EADS PZL Warszawa- Okęcie S.A.

Opinie o EADS PZL Warszawa- Okęcie S.A.

prezes 2012-08-04 19:15:54
Co prawda to prawda
niedawno myślałem ze bede szczytował dostałem 30 gr brutto podwyżki.......
Ta firma to totalna porażka ekonomiczna
Za duża ilość zbytecznych gryzipiórków kierowników pomocników kierowników, asystentów i pomocnikow asystentów .
pracownik jest poniżany i traktowany jak zlo konieczne, ale gdyby nie to zło to ta banda niemiała by co jeśc.
Darmowe wycieczki na niżej niewiadome szkolenia sa normą.
Na to są pieniądze!!!!!!! Szkoda że ich niema na podwyżki dla pracowników FIZYCZNYCH!!!!!!
A co do wycieczek to najwiekszy zakładowy apstynent robi (usunięte przez administratora)!!! Sam sączy a ma pretensje do innych,trzeba dawać przyklad!
hym 2012-08-29 15:23:04
A dużo tam dziewczyn pracuje? Bo z reguły gdzie jest dużo kobiet to i nieporozumień sporo
Bambo 2012-11-12 14:11:50
Kiedyś pracowałam w tym zakładzie i niestety nic sie nie zmieniło, a chyba jest jeszcze gorzej. Po przeczytaniu wpisów jeden wniosek sie nasuwa - dalej zatrudniane są panienki niedouczone, nie mające pojęcia o pracy , doświadczeni pracownicy pracują za marne grosze, dziwne miejsce
broda 2013-03-25 20:28:59
Mam zaproszenia na rozmowę o pracę na stanowisko mistrza, ale czytając wasze wypowiedzi na temat firmy chyba zrezygnuję.
miszcz 2013-04-15 16:26:14
ha ha ha! na mistrza rekrutują tylko wewnętrznie! Palant.
Fi2x 2013-06-26 20:11:40
Pracowałem w PZL przez krótki okres czasu i muszę powiedzieć, że początkowo było miło, ale jak tylko pokazałem, że potrafię i jestem chętny do pracy, to menago zaczął dowalać mi ostro roboty - a później straszył wpisem w świadectwie pracy, że byłem niekompetentny. Ogólnie praca była dobra, zarobki - niewysokie, ale na wynajem mieszkania i życie w wawie wystarczało. Podwyżka też była i to już po pierwszej umowie - 15%.
W takich firmach najwięcej problemu jest z ludźmi, jeśli potrafisz się czasem wyłączyć, żeby nie słuchać głupot i zagryźć z czasu zęby żeby coś dokończyć, to dasz radę.
Było też paru bardzo dobrych współpracowników, takich co zauważali niedociągnięcia i potrafili się z nich razem ze mną śmiać, np. technolodzy z blachy, albo pan od liczenia nitów :)

A co do jednego z przedmówców, to (usunięte przez administratora) - pierwsza klasa :) aż miło było popatrzeć jak przychodziły próbując coś załatwić (próbując - bo kompetencji to nawet do zakupu tonera do kopiarki brakło).
lysy 2013-06-30 20:31:30
właśnie tak dzisiaj szkoły uczą ekonomii i zarządzania.Podobnie jak szkoły medyczne uczą naciągania pacjęta a nie leczenia
napalony 2013-07-10 14:11:02
Dopiero zaczalem robote ktore to te(usunięte przez administratora)? :))))))))) gdzie je mozna spotkac?
napalony 2013-07-11 12:02:50
Poki jest mozliwosc nadgodzin to ok finansowo,gorzej jak zrobia 2zmiany i brak mozliwosci dorobienia....
bleee 2013-07-17 21:02:45
Na początek ok. 11zł. brutto + dodatek szkodliwy (wysokość zależy od grupy, grupa - od stanowiska). Po pierwszym miesiącu dochodzi premia motywacyjna. W następnym dochodzi premia wydajnościowa (nie na każdym wydziale chłopaki dostają). Na początku można liczyć na 1600 - 1800 zł netto bez nadgodzin.
bebe 2013-07-29 12:30:42
wykwalifikowany pracownik z dużą ilością certyfikatów i uprawnien- tyrając po godzinach może wyciągnąć nawet ponad 5000.
