Opinie o Lima Consulting Polska Sp. z.o.o. w Berlin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Lima Consulting Polska Sp. z.o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Lima Consulting Polska Sp. z.o.o. o rekrutacji.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lima Consulting Polska Sp. z.o.o. w Berlin

everywheye Nowy wpis

Tez słyszałem, że pracuje się na umowę o pracę @pozdro. Do tego jeszcze wypłata jest zawsze na czas.

Jacek Nowy wpis

Jeżeli ktoś szuka kłopotów natury brak wynagrodzenia za wykonana prace to polecam LIME.

patrykkk Nowy wpis

witam wszystkich firma Lima juz w 2013 r miala problemy finansowe. jestem w szkodu gdy czytam opinie ludzi pracujacych dla nich w 2015.. Od stycznia 2014 byly podejmowane kroki majace na celu restrukturyzacje firmy przez Pana Daniela. Pani wimmer ma gleboko w du.. wszystkich swoich podwykonawcow. Osobiscie oszukali mnie na ponad 40 000€.. Konflikt toczy sie do dzis. mam dokumenty firmy ktore sami mi przeslali ich stan zaleglosci w lipcu 2015 to prawie 1 mln €.!! ludzie nie pracujcie dla nich oni nic maja pieniedzy tylko marny kapital zakladowy a wlasciciele sa narazeni juz na karne sankcje. Chce wniesc skarke paulinska bo majatek firmy zostal uplynniony a przeslanki byly juz znane im duzo wczesniej.. Jednym slowem OSZUSCI!!! Jezeli ktos ma podobne problemy z nimi co ja prosze o kontakt inne firmy ktore zostaly oszukane moj tel: 537-393-657 chetnie przylacze sie do zbiorowej walki

GrzegorzS04 Nowy wpis

Lepiej daj sobie z nimi spokój.Sam fakt,że są dłużni ludziom kasę świadczy,że nie warto z nimi podejmować współpracy.Nawet gdyby pospłacali długi to i tak ciężko będzie odbudować zaufanie do ludzi gdyż zaufanie i renomę buduje się latami a traci bardzo szybko.Znam firmy,które musiały zmieniać nazwę i personel chcąc nadal prowadzić działalność.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Lima Consulting Polska Sp. z.o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Zeitarbeiter

Mi też są dłużni 1ponad 1000 € za Zeitkonto. Nie wystawili mi poświadczenia dla Kindergeld i nie dostałem nic z Familienkasse. Żenada, Deuschl kiedyś był OK a teraz to oszust. Ale to tylko pracownik, robi co mu każą. Skończę remont mieszkania to się za nich wezmę, jeśli ktoś planuje naprawdę założyć im sprawę to mogę się przyłączyć. tel. 608877816

nikoś

olo-witam mi do dzisiaj nie wypłacono pieniędzy za kwiecień ,ale szukam poszkodowanych przez P--a Karrera z firmy Lima .Planuję założyć im sprawę w sądzie Nie odpuszczę choćby mnie to kosztowało.Zawiadomiłem firme gdzie pracowałem ,to już mają (smrud)mój tel.660676763 czekam na infi od OSZUKANYCH RAZEM WYWALCZYMY NASZE PIENIĄDZE.PO wstępnej rozmowie z Polskim adwokatem w Niemczech ,zapłacą z nawiąską i trafią na czarną listę.Pozdrawiam.

nikoś

witam ja pracowałem w LIMA marzec kwiecień za cały miesiąc wiszą mi kasę i mają to głęboko w d----e telefony nic nie dają totalna olewka miało być do 15 każdego miesiąca

olo337

witam,ja pracowalem w limesie dwa miesiace w tym roku..,luty ,marzec 20015 i do dzisiaj nie wyplacono mi pieniedzy,jezeli ktos ma takie problemy jak japrosze o info.pozdrawiam.To oszusci....nic dodac nic ujac!

