Opinie o CWS-boco Polska Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie CWS-boco Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w CWS-boco Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CWS-boco Polska Sp. z o.o. w Łódź

PH

Ph zarobki troche ponad 2200 na reke, samochod skoda rapid również do wlasnych celów. Praca w miarę ok, gorzej z kadrą zarzadzajaca. (usunięte przez administratora)Zarobic sie da. Jak jestes systematyczny i dazysz do celu to dasz rade i wyciagniesz nawet kilka tysi.(usunięte przez administratora)

Zima

Jak widać xxx ucichł(a) gdy na forum pojawiły się twarde fakty. Ciekawe co powiedzą nowi/starzy koledzy prezesa w jego nowej firmie Ap..ona na to z jakim skutkiem zarządzał. A kolejne zmiany coraz bliżej. Tymczasem 2 miesiące po odejściu prezesa nadal figuruje w danych na stronie firmy cws-boco. Śmieszne czy tragiczne? Facility mu nie służy? Chyba nie ściągnie jednak starych znajomych....

Irena

Zespół CWS-boco Polska do swoich struktur poszukuje Pracownika Produkcji. Do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku będą należały proste prace związane z segregowaniem i obróbką odzieży roboczej w procesie prania, drobne naprawy oraz przygotowanie odzieży do transportu dla klienta. Wszelkie niezbędne informacje odnośnie pracy na tym stanowisku znajdziecie tutaj: https://www.cws-boco.pl/pl-PL/praca-i-kariera Czy ta oferta wydaje się Wam interesująca?

PH

Dokładnie tak. Dobrzy pracownicy nie narzekają:) W każdej firmie są plusy i minusy. Nigdy nie było i nie będzie idealnych miejsc. Firma CWS boco natomiast daje wiele możliwości. Wypowiadam się z poziomu PH. Praca ciężka, ale bardzo rozwijająca. Wymaga wiele cierpliwości i zaangażowania, ale popłaca. Świetna kadra zarządzająca- kompetentna i pomocna. Nie ma typowego wyścigu szczurów i wyładowywania się przełożonych na pracownikach jak słupki spadają. Jak wszędzie są i mankamenty, ale jeśli ktoś lubi pracować i jest ambitny to da sobie radę. Trzeba tylko chcieć .

@PH

Świetna kadra zarządzająca ? można poznać nazwiska tych świetnych ?

@KAM

ph, jak już wszedłeś w ostanie ogniwo układu pokarmowego wszystkim to podaj nazwisko, wyniosą Cię w górę, nadal czekam na odpowiedź na pytanie wyżej ;p\

@KAM

@KAM każdy kto pracuje lub pracował w boco zna nazwiska. Oczywiście ktoś może się nie zgodzić z moją opinią i może uważać inaczej. Ps. Jeśli ktoś nie zna, a chciałby poznać zachęcam do wzięcia udziału w rekrutacji :)

@anonymous

pracowałem kilka lat temu i moim zdaniem średnio jest tam ktoś zmyślny :) dlatego jak już się podęło temat to proszę skończyć :)

@KAM

@KAM a czy Twój obecny pracodawca wie, że tracisz swoją energię i czas na interesowanie się obecną sytuacją byłej firmy oraz opiniami o niej w sieci ? Jaki masz w tym cel ? Czyżbyś tęsknił ?

@anonymous

tak, mój pracodawca wie wszystko ponieważ pracuję na własny rachunek więc chyba odpowiesz na to co wyżej? i dlaczego tak się spinasz? jeżeli pracował bym na etat nawet średnio rozgarnięty człowiek potrafi zobaczyć godzinę w której piszę komentarz a o takich porach mam czas wolny i mogę robić co mi się podoba, prawda? poza tym za cws ciężko jest tęsknić :D nie znam nikogo kto za tą firmą tęskni...

