Opinie o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Alcatel Lucent. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Alcatel Lucent na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

zawiedziony

Nie przedluzyli mi umowy, powod - ciecia etatów, od najmlodszych stazem, cale szczescie, ze nie sa jedyni na rynku...

Uztr

Hej I co? Były podwyżki ? Bo słyszałem, że macie walczyć z wiatrakami czy coś takiego...

dfvbdf
@Uztr

Oczywiście, że nie było ŻADNYCH podwyżek!!! Od wielu lat NIC!!!!

fgbhg

@kraken Nikt nie pisał, że źle że nie trzeba mieć doświadczenia, ale faktem jest, że nie ma szans na podwyżki, szkolenia, czy rozwój, poza tym niewiele się tam nauczysz. Strata czasu to całe ALU

AluSralu

"Firma radzi sobie całkiem nieźle", tak? Jakoś tego nie widać po zarobkach pracowników. Zwykły robol na budowie jest w stanie zarobić więcej. To jest wielki WSTYD!!!... "aby podjąć w Alcatelu pracę to trzeba się naprawdę nagimnastykować" Akurat. Aby dostać się do ALU można nic nie umieć, ponieważ żaden szanujący się inżynier nie będzie pracował za taką jałmużnę jaką płaci ALU..

Inżynier Oprogramowania

Zazwyczaj w rekrutacji biorą udział 2 lub 3 osoby (oprócz kandydata) - manager oraz 1 lub 2 inżynierów. Rozmowa jest prowadzona najpierw po polsku, a potem po angielsku, aby sprawdzić czy kandydat zna język. Czasami też dostaje się fragment technicznego tekstu do przetłumaczenia (np. o macierzach dyskowych, o serwerach, konfiguracji, etc). Pytania sprawdzające wiedzę ograniczają się do wyciągnięcia od kandydata informacji o sieciach IP, protokołach TCP, UDP, SNMP, o konkretnych językach programowania i ich funkcjonalnościach, dostępnych bibliotekach, itp. Generalnie sprawdzane jest to co kandydat napisał w CV. Jeśli napisał nieprawdę, to od razu jest skreślony (tak, bywają tacy co ściemniają w CV). Następnie przychodzi czas na rozwiązanie tzw. "problemu". Problem może być różny w zależności od stanowiska na które się aplikuje. Chodzi w nim o to aby sprawdzić czy kandydat potrafi myśleć i nawet jeśli nie zna rozwiązania, to czy potrafi iść w jego kierunku analizując różne warianty. Najgorsze co może być, to gdy kandydat powie "nie wiem" i dopuści temat. Wielkim plusem jest znajomość Linuxa (konsola). Kompletnie nie ma znaczenia czy ktoś zna się na hardware czy też nie. Mogłeś nigdy nie rozkręcać komputera, a będziesz przyjęty jeśli potrafisz dobrze programować.

Pytania są różne: - optymalizacja prostego algorytmu (są różne), - określenie jak dany kod zadziała, - naprawienie błędu w kodzie, - co się stanie gdy... i tutaj podany scenariusz, - obliczenie czasu odpowiedzi serwera, - co to jest DNS, do czego służy, - jak działa TCP/IP, - co to jest maska podsieci, jak się liczy, - protokoły TCP, UDP, jak działają, czym się różnią, - podany jest opis funkcjonalności i pytanie - jak byś to przetestował.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
dsds

"I co?? Jesteście już Nokią ?? Dostaliście wreszcie podwyżki tych waszych głodowych pensyjek ??? " Taaa kupę dostaliśmy na razie...

exe

andrzej

To co wiadomo w koncu czy zamykają Bydgoszcz?

fsfds

Nie warto pracowac w ALU. Czy to student , czy po studiach a w szegolnosci ludzie z doswiadczeniem (programisci, sieciowcy). Firma to nie rownia pochla ale tor bobslejowy w dol. Starzy pracownicy krorzy nic nie umieja siedza lub ci co znaja sie na specyficznym sprzecie ALU (nigdzie poza ALU nie znajda pracy). Jest jeszcze fabryczka szaf gdzie pochowal sie jeden dyrekrtor z garsta malorozwojowych ludzi z ALU i licza ze dotrzymaja do emerytury. Ci co zostali i maja wiedze jest garstka mozna ich porownac do obywadeli panstwa islamskiego tylkoze u nich ktos wypral glowe na wyznanie ALU i zalozyl klapy na oczy.

