Opinie o Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o., lecz też Klientów firmy. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o. w Gdynia

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.
 Pytanie

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o.?

Pytanie
 Pytanie

Czy Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Lord Farquaad Nowy wpis
Były pracownik
@Pytanie

Tak, do tego stopnia, że potrafili biegać z zegarkiem w ręku i komentować 3 minutowe "spóźnienie", a ignorować fakt, że siedziało się po godzinach dla dobra sprawy. Może teraz się to zmieniło, jak wprowadzili ewidencję jak w fabryce.

Karolina Nowy wpis
@Lord Farquaad

Czy takie siedzenie po godzinach jest w jakiś sposób w Cosco wynagradzane? Pracownik może za to liczyć na jakąś dodatkową stawkę lub wyjście z pracy innego dnia szybciej? :)

Pytanie
 Pytanie

Jak długo trwa proces awansu w Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o.?

asdf
Pracownik
@Pytanie

Nie ma żadnych awansów, bo Zarząd nie wspiera migracji pionowej pracownikow. W najlepszym przypadku ucieczka do innego działu.

xyz Nowy wpis
Były pracownik
@Pytanie

Awans, takie zjawisko tu nie występuje :)

CHC
Były pracownik

To firma, w której można nauczyć się nowych rzeczy np. że regulamin premiowania można zmienić z mocą wsteczną, aby nie wypłacić należnych premii... Szanowni Panowie, jeśli ma się ambicję, aby określać firmę jako międzynarodowa; trzeba też przestrzegać standardów które uznawane są w takich firmach. W przeciwnym wypadku, mamy do czynienia ze zwykłym cwaniactwem....

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czy kandydat na stanowisko Specjalista ds. logistyki kontenerowej w firmie Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Czarek

Czy w jakiś sposób zmieniła się aktualnie praca w firmie w związku z pandemią?

zainteresowana
 Pytanie

na jakie warunki może liczyć księgowa u nich?

Tomasz

Dobra firma dla tych ,którzy chcą pracować ,a nie narzucać swoje wyobrażenie o firmie.

Zaradna

Polska kadra przejmuje styl zarządzania prosto z Chin, który mocno odbiega od jakichkolwiek standardów. Brak poszanowania pracowników, niejasna polityka płacowa, zawiłości w regulaminie pracy. Omijać szerokim łukiem.

Filip

Jak Wyglada proces rekrutacji w tej firmie ?

qwerty

Firma należy do Chińczyków (sprawdźcie stronę www, zakładka kontakty) i jest zarządzana przez Chińczyków którzy mało rozumieją (niestety spora bariera językowa). Polski element Zarządu to były księgowy bez doświadczenia w zarządzaniu (efekty są czasem czasem tragikomiczne). Motywem przewodnim pracy jest wyciskanie pracowników i coroczne podnoszenie targetów przy śladowych podwyżkach (w ostatnich latach przyrosty obrotu po 20-30% rocznie a podwyżki po 2-6% czyli na poziomie inflacji). Pomimo jednych z najlepszych wyników wzrostu w Europie normą są odgórne połajanki z Shanghaiu o mizernych efektach i następujące potem groźby odebrania corocznych premii które bywają ale nikt nigdy nie wie w jakiej wysokości (brak regulaminu oceniania i premiowania pracowników to kolejny, zaplanowany sposób wyzysku pracowników). Całość zwieńczona jest chaosem na szczeblu globalnym, kontynentalnym i krajowym. Jednym słowem CHIŃSZCZYZNA. W opakowaniu wygląda dobrze ale z bliska paździerz trochę farby i mnóstwo amatorskiego cięcia kosztów.

Wiktor

Bardzo dobre opinie w internecie będą najlepszą reklama dla firmy bo pracownicy sami nie wiedzą co chcą!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Administrator

Czy w ostatnim czasie zaszły jakieś zmiany w Cosco Poland Sp. z o.o. w Gdyni?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Zyczliwy /
@Administrator

najgorsza firma ! jak jesteś obibokiem to ta praca jest dla Ciebie, długo się nie utrzymasz, klientów nie zyskasz do obsługi, bo 90% osob zatrudnionych w firmie ma wylane na klientów, brak współpracy, w pracy smiechy hihy, nie odbierasz telefonow, możesz mieć wszystko w (usunięte przez administratora) fajnie dla tych korzy lubia cieplo i przez zime wola sobie grzać (usunięte przez administratora) ;-)

1
Ja

Patrząc na nową strukturę organizacyjną powiedziałbym, że to kuchenne rewolucje. Nowemu zarządowi udało się doprowadzić do takiej sytuacji, że każdy szef ma już nowego szefa. Z firmy wypchnięto część fachowców na emeryturę, część zwolniono motywując to względami rynkowymi. Zadziwiające w porównaniu z późniejszymi licznymi zatrudnieniami. Jak widać firma potrafi się w tej kwestii mijać z prawdą. Pieniądze jak na dzisiejsze warunki w zakresie przyzwoity/średni. Ale uwaga - jeśli będziecie z firmy odchodzić nie dostaniecie żadnej premii, nawet jeśli przepracujecie cały rok. Taki mają regulamin - odchodzisz z niczym. Biorąc pod uwagę dużą liczbę nowych szefów i zapewne wysokie oczekiwania będzie tam niezłe zamieszanie. Tym bardziej, że" kotów" które łowią myszy nie zostało zbyt wiele. Życzę pracownikom powodzenia, ale szanse widzę na to na razie niewielkie.

anonim

(usunięte przez administratora)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Prorok

na szybki efekt. Jeśli ktoś myśli o stabilizacji - rozejrzałbym się w spedycjach : pieniądze będą trochę wyższe a różnorodność pracy - dużo większa. Pracownikom życzę, żeby udało im się przetrwać wiatry zmian i dopłynąć szczęśliwie do portu cokolwiek by to nie znaczyło.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Barbara

mała firma, całkowity luz, zatrudnienie tylko po znajomości.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
prosze o pomoc w rozwianiu wątpliwości
@Barbara

jaka atrosfera? co znaczą przyzwoite zarobki? chcialbym przejsc ze spedycji do armatora, mniej stresu. jak wygląda firma w trakcie zmian?

Zostaw merytoryczną opinię o Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o. - Gdynia

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Cosco Shipping Lines Poland Sp. z o.o.