Opinie o Stako w Słupsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Stako. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Stako na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja zbiorników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stako w Słupsk

D.

Z uwagą czytamy wszelkie uwagi które mogą pomóc w poprawie funkcjonowania działów. Konsekwencje wobec winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte w odpowiednim czasie. Prosimy o więcej konstruktywnych uwag.

Prokurator

Do GOŚĆ; Te słowa napisane przez ciebie sa karalne i groza kara pozbawienie wolnosci do lat 3. Ale dla ciebie pewnie była by to przyjemnosc bo pewnie lubisz czuc meski oddech na plecach. A eliminator ma racje tych dwóch nierobów trzeba [usunięte przez moderatora] HE HE

gość

ELIMINATOR - 2012-10-30 15:56:15 Panie [usunięte przez moderatora] trzeba koniecznie wyeliminować słabe ogniwa które nic nie robia a czuja sie jak by byli wazniejsi od Pana, mowa tutaj o [usunięte przez moderatora] ze szczelnosci. Biora sie za robote jak Pana widza bo maja pełne pampersy. [usunięte przez moderatora] jak ktoś ci nie pasuje to powiedz mu to prosto w oczy w pracy lub za bramą a nie walisz tu ksywkami i (usunięte przez administratora) pamietaj cwelu że ktoś ciebie też może podjebać że na kogoś nadajesz a wtedy będzie płacz jak ci ktoś miche oklepie

கருத்துடன் கவனிப்பவர்

Nie napinaj sie tak bo pekniesz ,albo nie wypinaj sie tak bo Pan [usunięte przez moderatora] gustuje w kobietach.

W porządku

ANDRZEJ CO TY KUREWKOOO. Przyjdzie czas na Ciebie dupo lizie. A z innej beczki Andrzejku (usunięte przez administratora) jak byłeś mały to kanapki w szkole Ci zabierali :D BRUDASIE

Leszno
ELIMINATOR

Suseł

Pozwolę sobie dodać: Wysokość odprawy Wysokość odprawy jest uzależniona od zakładowego stażu pracy i przysługuje w wysokości (art. 8 ust. 1 ustawy o zwolnieniach grupowych): 1.jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; 2.dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat; 3.trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat. Zgodnie z art. 8 ust. 3 w/w ustawy odprawę pieniężną ustala się według zasad obowiązujących przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy. Wysokość odprawy pieniężnej jest ograniczona i nie może przekraczać kwoty 15-krotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku pracy. W sytuacji wypowiedzenia umowy o pracę przez samego pracownika, a także wtedy, gdy terminowa umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu, na jaki została zawarta, odprawa nie przysługuje. Kiedy jednak umowa na czas określony lub na czas wykonywania określonej pracy została wypowiedziana przez pracodawcę wcześniej z przyczyn nieleżących po stronie pracownika, pracodawca ma obowiązek wypłacić odprawę pieniężną. AMEN!!

Ziom

Gościu, przetrzyj oczy i rozejrzyj się wokół siebie jak potrzebujesz przykładu.

Kolega z pracy

Może \"gość\" siedzi tak wysoko, że ma problem z postrzeganiem otaczającego go świata i powinien zainwestować w lepsze okulary, bo te już są za słabe? ;P .Dziękuję \"Radcy\" za ujęcie wszystkiego w w/w poście. Napewno te rady będą pomocne dla wielu osób. Najwyższa pora, żeby ta firma, która mieni się liderem, zaczęła uczciwie traktować swoich pracowników, a nie tylko pozbywać się ich jak zużytego czyściwa, gdy stali się niepotrzebni.

Michu

Kolego to sa przepisy prawne ze strony PIP zapewne dlatego zostaly wklejone. Maja one na celu pokierowac osoby ktore ostatnio zostaly zwolnione z wieloletnia umowa czesto 4 z rzedu, albo jak obecnie z umowami na stale. Co zaklad im proponowal to sami wiedza , a co nalezy im sie zgodnie z prawem to maja wlasnie przez kogos przedstawione w formie \"kopiuj i wklej\" . Nawet \"gość\"iu sie potrawisz sie podpisac , przeciez i tak twoje IP jest widoczne:P Pozdrawiam.

