Opinie o prudential.pl - Prudential International Assurance plc S.A.

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Prudential Financial. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Prudential Financial o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Prudential Financial w Warszawa

monia

Mnie ta firma kojarzy się tylko z 1 sytuacją. Wiele lat temu mój brat zmuszony był do podpisania umowy z pewną Panią z tej firmy po sugestii (delikatnie to nazywając) jego przełożonego z Selgorsu Przylesie. Pani to koleżanka dyrektora Selgrosu. A ponieważ brata nie było stać na płacenie więc tylko stracił kasę. Od tamtej pory trzymam się z dala od handlowców i ubezpieczycieli.

Gratulacje
@monia

To gratulacje, ze Brat taki asertywny i faktycznie - zaistniała sytuacja to koronny argument, zeby trzymac sie z dala od ubezpieczycieli... a skoro to bylo wiele lat temu, to chodzilo o Prudential, czy moze Pramericę? Bo Prudential wrocił do Polski w 2013 roku...

Merytorycznie

W tytule opinii Firma jest przedstawiona jako prudential.pl - Prudential International Assurance (brytyjska Firma z czerwonym logo), a dalej w tekscie i w postach moderatorów jako Prudential Financial (Firma z USA z niebieskim logo, wystepujaca w Polsce jako Pramerica, a parę lat temu przemianowana na UNUM). Warto uściślić, o ktorej Firmie jest wątek, ewentualnie rozdzielic go na dwa rozne, dotyczace przeciez dwoch roznych Firm?

Renata

Czy Prudential Financial poszukuje nowych osób do pracy? Jeśli ktoś ma informacje na ten temat, to będę wdzięczna za odpowiedź. Zachęcam też do dyskusji na temat aktualnej sytuacji firmy.

Generalnie
@Renata

Generalnie to tak,poszukują.

Grażyna
@Generalnie

Wciąż? :o No na pewno ucieszyła się z tego feedbacku. ;) A co z dyskusją na temat aktualnej sytuacji tutaj? Może ktoś jako pierwszy zarzuci czymś ciekawym?

IT Support Specialist

Pierwsze pytanie zadane przez dyrektora infrastruktury brzmiało: Czy chcesz pracować w weekendy co 3 miesiące w nadgodzinach 100 godzin? W ogłoszeniu o tym nie wspomniano.

Weronika
@IT Support Specialist

No i co z tego? Może to była jakaś nagła sprawa albo nowe zlecenie i po prostu zapytali Cię spontanicznie? Pracujące weekendy co 3 miesiące to chyba nie jest wielka tragedia. Co odpowiedziałeś?

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Danuta

Ostatnio bardzo tu przycichliście, w więc należałoby to jak najszybciej zmienić. Dobra okazją ku temu jest poinformowanie Was o trwającej w Prudential Financial rekrutacji. Wchodząc na oficjalną stronę internetową firmy, w zakładce "Kariera", znajdziecie wszystkie niezbędne informację. Dla ułatwienia wklejam Wam link: https://www.prudential.pl/kariera Macie do wyboru dwie opcje - Karierę w Centrali oraz Karierę Konsultanta. I co o tym sądzicie? Ktoś zaryzykuje i postanowi aplikować? Czekam na Wasze posty!

Aha
@Danuta

A ja mam pytanie czy ktoś może wkleić umowę do podpisania z prudential em? Gdzieś musi być napisane że zwraca się prowizje

Dawid

A jak oceniacie sama prace ?

Oszukana

Odradzam wszystkim, najgorsze warunki na rynku.

Aga Zgaga

Czy teraz, w okresie epidemii, ludzie chętnie podpisują nowe umowy?

