Opinie o Airbus Poland w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Airbus Poland. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Airbus Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Airbus Poland w Warszawa

Gdzie diabeł ???? mówi dobranoc

Po kilku latach pracy Stawka około 15 zł /h W zasadzie do 15 to jeszcze brakuje ???? To i tak niezłe osiągnięcie bo było wyrównanie płac Przychodzi nowa osoba i ma 18zl/h To jest absurd. A tak naprawdę jest mleczarzem :) Napewno dużo wie o lotnictwie. Pewnie gdzieś leciał samolotem na all inclusive do Bułgarii czy też Turcji. Skoro tak firma chce mieć fachowców to czemu nie inwestuje w pracowników. Gdzie są szkolenia? Gdzie są certyfikaty? Ludzie pracują po kilkanaście lat a nie mają żadnych uprawnień nic kompletnie nic. To są wszyscy ludzie z doświadczeniem. A traktowani jesteśmy tak ludzie dopiero co przyjęci do pracy. To niech Ci wszyscy fachofcy co są teraz zatrudnieni wezmą w rękę procesy, instrukcje i niech nadgonią te opóźnienia. Przecież Orlik czeka. Skrzydło, PROA napewno samo się złoży, Sekcja 13,Central Box. Co go uszczelniają Mistrzowie bez uprawnień. Z całym szacunkiem ale pracownik fizyczny w tej firmie nie jest traktowany zbyt serio. Dostajemy nadgodziny i to jest formą zarabiania pieniędzy 250h przepracowanych to i wypłata jest niezła. Ciekawe czy w biurach też tak wszyscy chętnie siedzą. Nadgodzinami nie załatwimy nic. Nadgodziny to powinno być zło konieczne. A może w ramach podwyżek wprowadzimy się wszyscy do mieszkań spółki? A co jedni mogą to i reszta załogi również. Jak równość to równość. Może w końcu PIP się dopatrzy że za tą samą pracę jest to samo wynagrodzenie. Strajk w tej firmie spadł jak grom z jasnego nieba. W końcu i Zeus się wkórwił. Niech się zakończy pomyślnie dla całej załogi. A szczególnie dla tych co walczą o lepsze jutro.

Justyna
@Gdzie diabeł ???? mówi dobranoc

Jestem świadoma tego, że możesz być trochę zdenerwowany zaistniałą sytuacją, ale proszę, żebyś starał się wypowiadać kulturalnie. Nie da się ukryć, iż masz sporo do zarzucenia temu pracodawcy. Może wobec tego warto byłoby udać się bezpośrednio do Dyrektora firmy EADS PZL Warszawa- Okęcie i po prostu porozmawiać o oczekiwaniach. Czy jako pracownik myślałeś kiedykolwiek o tym? Serdecznie zachęcam Cie do dalszej dyskusji.

Pracownicy
@Justyna

Jeśli dałoby się jeszcze z prezesem porozmawiać...? Próby trwają od 8 dni. Ponad 200 osób chce z nim porozmawiać...

Na wesoło
@Justyna

(usunięte przez administratora)lecz się, z całym szacunkiem do Ciebie. Pracownik produkcji ma pójść do (usunięte przez administratora), który podpisuje nawet teraz każde wypowiedzenie bez skrupułów?????????????????????????????????.

Www
@Gdzie diabeł ???? mówi dobranoc

Do tych 15pln jest stażowe, szkodliwe, 20%premi 30% wyrobienia i robi sie 25zl/h

@Www

Jakie stażowe na początku? Haha dobre. Wyrobienie 30% też każdy ma? Co wy tam w HR nie wymyślicie..

Ryba
@Www

Nie ośmieszaj się. O jakim wyrobieniu mówisz? 30% - taka jest w regulaminie możliwość ale kto je ma? Przy takim zarządzaniu, braku materiałów, detali itp.? Średnio około 18% ... takie są realia. Premia 20% - to też regulamin natomiast dzieli ją przełożony z różnym skutkiem. Stażowe... dla rozpoczynającego pracę to 0%. Szkodliwe?... chodź na halę i popracuj, wyjdź za tego biurka w klimatyzowanym pokoju.

