Opinie o RST SP. Z O.O. SP.K. w Świdnica

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie RST SP. Z O.O. SP.K.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w RST SP. Z O.O. SP.K. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RST SP. Z O.O. SP.K. w Świdnica

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie RST SP. Z O.O. SP.K.?

RST Software Masters

W RST mamy dwa rodzaje umów: umowę o pracę oraz B2B, w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Niki

Czy Firma RST przyjmie do pracy osobę bez doświadczenia w branży informatycznej lecz po szkole informatycznej związana z big data, która ma ogromne chęci do pracy w takim zespole ?

Pytanie?

To poszukujecie czy nie poszukujecie osób z doświadczeniem?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w RST SP. Z O.O. SP.K.?

RST Software Masters

Cześć, każda oferta pracy, którą znajdziesz m.in. na naszej stronie www w zakładce "Pracuj z nami" zawiera wymagane oraz mile widziane kompetencje w danym obszarze. Obecnie nasze projekty nie obejmują ofert dla osób bez doświadczenia, ale z chęcią zapoznamy się z Twoim CV. W razie pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu na maila: praca@rst.com.pl.

Czym RST SP. Z O.O. SP.K. zachęcają? Jakie mają dodatki?

RST Software Masters

Jednym z naszych benefitów są codziennie zdrowie i pożywne śniadania, od których zaczynamy dzień pracy. W biurze znajdziesz Playroom, w którym są m.in.: konsole, piłkarzyki i gry planszowe. Oprócz wyjazdów integracyjnych, spotkań firmowych oraz wydarzeń, które organizujemy dla naszych pracowników, każdy zespół posiada skarbonkę integracyjną, z której może korzystać we własnym zakresie na wybrane aktywności. Posiadamy prywatną opiekę w Lux Med oraz Kartę Multisport. Dodatkowo każdy pracownik ma możliwość skorzystania z budżetu szkoleniowego oraz z dofinansowania do języka angielskiego. Wszystkie benefity dostępne są na naszej stronie: https://rst.software/pl/pracuj-z-nami/

Gargamel
@RST Software Masters

@RST Software Masters co wy tu wciskacie za frazesy, że dajecie zdrowe i pożywne śniadania jak od paru miesięcy to nie działa. Chyba że zdrowe i pożywne śniadania to te sporadyczne batony zbożowe i chrupki do mleka, które wystawiacie xD

@Gargamel

Dziękujemy Ci za Twoją opinię. Okres pandemii to czas, w którym zawiesiliśmy działalność Meethub’a i podawanie śniadań (głównie ze względu na obostrzenia, które zostały wprowadzone). Większość naszych pracowników od połowy marca pracuje zdalnie i nadal taki tryb pracy rekomendujemy. Dla tych, którzy decydują się pracować z biura pozostawiamy jogurty, serki, owoce, batony zbożowe, płatki do mleka oraz produkty, które mogą wziąć ze sobą i posilić się w razie potrzeby. Także ciastka na osłodę do kawy. :) Już niedługo, mamy taką nadzieję, wrócimy do pracy do biura oraz do wspólnych posiłków, czego nie może również doczekać się nasz zespół Meethub. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze.

Firma RST SP. Z O.O. SP.K. prowadziła rekrutację na stanowisko Księgowa / Księgowy. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Mateusz

SCRUM na mega poziomie. Pozdro!

@Mateusz

Bardzo dziękujemy. :) Jesteśmy dumni z naszych Scrum Masterów. Również pozdrawiamy!

Czy w RST SP. Z O.O. SP.K. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

RST Software Masters

Nie stosujemy takich praktyk, nie zawieramy umowy zlecenia podczas trwania okresu próbnego.

RST Software Masters

Cześć, to plotka. Nie przeprowadzaliśmy i nie planujemy zwolnień grupowych.

Czy RST Software Masters praktykuje "luźne piątki"?