MisterMenago

Na pracuj.pl wisi ogłoszenie na menadżera zespołu. Poszedłem w sumie z ciekawości żeby sprawdzić jak działa i ile płaci konkurencja. I wygląda to tak: 1. Menadżer zespołu sam buduje zespół i sam rekrutuje sprzedawców - UWAGA!!! Sprzedawcy muszą być wyłączni czyli agenci, którzy mają już podpisane umowy życiowe z innymi TU odpadają. 2. Ludzie którzy nie siedzą w ubezpieczeniach, kredytach, leasingach dobre kilka lat z taką sprzedażą sobie nie poradzą. Nie ma szans. Produkty typowo życiowe i inwestycyjne. Jedynie gdzie widzę światełko w tunelu to przy sprzedaży terminówek. 3. Wynagrodzenie. Część stała przez pierwsze dwa lata (oczywiście podlega zwrotowi jeżeli umowa zostanie zerwana przed tym okresem) w kwotach 1500, 5000, 8000 zł w zależności od narzuconego planu sprzedażowego. W moim odczuciu bardzo doświadczony menadżer z rynku TU z umówioną już wcześniej grupą agentów produktywnych nie będzie miał problemów żeby zrobić produkcje na tyle dużą aby otrzymać te 5000 zł podstawy. Część prowizyjna - prowizja od sprzedaży grupy agentów oraz od sprzedaży własnej. W pierwszym roku 25% nadprowizji od sprzedaży agentów. Pi razy oko grupa sprzedawców musi Ci sprzedaż miesięcznie 6-10 polis żeby wyrobić plany i otrzymać premie. Oczywiście mogą sprzedać 2 polisy z SU 5 mln zł ale to raczej mówimy o złotych strzałach a nie o codziennej sprzedaży. 3. Narzędzia do pracy - Ipad. Jeżeli nie masz doświadczenia w sprzedaży produktów życiowych,emerytalnych, inwestycyjnych, posagowych, nie masz zrekrutowanych (dogadanych) już wcześniej agentów, który podejmą współpracę z PRU NA WYŁĄCZNOŚĆ to w ogóle nawet nie myśl o tej pracy bo utoniesz. Praca typowo dla menago z doświadczeniem i własnymi lojalnymi sprzedawcami.

Sama prawda
@MisterMenago

Pracowałem w TU i to co napisałeś ewidentnie pochodzi z doświadczenia. Tak właśnie to wygląda jak jesteś nowy to nic nie zrobisz, taka prawda nie słuchaj bzdur typu dasz radę ci co odeszli są słabi, musisz mieć dobre kontakty czyli pracowałeś jako przedstawiciel b2b w kredytach, finansach inaczej oddasz prowizję i bieda w chacie

Jak wygląda ścieżka awansu w Prudential Financial?

Tadzio

Najpierw kiwasz rodzine, potem kolegów, potem znajomych Twoich znajomych a na końcu zwykłych zjadaczy chleba i po 20 latach może awansujesz

Michal zawadą

Radzę zarówno pracownikom jak i klientom omijać tych (usunięte przez administratora) z daleka. Pozdrawiam

him01

Typowy MLM. Będzie dobrze jak zbudujesz zespół który na Ciebie będzie pracował.(Byłem zatrudniony jako Manager/Lider). A spróbuj zbudować solidny zespół w oparciu o uczciwe przedstawianie zasad współpracy gdy wynagrodzenie to goła prowizja. Jak masz dużą i bogatą rodzinę i licznych znajomych i chcesz się im kojarzyć z naciągaczem, a nie członkiem rodziny to to może robota dla Ciebie ale prowizja niezbyt wysoka bo licz tylko na to co dostaniesz od razu po podpisaniu umowy, bo po roku w firmie nie wytrzymuje większość więc prowizji po roku czy po kolejnych latach nie dostaniesz. A jak ktoś się jeszcze wycofa to będziesz zwracać. Uważaj szczególnie gdy masz być tzw. "liderem zespołu" bo otrzymane premie też będziesz raczej zwracał. Naciągacze i cwaniaki. Szukają specyficznych ludzi nastawionych wyłącznie na szybki zysk bez zastanowienia nad tym jakim kosztem osiągnięty.

