%. Jeśli nie ma takiej potrzeby to nikt nie każe Ci przychodzić do biura. Nie rozumiem tych opinii. Przez te kilka lat zaliczyłem kilka projektów z różnymi klientami, więc moje zdanie nie ogranicza się do jednej pracy

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Firma CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. szukała pracownika na DevOps Engineer. Czy ktoś może był tam zatrudniony i opowie o swoich doświadczeniach?

Kamil

Sam proces rekrutacji jak najbardziej w porządku. Wszystko dobrze przeprowadzone i opowiedziane. Podczas rozmowy była wzmianka o tym, że raz na jakiś czas dobrze będzie się widzieć w biurze, mówie że ok, niema problemu. Po jakimś czasie dostałem telefon, że się dostałem oraz maila z wszystkimi dokumentami do uzupełnienia. Przed wysłaniem dokumentów doprecyzowałem jak często trzeba chodzić do biura i dostałem odpowiedź, że raz w miesiącu. Odpisałem, że w takim muszę podziekować za oferte bo interesowałaby mnie praca w pełni zdalna. Na drugi dzień otrzymałem maila, że manager wyraził zgodę i mogą mi zaproponować pracę zdalną. Zgodziłem się, odesłałem dokumenty i złożyłem wypowiedzenie w obecnej firmie. Po krótkim czasie otrzymuje maila, że jednak się rozmyślili i nie chcą podjąć współpracy bo znaleźli już osoby, które zgodziły się chodzić do biura. Po co w takim razie proponować komuś pracę zdalną skoro i tak stawiacie na chodzenie do biura? Żałosne i poniżej krytyki. Osobiście bardzo nie polecam i raczej radzę omijać tak niekompetentną firmę. Z dwojga złego dobrze, że napisali od razu a nie czekali do ostatnich dni. Tak czy inaczej jeszcze raz nie polecam i nie pozdrawiam.

Halina
@Kamil

Tak to nieprofesjonalnie wygląda. A sama rekrutacja ile etapów miała i czy była prowadzone przez hr czy przyszłego przełożonego?

kamil
@Halina

Są dwa lub trzy etapy rozmowy. Ja miałem wszystkie. Pierwszy etap to rozmowa z HR czyli zebranie podstawowych informacji o pracowniku, wynagrodzenie, czas wypowiedzenia, jaka umowa itd. Drugi etap to rozmowa z managerem, w większości jest to rozmowa techniczna i albo na tym jest koniec i dostaje się informacje zwrotną albo przystępujemy do trzeciego etapu jakim jest rozmowa z klientem. Głównie jest to rozmowa po angielsku. Ja załapałem się na wszystkie trzy i wszystkie byly bardzo w porządku

Kamila
@kamil

No to sporo tych etapów muszę przyznać, ale jak załapałeś się na trzy i wszystko jest w porządku, to najważniejsze. A ogólnie to jakie wynagrodzenie Ci zaproponowali?

Gonzo
@Kamil

Kontraktornia to powinna być ostateczność. Na forum programistycznym mówią o takich per "alfons". Też byłem w rektutacji, dali mi ofertę, ale dostałem jeszcze lepszą z zewnątrz. Cwaniaczka za mocno. Próbowali mi wcisnąć hybrydę i projekt mocno legacy.

Paulina

Skąd wiesz, że ostatecznie tego nie zrobił tak w sumie? Opinia sprzed roku może do dziś cokolwiek się rozwinęło w tej kwestii? Firma nigdy nie była do takich instytucji wołana jeszcze?

M.
@Kamil

Ewidentnie podczas swojej rozmowy rekrutacyjnej też odniosłem wrażenie, że firma ma problem z pracą zdalna.

M.

Aplikowałem na stanowisko młodszego Inżyniera (dep. IT), szybki kontakt z strony HR (z tego co widzę po pozostałych komentarzach Pan z HR jest znany :)) - wywarł on na mnie bardzo pozytywne wrażenie zarówno podczas pierwszej rozmowy jak i po rozmowie technicznej aby zebrać ode mnie feedback. Niestety rozmowa techniczna z Team Leaderem (1 on 1) panem R., to jakaś abstrakcja. Ktoś taki nie powinien prowadzić rozmów kwalifikacyjnych a już na pewno nie zarządzać zespołem. Chamskie odzywki, brak uruchomionej kamery (video call) i bardzo mocne podejście w kierunku micromanagmentu. Jako sam pan R. ujął "woli jak jego ludzie siedzą na miejscu w biurze bo wtedy może wszystko na gębę szybko załatwić...". Wyjątkowo butny i chamski ton rozmowy, pytania zdecydowanie bez większego sensu - nie jestem w stanie zrozumieć wartości pytań dot. rzekomego braku/zatajania informacji w CV (miejsce ukończenia studiów, rok ich ukończenia) ; lub pytań dotyczących natłoku zadań/pracy i nadgodzin (tym większe zaskoczenie gdy dopytałem o powody takich sytuacji i co logiczne wskazałem słabą organizację pracy lub błędy przy jej planowaniu). Zdecydowanie odradzam, zmarnowane 1.5h.

