Opinie o AIUT Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AIUT Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w AIUT Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AIUT Sp. z o.o. w Gliwice

Arek

Żal porażka i dno. Jak komus sie podoba zapierdziel od dzwona do dzwona to spoko. Ale brygadzista elektrykow na segro do mecaluxu to kretyn.. pusci na glosniku jakies napierdzielanie i powie ze masz pracowac w rytm muzyki. Jedyny plus ze jak sie przyjdzie a 5 to mozna wysjc o 13. Nie chcesz delegacji? Kierowniczek JB i tak cie wysle a jak ci sie nie podoba to won. I nie pyskuj bo jak sie odezwiesz to same problemy. I to za jakies 2200 na miesiac. Najgorsza firma w jakiej pracowalem.

lol
@Arek

Chyba Ci się firmy pomyliły gościu :P

Beata
@lol

Każdy może mieć inne zdanie - nawet jeśli mowa o tym samym pracodawcy. Ale Tobie praca w AIUT chyba odpowiada. To może powiedziałabyś, jak mniej więcej przedstawiają się tam zarobki pracowników? Byłabym bardzo wdzięczna za takie informacje!

Kita
@Arek

Arku, to co robiłeś wcześniej nie nazywało się pracą, więc ładnie proszę nie obrażaj porządnych ludzi.

karton

Siema a ja polecam prace w AIUT. To moja chyba 6 czy 7 praca w życiu i jest mi tutaj dobrze chociaż na początku nie było lekko :) Mam super przełożonych, praca jest interesujaca, zarobki nie są jakieś mega dobre ale też nie słabe. Moje starania zostaly docenione i dostalem podwyzke, perspektywa awansu tez jak najbardziej jest. Firma oferuje pakiet medyczny po 2 i 5 latach pakiet sie rozszerza i kosztuje kilka zl :), do tego pracodawca daje ok 200zl na obiady w firmie, pakiet benefit zawsze jest na jakies wyjscie do kina i umowa jest okej bo od razu pod firme a nie jakies agencje :) Takze nie wiem czy warto az tak psy wieszac na AIUT :)

@karton

Umowa o pracę, o której piszesz jest bardzo ważna i jeśli jest stabilna daje poczucie bezpieczeństwa. Fajnie, że jesteś zadowolony z zatrudnienia. Twoja opinia będzie dobrą rekomendacją dla nowych pracowników. Opisałeś dość sporo benefitów.Czy także są premie za dobre wyniki, które mogą podwyższyć podstawę pensji? Możesz o tym napisać?

Krzysztof Jarzyna
@karton

200 zł to bardzo dobra kasa, słyszałem, że dodaje też choinkę o zapachu kokosowym do auta oraz oponę do stara. Takie drobne to dla jakichś nieudaczników, widać jeszcze ktoś dał się nabrać.

@Krzysztof Jarzyna

Widzę, że Tobie niekoniecznie podobają się dodatki, które oferuje ten pracodawca. Mógłbyś napisać nam coś o atmosferze, która panuje w tej firmie? Poza wynagrodzeniem jest to kolejny ważny punkt zadowolenia z pracy w danym miejscu, dlatego chętnie dowiem się czegoś na ten temat.

Karton
@Krzysztof Jarzyna

Jak Ci nie odpowiada dofinansowanie pracodawcy do posiłków to z niego nie korzystaj tak samo jak z systemu benefit i prywatnej opieki zdrowotnej, ubezpiecznia ;). Dobrze że ty nie jestes nieudacznikiem i zarabiasz dobre pieniążki. Pochwal się, wszyscy będziemy ci bić brawo.

Karton
@Jakub

Wszystko zależy od działu, to duża firma.

ACTA2

Tam wystarczy znac jobstarted i juz robia z ciebie majstra. Potem do domku 6 osobowego z grzybem na scianie i prycza z kocem zebys nie umarzl w zimie wystawiajac aree wczesniej.

Alicja
@ACTA2

Jak rozumiem - warunki zakwaterowania oferowane przez AIUT - delikatnie mówiąc - nie spełniły Twoich oczekiwań. Poruszyłeś ważną tu kwestię, ale przy okazji mógłbyś poruszyć i te inne, ściśle związane z ogólnymi warunkami zatrudnienia, jakie zapewnia ten pracodawca. Czy macie tam zapewniony dostęp do bezpłatnej opieki medycznej? Jest to ważny aspekt, dlatego Cię o to pytam.

Kieras
@Alicja

Skoro tak bardzo potrzeba tej opieki medycznej to musza zatrudniac samych chorych ludzi

Alicja
@Kieras

Nie bardzo rozumiem, dlaczego taki właśnie wniosek wysunąłeś z mojej wypowiedzi. Pytam o opiekę medyczną, bo to ważny aspekt związany z pracą - wiele firm zapewnia takie udogodnienie swoim pracownikiem, więc pewnie warto to wiedzieć, zastanawiając się nad podjęciem pracy.

