Timba

2100-2300zl na reke w tych czasach to jest porazka,zarobki w Wesem jak na Bialorusii,szkoda czasu na ta pseudo-firme!!!!

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

Marzena Nowy wpis

Jak oceniacie atmosferę w zespole w tej firmie? Pytam, bo to dosyć istotna rzecz, jeśli chodzi o doświadczenie pracy w danym miejscu. Mam nadzieję, że wszystko w porządku. Dajcie znać, jak to jest pod tym względem w tym miejscu pracy i czy warto rozważyć opcje zatrudnienia się do tej firmy.

Pinki Nowy wpis

Sto razy się zastanów bo sami konfidenci i nieroby. Jak chcesz pokazać że można robić dwa razy tyle to ci robią na złość także trzeba się pilnować K. H. Powinien iść po rozum i wszystko stare wyzwaniach zaczynając od Jasia fasoli. KH kamery ma , a (usunięte przez administratora) wie i tak go robią w balona

Baczny obserwator Nowy wpis
@Pinki

Dzień dobry, fajny komentarz bardzo dosadny.Coś w stylu kłótliwy i bez polotu,czyli bez zmian w Wesem.Dawno mnie nie było na forum,a czas jakby się zatrzymał w miejscu!!!

1xxx :) Nowy wpis

Lojalnie donoszę, że otrzymaliśmy skromną; ale podwyżkę. Żeby nie było, że same złośliwości tu się wypisuje. Jest to jakiś pozytyw, w sytuacji galopującej inflacji. Gdyby zarobki były lepsze, mielibyśmy lepszych kandydatów do tej roboty, a ostatnio to jest co robić. Na Wesem można pracować: mądrze, szybko lub ciężko. Ale jeśli chce się zostać; to trzeba wybrać wszystkie opcje. ;)

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem”? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Nikodem
@Pytanie

Drodzy goworkowi "podbijacze": jeśli tak na siłę macie za zadanie rozkręcać dyskusję, wymyślajcie bardziej sensowne wypowiedzi niż pytanie o wigilię w lutym.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Marek

Jak wpłynął na was covid ? Zmieniliście godziny pracy?

Mirek
@Marek

W naszej firmie kowid się nie odbył i tyle. To nie państwowy moloch, że można sobie brać L4 w nieskończoność. Więc kowid się nie udał; Może dlatego, że żal nam było frekwencyjnego i premii uznaniowej, a może dlatego, że mieliśmy to w d*. Kilka osób miało, kilka poszło na kwarantanne, ale po początkowym szoku wszystko działało i działa zadziwiająco zwyczajnie. Jesteśmy odporni na takie... Godziny pracy też bez zmian.

Hej, czy w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem” płacą za nadgodziny?

@Pytanie

Nie! W tym zakładzie nie ma czegoś takiego jak nadgodziny!

Niedoceniony
@Pytanie

Oczywiście że tak zwłaszcza tym nierobom którzy przez 7 godzin z 8 w pracy siedzą na swoich prywatnych telefonach... Wystarczy przekręcić kamery w niektórych magazynach aby się przekonać że w niektórych działach od wieeelu lat okradają pracodawcę ...

Doceniony
@Niedoceniony

Nie zazdrość ????

Timba

@Timba

Aby kosić te 2100zł to musisz jeszcze doczekać umowy i mieć 100% frekwencji w miesiącu. Na okresie próbnym to max 1900zł. Opyla się wam? Ja nie wiem. No a w sumie ciekawe, co się teraz wmawia tym młodym leszczom co przychodzą? Hej leszcze nasze kochane, co tam wam obiecuje KH ?

WESEM
@1xxx :)

Warunki zatrudnienia są ustalana podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli komuś nie odpowiadają, to nie podejmuje pracy. Na ten moment najniższe wynagrodzenie w okresie próbnym to 2900 brutto, czyli około 2100 "na rękę" (liczone dla średniego miesiąca, czyli przy limicie 168 godzin). Jest to wynagrodzenie gwarantowane, bez premii frekwencyjnej. Każdy sam decyduje czy mu się to "opyla" czy nie :)

@Pytanie

Jasne, że tak. Ta firma tj. ta maszynka do mięsa, nie jest ostatnio zbyt wybredna. Miele jak leci,- ludzi ciągle jej mało. (Bo ciężko zatrzymać tych dobrych za +/- 2100zł.) Więc pewnie teraz każdy się dostanie. Jeśli nie masz doświadczenia na montażach, może to bardzo denerwować ludzi mających pecha z Tobą pracować.

Nigdy wesem
@Pytanie

Firma beznadziejna, kumoterstwo pomiędzy trzema lalusiami uwazajacymi się za przedstawicieli, brygadzistów i ten dzieciak krzysiu, nie szanują ludzi zero perspektywy każda firma ze strefy będzie lepsza.