@KAM

Ja się spinam? Ja napisałam, że praca w Cws boco jwat ciężka ale ciekawa,że jestem zadowolona ...i to Tobie jest to ciężko zaakceptować. Przykro mi, że Ci nie "poszło ". Mam nadzieję, że obecnie masz pracę która daje Ci wiele satysfakcji,radości i wszystko się zgadza $:)

@KAM

A tak na marginesie to po co się tłumaczysz:)

@anonymous

ja tylko odpowiadam na pytania :)

Ktoś
@anonymous

Zadowolona? Zaczynałam 20 lat temu w Boco. Wtedy jeszcze było znośnie. Dzisiaj docierają do mnie informacje za pośrednictwem tych nielicznych co zostali, albo właśnie udało im się uciec i są w szoku, że można żyć i pracować jak człowiek. Największą bolączką tej firmy jest brak szacunku do pracowników i żałosne pensje.

Irena
@Ktoś

Może podzielisz się z użytkownikami, jak konkretnie wyglądała sytuacja wewnętrzna firmy w trakcie Twojej pracy i czy możesz porównać ją z tą obecną? Jakie są różnice pomiędzy nimi? Zachęcam Ciebie do rozwinięcia wypowiedzi, ponieważ pozwoli to użytkownikom wyciągnąć wnioski na temat zachodzących zmian w CWS-boco Polska na przełomie lat. Mogę na Ciebie liczyć?

Kokietka
@Irena

Ja pamietam, jak mnie tam chcieli zatrudnić - parę lat temu. W zespole rekrutacyjnym był "duŁet" dyrektorów. Jeden "lebszy" od drugiego. Dostałem tę robotę, ale finalnie nie podjąłem zatrudnienia. Wiecie dlaczego? Bo już na etapie rozmowy widać było, ze oba papasmerfy szukają frajerów, którzy odwalą im WeTeWe, będą mieli japę sklejoną i kłaniali się w pas Menadżerom... No i olałem temat. Zostałem w firemce z magazynem w garażu, gdzie jak Szef miał do Ciebie wonty i Cię okarzanił, to można było z nim się spierać na słowa, argumentować, nawet Opyrtolić... Nie sądzę, aby w CWS-Boco zrobiło się lepiej... nawet fury mają już gorszy standard...

Kasztelan
@PH

Jeśli masz „układ” z odpowiednimi osobami to nie dziwię się, ze tak piszesz.

Opiekun Klienta

Bardzo niski, nieprofesjonalny i bardzo żenujący poziom przeprowadzenia rekrutacji. Powtarzanie w kółko tego samego na jakie stanowisko się aplikuje, oraz od początku rozmowy budownie nieprzyjaznej atmosfery. Pani z HR z którą miałem okazję rozmawiać przez telefon nie potrafiła mi odpowiedzieć na zadawane przeze mnie pytania oraz kluczowe sprawy o które pytałem twierdząc że na drugiej rozmowie dowiem się wszystkiego ponieważ ona nie wie. Druga rozmowa miała przebiegać online, Pani która ją przeprowadzała nie włączyła kamerki (pokazując swój szacunek) i tutaj również nie dowiedziałem się nic co chciałbym się dowiedzieć, w kółko powtarzanie jak mantra tego samego o stanowisku i ciężkiej pracy (również po 12h co odbiega od oferty w ogłoszeniu), zapytania o warunki finansowe nie do końca jasne, Pani również nie potrafiła udzielić konkretnej informacji, jedyne co ogólne ustalenia gdzie trzeba, co trzeba itd. Można wywnioskować z tego że firma szuka młodych ludzi bez doświadczenia aby narzucić swoje "warunki". Sam podziękowałem za spotkanie.

Szczegółowo wszystko od A do Z z CV. Dużo pytań dlaczego zmieniam pracę, dlaczego akurat ta firma itd.