BARDZO DOBRZE PROSPERUJĄCĄ FIRMA. Tylko na jednym z wydziałów w miesiącu maj 9 pracowników z firmy zewnętrznej kosztowało firmę blisko 68 tys. €, z czego niemal 17 tys. € to ich nadgodziny. Efekt ich pracy to braki i częste HNC. Nikt nie zwraca im uwagi mimo, że robią co chcą. W dodatku pracownicy wewnętrzni mają ich nadzorować, szkolić i poprawiać ich źle wykonywaną pracę, zamiast skupiać się na swoich zadaniach. Kolejny przykład to osoba dyrektora uzdrowiciela zakładu, który miał postawić nasz zakład na nogi. Dobrze to on prowadzi jedynie "swój zakład", bo świadczy usługi jako firma zewnętrzna. W 11 miesięcy zarobił ponad 450 tys. PLN! Rozumiem, że wszyscy doceniają jak wiele dobrego dla naszej firmy zrobił. Pani dyrektor HR na kontraktach 6-miesiecznych, każdy kontrakt to około 50 tys. PLN do firmy zewnętrznej. Oczywiście co miesiąc dostaje jeszce normalne wynagrodzenie, ponieważ jest pracownikiem naszej firmy. Pracowników produkcji mniej niż "białych kołnierzyków". Liczba dyrektorów, menadżerów, szefów... blisko 150. NIE DZIWIĘ SIĘ, ŻE CZĘŚĆ ZAŁOGI, KTÓRA WIDZI I ROZUMIE SYTUACJĘ ZAREAGOWAŁA. BRAWO! Niestety spora część ludzi ma tam za dobrze i nie ma w sobie na tyle człowieczeństwa, żeby wesprzeć tych, na których ciągle się żeruje. W tej firmie za 1 zł niektórzy są gotowi zrobić wszystko a jakiekolwiek zdrowe relacje międzyludzkie nie istnieją.

T.

Cała prawda o Airbus Poland! (usunięte przez administratora)

Amen
@T.

33 osoby weszły pod ten adres. Większość logowań to adresy IP z naszych komputerów firmowych. Dział HR chyba się nudzi, skoro takie brednie ty wypisuje. Pozdrawiam.

Padre

Witam Dostałem telefon z tej firmy że potrzebują na stanowisko MONTERA WIĄZEK ELEKTRYCZNYCH Jak wygląda praca na tym stanowisku? Jakie pieniążki jestem w stanie zarobić? Jaka umowa na początek ?

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Pracownik bcw

Ukrainki w biedrze zarabiaja lepiej.

Jaki w tej firmie dodatek za warunki szkodliwe?

skorpion

Jestem byłym pracownikiem.Mam wielki szacunek dla firmy ,pana Skorskiego i pani Grażynki .dzięki nim mam godziwą emeryturę.Przykro patrzeć co tam się dzieje jak brakło ludzi kompetentnych. W chaosie wszyscy tracą. Pozdrawiam załogę i proponuję chwilę zadumy.

!

Wiązki jak Wam nie wstyd. Brawo nieliczni z tego wydziału, ktorzy mieli odwage podjąć się strajku. Serio.. jesteście aż tak stlamszeni, zastraszeni. Zdajecie sobie sprawe ze zasuwacie na korzysci nie swoje, a tego jednego człowieka za szyba? Teraz co Wam zostalo? Wzrok w podloge, a szaampana pije tylko jeden. Brawo.

....
@!

Jak na razie to że strajku nici... Tylko strajkujący liżący (usunięte przez administratora) I mowoecy"może tej premi za czerwiec kierownik nie zabiera?" Żenada, a tacy byli pewni siebie.... A w ramach strajku na konsoli grali

'
@!

Przepraszam. Zapomniałem. Wy nie macie wstydu.