gość

Radca - 2012-10-20 22:04:35 Drodzy Panowie!!! Śledzę od pewnego czesu Wasze wypowiedzi na forum dotyczącym Waszego pracodawcy. Pomijając wulgarne wpisy, które nie wnoszą nic w wyjaśnienie Waszej sytuacjii, stwierdzam że w firmie w której pracujecie dochodzi do wieluprzypadków naruszenia prawa pracy. Pozwolę sobie dać Wam parę praktycznych wskazówek. Po pierwsze: wieloletnie umowy o pracę: Umowa na 5 i 9 lat to za długo Pogląd ten podzielił Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 7.9.2005 r. (II PK 294/04, OSNP z 2006 r., Nr 13-14, poz. 207), w którym uznał, iż zawarcie długoterminowej umowy o pracę na czas określony (9 lat) z dopuszczalnością jej wcześniejszego rozwiązania za dwutygodniowym wypowiedzeniem może być kwalifikowane jako obejście przepisów prawa pracy, ich społeczno-gospodarczego przeznaczenia lub zasad współżycia społecznego, a tym samym naruszenie art. 58 § 1 i 2 ustawy z 23.4.1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 ze zm.) w związku z art. 300 KP. W najnowszym wyroku dotyczącym tej kwestii Sąd Najwyższy uznał, że pracodawca który zawarł z pracownikiem umowę na czas określony na okres 5 lat również naruszył przepisy (Wyrok SN z 25.10.2007., II PK 49/07) Przepisy prawa pracy zakazują bowiem korzystania ze swych praw w sposób sprzeczny z ich społeczno-gospodarczym przeznaczeniem (tj. z celem regulacji prawnej) lub z zasadami współżycia społecznego (normami moralnymi, obyczajowymi i zwyczajowymi) (art. 8 KP).Działanie naruszające w/w zasady nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzystaj z ochrony. Zatem umowa o pracę zawarta na czas określony na zbyt długi przedział czasu może zostać uznana za umowę o pracę na czas nieokreślony. ZAPAMIĘTAJ! Zawieranie długotrwałej umowy o pracę na czas określony, z możliwością jej rozwiązania za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia, może być również postrzegane jako zmierzające do obejścia unormowań zawartych w lub uzgodnienie między stronami w czasie trwania umowy o pracę na czas określony dłuższego wykonywania pracy na tej podstawie jest równoznaczne w skutkach prawnych lub uważa się z mocy prawa za zawarcie umowy o pracę na czas nieokreślony. WAŻNE: WZROKI SĄDU NAJWYŻSZEGO SĄ NIEPODWAŻALNE!!! Sprawa druga: Kiedy odprawa przy zwolnieniach indywidualnych Rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem wiąże się w niektórych przypadkach z koniecznością wypłaty przez pracodawcę odprawy pieniężnej. Ma to miejsce podczas zwolnień grupowych i indywidualnych, których przyczyny leżą po stronie pracodawcy. Prawo do odprawy pieniężnej w przypadku pojedynczego zwolnienia wynika z ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. nr 90, poz. 844 z późn. zm.) zwanej potocznie ustawą o zwolnieniach grupowych. Konieczne jest jednak spełnienie warunków określonych w art. 10 ust. 1 w/w ustawy. Artykuł ten wskazuje na przepisy art. 5 ust. 3-7 i art. 8 (dotyczące szczególnej ochrony przed zwolnieniem w czasie zwolnień grupowych oraz prawa do odprawy), które stosuje się odpowiednio w razie konieczności rozwiązania przez pracodawcę zatrudniającego co najmniej 20 pracowników stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, jeżeli przyczyny te stanowią wyłączny powód uzasadniający wypowiedzenie stosunku pracy lub jego rozwiązanie na mocy porozumienia stron, a zwolnienia w okresie nieprzekraczającym 30 dni obejmują mniejszą liczbę pracowników niż określona w art. 1. Zwolnienie indywidualne, czyli takie, którego ze względów ilościowych nie można zakwalifikować do zwolnienia grupowego, jest więc uzależnione od następujących warunków: •pracodawca zatrudnia co najmniej 20 pracowników w chwili dokonywania zwolnień, •stosunek pracy zostaje rozwiązany z przyczyn niedotyczących pracownika, •przyczyny te stanowią wyłączny powód uzasadniający wypowiedzenie stosunku pracy lub jego rozwiązanie na mocy porozumienia stron, •zwolnienia mają miejsce w okresie trwającym nie dłużej niż 30 dni i obejmują mniejszą liczbę pracowników niż przewidziana w art. 1 omawianej ustawy. W przypadku opisywanych zwolnień indywidualnych w/w przesłanki zastosowania przepisów ustawy o zwolnieniach grupowych muszą zostać spełnione jednocześnie.Pan radca poda jakiś przykład tylko nie kopiuj i wklej :)

Naczelny Gej

Po co mamy szukać pracy jak w końcu porządek w zakładzie się robi.Do tej pory połowa tyrała za dwóch a druga połowa nie chce mi się nawet pisać .Teraz wszyscy [usunięte przez moderatora] równo i skończyli się wspaniali liderzy ważniejsi od dyrektora elektrycy i mechanicy którzy wszystkim łaskę robili i superfachowcy spawacze nie do ruszenia.Zwolnić się teraz to największa głupota dla kogoś kto nie ma mentalności z PGR-u i uczciwie pracuje. Z mojego punktu widzenia mogę powiedzieć że długo na to czekałem . Chcę pracować i zarabiać a nie pół roku tyrać i zarabiać a drugie pół roku robić na innych za grosze. A co do [usunięte przez moderatora] to myślę to uczciwy gość i dobry dyrektor. Tyle w temacie ;))))

obecny spawacz

CIEKAWE GDZIE TACY SPAWACZE NIEDOJDY ZNAJDĄ PRACĘ....CHYBA W NIEMCZECH NA ZBIORZE SZPARAGÓW.......NIE BO TAM TRZEBA MYŚLEC

