Opinie o Zakład Produkcyjny „Wesem” w Wieliczka

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Zakład Produkcyjny „Wesem”. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Zakład Produkcyjny „Wesem” o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Produkcyjny „Wesem” w Wieliczka

Dzień dobry, mam pytanie, czy w firmie potrzebne są osoby do R&D, optymalizacji i rozwoju produktowego? Czy można liczyć na dobrą pracę i wynagrodzenie, czy praca jest zmanowa? Gdzie znajduję się dział techniczny firmy?

1xxx :)

Praca na dwie zmiany, weekendy wolne. Wypłata jak koledzy opisali; "średnia". Przelew zawsze na czas przychodzi, to jest fakt. Umowa jest, ZUS opłacony jest, wszystko legalnie jest. Księgowość prowadzona bardzo rzetelnie. Ludzie normalni, choć różni, jak w każdej pracy. Zdarzają się ciężkie dni, jak w każdej pracy. Czasami jest młyn, jak w każdej pracy. Na plus, że jest basen, jako taki benefit. (godzina dziennie, jeśli masz umowę o pracę, więc nie na zleceniu.) Brakuje ludzi na produkcji, to też jest fakt.

Witold
@1xxx :)

Możesz napisać jak przebiegał proces rekrutacji do firmy? Należy przygotować się w jakiś sposób do rozmowy z kwalifikacyjnej?

@Witold

Nie jest trudno dostać tę pracę. Bo; "średnie" zarobki + znaczny wysiłek fizyczny zniechęcają 90% kandydatów już na starcie. A reszta odpada po kilku miesiącach; wypalona. Wystarczy więc chcieć i przejść rozmowę z jednym z szefów. A nie jest to trudne! Bo brakuje chętnych kandydatów. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna, bo pojemniki z lampami są bardzo ciężkie. Wymagane jest przeciętne IQ, by zrozumieć zawiły system kompletacji zleceń i zaleceń ISO. Wymagana jest dobra koordynacja ruchowa, bo na montażach musisz być: bardzo szybki. Odporność na silny stres też była by mile widziana, no bo gdy coś idzie źle, trzeba mieć mocne nerwy. tj. prawie codziennie... Poczytaj komentarze i przemyśl sobie czy Ci się to kalkuluje. Nikt nie lubi szkolić nowych, - bo to syzyfowa praca; wyszkolisz nowego, a za 3 miesiące i tak odchodzi. I znów szkolisz nowego, bo pensje nie rosną. Możesz do usranej śmierci szkolić tych nowych, albo, w końcu się zwalniasz, albo masz to już w bo jakoś leci... :( Szanuj więc starszych, - bo za szkolenie nikt nigdy im nie dopłaca! A jako nowy przeszkadzasz i szybko narobisz bubli, a komuś się za to bardzo oberwie.

Elżbieta
@1xxx :)

Także byłam ciekawa kwestii związanych z procesem rekrutacji w „Wesem”, dlatego super, że to opisałeś. Wiadomo, że do tego typu pracy trzeba - tak jak wspomniałeś - być zarówno silnym fizycznie, jak i psychicznie. A powiedz mi, czy zatrudniają tam tylko na część etatu, czy jednak wymagają pełnej dyspozycyjności?

@Elżbieta

Wymagany jest pełny etat i zmianowa dyspozycyjność. Kto nie wyrobi limitu godzin, ten nie otrzyma premii za frekwencję. Więc nie ma: spóźnień i chorobowych i zapitych dni.

Sławomir
@1xxx :)

Dość szczegółowo to opisałeś. Czy prócz premii są także świadczenia socjalne takie jak dofinansowanie posiłków, czy prywatna opieka zdrowotna? Liczę, że dodasz jeszcze takie informacje.

@Sławomir

No po trzech latach na umowie o pracę to dostaniesz: 500zł na święta i może 1000zł na wakacje. No i to by było na tyle z tego typu benefitów... Premia za frekwencje wynosi 75zł na miesiąc, jest to realnie jedyna premia jaką możesz mieć. Płatny urlop w sierpniu masz, - jak przepracujesz cały rok. Dlatego jak się ludzie zwalniają, - to zwykle po urlopie. Tak jak Achtung napisał; odpowiadamy uprzejmie i na temat. Zalecam staranną lekturę wszystkich komentarzy, wnioski sobie wysnujcie sami.

Sławomir
@1xxx :)

Dziękuję, za informacje. Wcześniej pisałeś, że wymagany jest cały etat, więc trudno byłoby będąc studentem połączyć pracę z nauką. Jednak czy studenci mogą liczyć na płatny staż lub praktyki w firmie, żeby nauczyć się zawodu?