@Alicja

Ta cala (usunięte przez administratora)i jej podobni to są jakieś boty czy prawdziwi ludzie?

Jakub

Zapewniam Cię, że na forum nie piszą boty tylko prawdziwi ludzie, którzy szukają informacji o warunkach zatrudnienia w firmie Aiut lub chcą podzielić się swoim doświadczeniem zdobytym podczas pracy. Skoro wypowiadasz się tym wątku może mógłbyś też dodać swoją opinię o firmie i aktualnych ofertach rekrutacyjnych. Zachęcam Cię do tego.

Gumiś

Witam! Może mi ktoś coś powiedzieć o pracy na stanowisku Specjalista ds. wsparcia technicznego W tym tygodniu mam rozmowę i jestem zainteresowany jak to wszystko wygląda w praktyce. 1. Czy nie jest to poprostu call center? 2. Jak wyglądają zarobki oczywiście na rękę i czy są jakieś dodatki itp.? 3. Czy są realne możliwosci rozwoju i awansu? 4. Praca zmianowa? Jak wygląda sprawa z weekendaami? Pozdrawiam

Rozmowa z kierownikiem działu jakości. Zapamiętałam tego pana jako nierozgarniętego, jeśli chodzi o kulturę siedzenia, bo rozwalał się jakby w knajpie siedział. Natomiast w kwestii pyt., nie orientowałam się, w którym momencie zadawał pyt., bo mówił tak jakby mu się nie chciało, a wręcz deprymowal mnie swoim nieprofesjonalnym podejściem. Nie omówił nawet warunków płacowych. Następnie był test rysunku tech., z użyciem suwmiarki manualnej, a po teście, nie skomentował jak mi poszło. (Wychodząc z firmy, byłam rozczarowana i zażenowana). Po kilku dniach dostałam maila z podziękowaniem za udział w procesie rekrutacji. PS. Na poniższe pyt. odp, iż poziom rozmowy był słaby.

Bez konkretów dotyczących doświadczenia

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Gumiś

Chcialem sie ugryzc w jezyk ale odpisze Ci bo madrze mowisz. Jestem programista z 30 letnim doswiadczeniem i pracuje za granica. W tym roku bylem juz dwa razy w Chinach , Meksyku i Brazylii. Moja firma wysyla mnie samego na uruchomienia bo jest taniej niz wyslac kilku ludzi. W efekcie mlodzi u mnie w firmie boja sie tknac czegokolwiek i nie maja tzw. doswiadczenia bojowego. Zaleta dla mnie jest ze zarabiam na tyle ze mysle za rok przejsc w stan spoczynku - dlugo tego i tak bym nie pociagnal. Mam 50 lat a wszedzie na montazach to przedszkole. Srednia wieku w Chinach na montazu byla 25lat. Zarabiam wiecej niz napisales - pracuje w niemieckiej firmie. Sa firmy ktore dobrze szkola mlodych i nie zaluja na wyplaty dla nich na montazach. Mlodzi austriacy mowili ze samych dodatkow za pol roku montazu w chinach maja 70tys Euro.

Dobry czlowiek

Swieta racja. Ten slaski monopol psujacy rynek robi w zasadzie tylko na spawalniach. Proste to jak budowa cepa. Zwykly technik robi takie rzeczy zagranica. Bylem kiedys pracownikiem w jednej z wyzej wymienionych firm. Zatrudniaja swiezakow , ale to w zasadzie malo powiedziane... Czasami bywalo, ze przychodzily bardzo slabe intelektualnie osoby. Mowilo im sie setki razy jak maja robic i nic nie potrafily zakumac. Tak naprawde promowali takie osoby. Roznice w pensjach starszego pracownika i swiezaka byly niewielkie. Firmy takie maja filozofie, ze jeden , ewentualnie dwoch ograrnie temat, a reszta byc moze cos podpatrzy... Rotacje sa ogromne. Srednio co 2-3 lata zeruja sie liczniki w takich firmach. Nie polecam, bo mozna sie tylko garba nabawic od 300h pracy w miesiacu. Uciekac za granice, bo tu to niewolnictwo... W tym kraju i tak niedlugo bedzie Wenezuela +, wiec szkoda Waszego czasu i zdrowia... Pozdrawiam wszystkich.

