Opinie o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Alcatel Lucent. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Alcatel Lucent na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Zxc

Rozwój w Alu.. To są przeciwstawne słowa.. Managerowie robią wszystko, żeby przyciągnąć ludzi. Łącznie z kłamstwem w żywe oczy. Rzucą ci kiełbasą, a potem będą obiecywać gruszki na wierzbie i tak do czasu, aż się nie zwolisz. Potem przyjmą studentów i ci będą pracować aż do czasu kiedy się nie pokapują gdzie są..

Jako software engineer tutaj raczej nie masz czego szukać, chyba że lubisz grzebać w archaicznych rzeczach i robić utrzymanie.. jak planujesz się zabetonować i zaszyć gdzieś - to spoko, tutaj masz do tego warunki.

@byłypracownik - dzięki za informację. Sugerowałem się opisem ofert pracy, które brzmią obiecująco tj. "Our promises: Working in a high tech environment and with technologies of the future", "We take advantage of the most advanced methodologies and technologies in Agile SW development", czy też "Getting trained and having learning and development opportunities". Czyli marketing górą ;) Sądziłem, że Nokia wymusi stosowanie nowoczesnych rozwiązań, jako że idzie z duchem czasu..

mcool
@Pytania

@Pytania - szukasz 1 pracy? Bo widać chyba nie znasz realiów? "Nokia wymusi stosowanie nowoczesnych rozwiązań?" Myślałeś że przyjdzie Nokia i powie: mamy 100 projektów, macie miesiąc na przetrzepanie ich i przepisanie na "nowę technologię" żeby tacy jak @Pytanie dobrze się u nas czuli. W jakim świecie Ty żyjesz? Powodzenia w szukaniu pracy "Tylko w najnowszych technologiach".

@mcool

Szukam zmiany, a nie 1 pracy. Znam realia, dlatego wolę się zorientować niż wchodzić 2 razy do tej samej rzeki. Wolę zapytać w środowisku niż tracić swój czas. Zauważ, że nie pisałem nic o starych projektach. Przepisanie x projektów nie jest możliwe z dwóch powodów. Nie przekłada się to na $ i zwyczajny brak czasu. Miałem na myśli nowe projekty, dlatego pytałem się również o 5G. Znam i takich, którzy za wszelką cenę będą siedzieć w starociach, bo "sprawdzone" i nie warto zmieniać jak jest okazja, bo trzeba by się uczyć jeszcze przypadkiem. Tego chciałbym uniknąć. Jeżeli lubisz być okłamywany już na etapie czytania ofert pracy na stronach - to Twój wybór. Widocznie Ci nie robi jak jesteś okłamywany w pracy. Ja wolę szczerość. Jak nie masz wymagań i wszystko Ci jedno - to też Twój wybór. Na szczęście są inne miasta, firmy i każdy znajdzie coś dla siebie.

@mcool

I wierz mi, że są firmy, które idą z duchem czasu przy kolejnych projektach. Spójrz chociażby na Allegro. Jeżeli zatrzymałeś się w jakiś swoich "realiach", to nic nie poradzę. Historia już pokazała co się dzieje z firmami, które nie idą z duchem technologii. Nokia nie wstrzeliła się w odpowiednim czasie ze smartfonami i stało się co się stało. Została wygryziona. Teraz naprawiła błąd i chce rozwijać sieć 5G - się chwali.

1. Jaka jest różnica między wakatami Java Software Engineer a Software Developer? Oba wymagają znajomości Javy. Na co lepiej składać, aby mieć styczność z nowymi technologami? 2. Czy Bydgoski oddział Nokii będzie jakoś zaangażowany w rozwój najnowszej technologii łączności 5G?

@Pytania

Żeby mieć styczność z nowymi technologiami w ALU? To chyba być sprzątaczką - one używają nowszych technologii niż większość produktów tej firmy...

Inżynier Oprogramowania

Zazwyczaj w rekrutacji biorą udział 2 lub 3 osoby (oprócz kandydata) - manager oraz 1 lub 2 inżynierów. Rozmowa jest prowadzona najpierw po polsku, a potem po angielsku, aby sprawdzić czy kandydat zna język. Czasami też dostaje się fragment technicznego tekstu do przetłumaczenia (np. o macierzach dyskowych, o serwerach, konfiguracji, etc). Pytania sprawdzające wiedzę ograniczają się do wyciągnięcia od kandydata informacji o sieciach IP, protokołach TCP, UDP, SNMP, o konkretnych językach programowania i ich funkcjonalnościach, dostępnych bibliotekach, itp. Generalnie sprawdzane jest to co kandydat napisał w CV. Jeśli napisał nieprawdę, to od razu jest skreślony (tak, bywają tacy co ściemniają w CV). Następnie przychodzi czas na rozwiązanie tzw. "problemu". Problem może być różny w zależności od stanowiska na które się aplikuje. Chodzi w nim o to aby sprawdzić czy kandydat potrafi myśleć i nawet jeśli nie zna rozwiązania, to czy potrafi iść w jego kierunku analizując różne warianty. Najgorsze co może być, to gdy kandydat powie "nie wiem" i dopuści temat. Wielkim plusem jest znajomość Linuxa (konsola). Kompletnie nie ma znaczenia czy ktoś zna się na hardware czy też nie. Mogłeś nigdy nie rozkręcać komputera, a będziesz przyjęty jeśli potrafisz dobrze programować.

