Opinie o RST SP. Z O.O. SP.K. w Świdnica

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie RST SP. Z O.O. SP.K.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w RST SP. Z O.O. SP.K. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RST SP. Z O.O. SP.K. w Świdnica

Ilona

Widzę, że Automation Software Tester (Java) zaczyna od 6,5 k brutto. To jest stawka na pierwszy miesiąc, względnie trzy próbne? Po jakim czasie się zwyżkuje?

@Ilona

Cześć! Jeśli chodzi o opcję tej oferty na UoP to nasze widełki startują od 6700 zł (oferta na UoP to 6700-12500 zł). Ich wysokość zależy m.in.od doświadczenia naszych kandydatów. Pierwszą umowę podpisujemy na okres próbny 3 miesięcy, po którym oczywiście stawka może się zmienić. W naszym przypadku wzrost stawki zależy od m.in. zaangażowania i stopnia umiejętności pracowników. Zapraszamy do kontaktu! Szczegóły oferty: https://www.rst.software/praca/automation-software-tester-java

Obecnie firma RST SP. Z O.O. SP.K. poszukuje na stanowiska Tester Oprogramowania. Czy ktoś aplikuje?

RST Software Masters

Cześć, obecnie mamy otwartą rekrutację na to stanowisko, tutaj znajdują się szczegóły: https://www.rst.software/praca/automation-software-tester-java. Na tę chwilę jesteśmy na etapie zapoznawania się z nadesłanymi do nas CV.

RST SP. Z O.O. SP.K. właśnie rekrutuje w mieście Wrocław. Nie wiecie, czy poszukują pracowników także w innych lokalizacjach?

RST Software Masters

W RST możemy pracować z biura we Wrocławiu oraz Świdnicy, dodatkowo jest możliwa praca hybrydowa i zdalna. Informacje odnośnie danej oferty pracy znajdują się na naszej stronie https://www.rst.software/pracuj-z-nami

Krystyna
@RST Software Masters

Rekrutacja też odbywa się zdalnie? Sprzęt do pracy zdalnej jest zapewniony?

@Krystyna

Tak, rekrutacja odbywa się w 100% zdalnie — poprzez (usunięte przez administratora). Zapewniamy sprzęt i niezbędne narzędzia do pracy zdalnej.

Czy RST SP. Z O.O. SP.K. zapewnia kartę multisportu?

RST Software Masters

Cześć, w RST korzystamy z systemu kafeteryjnego MyBenefit, który dostępny jest dla wszystkich pracowników od pierwszego dnia pracy. Gromadzone środki można wykorzystać na dowolny produkt lub usługę oferowaną w ramach platformy, także na kartę sportową MultiSport. Informacje o naszych benefitach znajdują się także na stronie www: https://www.rst.software/pracuj-z-nami.

Firma RST SP. Z O.O. SP.K. prowadziła rekrutację na stanowisko Księgowa / Księgowy. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
RP

W firmie panuja atmosfera dużej presji. Zdarza się, że zespół mocno (usunięte przez administratora) fakty dotyczące sprintu , żeby uniknąć konsekwencji. Zdarza się, ze pracownicy pracują ponad normę, albo nawet że robią to w trakcie teoretycznie zaplanowanego wcześneij urlopu. Zadanie związane z długiem technicznym są oznaczane jako feature'y - stąd zawyżona wartość % nowych featuerów (tak nie powalająca) na rozmowie kwalifikacyjnej. Dużo odpowiadania na awarie, łatania bugów, albo męczenia się z nienajlepiej zaprojektowaną platformą mikroserwisową. Mało dokumentacji, wiele rzeczy jest niespójne i nieprzemyślane, o wszystko trzeba ciągle pytać, a często bez uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi. Firma kreuje się nataką przestrzegającą zasad agile, ale to fikcja. Deweloperzy mają raczej znikomy wpływ na projekt, a wszelkie propozycje zmian są odbierane raczej niechętnie.