Byly pracownik

Juz tam nie pracuje od kilku lat a wysylali mi 4 korekty Pit-11 w tym czasie. Nie polecam.

kandydat

Brałem udział w rekrutacji na Java Developera. Oferta całkiem ciekawa, najpierw krótka rozmowa HRowa, potem dłuższe spotkanie techniczne i wszystko przebiegło pomyślnie. Usłyszałem, że będę rekomendowany do klienta i na tym się zakończyło. Miesiąc oczekiwania, bez żadnej informacji zwrotnej, po czym usłyszałem, że klient nie daje żadnej odpowiedzi. Dla mnie trochę śmieszne wytłumaczenie. Dodatkowo nie zaproponowali mi innej oferty mimo wielu otwartych procesów rekrutacyjnych. Mało profesjonalne podejście i niepotrzebnie stracony czas na rekrutacje.

Paulina
@kandydat

Ciekawe w sumie dlaczego właśnie tak jak podkreślasz nie dano tu żadnej alternatywy co do innej oferty... Możliwe, że mają tu na tyle duże obłożenie, że tak konkurencyjnie jest? Ciekawa w sumie jestem ile osób średnio miesięcznie się tu zgłasza

Na szczęście już tu nie pracuj

Notoryczne opóźnianie wypłat wynagrodzenia. Wymieniane w ogłoszeniach benefity (szkolenia, hackathony, integracje, bonusy finansowe) to mit. Jesteś trybem w maszynie która nie działa. A jak coś się wali - szukajmy kozła ofiarnego, nie na szczeblu menadżerskim oczywiście. Nie polecam.

Ewelina
@Na szczęście już tu nie pracuj

To nie ma żadnych z tych benefitów które wymieniłeś? Wiadomo co jest powodem takiej sytuacji?

Radek
@Ewelina

Zależy jaką masz umowę. Benefity są dla pracowników z umową o pracę, nie dla kontraktorów z własną działalnością B2B.

Hegemon

Brałem udział w procesie rekrutacji na praktyki do działu IT. Państwo powiedzieli że po około dwóch tygodnia powiadomią o jej wynikach, niestety nie powiadomili. Bardzo nieprofesjonalne podejście, w firmie zajmującej się projektami IT nie powinno być problemu z wysyłaniem maili do kandydatów, szczególnie że na tych co im się udało oszczędzacie, wyzyskując ich za 1600 Netto za pełen etat.

@Hegemon

Rozumiem, że aplikowałeś na praktyki do firmy CGI Information Systems and Management Consultants (Polska). Czy w czasie przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej, został przedstawiony Tobie zakres obowiązków praktykanta? Jeżeli tak, to podziel się tymi informacjami. Kandydaci na początku swojej ścieżki zawodowej, będą wdzięczni Tobie za taką ilość szczegółów.

galAnonim

To prawda, święta prawda

radius
@Hegemon

U mnie elegancko przebiegła rekrutacja - długo czekałem na odpowiedź, ale rekruter od nich dzwonił często, zeby poinformować o statusie mojej kandydatury

hej
@radius

potwierdzam, dobra komunikacja przed zatrudnieniem

Jurek
@Hegemon

Nieprofesjonalne podejście to jest jak ich rekruter wysyła Ci 'memy' z głupimi tekstami na linkedinie gdy nie ma przez cztery dni odpowiedzi na wiadomość...niewiarygodne ale prawdziwe.

Maria
@Jurek

A co jest złego w wysyłaniu memów? Wydaje mi się, że w branży IT to dość charakterystyczne, do tego od razu wiadomo, że w firmie jest luźniejsza atmosfera, dla wielu osób to duży plus i mniej się stresują przy takiej rekrutacji.

Java Dev

Proces rekrutacji szybki i sprawny / on-boarding OK

wszystko ok
@Java Dev

wszystko ok

ok
@Java Dev

wszystko ok, duzo benefitow, rekrutacja i domkniecie umowy szybko mimo pandemii

Michalina

Ta firma nie jest Polska prawda? Kto jest dyrektorem?

Aneta

@szyszka czy nie lepiej samemu sprawdzić? Nie zajmuje dużo czasu zaaplikowanie do firmy CGI Information Systems and Management Consultants (Polska), a potem ewentualna rozmowa. A zawsze na własnym doświadczeniu można najbardziej polegać, prawda?

galAnonim
@Aneta

A Pani to rozumiem pracuje w CGI w dziale PR?

Bobi

Jakiś czas temu przeszedłem proces rekrutacji, poinformowano mnie że wciągu dwóch tygodni rozpocznę pracę, zwodzono mnie przez 3 miesiące że projekt się opóźnia i nic z tego nie wyszło. Zmarnowane kilka miesięcy. Instrumentalne podejście do ludzi.