Filip

Witam, Mam rok doświadczenia jako blacharz i dostałem propozycję pracy właśnie na takie stanowisko za (moim zdaniem) całkiem konkretną kwotę. Można powiedzieć że jak u zachodniego sąsiada, tyle że na własnym podwórku. Ogólnie miła rozmowa, też zdziwiłem się że odezwali się w ciągu tygodnia. Pakiet pozapłacowych się zgadza z opisem na stronie itd. Chciałbym tylko zapytać czy faktycznie ścieżka kariery z szeregowca na mistrza musi trwać min rok? Dość długo moim zdaniem. Dziękuję za pomoc

:B
@Filip

W obecnej sytuacji w jakiej jest zakład to może zostaniesz mistrzem po 1 dniu jak lubisz wchodzić komuś w zaciemnione miejsce na 4 litery. Powodzenia.

@:B

Aż tak źle? Z drugiej strony można się pewnie wybić u przełożonych?

OPBG
@Filip

Filip ty wiesz ile blacharz lotniczy zarabia na zachodzie? Masz rok doświadczenia jako blacharz, pewnie umiesz zmienić błotnik w rowerze. Chcesz być mistrzem po kilku miesiącach pracy? W sumie patrząc na umiejętności obecnych (nie wszystkich) to całkiem możliwe. Zapraszamy, to będzie ciekawe doświadczenie.

@OPBG

Wiem ile zarabia bo mam znajomych, którzy akurat tym się trudnią za granicą i dlatego też zdecydowałem się na ten zawód. A to, że dostałem atrakcyjna ofertę nie oznacza potrzeby wyjazdu. Dzięki za pomoc :)

Potencjalny pracownik
@Filip

Z ciekawości.. jaka wg Pana to ta dobra pensja podstawowa? Bo każdy ma inny próg wymagań, a też się wybieram na rozmowę.

@Potencjalny pracownik

Tego akurat powiedzieć nie wypada ale sądząc po tym, że też się Pan zastanawia to zapewne również dobra stawka.

Kijawy

Pewnie 3 tyś na rękę dają i Pan zadowolony

@Filip

Masz znajomych i wybrałeś ten zawód. Powiedz Filip gdzie ty teraz pracujesz i co robisz? ????

@Filip

Nie wierzę że dostałeś więcej niż 4000 ZŁ NA ZACHODZIE ZA TYLE TO NA ZASIŁKU SIEDZĄ I NAPEWNO BLACHARZE ZARABIAJĄ 4 RAZY WIĘCEJ

opbg

chyba już nie aktualne bo blacharnie zamykają - takie chodzą słuchy

@opbg

Heh z tym zamykanie to już słychać od jakiegoś czasu. Jak zamkną to już wogole części nie będzie

pierdistolek

co o 12:00 ważniejsza fotunia na FB była ważniejsza jak usiąść do stołu i próbować dość do kompromisu dwóch krzykaczy robi wam papkę z mózgu a strajkujący idą jak barany na rzeź

Na wesoło
@pierdistolek

Pajacyk, bukiet, beret barowy. (usunięte przez administratora) Ci się pali nierobie, bo musisz CV pisać i szukać pracy. Niestety masz tu za dobrze darmozjadzie.

Ehh

Prawda jest taka, że z tym strajkiem czy też bez ten zakład idzie na dno. Trzyma się pracowników, którzy nic nie potrafią/nie nadają się. Doświadczeni pracownicy odchodzą i nic się im nie oferuje. No i co im się dziwić skoro ten człowiek, który robi dobrą robotę i zna się na robocie ma mniejszą stawke jak nowo przyjęty(który na początku genereuje więcej strat niż zysku). Czy to nie jest patologia?