Odpowiedź
@Pytanie

W tej firmie nie trzeba mieć doświadczenia aby zostać przyjętym. Każdy się dostanie.

Czy pracownicy Zakład Produkcyjny „Wesem” chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

@Pytanie

Kilka lat temu zlikwidowano piknik, no i obecnie żadnych form integracji nie ma.

Karol
@1xxx :)

Skoro nie ma żadnych form integracji to może na podstawie swojej wiedzy o pracy w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem” napiszesz jak wyglądają relacje między zatrudnionymi osobami w tym miejscu? Są one dobre i przyjacielskie? Daj znać, proszę.

@Karol

Zakład jest podzielony na silne układy działowe, zmianowe i rodzinne. Są różne grupy interesów które często wzajemnie się zwalczają, a biuro (zdominowane przez rodzinę...) pewnie się z tego naśmiewa. O ile biuro jeszcze wie cokolwiek o tym, co się dzieje na produkcji. Jak nie masz tam krewnych, znajomych, wujków to lepiej odpuść sobie. Skoro pytasz, to wnioskuję, że nikogo tam nie masz.

Karol
Kandydat

Hej jak wyglądają aktualnie zarobki w tej firmie na produkcji?

1xxx
@Karol

2100-2300 pln do ręki. Hy hy hy. Jeśli ktoś myśli, że 3k to jest naiwny.

Stan

Smutne jest to jak bardzo świat się zmienia w związku z pandemią. Może nie będzie tak źle?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

@Pytanie

Nie można, obecnie tylko zwalniamy. Przyjęć to długo nie będzie. Jeśli ktoś liczy, że "przezimuje" tu czas pandemii, to jest to gruby błąd.

WESEM
@Pytanie

Na ogół po 3 miesiącach. Zawsze jest to określone na pierwszej rozmowie.

Dzień dobry, mam pytanie, czy w firmie potrzebne są osoby do R&D, optymalizacji i rozwoju produktowego? Czy można liczyć na dobrą pracę i wynagrodzenie, czy praca jest zmanowa? Gdzie znajduję się dział techniczny firmy?

1xxx :)

Praca na dwie zmiany, weekendy wolne. Wypłata jak koledzy opisali; "średnia". Przelew zawsze na czas przychodzi, to jest fakt. Umowa jest, ZUS opłacony jest, wszystko legalnie jest. Księgowość prowadzona bardzo rzetelnie. Ludzie normalni, choć różni, jak w każdej pracy. Zdarzają się ciężkie dni, jak w każdej pracy. Czasami jest młyn, jak w każdej pracy. Na plus, że jest basen, jako taki benefit. (godzina dziennie, jeśli masz umowę o pracę, więc nie na zleceniu.) Brakuje ludzi na produkcji, to też jest fakt.

Witold
@1xxx :)

Możesz napisać jak przebiegał proces rekrutacji do firmy? Należy przygotować się w jakiś sposób do rozmowy z kwalifikacyjnej?

@Witold

Nie jest trudno dostać tę pracę. Bo; "średnie" zarobki + znaczny wysiłek fizyczny zniechęcają 90% kandydatów już na starcie. A reszta odpada po kilku miesiącach; wypalona. Wystarczy więc chcieć i przejść rozmowę z jednym z szefów. A nie jest to trudne! Bo brakuje chętnych kandydatów. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna, bo pojemniki z lampami są bardzo ciężkie. Wymagane jest przeciętne IQ, by zrozumieć zawiły system kompletacji zleceń i zaleceń ISO. Wymagana jest dobra koordynacja ruchowa, bo na montażach musisz być: bardzo szybki. Odporność na silny stres też była by mile widziana, no bo gdy coś idzie źle, trzeba mieć mocne nerwy. tj. prawie codziennie... Poczytaj komentarze i przemyśl sobie czy Ci się to kalkuluje. Nikt nie lubi szkolić nowych, - bo to syzyfowa praca; wyszkolisz nowego, a za 3 miesiące i tak odchodzi. I znów szkolisz nowego, bo pensje nie rosną. Możesz do usranej śmierci szkolić tych nowych, albo, w końcu się zwalniasz, albo masz to już w bo jakoś leci... :( Szanuj więc starszych, - bo za szkolenie nikt nigdy im nie dopłaca! A jako nowy przeszkadzasz i szybko narobisz bubli, a komuś się za to bardzo oberwie.

Elżbieta
@1xxx :)

Także byłam ciekawa kwestii związanych z procesem rekrutacji w „Wesem”, dlatego super, że to opisałeś. Wiadomo, że do tego typu pracy trzeba - tak jak wspomniałeś - być zarówno silnym fizycznie, jak i psychicznie. A powiedz mi, czy zatrudniają tam tylko na część etatu, czy jednak wymagają pełnej dyspozycyjności?