Technolog, ale fachowiec , nie młodzieniec , który nawet nie wie jak samolot zbudowany jest może miec koło 4000 nie pracując po godzinach.
długoletni pracownik 2013-09-10 08:58:33
Bez znajomości nic nie dają - TRZEBA ZAROBIĆ . Ale jak masz znajomości i po znajomości jesteś zatrudniony - to masz więcej niż ludzie po 40 latach pracy . pozdro
lotnik 2013-09-17 15:13:01
A w jaki sposób można się tam dostać ?
Napalony 2013-09-27 14:20:37
No i zrobili 2 zmiany,(usunięte przez administratora)...z biura sie co chwile pałętają z nowymi (usunięte przez administratora) pomyslami i dyktuja jak mamy robic,ŻENADA
ciekawski 2013-09-28 13:05:26
a na którym wydziale te dwie zmiany
chujcinaimie 2013-12-13 16:18:52
EADS PZL wielka porażka... banda [usunięte przez moderatora] na kierowniczych stanowiskach...[usunięte przez moderatora]
Andrzej 2013-12-28 09:00:51
Zgadzam się z opinią o kolesiostwie , bez znajomości zarobki beznadziejne .
gość 2014-02-19 12:24:37
pracuję już długo a ostatnnie wypłaty to 1.500zł
kaja 2014-06-03 18:06:48
wiecie czy dziewczyny do pracy też biorą czy nie? konkretnie interesuje mnie stanowisko menedżera ds. logistyki, bo widzę, że jest taka oferta, macie rozeznanie w tym temacie? z góry dzięki za informacje!
Aga 2014-10-10 23:57:35
Dziewczyny też biorą, szczególnie do działu zakupów, generalnie do biura. No i do pracy przy wiązkach, ale to chyba Cię nie interesuje. ;)
gość 2014-12-10 20:30:33
Nie polecam. Jeżeli chodzi o zarobki- ostatnimi czasy się podniosły, ale jakim kosztem, zwykły pracownik już w połowie roku ma przekroczony doposzczalny limit nadgodzin... powszechne łamanie praw pracowników i wszechobecny moobing
B 2014-12-23 13:40:46
Witam, w lutym kończę studia inżynierskie na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Chciałem się spytać czy jest możliwość odbycia w EADS czegoś w rodzaju stażu i pogodzenia tego ze studiami magisterskimi (dziennymi) w obszarze projektowania albo w jakimkolwiek innym? I nie chodzi mi o zarabianie pieniędzy tylko o zdobycie doświadczenia. Jeżeli tak to gdzie szukać informacji? Na stronie internetowej jest tylko podany numer do działu HR, żadnych informacji o rekrutacji itp. Czy najlepiej przejść się do siedziby firmy i spytać?
Pracownik 2015-01-15 14:12:22
Witam wszystkich zainteresowanych,
3000 netto na stanowisku specjalisty to absolutne maksimum.
Na skromne zycie dla jednej osoby w
Warszawie powinno wystarczyc.
Atmosfera w pracy bardzo dobra.
Mozliwosci rozwoju zerowe.
Mozliwosci podwyzek zerowe.
Mozliwosc awansowania zerowa.
Praca na zasadzie focal point a reszta cos tam dopowiada.
Polecam na 2 lata maksymalnie.
Martel 2015-01-27 09:17:45
Witam, czy ktoś jest zorientowany, czy obecnie potrzebują do pracy dziewczyny nie musi to być praca biurowa, jeśli tak to w jaki sposób można się tam dostać -ponieważ na stronie airbus są tylko znikome oferty i to tylko na frezera itp.