BYŁY SPAWACZ

LUDZIE SZUKAJCIE SOBIE INNEJ PRACY I ZOSTAWCIE TEN PGR.ZA TE SAME PIENIĄDZE PRACY DLA SPAWACZY JEST W BRÓD.ZOSTAWCIE PANA [usunięte przez moderatora] I RESZTĘ TEJ BANDY I NIECH SOBIE ROBIĄ SAMI.A JAK NIE TO PRZESTAŃCIE PISAĆ BREDNIE NA FORUM .

Klocek

gość - 2012-10-21 10:31:13 A jak to wygląda w tej firmie , jak są ludzie zwalniani ?Sam dobrze wiesz, wiec po co pytasz. Nikt w tym temacie nie ma zamiaru pisac bo kazdy wie jak wygladaja zwolnenia. Jak komus nie zalezy na powrocie moze dochodzic swoich praw w sadzie... i napweno cos wyrwie :P

gość

A jak to wygląda w tej firmie , jak są ludzie zwalniani ?

Radca

sprawiedliwy

Co wy wszyscy [usunięte przez moderatora]!!!!! Wiecie na czy polega amerykanski kapitalizm!!!! Powiem wam!!!!! Dyrektorek zarabia 20tysia dostał nowa fure i firma placi mu za 4 kąty do tego premia i kilka innych dodatków. Wyciagnijcie wnioski kto na niego pracuje!!!! A on i tak trzyma prosto amerykaną. Polityka firmy - ograniczyc liczbe pracowników i zarobic jak najwiecej!!! Wasz wybór

Green

Ja proponuję wziąć się do roboty, bo za robotę mamy płacone.Utarczki słowne i kłótnie nic nie dają.Jeżeli praca komuś się nie podoba, niech sobie poszuka innej a nie pluje na kolegów na forum.Ja osobiście dużo pracuję ale i dużo mam. Wam też radzę brać się poważnie za robotę.Dla mnie nie ma problemów a zaczynałem od najniższej krajowej. Śmieszą mnie tutaj wypowiedzi niektórych tylko zawiść i zazdrość. Moja porada jest taka;wziąć się do rzetelnej pracy i nie narzekać jak baba.

spawacz

masz problem kolego ? masz jaja załatwimy taczkę i dyrektora przewieziemy po hali aż do bramy kto się odważy ? boicie się o swoje posady ? Weście się w garść żaden szmaciarz nie będzie nam pluł w twarz czy wie on kogo wywala ? np. wojskowego który wył w siłach zbrojnych ? to człowiek pod ochroną jego nie można zwolnić takie jest prawo a kto za to odpowie wy i będziecie harować na jego wynagrodzenie aż do emerytury

Matoł

Maniek - 2012-10-19 18:12:06 Green - 2012-10-19 17:42:42 Do rozgoryczonych. Proszę się uspokoić bo będziemy robić więcej i większy asortyment więc będzie potrzeba więcej pracowników.Kasa nie jest zła a będzie jeszcze lepsza. Gdybym dostał jakieś odpowiedzialne stanowisko, raz dwa zrobiłbym porządek.Gdyby ktoś chciał po godzinach dorobić zapraszam do mnie pracy mam ful.Pozdrawiam pracowników fizycznych czyli robotników.Dzieki kolego moze skorzystam i mam nadzieje ze to powazna propozycja dla nas. To przyjsc do ciebie zeby sie ugadac na gore do pomieszczen kontroli czy bezposrednio do laboratorium?Gówno prawda tylko ostatni matoł nie zauwazy tego co się dzieje , spadek zamówień modernzacja lini produkcyjnej po to by jak najmniej pracowało ludzi na produkcji , poleci jeszcze od cholery kolegów , nie ma przesunięc ludzi miedzy działami tam gdzie potrzebą rąk na daną chwile do pracy nie ma urlopów gdy nie ma co robić jak było kiedyś jest tylko PAN DYREKTOR co zachowuje se jak DRON czyli sławna bestia Kandaharu produkcji USA co strzela z powietrza fotki i namierza cele do eliminacji rebeliantów w afganistanie

Zostaw merytoryczną opinię o Stako - Słupsk

• Jak się pracuje w Stako?

Zobacz opinie na temat firmy Stako tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stako?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Stako?

Kandydaci do pracy w Stako napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Stako
1.6/5 Na podstawie 893 ocen.
  • Poznańska 54
    76-200 Słupsk