Programista

Dokładnie tak jak napisał kolega powyżej - awans możesz dostać najwyżej na zasadzie otrzymania nowego pakietu obowiązków. Pakietu płacowego nie. Zresztą stało się już normą, że managerowie wlepiają robotę managerską zwykłym programistom.

dfbdb

Awansować na wyższe stanowisko ??? W Alcatel-Lucent ??? Chyba raczej zostań "pełniącym obowiązki" za tą samą kasę... Tak wygląda "awans" w ALU...

ss

Co ty pieprzysz za bzdury??? Odkąd pamiętam, nigdy nie było tu żadnego rozwoju. Pomimo upływu lat, zdobywania doświadczenia praktycznie nie ma szans na podwyżkę wynagrodzenia. Nie i koniec. Nie bo nie. Po ośmiu latach będziesz zarabiał tyle ile na początku. I tak do usranej śmierci. Jedyne do czego firma dąży, to kolejne zabieranie przywilejów pracowników. Tak się stało np: z nagrodą jubileuszową i z country award. Tak działają HRy w ALU. Zabrać wszystko co się da. Szkoleń też tu nie uświadczysz... więc gdzie ten rozwój ? Programiści jeden po drugim stąd odchodzą, a próby ich zatrzymania w stylu "damy 200zł podwyżki" tylko wywołują gromki śmiech... Pracownicy jakoś nie mogą się doczekać urealnienia płac. Firma woli zatrudnić studentów bez doświadczenia, niż dać ludziom godne pieniądze.

cxvcxv

A ja widzę, że firma zatrudnia studentów, a nie ludzi z doświadczeniem... Kto z doświadczeniem by się zgodził pracować za tak gówniane grosze ???? Chyba pracujemy w różnych firmach.

konkurencyjny
@cxvcxv

"konkurencyjne wynagrodzenie"? Konkurencyjne z czym? Z Ikeą chyba.

ZENON

Dzięki za odpowiedzi, no pytam się ponieważ ludzie z teamu liczą na rozwój lokalizacji i sam jestem ciekaw w jakim kierunku to zabrnie..

sadasd

Nastroje? Jakie moją być ? Są KATASTROFALNE. Od lat nie było podwyżek, jest jedno wielkie (usunięte przez administratora) Czy Nokia coś zmieni, czy wyrówna pensje pracownikom ALU, którzy od dawna zarabiają mniej niż dyktuje rynek? Liczymy na to, że Nokia pozna się na obecnym słabym polskim zarządzie (ze szczególnym uwzględnieniem działu HR) i wyrzuci go na bruk z wielkim hukiem, może wtedy coś się zmieni...

haha

co z ty z tą Nokią. W BDG jest sporo lepszych firm.Popatrz sobie na ogłoszenia

ZENON

Jakie nastroje przed Nokią? Czy wiadomo kiedy będzie ogłoszona cała struktura, i co z naszym oddziałem w Bydgoszczy?

gość

Czyli od 15 lat się nic nie zmieniło.

ALULUA

Poszukajcie sobie innej firmy, Nie warto tu pracować (ALU). Tutaj jest sama patologia. Nie ma ścieżki kariery, zarobki są bardzo słabe, nigdy nie ma podwyżek, Szkoleń też raczej nie ma, a jeśli to bardzo żadko. Wieczne wciskanie pracownikom korporacyjnego kitu i żałosne próby manipulacji.. Twoje starania nie zostaną tu NIGDY wynagrodzone, szefowie nie potrafią ocenić jak wartościową pracę ktoś zrobił i nie nagrodzą Cię za taką pracę. Bardzo słaby HR...

deb

I przy okazji gdzie można znaleźć oferty pracy do tej firmy

deb

No właśnie .Chciałem też złożyć papiery ale już nei wiadomo gdzie.Proszę o emaila do nokia corporation w bydgoszczy.

Zostaw merytoryczną opinię o Alcatel Lucent - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Alcatel Lucent?

Zobacz opinie na temat firmy Alcatel Lucent tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alcatel Lucent?

Kandydaci do pracy w Alcatel Lucent napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alcatel Lucent