Alcatel Lucent

Bydgoszcz

Opinie o Alcatel Lucent

były pracownik 2017-01-23 11:47
Żeby mieć styczność z nowymi technologiami w ALU? To chyba być sprzątaczką - one używają nowszych technologii niż większość produktów tej firmy...
Pytania 2017-01-23 21:05
@byłypracownik - dzięki za informację. Sugerowałem się opisem ofert pracy, które brzmią obiecująco tj. "Our promises: Working in a high tech environment and with technologies of the future", "We take advantage of the most advanced methodologies and technologies in Agile SW development", czy też "Getting trained and having learning and development opportunities". Czyli marketing górą ;) Sądziłem, że Nokia wymusi stosowanie nowoczesnych rozwiązań, jako że idzie z duchem czasu..
mcool 2017-01-24 06:13
@Pytania - szukasz 1 pracy? Bo widać chyba nie znasz realiów? "Nokia wymusi stosowanie nowoczesnych rozwiązań?" Myślałeś że przyjdzie Nokia i powie: mamy 100 projektów, macie miesiąc na przetrzepanie ich i przepisanie na "nowę technologię" żeby tacy jak @Pytanie dobrze się u nas czuli. W jakim świecie Ty żyjesz? Powodzenia w szukaniu pracy "Tylko w najnowszych technologiach".
Pytania 2017-01-24 10:38
Szukam zmiany, a nie 1 pracy. Znam realia, dlatego wolę się zorientować niż wchodzić 2 razy do tej samej rzeki. Wolę zapytać w środowisku niż tracić swój czas. Zauważ, że nie pisałem nic o starych projektach. Przepisanie x projektów nie jest możliwe z dwóch powodów. Nie przekłada się to na $ i zwyczajny brak czasu. Miałem na myśli nowe projekty, dlatego pytałem się również o 5G. Znam i takich, którzy za wszelką cenę będą siedzieć w starociach, bo "sprawdzone" i nie warto zmieniać jak jest okazja, bo trzeba by się uczyć jeszcze przypadkiem. Tego chciałbym uniknąć. Jeżeli lubisz być okłamywany już na etapie czytania ofert pracy na stronach - to Twój wybór. Widocznie Ci nie robi jak jesteś okłamywany w pracy. Ja wolę szczerość. Jak nie masz wymagań i wszystko Ci jedno - to też Twój wybór. Na szczęście są inne miasta, firmy i każdy znajdzie coś dla siebie.
Pytania 2017-01-24 10:50
I wierz mi, że są firmy, które idą z duchem czasu przy kolejnych projektach. Spójrz chociażby na Allegro. Jeżeli zatrzymałeś się w jakiś swoich "realiach", to nic nie poradzę. Historia już pokazała co się dzieje z firmami, które nie idą z duchem technologii. Nokia nie wstrzeliła się w odpowiednim czasie ze smartfonami i stało się co się stało. Została wygryziona. Teraz naprawiła błąd i chce rozwijać sieć 5G - się chwali.
:) 2017-02-18 14:08
Jako software engineer tutaj raczej nie masz czego szukać, chyba że lubisz grzebać w archaicznych rzeczach i robić utrzymanie.. jak planujesz się zabetonować i zaszyć gdzieś - to spoko, tutaj masz do tego warunki.
Zxc 2017-02-20 22:42
Rozwój w Alu.. To są przeciwstawne słowa.. Managerowie robią wszystko, żeby przyciągnąć ludzi. Łącznie z kłamstwem w żywe oczy. Rzucą ci kiełbasą, a potem będą obiecywać gruszki na wierzbie i tak do czasu, aż się nie zwolisz. Potem przyjmą studentów i ci będą pracować aż do czasu kiedy się nie pokapują gdzie są..
Nick 2017-02-21 09:06
Podobno Nokia ma w tym roku zwolnić 100 osób w Polsce. Ktoś może potwierdzić?
@Nick 2017-02-22 11:05
Potwierdzam
reset 2017-02-22 11:19
Trzeba rozróżnić Nokię, która cały czas była Nokią (Wrocław) oraz Nokię, którą tworzy były Alcatel-Lucent (Bydgoszcz). To naprawdę dwie różne rzeczy i dopóki część osób zarządzających nadal tu będzie, to przez długi czas będzie między nimi spora różnica, m.in. w podejściu do pracowników...
obawiam sie o prace 2017-02-24 11:35
Skad te informacje?? z R&D tez poleca??
Mariano 2017-03-07 22:23
Jakaś cisza przed burzą ... ;-)
yhtyh 2017-03-09 17:02
te 100 osób., Generalnie chodzi o salesy i takie tam