S
@him01

Raczej Ktos nie zna systemu wynagradzania w ubezpieczeniach! Proponuje najpierw sprawdzić ta branże dopiero w niej pracować him01 ,! Bo zwroty są w każdej firmie ubezpieczeniowej jak i w bankowości za sprzedaż kredytów jako pośrednik, dla takich cwaniaczków co wyłudzają pieniądze i przechodzą z towarzystwa do towarzystwa przenosząc polisy czasami nie zawsze prawdziwych. Wiec ten system narzucili sami pracownicy. Wiec dla WSZYSTKICH którzy pracują zgodnie z etyka zawodowa i chcą pracować jest to bardzo dobre miejsce pracy i duże możliwości rozwoju. Właśnie dlatego ze jest to forma MLM to co zbuduje jest moje i zawsze będę z tego czerpał korzyści !!! Nie każdy to rozumie, jest to firma która szuka partnerów do biznesu! Pracuje w tej branży 5 lat ( dwa towarzystwa) i w żadnej nie miałam żadnych zwrotów!! Teraz pracuje dała Prudential ponieważ ma najlepszy system wynagrodzenia! Na rynkku.

him01
@S

Gratuluję sukcesu ale prowizję otrzymasz tylko do czasu jak nie zrezygnujesz albo Ci nie podziękują. A jeśli chodzi o argument, że tak zbudujesz swój biznes to weźmy pod uwagę że współpracując z PRUdential czy innymi towarzystwami masz tylko jednego klienta! Jesteś od niego zależny w 100% bo mamy zakaz konkurencji. Jak stabilny jest biznes oparty na jednym partnerze - pozostawiam bez komentarza. Nie jestem przykładem osoby, która przenosi się z jednego TU do drugiego żeby przepisywać umowy kosztem klienta. Jestem przykładem jak większość osób, które trafiają do firm jak Prudential oszukani i zachęceni w procesie rekrutacji przez tzw. BDM czy innych "rekruterów". W większości chodzi o to żeby "wytrzepać" nas z osobistych kontaktów i relacji, zdobyć w ten sposób jak najwięcej polis a potem rozstać się unikając płacenia za utrzymanie polis w kolejnych latach. (PRUDENTIAL obiecuje nawet 7 lat ale większość otrzyma tylko pierwszą prowizję).

@him01

Uprzejmie proszę o kontakt na mail oszukaniprzezprudential@wp.pl Szukam do pozwu zbiorowego do Pru

aveltis

chętnie się dołączę do pozwu

@aveltis

Udało się dołączyć do pozwu, tez jestem chętny

Skoro jesteś poszkodowany, czy to oznacza, że musiałeś oddawać jakąś kasę? Czy jest szansa się tego ustrzec? Gdzieś zaskarżyć zapisy tej umowy? Ja mam propozycję pracy jako Menadżer Zespołu i nie wiem czy warto w ogóle w to wchodzić? Będę wdzięczny za poradę.

Doświadczony przez Pru

Ben
@Marcin

To prawda każdy oddaje kasę za wykonaną pracę jak rozwiązują umowę.Pilnie to weryfikują aby się wyrobić w czasie ściągalności dołączonego do umowy załącznika. Potwierdzam RDS kłamie przy rekrutacji każdy dostaje wezwanie do zapłaty. Potwierdzam wszystkie wpisy oszukanych przez tą firmę. Mi rozwiązali umowę przed upływem 2 lat i tradycyjnie na pisma nie odpowiadają. Wśród moich znajomych menadżerów z PARU z całej Polski a jest ich ponad 20 wszyscy dostali wezwania do zapłaty za wykonaną pracę. A portfel nowych pozyskanych klientów dopięty dla swoich kolesi, którzy koszą co miesiąc prowizje za twoją sprzedaż. Odradzam wszystkim nie dajcie się oszukać wystylizowanym kolesiom którym płacą za oszukiwanie uczciwych ludzi.

@Ben

Witam szukam osób które pracowały moj kontakt hanna2165@wp.pl

Doświadczony prze PRU.

Dlaczego administrator usunął tą opinię??? Czyżby na sugestię ocenianej firmy. To nie był wpis anonimowy lecz podpisany ale chyba zawierał zbyt brutalną prawdę o sposobie traktowania współpracowników przez PRU. Z resztą ostatnio obserwowana polemika pomiędzy dwoma osobami na temat pracy dla tej SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ sprawia wrażenie inspirowanej przez przedmiotową SPÓŁKĘ.

