Opinie o Zakład Produkcyjny „Wesem” w Wieliczka

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Zakład Produkcyjny „Wesem”. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Zakład Produkcyjny „Wesem” o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Produkcyjny „Wesem” w Wieliczka

Lepiej być bezrobotnym niż tam pracować, młody h… dno jak cała reszta

Jolanta

Kogo masz na myśli, że ludzie muszą go znosić? Aż tak tragicznie jest przez ta jedną osobe?

NN

To się niedługo może ziścić, bycie bezrobotnym. Bo jest źle i nie widać szans na poprawę. Generalnie ludzie sami odchodzą i nie trzeba ich zwalniać. (Po za takim jedynym przypadkiem, ale to szkoda słów nawet)

NN

A bezrobocie to powinno czekać na tych nierobów co wiecznie są na L4, a zaszcza w urlopie! Śmieją się potem, że to dobrze widziane w biurze; długo "chorować". Podobno tylko (usunięte przez administratora) tak nie robią i za to nie wywalą. No ewidentnie to lecą ludzie w ... śmieją się i mają więcej dni urlopów. W żadnej firmie tak nie ma z chorobowym. Gdyby ich wywalić, to była by kasa na podwyżkę! Po co takich trzymać, skoro i tak wiecznie ich nie ma w robocie? Nikt tego nie widzi? Niektórym wolno? Czy tak bogato w firmie?

@NN

No jeśli to prawda to słabo wobec innych w takim razie, ciekawa byłabym jakie oni obowiązki mają, że nie muszą ich do koca wykonywać? Czyli w firmie nie macie do kogo się z tym problemem zwrócić skoro na forum ten temat jest poruszany?

Obcy

Największym problemem tego zakładu to ludzie pokroju brygadzista pras, wodzu Niepołomic i jego cukiereczek, ciekawe czy zdają sobie sprawę że nikt ich nie cierpi, cukiereczek próbuje robić karierę na błędach innych, zabierają premie bo ktoś się spóźni 2min do pracy...

@Obcy

No.. Żeby ktoś miał szansę zauważyć, że ktoś go nie lubi raczej trzeba byłoby to w jakiś sposób okazać? Pracownicy robią tego typu rzeczy tutaj? A oprócz tych spóźnień to możesz jeszcze jakieś błędy przytoczyć czy na nich raczej się kończy jeśli chodzi o to wspomniane cięcie premii?

Greg

Naszej Pani sprzątającej przydałaby się Gosia R. Kurz brud wszędzie. Kible umaziane śmierdi, chyba w publicznym jest czyściej. Kible umywalka rurki. Ale co rozmowy i zwiady z każdym. Przed urlopem pójdą chłopaki i posprzątaja bo się nie wyrobiła. Nikt tego nie sprawdza.

@Greg

Jeszcze dopisz czy Wieliczka czy Niepolomice. Temat do szybkiego rozwiazania.

Marzena
@Greg

To chyba można gdzieś zgłosić? Skoro masz takie zastrzeżenia do czyjejś pracy.

KryptonimSer

czy w tej firmie wszystko jest w porządku?

Dominika
@KryptonimSer

Ale pytasz, o relacje między pracownikami, między szefostwem, zarobki czy jak? Doprecyzujesz pytanie?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem”. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
brygadzista

Ostatnie tygodnie w firmie to kolejne wypowiedzenia składane przez dobrych pracowników.. Czy szefostwo coś z tym robi...? nie. Jeden z szefów uzależnia podwyżkę dla pracowników od reakcji klientów na podniesione ceny lamp... drugi zaś jednemu chciał zabrać kase z nadgodzin która jest "lewa" co na to US? haha... albo chodzi i węszy żeby przyłapać kogoś na paleniu lub innych rzeczach... za taką kasę to niech sie cieszą że wgl ktoś tu pracuje.. zresztą kolejne wypowiedzenia sie szykują...

@brygadzista

ważne że J... zaczął szorować ręce i wypłata na czas nie narzekajcie

@pracownik

Czepiasz się! Jak by to czy On myje te ręce, było tym największym problemem tej firmy. Pond 30lat nie mył rąk i było, nie on jeden zresztą ich nie mył. Problem to wypłata, oraz fakt, że spora cześć ludzi ma zwyczajnie wyje... na firmę, tak bardzo; że nie chce się im nawet do tej pracy przyjść. Może jak by premia frekwencyjna była 500zł, to by odpuścili z tym wiecznym chorowaniem.