Martel 2015-01-27 14:46:09
Zapytując o pracę w tej firmie mam również na myśli że jest to jedna z większych firm lepiej prosperujących na rynku, która zatrudnia dużą ilość osób i zapewne warunki zatrudnienia są możliwe i bardziej stabilne, a o to w dzisiejszych czasach raczej trudno i to że oferty pracy są podane na różnych stronach to wiem tylko że umowy są raczej "śmieciowe"- a skoro jest to tak duża firma to może są jakieś zatrudnienia niekoniecznie widoczne dla osób z zewnątrz, bo wiadomo jak to w firmach czasami ktoś odchodzi i są wolne wakaty, więc może ktoś coś doradzi z góry dzięki za odpowiedź :)
gość 2015-02-25 11:36:10
praca na maxa ciekawa jak ktoś lubi pomajsterkować i patrzeć jak coś z niczego powstaję...sprzętu coraz więcej a i hangary juz nie straszą komuną..a jak lubisz samoloty to na przerwie możesz podejść prawię pod płytę lotniska ...i to koniec dobrych rzeczy na temat tej firmy...mianowicie jak masz rodzinę albo mieszkasz sam wynajmując kawalerkę na końcu świata -----zdechniesz z głodu...pensje są żenujące są w ogóle nieadekwatne do wykonywanej pracy...no chyba że spędzisz cały miesiąc w pracy od rana do nocy to może zarobisz 3500zł ale czy warto się zarzynać ? mało tego ---pracownicy są szanowani tak że się odechciewa tam przychodzić ...na każdym kroku pani menago mówi Ci że na Twoje miejsce jest 100 osób za bramą po trzech latach pracy...nikt się z Tobą tam nie liczy , czy masz odebrać dziecko z przedszkola czy kogoś z rodziny odbierasz ze szpitala nikogo to nie obchodzi , nawet była sytuacja że przełożony chciał numer telefonu do teścia pracownika żeby zweryfikować czy aby na pewno teść nie może odebrać wnuka z przedszkola...na niektórych działach był problem z urlopami i częsty tekst "czy nie możesz wziąć urlopu we wrześniu" piszę tu o pracownikach sumiennych nie chodzących na L4 co dwa miesiące i o niespóźniających się notorycznie...wydawałoby się że starasz się być dobrym pracownikiem po czym spóźniasz się pierwszy raz i odbijasz kartę MINUTĘ po czasie i dostajesz reprymendę i jest wielkie halo...inaczej sprawa się ma z ludźmi hmmmm lubiącymi informować szefostwo o wszystkim co się dzieje (mówię o najzwyczajniejszych kapustach) oni mają życie w miarę dobre i nawet dostają jakieś pensję znośne...była też sytuacja gdzie majster krzyczał do nowego lidera że dostał koszulke po to żeby kablować na innych mało motywujące a raczej destrukcyjne działanie powodują obniżenie chęci a morale spadają do zera ...jeszcze do niedawna były jakieś premie świąteczne i inne dodatki ...w tym momencie już tego nie ma ...sumując jeżeli mieszkasz z rodzicami nie masz dziewczyny i nie dorzucasz się do jedzenia spróbuj ...w każdym innym wypadku się nie opłaca ...jeżeli można tak pisać bo chyba jak Cię traktują jak śmiecia do tyrania w weekend świątki piątki to nie jest w porządku !
Gość 2015-03-02 12:30:10
Wyzysk totalny,nikt kto ma rodzine nie powinien tam pracowac,bo albo wczesniej czy pozniej sie rozwiedzie albo zona w koncu pojdzie do kogos kto bedzie mial dla niej czas. Liderzy w wiekszosci kable i dwulicowcy. Pensje jak juz ktos wspomnial-nieadekwatne do wykonywanej pracy,w ciezkich warunkach i szkodliwych.Pozornie dobra atmosfera jest sztuczna,idziesz razem na piwo a pare dni pozniej slyszysz ze ktos obrabia ci tyleczek. Duzo kolesiostwa,jak kablujesz to masz lepiej i lepsze profity. Czy warto tu pracowac? dla nienadajacych sie do niczego ludzi tak,lub zahukanych i ktorych sytuacja zyciowa zmusza do jakiejkolwiek roboty,dla szanujacych swoje umiejetnosci,swoj czas i przede wszystkim swoja rodzine- odradzam!!!
staz3lata 2015-04-28 13:32:18
Mobing, mobing, mobing....praca niby od 6 do 14, ale przynajmniej 2 razy w msc nadgodziny, ale nie wtedy kiedy ty zglaszasz ze mozesz zostac, tylko przychodza do Ciebie tego samego dnia o 13 i informuja ze zostajesz, a jak nie to strasza ze obetna premie itd.wiec zostajesz, nawet jak miales cos pilnego do zrobienia.Kasa masakryczna, jak chcesz normalnie zarobic to musisz siedziec caly msc po 12 h zeby zarobic z 3500.......siedze tu bo nie mam innej perspektywy.