RST Software Masters

W RST stawiamy na luźną atmosferę i relacje między ludźmi. Zespoły same wybierają czas, kiedy korzystają z Playroom’a, skarbonki zespołowej na integracje i wydarzeń popołudniowych w Meethub’ie. :) W piątki przeprowadzamy review zespołów i pracujemy jak w każdy inny dzień tygodnia. Jeśli pytasz o luźny styl ubioru w piątki, każdy ubiera się według własnego nastroju, każdego dnia, nie ma określonego dress code'u. :)

RST Software Masters

Cześć:) Tak, w firmie mamy dodatkowe świadczenia i zachęcamy do korzystania z nich. Stawiamy mocno na rozwój swoich pracowników, dlatego możesz skorzystać z dofinansowania do języka angielskiego, własnego budżetu szkoleniowy czy udziału w wydarzeniach branżowych, na których wymieniamy się wiedzą. Każdemu pracownikowi zapewniamy indywidualną ścieżkę kariery, którą kieruje wspólnie z opiekunem HR. Możesz liczyć na wsparcie rozwoju kompetencji miękkich oraz technicznych. Jeżeli stawiasz na zdrowie swoje i swojej rodziny, możesz skorzystać z opieki medycznej, karty multisport oraz licznych spotkań ze specjalistami w zakresie prewencji chorób, zdrowia i żywienia. Na co dzień staramy się wspierać aktywny tryb życia, dlatego nasz zespół Meethub, przygotowuje codziennie pyszne i zdrowe śniadania, a dla najbardziej aktywnych, którzy do pracy docierają rowerem lub na nogach, przygotowany jest parking rowerowy, konkurencje na Endmondo oraz prysznic w biurze. :) Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. https://rst.software/pracuj-u-nas/benefity

Zawiedziony

Piszecie że jesteście firma odpowiedzialna społecznie strasznie mi to zawsze w Was pasowało i byliście na liście jako kolejny pracodawca. A w najnowszym filmie promujecie kręcenie filmu podczas jazdy oraz jeźdzenie starym autem bez celu po mieście produkując spaliny. Może warto popracować nas spójności i szczerością?

@Zawiedziony

Czy jest to powód, który może wpłynąć na Twoje zainteresowanie tym pracodawcą? Ciekawi mnie, czy rozważając pracę w tej firmie, miałeś jakieś konkretne stanowisko, które by Cię zainteresowało. Przypuszczam, że tak, jednak wolę się upewnić.

@Zawiedziony

Hej, dziękujemy Ci bardzo za opinię. Staramy się mocno angażować w różne obszary społeczne. Zachęcamy do odwiedzenia profilu RST na FB, gdzie możesz znaleźć wiele informacji w tym zakresie (w ostatnim roku m.in. wsparliśmy odbudowę stadniny oraz wrocławskiego hospicjum). Ogromna liczba naszych pracowników dojeżdża do firmy rowerem i to również wzmacniamy. Dla nich udostępniamy prysznic oraz specjalne miejsca parkingowe czy serwis. Skąd pomysł na Fiata? To symbol i inspiracja dla obecnej kampanii #Twoja Droga. To właśnie w nim możemy nagrywać ciekawe rozmowy i dzielić się wiedzą, a dodatkowo promować nasze miasto Wrocław. Trasa to zawsze czyjaś droga do domu. Być może w przyszłym roku przesiądziemy się do "elektryka ". :-) Zachęcamy do obejrzenia pierwszego odcinka, który premierę ma już dzisiaj o godzinie 18:00.

Zawiedziony
@RST Software Masters

Czyli rozumiem, że jeżeli angażujecie się w inne działania, to świadomie możecie wybrać symbol zanieczyszczający środowisko i wszystko się zeruje? Tak rozumiem, waszą odpowiedz - to jest dla mnie ten brak spójności. Sami podajecie inne środki transportu, czyli wybierając Fiata, wiedzieliście dobrze, że nie jest to zbyt ekologiczne rozwiązanie. Trasa do domu - na przyszłość polecam przedyskutować odpowiedzi z jakimś PRowcem - specjalnie zaczekałem na film, aby zobaczyć tę trasę do domu. Ładne koło po mieście robi kierowca, aby odwieźć kolegę do domu. Nie chcę się wdawać w długą polemikę, bo nawet nie potraficie szczerze przyznać, że zaliczyliście lekką wpadkę na ten temat. Odnosząc się do samego materiału, fajnie się słucha, chodź tematyka bardziej dla studentów, ale pewnie zaraz będziecie szukać juniorów. Super dobrany prowadzący widać, że zna zakamarki programowania i nie jest oderwany od tematyki. Trzymam kciuki za kolejne decyzje, aby były zgodne z tym, za kogo się uważacie i tym, co sami o sobie piszecie :)

...

Jak z atmosferą w pracy? Czy firma jest przyjazna dla kobiet?

Natka
@...