Gabriela
@RP

te bugi to jak według Ciebie tutaj łatają, bo aż ciekawa jestem. Chyba wiedzą, że to raczej pogłębia problem? Jakiś projekt z takim problemem masz do przytoczenia, bo aż ciekawa jestem efektu?

@RP

Nie praktykujemy ściągania naszych ludzi z urlopów, ani dodawania im zadań ponad ich możliwości. Wspólnie estymujemy czas na określone zadania i nie narzucamy ich nikomu z góry. Atmosfera jest dla nas ważna, stąd zachęcamy naszych pracowników do rozmów, dzielenia się wątpliwościami i poruszania często trudnych tematów. Staramy się być czujni i uważni na potrzeby każdego pracownika. Każdy projekt wymaga od nas indywidualnego podejścia, nieraz innej metodyki (SAFE, PM), ma inne założenia i wyzwania, dlatego nasi pracownicy mogą w każdej sytuacji swoje wątpliwości zgłaszać do HR Guide’ów.

Prac
@RST Software Masters

Rst, wiadomość napisana przez RP wygląda na wiadomość developera, który dostrzega alarmujące zdarzenia i nie ma z kim się nimi podzielić, a wy zamiast jakkolwiek się tym zająć i okazać troskę, odpowiadacie pijarowym pierdololo, że taka sytuacja nie istnieje. Trochę jak nasz rząd. Czy to dobra praktyka?

@Prac

Cześć, powyżej przedstawiliśmy ogólne zasady naszego działania, ponieważ nie znamy dokładnych szczegółów opisywanej sytuacji. Każdy przypadek jest dla nas ważny i do każdego podchodzimy indywidualnie. Chcąc pogłębić temat zapraszamy Ciebie do bezpośredniego kontaktu mailowego z jedną z naszych HR Guide’ów Asią: joanna.snopek@rst.com.pl .

Jak wygląda sytuacja z mobbingiem w firmie? Z tego co mi wiadomo nie ma żadnej pomocy ani linii.

@Kandydat

Tematy personalne zgłaszane są bezpośrednio do HR Guide'ów, którzy opiekują się pracownikami w RST.

OQ

Zauważyłam oferty pracy na 2 stanowiska rekrutacyjne we Wrocławiu i w Świdnicy. Czy poszukują Państwo 2 czy 4 pracowników w związku z obecnością w obu miastach? W ofertach jest wskazane co najmniej 2-letnie doświadczenie na stanowiskach rekrutera IT/specjalisty HR. Czy planują Państwo oferty pracy na podobnego typu stanowiska, ale juniorskie? W szczególności interesuje mnie Świdnica.

@OQ

W chwili obecnej zamknęliśmy rekrutacje na stanowiska HR Specialist oraz IT Recruiter. Zachęcamy do obserwowania naszych profili w social media oraz strony www, na której znajdują się aktualne oferty pracy: https://rst.software/pl/pracuj-z-nami/#ofertypracy

Alicja
@RST Software Masters

A tak na przyszłość, czy sa państwo również otwarci na studentów? :) Np. na staz czy praktykę?

@Alicja

Do tematu praktyk i stażów podchodzimy indywidualnie, rozpatrujemy każdy przypadek z osobna. Zainteresowanych taką współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego.

Ciekawa
@RST Software Masters

Dzwoniąc do kadr z zapytaniem o praktyki/staż studencki dowiedziałam się że nie ma takiej możliwości. A zatem jest czy nie ma, ponieważ powyższy komentarz świadczy że taka możliwość jest :)

Gabriela
@Ciekawa

Hej, a kiedy dzwoniłaś, teraz niedawno? bo opinię wrzucili parę miesięcy temu, może sezonowo przyjmują?