K.K
@Marcin

Co inni piszą w internecie to nie znaczy , ze tak jest . Bardzo fajna firma i super ludzie .

kostek
@Marcin

Przeczytaj dokładnie zapisy umowy, jeśli niechcący powinie Ci się noga musisz oddać bayout . Umowa trwa 3 lata i w żaden sposób nie da się jej rozwiązać . A wcale nie jest łatwo wykonywać plany zwłaszcza ludziom nie z branży. A to że wszyscy mówią że to tylko papier i tak nie jest to uwierz wielu ludzi po odejściu wszystko oddaje.

@Ben

Dzień dobry, Dobry wieczór . W związku z nieetycznymi , niezgodnymi tak z kodeksem dobrych praktyk ,Z tzw. etyką agenta ubezpieczeniowego, Kodeksem Etyki Brokera , 66 §2 pkt 6 Kodeksu Cywilnego "Zasady etyki w działalności ubezpieczeniowej" jak i nawet tzw . misją Prudential codziennymi praktykami dyrektorów jak i tzw centrali . --> Rekruterzy Menadżerowie i tzw. BDM --> (ich koordynatorzy oddziałowi) Wmawianą rekrutowanym bajkę o pozorach etycznego podejścia Prudential wobec zrekrutowanych owiec . Jednak perfidnie tj z premedytacją mijają się z prawdą lub koloryzują podczas rekrutacji o tym ,że tzw wsparcie nie podlega zwrotowi . Rzeczywistośc jest brutalna wykarzystają każdy niejednoznaczny zapis przeciw owcy tzw. zrekrutowanemu menadżerowi Potwierdzam zatem przedstawione na tym forum informacje przekazane przez --> "#prawda 14.08.2019 16:49 @Ja Umowy dawane są tylko w biurze . ludzie podpisują nieświadomie. Kruczki są w punkcie odpowiedzialność za szkody do pełnej wysokości poniesionej przez Tow. Ubezpieczeniowe. Czyli jeśli zeznasz prawdę i TU straci na tym, to może próbować odzyskać od Ciebie swoje pieniądze.. To bardzo niedobra firma i nie szanująca ludzi" Nie przekazano mi mimo wielu próśb draftu umowy mailem i nie praktykuje się tego . Umowa jest bardzo niejasna w zapisach a zapisy jednostronne na szkodę agenta/owcy. Potwierdzam treści przekazane przez "Doświadczony prze PRU." oraz KOSTKA --->" kostek 11.12.2018 15:03 @K.K od kiedy to praca dla agencji jest swoim biznesem? odchodzisz a twoi klienci zostają dla kogoś, pracujesz na cudzych zasadach, a jak przyjdzie MOC a ty będziesz miał gorszy okres wywalą cię nie patrząc na sentymenty - faktycznie to ,,twój biznes,, wiem tak wam wmawiają - własny biznes - ale ile tam Twoich decyzji a ile centrali ;-) ???" Potwierdzam słowa --->"Doświadczony przez Pru 17.03.2018 11:36 @Marcin Jak chcę Ciebie zatrudnić to informują, że nie trzeba zwracać premii specjalnej a później rozwiązują z Tobą umowę co zgodnie z umową skutkuje zwrotem premii specjalnej. Na wysłane odwołania nie odpowiadają, dla nich najważniejsze jest rozpoczęcie procesu wezwania tak aby biegł czas potrzebny do uruchomienia egzekucji. Znam osoby, które po ponad roku od odwołania otrzymują sądowy nakaz zapłaty łącznie z kosztami sądowymi." Potwierdzam tzw. --->Centrala tj kierownicy i dyrektorzy lekceważą maile i pisma i rozpoczyna się proces windykacji mimo iż z Twoich polis z których można by to opłacić (ponieważ są to konkretne przypisy), i tak być powinno . po tzw. "mocy" i rozwiązaniu umowy jakiś "usłużny" przejmuje Twój portfel i czerpie profity z Twojej Pracy a Ty poszkodowany masz wyłożyć kwotę wyznaczoną od "czapki" przez kogoś z Centrali Pru kto to przelicza zawsze na Twoją szkodę--->Tak jakby ci z "Centrali" za gnębienie ludzi mieli dodatkowe profity. Dla nich niczym są setki milionów które wyrzucili w błoto na nietrafione kampanie reklamowe bo te są czymś normalnym... Wszystkich poszkodowanych zapraszam do kontaktu i w którym podstawą jest przesłanie mi dowodu z podpisanej umowy i windykacji Prudential z nr i adresem kontaktowym. Szukam oszukanych agentów i menadżerów do pozwu zbiorowego wobec Prudential za brak zapłaty za portfel podpisanych umów i przekazanie go ze szkodą dla tzw owcy tzw (usunięte przez administratora) Pozwu Za nieetyczne praktyki oraz wspólna Skarga do KNF oraz Zarządu Brytyjskiego jak i Irlandziego Prudential by ktoś odpowiedział Nam czy to co prezentuje Polska w strukturach Prudential to norma czy patologia za którą odpowiadają konkretni ludzie i niechże tych ludi postawią do odpowiedzialności być może nawet karnej Uprzejmie wnoszę pisać na mail oszukaniprzezprudential@wp.pl Z poważaniem i pozdrowieniami dla wszystkich oszukanych. Dla tych którzy myślą o pracy agenta --odradzam Prudential na tym etapie ich działalności w Polsce...