Tak. W firmie pracuje coraz więcej kobiet, a RST dba o wszystkie (te które mają dzieci i te, które jeszcze nie mają). A atmosferę można poczuć, jak już się tutaj jest, dużo widać na fejsie, ale czuć autentyczną fajność poczujesz będąc tutaj.

Lidia
@Natka

Na stronie internetowej firmy, natrafiłam na informacje, że wpływ na atmosferę w pracy mają wspólne wyjazdy integracyjne, śniadania czy spędzanie czasu w playroomie. Jakie inne RST Software Masters oferuje pozapłacowe benefity, z których często korzystacie? Jak je oceniasz?

Lidia

Warto wiedzieć, że RST Software Masters to sprawdzony, polski software house. Od 20 lat zajmuje się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych, aplikacji mobilnych i platform społecznościowych. Dąży przy tym do mistrzostwa w programowaniu, aby wytworzyć najlepsze produkty, które dostarczają wartość użytkownikom systemu. Zatrudnia ponad 150 inżynierów oprogramowania, którzy pracując w niepowtarzalnej atmosferze, wytwarzają system dopasowany do potrzeb klienta. Zainteresowani? Jeśli tak, to odsyłam Was na ich stronę, gdzie znajdziecie informacje o naborze: https://rst.software/pl/pracuj-u-nas/oferty-pracy Dajcie późnej znać, co o tym sądzicie!

Zawiedziony HRem

Ja chciałem dodać opinię o rekrutacji. Jakiś czas temu rekrutowałem się na stanowisko dewelopera. W formularzu zgłoszeniowym wyraźnie podałem okres wypowiedzenia jaki mnie obowiązuje i dodałem że nie mogę go skrócić. Zostałem zaproszony na rozmowę. Na stałe mieszkam za granicą i każdy taki wyjazd to kupa rzeczy do zrobienia: spotkań prywatnych, załatwień itd. Chciałem zaplanować więcej rozmów ale ostatecznie zmieściłem tylko 2 w grafiku (jedną już niestety odwołując w trakcie pobytu). Odbyła się rozmowa techniczna. W moim odczuciu była ona dość prosta, a feedback po niej był pozytywny, jednak nie zostałem zaproszony na kolejną rozmowę bo... mam za długi czas wypowiedzenia! Tak, nie pasował czas, który podałem w formularzu. Jasno i wyraźnie napisałem że ciężko będzie go skrócić. Jeśli był inny powód dla którego proces nie był kontynuowany (wynagrodzenie lub cokolwiek innego?) to proszę się nie bać i napisać szczerze następnym razem. Nie każdy niestety ma nieograniczoną ilość czasu żeby sobie pozwolić na marnowanie go na proces, który od początku był skazany na niepowodzenie, jeśli rzeczywiście wypowiedzenie nie pasowało. Jeśli na 100% to jest prawda to dział HR wykazał się wielką niekompetencją, a ja straciłem okazję na porozmawianie z kimś, kto realnie chciałby mnie zatrudnić i poczekać chwilę aż się zbiorę ze wszystkim zza granicy.

@Zawiedziony HRem

Cześć! Obawiamy się, że to nieporozumienie. Nie przerywamy rozpoczętego procesu rekrutacyjnego z powodu długiego okresu wypowiedzenia. Jesteśmy otwarci i elastyczni. Rozmawiamy i szukamy wspólnego rozwiązania. Czy możesz się do nas odezwać w celu wyjaśnienia sytuacji na praca@rst.com.pl?

@RST Software Masters

Cytat fragmentu maila od Waszej rekruterki: "Największą przeszkodą dla nas jest Twoja dostępnosc. Potrzebujemy kogoś, kto mógłby zacząć od zaraz. My musielibyśmy czekać na Ciebie 3-4 miesiące." 4 miesiąc jest dołożony, nic takiego nie mówiłem. Niestety nie ma sensu żebym wyjaśniał sytuację na praca@rst.com.pl ponieważ to co mówię to nie jest nieporozumienie. Jasno napisałem w formularzu rekrutacyjnym o 3 miesiącach, a później dostałem maila że to stanowi największą przeszkodę. Straciłem spotkanie, które mogłem wykorzystać na kogoś bardziej zdecydowanego poczekać. W PL bywm na tyle rzadko że wszystkie sprawy związane z powrotem odciągneły mi się w czasie.