Ciekawa
@Gabriela

Dzisiaj :) Nie wiem czy sezonowo - dlatego pozwoliłam sobie zapytać :)

@Ciekawa

Cześć, spieszymy z informacjami, że wróciliśmy do organizowania praktyk zawodowych dla uczniów szkół średnich i studentów. Jeszcze 2 lata temu dość regularnie wspieraliśmy rozwój młodych adeptów programowania. Czas pandemii zatrzymał nas na jakiś czas. W RST od kilku lat dajemy możliwość odbywania praktyk zawodowych i studenckich, wspierając uczniów w zdobywaniu praktycznej wiedzy i doświadczenia z zakresu programowania. Co oznacza, że zapraszamy do udziału w praktykach te osoby, które mają już podstawową wiedzę z programowania. Jeśli jesteście zainteresowani praktykami w RST to odezwijcie się na praktyki@rst.com.pl i opiszcie swoimi słowami co już potraficie - jakie znacie technologie i języki programowania, co Was interesuje.

Albo

Czy RST wspiera ruch LGBT. Jaki jest stosunek firmy do pracowników LGBT?

@Albo

Fundamentem działania RST są ludzie, cenimy różnorodność. Jedną z naszych wartości jest otwartość.

Engine

Nie polecam pracy w tej firmie. Nic co przeczytacie o nich nie jest prawda. Byle marketing i filmiki zeby zwabic łosi. Rekrutacja to mila obietnica i wielka bajka. Budżet na szkolenie to fikcja przyznawana uznaniowo. Kończy się projekt wylatujesz. Nie ma pomyslu na nowe projekty. Troche zabawa w prowadzenie firmy. Nie ma tam stabilnosci, poszanowania pracownika i ukierunkowania na współpracę. A najwiekszym problemem jest to jak hr rozwiazuje "problemy". Nie pasujesz? Dostaniesz psychologa, dostosujesz sie albo powiedzą ci mile do widzenia. Oczywiście za porozumieniem stron, pozniej będą się z Ciebie smiac. Nikogo nie interesuje Twoje zdanie. Dopoki jest takie samo jak ich jest ok. Za dużo ludzi przy korycie. Za dużo malowania trawy na zielono. Za mało rozmow z ludźmi i szacunku. Ręką rękę myje i właściwie tylko rozdawanie stanowisk znajomym Jeszcze raz nie polecam. Czuję duży żal i niesmak.

Czy w RST SP. Z O.O. SP.K. możliwa jest praca na podstawie B2B?

RST Software Masters

W RST Software Masters dopuszczalne są formy współpracy jak B2B oraz UoP, co ustalane jest z kandydatami na etapie rekrutacji na dane stanowisko.

@RST Software Masters

Czy to kandydat sobie może wybrać czy chce UoP, czy B2B ?

@Honorata

Nasze oferty pracy zawierają informację o możliwości współpracy na UoP oraz B2B. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na naszej stronie www w danej ofercie pracy: https://rst.software/work-with-us/#joboffers

staż w firmie RST lub praca

Dzień dobry RST ! Chciałam zapytać jak wygląda rozmowa rektrutacyjna do firmy RST Wrocław na stanowisko tester(co powinnam dokładnie umieć prócz ISTQB,pythona?)?Czy firma RST przyjmuje również osoby na tzw. staż z Urzędu Pracy?Przez 6 miesięcy ma pracownika za darmo i pomaga mu i ewentualnie uczy?Czy jeśli w wymaganiach jest,że powinnam znać język programownaia java,a znam tylko pythona,to firma wyśle mnie na szkolenie,bym mogła się douczyć javy? Czy w firmie RST tylko można pracowa B2B czy istnieja inne formy zatrudnienia?

RST Software Masters
@staż w firmie RST lub praca

Po analizie CV kontaktujemy się w celu umówienia wstępnej rozmowy. Zadajemy podstawowe pytania, rozmowa jest telefoniczna i trwa około 5 minut. Następny etap to rozmowa rekrutacyjna, która trwa około 1,5 godziny, dotyczy kompetencji miękkich jak i technicznych, na drugim etapie zapraszamy osobę z zespołu, do którego rekrutujemy i finalnie wyznaczamy termin feedback’u. Obecnie poszukujemy testera automatyzującego, tutaj szczegóły jakiej wiedzy oczekujemy od kandydatów -> https://rst.software/pl/pracuj-z-nami/software-tester-ang/ Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na staż. Forma zatrudnienia to UoP oraz B2B. Szukamy osób doświadczonych, które mają wiedzę z zakresu Javy, dołączą do projektu i wspomogą nasz zespół. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z rekrutacją RST, w przypadku oferty testera szczegółowych informacji udzieli Martyna 535-230-938. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszych ogłoszeń. Do usłyszenia!