Polski Mercedes

Ludzie, o czym wy piszecie? jak ktoś chce szukać szczęścia i wielkich pieniędzy za granicą to nikt nie broni. Świeżo po studiach młody jeżdżąc na projekty dostaje grubo ponad to, o czym tu mowa, a do tego zdobywa doświadczenie. Za moich czasów trzeba było wielu godzin potu i ciężkiej pracy, żeby na siebie zarobić, teraz mają całkiem dobrze w takich firmach jak ta. Swoją drogą dziwi mnie koledzy, że mając taką sielankę u siebie wciąż macie tyle jadu...Może wykupcie jakiś turnus wypoczynkowy za te swoje grube euro z Niemiec i odpocznijcie od tych "projektów dla Mercedesa"?;)

Post skasowany przez Aiuta

Takie firmy jak Simtech, Aiut, Swiss czy Propoint psuja rynek. Zatrudniają swiezakow zaraz po studiach i mamią ich świetlaną przyszłością i wielkimi pieniędzmi. W praktyce te firmy biorą proste projekty, wysyłają na nie niedoświadczonych ludzi na zasadzie, ze jakoś dadzą sobie rade. Do wszystkich młodych automatykow/robotykow- czy spotkaliście kiedyś specalistow z 30 letnim stażem w takich firmach z ogromna wiedza? Nie? Myślicie, ze ich nie ma? Sa- ale pracują za 20 -30 tys zl brutto miesięcznie i więcej. W polskich firmach ich nie spotkacie bo polskie firmy takich nie zatrudniają. Tu czeka was tylko strata czasu i nerwów. Niemieckie, szwedzkie czy norweskie firmy płaca bardzo godne pieniądze i nie wyzyskują ludzi. Wystarczy nauczyć się języka i starać już w trakcie studiów o praktyki a po ukończeniu uczelni przedłużyć współpracę. Tu siedzieć to szkoda życia...

Aniol Stróż
@Post skasowany przez Aiuta

Post powyżej zapoczątkował ta konwersacje. Posty Nicka i Dobrego człowieka są na niego odpowiedzią. Jeśli Aiut będzie kasować posty będą publikowane ponownie do upadłego. Pozdrawiam

NoNieMoge

Ale z was są trole ;) Anioł i Nicki i jeszcze jeden zuch od x czasu nabijacie te same monotematyczne i niestety często kłamliwe i obraźliwe wpisy na 3-4 forach firm automatyki... Ktoś was opłacił ? Czy sami to wszytsko wymyślacie i lajkujecie se posty ? Jest opcja wpisu że macie dowody na swoje gadanie, sprobowaliście tego

Gosc

Aiut tak slabo placi na dziale elektrycznym ze nawet pracownicy z Ukrainy gardza ta praca. Wymagania wysokie a zarobki mocno ponizej sredniej w danym zawodzie

Robert

Firma AIUT specjalizuje się w automatyzacji, robotyzacji i telemetrii. Zapewnia kompletne rozwiązania do automatyzacji, sterowania procesami i zarządzania produkcją i innowacyjne zautomatyzowane i zrobotyzowane stacje i linie produkcyjne. Pojawiło się u nich kilka ofert pracy na stanowiska: inżyniera automatyk-robotyk, specjalisty do spraw rekrutacji, testera i specjalisty do spraw wsparcia technicznego. Czy ktoś z użytkowników forum szukał w tej firmie zatrudnienia i mógłby przybliżyć przebieg rozmowy kwalifikacyjnej?

Maciey

Szkoda że w XXI wieku dalej nikt nie patrzy na atmosferę w firmie, a wystarczyło by trochę zmienić podejście do pracownika, zrobić kilka szkoleń dla przełożonych. No tak to kosztuje, a na AIUT to już za dużo.

Byly pracownik

Mam tam za soba pare lat na telemetrii. W sumie nie polecam. Jak ktos jest kumaty i wejdzie w szeregi tych (usunięte przez administratora) Atmosfera jest slaba, jedno wielkie obgadywanie. Jedyne czego sie mozna nauczyc to zlych nawykow. Plusem sa elastyczne godziny pracy i to ze mozna sie obijac, poza tym praca jest lekka. Jak ktos nie ma ambicji i jest fałszywy to praca dla niego.

giermek
@Byly pracownik

Hej, możesz podać kontakt do siebie? Szukam podobnej pracy i chciałbym się coś więcej dowiedzieć.

Miron

HR
@Miron

Drogi Mironie, wszystkie aktualne ogłoszenia możesz znaleźć na stronie http://aiut.com/pl/praca. Co do samego przygotowania do rozmowy, koniecznie zabierz ze sobą uśmiech i nie stresuj się :)

Tele
@Miron

I nie pytaj o konto AB bo wylecisz z hukiem

asdfew
@Tele

Co to jest to konto AB?

taki maly myk
@asdfew

dowiesz sie jak podpisze umowe

Może firma nie jest idealna ale czy pracownicy są? Mam poważne wątpliwość!!