PaniePilocieDZIURAwSamolocie

Jak (bodajże) 2 lata temu nastał ten cały Manolo (czy jak temu Hiszpanowi jest) wiedziałem że to jest gwóźdź do trumny tego zakładu, całe szczęście od razu zacząłem szukać innej pracy i teraz mogę być na szczęście obserwatorem a nie uczestnikiem tego cyrku jaki się tam wyprawia. Pensje pracowników warsztatowych nawet z żądaną podwyżką 150-500zł to i tak śmiech na sali w porównaniu z rynkiem pracy (nawet nie lotniczym). Licząc na chłodno na podwyżki pracodawca musiałby wydać więcej ok 100k-200k zł/m-c z budżetu firmy. Dla takiego przedsiębiorstwa to są grosze bo i tak zaraz więcej wydadzą na kary związane z niewywiązaniem się z kontraktów ( Orlik ciągnie w dół cały zakład). Hiszpanom w delegacji trzeba zapłacić, bo za darmo pracować tu nie przyjechali (podejrzewam że mają ok 15-25 euro na godzinę + dieta). Powodzenia w strajku. Ps. przed tym "burdelem" fajnie się tam pracowało. Pozdrawiam skrzydło!

Konstruktor

Jak można uparcie stać i nie dać komuś 300zl Brutto podwyżki od 6 lat. Ci ludzie na prawdę chcą tam pracować bo ja już bym po roku lub dwóch z tamtąd uciekł... Może jak kilka wydziałów upadnie i zmienią zarządzających to zaczną budować coś lepszego. Pozdrawiam

4 dni strajku. Ponad 200 osób. Każdy pracownik pracuje 8 godzin. Firma dziennie traci po około ponad 1700 godzin. Strajk trwa 4 dzień czyli coś około 7000 godzin. Co z tym robią? NIC! Skoro nic nie robią to znaczy, że mają pieniądze! Bo pozwalają sobie na wstrzymanie opóźnionej już i tak produkcji. Moim zdaniem ludzie powinni strajkować. Niech te syreny itp im się śnią po nocach. Walczcie o swoje.

Desperat
@.

W poniedziałek strajkujemy dalej. Albo wygramy MY albo nikt. Strajk trzeba zaostrzyć bo jesteśmy zbyt spokojni. Trąbki i syrena jak widać nic nie da. Przede wszystkim powinno się pogonić Gądasa, Wasilewska no i prezia. To najwięksi szkodnicy w tej firmie. WON !!!

Zakupy

Cześć, jakies opinie o dziale zakupów?Warto aplikowac?Jaka panuje atmosfera no i oczywiscie jakie są zarobki w zakupach?

@Zakupy

Jak lubisz robić wszystko za kogoś to bardzo polecam tą firme.

ex monter
@Zakupy

Jeśli chcesz skrócić sobie życie o dekadę lub dwie to TAK aplikuj. Poważnie - omijaj szerokim łukiem firmę a ten dział w szczególności. Możesz nie wierzyć i samemu sprawdzić - tylko później nie mów że nie wiedziałeś/aś o tym. Dziś mówili w radiu że strajk się tam zaczął - wnioski wyciągnij samemu/a.

Gowork user

Ocena na goworku mówi sama za siebie - 2/5(co i tak jest za dużo). Omijajcie ten zakład szerokim łukiem. Strajk świadczy też o tym, że raczej kolorowo tam nie jest. Raczej jest źle, a być może będzie jeszcze gorzej. Póki ludzie zarządzający tym bałaganem nie przejżą na oczy nic tam się nie zmieni, a z tego co się zapowiada oni mają pracowników gdzieś i nic nie zamierzają konkretnego robić. U nich pieniądz się zgadza więc po co coś mieliby robić?

Witam.Ile zarabia się na Dziale Wiązek Elektrycznym, po okresie próbnym?.Dziękuję i pozdrawiam .Pracownik.

Na produkcji zarabia się śmieszne pieniądze. Wynikiem tego jest ciągła rotacja na tym stanowisku. Ogólnie dział wiązek elektrycznych to jedna wielka katastrofa. Pracowałem jako technolog i stanowczo odradzam ten dział, ciągłe problemy wynikające z fatalnej współpracy z Hiszpanami, bardzo dużo żmudnej pracy wynikiem czego było bardzo niskie wynagrodzenie. Jeśli tylko ma się ambicje i chęć jakiegokolwiek rozwoju, nie wspominając o zarobkach to należy omijać tę firmę SZEROKIM łukiem.