Nic się w firmie nie zmieniło zarobki jak były mizerne tak są dalej...
rpg 2017-04-02 14:14
Dlaczego maja podniesc zarobki skoro pozyskanie pracownika w kujawsko-pomorskim jest inne niz np. w mazowieckim. Powiedz jaki duzy wybor alternatyw innych niz Nokia w Bydgoszczy ma pracownik (Mobica,BSB,Assceco pogramisci. Atos sieciowcy choc nie do konca bo tam nie uzywaja nokiowego sprzetu i czesto ludzie w Atosie sa mniej zaszufladowani). Wiekszosc kumatych ludzi ucieka z Bydgoszczy do Wroclaw, Krakow, 3miasto., Wawa. Skoro nie masz ekspertow, mentorow to nie mozesz brac trudnych , zyskownych projektow, nie ma kto szkolic nowych ludzi. Budynki sa w kiepskim stanie , czesc pusta.
dobydgoszczybedejezdzil 2017-04-02 19:51
A Ty jesteś z tych kumatych czy nie?
Jak ktoś chce, to znajdzie dobrą prace w Bydgoszczy. Atos to nie tylko sieciowcy, poza tym jest jeszcze Genesys, Vivid, Huuuge Games i od niedawna Cybercom. Rynek pracy jest wyczyszczony i trudno znaleźć pracowników, dlatego stawki rosną... Chyba że ktoś siedzi długo w jednym miejscu i liczy na jakieś ochłapy rzucane co kilka lat.
dsfsdf 2017-04-07 21:50
Pierwszą rzeczą, którą należałoby zrobić jest całkowita wymiana managementu związanego z działem HR. A zacząć się powinno od znienawidzonej przez wszystkich ( usunięte przez administratora ).Bez niej NAPRAWDĘ będzie lepiej.
Inżynier 2017-04-08 20:05
Pewnie imię i nazwisko pani z HR zostanie osunięte przez administratora jak to miało miejsce wyżej. Ale i tak wiadomo będzie o kogo chodzi.

Z jednej strony ta pani ma niewdzięczne zadanie a z drugiej strony pytanie czy można to robić lepiej i zgrabniej nie budząc tyle kontrowersji wokół swojej osoby?
annoy 2017-04-19 00:52
Pracowalem ok 5 lat w roznych projektach, byla to moja pierwsza duza firma.

To co moge powiedzieć - sporo sie nauczyłem. Czesc z inzynierow pracujacych w ex. ALU to na prawde mocni zawodnicy. Prowadzenie projektow, mgmt na tle kolejnych firm w ktorych pracowalem wcale nie takie zle. Managerowie skupieni na rozwiazywaniu problemow a nie tworzeniu ich, formalnosci na drugim planie. Reasumujac, w porównaniu do innych firm - ludzie wiedzą co robią. Można coś wynieść.
Co do technologii 2 na 5 projektów całkiem spoko, reszta archeo. Epizod z Atos w którym inżynierami zostaja ludzie po kierunkach w ogóle nie zwiazanych z IT, sprzedawcy cześci samochodowych.. czy przełożeni po pedagogice.. lub tacy 'harcerzykowaci' co zwracaja uwage na wszystko to, co nie jest ważne uświadomił mnie że Alcatel-Lucent było pod w/w względami całkiem OK.

