Opinie o prudential.pl - Prudential International Assurance plc S.A.

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Prudential Financial. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Prudential Financial o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Prudential Financial w Warszawa

Paulina

@Kostek, jesteś w stanie przedstawić, czy taka współpraca jest opłacalna i można wyjść z niej korzystnie? Współpracując z firmą Prudential Financial można zarobić tak, aby opłacić opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i dodatkowo jeszcze być na plus? @Ciekawski, nie ma żadnych możliwości, aby współpracować na innych korzystniejszych dla pracownika zasadach? Wiesz może, jak dokładnie wygląda prowizja za pojedynczego klienta?

Zapraszam do kontaktu

Były manager

Czy ktoś z menedżerów może wygrał z Prudential sprawę sądową zwrotów bayout ? Czy to przegrana sprawa i trzeba zwracać ? Każdy kto tam zaczyna pracę na stanowisku czytajcie dobrze umowę, nie słuchajcie ze to tylko martwe zapisy . Jak tylko noga Ci się powinie przed upływem 3 lat trzeba zwracać cała kasę. Uważajcie nie dajcie się namówić na te umowy ludzie oddają po kilkadziesiąt tysięcy.

Paulina

Zastanawia mnie, czy pracując w firmie Prudential Financial wymagane jest, aby zatrudniony pracownik biegle posługiwał się językiem angielskim? W internecie znalazłam, jedynie stronę w języku angielskim dlatego zastanawia mnie, czy firma stawia wymóg znajomości tego języka pod względem zatrudnienia.

Ciekawski
@Paulina

To dlatego , że PRU działa w Polsce jedynie jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością a nie jako Towarzystwo Ubezpieczeń ponieważ wtedy musi być Spółką Akcyjną. Swoją drogą ciekawe co się stanie po zakończeniu brexitu gdy brytyjskie firmy stracą dostęp do otwartego rynku UE i co się stanie z klientami.

Jola

Nie

Były menager

To wszystko prawda z oddawaniem kasy. Jestem byłym Menagera/ liderem. BDM oszukuje przy rekrutacji. Umowę dostajesz tylko minutę przed podpisaniem. Jak ktoś chce pracować za darmo to śmiało. Przyjmą każdego. Test kompetencji to pic na wodę. Każdy przechodzi dalej byle poważniej wyglądało. A i żeby była jasność. Odeszłam po miesiącu bo nie należe domenagerów którzy oszukują na rekrutacji. W branży jestem od 20 lat. Nadal w ubezpieczeniach. I świetnie sobie radzę. Jedyne co to zmarnowałam czas na tą firmę bo jak się okazuje mam zwrócić to Co mi zapłacili. Nie dajcie się oszukać

yrobert
@Były menager

Witam Prosze o kontakt yrobert@wp.pl dziekuje robert

Paulina

@Doświadczony przez PRU, jeżeli posiadasz wątpliwości związane z usuniętą opinią to, proszę, abyś skontaktował się z administracją portalu celem wyjaśnienia sprawy. Czy ktoś z obecnych tu forumowiczów może napisać coś na temat tego, jak obecnie wygląda praca w firmie Prudential Financial? Zachęcam osoby, które nie wypowiadały się w tym temacie, aby to uczyniły i podzieliły się swoimi doświadczeniami.

Paulina

@Doświadczony prze PRU., administrator portalu może usunąć opinie, które są niezgodne z regulaminem forum, którego należy przestrzegać, dlatego przed dodaniem swojego wpisu warto zapoznać się z treścią regulaminu, aby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca https://www.gowork.pl/regulamin

Doświadczony przez PRU
@Paulina

Pani Paulino przedmiotowa opinia była przez ponad pół roku na forum. Tak więc bardzo długo komuś zajęło dojście do wniosku, o którym pani pisze. Dziwne ponieważ weryfikacja jest dokonywana po dodaniu opinii.

Doświadczony przez PRU.

Dlaczego administrator usunął opinię z 22.11.2017 roku??? Czyżby na sugestię ocenianej firmy ponieważ była pomocna dla 31 użytkowników ?. To nie był wpis anonimowy lecz podpisany ale chyba zawierał zbyt brutalną prawdę o sposobie traktowania współpracowników przez PRU. Z resztą ostatnio obserwowana polemika pomiędzy dwoma osobami na temat pracy dla tej SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ sprawia wrażenie inspirowanej przez przedmiotową SPÓŁKĘ.

Paulina

@Kostek, czy według Ciebie założenie takiego rodzaju działalności gospodarczej, aby móc współpracować z firmą Prudential Financial, jest opłacalne? Po odliczeniu podatków, kosztów prowadzenia działalność i innych można wyjść na plus? Gdy znajdzie się osoba, która zgodzi się na taką współpracę to w jaki sposób rozlicza się z firmą Prudential Financial? Przybliż, proszę, co wiesz na ten temat.

Paulina

@Kostek, czy pracę w firmie Prudential Financial można traktować, jako dodatkowe źródło dochodu? Firma zgadza się na taki rodzaj współpracy, gdyby osoba, która chce rozpocząć współpracę z tą firmą chciałaby wykonywać obowiązki związane z pracą w tej firmie, jako pracę dodatkową? Jest taka możliwość?