Alicja
@RST Software Masters

Skoro szukacie doświadczonego pracownika, o jak duże doświadczenie chodzi? :)

@Alicja

Na stonie napisali,ze aby zostac testerem w tej firmie nalezy zac:Jave,pythona,jezyki skryptowe,selenium,Gita,Githuna,posiadac certyfikat ISTQBT i wiele,wiele innych plus znajomosc komunikatywna jezyka angielksiego

@Alicja

z tego co zrozumialam z ogloszenia trzeba juz miec jakies doswiadczenie z poprzednich prac,a nie byc swiezo upieczonym studentem

@Alicja

Napisali: "Potrafisz używać danej technologii/praktyki. Masz praktyczne doświadczenie."

@Ig

Na stanowisko testerskie szukamy osoby z praktycznym doświadczeniem. Poziom doświadczenia określamy podczas rozmowy rekrutacyjnej. Obecnie nie szukamy osoby bez doświadczenia, w razie pytań związanych z ogłoszeniem zapraszamy do kontaktu telefonicznego 535230938 lub mailowego rekrutacja@rst.com.pl

@RST Software Masters

Iluletnie musi być minimum to doświadczenie?

@Honorata

Poszukujemy osób z minimum 2-letnim komercyjnym doświadczeniem, które zarówno testowały manualnie, jak i automatyzował testy.

zapytanie
@RST Software Masters

jesli osoba nie ma 2 letniego doswiadczenia,to nie moze zostac zatrudniona w RST?nie zawsze jest,gdzie to doswiadczenie zdobyc.

@zapytanie

No właśnie... Po prostu czy istnieje opcja przyuczenia, czy koniecznie szukacie kogoś z doświadczeniem?

@Honorata

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, w przypadku tego konkretnego stanowiska szukamy osoby z minimum 2 letnim doświadczeniem.

crew

Na rozmowie kwalifikacyjnej radzę być bardzo konkretnym i dokładnie wypytać o warunki pracy, zarobki, miejsce pracy itd z najdrobniejszymi szczegółami. Jak już otrzymacie ofertę to nie bierzcie jak przysłowiowa ryba tylko dokładnie wynegocjujcie i ustalcie korzystne warunki współpracy. Bo potem może się okazać że rzeczywistość jest inna niż ta pięknie opisywana podczas rozmów. Polecam być konkretnym bez wchodzenia w jakieś głupie dyskusje z prowadzącymi te rozmowy kwalifikacyjne bo to są specyficzni ludzie, dość krnąbrni w negocjacjach.

gość
@crew

Miejsce pracy itd z najdrobniejszymi szczegółami? Tzn chodzi ci o miasto, ulicę, piętro, czy czy biurko jest przy oknie? Doprecyzuj, bo nie rozumiem o czym dokładnie piszesz

@gość

Np znasz C i C++ a nagle się okazuje że Java z elementami C. A potem wysłuchujesz że nie masz najwyższej wydajności. I było się uczyć kilkanaście lat?

zzz
@gość

Czy ty udajesz brak mózgu czy nie udajesz? Chodzi o wynagrodzenie, zakres wykonywanych zadań i miejsce pracy (miasto). Np oferta pracy wisząca na stronie jest na programowanie w języku nazwijmy go A a na rozmowie okazuje się że oni by jednak woleli abyś programował w języku B. Inny przykład to podane w ofercie pracy jest miasto A a na rozmowie okazuje się że oni jednak szukają z miasta B. Wałek może być też taki że po okresie próbnym zostajesz bo się sprawdziłeś. Ale oni wtedy zaczynają kręcić i nie chcą ci dać tyle co sobie wynegocjowałeś podczas rozmowy o pracę, na które to warunki się sami zgodzili. I masz problem albo godzisz się na mniej niż wynegocjowałeś albo masz zmarnowane 3 miesiące i musisz się ewakuować. Nie wiem jak jest obecnie ale kilka lat temu tak było.