Kamila
@brygadzista

wiesz tak liczbowo ile osob złożyło wypowiedzenie? czy na ich miejsce bedzie rekrutacja, jakies wieści na ten temat w firmie są ?

Herzowy
@brygadzista

Nie traćcie czasu tam i znajdzcie miejsce gdzie was uszanują

@Kamila

Teraz nie ma takiej potrzeby, by ktoś nowy przyszedł. Jak będzie trzeba, to kogoś jeszcze się ściągnie. Oczywiście kogoś z rodziny prowadzącego dział, by było więcej swoich, przy tym prawie pustym żłobie. Nie płacą dużo, ale się taki nie narobi, se pośpi, posiedzi na telefonie, a reszta to może mu skoczyć.

Major
@7**

a to lepiej sypać za takie śmieszne pieniądze i słuchać ciągłego przedłużania terminu podwyżki? Może jak spowolnimy to nagle podwyżka będzie....

@Major

Sypać za tę kasę się nie da. Ale trzeba robić swoje. Na pewno nie chcę robić za kogoś, kto nie robi i ma; wyje... Ja będę robił, a młody będzie patrzył w telefon? Jak się to znów ruszy, to się nie pozbieramy.

obserwator

Od dłuższego czasu w firmie nie dzieje się nic dobrego, pracownicy z doświadczeniem zwalniają się, szefostwo w ogóle nie reaguje, jeden z brygadzistów za czym dawać dobry przykład to nawet nie umie wymyć rąk wychodząc z ubikacji, a jak się odnosi do ludzi na firmie to szkoda gadać.. ciekawe ile ludzi musi się stamtąd zwolnic żeby przejrzeli na oczy.

Wyrwidąb
@obserwator

warzne zeby robota była i wypłata na czas nie narzekaj

@Wyrwidąb

Pięknie podsumował nastroje załogi :) No aby tylko, jakoś to będzie, byle do piątku, byle do urlopu.

Ziut
@1xxx :)

Nie przepychajcie się chłopy bo to nie jest potral do prania brudów firmowych. Co z tego że ktoś nie myje rąk z kibla . Wystarczy że inni myją jak się z nim przywitają. LUDZIE MOZE SZUKAJA PRACY CHCA SIE CZEGOŚ DOWIEDZIEĆ A TU GORZKIE ŻALE W MAJU. JAKIES GŁUPIE WYWODY. LEPSZYCH W FIRMIE NIE BEDZIE.

Kamila
@Wyrwidąb

nie ma z tym problemu, no nie ? nie narzekacie na to, ale wole dopytac ;)

Z tego co zauważyłem tutaj firma organizuje staże dla studentów. Czy jest szansa na to, aby po zakończonym stażu zostać zatrudnionym na stałe, albo chociaż na część etatu? Oczywiście dalej studiując. Jak to wygląda w praktyce?

@Michał

Coś źle zauważyłeś. Nic nie wskazuje na starze, czy nawet na wzrost zatrudnienia.

@Arek

A to Ty przypadkiem sam jeszcze w lutym nie pisałeś, że nowych przyjmują? I czemu to stażowe zlikwidowali te kilka lat temu, bo o tym też wspomniałeś?

@Iwona

Jak ktoś odejdzie na emeryturę albo bo mało płacą. To też kogoś przyjmą; wtedy. Przemiał jest, ale nie zwiększa się ta załoga. za to się starzeje. Czemu zlikwidowali stażowe? No chyba to z oszczędności. Po co płacić więcej komuś kto siedzi 10lat??? przecież, jak nie odszedł to nie odejdzie, starczy nie zwolnić. A jak wypłaty dobiły do minimum, no to młodym sie dać mniej niz starym, nie da. Tych co przychodzom nic nie obchodzi, jak ktoś wcześniej napisał. Za taką kasę nikt dobry nie przyjdzie, lewusy takie co bumelują i trzeba pilnować by nic nie psuli a kazać im też nic nie można, bo by odeszli.

Olga
@Arek

słuchaj, jak szukali grafika do strony int to było w ogłoszeniu o dodatku frekwencyjnym. taki dodatek jest dla pracowników w całej firmie, na produkcji lamp też?

