Opinie o Lima Consulting Polska Sp. z.o.o. w Berlin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Lima Consulting Polska Sp. z.o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Lima Consulting Polska Sp. z.o.o. o rekrutacji.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lima Consulting Polska Sp. z.o.o. w Berlin

GrzegorzS04

Zdarza się,że agencje od razu dają umowę na czas nieograniczony ale wtedy i tak nie ma się gwarancji,że będziemy pracowali w tej samej firmie,bo pracodawca może podziękować za pracę,wtedy agencja ma obowiązek znaleźć inną pracę ale nie wiadomo czy w pobliżu wynajętej przez nas kwatery i wtedy trzeba zmieniać kwaterę a jak przed upływem umowy to kaucja przepada często w 100%. Tak to wygląda...

GrzegorzS04

Tak,to dość drogo ale Lima zachęca aby szukać czegoś na własną rękę jednak nie jest to czasem takie proste.Często wynajmujący chcą spisać nawet kilkuletnie umowy,pobierają kaucje nawet 3 miesięczne a my mamy umowy agencyjne gdzie nie przysługują nam takie same prawa jak przy umowach bezpośrednio z firmą.Tak więc summa summarum wynajmowanie czegoś na własną rękę często jest niekorzystne ale zdarza się i tak,że jak jest zgrana ekipa 3-4 osób i praca pewna to takie wynajęcie się opłaca ale pewności nie ma,tym bardziej na początku pracy. Znam agencje,które załatwiają kwatery w granicach 140-300 euro i to jest dla mnie do akceptacji i nic tu nie pomoże tłumaczenie Limy,że praca jest na Bayern a tam kwatery są drogie,bo ja mieszkałem w centrum Monachium a za kwaterę płaciłem 270 euro ale Lima załatwia kwatery w miejscowościach uzdrowiskowych i to w pensjonatach,tak więc ceny są dlatego takie wysokie.Fakt,że zawsze są diety na kwaterę ale i tak nie pokrywają w pełni kosztów a uważam za wielkie przegięcie płacenie 600 euro za pokój 4 osobowy w pensjonacie i dlatego zrezygnowałem z pracy dla Limy.To był jedyny powód.

GrzegorzS04

Nie podpisałem gdyż ceny kwater były bardzo wysokie i tak naprawdę tylko to mnie powstrzymało.A z pracą nie mam problemu,kiedy chcę mogę pojechać.

GrzegorzS04

Z umową jest wszystko ok,czytałem ją dokładnie więc dlatego zabrałem głos.Poza tym,tak jak pisałem pracowałem w wielu agencjach i umowy były praktycznie takie same,wszystkie muszą być zgodne z niemieckim prawem pracy.Skoro nie ufasz Limie to poszukaj innej agencji,chętnie podam namiary.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Lima Consulting Polska Sp. z.o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
GrzegorzS04

Obecnie nie pracuję i dlatego mam czas na internet.Dla Limy nie pracowałem,nie podpisałem umowy choć była gotowa do podpisu.O pracę się nie martwię,bo jak zechcę to zawsze znajdę,znam mnóstwo agencji,które same do mnie wydzwaniają.Tak,jak pisałem wcześniej,warunkiem dobrej pracy w DE jest język.

GrzegorzS04

Wspomniałem o szklarni jako o przykładzie,że nawet do prostych prac wymagają teraz choć podstaw języka.A doświadczenie z maszynami zdobywałem powoli również w Polsce. Poza tym zawsze uczą na miejscu,w zależności od skomplikowania maszyny okres nauki bywa różny,czasem nawet tydzień pracuje się z kimś doświadczonym.Często trzeba znać na tyle język aby rozumieć jego polecenia czy rady,bo nie zawsze uczy Polak.

GrzegorzS04

Nigdy nie pisałem o szklarni,chyba z kimś mnie mylisz. Miałem pracować jako pracownik produkcji,operator maszyn.

GrzegorzS04

Myślę,że warto.Wszystko zależy od oferty,warunków pracy,stawki itp.Dokładnie o to wypytaj i jak stwierdzisz,że Ci pasuje to nie zwlekaj ale najpierw wszystkiego się dokładnie dowiedz gdyż agencja jak agencja,zależy jej na wysłaniu pracownika. Zawsze należy wszystko dokładnie sprawdzić przed podpisaniem umowy. Powodzenia życzę. Ps.A jakbyś chciał,to mogę podać Ci namiary na inne dobre agencje gdyby Lima nic na obecną chwilę nie miała coby Cię satysfakcjonowało. Pozdro i szczęśliwego Nowego Roku. (usunięte przez administratora).

GrzegorzS04

Po prostu podczas rozmowy telefonicznej,konsultant mówi,że chciałby porozmawiać po niemiecku i pyta czy wyrażam zgodę i zaczynamy rozmowę po niemiecku. Takich testów telefonicznych miałem kilkadziesiąt gdyż pracuję w Niemczech 12 lat w różnych agencjach.Niemiecki znam dobrze więc testy to dla mnie żaden kłopot.