Pytania są różne: - optymalizacja prostego algorytmu (są różne), - określenie jak dany kod zadziała, - naprawienie błędu w kodzie, - co się stanie gdy... i tutaj podany scenariusz, - obliczenie czasu odpowiedzi serwera, - co to jest DNS, do czego służy, - jak działa TCP/IP, - co to jest maska podsieci, jak się liczy, - protokoły TCP, UDP, jak działają, czym się różnią, - podany jest opis funkcjonalności i pytanie - jak byś to przetestował.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
byly pracownik alu

zalezy od produktu - srednio 10-15 letnich

Ciekawy

Jakich technologii mogę spodziewać się jako Java Developer w Nokii (odział Bydgoszcz)? Przede wszystkim, czy firma rozwija się i dąży do korzystania z najnowszych technologii, czy raczej siedzi w starociach?

fgbnfgnf

Niestety ale w ALU będąc seniorami ja i moi koledzy nie mamy nawet tych 4,5k netto.

intruder

Według moich informacji, obecnie wynagrodzenia w Bydgoszczy wyglądają tak: senior soft eng - Atos, Mobica, Vivid 7,5k netto, Genesys 6,5k netto, ALU, Asseco, BSB 5,5k netto soft eng - Atos, Mobica. Vivid 5,5k netto, Genesys 5k netto, ALU, Asseco, BSB 4,5k netto Jeżeli ktoś ma inne dane, to proszę je podać.

Glory
@intruder

To jest wartościowe info... Dzięki

Marlon Brandon

Ta. Biuro w Bydzi ma z 500 pracowników i jak podasz swój staż to wszyscy będą wiedzieć o kogo chodzi. Bez przesady. Bez obrazy ale aż taki sławny nie jesteś. Co do procentów to same one nie mają sensu podawania bo jak zarabiałeś 2k i przeskoczyłeś na 4k to nie ma się czym chwalić. A jeśli miałeś 5k i dostałeś 10k to sukces. W obu przypadkach zwiększyłeś zarobki 2x.

@Marlon Brandon

"bo jak zarabiałeś 2k i przeskoczyłeś na 4k to nie ma się czym chwalić" - nie rozumiesz, że chwalenie się nie ma tu nic do rzeczy? Serio nie jest istotną informacją, że inni pracodawcy płacą danemu pracownikowi 2 razy więcej niż ALU? Ale niech już Wam będzie - skoro to tak bardzo wiele zmienia, to przeskoczyłem z 5 na 10. Zadowoleni? Teraz to się nagle stało bardzo wartościową informacją?

Ciekawski
@zzzxxx

Z ciekawosci - gdzie teraz pracujesz?

@Ciekawski

Wybacz, ale nie odpowiem. To jest właśnie to, czego chciałem uniknąć - ile zarabiałeś w ALU, jaki miałeś staż, gdzie teraz pracujesz - wiem, jak mściwe są HRy i management w ALU i nie mam ochoty, żeby wiedzieli kim konkretnie jestem.

fgvfdg

W pierwszej kolejności należałoby wyrzucić managerów z HR

rhss
@fgvfdg

Czemu? @zzzxx A zarobki?

@rhss

Gdzie indziej zarabiam w tej chwili niemal dwukrotnie więcej niż zarabiałem półtora roku temu w ALU.

lwddxmfd
@fgvfdg

A może ogólnie wyrzucić tych co za długo tu siedzą. Może już czas trochę firmę przewietrzyć. Liczę na Nokię!

Worker
@zzzxx

Tj ile ?

@Worker

Nie podaję publicznie informacji o swoich zarobkach.

dsfsdafg
@zzzxxx

A szkoda... Bo post bez kwoty jest absolutnie bezużyteczny... Pytam z Ciekawości ile zarabia się poza Nokią... Pozdrawiam

@dsfsdafg

"Bo post bez kwoty jest absolutnie bezużyteczny" - doprawdy? Fakt, że ALU ocenia pracownika i mówi "jesteś naszym zdaniem wart x", a drugi pracodawca bierze tego samego pracownika i mówi "Bez problemu zapłacimy Ci 2x" Twoim zdaniem niczego nie mówi o ALU?

Adi
@zzzxxx

A tak w ogóle dlaczego? Przecież to anonimowy portal...Trochę wiarygodności ucieka z twoich postów - na zasadzie wiem ale nie powiem, jak w jakiejś szkole średniej albo niżej. Widać w Polsce jak w lesie - zarówno ze strony pracodawców jak i pracowników.