@Marcin

Wszyscy oddają jak rozwiązują umowę, ja się rozchorowałam i nie byłam w stanie pracować, odeszłam przed 3 rokiem współpracy. Muszę im oddać prawie 20 tys zł. Kierują sprawę do sądu. Chciałabym również dołączyć do pozwu zbiorowego.

Edward
@Oszukana

Twoja choroba była głównym powodem tego, że została Ci rozwiązana umowa? Myślałem, że pracownik będący na zwolnieniu lekarskim jest chroniony pod tym względem.

@Edward

Nie byłam pracownikiem, tylko przedsiębiorcom na działalności gospodarczej.

Oszukana

Ostrzegam przed podpisaniem umowy z Prudential, mnie też (usunięte przez administratora) po 2 latach współpracy managerskiej mam do zwrotu kilkanaście tysięcy. Portfel klientów miesięcznie przynosi im przychody na poziomie kilku tysięcy, polisy podpisane na 20 lat i więcej. Chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Proszę o kontakt. Wysłałam maila na oszukaniprzezprudential@wp.pl ale nie dostałam odpowiedzi.

Witam. Zostałem (usunięte przez administratora) przez prudential, nie wypłacili mi odszkodowania z tytułu śmierci członka rodziny. Ostrzegam przed nimi - to banda oszustów. Jakby chcieli się spotkać w sądzie to biorę odpowiedzialność za te słowa. Odradzam każdemu, kolega dla nich pracował, opowiadał jak na szkoleniach uczą kłamać, manipulować ludźmi i emocjami. Na sam koniec oszukali go na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Edward
@Tomek

Piszesz jako klient tego towarzystwa ubezpieczeniowego i widzę, że nie jesteś zadowolony z ich usług. Czy w polisie miałeś zaznaczone konkretne warunki dotyczące wypłaty ubezpieczenia?