GrzegorzS04

Wszystko zależy od zawodu,który posiadasz.Jeśli pracodawca będzie bardzo potrzebował Ciebie,to zdarza się choć rzadko,że pomagają zapisać się na kurs językowy. W agencjach przeważnie są testy językowe telefoniczne a czasem też pisemne przez stronkę internetową agencji (taki sposób testu preferuje agencja Work Service z Wrocławia)

GrzegorzS04

Jest godna polecenia jak i inne agencje,które znam. W Niemczech bez języka bardzo trudno o pracę,nawet do szklarni czy innych prac polowych wymagają chociaż podstaw.

GrzegorzS04

Agencja jak agencja, wszystko zależy od oferty,trafiają się lepsze i gorsze a wiadomo,że na Bayern jest ogólnie drogo a szczególnie w miejscowościach turystycznych. Z dojazdami różnie,czasem trafia się,że jest stosunkowo blisko ale czasem trzeba jeździć 20-30 km w jedną stronę.Zazwyczaj organizują to tak,że ktoś ma swoje auto i jeździ się w kilka osób.Dlatego dają dietę-czasem wyższą,czasem niższą, zależy jakie są koszty mieszkania i jaka odległość do pracy. Jak chcesz,to podam Ci namiary na agencje,które znam i są godne polecenia. Pozdro.

GrzegorzS04

Kwota za mieszkanie wynosi ok.20 euro dziennie a standard tych mieszkań jest różny ale przeważnie wszystko jest potrzebne do życia z tym,że są to pokoje 3-4 osobowe a w domu może mieszkać nawet kilkanaście osób tak więc kuchnia,łazienka,sprzęty typu lodówka,pralka itp.jest wspólne. A Lima ma różne oferty pracy,począwszy od produkcji przez ślusarzy,mechaników,lakierników itp.Najlepiej do nich zadzwonić i zapytać o pracę.

żonapracującego

widać, że konkurencja nie śpi, albo naprawdę liczycie na "kaszę mannę" z nieba...

MAREK

PRACUJE TAM OD 2 LAT KASA NAPRAWDĘ SUPER MAM 40EURO DIETY ZA KAŻDY PRZEPRACOWANY DZIEŃ I 8.90 NA RĘKĘ.MIESZKANIA MI FIRMA POSZUKAŁA KOSZTOWAŁO POCZĄTKOWO 18EURO DZIENNIE.PO TYGODNIU ZNALAZŁEM SOBIE SAM MIESZKANIE.TYLKO LENIE LICZĄ ZE IM FIRMA WSZYSTKO ZAŁATWI.JA MAM NIE CAŁE 2TYŚ EURO I JESTEM MEGA ZADOWOLONY.FAT ZE CIĘŻKO SIĘ DOSTAĆ ALE WARTO PRÓBOWAĆ

pracownik od 4 miesiecy

pracuje od 4 miesiecy w tej Limie. Mieszkanie pierwsze mialem za 21 euro. Ale mialem ddzie mieszkac. Puzniej poszukalem inne za 13. Zarabiam dobro kase tu i nie nazekam. jak ktos chce pracowac, to pracuje. Wole tu, jak w Polsce za 1200 zlotka. Wy byscie chcieli pewnie miliony zarabiac za nic. Trzeba tez trocha samemu zrobic, a nie czakac, ajk inni ci wszystko latwiom. Pozdrawiam nierobow

GrzegorzS04

Jak nie ma nic? Praca jest,kwatera też,dodają sporo diety na mieszkanie ale i tak trochę za mało.

Jurek Śląsk

Tak to wszystko to prawda tylko gadka nic konkretów . Robota niby jest ale mieszkanie od 20-30 euro za dzień za które musisz zapłacić sam . Wszystko jest ale nie ma nic .

GrzegorzS04

Ta firma to nie ściema,byłem u nich w Kuźni raciborskiej,miałem umowę,wyjazd był pewny.Nie podpisałem jej jednak ze względu na wysoki koszt kwatery w Niemczech jaka mi proponowali.Praca była pewna.

Pwaeł

ta firma to ściema ciągle te same ogłoszenia . Mówią wysłać CV i LM i czekać . Czekasz dzwonisz i dalej ściema ani tak ani nie . Chyba szukają magistrów i inżynierów z biegłym niemnieckim w mowie i piśmie do ciężkiej pracy fizycznej . Ci Panowie w biurze to ściemiacze przykładem może być (usunięte przez administratora) nie mówiąc o innych Panach z tego biura Lima .

Zostaw merytoryczną opinię o Lima Consulting Polska Sp. z.o.o. - Berlin

Lima Consulting Polska Sp. z.o.o.
2.2/5 Na podstawie 28 ocen.
  • Grunwaldzka 38B lok. 24
    60-786 Berlin

Lima Consulting Polska Sp. z.o.o.