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Ktoś

Kiedyś pracowałam w tej firmie, przez blisko 6 lat. Na samym początku jej istnienia. Początkowo było znośnie. Pierwszy prezes (p.Krawiec) starał się aby dało się żyć. Z biegiem czasu było coraz gorzej. Zarobki marne. Teraz po 20-tu latach informacje docierają do mnie od koleżanek, które jeszcze mają nieszczęście tam pracować, albo właśnie odeszły. Mobbing był zawsze, ciężka praca, wyśrubowane normy, zapylenie i para z chemikaliami wszechobecna na hali, a teraz podobno nawet Ukraińcy uciekają :) Nie wspominam ich dobrze i wcale im dobrze nie życzę. Niech padną na cycki, za to jak traktują ludzi.

zima

No i jak XXX. Wytrzeźwiałeś/aś już? Łatwo jest obrażać innych a więc aby odnieść się do rzeczywistej oceny pracy Prezesa i Jego ludzi oceńmy te 10 lat i porównajmy z największym konkurentem Berendsenem. Prezes zaczął zarządzać chyba w 2007 roku. Wtedy zysk boco był na poziomie 6,5 mln złotych rocznie. Berendsen miał nieco ponad 5 mln zysku. W 2016 roku Berendsen wypracował ponad 28 mln zysku a boco 2,8 mln. To jest przepaść. Zyski boco spadły, a Berendsena wzrosły ponad 5-krotnie. Sprawdźmy sprzedaż- średni przyrost dla Berendsena wyniósł 13%, dla boco tylko 5,8. Kolejna przepaść. To może parametry analizy wskaźnikowej? Wskaźnik ROE czyli rentowności kapitału dla Berendsena 20%, dla boco tylko 8%. Kolejna przepaść. Trzeba też zaznaczyć potężny kredyt który boco wzięło w 2017 roku ponad 20 mln złotych. Dane dostępne ogólnie w sprawozdaniach firm. Można się spierać o wiele rzeczy ale fakt jest jeden- zarząd Berendsena doprowadził do ogromnego rozwoju firmy. Dla boco nie był to czas wzrostu a skala spadku przychodów jest porażająca. Czy to zarząd nie poradził sobie z obowiązkami, a może pozostali pracownicy nie są dość wydajni, zle pracują i chcą tylko podwyżek? Jedno jest pewne- Berendsen będzie miał na podwyżki, boco niekoniecznie

Zima

xxx. Chyba musisz żyć w dużym stresie skoro piszesz po nocach i to jeszcze tak nerwowo. W sumie to co ci zostało. Gdzie ty znajdziesz pracę poza pralnią? Dopisz chociaż że centrala w Niemczech oczekiwała od 2 lat przyzwoitych zysków a tu lipa....kredyt za kredytem. Taki wynik twojego zarządzania.

zima

Podobno kapitan schodzi z okrętu na końcu. Czy naprawdę prezesie trzeba było doprowadzić firmę do takiego momentu? Wstyd. Tak to jest przy braku kwalifikacji i jednoczesnym forowaniu znajomków. Brak honoru, żeby powiedzieć- zawiodłem i okłamałem. Strach blady padł już na świtę dawno. Szukają, rezygnują z funkcji byle chapnąć jeszcze parę tysi zanim wylecą za brak kompetencji....a to feler westchnął seler.

xxx
@zima

Zima, chyba mróz ci zamroził tę jedną komórkę w twojej mózgownicy i przeczytałeś myśleć. Głupi to mało powiedziane, że jesteś. Chyba masz ogromny żal, że cię zwolnili. Co??? I chyba mieli ku temu powody.

Kill Bill

Słyszałem, że Pan Krynica Mądrości w brudnych jeansach musi odejść. To dobrze. Lepiej późno niż wcale....