Baczny obserwator
@1xxx :)

Niestety kolega się mija z prawdą,wypłata jest ruchoma i przelewy są co miesiąc w innym terminie. Nie ma tak jak w innych firmach pierwszego czy dziesiątego. Zależy to od widzimisię szefostwa(lepiej przetrzymać parę dni w banku dłużej to zawsze jakieś odsetki wpadną)raz jest trzeciego,raz szóstego,dość że marne grosze to i tak nigdy nie wiesz kiedy będzie przelew. Pozdrowienia dla resztki załogi

@Baczny obserwator

Właściwie to masz rację, ale jest "to" wypłacane w przewidywalnym terminie: 5-10 dzień miesiąca. A więc generalnie; to wypłata jest na czas. Co do jej wskości, - nikt tu nie ma żadnych złudzeń. Nie da się zaprzeczyć, że zarobki są marne! Pewnie nawet w biurze nikt by temu nie zaprzeczał.

Robita
@Witold

Tak wsiąść odrazu ubranie robocze :d każda ręka potrzebna do pracy od zaraz najlepiej odrazu wchodzidz na halę :d Pracowałem tam 8 lat napiszę tyle sąd pracy Mobbing

Sprawiedliwy

I Nie polecam Wesem szczególnie Zakład w Niepołomicach to manufaktura. KH to niedouczony człowiek który tylko ma pasje zabawy w autka, ale nie ma pojęcia o produkcja. Tzw. Brothers to ludzie którzy nie szanuja szanują pracowników. Korzystają z majątku wypracowane przez ojca i dziadka. Wstyd bracia nie macie za grosz honoru. Gdzie KH zdobył tytuł i jak inż ? .c.d.n

Achtung Wesem!

A jednak, przekoloryzowałeś „Romuś”! Kim Ty jesteś, to nie wiem; ale pewnie pracowałeś w Wieliczce. 1. 2300zł na rękę to mają ci co robią tam po 5-10 lat. 2. Nowi na umowach-zleceniach mają 1700-1850zł. (To jest na MIESIĄC!) 10zł/h w 2019r - To nie jest żart, uważajcie nie dajcie się nabrać! 3. Nigdy nie opłaca się zostać na więcej niż 3 miechy, bo pensyjka jakoś już nie rośnie,- ale tempo i wymagania idą w kosmos! Zarobki afrykańskie, - a wymagania szwajcarskie, tempo jak u baora na szparagach, zamieszanie jak na targu w Bagdadzie. Pamiętajcie, tak jest na Wesem! 4. Ukrainiec już jest, ale że pracuje? No nie bardzo (...) Ale jest spoko, więc nie będę się go (…) - tylko się tam sezonuje. 4. Zakład pracy: specjalny, kilka osób jest spox, ale reszta dramat jakiś. depresja, wazelina, a są i kapusie! 5. Pewnie po urlopie najbardziej kumaci odejdą, a dekle będą szkolić: nowych geniuszy. I tak cykl zatoczy koło, wąż zje własny ogon, ale równowaga zostanie zachowana. Jakość tych lamp na pewno wzrośnie, - a no powodzenia wy geniusze z biura! W biurze? Gorzej niż na produkcji: tylko jedna osoba jest na poziomie, reszta nic nie trybi. Kumaci widzą jak jest, że ludzi brakuje, że idzie się na czas i litość, - nie na jakość. Że nikt nie zastąpi kadr szkolonych latami, że nikt normalny za 1800zł nie przyjdzie. Po 10 latach pracy masz 2300zł, a nowy ma na start 1800zł… Zastanów się! Robił byś?! - Rozdając ulotki więcej zarobisz, bez stresu. 6. Bardzo rozbudowany jest system obozowy, szefowie i brygadziści rozgrywają załogę na zasadzie "dziel i żądź". Wywołują konflikty między ludźmi, działami, zmianami. Skłóceni pracownicy są bardziej podatni na naciski i skłonni do kablowania. Jeśli atmosfera na dziale jest za dobra, pojawia się tam ktoś kto podjudza ludzi przeciw sobie. Wiemy kto to jest; zawsze blisko szefa, fałszywy to człowiek :) Ja już tam nie robię, się zwolniłem, jest dobrze: czas na opinię. PS. Jak już komenty piszecie, to piszcie merytorycznie, rzeczowo. Celnie i uprzejmie. Nie jeździmy tu po sobie personalnie, bo wielu ludzi było naprawdę dobrych, zwłaszcza na wtryskach, - dobrzy ludzie, a chory zakład. Pozdrawiam, starych róbcie powoli, jak już chcecie dotrwać do emerytury. Rozumiem, że wielu tak ma, że to już ostanie 2-3lata. Młodych ostrzegam! 3MC to jest maks, - nie ma przyszłości ta manufaktura. Część działów, średniowiecze techniki, część xxi wiek. Bardziej się opyla trafić na dinozuray i zabytkowe monatrzownie, gdzie czas stoi w miejscu. Na laserku jak w piekle, - za mniej niż 3300zł nigdy bym tam nie poszedł. Długo się tam porobić nie da, a i o błędy łatwo. PPS. (usunięte przez administratora) jest bardzo OK. Wszelkie komentarze na jego temat, to zupełna nieprawda. Wielu go nie toleruje, po cichu go gnoją, choć na zakładzie oficjalnie nie ma wrogów. Ale fakt jest taki, że jego organizacja produkcji jest całkiem sprawna.