@zzz

Cześć, od początku procesu rekrutacyjnego dokładnie przedstawiamy warunki współpracy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej lub macie pytania, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami.

staż w firmie RST lub praca
@RST Software Masters

Dzień dobry, czy firma RST przyjmuje na staż z Urzędu Pracy na 6 miesięcy?w sensie ma pracownika za darmo,ale jeszcze od czasu do czasu mu pomaga,uczy go?Jak wygląda rozmowa rekrtacyjna na stanowisko teste?Czego powinnam się spodziewać?co powinnam umieć prócz pythona i ISTQB i javy?Czy jeśli nie znam javy to firma RST mogłaby mmnie wysłać na szkolenie,bym się nauczyła?Czy raczej powinnam douczyć się jakoś we w właśnym zakresie?Czy obecnie oszukujecie na stanowisko tester pracownika?Czy pracuje się tylko wg umowy B2B czy moga byc inne dormy zatrudnienia mozliwe?

Jakie godziny pracy obowiązują w RST SP. Z O.O.?

RST Software Masters

W RST stawiamy na elastyczność, jednocześnie szanując potrzeby naszych klientów. Co to oznacza w praktyce? Nie wymagamy od deweloperów określania godzin pracy od/do, liczy się dla nas czas poświęcony na realizację zadań (z poszanowaniem norm kodeksowych). Sami planujemy godziny swojej pracy z uwzględnieniem potrzeb klienta, zespołu oraz organizacji.

Witold
@RST Software Masters

O to super. I na umowie jest też że godziny pracy są elastyczne? A jak z umowami? Na czas określony czy preferuje się B2B?

@Witold

Oczywiście dopuszczamy możliwość współpracy z RST na podstawie umowy B2B, warunki umowy ustalane są w momencie nawiązywania współpracy. O szczegóły zawsze można dopytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

GołąbNaDachu

Jako były pracownik nie polecam pracy tam! . . . . No to była krótka opinia. Dłuższa jest taka i to trzeba oddać: - budżet na szkolenia jest - pracują tam też naprawdę spoko ludzie - można się tam naprawdę wygodnie obijać - smaczne śniadania (jak już wróciły) Rady: -nie ufaj nikomu -nie daj sobie wrzucić zadań od innych obiboków -nie wychylaj się -w RST jest pełno plotkarzy więc uważaj co mówisz -ich wartości to tylko puste słowa

@GołąbNaDachu

Wygodnie obijać? To nie ma tam sporo pracy? Jak to z tą robotą wygląda?

Grażyna
@GołąbNaDachu

A co takiego się stało co utwierdziło Cię w przekonaniu by nikomu nie ufać?

Jaki jest wkład kierownictwa RST SP. Z O.O. SP.K. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

RST Software Masters

W naszej kulturze organizacyjnej i wartościach wpisane jest wspólne dbanie o atmosferę wewnątrz RST. Staramy się robić to na co dzień, niezależnie od roli w organizacji.

@RST Software Masters

I w jaki sposób dbacie o tę atmosferę wewnątrz firmy? :)

Jaki jest powód, że przez lata ciągle są te same ogłoszenia na pewne stanowiska? Dziwi mnie, że rzekomo nie ma komu pracować w tak wybitnej firmie.