Zeitarbeiter

Pracowałem dwa lata w limie. Zakończyłem wypowiadając im umowę we wrześniu. I jak do września płacili wszystko, tak za wrzesień do dziś nie mam pieniędzy ani świadectwa pracy. Nie odpowiadają na telefony, listy, maile. To wcześniej się nie zdarzało.

pp

pracowałem tam nie płacą wynagrodzeń z opóźnienie i kiedy mają na to ochotę to nie żaden wymysł są na skraju upadłości biura w Polsce zlikwidowanie a Niemiec Pan Karrer nie ma pojęcia, jak dzwonisz o wypłatę do cie opieprzą i rozłączą a ty będziesz czekał i czekał. Założyłem im sprawę w sądzie i wygrałem zrobiliśmy pozew zbiorczy.Najgorszemu wrogowi nie polecił bym tej firmy uwaga

gazo

ja tez jeste bez wyplaty

oszukany

Ostrzegam przed firmą LIMA nie płaca w terminie są zagrożeni bankructwem podejmując prace ryzykujesz że będziesz robił za darmo.

@oszukany

A jakieś dowody na to,że ta firma jest zagrożona bankructwem i nie płaci w terminie?

gość
@GrzegorzS04

Przykładem może być przyszła sprawa w sądzie.

TEZ OSZUKANY
@gość

gdyby byli wypłacalni to by zapłacili za czerwiec wypłate w terminie powinna być do 15 a jest 27.a do sądu to więcej ludzi się wybiera

Olo

Witam, podaje ci mój email, olaf.szoepe@gmail.com, z góry wielkie dzięki, pozdrawiam

Olo

Witam, mam pytanie do ciebie Grzegorz, napisałeś wcześniej że znasz pare dobrych agencji w pl i de, i czy mógłbyś mi podać namiary właśnie do tych agencji, jeśli to nie problem oczywiście, pozdrawiam

@Olo

Olo,żaden problem.Podaj e-mail a wyślę Ci namiary na uczciwe agencje pracy. Pozdro.

GrzegorzS04

Właśnie wczoraj wróciłem z Niemiec.

GrzegorzS04

Tak,jak pisałem wcześniej,miałem u nich wydrukowana umowę,byłemu nich osobiście w biurze ale po tym jak przedstawili mi ceny kwater,zrezygnowałem i ostatecznie umowy nie podpisałem.Oferty pracy mają na pewno,umowy są legalne ale kwatery jak dla mnie za drogie,przynajmniej te,co mi oferowali,pokazywali mi w internecie,że tańszych w tym rejonie,do którego miałem jechać po prostu nie ma.Oferowali mi kwaterę w pensjonacie,pokój czteroosobowy za 600 euro miesięcznie od osoby,zrezygnowałem,fakt,że był dodatek do tej kwatery ale dla mnie tyle kasy za mieszkanie w czwórkę,to zdecydowanie za drogo,tym bardziej,że znam ceny kwater w Niemczech,mieszkałem w centrum Monachium za 270 euro w pokoju dwuosobowym.Wiem też,że ceny kwater są zróżnicowane,jestem w stanie zapłacić 400 euro ale za pokój dwuosobowy ale na pewno nie za czteroosobowy 600 euro,uważam,że to za drogo.

GrzegorzS04

A co to jest LCP? Po prostu pracowałem w kilu agencjach w Niemczech,a że lubię pomagać ludziom to opisałem co wiem na ten temat. Pozdrawiam. Grzegorz