Drugą sprawa jest faktycznie ta poruszana przez tutaj wszstkich powyżej, czyli wynagrodzenie i HR'y.
Co do tego pierwszego - z tego co wiem odrobine sie ruszyło, jednak nie od dziś wiadomo że polityka takich firm nie nadąża za rynkiem. Co do HR - powiem tyle.. generalnie mało przyjemne w obyciu, każdy wie o kogo chodzi. Nie jestem w tym odosobniony i moim zdaniem nie jest przesada pouszanie tego tematu. Normalną sprawa jest ze HR to też 'ludzka' strona korpo, co w tym przypadku totalnie nie jest realizowane. Myśle również że obecna Nokia mocno by mogła skorzystać na odświeżeniu wizerunku i zmianie personalnej.
-_- 2017-04-21 11:14
Od wielu lat pracuję w Nokia vel ALU. Do tej pory myślałem, że to idealny grajdoł dla ludzi bez ambicji. 0 szkoleń, 0 podwyżek (oprócz opisanych wyżej pierdnięć 200 brutto), managerowie interesują się wyłącznie sobą i być może ty swojego, przez rok czasu, możesz nawet nie zobaczyć. Nikt cie tu nie doceni, ani też nie zauważy, tak więc o awansach możesz zapomnieć. No ale przynajmniej masz spokój i nikt nad tobą nie stoi. Tak było... Teraz od czasu Nokii panuje dziwny trend, aby każdy bardziej dochodowy projekt oddać do Indii czy Rumuni. Więc jak dodamy do tych wszystkich wspaniałych zalet, niepewną przyszłość, to mamy pracę idealną. Boże uchowaj przed Pilicką!
Abcdef 2017-04-22 13:31
Powoli zamykaja oddzial.
-_--_--_- 2017-04-27 16:06
Do -_-
Rumun, Bulgar jest obecnie do 20% tanszy tak donosi prasa (brali pod uwagę inz. i specjaliści nie podali co prawda w jakich zawodach). Duze projekty przemyslowe, które nie sa dedykoweane dla UE wypchną np. do Indii. Hindus zrobi to taniej i może szybciej ,z ta sama jakoscia. Projekty dla krajów arabskich zaznacz robic np. w Turcji żeby religia państwa się zgadzala , a z drugiej strony nie ryzykować w jakims dziwnym kraju.
Przy problemach z iloscia projektów wybierane sa lokalizacje tansze. Nikt na sile nie będzie dawal projektów lokalizacji droższej zysk jest ważniejszy. Nikt nie bedzie sciagal sprzętu do preconfiguracji do takiej dziury na mapie jak Bydgoszcz. Oczywiście nie stanie się to w ciągu roku. Wygaszanie pieca w hucie tez troche trwa :)

