Alcatel Lucent

Bydgoszcz

Opinie o Alcatel Lucent

Były pracownik 2016-04-08 20:14
I jak sytuacja w bydgoskim R&D?
Bart 2016-04-10 03:43
Analfabetów tam przyjmują :) ? Tyle mi wystarczy.
kuhbikbu 2016-04-20 17:34
Tak przyjmują tam głównie ( usunięte przez administratora )co to za 4k będą pracować do śmierci.
adm 2016-05-19 11:25
Z tego co wiem od kumpla oni już tu nie szukają ludzi. Na pewno nie w dziale programowania. W końcu ten dział się już całkowicie posypał. Ze względu na ucieczki pracowników i brak jakiejkolwiek ścieżki kariery w tej firmie.
CNC 2016-06-20 12:16
Mam brata programistę, bo Ja nie pracuje jako programista...tylko na obrabiarkach CNC. I muszę z przykrością stwierdzić, że informatycy w ogóle dzisiaj się nie szanują. Sami zniszczyliście sobie rynek i traktuje siebie jak szma...aty .Nie Chcę obrażać was...tylko podnieść. Bo dla mnie jest to przykre.
Mój brat sporo się uczy i uczył aby w ogóle pracować jako programista. Ma 4 lata doświadczenia jako programista C#. Zarobki słabe jak na to wiedzę. 4 tysiące netto podstawowej pensji (plus premie w zależności od projektów). Ja prawie taką samą pensje wyciągam na obrabiarkach CNC.
Gdzie w ogóle nie muszę się uczyć i mieć żadnej wiedzy. Wracam do domu i mam wszystko gdzieś.
Niestety uważam, że informatycy to grupa co się nie ceni i ma bardzo niskie poczucie wartości . Bo znam trochę takich. Nie chcę obrażać ale uważam , że informatycy to grupa naiwniaków, która się dała wrobić w balona.
brfg 2016-06-23 17:59
Właśnie przyszły wieści o podwyżkach w Alcatel Lucent/Nokii. Pierwsze podwyżki od wielu lat... średnio całe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] 3%... po czymś takim jedyna motywacja, to motywacja do zmiany pracy...
gh 2016-06-29 20:15
3% podwyżki? Czyli tak zwane pierdnięcie lucentowe ?
dfv 2016-06-30 07:11
Niezbyt urodziwe dziewczę z tej HRowej....
Nowy 2016-08-09 15:55
Jak można się skontaktować z oddziałem Nokii w Bydgoszczy ?
Troll 2016-08-09 18:23
Można zadzwonić dla przykładu...
Adam 2016-08-16 18:26
Witam,
Jaka jest realna stawka dla Java developer'a w Bydgoszczy?
Mam rok doświadczenia w IT, wykształcenie wyższe (Telekomunikacja).
Czy 6 - 8 tys brutto jest realne czy nie ma opcji?
dcsd 2016-08-20 15:42
Nie jest to realna stawka, tutaj zarobisz 4 - 5 tys brutto
xxxzz 2016-09-06 22:52
Pracuje ktoś jako "Global Welcome Center Analyst"? Jak wygląda praca na tym stanowisku, jak ludzie, zarobki czy ogólnie atmosfera?
zzzxx 2016-09-07 11:21
Atmosfera? W ALU? Donosicielstwo, absolutny brak asertywności polskich managerów, nieustanne kłamstwa managementu na temat przyszłości, podwyżek etc.
xxxzzz 2016-09-08 19:37
No coz :D
A jak zarobki netto? Bo rozumiem ze jak taka atmosfera to jakiejkolwiek szansy na rozwój z tej pozycji nie ma?
zzzxx 2016-09-09 10:45
BYĆ MOŻE coś się poprawi dzięki Nokii, choć nie wierzę, bo musieliby wymienić polskich managerów na wielu poziomach. Kiedyś to był Lucent i połączenie Lucenta z Alcatelem nie zmieniło nic, bo polskie stołki utrzymały swoją obsadę, a tylko dało wymówkę by zamrozić podwyżki na LATA (no bo ciężkie połączenie... wytrzymajcie jeszcze troszkę, niedługo będą!!).

