Opinie o P.P.H.U. AWEX w Masłomiąca

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy P.P.H.U. AWEX. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie P.P.H.U. AWEX o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o P.P.H.U. AWEX w Masłomiąca

Mewa

Jak w tej firmie mają operatorzy wtryskarek ,czy jest to dobra robota, czy lepiej się w to nie pchać. Co lepsze praca na montażu,czy jako operator?

Luki
@Mewa

Nie wiem jak jest w Awex ale pracowałem na wtryskarkach 20.lat i powiem jedno szkoda zdrowia. Bardzo wysokie temperatury,smrod tworzyw ,brak odpowiedniej wentylacji ,trzy zmiany i duża odpowiedzialność to są uroki tego zawodu.Rok temu skończyłem z tym syfem i zastanawiam się czemu tak późno.Zdecydowanie odradzam pracę w tym zawodzie,szkoda zdrowia

Ted
@Luki

Co do pracy na wtryskarkach to zgadzam się w 100 procentach.Praca na pierwszy rzut oka prosta a w rzeczywistości przede wszystkim duża odpowiedzialność i stosunkowo niskie płace.Jezeli pracujesz na nowoczesnych maszynach ,serwisowanych to pół biedy ,ale jeżeli masz rozklekotane złomy to jest dramat

Sławomir
@Ted

Pracujesz w firmie na wtryskarce i stąd znajomość tematu? Czy w związku z tym, że to praca szkodliwa dla zdrowia pracodawca oferuje ubranie i maski ochronne, a także odpowiednie dodatki finansowe? Chętnie o tym przeczytam.

Ted
@Sławomir

Człowieku jak sobie wyobrażasz pracę w masce przez 8 godz w temp ok 45 stopni.Tyle było podczas upałów w tamtym roku na hali.Poza tym w jakiej.przeciwgazowej?Obsługa wtryskarki to głównie zmiana form mieszanie tworzyw często różnych na każdą maszynę może być inne ,pakowanie tego co maszyna wyprodukuje i to w szybkim tempie.Ja czasem miałem 5 wtryskarek do obsługi jednocześnie pot się po d...ie lał.Osobie która nie pracowała nigdy na produkcji trudno pewne rzeczy zrozumieć.Najlepiej spróbować osobiście tej pracy i koniecznie w MASCE

Tty
@Mewa

Jeśli lubisz wąchać smród plastiku, zapraszamy :)

Rty

Jak się buraka przyjmuje na stanowisko derektora to czego się spodziewać?

byly pracownik

Szkoda nerwów i czasu, w biedronce na kasie więcej płacą.

Agnieszka

Witam, w całej Polsce zakłady wypłacają najniższą krajową ale nie u Stanucha, zatrzymali się na 2800 brutto i na tym koniec. Sprawa zgłoszona w PiP ,na razie weryfikują czekam na odpowiednie kroki, pozdrawiam.

Rekrutacja już od samego początku wzbudzała moje wątpliwości, ponieważ wszyscy trzej panowie się spóźnili, mimo że byli na miejscu, w dodatku, nawet jeśli któryś z nich był na spotkaniu i się przedłużyło wypadałoby przeprosić. Żaden z panów się nie przedstawił, miałem wrażenie że właściwie za karę tam przyszli. Jeden z panów raz bądź dwa wyszedł odebrać telefon w trakcie spotkania. W pewnym momencie panowie się posprzeczali co do formy zadawanego pytania. W dalszej części jeden z nich zadał pytanie, a drugi kiedy już odpowiadałem z nieukrywaną frustracja powiedział, ze nie będziemy teraz o tym dyskutować. Tak jakby w ogóle nie wiedzieli o co pytać, nie ustalili wcześniej miedzy sobą chyba jak powinna przebiegać rekrutacja. Tylko pan który zadawał pytania techniczne, był tam na właściwym miejscu. W życiu nie uczestniczyłem w tak fatalnej rozmowie. Rozmówcy byli nieprzygotowani, zadawali pytania trochę po omacku. W pewnym momencie wręcz prześmiewczo zapytano mnie „skąd w ogóle pomysł na Excela?” Nie wiem skąd wypadło to pytanie. Bardzo nieprofesjonalna rozmowa, brak kultury osobistej, w życiu z czymś takim się nie spotkałem wcześniej.