@Zawiedziony HRem

Cześć! W procesie rekrutacyjnym, w którym brałeś udział, uczestniczył również drugi kandydat, z krótszym okresem wypowiedzenia. Na tamten czas, to było dla nas kluczowym kryterium wyboru, dlatego zdecydowaliśmy się wybrać kontrkandydata z bardzo krótkim okresem wypowiedzenia. Przepraszamy, jeśli poczułeś, że zmarnowaliśmy Twój czas.

@RST Software Masters

No więc sami widzicie że tak było i potwierdziliscie to co wczesniej napisałem... Mam nadzieję że również sami to widzicie że to była strata czasu...

flu
@Zawiedziony HRem

Z tego co ja wiem momentem rozpoczęcia biegu wypowiedzenia jest pierwszy dzień kalendarzowy miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało złożone wypowiedzenie. Jak złożysz je 2 stycznia to 3 miesiące liczą się od 1 lutego więc mi to wygląda na 4 miesiące, nie wiem czy taki był zamysł HRu ale osobiście też zawszę informuję, że mam okres 3 miesięcy liczonych od następnego miesiąca po złożeniu wypowiedzenia.

antyflu
@flu

Zauważ, że autor posta mieszka za granicą i zapewne też tam pracuje a tam czas wypowiedzenia może biegnąć dokładnie od dnia złożenia wypowiedzenia a nie od początku kolejnego miesiąca kalendarzowego tak jak jest w Polsce.

Aga

Muszę przyznać, że do tej pory nie miałam jeszcze przyjemności pracować w takiej organizacji. Tak pozytywne podejście do pracownika ciężko znaleźć gdzieś indziej. Kultura organizacyjna, płaska struktura, świetne warunki pracy czy atmosfera, to rzeczy, które wyróżniają tę firmę. Kreatywne spotkania, swoboda w działaniu czy pyszne śniadania, powodują że codziennie chce się wstać z łóżka i z uśmiechem na ustach robić to co się lubi.

Firma daje naprawdę fajne możliwości rozwoju. Możesz uczestniczyć w różnych, wybranych szkoleniach a nie tylko narzuconych na które przeznaczony jest specjalny budżet na osobę. Śniadanka są przepyszne i panuje bardzo luźna, przyjemna atmosfera w firmie. Można poczuć się jak w domu :D Lubię atmosferę w RST Software Masters za: atmosfera, śniadania, możliwości przejścia do innych działów, jasne ścieżki rozwoju, zaangażowanie

Dobre miejsce do pracy ze względu na panujące wartości (szczerość, szacunek, otwartość) i wsparcie ze strony współpracowników.

Qwerty

Czy w Świdnicy zatrudniani są wyłącznie programiści, informatycy, itp. czy także przedstawiciele innych profesji? Proszę o podanie ewentualnych stanowisk lub działów, które istnieją obecnie albo mogą pojawić się w niedalekiej przyszłości?

@Qwerty

swego czasu istniało jeszcze jedno stanowisko grafika/web designera oraz osób poszukujących nowych Klientów, którzy byliby później w stanie prowadzić ten projekt(czyli Project Manager) ale wraz ze zmianą polityki w firmie przyszła redukcja tych etatów w Świdnicy. Jednakże we Wrocławiu w pierwszym przypadku, czyli stanowiska grafika, widziałem nowe przyjęcia we Wrocławiu w ostatnich dwóch miesiącach.

...

Firma zażyczyła sobie wykonania zadań sprawdzających moje umiejętności zanim w ogóle miałem okazję się z nimi spotkać. Potem padła propozycja spotkania - zaproponowałem termin bez słownego/telefonicznego potwierdzenia ze strony HR firmy RST. W zaproponowanym przeze mnie dniu firma nagle zadzwoniła - szkoda tylko że przez brak potwierdzenia zdążyłem zaplanować swój czas inaczej. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem i raczej nie odniosło to na mnie dobrego wrażenia.

tenże
@...

Ale co Ci się nie spodobało? to, że firma robi selekcję etapową i daje zadania na I etap odsiewając innych kandydatów? proszę Cię, tak robi dziś większość firm. Skoro umówiłeś się na konkretny termin i nie było odpowiedzi to już w mogłeś zadzwonić np dzien przed, jednak myślę, że i tak mieli cię w kalendarzu, więc spotkanie odbyło by się normalnie. Dziwne zarzuty, brzmiące jak bys wyczekiwał wszystkiego pod nos.