Kłamstwa, kłamstwa i kłamstwa - ciągłe ściemniactwo ze strony managerów. Rozwój? Latami możesz nie trafić na żadne szkolenie, a gdy dodatkowo trafisz do projektu używającego technologii sprzed 10 lat, a takich jest niemało, to jesteś zamrożony. niemal wszyscy z potencjałem już dawno stamtąd odeszli, a bardzo wielu, którzy zostali, to tacy, którzy już po prostu sobie nie dadzą rady gdzie indziej. Są dobrzy w jakimś archeo więc sobie tam grzebią w ciepełku i będą grzebać do emerytury. Gdyby teraz trafili na otwarty rynek pracy okazałoby się, że mimo kilkudziesięciu lat doświadczenia nie reprezentują nic.
fgvfdg 2016-09-12 21:36
W pierwszej kolejności należałoby wyrzucić managerów z HR
rhss 2016-09-15 23:56
Czemu?
@zzzxx
A zarobki?
zzzxx 2016-09-16 10:13
Gdzie indziej zarabiam w tej chwili niemal dwukrotnie więcej niż zarabiałem półtora roku temu w ALU.
lwddxmfd 2016-09-16 10:59
A może ogólnie wyrzucić tych co za długo tu siedzą. Może już czas trochę firmę przewietrzyć. Liczę na Nokię!
Worker 2016-09-16 15:43
Tj ile ?
zzzxxx 2016-09-16 22:14
Nie podaję publicznie informacji o swoich zarobkach.
dsfsdafg 2016-09-19 18:37
A szkoda... Bo post bez kwoty jest absolutnie bezużyteczny...
Pytam z Ciekawości ile zarabia się poza Nokią...
Pozdrawiam
zzzxxx 2016-09-19 19:28
"Bo post bez kwoty jest absolutnie bezużyteczny" - doprawdy? Fakt, że ALU ocenia pracownika i mówi "jesteś naszym zdaniem wart x", a drugi pracodawca bierze tego samego pracownika i mówi "Bez problemu zapłacimy Ci 2x" Twoim zdaniem niczego nie mówi o ALU?
Adi 2016-09-21 11:57
A tak w ogóle dlaczego? Przecież to anonimowy portal...Trochę wiarygodności ucieka z twoich postów - na zasadzie wiem ale nie powiem, jak w jakiejś szkole średniej albo niżej.
Widać w Polsce jak w lesie - zarówno ze strony pracodawców jak i pracowników.
zzzxx 2016-09-21 13:25
Dlatego, że po zestawieniu kilku informacji ktoś z ALU mógłby mnie zidentyfikować, a nie mam na to ochoty. Gdy napiszę ile zarabiam, to padnie pytanie w jakiej dokładnie firmie, ile mam stażu, ile miałem stażu pracując w ALU itp itd.

Moim zdaniem bardzo wiele mówi już informacja, że ALU ocenia, iż pracownik jest wart x, a inna firma ocenia, że ten sam pracownik jest wart 2x. Jakie znaczenie ma konkretna kwota?
Marlon Brandon 2016-09-22 17:00
Ta. Biuro w Bydzi ma z 500 pracowników i jak podasz swój staż to wszyscy będą wiedzieć o kogo chodzi. Bez przesady. Bez obrazy ale aż taki sławny nie jesteś.

Co do procentów to same one nie mają sensu podawania bo jak zarabiałeś 2k i przeskoczyłeś na 4k to nie ma się czym chwalić. A jeśli miałeś 5k i dostałeś 10k to sukces. W obu przypadkach zwiększyłeś zarobki 2x.
zzzxxx 2016-09-22 18:12
"bo jak zarabiałeś 2k i przeskoczyłeś na 4k to nie ma się czym chwalić" - nie rozumiesz, że chwalenie się nie ma tu nic do rzeczy? Serio nie jest istotną informacją, że inni pracodawcy płacą danemu pracownikowi 2 razy więcej niż ALU?