Bez fajerwerków

We wrześniu br. odpowiedziałem @Oszukanemu. Od tego czasu rozmawiałem z kilkoma osobami, które odeszły, bądź którym została rozwiązana umowa i wszystkie te osoby zostały potraktowane bez żadnych sentymentów przez PRU - zgodnie z umową. Za każdym razem pojawiają się opinie, że wcześniej przed podpisaniem umowy byli informowani, że: "buy-out i ewentualny jego zwrot w okresie 3 pierwszych lat, to zapisy, które musiały się w umowie pojawić od strony formalno-prawnej, ale będą one uruchamiane jedynie w przypadku nieetycznego działania menegrera, bądź przęstępstwa, którego dopuściłby się w stosunku do zawieranych ubezpieczeń, etc.", natomiast ogólnie "buy-out" jest przedstawiany jako "zasiłek", coś co, przy spełnieniu pewnych warunków - ściśle określonych, należą się każdemu menegerowi. Sedno problemu leży w tym, iż otwarcie się nie przedstawia oraz nie mówi wprost na rozmowach z przyszłymi menegerami, że gdy powinie się im noga w pierwszych 3 latach współpracy z PRU, to może się okazać, że będą musieli zwracać nie tylko prowizje, w przypadku rezygnacji klientów z polis w określonym czasie, to jeszcze będą zmuszeni do zwrotu buy-outu lub jego części. Nadmieniam, że konsultanci są szkoleni, aby dzwoniąc do klientów, uzyskali najpierw ich zgodę na rozmowę o ofercie PRU, a tutaj w zawoalowany sposób opowiada się bajki o buy-oucie, ponieważ prawdopodobnie mało kto by się odważył zaryzykować swój czas, pracę i zaangażowanie w interes, do którego będzie musiał prawdopodobnie dołożyć. Wierzcie, bądź nie, ale 2 lata pracy, jako meneger, mało kto obecnie wytrzymuje - są wyjątki oraz ci, którzy na początku tworzyli tę firmę, czyli od 2013 roku. Rotacja jest olbrzymia, ryzyko jest właściwie po stronie menegera - np. jeżeli zachoruje, albo odejdą mu najlepsi konsultanci, to będzie mu niezwykle trudno zakopać dziurę w sprzedaży i wówczas bedzie odcięty od buy-outu i sam bedzie musiał haczkować, aby utrzymać się na powierzchni, dalej szkolić ludzi i rekrutować nowych (bez wsparcia finansowego), a jeżeli odejdzie, albo z nim rozwiązą umowę przed okresm 3 pierwszych lat, to jeszcze firma zwróci się o zwrot buy-outów lub dużą część, którą mu wypłacała. Ktoś napisał słusznie, że jest to "Casino, które zawsze wygrywa". Jeżeli ktoś z Was lubi hazard i duże ryzyko, to ok. Nie bedę się z nim sprzeczał. Jego wola. Natomiast niech ma tę świadomość, że jak przegra, to Kasyno upomni się o mamonę i wówczas pokaże prawdziwie "nieludzką" twarz. Uważajcie, Drodzy.

@Bez fajerwerków

Uprzejmie proszę o kontakt w sprawie pozwu przeciw Pru oszukaniprzezprudential@wp.pl

Akwizycja

Po pierwszeta firma zajmuje się akwizycją (umowa agencyjna) Po drugie mimo wielokrotnego swojego zgłoszenia i umówienia się na spotkanie olewają i nie przychodzą na umówione spotkanie.Dobra rada dla tej firmy skoro po 1 nie.oszukujcie kandydatów w ogłoszeniach po 2 jak się umawiacie na spotkanie rekrutacyjne wypadało by przyjść lub poinformować

Rafał
@Akwizycja

Czy dostałeś z tego powodu jakieś przeprosiny ze strony firmy? A może był to nagły wypadek i firma postanowiła przenieść rozmowę na inny dzień? Napisz jak rozwinęła się sytuacja i czy od tego czasu firma w jakikolwiek sposób się z Tobą kontaktowała, będę wdzięczny za informacje.

#prawda
@Akwizycja

akwwizytorzy z networku

Rafał
@#prawda

Widzę że podzielasz zdanie użytkownika który dodał post, może powiesz coś dodatkowo o firmie? Może jednak znajdą się jakieś plusy związane ze współpracą w Prudential Financial?

Mieczysław

Dosyć długo w wątku opinii o pracy w firmie Prudential Financial nie pojawiają się żadne informacje o ewentualnych naborach na nowe miejsca pracy. Postanowiłem poszukać w internecie, jednak również nic nie znalazłem. Czy ktoś wie, jak można dostać się do pracy w tej firmie? Należy osobiście zanieść swoje CV i dowiedzieć się o wolnych miejscach, czy może po prostu obecnie firma nie poszukuje pracowników? Zachęcam do odpowiedzi osoby, które mają wiedzę na ten temat.

Mieczysław

Mimo wszystko prosiłbym, abyś odpowiedział tutaj na forum zamiast w prywatnej rozmowie telefonicznej, ponieważ dzięki temu z informacji na ten temat skorzystają również inne osoby, które na pewno przeglądają wątek w poszukiwaniu informacji o tym miejscu pracy. Także zapraszam do odpowiedzi tutaj na forum.