Szacun dla ALU za wydanie jeszcze przed prawnym przejeciem przez Nokie tyle kasy w Bydgoszcz. Może to w czyms pomoze.
SzczęśliwieJużNieALUowiec 2017-05-07 12:08
No tak, strona firmy jest najbardziej rzetelnym źródłem informacji o firmie ;) Nie wiem jak długo pracowałeś tam, albo czy pracowałeś w ogóle, ale mogę Cię zapewnić, po przepracowaniu Na Pilickiej niemal dekady, że poziom zakłamania bydgoskiego managementu i HRów jest na poziomie przekosmicznym. Jeśli tylko usłyszysz "pracujemy nad tym", to możesz być niemal pewien, że oznacza to "mamy cię w d... i na pewno tego dla Ciebie nie zrobimy, ale próbujemy przeciągać strunę, żebyś zbyt szybko nie odszedł do konkurencji".
PracownikALU 2017-05-09 14:03
Jestem pracownikiem ALU, a w zasadzie już NOKIA od paru lat. Racja że w ALU pod względem rozwoju (szkoleń) i podwyżek nie działo się zbyt wiele (chyba tylko jedna premia ok 1200zł). Od kąd przejmować zaczęła nas NOKIA dostałem już jedną podwyżkę ok 250 zł netto i dwie premie roczne ok 5500 netto. Zarobki na poziomie 4 tys netto. Dodadtkowo Nokia inwestuje w modernizację placówki (kuchnie, chilloutroomy). Luźne godziny pracy, nie ważne czy przyjdziesz na godzine 7 czy na 10, muszą sie zgadzać godziny przepracowane (8 dziennie - wiadomo). Nie ma problemów by brać czasem prace zdalną - nie trzeba się tłumaczyć i mieć udprawiedliwienia. Nie pracowałem ani w Atosie ani Mobice, ale jest sporo osób które z tamtąd wracają i nie maja zbyt dobrych opinii porównując tych pracodawców. Nie będę tu przytaczał cytatów - sam tego nie sprawdzałem. Pozdrawiam
sdcfds 2017-05-09 21:41
4000tys netto tak? Uważasz, że to dobra pensja dla inżyniera ???
Powinieneś mieć ambicje zarabiać co najmniej dwa razy tyle. Tacy jak Ty tylko psują rynek pracy!
alu 2017-05-10 10:12
Faktycznie przyszło kilka osób (nie sporo, pojedyncze osoby) z powrotem z Atosa czy Mobiki. Tylko oni dostali już normanle pieniądze za swoją pracę, a nie 4k netto.
Aluminium 2017-05-10 11:11
"4 000 tys" = 4 000 000 zł, jak dla mnie pensja więcej, niż satysfakcjonująca :) Chyba, że na "stare", czyli obecnie 400 zł, wtedy faktycznie, porażka na całego...
Woj 2017-05-20 16:18
Czy mowa o stronie "nokiabydgoszcz.pl" i zakładce Nokia Bydgoszcz? Dlaczego nie ma SCO i dawnej fabryki w której składa się szafy. Tych działów ma nie być w Bydgoszczy?
progra 2017-05-20 20:22
Szukają tutaj programistów Java? bez doświadczenia , którzy maja projekty. Wykształcenie wyższe informatyczne. Jakie są wymagania? Gdzie można składać papiery?
~admin 2017-05-22 12:57
Masz podaną wyżej stronę nokiabydgoszcz.pl - dlaczego nie zajrzysz tam do działu "Kariera"?