RST Software Masters

W RST Software Masters specjalizujemy się w określonych technologiach i takich kompetencji poszukujemy wśród naszych kandydatów, podkreślamy jednak, że do różnorodnych zadań i projektów. Firma rozwija się i tym samym pojawiają się nowe wyzwania, więc naturalnie rośnie zapotrzebowanie na konkretne stanowiska pracy. Aktualne oferty można znaleźć na naszej stronie https://rst.software/pracuj-u-nas/oferty-pracy oraz na naszych portalach rekrutacyjnych. Zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu z nami https://rst.software/kontakt - chętnie opowiemy więcej o trwających rekrutacjach.

już odpowiadam ale prawdę

ciągle wiszą te same bo to są takie ogłoszenia ogólne, które na rozmowie okazują się zupełnie inne niż treść pisana. Np startujesz do Świdnicy bo tak jest w ogłoszeniu a oni chcą do Wrocławia. Startujesz na c sharp a oni chcą Java. Uzgadniasz ile będziesz zarabiać po okresie próbnym a tu się okazuje że po okresie próbnym nie chcą tyle dać. To tyle czasu wisi że oni w pewnym momencie zagubili się w tym sami.

@już odpowiadam ale prawdę

Cześć, na naszej stronie https://rst.software/pl/pracuj-z-nami/#ofertypracy znajdują się aktualne ogłoszenia ukierunkowane na daną technologię i stanowisko. Przy ofertach pracy widnieje informacja, które wakaty dotyczą Świdnicy, a które bezpośrednio Wrocławia, oprócz tego obecnie istnieje możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej. Przed rozpoczęciem pracy ustalamy kwestie wynagrodzenia, które obowiązują do czasu pierwszych negocjacji finansowych, które odbywają się u nas co roku. Jeśli zabrakło doprecyzowania informacji po naszej stronie, skontaktuj się z nami, z chęcią odpowiemy na pytania dotyczące wynagrodzenia, czy też warunków zatrudnienia.

Jonasz

Rotacja. Jak wszędzie.

Ilona
@już odpowiadam ale prawdę

Czy to Ty pisałeś podobny komentarz w styczniu '21? Pytam, żeby wiedziec, czy dwie osoby miały taką sytuację, czy tylko Ty (ale dwa razy o tym piszesz) :D

Smerf Maruda

Pracowałem w tej firmie ponad 7 lat. Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie, unikatowe doświadczenia, niezwykła atmosfera. Polecam.

@Smerf Maruda

Dzięki za wspólnie spędzony czas. Mocno trzymamy kciuki za nowe! ,,Kawa na 6p” :) zawsze będzie. Do zobaczenia!

Czy rozmowa rekrutacyjna w RST SP. Z O.O. SP.K. odbywa się również w języku angielskim?

RST Software Masters

Cześć, na I etapie rekrutacji zadajemy kilka pytań po angielsku, ale całość rozmowy przebiega w języku polskim. W momencie, gdy istnieje potrzeba dodatkowej weryfikacji języka technicznego po angielsku, organizujemy dodatkowe, kilkunastominutowe spotkanie z rekruterem technicznym.

Co jaki czas w RST SP. Z O.O. SP.K. można ubiegać się o podwyżkę?

RST Software Masters

W RST co roku istnieje możliwość renegocjacji wynagrodzenia. W trakcie negocjacji brane są pod uwagę m.in.: postawa, zaangażowanie, inicjatywy pracownika podejmowane w ramach organizacji, poziom kompetencji, efektywność. Rozmowy przeprowadzane są przy wsparciu HR i Architekta danego obszaru.

Czy firma przyjmuje CV na potrzeby przyszłych rekrutacji? Czy warto je wysłać?

RST Software Masters

Tak, z chęcią zapoznamy się z nadesłanymi CV i w przypadku otwarcia konkretnej rekrutacji odezwiemy się do osób, które wysłały do nas wcześniej swoją aplikację.

Zostaw merytoryczną opinię o RST SP. Z O.O. SP.K. - Świdnica

• Jak się pracuje w RST SP. Z O.O. SP.K.?

Zobacz opinie na temat firmy RST SP. Z O.O. SP.K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RST SP. Z O.O. SP.K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RST SP. Z O.O. SP.K.
2.1/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Esperantystów 17
    58-100 Świdnica