@tenże

Tak, nie podoba mi się selekcja na podstawie zadania jeśli nawet nie miałem okazji odbyć rozmowy z firmą i czegoś się dowiedzieć. Mój czas kosztuje i chciałbym go zainwestować w coś co jest tego warte, a nie firmę która ‚odsłoni swoje karty’ dopiero po wykonaniu zadań. Myślę, że to rozsądne zachowanie i choć kiedyś pracownikom w IT mogło to nie przeszkadzać - to wiele osób dziś tak jak ja piętnuje te firmy, bo mamy do siebie i swojego czasu minimalny szacunek. I tak, wyczekuje wszystkiego pod nos ponieważ podczas poszukiwania pracy można wziąć udział w wielu procesach rekrutacyjnych - każda osoba, która nie jest od dziś w IT myśle ze jest w takiej sytuacji przy zmianie pracy. Nie ukrywam że mając ich chociaż 8 ciężko jest dopilnować szczegółów i terminów gdy jedna strona o czymś zapomni. I zwykle dba o to dział HR - jeśli nie jest w stanie przypomnieć się i potwierdzić czegoś z pożądanym kandydatem, to nie wiem co jest w stanie zrobić dla kogoś kto w tej firmie pracuje. Raczej to nie świadczy o kadrowych dobrze.

f

Co za panicz

Fem
@...

Jak ktoś jest dobry to mu rynek nie pozwoli uczestniczyć w zbyt wielu procesach rekrutacyjnych w jednym czasie. Myślałeś o tym? Mi zadania nie przeszkadzają. Sama rekrutacja w RST jest CIĘŻKA do przejścia... Ale warto było!

Heniek
@Fem

Jeśli te zadania były dla ciebie trudne - naprawdę współczuję kolegom z twojego teamu.

Meh

Nie jest najlepiej. Stawki poniżej średniej. Mało rynkowe pensje firma rekompensuje całkiem niezłym socjalem - są śniadania codziennie i to na pewno na plus. Jest jakaś tam ścieżka rozwoju. Ale relacje z głównym klientem psują często atmosferę w zespołach i w ogóle w całej firmie. Jest dużo zmian - pracujesz z kimś jakiś czas i koniec, zmiana, nowy zespół. I tak co chwilę. Jest teoretycznie płaska struktura, ale mam wrażenie, że niekoniecznie się to sprawdza w tej firmie. Obowiązków przybywa, ludzi do pracy ani pensji nie. Wiadomo, że nigdzie nie jest idealnie, no ale... Niby nie ma się do czego przyczepić, ale żeby było super, to też niekoniecznie. Ot, takie "meh" :)

@Meh

Dziękujemy za komentarz. Jeśli jesteś pracownikiem RST to zachęcamy aby porozmawiać o uwagach ze swoim opiekunem hr’owym. Razem staramy się budować RST jako dobre miejsce pracy, szczególnie cenne są uwagi o płaskiej strukturze, którą staramy się zachować pomimo wzrostu. Od stycznia wprowadziliśmy kilkanaście możliwych ścieżek karier, zachęcamy do omówienia ich i wybrania swojej podczas najbliższej rozmowy z opiekunem a przy okazji można tez negocjować swoje wynagrodzenie. RST zmienia się dynamicznie i tak, zachodzą u nas zmiany. Zmiany zespołów się zdarzają, od początku roku zespół zmieniło 10 osób czyli jakieś 6% pracowników. Często sami zachęcamy do eksperymentowania i zmiany zespołu. Jeśli już u nas nie pracujesz to nadal zachęcamy do spotkania i opowiedzenia o konkretnych sytuacjach abyśmy mogli się zmienić na lepsze.

zzz

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

@zzz

Cześć! Oczywiście. Obecnie szukamy developerów: PHP, Front-end , Java czy C++. Nasze aktualne oferty pracy znajdziesz na naszej stronie internetowej: http://rst.com.pl/kariera/ Możesz aplikować bezpośrednio przez stronę WWW lub wysłać nam swoje CV na praca@rst.com.pl

Zostaw merytoryczną opinię o RST SP. Z O.O. SP.K. - Świdnica

• Jak się pracuje w RST SP. Z O.O. SP.K.?

Zobacz opinie na temat firmy RST SP. Z O.O. SP.K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RST SP. Z O.O. SP.K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RST SP. Z O.O. SP.K.
2.1/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Esperantystów 17
    58-100 Świdnica