Pytania o umiejętności techniczne bardzo znikome. Reszta pytań w stylu dlaczego Pan tam pracował, a dlaczego tam i tak o każde miejsce pracy. Jaki ma pan plan na siebie itd.

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Czy rozmowa rekrutacyjna w P.P.H.U. AWEX odbywa się również w języku angielskim?

Biurew

Ja nie miałem. Zależy od stanowiska - u mnie nie było w wymaganiach. Inna sprawa, że czasem jest spotkanie z klientem i wtedy bez angielskiego raczej ciężko. To jest raczej oczywiste, że angielski się zna, choćby do dokumentacji.

Ala

Nie

Gienio

Firma źle zarządzana przez odpowiedzialne za to osoby, wynagrodzenia na bardzo niskim poziomie zależne od widzi mi się przełożonych, firma pomimo podwyżek najniższej krajowej nie ma zamiaru do tego się stosować (usunięte przez administratora).

SZCZUR ????

Firma AWEX CO DO PŁATNOŚCI W TERMINIE. ???? DUŻY PLUS ➕ CO DO PRACY I OTOCZENIA KOŃCIK WZAJEMNEJ ADORACJI PATRZ KOMU UFASZ

xxx

Ciekawe czy w tym roku podniesiecie najniższą krajową czy będziecie grać premiom uznaniowom jak w latach ubiegłych bo to coś pachnie sądem pracy?

Witam, o jakie zaległe składki chodzi?

Czy istnieje możliwość rozwoju w P.P.H.U. AWEX?

Jak najbardziej tak.

Co do atmosfery to zależy na jaki dział się wybierasz; magazyn - masakra, produkcja i serwis - różnie. Reszta działów w porządku. Zanim postanowisz zmienić pracę na awex licz się z tym że tutaj nie zarobisz nawet jeśli masz kwalifikacje których na polskim rynku jest jak na lekarstwo i nawet jeśli zapatrujesz się na wieloletnią współpracę nie licz na cuda. Rotacja pracowników o czymś świadczy, ci którzy pracują dłużej to często miejscowi, albo rzeczywiście dobrze zarabiająca garstka ludzi. Jeśli nie przychodzisz dla pieniędzy, a dla rozwoju na jakiś czas - polecam bo wiele można się tutaj nauczyć.

Pjsue

Nie polecam. Praca za marne grosze. Jeśli masz na utrzymaniu rodzinę, odpuść sobie tę opcję, bo prawdopodobnie gdziekolwiek indziej zarobisz więcej.

Tobiasz

Polecam. Jedna z najlepszych firm w okolicy.

Tobiasz
@Tobiasz

Zapomniałem dodać że najlepsza w wykorzystywaniu pracowników!

Bylem na rozmowie na stanowisko konstruktor mechanik. Rozmowa przebiegala z 3 osobami. 1 osoba ciagle odbierala telefon i pokazywala zero szacunku do przebiegu sytuacji. Pozniej wlasnie ten Pan zaczal sie dopytywac po co robilem dane kursy. Po odpowiedzi ze dla siebie poniewaz robie wlasne projekty odpowiedzial ze nie rozumie tego.. dodal ze skoro chce u nich pracowac to dlaczego nie mam zadnych w ich branzy xd parodia. Po zapytaniu o widelki placowe z oburzeniem zapytal czy nie znam wlasnej ceny a gdy powiedzialem minimum 4.5 netto to wysmial mnie. Dodam ze mam 4 lata doswiadczenia w dziale projektowym. Kolejny minus. Pytalem sie o system premiowy, kursy i szkolenia bo byly zawarte w ogloszeniu rekrutacyjnym. Powiedzieli ze teraz czegos takiego nie ma przez wirusa.. a jedyny system premiowy to 13 wyplata po jakims okresie pracy i dobrych efektach pracy. Czyli zrozumialemcze nie jest to gwarantowane dla kazdego Gdy zapytalem sie o to kiedy dadza znac.. powiedzieli ze do konca miesiaca odezwa sie jesli sie zdecyduja a jak bedzie brak odzewu to znaczy ze uj mi w upe hehe.. powiedzialem ze to nieprofesjonalne podejscie i oczekuje odpowiedzi niezaleznie od wyniku rekrutacji.. dwoch innych zaczelo sie bronic mowiac ze sie starają odpowiadac i ,ze odpowiedza.. po czym glowny ujadac ciagle zmienial ich koncepcje ze jak sie zdecyduja to tylko wtedy sie odezwa xd Nie spodziewalem sie ze wczesniejsze opinie sa tak trafne. Zdecydowanie sie pod tym podpisuje ze szkoda czasu i uzeranie sie z tymi osobami jest bez sensu. Zero profesjonalizmu. Tfu