Kostek
@Mieczysław

Każdy menadzer szuka ludzi, warto iść do oddziału lub na stronę Prudential . Rekrutacja jest zawsze i wszędzie ( w każdym mieście )

@Mieczysław

Czyżby ktoś tutaj uprawia agitację??? Wyjaśnijmy, że żadne Towarzystwo Ubezpieczeniowe NIE ZATRUDNIA AGENTÓW - żeby mówić o zatrudnieniu musi zaistnieć tzw, stosunek pracy. Każdy musi prowadzić działalność gospodarczą i sam ponosić wszelkie koszty oraz odpowiedzialność cywilną. Rekrutacja jest permanentna tak jak i rotacja ludzi w tym biznesie ponieważ zanim dostaniesz pierwszą prowizję ( a to jedyny przychód agenta) mija około 3 m-cy a koszty ponosić trzeba od razu ( ZUS ponad 1200 zł, księgowa min. 120 zł, telefon, internet, materiały biurowe, koszty transportu do klientów oraz na obowiązkowe spotkania i szkolenia w TU min. 4 razy w miesiącu, komputer a w przypadku PRUDENTIAL IPAD czyli 2-3 tys zł oczywiście konieczny mobilny internet do tego bo tylko tak można wypełnić wniosek ubezpieczeniowy. Jak wypełnisz papierowy to BDM "krzywo patrzy" ponieważ leci mu statystyka. Do tego odpowiednia prezencja czyli garnitur lub garsonka chociaż już widziałem ludzi w dresach, którzy spotykali się z klientami. Tak mniej więcej to wygląda jeżeli ktoś jest zainteresowany realiami a nie agitacją Towarzystw Ubezpieczeniowych. Pozdrawiam i Życzę sukcesów!!!

@Doświadczony prze PRU.

Wiesz może, czy firma wspiera na początku zatrudnienia osoby bez doświadczenia zawodowego w tej branży? Dla wielu osób prowadzenie własnej działalności gospodarczej może być kłopotliwe, więc ciekawi mnie, czy Prudential Financial wychodzi z pomocną ręką i w pierwszych miesiącach wspiera takie osoby z załatwieniem wszelkich formalności. Odpisz proszę, jak to wygląda.

@Mieczysław

Mieczysław Twoje wpis bardzo przypominają treścią i formą wpisy Pauliny. Dla mnie to swojego rodzaju "artykuły sponsorowane". Jednak odpowiem na Twoje pytanie: wsparcia nie ma, Twój biznes Twoje koszty i problemy.

@Doświadczony prze PRU.

Chcę po prostu dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda, dlatego moje pytania są tak wnikliwe. Zastanawia mnie jeszcze, czy możliwe jest, aby porozumieć się z firmą Prudential Financial i traktować pracę dla nich jako dodatkowe źródło dochodu? Firma daje takie możliwości, czy raczej należy liczyć się z tym, że praca musi być wykonywana jedynie w pełnym etacie?

Bożka
@Doświadczony prze PRU.

Dlaczego piszesz bzdury zwłaszcza o Prudential. Jaki BDM krzywo patrzy na wniosek papierowy? Jakie statystyki mu lecą jestem na tym stanowisku i gratuluję konsultantowi każdego wniosku czy to papierowy czy elektroniczny. Fakt, że konsultanci wolą pisać elektroniczne bo proces wystawienia polisy jest szybki a to też dla dobra klienta. Oczywiście pracujmy na iPadzie i możesz kupić używany nikt nie wymaga nowego a pracując masz możliwości, że Firma spłaca ci raty za niego. Jeśli chodzi o strój to dresy oczywiście ubieramy jak idziemy na siłownię lub biegamy ale nie do klientów tylko dla zdrowia. Dzisiaj działa mała konstytucja biznesu czyli jeśli nie masz lub 5 lat nie miałeś Dz g.to przez pół roku płacisz tylko zdrowotne a przez kolejne 24 mc obniżony Zus. Zapraszam do Wrocławia do zespołu wspaniałych ludzi, którzy się rozwijają i realizują w Prudential.