Julia
@Achtung Wesem!

Nie da się zaprzeczyć, że Twoja opinia jest i merytoryczna, i wyczerpująca. Martwi mnie jedynie to, iż dostrzegasz same minusy pracy w „Wesem”. Jestem jednak bardzo ciekawa, jak długo byłeś tam właściwie zatrudniony?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem”. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
stafan

KH zna tylko trzy slowa A COOO KUR.... to jest jego kultura osbista ludzie zarabiaja grosze a on chwali sie na fejsie swoimi zabawkami

Julia
@stafan

Nie do końca jasne jest to, czego właściwie może dotyczyć Twój powyższy wpis. Dobrze byłoby zatem, jakbyś go nieco rozwinął - wtedy konkretniej będzie można do niego odnieść. A w międzyczasie możemy omówić inną rzecz. Na pewno pracujesz w Zakładzie Produkcyjnym „Wesem”. Powiesz zatem, czy ten pracodawca zapewnia wszystkim swoim pracownikom ubezpieczenie zdrowotne?

Romek

Cóż, pensja 2100-2300zł przy pędzącej inflacji sprawia, że: zamiast na basen po godzinach iść, - zbieram złom by dorobić. Nie ma szans na podwyżkę, czy jakieś zmiany. Dlatego starzy pracownicy odchodzą, a nowych: brak. Jak już ktoś przyjdzie ogarnięty, - to po kliku tygodniach znika. Czy kiedyś będzie tak, by człowiek z jednej pracy utrzymał żonę i dziecko w tym kraju?! Nawet ukraińscy nie będą robić za takie pieniądze, to jest jednak produkcja! A co dopiero silny chłop, lat 30-40. Nie jest to praca w której nawet małpa da sobie radę. Nie polecam, zresztą sam niedługo tym ...

Zaciekawiony

Witam. Może ktoś napisać jak wygląda praca na lakierni? Jakie zarobki?

mało płacą=mało robię !

Chciałbym sie dowiedziec czy Herman dalej pracuje w niepołomicach ? czekam na odpowiedz bo mam nieoficjalne informacje o tym przypadku? I jak cos to mozecie napisac czy Mariusz B z wtryskarek z którym przegadalem 3/4 a czasem całą drugą zmianę dalej tam pracuje, bo chcialem go odwiedzić ?

?
@mało płacą=mało robię !

Hey brachu Herman pracuje , więc dawaj te niusy bo mnie ciekawość zżera.Mariusz B. jest w Angli , przyjedzie dopiero na wakacje.Trzym sie.

Baczny obserwator

Witam resztki załogi w Wesem.Zostali tylko ludzie,którzy nie lubią zmian w swoim życiu,naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć ludzi,dla których 2000zł na rękę jest kwotą wystarczająca na przeżycie miesiąca.Dziwne że ta pseudo firma jeszcze istnieje,płacąc ludziom takie pieniądze za 3 zmiany.Nie polecam tam pracy,zwolniłem się jakiś czas temu i zarabiam 50 % więcej robiąc to samo.Życzę pracownikom Wesem w nowym 2019 roku wszystkiego najlepszego czyli znalezienia nowej pracy,szkoda czasu na pracę w firmie Wesem,pozdrawiam.

W tym czasie tak uroczystym, gdy nikną wszystkie spory, chciałbym złożyć najserdeczniejsze, z głębi serca płynące, życzenia świąteczno-noworoczne: pracownikom - dużo zdrowia (zwłaszcza psychicznego) i sił do pracy tam, kadrze kierowniczej - zwiększenia zysków. Były pracownik, obecnie człowiek szczęśliwy.

kariera

A czy obecnie są przyjęcia do pracy?

,,,,,,,,

Zakład bez przyszłości oczywiście dla pracownika bo tym paja.... przyszłość zapewniają uczciwi wyzyskiwani pracownicy nad którymi stoją żałośni brygadziści którzy sami nie przestrzegają zasad wytyczonych przez swoich panów (i latają palić papieroski na drugą stronę zakładu prawda Krzysiu?) oraz nowi karjerowicze, ale jeśli ludzie tak lubią to sobie na to pozwalają.