Markus Aurelius

A konkretnie, jaka konkretnie kwota netto/brutto składa się na to "bardzo niskie wynagrodzenie" oraz "śmieszne pieniądze"? Zdajesz sobie sprawę, że dopóki nie napiszesz wprost, to Twoja opinia nie jest wiele warta, bo brak punktu odniesienia do zarobków.

Lol
@Markus Aurelius

14pln brutto na wiązkach. Plus wyrobienie i nadgodziny to może 3 z przodu zobaczysz raz na 3 miesiące. Strajk się szykuje bo Hiszpanie w wuja lecą, nic konkretnego kierownik ani zarząd nie mówią. Z Polaków robią Chiny Europy. Grożą przeniesieniem produkcji do innych krajów, czyli firma ma splajtować a resztki skupią i sprzedadzą.

Jak wygląda atmosfera w pracy i kwestia szkoleń w firmie? Czy ścieżka rozwoju, awansu, podwyżki jest jasna?

Aleksander
@Marta

Jesteś zainteresowana pracą w EADS PZL Warszawa- Okęcie? Jakie stanowisko Cię interesuje? Obecnie firma szuka specjalisty do spraw inżynierii zakupów, blacharza i specjalisty do spraw systemu jakości i audytów. Oferują atrakcyjne wynagrodzenie dofinansowania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz pakiet benefitów pozapłacowych takich jak właśnie szkolenia, o które pytasz. Firma daje możliwość ugruntowania doświadczenia, więc rozwój zawodowy pracownika jest ważny dla pracodawcy. Jeżeli będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej, napisz jak przebiegała.

@Aleksander

Co to oznacza dla pana Atrakcyjne wynagrodzenie ?

zasłużony były
@Aleksander

atrakcyjne wynagrodzenie - dotyczy tylko wazeliniarzy i konfidentów dofinansowania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - tylko jeśli spełnisz szereg wymogów które zmieniają się jak w kalejdoskopie pakiet benefitów pozapłacowych takich jak właśnie szkolenia - tj już kpina totalna, no chyba że chodzi o szkolenia przez pracowników którzy odchodzą z firmy i/lub już są na wypowiedzeniu to wtedy jak najbardziej zgadza się Firma daje możliwość ugruntowania doświadczenia - już po kilku dniach będziesz wiedział/a że wpakowałeś/aś się w prawdziwe "rojst" więc rozwój zawodowy pracownika jest ważny dla pracodawcy - dajcie spokój, jaki rozwój ? ludzi którzy mają jakąkolwiek wiedzę pozbywają się w ciągu ostatniego roku non-stop. Reasumując: ta firma jest przeznaczona do likwidacji a te pozorne działania ("zatrudnienia") mają tylko ludziom zamydlić oczy. Zapytajcie się tych znienawidzonych tu słoików z Mielca - odział/zakład czy wydział bo do końca to nie wiadomo co to jest , sprzedają ciemnemu typowi z wyrokami. A wogóle to Marty już też nie ma na pokładzie, więc o czym my tu mówimy.

wróżka
@Marta

Daj spokój dno i wodorosty, to jest jedna z gorszych firm tej branży w regionie..... prezes tylko na zdjęciach ładnie wychodzi i wykonuje pozorne działania, nie ma odwagi mówić prawdy pracownikom a każdy widzi co się dzieje... Brak kontraktów na horyzoncie wróży tej firmie rychły upadek , a powodem jest brak jakiegokolwiek doświadczenia/obycia osób za nie odpowiadających (osoby z kilkunastomiesiecznym stażem w dziale programów (wczesniej pracujące na innych stanowiskach kompletnie nie zwiazanych z tym co teraz robią) nie mają pojęcia o biznesie dlatego nikt poważny z branży nie traktuje ich poważnie. Jednym słowem firma to zaplecze taniej siły roboczej (czytaj chińczyki) dla Airbusa który rzuca im ochłapy (kontrakty) których inne firmy nawet by się nie podjęły....