GrzegorzS04

Wszystko zależy od oferty pracy.Pracowałem w kilku agencjach w Niemczech,są to agencje pracy tymczasowej,umowy są od 6 miesięcy do umowy na stałe ale nie jest to Festvertrag a umowa z agencją,chodzi o to,że jak firma,która wynajmuje ludzi z danej agencji podziękuje za pracowników to agencja ma obowiązek zapewnić pracownikowi,który ma z nią umowę na stałe inną pracę a jak nie ma takiej pracy,to wedle prawa niemieckiego ma obowiązek wypłacać wynagrodzenie do momentu aż nie znajdzie pracy dla danego człowieka.Miałem dwie umowy na stałe ale nie było nigdy tak,że pracodawca podziękował za pracę. Atmosfera w pracy jest różna ale nigdy nie spotkałem się z wrogością ze względu na moją narodowość.Gdy podpisuje się umowę to jest też takie zobowiązanie,że w pracy nie będziesz nikogo dyskryminował ze względu na narodowość,kolor skóry,pochodzenie czy religię i takie zobowiązanie musisz podpisać a gdybyś został oskarżony o nieprzestrzeganie tego zobowiązania to automatycznie zostajesz zwolniony.W Niemczech pracownicy bardzo przestrzegają tych przepisów. Co do wynagrodzeń to bywa różnie,zależnie od agencji,mają jednak obowiązek wypłacać co najmniej stawkę najniższą przewidzianą w danym landzie,i tak w landach zachodnich jest to 8,50 euro a w landach wschodnich 7,89 euro w branżach produkcyjnych czy magazynowych.Prawo niemieckie nie przewiduje ogólnobranżowej płacy minimalnej, zapłaty minimalnego wynagrodzenie mogą domagać się jedynie pracownicy niektórych określonych branż. Stawki minimalne wynikają w większości przypadków z układów zbiorowych pracy uznanych za ogólnie obowiązujące (Allgemeinverbindlicherklärung). Co do kwater to też bywa różnie ale ogólnie nie spotkałem się z bardzo złymi warunkami mieszkaniowymi. Średnie zarobki jakie miałem gdy pracowałem jako pracownik produkcyjny to 1200-1400 euro za Volzeit od tego trzeba odjąć koszt kwatery ok.200-400 euro no i jedzenie ok.200-300 euro.Często zdarzają się nadgodziny lub praca w sobotę ale to zależnie od firmy,jeśli jest taka potrzeba warto pracować,bo owszem nie mogę Cię zwolnić za to,że nie chcesz pracować po godzinach czy w soboty ale gdy będą redukcje,to taki pracownik jest pierwszy na liście do zwolnienia,tak to wygląda w praktyce.Ubezpieczenia są w niemieckich kasach chorych i są to pełne ubezpieczenia,takie same jak mają Niemcy gdy umowa jest z niemiecką agencją,natomiast gdy masz umowę z polską agencją czy firma,która wysyła Cię w delegację do Niemiec,to masz kartę EKUZ,nie polecam,bo nie możesz się leczyć w Niemczech a tylko masz prawo do jednorazowej wizyty u lekarza,jak trzeba się leczyć,to musisz sam płacić a koszty są duże,dlatego ludzie na polskich umowach z kartami EKUZ wyjeżdżają sie leczyć do Polski. Nie preferuję umów polskich. Myślę,że pomogłem,jakby coś to pytaj. Pozdrawiam Grzegorz

Maciek

Cześć, wszystkim szukam pracy w Niemczech i słyszałem że to dobra agencja ale chciałem się upewnić do jakich agencji niemieckich oni wysyłają. Kto był przez nich niech napisze z jaką agencją miał na miejscu umowe, myśle że to nie tylko mi pomoże. Z góry bardzo dziękuje

@Maciek

Cześć Maciek. Miałem jechać przez Limę,miałem już umowę w ręku ale nie podpisałem. Jak chcesz,to moge podać Ci namiary na dobre agencje zarówno polskie jak i niemieckie,w których pracowałem lub moi znajomi. Pozdro.

GrzegorzS04

Różnie to bywa z agencjami ale i ja często korzystam z kwater oferowanych przez agencje.

GrzegorzS04

Z kwaterą to zależy od agencji,są takie,że zgadzają się,żeby samemu szukać i jest im to nawet na rękę a są i inne,które wymagają aby u nich wynajmować.Lima pozostawia dowolność a nawet zachęca do szukania kwatery tańszej na własną ręke.

Zostaw merytoryczną opinię o Lima Consulting Polska Sp. z.o.o. - Berlin

Lima Consulting Polska Sp. z.o.o.
2.2/5 Na podstawie 28 ocen.
  • Grunwaldzka 38B lok. 24
    60-786 Berlin

Lima Consulting Polska Sp. z.o.o.