Karol

Prudential to przyzwoita firma ubezpieczeniowa z dobrymi i dość czytelnymi rozwiązaniami dla klienta (choć jeszcze z wąskim spektrum produktowym w Polsce). Naprawdę nie ma poczucia, że wciska się coś skrajnie nie korzystnego dla klienta. W branży można zarobić bardzo duże pieniądze lub zostać bankrutem :) Praca jest bardzo trudna i niejednokrotnie wybitni handlowcy rzeczy materialnych mają duże problemy aby zaistnieć. Warto jednak wybrać się na rozmowę i poznać system prowizyjny. Niestety obraz całego rynku ubezpieczeniowego jest z mojej perspektywy i doświadczenia daleko w tyle za rynkami bardziej rozwiniętymi od nas w tej dziedzinie. W Polsce firmy chcą sprzedawać pod pozorowaną usługa doradczą , a klienci traktują ubezpieczycieli jak złodzieji oraz uważają, że ubezpieczenia to zło. Póki rynek nie zostanie odpowiednio uregulowany(zostaną wyrwane chwasty) , firmy ubezpieczeniowe nie zmienią podejścia i będą przymykać często oko na niby wybitnych sprzedawców (przenoszących portfele co kilka lat między firmami) , a klienci nie zaczną szanować przedstawicieli ubezpieczeniowych, to będzie wiele patologii, tak jak w pośrednictwie nieruchomości. W wielu krajach to są bardzo dobre i szanowane zawody. Niestety sam niejednokrotnie muszę chować umiejętności doradcze imwiedzę w tzw "kieszeń" - bo klient w Polsce zawsze wie lepiej i doskonale manipuluje i kręci, a finalnie i tak kupuje (usunięte przez administratora) najgorszy na rynku(bo liczy się cena) . Późnie wylewanie żali jacy to wszyscy (usunięte przez administratora)

Paulina

@Ciekawski, dziękuję za wytłumaczenie, jak to wygląda. Czy wiesz może, jak wygląda obecnie sytuacja kadrowa w firmie Prudential Financial? Są szansę na przyjęcie do pracy w tej firmie, czy raczej obecnie jest okres, gdzie firma nie potrzebuje nowych pracowników?

Kostek
@Paulina

Prudencial ma rekrutacje stałą, ciagle szukają ludzi bo wszyscy uciekają po kilku miesiącach bez wynagrodzenia. To praca na działalność i mało kto teraz decyduje się na prace bez podstawy tylko na prowizji a koszty trzeba płacić (ZUS) prudential bierze każdego byle tylko ktoś chciał, jak z łapanki

Ciekawski
@Paulina

Najpierw należy wyjaśnić, że PRU nie zatrudnia pracowników. Można z nimi współpracować na zasadach własnej działalności gospodarczej gdzie samemu trzeba płacić ZUS, księgową, ponosić koszty transportu etc. Zarabiasz jedynie prowizję bez jakiej kolwiek części stałej czyli nie masz prowizji nie masz pieniędzy i ponosisz straty. Z tego właśnie powodu cały czas szukają chętnych na bezkosztowych agentów.

K.K
@Kostek

Podstawa , Hm .. a jak ktoś zakłada własna firmę tez nie ma podstawy . Okej , Chyba , ze ktoś ma pare groszy przy duszy . Zakładając firmę czyli działalność gospodarcza jest to ryzyko wiadomo ale ktoś lubi pracować i rozumie na czym polega biznes i wie , ze prowadzenie samego biznesu nie jest łatwe trzeba bardzo ciężko się pracować jak wiadomo nic nie przychodzi zadarmo . Ludzie którzy wola mieć ciepło krzesło i mieć spokojne i w jakimś sensie ułożone życie służbowe a sa osoby którzy wola zakładać biznes . Pozdrawiam

kostek
@K.K

Zostaw merytoryczną opinię o Prudential Financial - Warszawa

• Jak się pracuje w Prudential Financial?

Zobacz opinie na temat firmy Prudential Financial tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Prudential Financial?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Prudential Financial?

Kandydaci do pracy w Prudential Financial napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Prudential Financial
2.2/5 Na podstawie 73 ocen.
  • Puławska 182
    02-670 Warszawa