Alcatel Lucent

Bydgoszcz

Opinie o Alcatel Lucent

Tutus 2016-03-22 22:00:53
Ośmielę sie nie do końca zgodzić z przedmowca. Jeśli ktoś chciał to mógł przez lata programować w czystym C i byc po prostu dobrym rzemieślnikiem. Ale jeśli ktoś bardzo chciał robić coś nowego to było ku temu tez sporo okazji. Pamietam jak testowaliśmy pierwsze duże macierze EMC wyposażone w wielopoziomowe storage SSD i pracowaliśmy z dostawca nad poprawianiem błędów w firmare dyskow, pamietam jak robiliśmy prototypy rozwiązań opartych na technologii hadoop wkrótce po tym jak Google zaczął ja wykorzystywać komercyjnie, pamietam jak robiliśmy w grupie application enablement implemetacje WEB serwisów miesiąc po opublikowaniu dratfowych wersji RFC. To wszystko i wiele innych działo sie w firmie ALU. I nie wszyscy odeszli z tej firmy. Są tam nadal osoby, którym każdy developer może sie nisko pokłonić choć pewnie sa i tacy którzy wola zostać w świecie znanych im od lat technologii i wieść spokojne życie i tez należy to uszanować.

P.s.
Jeśli ktoś na postawie wpisu zdołal mnie zidentyfikować to prosiłbym o pozostawienie mojego nazwiska dla własnej wiadomości, ewentualnie może mi przysłać info prywatnie :)
prac 2016-03-23 06:49:27
czy szukają tutaj nadal w ALU? ale nie w decomecie tylko w ALU?
SzkodaZeTakPoznoOdszedlem 2016-03-23 09:15:08
Nie podam tu swoich zarobków. A pracuję jako Senior Software Engineer.
Do SzkodaZeTakPoznoOdszedlem 2016-03-24 09:53:17
Zatem cały Twój post stracił sens... Bez kwot procenty przez Ciebie podane są bezużyteczne...
Pozdr.
SzkodaZeTakPoznoOdszedlem 2016-03-24 12:25:23
Bezużyteczne? To, że przez 10 lat w ALU nie można wyżebrać niczego inaczej niż rzucając na stół wypowiedzenie, a inna firma daje niemal dwa razy tyle, to jest bezużyteczna informacja? Ciekawa logika.

