Opinie o Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. o rekrutacji.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawa

Przerażony

Byłem przerażony koronawirusem, cały czas jestem, ale cieszę się, że w firmie jest sztab kryzysowy i że nas o wszystkim informują. Jak tu przyszedłem to komunikacja nie była najlepsza, ale widać, że kryzys mobilizuje i to nie tylko do tego, żeby działać, ale też komunikować.

m.

wie ktoś, jak wygląda praca na stanowisku Kontroler robotów przemysłowych? Jak ogólnie z zarobkami, atmosferą?

Prykryk

Praca tu może wygladać łądnie w CV bo firma ma (niezasłużoną imo) reputację więc jeśli tylko o to Ci chodzi to spoko. Jeśli oczekujesz czegoś więcej to lepiej się zastanów, zwłąszcza jesli już pracujesz w jakiejś fajnej firmie. Nie wyślą Cię nigdzie na szkolenie, a jeśli zorganizują jakieś marne coś u siebie to będziesz podpisywać roczną lojalkę. Tu zwłaszcza do studentów: nie będzie żadnych szkoleń. Wrzucą Cię na głęboką wodę i tyle. (usunięte przez administratora) na rozmowach rekrutacyjnych. Umowa na B2B? Przygotuj się na przychodzenie do pracy przez pierwszy miesiąc bez umowy bo górze się nie chce ruszyć 4liter ruszyć. W umowach również kruczki o ogromnej odpowiedzialności finansowej przy opóźnieniach projektów (opóźnienia będa na 100%). Spotkanie na spotkaniu po spotkaniu i przed spotkaniem. Wszystkie NIC nie wnoszące - marnotrawstwo czasu i pieniędzy. Przełożeni w wiekszości nietechniczni, nie wiedza o co chodzi więc nie wykonują swojej pracy. Brak jakiej kolwiek organizacji czy wizji. Kolesiostwo i nepotyzm. Stawki poniżej średniej rynkowej. 10+ osobowe zepoły na barkach 1-2 osób. W księgowości bałagan. Firma niepoważna. Odradzam. Plusy: wypłata na czas.

Pytający
@Prykryk

Czyli nie warto aplikować do działu IT? - Powiedz proszę jaka atmosfera tam panuje czy fajne szefostwo, ludzie w tym dziale? Kary za opóźnienia projektu programiści też mają?I czy przyjmują ludzi bez znajomości.

Mała
@Prykryk

Chciałem aplikować ale stawki jakie tutaj są dla programistów na etacie to jakieś jaja. Wiele osób chyba działa na niekorzyść tej spółki.

@Mała

Jakie są stawki dla programistów - z ciekawości zapytam bo też myślę o aplikowania.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.?

Odp

Na jakie stanowisko zależy.

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Kontroler
Kontrola

Szukają specjalisty ds jakości na zastępstwo, czy warto?

Steffen

Praca w tej firmie to bajka , czlowiek przychodzi do pracy i czeka ,aż minie 8 h .Wypłaty jakie są takie są .Ale za odpoczynek przy kawie wiele nie wymagam .Nie dziwie się ,że nie możemy dogonić zach europy w dobrobycie ,skoro nie ma kto na pracowników zarobić .Wszystkim którzy nie lubią zbytnio się wusilać polecam pracę u tego pracodawcy

Czekając na kartę
@Steffen

Pij dalej kawę, a będziemy czekać na dokumenty po miesiąc czasu

Fela
@Steffen

Ty wstrętny prozniaku ja też pracuje w tej firmie i nie mam czasu porządnie zjeść. A ty piszesz że nic nie robisz . Wstyd.

Tonik

Rzadko zdarza się żeby narzekał ktoś na brak pracy. Fajnie się pracuje , polecam!

Kowal

Telefonu nikt nieodbiera więc po co ten numer nie da się uzyskać żadnych wiadomości ...

Poligraf

Jaka oceniacie prace w dziale druku? Jakie sa stawki? Czy sa premie? Jak tak to ile i od czego zależą? Czy warto aplikowac?