Ale niech już Wam będzie - skoro to tak bardzo wiele zmienia, to przeskoczyłem z 5 na 10. Zadowoleni? Teraz to się nagle stało bardzo wartościową informacją?
intruder 2016-09-22 18:20
Według moich informacji, obecnie wynagrodzenia w Bydgoszczy wyglądają tak:
senior soft eng - Atos, Mobica, Vivid 7,5k netto, Genesys 6,5k netto, ALU, Asseco, BSB 5,5k netto
soft eng - Atos, Mobica. Vivid 5,5k netto, Genesys 5k netto, ALU, Asseco, BSB 4,5k netto
Jeżeli ktoś ma inne dane, to proszę je podać.
Glory 2016-09-26 11:23
To jest wartościowe info...
Dzięki
fgbnfgnf 2016-09-27 19:32
Niestety ale w ALU będąc seniorami ja i moi koledzy nie mamy nawet tych 4,5k netto.
jac 2016-09-27 20:13
Na CNC nie trzeba wiedzy. Glupoty piszesz
Ciekawski 2016-10-17 10:34
Z ciekawosci - gdzie teraz pracujesz?
zzzxxx 2016-10-17 11:18
Wybacz, ale nie odpowiem. To jest właśnie to, czego chciałem uniknąć - ile zarabiałeś w ALU, jaki miałeś staż, gdzie teraz pracujesz - wiem, jak mściwe są HRy i management w ALU i nie mam ochoty, żeby wiedzieli kim konkretnie jestem.
Ciekawy 2016-11-17 21:28
Jakich technologii mogę spodziewać się jako Java Developer w Nokii (odział Bydgoszcz)? Przede wszystkim, czy firma rozwija się i dąży do korzystania z najnowszych technologii, czy raczej siedzi w starociach?
byly pracownik alu 2016-11-21 15:39
zalezy od produktu - srednio 10-15 letnich
Pytania 2017-01-22 23:43
1. Jaka jest różnica między wakatami Java Software Engineer a Software Developer? Oba wymagają znajomości Javy. Na co lepiej składać, aby mieć styczność z nowymi technologami?
2. Czy Bydgoski oddział Nokii będzie jakoś zaangażowany w rozwój najnowszej technologii łączności 5G?
były pracownik 2017-01-23 11:47
Żeby mieć styczność z nowymi technologiami w ALU? To chyba być sprzątaczką - one używają nowszych technologii niż większość produktów tej firmy...
Pytania 2017-01-23 21:05
@byłypracownik - dzięki za informację. Sugerowałem się opisem ofert pracy, które brzmią obiecująco tj. "Our promises: Working in a high tech environment and with technologies of the future", "We take advantage of the most advanced methodologies and technologies in Agile SW development", czy też "Getting trained and having learning and development opportunities". Czyli marketing górą ;) Sądziłem, że Nokia wymusi stosowanie nowoczesnych rozwiązań, jako że idzie z duchem czasu..
mcool 2017-01-24 06:13
@Pytania - szukasz 1 pracy? Bo widać chyba nie znasz realiów? "Nokia wymusi stosowanie nowoczesnych rozwiązań?" Myślałeś że przyjdzie Nokia i powie: mamy 100 projektów, macie miesiąc na przetrzepanie ich i przepisanie na "nowę technologię" żeby tacy jak @Pytanie dobrze się u nas czuli. W jakim świecie Ty żyjesz? Powodzenia w szukaniu pracy "Tylko w najnowszych technologiach".
Pytania 2017-01-24 10:38
Szukam zmiany, a nie 1 pracy. Znam realia, dlatego wolę się zorientować niż wchodzić 2 razy do tej samej rzeki. Wolę zapytać w środowisku niż tracić swój czas. Zauważ, że nie pisałem nic o starych projektach. Przepisanie x projektów nie jest możliwe z dwóch powodów. Nie przekłada się to na $ i zwyczajny brak czasu. Miałem na myśli nowe projekty, dlatego pytałem się również o 5G. Znam i takich, którzy za wszelką cenę będą siedzieć w starociach, bo "sprawdzone" i nie warto zmieniać jak jest okazja, bo trzeba by się uczyć jeszcze przypadkiem. Tego chciałbym uniknąć. Jeżeli lubisz być okłamywany już na etapie czytania ofert pracy na stronach - to Twój wybór. Widocznie Ci nie robi jak jesteś okłamywany w pracy. Ja wolę szczerość. Jak nie masz wymagań i wszystko Ci jedno - to też Twój wybór. Na szczęście są inne miasta, firmy i każdy znajdzie coś dla siebie.
Pytania 2017-01-24 10:50
I wierz mi, że są firmy, które idą z duchem czasu przy kolejnych projektach. Spójrz chociażby na Allegro. Jeżeli zatrzymałeś się w jakiś swoich "realiach", to nic nie poradzę. Historia już pokazała co się dzieje z firmami, które nie idą z duchem technologii. Nokia nie wstrzeliła się w odpowiednim czasie ze smartfonami i stało się co się stało. Została wygryziona. Teraz naprawiła błąd i chce rozwijać sieć 5G - się chwali.
:) 2017-02-18 14:08
Jako software engineer tutaj raczej nie masz czego szukać, chyba że lubisz grzebać w archaicznych rzeczach i robić utrzymanie.. jak planujesz się zabetonować i zaszyć gdzieś - to spoko, tutaj masz do tego warunki.
Zxc 2017-02-20 22:42
Rozwój w Alu.. To są przeciwstawne słowa.. Managerowie robią wszystko, żeby przyciągnąć ludzi. Łącznie z kłamstwem w żywe oczy. Rzucą ci kiełbasą, a potem będą obiecywać gruszki na wierzbie i tak do czasu, aż się nie zwolisz. Potem przyjmą studentów i ci będą pracować aż do czasu kiedy się nie pokapują gdzie są..
Nick 2017-02-21 09:06
Podobno Nokia ma w tym roku zwolnić 100 osób w Polsce. Ktoś może potwierdzić?
@Nick 2017-02-22 11:05
Potwierdzam
reset 2017-02-22 11:19
Trzeba rozróżnić Nokię, która cały czas była Nokią (Wrocław) oraz Nokię, którą tworzy były Alcatel-Lucent (Bydgoszcz). To naprawdę dwie różne rzeczy i dopóki część osób zarządzających nadal tu będzie, to przez długi czas będzie między nimi spora różnica, m.in. w podejściu do pracowników...
obawiam sie o prace 2017-02-24 11:35
Skad te informacje?? z R&D tez poleca??
Mariano 2017-03-07 22:23
Jakaś cisza przed burzą ... ;-)
yhtyh 2017-03-09 17:02
te 100 osób., Generalnie chodzi o salesy i takie tam

Nic się w firmie nie zmieniło zarobki jak były mizerne tak są dalej...
Zostaw swoją opinię o Alcatel Lucent - Bydgoszcz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alcatel Lucent