I spójrz na liczbę osób, która uznała mój post za pomocny. Porównaj z taką oceną dla innych postów.
Do SzkodaZeTakPoznoOdszedlem 2016-03-25 09:31:22
Jak do Alu przyszedłeś jako student i dostałeś 1900 na rękę i przez następne 10 lat pracowałeś bez podwyżki. A w nowej firmie dostałeś 3420, to takim 80% weź nam głowy nie zawracaj.
SzkodaZeTakPoznoOdszedlem 2016-03-25 10:14:39
Szukają tutaj nadal programistów..ale w głównym ALU? NIE W PODWYKONAWCÓW
prog 2016-03-25 13:16:38
Podobno szukają...
dsv 2016-03-25 17:04:52
Niech sobie szukają... Po jaką cholerę komukolwiek praca, w której nigdy nie zostaniesz doceniony, w której nigdy nie dostaniesz podwyżki, w której będą cię traktowali jak głupiego barana. W której zdurniali półinteligentni managerowie myślą, że ludzie pracują dla "satysfakcji". Nie, ludzie nie pracują dla satysfakcji tylko dla pieniędzy. To jest właśnie kolejny problem ALU. Najważniejszym są śmieszne ŚMIECIOWE wynagrodzenia. Drugim problemem są bardzo, bardzo słabi "liderzy" i "kierownicy", którzy nie nadawali by się na brygadzistę w fabryce...
Oni właśnie powinni wbić sobie do tych zapchlonych łbów, że tutaj pracują inteligentni ludzie, którzy umieją myśleć samodzielnie a nie stado głupich baranów którym można w prosty sposób manipulować ...
qwerty 2016-03-25 18:43:30
Jednak praca w Polsce nie jest obowiazkowa.
ALU w Bydzi zna widac swoja wartosc i jak na 3-ligowe miasto w skali kraju (bez obrazy bo nie o to tutaj chodzi), gra tak jak pozwala grac przeciwnik czyli pracownik.
Tak dlugo, jak jego pracownicy beda akceptowac te warunki (brak podwyzek itp.) tak dlugo bedzie je stosowac.
Uwaga 2016-03-27 15:05:09
UWAGA!!! Alcatel-Lucent/Nokia to oszuści! Miałem zagwarantowaną w liście intencyjnym podwyżkę, którą miałem dostać po przedłużeniu umowy o pracę. Nie dostałem jej. Szkoda czasu na tę oszukańczą firmę!
pythonprog 2016-04-03 20:56:42
Koleszko "zadowolony" nie psój rynku. Ludzie na obrabiarkach operatorzy CNC zarabiają w BDG 4 tysięce netto
a w tym zawodzie nie trzeba mieć żadnej wiedzy bo sam kiedyś pracowałem jako operator.
Na dodatek laby jak cholera były.
Aby być testerem/programista trzeba mieć i skończone studia i dużą wiedzę. Pomyśl zanim jakieś głupoty napiszesz.
Nie po to człowiek ostro siedzi przed komputerem i się uczy aby zarabiać tak jak koleś który nie ma wiedzy
i się nie narobi.
ShitStorm 2016-04-06 14:50:22
Burza spekulacji za 3...2...1... ;-)
Były pracownik 2016-04-08 20:14:46
I jak sytuacja w bydgoskim R&D?
Bart 2016-04-10 03:43:12
Analfabetów tam przyjmują :) ? Tyle mi wystarczy.
kuhbikbu 2016-04-20 17:34:35
Tak przyjmują tam głównie ( usunięte przez administratora )co to za 4k będą pracować do śmierci.
adm 2016-05-19 11:25:44
Z tego co wiem od kumpla oni już tu nie szukają ludzi. Na pewno nie w dziale programowania. W końcu ten dział się już całkowicie posypał. Ze względu na ucieczki pracowników i brak jakiejkolwiek ścieżki kariery w tej firmie.
CNC 2016-06-20 12:16:52
Mam brata programistę, bo Ja nie pracuje jako programista...tylko na obrabiarkach CNC. I muszę z przykrością stwierdzić, że informatycy w ogóle dzisiaj się nie szanują. Sami zniszczyliście sobie rynek i traktuje siebie jak szma...aty .Nie Chcę obrażać was...tylko podnieść. Bo dla mnie jest to przykre.
Mój brat sporo się uczy i uczył aby w ogóle pracować jako programista. Ma 4 lata doświadczenia jako programista C#. Zarobki słabe jak na to wiedzę. 4 tysiące netto podstawowej pensji (plus premie w zależności od projektów). Ja prawie taką samą pensje wyciągam na obrabiarkach CNC.
Gdzie w ogóle nie muszę się uczyć i mieć żadnej wiedzy. Wracam do domu i mam wszystko gdzieś.
Niestety uważam, że informatycy to grupa co się nie ceni i ma bardzo niskie poczucie wartości . Bo znam trochę takich. Nie chcę obrażać ale uważam , że informatycy to grupa naiwniaków, która się dała wrobić w balona.
brfg 2016-06-23 17:59:21
Właśnie przyszły wieści o podwyżkach w Alcatel Lucent/Nokii. Pierwsze podwyżki od wielu lat... średnio całe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] 3%... po czymś takim jedyna motywacja, to motywacja do zmiany pracy...
gh 2016-06-29 20:15:43
3% podwyżki? Czyli tak zwane pierdnięcie lucentowe ?
dfv 2016-06-30 07:11:02
Niezbyt urodziwe dziewczę z tej HRowej....
Nowy 2016-08-09 15:55:54
Jak można się skontaktować z oddziałem Nokii w Bydgoszczy ?
Troll 2016-08-09 18:23:28
Można zadzwonić dla przykładu...
Adam 2016-08-16 18:26:20
Witam,
Jaka jest realna stawka dla Java developer'a w Bydgoszczy?
Mam rok doświadczenia w IT, wykształcenie wyższe (Telekomunikacja).
Czy 6 - 8 tys brutto jest realne czy nie ma opcji?
dcsd 2016-08-20 15:42:45
Nie jest to realna stawka, tutaj zarobisz 4 - 5 tys brutto
xxxzz 2016-09-06 22:52:45
Pracuje ktoś jako "Global Welcome Center Analyst"? Jak wygląda praca na tym stanowisku, jak ludzie, zarobki czy ogólnie atmosfera?
zzzxx 2016-09-07 11:21:02
Atmosfera? W ALU? Donosicielstwo, absolutny brak asertywności polskich managerów, nieustanne kłamstwa managementu na temat przyszłości, podwyżek etc.
xxxzzz 2016-09-08 19:37:02
No coz :D
A jak zarobki netto? Bo rozumiem ze jak taka atmosfera to jakiejkolwiek szansy na rozwój z tej pozycji nie ma?
zzzxx 2016-09-09 10:45:42
BYĆ MOŻE coś się poprawi dzięki Nokii, choć nie wierzę, bo musieliby wymienić polskich managerów na wielu poziomach. Kiedyś to był Lucent i połączenie Lucenta z Alcatelem nie zmieniło nic, bo polskie stołki utrzymały swoją obsadę, a tylko dało wymówkę by zamrozić podwyżki na LATA (no bo ciężkie połączenie... wytrzymajcie jeszcze troszkę, niedługo będą!!).