Sławomir
@Poligraf

Widzę, że niestety nie otrzymałeś informacji związanych z tym, jak wygląda praca w dziale druku. Czy próbowałeś może sam dowiedzieć się coś na ten temat? Może mimo braku odpowiedzi zdecydowałeś się wysłać swoje CV do pracy na wspomnianym stanowisku?

@Poligraf

Dziale druku? Jest ich sporo bo jest flexo, offsety, konwekcjonowanie, sito.. i jeszcze wiele innych to zalezy gdzie trafisz. Ja na dziale jestem operatorem maszyn i mam 3700bru. Operator (nie maszynista!) Moze z tego co wiem miec 4300bru max. Z reguly maszynisci zaczynaja wlasnie od 4 w gore. Premie sa co miesiac jakies 20%+ dodatki za zmiany a raz na 3 miesiace sa premia w wysokosci kolo 35% od stawki zasadniczej. Moj dzial choc wiekowych juz to ma (usunięte przez administratora) ludzi takze ja nie narzekam

Joanna
@Pwpw

Widać, że posiadasz rozległa i rzetelną wiedzą na temat działów, jakie są wewnątrz polskiej wytwórni papierów wartościowych z Warszawy. Na pierwszy rzut oka widać, że każdy, kto choć trochę zaznajomiony jest w dziedzinie druku, znajdzie coś dla siebie. Interesuje mnie jednak, czy w tej firmie organizowane są jakieś warsztaty doszkalające pracowników z konkretnych działów. Czy można stale się uczyć i rozwijać pracując w tym miejscu?

@Joanna

Ja jestem po szkole poligraficznej i poszedlem do drukarnii cyfrowej, pol roku temu odszedlem i poszedlem do pwpw na maszyne. Nic nie wiedzialem nic nie pamietalem ze szkoly po pol roku pracy tam sam jestem na maszynie. Ludzie pomagaja i wyjasniaja jak co dziala

Zoska
@Pwpw

Hej a jak wyglądają zarobki na start dla nowej osoby nie koniecznie obslugujacej maszyny ? I jak wygląda sprawa z pracą jeśli ktoś nie ma wykształcenia poligraficznego ale jest doświadczenie z produkcji ?

@Zoska

Niestety jesli chodzi o druk na jakiejkolwiek maszynie wymagane jest wyksztalcenie poligraficzne, kiedys bylo mozna sie douczyc bez szkoly polig. Teraz.nie ma takiej mozliwosci. Nie wiem jak to wyglada jesli ktos ubiega sie o jakiegos quality managera do jakosci druku

Roman
@Pwpw

Czyli, aby w ogóle móc myśleć o aplikowaniu do pracy w firmie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych na stanowiska obsługi maszyn trzeba mieć ukończoną szkołę w kierunku poligraficznym. Wiesz może, jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia? Od pierwszego dnia można liczyć na stałą umowę?

Luk

Mam pytanko pracuje w firmie DELARUE w UK ktos kto jest w temacie wie co to za firma. Pracuje przy wyrobie banknotów najnowoczesniejszą metodą( maszyny KOMORI)Mysle o powrocie do Polski i chcialbym pracowac przy wyrobie banknotow jak by to wygladalo w moim przypadku serdeczne dzieki za odpowiedz.

Pracuje od od 4 miechow, poziom bezpieczenstwa jest rygorystyczny ale rekompensuje to stawka zasadnicza po umowie probnej dostalem na rok i mam 4000 brutto z 3500 i zaraz czeka cala wytwornie podwyzka 150zl brutto plus comiesieczne premie

m.

ile wynosza comiesieczne premie? mozna dorabiac w innej firmie?

Irek

Witaj Te stawki są realne dla osoby która pracuje na produkcji i nie ma doświadczenia poligraficznego ? Tzn nie będzie pracowała na maszynach, ale praca typu liczarz kontroler ?

DzikZPola

Jakie pieniążki i jaki socjal gwarantuje PWPW, na stanowisku Wartownika?

Rob

Chore.... Tak samo czekam na Karte kierowcy juz ponad miesiac czasu.