Kandydat na majstra
@Kandydat

Brawo , wkońcu prawdziwa i sensowna odpowiedź. Dziękuję

Serio, nie warto tracić czas. Wszytsko poniżej to sama prawda. Szkoleń tam nie uswiadczysz, każdy kto planuje zmiany na ta fime- odradzam, wiadomo wszędzie dobrze tam gdzie Nas nie ma, ale tam jest wyjątkowo zle.(usunięte przez administratora)Dostajesz rzeczy, które nie należą to Twoich kompetencji, sami nie umieją ale Tobie wsadza o oczekują cudów, mając przy tym pretensje. Na rozmowie oczywiście cuda obiecują i udają profesjonalnych ale ...Na prawdę szkoda słów.

Byly pracownik

Jako były pracownik, mogę potwierdzić te wszystkie negatywne komentarze. PH mają ciągle co raz to więcej obowiązków i nie sprzedaż jest najważniejsza tylko to czy jest wypełniony CRM na czas(usunięte przez administratora) Aby awansować to trzeba robić jakieś półroczne cele, które mało mają związek z pracą handlowca i są takie, aby ich nie zrobić i dzięki temu mają wymówke, aby nie awansować pracownika. (usunięte przez administratora)

Sławomir

Widzę że zgadzasz się z negatywną opinią na temat AWEX. Może jednak znajdą się też jakieś plusy pracy w tej firmie? Warto wymienić każdy aspekt, taki wpis wiele wnosi i lepiej przedstawia kandydatom firmę.

KAM

Potwierdzam, ze firma jest nieudolnie zarzadzana przez ludzi,(usunięte przez administratora)Jeden drugiego kryje przed właścicielem a ten niczego nieświadomy myśli ze jest dobrze. Ciagłe dokrecanie sruby i uwalanie premii. Taka jest prawda, pozostali przedstawiciele ktorzy tam jeszcze pracuja z pewnoscia mogliby potwierdzić gdyz na codzien zapewne słyszą opinie od klientów o swoim pracodawcy.(usunięte przez administratora). Masa kosztownych reklamacji ktore byly i zapewne nadal są ukrywane przed właścicielem skutecznie blokuja sprzedaż i potęguja obawy przed zakupem wadliwych wyrobów. Na szczescie juz ten problem mnie nie dotyczy i teraz to sie z tego poprostu smieje. (usunięte przez administratora)