Kłamstwa, kłamstwa i kłamstwa - ciągłe ściemniactwo ze strony managerów. Rozwój? Latami możesz nie trafić na żadne szkolenie, a gdy dodatkowo trafisz do projektu używającego technologii sprzed 10 lat, a takich jest niemało, to jesteś zamrożony. niemal wszyscy z potencjałem już dawno stamtąd odeszli, a bardzo wielu, którzy zostali, to tacy, którzy już po prostu sobie nie dadzą rady gdzie indziej. Są dobrzy w jakimś archeo więc sobie tam grzebią w ciepełku i będą grzebać do emerytury. Gdyby teraz trafili na otwarty rynek pracy okazałoby się, że mimo kilkudziesięciu lat doświadczenia nie reprezentują nic.
fgvfdg 2016-09-12 21:36:57
W pierwszej kolejności należałoby wyrzucić managerów z HR
rhss 2016-09-15 23:56:14
Czemu?
@zzzxx
A zarobki?
zzzxx 2016-09-16 10:13:28
Gdzie indziej zarabiam w tej chwili niemal dwukrotnie więcej niż zarabiałem półtora roku temu w ALU.
lwddxmfd 2016-09-16 10:59:36
A może ogólnie wyrzucić tych co za długo tu siedzą. Może już czas trochę firmę przewietrzyć. Liczę na Nokię!
Worker 2016-09-16 15:43:26
Tj ile ?
zzzxxx 2016-09-16 22:14:55
Nie podaję publicznie informacji o swoich zarobkach.
dsfsdafg 2016-09-19 18:37:56
A szkoda... Bo post bez kwoty jest absolutnie bezużyteczny...
Pytam z Ciekawości ile zarabia się poza Nokią...
Pozdrawiam
zzzxxx 2016-09-19 19:28:43
"Bo post bez kwoty jest absolutnie bezużyteczny" - doprawdy? Fakt, że ALU ocenia pracownika i mówi "jesteś naszym zdaniem wart x", a drugi pracodawca bierze tego samego pracownika i mówi "Bez problemu zapłacimy Ci 2x" Twoim zdaniem niczego nie mówi o ALU?
Adi 2016-09-21 11:57:03
A tak w ogóle dlaczego? Przecież to anonimowy portal...Trochę wiarygodności ucieka z twoich postów - na zasadzie wiem ale nie powiem, jak w jakiejś szkole średniej albo niżej.
Widać w Polsce jak w lesie - zarówno ze strony pracodawców jak i pracowników.
zzzxx 2016-09-21 13:25:47
Dlatego, że po zestawieniu kilku informacji ktoś z ALU mógłby mnie zidentyfikować, a nie mam na to ochoty. Gdy napiszę ile zarabiam, to padnie pytanie w jakiej dokładnie firmie, ile mam stażu, ile miałem stażu pracując w ALU itp itd.

