Opinie o Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

zeus

JA WIEM JEDNO DO DOBRYCH RZETELNYCH FIRM NIE POTRZEBUJĄ LUDZI BO LUDZIE STAMTĄD NIE UCIEKAJĄ A JAK JUZ POTRZEBUJĄCA TO NAWET NIE ZDĄŻĄ WSTAWIĆ OGŁOSZENIA BO KOLEGA KOLEGĘ WCIĄGNIE TO DOBREJ ROBOTY . WSZYSCY (usunięte przez administratora) I (usunięte przez administratora) TRANSPORTOWI OGŁASZAJĄ SIE LATAMI NA PORTALACH INTERNETOWYCH , MOŻE KOGOŚ NABIORĄ NA TE BAJKI I TAKI NIEŚWIADOMY PRZEJEŹDZI DO PIERWSZEJ WYPŁATY

Dorota

@zainteresowana, czy pracujesz w Scandinavian Express Poland? Jeśli tak to zachęcam Cię do napisania opinii na temat pracy w tym miejscu. Jak widzisz wątek czytają osoby zainteresowane pracą w firmie Scandinavian Express Poland, więc Twoja opinia może być dla nich pomocna.

Dorota

@kolega młodego, na stronie internetowej firmy znalazłam ofertę pracy na stanowisko, które Cię interesuje: https://www.scandinavian.com.pl/kariera/oferty-pracy/kierowcy-ce/ Będziesz starał się o pracę w Scandinavian Express Poland? @Gregor, rozumiem, że współpracujesz z Scandinavian Express Poland? Jakie są Twoje doświadczenia z tą firmą?

@Dorota

a to zależy od opinii obecnych pracowników, niestety chyba ciężko bedzie sie czegos dowiedziec

zainteresowana
@kolega młodego

ciekawe czy @Gregor Nam odpowie :) sama jestem ciekawa odpowiedzi

Aaa

@kolegamlodego jeśli wszyscy podpisali taka umowę jak mi proponowali na start to nikt Ci tu nie odpowie bo zwyczajnie sie boja ;) nawet jeśli już są byłymi pracownikami

@Aaa

powiesz cos wiecej ?

aaa
@kolega młodego

nie wiem co chciałbyś więcej wiedzieć? Ja nie podpisałam tej umowy, a umowa przed opuszczeniem tego miejsca została mi zabrana. Generalnie w umowie była dość wysoka kara pieniężna. Ale ja aplikowałam na spedytora a nie kierowce - może oni mają lepsze umowy .

Spedytor

Rekrutacja standardowa. Na rozmowie wszystko ładnie i pięknie. Zdecydowali sie mnie zatrudnić. Czekali na mnie miesiąc. Ale to co zastało mnie pierwszego dnia pracy przeszło moje oczekiwania. Zrezygnowałam z podjęcia tam pracy- nie podpisałam umowy. Umowa liczyła str 15 , była pisana przez prawników - przeciętny człowiek może mieć obawy przed tym co ona zawiera (ja takie właśnie miałam). Nie dostałam umowy wcześniej do wglądu. Po prośbie czy mogę zabrać umowę do domu- na spokojnie ja przeczytać / skonsultować i podjąć decyzje dnia następnego wylądowałam u Pana dyrektora. Gbur jakich mało ! Totalnie nie szanuje ludzi. Nie podjął wogole rozsądnej próby uspokojenia mnie i wytłumaczenia tych zapisów. Było krótko : umowa sie nie zmieni albo pani podpisuje albo do widzenia. NO wiec podziękowałam. Szczerze odradzam. Szkoda Waszego czasu. Umowa zawiera wszelkie zakazy o ochronie konkurencji, brak możliwości podjęcia pracy w podobnej branży jeszcze po roku od zwolnienia sie z tej firmy, kary w wysokości 25 tys złoty, nie określone miejsce pracy ( zapis o decydowaniu przez pracodawcę o miejscu pracy na terenie całej Uni Europejskiej) - jeśli ktoś ma dzieci to nie może sobie pozwolić na przerzuty do innych miast/ krajów). Pan dyrektor twierdził ze to tylko za zgoda pracownika ale zapis w umówię mówił co innego czyli jak by chcieli cię zwolnić to zrobili by to tak aby oni na tym najlepiej wyszli. (Np wskazują ci inny kraj jako miejsce pracy a ty sie nie godzisz na to - to oczywiste ze cię zwolnią ).

Zmuszają wszystkich pracowników do dłuższej przerwy czyli 30 min. Nawet jeśli pracownik nie chce korzystać z wydłużonej przerwy nie ma możliwości z niej zrezygnowac i wyjsć normalnie o 16. Panują sztywne zasady. Nie ma woli budowania relacji zarządu / dyrekcji z pracownikami.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
kolega młodego

jakies aktualne info na temat pracy kat c+e?

Aaa

Jak firma nie będzie miała ludzi do pracy to juz nie osiągnie żadnego wyniki finansowego , chyba ze dyrekcja sama zacznie pracować za spedytorów :)

Gregor

Z założenia każda firma pracuje na dobry wynik finansowy!!