Serdecznie zapraszamy

Co tu dużo mówić jak były pracownik z wieloletnim doświadczeniem mogę szczerze napisać Firma wesem to jedno wielko dno zarobkowe , i traktowania pracownika . Zarabiałem 2100 zł netto z czego 400 zł na paliwo zostało 1700 Panie Hajduk jak utrzymać rodzinę za takie pieniądze może gwiazdka z nieba ? a może kolejna gwiazdka od Gowork dla firmy Wesem bo przecież to tak zajebsita firma . Taka swietna ze co drugie ogłoszenie na OLX Wesem zatrudni ..wesem zatrduni Chcesz zarabiać marne grosze ? -wesem zaprasza Chcesz być poniżany ? -wesem zaprasza Chcesz zap*** jak bolid F1 -wesem zaprasza Chcesz być motywowany do pracy ? -jak ci się nie podoba to wy*** ale wesem serdecznie zaprasza Chcesz pracowac lata i nie dostać chociaż 1 zł podwyżki ? -Wesem zaprasza Chcesz być tanią siłą roboczą ? -wesem zaprasza Tak więc jak widzicie Wesem szuka pracownikó i serdecznie zaprasza do pracy .

Brawo J
@Serdecznie zapraszamy

Brawo Ty

Franciszek

@burza, @Zdegustowany, @Obserwator, @Mocniej Poddenerwowany, przypominam Wam, iż to forum poświęcone jest temu jak pracuje się w firmie Wesem. Nie zaś przepychankom słownym, które nie mówią nic osobom, które szukają rzetelnych informacji na temat tej firmy. @stary pracownik, dziękuję za dodaną przez Ciebie opinię. Zechcesz ją jeszcze proszę uargumentować?

stary pracownik

Wesem jest godną firmą do plecenia dla pracowników którzy chcą pracować po 8 godzin . Wynagrodzenie jak w innych firma , przeciętna krajowa ,

Poddenerwowany

Na prawdé trzeba nie miec honoru,zeby wrócic z powrotem do Wesem.Bogdan M. czlowiek bez zasad.

burza

W MARCU jak w garncu!!!!

Zdegustowany
@Poddenerwowany

Honoru i zasad nie masz(usunięte przez administratora) czemu nie powiesz tego na żywo tylko obrazasz dobrego pracownika i uczciwego człowieka przez internet (usunięte przez administratora) A na żywo pewnie się witasz i rozmawiasz jak najlepszy kumpel. Masz pewnie smutne życie i kim byś nie był to jesteś zwykłą zakładowa łajzą. Żal takich ludzi

Obserwator
@Poddenerwowany

Przecież już parę osób wróciło nie tylko on

Prawdomowny
@Zdegustowany

(usunięte przez administratora)jest uczciwy? Toz to najzwyklejsza świnia

Mocniej Poddenerwowany
@Zdegustowany

Zatankuj samochód jak masz za co i jedz do Kobierzyna,obrońco uciśnionych! Sam pewno jedziesz po nim jak po łysej kurze!!!

Franciszek

@Pracownik :) z Twojej opinii wynika, że cenisz sobie pracę w Wesem, jakie wskazówki mógłbyś dać osobom, które są zainteresowane pracą w tej firmie? Czy jest to praca dla każdego, czy dodatkowe umiejętności/ cechy charakteru są wskazane?

Wirtuozo

firma wesem chyba ma jakąś ustawkę z serwisem gwiazdki idą w górę jakaż to wspaniałą firma ...dziwne tylko czemu ludzie odchodzą skoro firma ma aż 4/6

Pracownik :)
@Wirtuozo

Nic się nie dzieje bez przyczyny :) Po prostu więcej jest tu normalnych pracowników niż nienormalnych wypisujących głupoty :) Dlatego masz 4/6 :)

@Pracownik :)

Skończ pie..olić bo powiększysz rodzine k h

astronom

Wesem wysoko stoi w ocenie pracodawcy 4/6 .Ale wszystkie gwiazdy na niebie mówią że Krzysztof na ślub zamiast kwiatów zażyczył sobie gwiazdke.Co prawda to nie gwiazdka z nieba ale wesem dzięki temu zyskał w opiniach. Musimy wziąść się w garść bo firma rodzinna się powiększa, więc nie pytaj co szef może zrobić dla ciebie lescz co ty możesz zrobić dla szefa!!!

Franciszek

@Stefan, czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź na temat pracy w Zakładzie Produkcyjnym "Wesem"? Co konkretnie słyszałeś na temat tej firmy? Jak sam widzisz dużo jest tu negatywnych komentarzy, Twój jest inny dlatego wzbudził moje zainteresowanie.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Produkcyjny „Wesem” - Wieliczka

• Jak się pracuje w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Produkcyjny „Wesem” tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 12 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zakład Produkcyjny „Wesem”
3.4/5 Na podstawie 289 ocen.
  • Grottgera 4
    32-020 Wieliczka