Tomek z Działu Rekrutacji
@Bobi

Cześć BOBI, Jestem odpowiedzialny za koordynowanie procesów rekrutacyjnych w CGI w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Przykro mi, że taka sytuacja spotkała Ciebie, ale po sprawdzeniu historii rekrutacji w naszym systemie Njoyn, nie znalazłem takiego zdarzenia i bez wątpienia wymaga ono wyjasnienia. Chciałbym Cię poprosić, abyś się ze mną skontaktował mailowo, aby wyjaśnić to zdarzenie. Nasz dział HR w CGI jest skupiony na pracownikach i kandydatach na pracowników. Kierujemy się wartościami, które są równie ważna dla nas jak wyniki pracy, dlatego chętnie powitamy Ciebie w naszym gronie. Nasz proces rekrutacji opiera się nie tylko na zgłoszeniach zewnątrz, ale również na programie poleceń. Jeśli znasz kogoś kto pracuje w CGI, zapytaj się o nasze wartości i benefity – jest to chyba najlepsza forma do poznania firmy i przekonania się co oferujemy i jak można do nas dołączyć i szybko się zintegrować. Aby dowiedzieć się więcej napisz do mnie: Tomasz.Sołtys@cgi.com. Pozdrawiam, Tomek

B.
@Bobi

Potwierdzam miałem to samo, nawet dwa razy, byłem na rekrutacji - pozytywny wynik ale nikt potem się nie odzywał. Po 3 miesiącach zadzwonili - zmienił się manager, znowu przeszedłem i znowu cisza ... masakra zupełnie nie profesjonalnie . Pan Tomek niech dobrego wrażania nie robi bo takie są fakty.

Programista
@B.

U mnie wszystko OK, rekrutacja bardzo sprawna i szybka - oferta dzień po rozmowie. Byłem w kilku rekrutacjach, ale CGI wygrało profesjonalnym zespołem, projektem i konkretami.

hej
@Tomek z Działu Rekrutacji

hej, u mnie wszystko szybko i profesjonalnie - dzięki Tomek!

ITguy

Szybki proces rekrutacji, jasna komunikacja, dobrze przeprowadzony onboarding. Póki co praca jest zgodna z ustaleniami :)

Kaja

Czy są tutaj premie od wykonanych projektów? Jeśli tak to jak duże, jaki procent od wynagrodzenia/wartości projektu?

Aneta

@Devel a praca zdalna jest możliwa czy tylko to teoria? Rozumiem, że zatrudnia cię CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o, ale stanowisko pracy jest w firmie, którą można określić mianem partnera - czy współpraca jest na innych zasadach? Jakich?

@Aneta

Jeżeli pracujesz u klienta to zależy to od klienta. Jeżeli w siedzibie CGI to raczej można zdalnie. Wszystko to kwestia dogadania się. Są tacy co przyjeżdżają raz na pół roku a są tacy co muszą siedzieć bo np. klient ma paranoję na punkcie bezpieczeństwa.

Nie polecam na B2B. CGI nie traktuje swoich kontraktorów na równi z pracownikami etatowymi. Notorycznie są też problemy z terminowym opłacaniem faktur.

@Marcin

Super, że zechciałeś tu o tym napisać. Chociaż muszę jednocześnie powiedzieć, iż jest to dosyć niepokojące. Czy problemy, o których nadmieniłeś sprowadzają się jedynie do nieterminowości opłacania faktur, czy są jakieś jeszcze? Chętnie się tego dowiem.

@Aneta

Jeżeli chodzi o pracę w układzie B2B to CGI nie zaprasza takich pracowników na imprezy firmowe (np. z okazji świąt). Raz na rok organizowany jest wyjazd integracyjny - jeżeli jesteś na B2B to nie dostajesz pieniędzy za ten wyjazd w przeciwieństwie do pracowników etatowych. Wszystko jest tłumaczone tym, że taka jest odgórna polityka i polski rynek jest specyficzny ze względu na jednoosobowe działalności gospodarcze, ale jak na mój gust przez 12 lat można było to jakoś ujednolicić. Obecnie, z tego co słyszałem, firma całkowicie odchodzi od zatrudniania na B2B. A faktury raz są opłacane tydzień przed terminem a raz dwa tygodnie po terminie. Ostatnio niestety bardziej się spóźniają niż śpieszą.

ktoś z IT

Czy jesteście w stanie mi powiedzieć czy firma wspiera procesy zelokacji? Przykładowo zatrudniając się w jednym w polskich biur jest możliwość przeniesienia po np. roku pracy do biura w USA? Jak wygląda sytuacja z pracą zdalną wśród pracowników IT - czy coś takiego w firmie funkcjonuje? Kwestia szkoleń/certyfikatów - czy firma współfinansuje rozwój pracowników?

Devel
@ktoś z IT

Polski oddział jest raczej niezależny. Współpracuje bardziej ze Skandynawią co najwyżej. Praca zdalna raczej rzadko. Bardzo często u klienta. Niektórzy nawet zapominają, że pracują w CGI, jak siedzą kilka lat w Allianz czy gdzieś.

Zostaw merytoryczną opinię o CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 51 ocen.

CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.