lolek 2015-04-29 22:15:34
czyli tak jak wszędzie w tej POlsce! Czas nowobogackich jeszcze nie przeminął! Liczę się tylko ja i teraz a reszta niech sobie radzi! Niby taki katolicki kraj a człowiek człowiekowi wrogiem! Kasa Kasa Kasa Wyscig szczurów trwa! Tylko popatrzeć na rządzących! Układ goni układ i brak odpowiedzialności! Ehhh
Andrzej 2015-05-13 20:38:29
Ja tam kiedyś pracowałem, ale pod nazwą WSK PZL Warszawa - Okęcie, ale widzę, że wiele się tam zmieniło, nawet strona. Pracowałem tam na galwanizerni
Ciekawska 2015-07-09 14:14:44
Czy ktoś mi może powiedzieć czy to prawda, ze w tym roku wszyscy z produkcji wiazek maja urlop w tym samym czasie tzn-ostatni tydzien lipca i pierwszy tydzień sierpnia?
Gosc 2015-08-13 10:14:21
Ciekawska caly zaklad mial w tym samym czasie urlop. A teraz non stop nadgodziny w taki upal.Spoko.trzeba spierd....c jak najdalej z tego miejsca.
Jan 2015-09-23 09:18:07
Przydatne info,wielkie dzięki ze podzieliles się wiedza.
Pueblo W31 2015-12-20 19:07:07
Pracowałem tam do 1992 roku i przyznam że załoga , mistrzowie i stary kierownik Jan B. byli naprawdę super . Ciekawe co jest teraz po W31 i czy ktoś z ludzi tam pracujących jeszcze został . Pozdrawiam starych pracowników W31 .
mam nadzieję, że anonimowy 2015-12-26 18:30:39
@ggg - z wypłatami tam nie ma problemu, płacą jak najbardziej w terminie, ale jest wielki problem ze szkoleniami, mobbingiem jak ktoś wyżej wspomniał, kablowaniem na siebie, podwyżkami, awansami - z tym jest wielki problem, bo kierownicy wydziałów nie chcą inwestować w ludzi, nie chcą inwestować w wiedzę ludzi i ich rozwój, a potem jak ktoś coś sp#$%#%# to nie ma winnych i nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności, tylko zrzucą na najsłabszego pracownika który nie ma możliwości obrony, a jeżeli ktoś próbuje się bronić to argumentacją odwracają kota ogonkiem, żeby wyszło na to, że winny jednak pracownik i najlepiej by było gdyby ludzie tam pracowali za darmo i trzymali kierownikom palec w d#@$%^#$ w podzięce za pracę...
omega 2016-01-15 14:40:13
W eads pracowałem ponad 2 lata
-Na plus wypłata- zawsze w terminie
-atmosfera na produkcji była całkiem w porzadku- pracowałem co prawda jako biały kołnierzyk, lecz w z większością liderów, mistrzów czy kierowników szło się dogadać. Niestety nikt nie chciał brać odpowiedzialności za błędy, spychologia i mailowy pingpong na porządku dziennym, Jak ktoś patrzył z dystansem na ten cyrk i nie brał tego do siebie można było mieć kupę śmiechu.
Gorzej spraw wyglądała na działach około produkcyjnych- tutaj podpieprzanie było na porządku dziennym, do tego bałagan i chaos, a potem trzeba było znaleźć winnego- tak jak ktoś napisał tego "najsłabszego" obiwniano.

Menagerowie niestety bardzo często z przypadku(choć były wyjątki)nie mający pojęcia o zarządzaniu- głowna metoda "zarządzanie przez strach" - typu bedziesz winny, odpowiedzialny bla bla albo nawet jak coś spieprzysz pójdziesz do więzienia- przecież to lotnictwo.