Normalna. Lubię atmosferę w CWS-boco Polska Sp. z o.o. za: Jasne zasady co dobrze a co nie

Zbyszko

Jagna ciekawe z jakiego poziomu piszesz bo na pewno nie jesteś pracownikiem produkcji. Kiedyś był szacunek, porządek i jasne zasady. Teraz kumoterstwo, układy i bałagan. Tyle w temacie. Jak się dopchalaś w dwuznaczny sposób do władzy to nie siej propagandy.

Jagna

normalna firma w której trzeba pracować. warunki dobre, ludzie normalni. Nie chcemy na produkcji kolejnego lewusa za którego będziemy robić. Jak chcesz się obijać to tu nie przychodź.

Wiki

To (usunięte przez administratora) w dzisiejszych czasach pracownicy wiecznie zastraszani i traktowani jak Murzyni po śmierci pana Krawca firma totalnie spadła na psy jakości stan zero dziwi mnie tylko jak to tolerują Niemcy ci którzy tam rządzą wraz z pseudo brygadzistami nie powinni zajmować takich stanowisk bo słoma im z botów wychodzi .... omijajcie ta prace dalekim łukiem

@Wiki

Proszę o więcej info na temat tego kierowcy serwisanta , praca w Łodzi.

kierownica
@Jerzy

Zastanów się dwa razy. Praca na własnej działalności to oszczędność dla firmy a nie dla Ciebie. Aby zarobić jakieś pieniądze musisz wyjeździć kosmiczną ilość kilometrów. Dolicz do tego ogromne niezadowolenie klientów i ciągłe dyskusje o brakach w dostawach. Mimo, iż na własnej działalności to Ty jesteś "twarzą" firmy i zbierasz gromy każdego dnia. Wielu już tego doświadczyło. Nie polecam, lepiej jeździć na normalnych zasadach i nie być obiektem frustracji i złości klientów.

Januszek
@kierownica

Czyli ogólnie nie polecasz tej pracy, płaca na początek 200 zł netto za dzień pracy jako kierowca serwisant. Pytanie ile godzin dziennie się jeździ i czy to jest adekwatne co do tej kwoty. Niby po paru miesiącach miało być 250 zł netto ale czy by tak było to inna sprawa. Praca jak praca ale by przypadkiem nie jeździło się od 5 rano do 18.

Jerzy

Proszę o info na temat pracy w Boco jako koerowca serwisant (na własnej działaności) oddział w Łodzi na Rokicińskiej. Jak godzinowo, z płacą, itp.

Jerzy

Witam Prośba o info na temat pracy jako kierowca serwisant (na własnej działalności) oddział Łódź na Rokicińskiej. Czy warto podjąć prace, jak z wypłacalnością , jak czasowo itp. Pzdr

zima

W firmie pracowało wiele wartościowych osób ale byli zbyt groźni bo inteligentni. Teraz spijają śmietankę u konkurencji i śmieją się z układów w boco. Boco zjeżdża w dół, nie pomoże desant z berendsena. Kończy się ochronka znajomków. Niestety klienci nie odsapną od problemów i niskiej jakości usługi.

Samantha

A ktoś może coś napisać o byłym kierownikiu co się zwie P. Jarosz . Podobno tu pracował. Właśnie mam zaszczyt z tym osobnikiem pracować. Tragedia.

związek

Jak widać temat związków zawodowych okazał się być bardzo drażliwym. Zarzad boi się prawdy. I skończy się płacenie pod stołem u przewoźników

Racjonalista
@związek

I co ze związkami? Znowu dużo hałasu i ...cisza. Jak zwykle.

gość
@związek

Witajcie jak tam temat Związków zamilkł czy założyciele się wycofali bo zaczynam się zastanawiać cisza zapanowała ty na ten temat

Gosc
@związek

Temat zwiazkow okazal sie sciema czy co bo cisza

Żenua

Boco to firma która przez wiele lat oszukiwała na wynikach ścieków. Teraz i w Dąbrowie została zmuszona do działań zgodnych z prawem. Niestety przez kiepskie zarządzanie trzeba było wziąć kredyt. Ciekawe jak się to przełoży na dalsze funkcjonowanie.