@Elżbieta

Wymagany jest pełny etat i zmianowa dyspozycyjność. Kto nie wyrobi limitu godzin, ten nie otrzyma premii za frekwencję. Więc nie ma: spóźnień i chorobowych i zapitych dni.

Sławomir
@1xxx :)

Dość szczegółowo to opisałeś. Czy prócz premii są także świadczenia socjalne takie jak dofinansowanie posiłków, czy prywatna opieka zdrowotna? Liczę, że dodasz jeszcze takie informacje.

@Sławomir

No po trzech latach na umowie o pracę to dostaniesz: 500zł na święta i może 1000zł na wakacje. No i to by było na tyle z tego typu benefitów... Premia za frekwencje wynosi 75zł na miesiąc, jest to realnie jedyna premia jaką możesz mieć. Płatny urlop w sierpniu masz, - jak przepracujesz cały rok. Dlatego jak się ludzie zwalniają, - to zwykle po urlopie. Tak jak Achtung napisał; odpowiadamy uprzejmie i na temat. Zalecam staranną lekturę wszystkich komentarzy, wnioski sobie wysnujcie sami.

Sławomir
@1xxx :)

Dziękuję, za informacje. Wcześniej pisałeś, że wymagany jest cały etat, więc trudno byłoby będąc studentem połączyć pracę z nauką. Jednak czy studenci mogą liczyć na płatny staż lub praktyki w firmie, żeby nauczyć się zawodu?

Baczny obserwator
@1xxx :)

Niestety kolega się mija z prawdą,wypłata jest ruchoma i przelewy są co miesiąc w innym terminie. Nie ma tak jak w innych firmach pierwszego czy dziesiątego. Zależy to od widzimisię szefostwa(lepiej przetrzymać parę dni w banku dłużej to zawsze jakieś odsetki wpadną)raz jest trzeciego,raz szóstego,dość że marne grosze to i tak nigdy nie wiesz kiedy będzie przelew. Pozdrowienia dla resztki załogi

@Baczny obserwator

Właściwie to masz rację, ale jest "to" wypłacane w przewidywalnym terminie: 5-10 dzień miesiąca. A więc generalnie; to wypłata jest na czas. Co do jej wskości, - nikt tu nie ma żadnych złudzeń. Nie da się zaprzeczyć, że zarobki są marne! Pewnie nawet w biurze nikt by temu nie zaprzeczał.

Robita
@Witold

Tak wsiąść odrazu ubranie robocze :d każda ręka potrzebna do pracy od zaraz najlepiej odrazu wchodzidz na halę :d Pracowałem tam 8 lat napiszę tyle sąd pracy Mobbing

Sprawiedliwy

I Nie polecam Wesem szczególnie Zakład w Niepołomicach to manufaktura. KH to niedouczony człowiek który tylko ma pasje zabawy w autka, ale nie ma pojęcia o produkcja. Tzw. Brothers to ludzie którzy nie szanuja szanują pracowników. Korzystają z majątku wypracowane przez ojca i dziadka. Wstyd bracia nie macie za grosz honoru. Gdzie KH zdobył tytuł i jak inż ? .c.d.n

Achtung Wesem!