Jak ktoś ma jakieś studia techniczne i mało doświadczenia to niech pójdzie, popracuje rok, dwa i ucieka bo jak się trafi w złe miejsce to można nabrać złych nawyków i przyjąć mobbing za standard. Fajnie jest zobaczyć jak się robi samoloty ale na dłuższą metę szans na rozwój nie ma.
ania 2016-02-04 18:55:48
tragedia brak informacji dla pracownika smieszne spotkania przy tablicach proderia zaklamanie wytracanie czasu pracy dla biurokratow ,a jest ich za wielu i zwykly robol traci .Jak zmienic ta fraszke
ania 2016-02-05 19:29:41
jestem mentalnie zaangorzowana przy pracy w firmie pracuje bo
nie mam innego wyjscia mam duze kwalikwikacje dowykonywania swoich obowiazkow niedocenionych przez ? kogo ? nie wiem ?ocenia nas i duzo ma do powiedzenia pinoczet od pinokja czyli oszukaniec deikatnie mowiac
pracownik 2016-02-15 16:40:14
pensja na poczatku bedzie 1300 netto...po szkoleniu( na ktorym sie nudzisz i nic nie uczysz) dostajesz z 1500.....i tyle bedziesz dostawał az nie zaczniesz robić wyrobienia, a wyrobienie zrobisz jak bedziesz liza [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] mistrzowi.On wtedy bedzie Ci dawał lepsze wiązki.
ania 2016-02-25 18:34:44
tragedia nic pozatym ! brak slow na okreslenie co sie tam dzieje
ania 2016-02-27 19:33:40
mam przeczucie ze ta nasza firma zaraz padnie nie ma pracy siedzimy ale logistykow iplanistow ,MENADZEROW JAK GRZYBOW PO DESZCZU ROZMNAZAJA SIE RODZINKA?mysle ,ze niedlugo bedzie wielkie bum
ania 2016-03-09 19:16:06
rodzinka znajomi
pracownikairbusa 2016-05-17 18:00:33
Ludzie ale my tu marudzicie! albo macie zaduze mniemanie o sobie albo nie wiem co się z wami dzieje! dwa razy w miesiącu nadgodziny? i to taki problem?? masakra. Praca od 6 do 14?? i tez źle??!!Pewnie zarabiać chcecie niewiadomo ile ale robić się nie chce!Najpierw zastanówcie się nad sobą, zmieńcie nastawienie do wykonywanej pracy a wtedy może ktoś zauważy ze się staracie.A jeżeli nie to po prostu wio i do widzenia.Mam nadzieje ze będzie mi dane zawitać u was i troszkę zmian wprowadzić.
pierdzimąka 2016-07-22 23:42:26
świeży pracownik dostaje na "dzień dobry" 11pln/h x 168h = 1848 pln/brutto + premia 20% + premia od wyrobienia (jak da ci majster) to max 2500pln/brutto ,
potem wszystko zależy od widzimisie majstra , jak dobrze mu wchodzisz w d... to przy następnej umowie dorzuci ci coś do stawki
nawet w lidlu więcej dostają (3500pln/brutto na dzień dobry)
ludzie uciekają z gdzie się tylko da i lepiej płacą
pod zakładem już krążą rekruterzy z innych firm lotniczych, niedługo nie będzie komu składać tego g....a, nie próbują nawet w żaden sposób zatrzymać , odchodzą pracownicy z doświadczeniem i umiejętnościami , nowy pracodawca zadowolony odpadają mu szkolenia nie jednokrotnie potwierdzone certyfikatami, zostaną sami emeryci
goo 2016-07-30 18:31:22
Wiecie czy w najbliższym czasie jest szansa na to, żeby znaleźć zatrudnienie jako malarz konstrukcji lotniczych? W końcu wypłata i tak jest adekwatna do zadań.
Skorsky 2016-11-02 17:50:16
I masz panie rację. Pracuję tam już ponad 5 lat (Monter płatowców) i mam 12,61 /h brutto. Robota się kończy. Kontraktów nowych brak. Ludzie zwalniają się na potęgę i jadą do Niemiec lub Francji na kontrakty do Airbusa za konkretne pieniądze,a kadra prezesunie natworzyli 107 menagerów od spraw niepotrzebnych. Pociotki i znajomości. Darmozjadów i matołów banda na którą My musimy tyrać !!! Dla rdzenia firmy co składa te gnioty C295 zostaje 1,45% podwyżki od stawki godzinowej !!!! ...."12 gr. tylko nie płacz proszę. 12 gr. w zębach tu przynoszę"... Tak zaśpiewałem żonie jak się dowiedziałem ile dostanę podwyżki. Omijajcie szerokim łukiem tą firmę !!!!!! Firma chachment - wydymator.
Zostaw swoją opinię o EADS PZL Warszawa- Okęcie S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EADS PZL Warszawa- Okęcie S.A.