Student
@wróżka

Czyli zapewne kasa też nie najlepsza skoro zatrudniają ludzi bez doświadczenia na tak kluczowe stanowiska.. na jakie zarobki można liczyć w takim dziale, który jest odpowiedzialny za kontrakty i jak sie z nimi można skontaktować/wysłać CV? Chodzi mi o płatny staż oraz przyszłościowe zarobki na etacie.

@Student

Co ciekawe, w ogłoszeniach na Pracuj.pl zawsze wymagają dużego doświadczenia, angielskiego A/B, wykształcenia wyższego, tzn widać, że szukają dobrych specjalistów wg treści ogłoszenia, po czym oferują im to, cyt: "Stabilne zatrudnienie w organizacji produkcyjnej działającej w oparciu o system zarządzania jakością oraz metodologię Lean. Wynagrodzenie podstawowe, dofinansowania z ZFSŚ oraz pakiet benefitów pozapłacowych (standard rynkowy i kilka innych, np. miejsce parkingowe na terenie firmy po okresie próbnym, dofinansowanie do wakacji). Pracę blisko produkcji i bezpośredni wpływ na procesy produkcyjne i okołoprodukcyjne. Możliwość ugruntowania doświadczenia w firmie, która jest liderem branży. I oczywiście bezcenną dumę i splendor :)". Jest to cytat z oferty na pracownika kontroli jakości na produkcji. Co mi się rzuca w oczy od razu to brak premii - wspominają tylko o zasadniczym oraz mnóstwie dodatków, które zapewne obniżają podstawę (no bo pracodawca się dokłada, już to słyszałem). Poza tym "miejsce parkingowe na terenie firmy po okresie próbnym" - to jakaś kpina z pracownika. W benefitach oferują, że będę miał gdzie pod firmą zaparkować i dopiero po okresie próbnym, hehe. Rozumiem, że wcześniej radź sobie sam człowieku i nie obchodzi nas co zrobisz. Znam firmy, które tak postępują, to jest wredne i nie polecam godzić się na to. Raz tak miałem, przez rok czasu dojeżdżałem do pracy spod Wawy do centrum (35 km), gdzie jako jedyny (nowy pracownik - także po roku byłem wciąż nowy wg ich kategorii) nie mogłem zaparkować na miejscu pod firmą, a 20 innych pracowników zmotoryzowanych mogło. Pytałem wielokrotnie o miejsce dla mnie, ale zawsze mi odmawiano, mimo że ceniono moją pracę - firma nie chciała wykupywać dodatkowych miejsc na parkingu firmowym. W efekcie musiałem przyjeżdżać do pracy godzinę przed otwarciem, żeby znaleźć jakieś wolne miejsce w promieniu pół kilometra, bo jak przyjeżdżałem przed otwarciem to wszystkie dostępne publiczne były już zajęte. Porażka, uciekłem stamtąd, bo i w innych kwestiach widać było w tej firmie ociężałość. Tutaj na Okęciu zdają się myśleć podobnie, dlatego odpuszczam sobie aplikowanie.

@Student

"jak sie z nimi można skontaktować/wysłać CV?" - odpowiedzią na to pytanie jest, na Pracuj.pl widzisz ofertę, odpowiadasz na nią. Względnie wchodzisz na stronę pracodawcy i znajdujesz maila i wysyłasz cv na ogólny, z adnotacją że do działu rekrutacji :).

Ponoć się strajk szykuje końcem lutego u nich ? Wie ktoś coś więcej ?

Jaki
@Zainteresowany

Wiadomo tylko że firmę będzie reprezentowała dziewczynka aż z 2 miesięcznym stażem w tym zakładzie ha ha ha

@Jaki

Jak wyglądają place na start 4 tyś?

Kazek

Firma w której najlepiej wyciągnąć jak najwięcej dla siebie w postaci doświadczenia i uciekać dalej. Dla młodego pracownika nie mają nic do zaoferowania. Nauczyć się roboty i uciekać gdzie to docenią. Pracowałem 1,5 roku i nic. Pozdrawiam pasjonatów lotnictwa!

Zostaw merytoryczną opinię o Airbus Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Airbus Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Airbus Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Airbus Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Airbus Poland?

Kandydaci do pracy w Airbus Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Airbus Poland