Serowy
@Olga

Dodatek ma karzy a jest to po to zeby zniechecic do brania jakichkolwiek urlopow na zadanie badz innych l4

Arek

Ciepło się robi, no to koty za płoty. Czas się zbierać, zima zleciała, kowid też jakoś zleciał. Morza się zabrać za szukanie czegoś innego. Ostatnio przyjmują do roboty takich co mają lewe łapy, można by to jeszcze tłumaczyć, tą wypłatą. No 2400-2500zł w 2022r. Ale teraz to przesadzili totalnie! Przyjęli jakiegoś klauna co tylko gada, wszędzie go pełno, tak smęci takie głupoty, że no mdli człowieka, jak go słucha. Po kilku godzinach bania zryta. Może jakiś następny z rodziny? Nie wiem czyjej może od Wie... bo podobny nawet, a Wie... to jest, wiadomo, że najlepszy. Dobrze bo sam robi, a tego to wywalają z działu na dział i każdy ma dość. Tego pierdzielenia nikt nie strawi! No jak już nie robi, to zamknął by chociaż te paszczę!!! Gdzie jest Maniek?! Dawniej to by nie było, tego no. Coraz to dziwniejsze wynalazki na tych montażach, pieprzą głupoty, na telefonach siedzom. Przed czasem wychodzą, w gry grajom. Gdzie to tak było!

Lidia
@Arek

No dobra, rozumiem narzekanie na małą stawkę, a powiedz mi są jakieś podwyżki regularne wraz z wzrostem stażu pracy czy cały czas ta sama stawka?

Samotnik
@Lidia

Tutaj karzdy zarabia tyle samo od lat, konkurencyjne firmy dają na start więcej niż tutaj po 20 latach pracy

@Samotnik

Czasami to nowy zarabia więcej niż stary. Bo jak robi od 15lat to przecież nie odejdzie. Właśnie to problem, kilka lat temu zlikwidowali stażowe. Było, a nie ma. Wszyscy na produkcji mają; minimalną z hakiem.

Wkurzony
@Arek

tym nowym to sie poprzewracało coś rzeby tyle zarabiać na poczontek to jest niebywałe gdzie jest Marian sie pytam

Czy Zakład Produkcyjny „Wesem” organizuje staże dla studentów?

Sporadycznie tak.

Pinki

Sto razy się zastanów bo sami konfidenci i nieroby. Jak chcesz pokazać że można robić dwa razy tyle to ci robią na złość także trzeba się pilnować K. H. Powinien iść po rozum i wszystko stare wyzwaniach zaczynając od Jasia fasoli. KH kamery ma , a (usunięte przez administratora) wie i tak go robią w balona

Baczny obserwator
@Pinki

Dzień dobry, fajny komentarz bardzo dosadny.Coś w stylu kłótliwy i bez polotu,czyli bez zmian w Wesem.Dawno mnie nie było na forum,a czas jakby się zatrzymał w miejscu!!!

1xxx :)

Lojalnie donoszę, że otrzymaliśmy skromną; ale podwyżkę. Żeby nie było, że same złośliwości tu się wypisuje. Jest to jakiś pozytyw, w sytuacji galopującej inflacji. Gdyby zarobki były lepsze, mielibyśmy lepszych kandydatów do tej roboty, a ostatnio to jest co robić. Na Wesem można pracować: mądrze, szybko lub ciężko. Ale jeśli chce się zostać; to trzeba wybrać wszystkie opcje. ;)

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem”? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Nikodem

Drodzy goworkowi "podbijacze": jeśli tak na siłę macie za zadanie rozkręcać dyskusję, wymyślajcie bardziej sensowne wypowiedzi niż pytanie o wigilię w lutym.

Jak wpłynął na was covid ? Zmieniliście godziny pracy?

Mirek
@Marek

W naszej firmie kowid się nie odbył i tyle. To nie państwowy moloch, że można sobie brać L4 w nieskończoność. Więc kowid się nie udał; Może dlatego, że żal nam było frekwencyjnego i premii uznaniowej, a może dlatego, że mieliśmy to w d*. Kilka osób miało, kilka poszło na kwarantanne, ale po początkowym szoku wszystko działało i działa zadziwiająco zwyczajnie. Jesteśmy odporni na takie... Godziny pracy też bez zmian.