NIeładnie, leniuszku :)
Heniu 2017-05-22 21:57
Bardzo dobrze, Gosiu. :)
gfgfh 2017-05-28 09:45
To mówicie, że w Nokii/ALU zarabiacie tyle co zwykły kafelkarz/murarz/spawacz ?
Kafelkarz 2017-05-28 18:16
Tak, tylko siedzimy przy czystych biurkach, toalety to czysty sedes z papierem i mydlem przy umywalce a nie jestesmy ubrani w brudne, przepocone ciuchy niemyte od miesiecy jak np. kafelkarz.
PracującyGdzieśIndziej 2017-05-29 11:20
Hm, to ja wolę mieć to wszystko, co piszesz i jednocześnie sporo wyższą wypłatę. Czyli pracować gdzieś indziej, niż w Nokii.
NiedoszlyPracownik 2017-05-31 16:54
Chciałem do was aplikować, ale po tym co tu przeczytałem, zrezygnowałem.. Jeżeli zarobkowo stoi się w miejscu cały czas, to lepiej iść gdzieś indziej...
Inżynier 2017-05-31 21:07
Aplikuj śmiało tylko z góry nastaw się tylko na 2-4 letni pobyt. Na pewno się czegoś nauczysz, zdobędziesz nowe doświadczenie.
W dzisiejszych czasach, nie ma miejsc w których spędzi się czas do emerytury.
~admin 2017-06-01 12:01
Zgadzam się z przedmówcą, te gorzkie żale, które można tu przeczytać, wylewane są przez osoby, które zasiedziały się tutaj o 5 czy 10 lat za dużo i narzekają, że u sąsiada trawa bardziej zielona. Owszem, praca jest stabilna, wynagrodzenie też ( podwyżka rzadko kiedy, ale dobra kasa na starcie), warto jednak pomyśleć o zmianie firmy (lub chociaż stanowiska) po kilku latach. Podobno dla ludzi z IT najlepiej jest, gdy w jednej firmie pracują około 3 do 5 lat, bo potem następuje zasiedzenie i potem człowiek budzi się z palcem w d****, że tak naprawdę nie jest atrakcyjny dla innych pracodawców, gdyby chciał zmienić pracę. Pozdro i powodzenia wszystkim :)
Ala 2017-06-01 17:32
Chyba że jesteś pracownikiem z dawnej epoki (telfa, lucent, alcatel-lucent, nokia) przechodząc przez kolejne zmiany firmy dorobiłeś się pensji i stołka to teraz siedzisz spokojnie i orasz młodych i wciskasz im kity o rozwoju , podwyżkach , nowych technologiach. Jedyna opcja na podwyżkę to znalezienie sobie pracy w trakcie trwania projektu (pisania softu).
pytający o pracę 2017-06-08 16:09
Z tym językiem angielskim komunikatywnym jest to ważne? bo niestety słabo włądam
~admin 2017-06-12 11:33
Potrafisz porozmawiać z kimś nawet łamanym angielskim, ale tak, żeby Cię zrozumiał? Jeżeli tak, to aplikuj. Jeżeli nie, to będzie CI trochę ciężko, bo sporo wiadomości jest po angielsku (korporacyjne w większości), a jeżeli w grupie masz osoby anglojęzyczne, to telekonferencje również odbywają się po angielsku. Podczas rozmowy dosłownie "myślisz po angielsku", więc jeżeli w myślach tłumaczysz sobie polskie wyrazy na angielski, to chyba z tej mąki chleba nie będzie... Oczywiście, nie chodzi mi o to, żeby Cię odstraszyć, chcę Ci pomóc stwierdzić, czy dasz radę. Pozdro i powodzenia :)
admin 2017-06-14 09:55
nawet jako programista jest to aż tak ważne?
~admin 2017-06-23 23:35
A jak myślisz, w jakim języku jest zazwyczaj dokumentacja, kompilatory i w ogóle wszystko, z czego będziesz korzystał? Znam ludzi, którzy nawet zarządzanie OpenStackiem przełączają z polskiego na angielski, bo "Orkiestracja" kłuje ich po oczach, a "Orchestration" wygląda znacznie lepiej. Nie do wszystkiego jest polskie tłumaczenie, a nawet, jeśli istnieje, to czasem jest tak tragiczne, że nic się nie da zrozumieć. Angielski jest (według mnie) bardziej ustandaryzowany i jak dobrze się w nim czujesz, to naprawdę będzie Ci łatwiej.
Zonk 2017-06-24 12:27
Chłopie ucz się angielskiego bez tego będziesz zarabiał 2-4 razy mniej i pracował w Januszsoftach
blablabla 2017-07-04 22:10
Bez znajomości angielskiego? Będzie pracował co najwyżej tam gdzie nikt nie chce - za darmo w "komisji socjalnej" hahaha
ki 2017-07-05 16:59
Firma, w której płaci się więcej nowym niż doświadczonym.
Cj 2017-07-12 17:50
Potwierdzam, nowi z mniejszym stażem i miejsza ilością szkoleń, zarabiają więcej od doświadczonych
ds 2017-07-16 15:07
Szczególnie u Andrzeja T. młodzi dostali wysokie stawki jeśli prawdą jest to co sami mówią.
xx 2017-07-19 18:53
A jak kształtują się zarobki osób na stanowisku specjalisty ds. obsługi klienta/Front Office Analyst (j. angielski + włoski/hiszpański/niemiecki/rosyjski)? Będę wdzięczny za informację.
123 2017-07-22 20:21
Nie jest to prawdą. Stawki są bardzo słabe.
hgghjghj 2017-07-24 21:45
Jak można mieć dobrą opinię o firmie, która w taki sposób traktuje starych lojalnych pracowników, którzy karani są niższymi wynagrodzeniami od nowych, za to, że nie odeszli z firmy? Zróbcie coś z tym wreszcie !!!! Wyrównajcie te [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] pensje!!!
ByłyPracownik 2017-07-24 23:16
Zmień pracę - nie ma co walczyć z systemem :)
Zostaw swoją opinię o Alcatel Lucent - Bydgoszcz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alcatel Lucent