Aaa

Odradzam ! Brak budowania przez dyrekcje relacji z pracownikami. Duża rotacja w firmie. Sztywne i niezdrowe zasady. Nie ludzkie traktowanie. Tylko biznes i kasa sie liczy a nie ludzie tworzący firmę.

Klient

DNO DNA

Dorota

@Q_Q, i jak, zdecydowałeś się pójść na rozmowę pomimo braku odpowiedzi na Twoje pytania na forum? A może już pracujesz w Scandinavian Express Poland i możesz powiedzieć coś o tym pracodawcy? @Bartek, a jakie stanowisko Cię interesuje? Jakie warunki byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące? Czy ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć na temat pracy w Scandinavian Express Poland?

zdezorientowana
@Dorota

Dorota czy byłaś już u nich na rozmowie?

Bartek

Podpowiedzcie mi czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Kiero

Firma jak każda inna ma swoje plusy i minusy. Plus to że kasa jest zawsze na czas i według wyliczenia -(dniówki i dodatki) minus to nieprzewidywalność co do terminów zjazdów. Wybór należy do każdego komu to odpowiada lub nie. Pozdrawiam

grzegorz66

kłamstwa .niesłowność. nie wypłacalność .nie mam nic do spedytorów .nie polecam na dłuższą współpracę chyba, że z chęci poznania Skandynawii.

cmc

skoro zależy im na wysokich zarobkach, a mają pasję, to muszą dawać z siebie dosłownie wszystko. @Dziok :)

kowal

Nie wiem jak to jest na dzień dzisiejszy z tym spalaniem - może faktycznie się opanowali i pozostały tylko zalecenia co do spalania a z kar finansowych zrezygnowali bo poprostu nikt za bardzo nie chciał u nich jeździć. Aczkolwiek z systemem 3/1 - podobno porażka i pensje zamiast w góre to w dół się pną. Podobno jakiś nowy system rozliczania kierowców wprowadzili - tylko co z tego jak i tak jest uzależniony od trasy, frachtu bądź kilometrów które to i tak danemu kierowcy przypisuje/wydaje pan który mówi o sobie "spedytor". Pozdrawiam

tabo

Witam kolegów czy firma w dalszym ciągu szuka kierowców ??

Bolek

W firmie Jest jak jest ,ale norm paliwowych to nie ma. Jedynie są zalecenia co do spalania.

kazek

Dziękuję za pomoc. Nie powiem przymierzałem się do tej firmy. Doświadczenie na Norwegie mam. Ale z tą normą to niestety jest nie wykonalne. 33 litry na Bodo lub Trontheim to niech sobie sami wsiadają.

kowal

Witam. Na swojej stronie internetowej scandinavian pisze o tzw "korekcie paliwowej" Trzeba przyznać że faktycznie taka istnieje z tym tylko drobnym faktem iż jest ona regulowana pensjami kierowców a mianowicie zarząd wymyślił sobie normy paliwowe na posiadane przez nich auta - przykład volvo fh 440 po Skandynawi ma mieć norme 32-33 jeżeli takiej kierowca nie posiada zostaje obciążony tzn. zabierana mu jest część wypłaty np 500zł a były przypadki że nawet po 1000zł zabierano. Trzeba sobie zadać jedno pytanie: który salon, warsztat czy dealer samochodów ciężarowych da na pismie gwarancje że auto spali tyle lub tyle litrów ON - żaden. Fantazja, psychologia, owijanie wokół palca i kuszenie (w miare jak na warunki skandynawskie) dobrym sprzętem to główne atuty tej firmy. Można na koniec dodać żę na dzien dzisiejszy przyjmują do pracy każdego kto chociażby zrobił prawo jazdy "c+e" wczoraj i to nie dla tego że wzieli nowe auta po prostu normalni kierowcy którzy pracowali tam po kilka a nawet kilkanaście lat odeszli i odchodzą bo okradać się nie dadzą a tym bardziej poniewierać przez kogoś kto nie ma zielonego pojecia co znaczy prawdziwa skandynawia zimą. W przeciągu 2, 5 miesiąca odeszło od nich około 10 kierowców a zapowiada sie jeszcze więcej. Gdyby zamiast pakować pieniądze w marketing, sponsoring, artykuły prasowe typu "kobieta w tirze" (swoją drogą totalne bzdury) itp. rzeczy a zaczeli by uczciwie traktować trzon zwany "kirowca" to nie doszłoby do sytuacji w której na dzień dzisiejszy używając palców jednej dłoni można policzyć kierowców jeszcze u nich pracujących, którzy na prawde wiedzą co to znaczy jazda po wysokiej skandynawii zimą. Jedyne co dobrze działa w tej firmie to marketing i ponad gabaryty.

Kazimierz

Nie zgodzę się z Tobą kolego pracowałem tam krótko bo krótko ale wszystko mi wypłacili i nie mam do nich żalu.

Zostaw merytoryczną opinię o Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Budowlanych 19
    80-298 Gdańsk

Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.