M96

Witam. Czy posiada ktos informacje dotyczace stanowiska wartownika-konwojenta w PWPW? Chodzi mi o zarobki, godziny pracy itd.

Graegorz

Firma chora od 01.10 czekam na karte 10.10 ukazała się wiadomość że nie dosłałem im kserokopji prawa jazdy więc wysłałem na maila i za trzy godziny zadzwoniłem pani mnie poinformowała że kartę otrzymam w ciągu 15 dni czyli kolejne 2tygodnie dziś zadzwoniłem i okazuje się że nie jest jeszcze zweryfikowany mój wniosek to się pytam po co oni tam siedzą tylko żeby brać pieniądze i drwić z wszystkich czysta PARANOJA!!!!!!!

Praca z nieogarniętymi

Poniższe wpisy zniechęcają do zatrudnienia. Jeżeli ktoś nie umie czytać nie powinien mieć prawa jazdy. Niedługo to do zawiązania butów będzie potrzebna infolinia.

Weronika

@Dziki Rozumiem Twoje niezadowolenie spowodowane zaistniałą sytuacją. Jednak to forum jest miejscem, w którym zależy nam na poznaniu warunków pracy w firmie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, dlatego zachęcam do wypowiedzi głównie pracowników firmy. Być może zna ktoś odpowiedzi na pytania zadane przez innych użytkowników?

Dino

Witam.Jakie zarobki są w dziale utrzymania ruchu jako elektryk?

Kicka

PWPW to najbardziej chora instytucja w naszym kraju. Mają swoje wyimaginowane przepisy które w żaden sposób nie pomagają kierowcom w otrzymaniu karty kierowcy. Po pierwsze nie można wysłać wniosku o wydanie karty wcześniej niż na 30 dni bo odeślą, a jeżeli już się wyśle wniosek w terminie to o brakach np kserokopia prawo jazdy - w formacie 2:1 celowo jest wpisane na samym dole pisma tak żeby tego akurat nie doczytać. Powiadomienie o brakach w dokumentach jest wysyłana przez PWPW - jak za zamierzchłych czasów pocztą poleconą na co czeka się kolejne 2 tygodnie. Braki można uzupełnić e,mailem ale e,maile się cofają z informacją że skrzynka PWPW jest zapchana i nie przyjmuje wiadomości, choć po sprawdzeniu u pani okazuje się że dokumenty dotarły a to jest błędny komunikat. Po kilku dniach i non stop sprawdzaniu na pwpw tachograf statusu który się nie zmieniał od początku trwania chorej procedury że są uzupełniane braki w dokumentach. Zatelefonowałam więc w imieniu mojego męża i usłyszałam bardzo nieprzyjemną panią która nawrzeszczała na mnie że jest ochrona danych osobowych i niech mąż sobie sam sprawdzi. Owszem mąż napisał e,maila po którym otrzymał odpowiedź że po uzupełnieniu braków mają taki regulamin że kartę wydają po 15 dniach roboczych i tak też złośliwie zrobili od 2 listopada produkowali kart,ę aż do 23 listopada 2017. I powiem że nikt ich nie nadzoruje i dlatego zachowują się jak panie na włościach a to z naszych pieniędzy 172zł otrzymują pensję te nieprzyjemne paniusie. A kierowcy muszą zarobić te pieniądze a jeszcze im się to utrudnia chorymi przepisami a bez karty kierowcy nie mogą pracować i zarobkować. PWPW bądźcie po ludzku przyzwoici.

Dziki
@Kicka

Dokładnie tak jest. Na dzień składania wniosku załączyłem aktualne prawo jazdy. Po 2 tyg okazało się, że nie wydadzą mi karty bo zmieniłem w między czasie prawko na nowe. Jaki to ma związek pytam, skoro numer prawa jazdy się nie zmienia! A na karcie kierowcy jest tylko podany nr prawa jazdy i nic więcej. Nic nie załatwisz nic nie wytkumaczysz masz dosłać nowe i znowu czekać 3 tygodnie - chora instytucja.

Regina

Może ktoś wie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje? Bardzo chciałabym dostać sie do pracy w wytwórni..

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
2.2/5 Na podstawie 57 ocen.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.