Hej, czy w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem” płacą za nadgodziny?

1xxx :)

Nie! W tym zakładzie nie ma czegoś takiego jak nadgodziny!

Niedoceniony

Oczywiście że tak zwłaszcza tym nierobom którzy przez 7 godzin z 8 w pracy siedzą na swoich prywatnych telefonach... Wystarczy przekręcić kamery w niektórych magazynach aby się przekonać że w niektórych działach od wieeelu lat okradają pracodawcę ...

Doceniony
@Niedoceniony

Nie zazdrość ????

Timba

2100-2300zl na reke w tych czasach to jest porazka,zarobki w Wesem jak na Bialorusii,szkoda czasu na ta pseudo-firme!!!!

@Timba

Aby kosić te 2100zł to musisz jeszcze doczekać umowy i mieć 100% frekwencji w miesiącu. Na okresie próbnym to max 1900zł. Opyla się wam? Ja nie wiem. No a w sumie ciekawe, co się teraz wmawia tym młodym leszczom co przychodzą? Hej leszcze nasze kochane, co tam wam obiecuje KH ?

@1xxx :)

Warunki zatrudnienia są ustalana podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli komuś nie odpowiadają, to nie podejmuje pracy. Na ten moment najniższe wynagrodzenie w okresie próbnym to 2900 brutto, czyli około 2100 "na rękę" (liczone dla średniego miesiąca, czyli przy limicie 168 godzin). Jest to wynagrodzenie gwarantowane, bez premii frekwencyjnej. Każdy sam decyduje czy mu się to "opyla" czy nie :)

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

1xxx :)

Jasne, że tak. Ta firma tj. ta maszynka do mięsa, nie jest ostatnio zbyt wybredna. Miele jak leci,- ludzi ciągle jej mało. (Bo ciężko zatrzymać tych dobrych za +/- 2100zł.) Więc pewnie teraz każdy się dostanie. Jeśli nie masz doświadczenia na montażach, może to bardzo denerwować ludzi mających pecha z Tobą pracować.

Nigdy wesem

Firma beznadziejna, kumoterstwo pomiędzy trzema lalusiami uwazajacymi się za przedstawicieli, brygadzistów i ten dzieciak krzysiu, nie szanują ludzi zero perspektywy każda firma ze strefy będzie lepsza.

Odpowiedź

W tej firmie nie trzeba mieć doświadczenia aby zostać przyjętym. Każdy się dostanie.

Czy pracownicy Zakład Produkcyjny „Wesem” chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

1xxx :)

Kilka lat temu zlikwidowano piknik, no i obecnie żadnych form integracji nie ma.

Karol
@1xxx :)

Skoro nie ma żadnych form integracji to może na podstawie swojej wiedzy o pracy w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem” napiszesz jak wyglądają relacje między zatrudnionymi osobami w tym miejscu? Są one dobre i przyjacielskie? Daj znać, proszę.

@Karol

Zakład jest podzielony na silne układy działowe, zmianowe i rodzinne. Są różne grupy interesów które często wzajemnie się zwalczają, a biuro (zdominowane przez rodzinę...) pewnie się z tego naśmiewa. O ile biuro jeszcze wie cokolwiek o tym, co się dzieje na produkcji. Jak nie masz tam krewnych, znajomych, wujków to lepiej odpuść sobie. Skoro pytasz, to wnioskuję, że nikogo tam nie masz.

Karol

Hej jak wyglądają aktualnie zarobki w tej firmie na produkcji?

1xxx
@Karol

2100-2300 pln do ręki. Hy hy hy. Jeśli ktoś myśli, że 3k to jest naiwny.

Stan

Smutne jest to jak bardzo świat się zmienia w związku z pandemią. Może nie będzie tak źle?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

1xxx :)

Nie można, obecnie tylko zwalniamy. Przyjęć to długo nie będzie. Jeśli ktoś liczy, że "przezimuje" tu czas pandemii, to jest to gruby błąd.

WESEM

Na ogół po 3 miesiącach. Zawsze jest to określone na pierwszej rozmowie.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Produkcyjny „Wesem” - Wieliczka

• Jak się pracuje w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Produkcyjny „Wesem” tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 12 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zakład Produkcyjny „Wesem”
3.4/5 Na podstawie 289 ocen.
  • Grottgera 4
    32-020 Wieliczka