Żenua

Dużo pisać nie trzeba. Firma jest fatalnie zarządzana, bałagan organizacyjny. Brałem udział w procesie rekrutacji w tej firmie, ale to była komedia. Niestety, ale komedia tragiczna. Dostałem zaproszenie na rozmowę o pracę. Przez telefon Pani zapytała: "Na jakie Pan stanowisko kandyduje?" Już wtedy byłem zaskoczony. Dzwoni do mnie, zaprasza na rozmowę i nie wie na co kandyduję? Wtedy powinienem ich wyśmiać. Ale mówię ok. Pewnie ma sporo CV. Biedna Pani z działu HR. ( Potem się okazało, że tam nie ma czegoś takiego jak HR i dzwoniła do mnie chyba sekretarka lub ta kierowniczka, z którą miałem nieprzyjemność później rozmawiać w siedzibie, ale o tym dalej ) Powiedziałem, do jakiego działu. Zostałem zaproszony do siedziby. W dniu rozmowy, będąc pod biurem, wyszedł przede mnie kierownik jakiegoś działu i prowadził do firmy. Na wejściu minąłem grupę jakiś młodych łbów, zwykłych cwaniaczków. Z ich strony leciały określenia i inwektywy typu " oooo świeżak " i gromkie śmiechy. Miałem zgasić gòwniakow, ale stwierdziłem, że nie będę zniżał się do ich poziomu, bo nie jestem w stanie sięgnąć takiego dna. (usunięte przez administratora) Fatalne traktowanie kandydata. Widać, że nie zależy im na pracownikach. Po sposobie wysławiania się zauważyłem, że nie jest to człowiek wykształcony i poważny. Taki typowy kierownik z przypadku, jakich wielu w polskich niewielkich firmach. W tym momencie wiedziałem, że atmosfera w pracy będzie fatalna, a ja wśród takich prostaków się nie odnajdę. Jednak nie mam w zwyczaju się poddawać, dotychczasowa ścieżka zawodowa mnie nauczyła jak radzić sobie z takimi sytuacjami, zresztą sam jestem kierownikiem. Przygotowałem dokumenty, dyplom ukończenia studiów 2 stopnia oraz wpis na 3 i wszelkie certyfikaty, poprawiłem krawat, marynarkę i wkroczyłem do biura gdzie czekała na mnie Pani. (usunięte przez administratora)Zaczęła się rozmowa... Jej przebieg "miał" z naciskiem na to słowo wyglądać profesjonalnie. Robiłem dobra minę do złej gry. Zauważyłem, że pytają mnie o rzeczy totalnie "od czapy", byle sprawić pozory, że jest to porządną, profesjonalna rozmowa kwalifikacyjna, a oni analizują moje kompetencję. Widziałem po minie Pani, że certyfikaty i programy, o których mówię są dla niej wielką niewiadomą, ale ta przytakiwała. Dobrze odgrywała swoją rolę społeczną jako "kierowniczka". Typowy przykład odgrywania roli nie mając o niej pojęcia, kreowania się na kogoś kim się nie jest, cynizm. Dokładnie jak to opisywał Goffmann w "Człowiek w teatrze życia codziennego". Najważniejsze tak naprawdę dla niej było ile chce zarabiać. Na koniec żenada sięgnęła zenitu. W tej właśnie chwili dowiedziałem się, że mnie zaprosili na rozmowę na inne stanowisko! Zapytałem jak to skoro wysyłałem CV na konkretne ogłoszenie, w moim CV zapisany jest cel zawodowy, dodatkowo otrzymali odemnie list motywacyjny, a gdy dzwonili wyraźnie rozmawialiśmy o konkretnym stanowisku ( zresztą jak wspominałem na początku, już wtedy kobieta o to dopytywała). Kobieta nie wiedziała co powiedzieć i zapytała czy jestem zainteresowany tym co mi oferują. Ponownie powiedziałem na jakim stanowisku mi zależy. Zaśmiałem się i wyszedłem. Początkowo wściekły, bo w celu przyjścia na rozmowę musiałem zmienić swoje plany, zmarnowałem czas i poniosłem koszty (chociażby dojazdu, ale także psychiczne). Później uświadomiłem sobie, że nie sprawdziłem opinii, chociaż zawsze to robie. Wszystkie negatywne opinie mają potwierdzenie w rzeczywistości. Firma ewidentnie kreuje się na ogromnego przedsiębiorcę, a jest zwykłą plotką. Ten epizod z Awexem traktuje jako śmieszną pomyłkę w moim życiu. I mam radę dla przyszłych kandydatów: zanim pójdziecie na rozmowę poproście o pisemne potwierdzenie stanowiska na jakie się rekrutujecie. Może Was spotkać niemiła niespodzianka. Będziecie składać na elektryka zostaniecie kierowcą, będziecie chcieli być zaopatrzeniowcem, a zostaniecie przedstawicielem, będziecie chcieli być kierownikiem zaproponują sprzątaczkę. Porażka. Naprawdę szkoda czasu na te firmę. Skoro firma ma takie podejście do nowych kandydatów, to nie chce wiedzieć jakie ma do pracowników. Zresztą... Wszystko jest w opiniach. KATASTROFA. SZKODA CZASU. Serdecznie pozdrawiam!