A jednak, przekoloryzowałeś „Romuś”! Kim Ty jesteś, to nie wiem; ale pewnie pracowałeś w Wieliczce. 1. 2300zł na rękę to mają ci co robią tam po 5-10 lat. 2. Nowi na umowach-zleceniach mają 1700-1850zł. (To jest na MIESIĄC!) 10zł/h w 2019r - To nie jest żart, uważajcie nie dajcie się nabrać! 3. Nigdy nie opłaca się zostać na więcej niż 3 miechy, bo pensyjka jakoś już nie rośnie,- ale tempo i wymagania idą w kosmos! Zarobki afrykańskie, - a wymagania szwajcarskie, tempo jak u baora na szparagach, zamieszanie jak na targu w Bagdadzie. Pamiętajcie, tak jest na Wesem! 4. Ukrainiec już jest, ale że pracuje? No nie bardzo (...) Ale jest spoko, więc nie będę się go (…) - tylko się tam sezonuje. 4. Zakład pracy: specjalny, kilka osób jest spox, ale reszta dramat jakiś. depresja, wazelina, a są i kapusie! 5. Pewnie po urlopie najbardziej kumaci odejdą, a dekle będą szkolić: nowych geniuszy. I tak cykl zatoczy koło, wąż zje własny ogon, ale równowaga zostanie zachowana. Jakość tych lamp na pewno wzrośnie, - a no powodzenia wy geniusze z biura! W biurze? Gorzej niż na produkcji: tylko jedna osoba jest na poziomie, reszta nic nie trybi. Kumaci widzą jak jest, że ludzi brakuje, że idzie się na czas i litość, - nie na jakość. Że nikt nie zastąpi kadr szkolonych latami, że nikt normalny za 1800zł nie przyjdzie. Po 10 latach pracy masz 2300zł, a nowy ma na start 1800zł… Zastanów się! Robił byś?! - Rozdając ulotki więcej zarobisz, bez stresu. 6. Bardzo rozbudowany jest system obozowy, szefowie i brygadziści rozgrywają załogę na zasadzie "dziel i żądź". Wywołują konflikty między ludźmi, działami, zmianami. Skłóceni pracownicy są bardziej podatni na naciski i skłonni do kablowania. Jeśli atmosfera na dziale jest za dobra, pojawia się tam ktoś kto podjudza ludzi przeciw sobie. Wiemy kto to jest; zawsze blisko szefa, fałszywy to człowiek :) Ja już tam nie robię, się zwolniłem, jest dobrze: czas na opinię. PS. Jak już komenty piszecie, to piszcie merytorycznie, rzeczowo. Celnie i uprzejmie. Nie jeździmy tu po sobie personalnie, bo wielu ludzi było naprawdę dobrych, zwłaszcza na wtryskach, - dobrzy ludzie, a chory zakład. Pozdrawiam, starych róbcie powoli, jak już chcecie dotrwać do emerytury. Rozumiem, że wielu tak ma, że to już ostanie 2-3lata. Młodych ostrzegam! 3MC to jest maks, - nie ma przyszłości ta manufaktura. Część działów, średniowiecze techniki, część xxi wiek. Bardziej się opyla trafić na dinozuray i zabytkowe monatrzownie, gdzie czas stoi w miejscu. Na laserku jak w piekle, - za mniej niż 3300zł nigdy bym tam nie poszedł. Długo się tam porobić nie da, a i o błędy łatwo. PPS. (usunięte przez administratora) jest bardzo OK. Wszelkie komentarze na jego temat, to zupełna nieprawda. Wielu go nie toleruje, po cichu go gnoją, choć na zakładzie oficjalnie nie ma wrogów. Ale fakt jest taki, że jego organizacja produkcji jest całkiem sprawna.

Julia
@Achtung Wesem!

Nie da się zaprzeczyć, że Twoja opinia jest i merytoryczna, i wyczerpująca. Martwi mnie jedynie to, iż dostrzegasz same minusy pracy w „Wesem”. Jestem jednak bardzo ciekawa, jak długo byłeś tam właściwie zatrudniony?

stafan

KH zna tylko trzy slowa A COOO KUR.... to jest jego kultura osbista ludzie zarabiaja grosze a on chwali sie na fejsie swoimi zabawkami

Julia
@stafan

Nie do końca jasne jest to, czego właściwie może dotyczyć Twój powyższy wpis. Dobrze byłoby zatem, jakbyś go nieco rozwinął - wtedy konkretniej będzie można do niego odnieść. A w międzyczasie możemy omówić inną rzecz. Na pewno pracujesz w Zakładzie Produkcyjnym „Wesem”. Powiesz zatem, czy ten pracodawca zapewnia wszystkim swoim pracownikom ubezpieczenie zdrowotne?

Romek

Cóż, pensja 2100-2300zł przy pędzącej inflacji sprawia, że: zamiast na basen po godzinach iść, - zbieram złom by dorobić. Nie ma szans na podwyżkę, czy jakieś zmiany. Dlatego starzy pracownicy odchodzą, a nowych: brak. Jak już ktoś przyjdzie ogarnięty, - to po kliku tygodniach znika. Czy kiedyś będzie tak, by człowiek z jednej pracy utrzymał żonę i dziecko w tym kraju?! Nawet ukraińscy nie będą robić za takie pieniądze, to jest jednak produkcja! A co dopiero silny chłop, lat 30-40. Nie jest to praca w której nawet małpa da sobie radę. Nie polecam, zresztą sam niedługo tym ...

Zaciekawiony

Witam. Może ktoś napisać jak wygląda praca na lakierni? Jakie zarobki?

mało płacą=mało robię !

Chciałbym sie dowiedziec czy Herman dalej pracuje w niepołomicach ? czekam na odpowiedz bo mam nieoficjalne informacje o tym przypadku? I jak cos to mozecie napisac czy Mariusz B z wtryskarek z którym przegadalem 3/4 a czasem całą drugą zmianę dalej tam pracuje, bo chcialem go odwiedzić ?

?
@mało płacą=mało robię !

Hey brachu Herman pracuje , więc dawaj te niusy bo mnie ciekawość zżera.Mariusz B. jest w Angli , przyjedzie dopiero na wakacje.Trzym sie.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Produkcyjny „Wesem” - Wieliczka

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Zakład Produkcyjny „Wesem”
3.3/5 Na podstawie 287 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Grottgera 4