Moim zdaniem bardzo wiele mówi już informacja, że ALU ocenia, iż pracownik jest wart x, a inna firma ocenia, że ten sam pracownik jest wart 2x. Jakie znaczenie ma konkretna kwota?
Marlon Brandon 2016-09-22 17:00:36
Ta. Biuro w Bydzi ma z 500 pracowników i jak podasz swój staż to wszyscy będą wiedzieć o kogo chodzi. Bez przesady. Bez obrazy ale aż taki sławny nie jesteś.

Co do procentów to same one nie mają sensu podawania bo jak zarabiałeś 2k i przeskoczyłeś na 4k to nie ma się czym chwalić. A jeśli miałeś 5k i dostałeś 10k to sukces. W obu przypadkach zwiększyłeś zarobki 2x.
zzzxxx 2016-09-22 18:12:14
"bo jak zarabiałeś 2k i przeskoczyłeś na 4k to nie ma się czym chwalić" - nie rozumiesz, że chwalenie się nie ma tu nic do rzeczy? Serio nie jest istotną informacją, że inni pracodawcy płacą danemu pracownikowi 2 razy więcej niż ALU?

Ale niech już Wam będzie - skoro to tak bardzo wiele zmienia, to przeskoczyłem z 5 na 10. Zadowoleni? Teraz to się nagle stało bardzo wartościową informacją?
intruder 2016-09-22 18:20:17
Według moich informacji, obecnie wynagrodzenia w Bydgoszczy wyglądają tak:
senior soft eng - Atos, Mobica, Vivid 7,5k netto, Genesys 6,5k netto, ALU, Asseco, BSB 5,5k netto
soft eng - Atos, Mobica. Vivid 5,5k netto, Genesys 5k netto, ALU, Asseco, BSB 4,5k netto
Jeżeli ktoś ma inne dane, to proszę je podać.
Glory 2016-09-26 11:23:32
To jest wartościowe info...
Dzięki
fgbnfgnf 2016-09-27 19:32:59
Niestety ale w ALU będąc seniorami ja i moi koledzy nie mamy nawet tych 4,5k netto.
jac 2016-09-27 20:13:08
Na CNC nie trzeba wiedzy. Glupoty piszesz
Ciekawski 2016-10-17 10:34:02
Z ciekawosci - gdzie teraz pracujesz?
zzzxxx 2016-10-17 11:18:50
Wybacz, ale nie odpowiem. To jest właśnie to, czego chciałem uniknąć - ile zarabiałeś w ALU, jaki miałeś staż, gdzie teraz pracujesz - wiem, jak mściwe są HRy i management w ALU i nie mam ochoty, żeby wiedzieli kim konkretnie jestem.
Ciekawy 2016-11-17 21:28:45
Jakich technologii mogę spodziewać się jako Java Developer w Nokii (odział Bydgoszcz)? Przede wszystkim, czy firma rozwija się i dąży do korzystania z najnowszych technologii, czy raczej siedzi w starociach?
byly pracownik alu 2016-11-21 15:39:58
zalezy od produktu - srednio 10-15 letnich
Zostaw swoją opinię o Alcatel Lucent - Bydgoszcz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alcatel Lucent