Stefan
@Adam

Adam co mosz na myśli mówiąc czy pracownicy są poważni?? A ty jesteś poważny jak naprzyklad rozmowy rekrutacyjne prowadzisz?

Ble

Takich ewenementów z kontem AB również nie ma

Stefan

Podpowiedcie czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Może coś więcej się dowiem?

HR
@Stefan

Oczywiście, firma prowadzi obecnie procesy rekrutacyjne na różne stanowiska. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie: http://aiut.com/pl/praca oraz do aplikacji.

Forteca
@HR

Aplikacja to jest w Biedronce / Lidlu / Rossmanie W aiucie jest KONTO AB Miłego.

Czyli podsumowując: pracuję tu za darmo (otóż nie!), mój szef i zespół są do bani (cóż, znowu nietrafione, bo atmosfera jest tu wyjątkowo przyjazna, a szef bezproblemowy i pomocny), wszyscy krzywo na siebie patrzą (hahahaha! gwarantuję, że przeciwnie), firma to nieocieplony garaż (hmm.. Życzę wszystkim tak komfortowych warunków i ładnych budynków)... I pewnie od kilku lat ja i kilkaset osób siedzimy tu, bo nas zmuszają;)) To moja 3 firma, brakuje mi tylko szkoleń, reszta bez zarzutu

Siedzicie tu, bo nie macie innej opcji....

Edyta

@Ostatni Mohikanin Drogi Użytkowniku, napisałeś, że firma nie wypłaca pieniędzy za nadgodziny przy końcu współpracy. Rozumiem, że ta sytuacja dotknęła bezpośrednio Ciebie, tak? Czy mógłbyś zatem przybliżyć jej szczegóły? Czy próbowałeś w tej kwestii rozmawiać bezpośrednio z firmą AIUT? Jeśli tak, to z jakim efektem? Będę Ci wdzięczna za przedstawienie większej ilości informacji.

zadowolony

Tak narzekacie na te firme, a jest to firma, która jak każda inna posiada wady i zalety. Z mojego punktu widzenia wydaje mi sie, że do najgorszych nie należy. Są firmy gorsze. Uwierzcie. Dla osób początkujących firma bardzo solidna. Można zarobić. A to, że trzeba się narobić? No nic za darmo nie ma. Jeśli chce się do czegoś dojść to na początku trzeba się pomęczyć. A ta firma naprawdę umożliwia dalszy rozwój. Ja polecam. I pozdrawiam wszystkich AIUTowiczów ;-)

Edyta

@;), a jak Ty oceniasz tego pracodawcę? Co sądzisz o warunkach zatrudnienia w AIUT? Jaki typ umowy został Tobie zaoferowany? Jaka atmosfera panuje w firmie? Wypowiedzi na temat pracodawcy z różnej perspektywy są pomocne dla osób zastanawiających się nad pracą w niej.

@Edyta

Wam w tym GoWorku się naprawdę nudzi...

nick
@anonymous

To nie z Gowork'u tylko jakiś sfrustrowana(y) Edyta z aiuta usiłuje zakyrwać informacje o koncie AB i przez to już po nocach nie śpi.

Edyta

Jak aktualnie prezentuje się sytuacja w AIUT? Czy warunki zatrudnienia uległy zmianie? Czy pracodawca docenia swoich pracowników poprzez dodatkowe profity na przykład w postaci dofinansowania do karty sportowej? A może oferuje osobom zatrudnionym w firmie pakiet socjalny?

Pracuś
@Edyta

Akurat AIUT ma fajne benefity. Co miesiąc dofinansowanie 180 zł do stołówki, którą mamy na miejscu. Każdy z niej korzysta. Do tego MyBenefit, Medicover i angielski dla osób, które go potrzebują w pracy. Atmosfera pracy też jest fajna, więc nic więcej nie trzeba :) mi się pracuje bardzo dobrze...

;)

Wszyscy tylko potraficie narzekać, a chyba nie wiecie jak może wyglądać praca w innych firmach. Ja przeszedłem z dużo gorszej i bardzo sobie chwalę.

Studenciak

Akurat w Aiut prawie wszystkie praktyki i staże dla studentów i absolwentów są płatne, więc nie wiem o czym mówisz pisząc o darmowej pracy. Szczerze polecam każdej osobie, która chce rozpocząć swoją karierę w ambitnej firmie. Można się wiele nauczyć i nie jest to wolontariat. Ja sam nauczyłem się sporo podczas takiej 3miesiecznej praktyki i wielu kolegów też sobie chwali.

Zostaw merytoryczną opinię o AIUT Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w AIUT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AIUT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIUT Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIUT Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AIUT Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIUT Sp. z o.o.