Kostek
@Paulina

Tak jeśli założą działalność gospodarczą

Paulina

@kostek, dziękuję za Twoją aktywność w temacie opinii o pracy w firmie Prudential Financial, ponieważ, każdy Twój post jest pomocny dla czytelników tego wątku. Chciałabym, abyś napisał, jak wyglądają sytuacje, gdy przykładowo pracownik chce wziąć dłuższy urlop? Wtedy rozumiem, że nie ma żadnej podstawy, którą by otrzymywał przez czas, który został przeznaczony na odpoczynek?

Kostek
@Paulina

Urlop ? To działalność gospodarcza ???? nie sprzedasz - nie masz. Ewentualnie jeśli ktoś ma wypłatę prowizji w systemie miesięcznym to dostaje to co wcześniej wypracował jeśli nie to może nie otrzymać nic

Paulina

@kostek, widzę orientujesz się dobrze w kwestii ewentualnych zwrotów prowizji firmie Prudential Financial, o której trwa zażarta dyskusja. Mógłbyś w jednym zdaniu napisać, jak konkretnie to wygląda? We wcześniejszym wpisie próbowałam uzyskać taką informację, jednak w dalszym ciągu nikt nie zdecydował się jasno i przejrzyście napisać o tym zapisie ze strony pracodawcy. Jeżeli możesz to, proszę, opisz jak to wygląda.

@Paulina

Nie da się odpowiedzieć w jednym zdaniu bo jak napisałem umowa ma kilkadziesiąt stron i zawiłości. Omówię trzy, które są tu poruszane ale trzeba je rozróżnić: 1. tzw: premia, podstawa, bay-out - to wynagrodzenie wypłacane dla menedżerów przez dwa lata jeśli zespół menedżera robi plan.(jeśli nie, wypłaty nie ma) Tej umowy nie można zerwać przed upływem 3 lat. Bo podlega zwrotowi wg bardzo przemyślanego wzoru ;-) 2. Prowizja wypłacona za sprzedane polisy- jeśli klient zamknie polisę przed upływem 18 miesięcy, Agent musi oddać prowizję niezależnie czy pracuje czy już nie pracuje (kwota zwrotu zależy od czasu w którym polisa została zerwana) 3. Prowizja odnowieniowa (o której ktoś tu pisał) są tzw prowizje odnowieniowe co roku jeśli agent zrezygnował z pracy bądź został wyrzucony, oczywiście prowizji nie dostaje tak jak i nadwyżek za polisy, które lokowane są niby na koncie. Temat jest bardzo długi pytań i wątpliwości bardzo dużo i ciężko komuś na rekrutacji wszystko wyjaśnić stąd tyle tu pytań. Jak prosiłaś odpowiedz w miarę w skrócie bo do każdego punktu powinno być jeszcze wiele wyjaśnień.

Paulina

@Ja masz rację. Pamiętajcie, żeby umowy przeczytać i dopiero podpisać. To rozwiąże wiele Waszych problemów i wątpliwości. Czy są jeszcze jakieś osoby, które chętnie podzieliłyby się swoimi opiniami na temat pracy w firmie Prudential Financial?

@Paulina

Umów i załączników jest bardzo wiele, do tego dochodzą regulaminy i inne wytyczne, czasem osoby długo pracujące nie zawsze do końca znają zasady. Sama umowa współpracy ma z kilkadziesiąt stron. Do ręki przed podpisaniem nikt tego nie chce dać a chyba mało kto ma z nas wykształcenie prawnicze by doszukać się kruczków o których mowa na forum, każdy z osób rekrutujących mówi półprawdę czasem z niewiedzy czasem z premedytacją. Jak ktoś już ma nóż na gardle dopiero zaczyna wnikliwiej ją czytać. Umowy oddają po czasie, po podpisaniu przez centrale ale może i czasem giną w bałaganie. Ja swoje ma i teraz wychodzą mi oczy z przerażenia jak się z tego wykręcić.

Paulina

@ela5555, czy firma Prudential Financial informowała Cię o przyczynach nie przedłużenia z Tobą kontraktu? Czy wpłynęły na to jakieś szczególne okoliczności? Skąd u Ciebie wątpliwość odnośnie prowizji od sprzedanych polis? Czy kontrakt, który podpisywałaś z pracodawcą nie regulował tej kwestii? Napisz, proszę, coś więcej na ten temat.