Francois
@Żenua

Żenua, łatwo się pisze będąc anonimowym, trudniej jest pokazać prawdę. Gdyby było tak jak piszesz , to firmę dawno by zamknięto - przecież wiadomo , że firma jest regularnie kontrolowana. Czyżby wszyscy byli w zmowie? P.S. Przeczytaj sobie poniższy punkt regulaminu GoWork Pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zapisaniem w naszej bazie Twojego numeru IP. Firma GoWork.pl w żadnym wypadku nie ujawnia numerów IP pracodawcom ani stronom trzecim, które tego od niej żądają. Jednakże prawo nakazuje nam ich ujawnienie organom ścigania w przypadku, kiedy zaistnieje prawdopodobieństwo czynu o charakterze bezprawnym, a wzmiankowane organy tego od niej zażądają. Pamiętaj, by wziąć to pod uwagę pisząc opinię, która może spotkać się z reakcją ze strony pracodawcy, zwłaszcza jeśli jest to opinia wypełniająca znamiona opinii o charakterze bezprawnym.

Zenua
@Francois

Francois bardzo proszę nie zastraszać. Opinia jest zgodna z efektem kar ktore płaciła firma. Jak widać prawda boli i możemy to zweryfikować..

Kuba
@Żenua

To ciekawe za co płaciła kary??

Żenua
@Francois

No jak Francois to sprawdzamy te IP i podajemy do ogólnej wiadomości? Zobaczymy kto pisze na forum w godzinach pracy. Możemy też opublikować kary boco. To jak będzie? Zaczynamy? :-)

Ciekawska
@Żenua

Witam. Zainteresowala mnie ta firma jade na rekrutacje za 2 h.Prosze napiszcie co znaczy jest bardzo ciezko? Wiem ze przedstawiciel musi wyrabiac targety i utrzymywac poziom sprzedazy ale co znaczy badzo ciezko czyli co - ktos nie ogarnia i pisze ze jest ciezko czy nie wiem sa plany nie do osiagniecia za ktore dopiero jest premia czy moze jak masz zawsze plan to i tak mowia ze mozesz lepiej i znowu podciagaja? Prosze o odpowiedz:)

Boczek

Od dawna klienci i przedstawiciele monitowali o wdrożenie chipów. To rozwiązałoby wiele problemów. Chipy są w odzieży niemieckiej. Prawie cała konkurencja również podjęła decyzję o wdrożeniu tej technologii. Niestety ze względów finansowych boco Polska wycofała się z podobnych planów. Obecnie nie ma już na to szans. Brawo kadra kierownicza.

śmiechawa
@Boczek

chipy chipami ale najfajniejsze jest to, że jak ktoś się zwalnia firma robi wywiad gdzie ktoś poszedł....poważna korpo która boi się pracowników którzy przechodzą do małych firm rentalowych....to jak postąpili po zwolnieniu pewnego doradcy z Podkarpacia woła o pomstę do nieba....rozsyłanie listów, że xx nie jest pracownikiem boco....żenada....ale przynajmniej sami sobie zrobili na złość ponieważ klienci sami mówili, że nikt kto ma poczucie własnej wartości tak nie robi...a boco już się stacza, zostają konkursy bhp i 3 panów z Philipsa :) poza tym traktowanie wieloletnich pracowników też jest fajne, albo kogoś zwalniają po ponad 20 latach pracy albo w jednym roku degradują z opinią że nie umie pracować i jest najgorsza a za rok zapraszają wręczają kwiaty i zdjęcia z prezesem który bardzo chwali......no cud nad Wisłą jak to się zmienia! :P

Zostaw merytoryczną opinię o CWS-boco Polska Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w CWS-boco Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CWS-boco Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CWS-boco Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 3 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CWS-boco Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CWS-boco Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CWS-boco Polska Sp. z o.o.