@Adi

Dlatego, że po zestawieniu kilku informacji ktoś z ALU mógłby mnie zidentyfikować, a nie mam na to ochoty. Gdy napiszę ile zarabiam, to padnie pytanie w jakiej dokładnie firmie, ile mam stażu, ile miałem stażu pracując w ALU itp itd. Moim zdaniem bardzo wiele mówi już informacja, że ALU ocenia, iż pracownik jest wart x, a inna firma ocenia, że ten sam pracownik jest wart 2x. Jakie znaczenie ma konkretna kwota?

xxxzz

Pracuje ktoś jako "Global Welcome Center Analyst"? Jak wygląda praca na tym stanowisku, jak ludzie, zarobki czy ogólnie atmosfera?

@xxxzz

Atmosfera? W ALU? Donosicielstwo, absolutny brak asertywności polskich managerów, nieustanne kłamstwa managementu na temat przyszłości, podwyżek etc.

xxxzzz
@zzzxx

No coz :D A jak zarobki netto? Bo rozumiem ze jak taka atmosfera to jakiejkolwiek szansy na rozwój z tej pozycji nie ma?

@xxxzzz

BYĆ MOŻE coś się poprawi dzięki Nokii, choć nie wierzę, bo musieliby wymienić polskich managerów na wielu poziomach. Kiedyś to był Lucent i połączenie Lucenta z Alcatelem nie zmieniło nic, bo polskie stołki utrzymały swoją obsadę, a tylko dało wymówkę by zamrozić podwyżki na LATA (no bo ciężkie połączenie... wytrzymajcie jeszcze troszkę, niedługo będą!!). Kłamstwa, kłamstwa i kłamstwa - ciągłe ściemniactwo ze strony managerów. Rozwój? Latami możesz nie trafić na żadne szkolenie, a gdy dodatkowo trafisz do projektu używającego technologii sprzed 10 lat, a takich jest niemało, to jesteś zamrożony. niemal wszyscy z potencjałem już dawno stamtąd odeszli, a bardzo wielu, którzy zostali, to tacy, którzy już po prostu sobie nie dadzą rady gdzie indziej. Są dobrzy w jakimś archeo więc sobie tam grzebią w ciepełku i będą grzebać do emerytury. Gdyby teraz trafili na otwarty rynek pracy okazałoby się, że mimo kilkudziesięciu lat doświadczenia nie reprezentują nic.

dcsd

Nie jest to realna stawka, tutaj zarobisz 4 - 5 tys brutto

Witam, Jaka jest realna stawka dla Java developer'a w Bydgoszczy? Mam rok doświadczenia w IT, wykształcenie wyższe (Telekomunikacja). Czy 6 - 8 tys brutto jest realne czy nie ma opcji?

Jak można się skontaktować z oddziałem Nokii w Bydgoszczy ?

Troll
@Nowy

Można zadzwonić dla przykładu...

dfv

Niezbyt urodziwe dziewczę z tej HRowej....

gh

3% podwyżki? Czyli tak zwane pierdnięcie lucentowe ?

brfg

Właśnie przyszły wieści o podwyżkach w Alcatel Lucent/Nokii. Pierwsze podwyżki od wielu lat... średnio całe (usunięte przez administratora) 3%... po czymś takim jedyna motywacja, to motywacja do zmiany pracy...

CNC

Mam brata programistę, bo Ja nie pracuje jako programista...tylko na obrabiarkach CNC. I muszę z przykrością stwierdzić, że informatycy w ogóle dzisiaj się nie szanują. Sami zniszczyliście sobie rynek i traktuje siebie jak szma...aty .Nie Chcę obrażać was...tylko podnieść. Bo dla mnie jest to przykre. Mój brat sporo się uczy i uczył aby w ogóle pracować jako programista. Ma 4 lata doświadczenia jako programista C#. Zarobki słabe jak na to wiedzę. 4 tysiące netto podstawowej pensji (plus premie w zależności od projektów). Ja prawie taką samą pensje wyciągam na obrabiarkach CNC. Gdzie w ogóle nie muszę się uczyć i mieć żadnej wiedzy. Wracam do domu i mam wszystko gdzieś. Niestety uważam, że informatycy to grupa co się nie ceni i ma bardzo niskie poczucie wartości . Bo znam trochę takich. Nie chcę obrażać ale uważam , że informatycy to grupa naiwniaków, która się dała wrobić w balona.

adm

Z tego co wiem od kumpla oni już tu nie szukają ludzi. Na pewno nie w dziale programowania. W końcu ten dział się już całkowicie posypał. Ze względu na ucieczki pracowników i brak jakiejkolwiek ścieżki kariery w tej firmie.

kuhbikbu

Tak przyjmują tam głównie (usunięte przez administratora)co to za 4k będą pracować do śmierci.

Zostaw merytoryczną opinię o Alcatel Lucent - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Alcatel Lucent?

Zobacz opinie na temat firmy Alcatel Lucent tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alcatel Lucent?

Kandydaci do pracy w Alcatel Lucent napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alcatel Lucent