@Paulina

Co pół roku jest tzw MOC jeśli agent nie wykona odpowiednich parametrów umowa zostaje z nim rozwiązana. To są zapisy w umowie. Jeśli do 18 miesięcy klienci rozwiążą polisy taki agent mimo, że odszedł musi oddać prowizję (proporcjonalnie w zależności od okresu w którym polisę rozwiązano). po 18 miesiącach można spokojnie spać ;-)

kostek

Praca dla agenta nie jest zła, produkty są bardzo dobre atmosfera zależy od miasta. Praca jest ciężka zarobki jak się uda bardzo dobre, oczywiście działalność gospodarcza i zero podstawy tylko prowizja, którą trzeba oddać jeśli polisa zostanie zerwana przez klienta przed 18 miesiącem Menadżerowie/ liderzy wy dokładnie czytajcie umowę, to cyrograf na 3 lata, gdzie tylko 2 lata dostajecie podstawę. Ostatni rok to tylko prowizja i nadprowizja. Jeśli komuś nie pójdzie a branża nie łatwa, rekrutacja teraz trudna bo konkurencja daje agentom podstawę. Dużo osób jest miedzy młotem a kowadłem, odejść nie może , dorobić nie może, nie sprzedajesz firma wyrzuci a podstawę oddać trzeba. Znam wiele osób co oddają kasę bo nie dali rady i to po kilkadziesiąt tysięcy. Czyli może się zdarzyć, że człowiek zapierdziela i to od rana do nocy za darmo, ba nawet dokłada bo płaci zus, podatki, koszty paliwa a po czasie musi oddać nie małe kwoty. Umowa jest sprytnie napisana, nawet jej rozwiązanie nie powoduje rozwiązania paragrafu o zwrocie podstawy jeśli odejdziemy bądź nas zwolnią przed upływem 3 lat . Każdy z nas miał nadzieję, że się uda. czytajcie umowę . Uciekajcie puki możecie. Nam też BDM opowiadał, że kasę zwraca się tylko w sporadycznych przypadkach przy kombinacjach itp. bzdura, każdy kto odszedł przed 3 rokiem spłaca kasę.

ela5555

!!!!!!!!!!!!PROSZE O POMOC !!!!!!!!!!!!!!!! Pracowałam w prudential jako konsultantka przez 2 lata, za niedlugo zbliza mi sie koniec kontraktu, ktory nie zostanie mi na pewno przedluzony(dowiedzialam sie tego kilka dni temu wiec to decyzja pewna na 100%) Czy ktos z obecnych tutaj dobrych dusz powie mi czy bede musiala oddac firmie zarobione prowizje od sprzedazy skoro nie przedluzono mi kontraktu? dodam ze nikt z moich klientow nie zrezygnowal z polisy. BARDZO PROSZE O POMOC I DZIEKUJE WAM

@ela5555

Jeśli nikt nie zrezygnuje do 18 miesiąca to nie

Paulina

Drodzy użytkownicy w większości Waszych wpisów informujecie o zjawisku "zwrotu premii" przy rozwiązaniu umowy z firmą Prudential Financial przez pracowników zatrudnionych w tym miejscu. Czy możecie w sposób bardziej szczegółowy opisać tak, aby dla każdego było to zrozumiałe jak to wygląda? Pracownik w trakcie podpisywania umowy z tą firmą nie otrzymuje drugiego egzemplarza? Proszę, aby ktoś rozjaśnił szczegółowo tą kwestię pracy w firmie Prudential Financial.

byly-manager

Może ktoś powinien zgłosić do KNFu, że naciągają ludzi na pracę za darmo. Podpisujesz umowę na kolanie, potem umowa do Ciebie nie wraca. BDM kłamie, albo zasłania się niewiedzą. Dostajesz premię płacisz podatki i zus, potem wycina cię "MOC" i nagle musisz oddać po odliczeniu kosztów więcej kasy niż od nich dostałeś. ja po ponad roku pracy dla nich jestem sporo na minusie.

JolaWJ
@byly-manager

Czy możesz porozmawiać/napisać na priv? Jestem w trakcie rekrutacji ...

Dorota

Uważajcie i nie dajcie się nabrać na piękne słówka. Może i firma Prudential ma dobrą opinię w Wielkiej Brytanii. W Polsce jest zepsuta i opiera się na pustych sloganach.

Były menager

Witam, Czy ktoś z Was próbował walczyć z tą firmą w sądzie?

A

dokumenty i cały czas im mało. Musiałam wysłać nawet usg płodu, co jest już śmieszne. Ubezpieczenia do tej pory nie mam, po miesiącu nieustannych nerwów i wyciąganiu kartotek lekarskich. NIE POLECAM!! Pozdrawiam

A

IDA

Ja tez jestem po 50-te ale mam zupełnie inne doświadczenie ze spotkania z miłą panią Martą, która bardzo profrsjonalnie poinformowała mnie o zasadach ubezpieczenia , a nawet podowiedziała jak to zrobic z korzyścia dla mnie ze względu na wiek. Wyniki badan co wg. mnie coś naturalnego przy takich odszkodowaniach. Myślę, że nie robią tego te firmy , które w przyszłości nie myślą wypłacić. Zadowolona klientka z Katowic

Zostaw merytoryczną opinię o Prudential Financial - Warszawa

• Jak się pracuje w Prudential Financial?

Zobacz opinie na temat firmy Prudential Financial tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Prudential Financial?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Prudential Financial?

Kandydaci do pracy w Prudential Financial napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Prudential Financial
2.2/5 Na podstawie 73 ocen.
  • Puławska 182
    02-670 Warszawa