głos sumienia

Witam, nie pracuje w tej firemce już ponad 4 lata i chciałbym podziękować(usunięte przez administratora) że nie przedłużył mi umowy bo nadal byłbym słabo zarabiającym pracownikiem, słowem nikim. Istnieje życie po awexsie dla mnie to pasmo sukcesów, dobrze płatna praca, ślub, 2 dzieci, kupno nowego domu.(usunięte przez administratora)Albo pewna niedziela kiedy musieliśmy zostać sprzątać teren wokół hali po godzinie 14 pod groźbą utraty premii. Wspomniana premia to był straszak żeby było z czego odbić pod byle powodem, kolega dostał minus 100 zł za wejście w zakręt pod firmą na ręcznym. Na święta nie dostaliśmy nigdy ani grosza, nawet głupich życzeń nie usłyszeliśmy, ale jak już odeszłem koledzy opowiadali że dostali bony na święta, jak się później okazało wypłaty było odpowiednio niższe. (usunięte przez administratora)

Edyta
@głos sumienia

W P.P.H.U. AWEX pracowałeś całkiem długo, bo cztery lata. Przez ten czas na pewno zdążyłeś poznać wiele stron (zarówno dobrych, jak i nieco gorszych) tego pracodawcy. Zastanawia mnie jedno - skoro było Ci tam aż tak źle, to dlaczego nie postanowiłeś pożegnać się z firmą wcześniej. Ale może pozostawmy tę kwestię. Z uwagi na to, iż niektórzy nadal chcieliby tam aplikować chciałabym Cię zapytać, czy wiesz coś na temat ewentualnej rekrutacji?

Edyta

Rozumiem. Bardzo Ci wobec tego dziękuję za te dodatkowe wyjaśnienia. Ale pamiętaj - to, że Ty miałeś niezbyt dobre doświadczenia z tym pracodawcą nie oznacza, iż inni również będą go tak postrzegać. Możesz w związku z tym odpowiedzieć na moje poprzednio zadane pytanie? Czy wiesz coś o planowanej rekrutacji w P.P.H.U. AWEX?

Pati
@Edyta

Edyto jakie dobre strony co Ty wypisujesz na tym forum! Zapraszam tam do pracy to się przekonasz , sama zarabiam tam najniższą krajową z 2019 roku bo w tym roku nie dostałam aneksu. Po opłaceniu rachunków zostaje parę groszy na paliwo , mam to szczęście że 500 plus i mąż lepiej zarabia bo jak by nie to to szukała bym innej pracy , a co do roboty to nudna co dziennie to samo i na każdym kroku trzeba się pilnować bo odbijają za byle co. popracuje tam jeszcze trochę i uciekam jak wiele moich koleżanek ze zmiany które piszą mi co ja tam jeszcze robię!!!

Baron
@Edyta

Ja wiem na temat rekrutacji tyle, że nie warto w awex tracić na nią czasu i życia. Lepiej jeść piach niż robić coś dla tej firmy, smutna prawda. Chyba, że interes pracodawcy ktoś przedkłada ponad swój i swoje samopoczucie. Toksyczne środowisko.

Wyrzeł

PH dostaniesz ponizej przeciętny samochód, ledwo żyjący komputer i telefon. Premie jeśli w ogóle to śmieszna, a podstawę poniżej przeciętnej w tym zawodzie. Jedyne co dostaniesz z wysokiej półki to wymagania i zadania - jedna osoba tyle co trzy powinny.

Lick
@Wyrzeł

Ciągły stres i nerwy do tego za śmieszne warunki. Firma kreuje się na świetnego pracodawcę. Straszne.

Zostaw merytoryczną opinię o P.P.H.U. AWEX - Masłomiąca

• Jak się pracuje w P.P.H.U. AWEX?

Zobacz opinie na temat firmy P.P.H.U. AWEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.P.H.U. AWEX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 1 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy P.P.H.U. AWEX?

Kandydaci do pracy w P.P.H.U. AWEX napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

P.P.H.U. AWEX