Opinie o PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Brak szacunku do pracownika

Zero organizacji projektów, przy wprowadzaniu „usprawnień systemu” pracownicy rzucani są na głęboką wodę i sami muszą radzić sobie w syfem, jaki jest im przekazywany z dnia na dzień. Mnóstwo obowiązków za pensje niewiele wyższą niż najniższa krajowa. Plotki w firmie są na porządku dziennym. Podejście do okresowych ankiet dotyczących managerów typu „dajmy wszędzie najwyższą ocenę, żeby było szybciej”, zero jakichkolwiek przemyśleń. Szanse na rozwój znikome. System awansów też słaby, pierwszy można dostać dopiero po 1,5 roku pracy, ale to nie jest nic pewnego i raczej rzadko się zdarza. Szefostwo, które napotkałem było bardzo nieszczere, kłamali i zmieniali zdanie na temat wydajności pracowników co tydzień. Staroświecki typ kierownictwa, bo przecież co Ci młodzi wiedzą o pracy. Myślą, że sam negatywny feedback zmotywuje do cięższej pracy. Chcą wycisnąć z pracowników jak najwiecej nie patrząc na ich zdrowie psychiczne. Jedynym plusem pracy w tej firmie są benefity (premie kwartalne, inflacyjne, wakacje pod gruszą, kafeteria punktowa, karta lunchowa, premie zimowe i wiosenne, dostęp do platformy Udemy). Oprócz tego nie widzę żadnych innych zalet pracy w PPG i nigdy nikomu nie polecę tej firmy (chyba, że nie przeszkadza mu wypalenie zawodowe). W ostatnim dniu zatrudnienia zostałem potraktowany z takim brakiem szacunku, że nie spodziewałem się nawet, że w firmie tej wielkości jest miejsce na takich ludzi jak oni. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie. Sam fakt, że z 5 opinii o PPG 4 są negatywne, świadczy o jej niskim poziomie. Radzę oszczędzić sobie czasu, stresu i nerwów i poszukać czegoś lepszego (w tej sytuacji jest to niebywale proste:))

Rybka

Przyszłam do PPG GBS z doświadczeniem pracy w innych korporacjach i niestety ale w PPG jest fatalna kultura organizacyjna. Zero on-boardingu, zero szkoleń, ktorych celem jest wyjsnienie dzialania wewnetrznych systemow. Bałagan, praca po godzinach to chyba norma, bo panie managerki sie tym chwala. W firmie się plotkuje, wartości i tematy well-beingowe tylko na papierze (nie maja pojecia co to jest). Na plus, ze obok wrogo nastawionych ludzi spotkalam tez zyczliwych, ktorzy mi podpowiedzieli co i jak. Odradzam, mimo, ze dobre pensje i benefity, to szkoda zycia na zycie tylko i wylacznie praca.

@K

i to wszystko przysługiwało już wtedy gdy padło tamto pytanie czy do dziś zostało dodane coś jeszcze? ciekawi mnie dynamika zmian odnośnie warunków zatrudnienia, zwłaszcza że stawiane opinie na forum są różne, więc ciekawią mnie te zależności. kiedyś ktoś pisał o braku możliwości na rozwój. czy do dziś pozostali mogą mieć podobne odczucia?

Oki Nowy wpis

Cześć. Chce się dowiedzieć z jakiej podstawy rusza teraz Junior Project Manager. W ofercie napisane jest, że trzeba mieć już jakieś doświadczenie w zarzadzaniu poetkami a certyfikat mógłby zostać uznany za atut. Czy zwiększy on bezpośrednio samą podstawę już na początku?

Anonim Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Hej, macie jakieś opinie o praktykach? (Chodzi dokładnie o Product stewardship regulatory processes associate)

Ktoś sugerował, że w biurze nie ma za dużo miejsca a podczas pracy w dziale utrzymaniu ruchu jak to wygląda? myślę by się zgłosić, zwłaszcza, że znam się na systemach PLC, które zostały uznane za mile widziane. zawyża nieco stawki?

. Nowy wpis

Dom wariatów. Omijać szerokim łukiem. Miałem przychodzić do biura 3 razy w tygodniu, ale było za mało biurek i nigdy nie było miejsca. A to wierzchołek góry lodowej: działanie głównie na e-mailach, technologie przestarzałe, standardów i procedur brak. Za nadgodziny nikt nie zapłaci. Żadna zmiana nie przechodzi "bo biznes sie nie zgadza", wszyscy umywają ręce, nikt nie chce pomóc coś zmienić. Niekompeteny management to osobna historia.

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Procurement Operational Specialist EMEA?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
IT

W sumie pierwszy raz w mojej karierze trafiła mi się sytuacja gdzie serio czuję się (usunięte przez administratora) Firma zatrudniła mnie w okresie pandemii na stanowisko "100% zdalne", z miesiąca na miesiąc tryb pracy zmieniony na 3day hybrid. Model zarządzania moim zdaniem jest słaby. Brakuje kogoś kto filtrowałby pomysły z biznesu, które często są po prostu z kosmosu. Brakuje zrozumienia narzędzi i procesów. W moim teamie 'Agile' to tylko pieczątka, bo korzystamy ze stories i to wystarczy i to znaczy, że pracujemy Agile'owo. Niby developer, a przy okazji gąski obejmujące takie rolę jak admin, analityk biznesowy i technical consultant. Obraz firmy przedstawiony na rozmowach kwalifikacyjnych, a rzeczywistość, która mnie zastała to kompletnie dwie różne rzeczy. Jedyny w moim przekonaniu plus to całkiem niezły pakiet benefitów. Ah, no tak i poza zmianą na 3 dni z biura w ciągu kilku dni został zmieniony cały model premiowania z kwartalnych na roczne.

Hej, nie orientujecie się może jak teraz pracuje się specjalistom ds. BHP? Szukam pracy w tym zakresie w swojej okolicy i właśnie wyświetliła mi się oferta od Pracodawcy. piszą w niej ze taki specjalista ma oferowana 13-strukturę, 20% premii miesięcznej i tym podobnych. zastanawiam się czy te wszystkie dodatki są na każdym stanowisku? i czy ta negatywna ocena organizacji pracy z kiedyś mocno wpływa na pracę przy BHP?

Brak szacunku do pracownika

strata czasu

Nie polecam, rekrutacja na dość wysokie stanowisko architekta. Poświęcony czas, 2 rozmowy techniczne rozmowa hr, brak informacji zwrotnej. Wydaje mi się ze na rynku jest standardem chociaż podziękować za poświęcony czas i wrócić z informacja zwrotna. Pewnie szukają kogoś za pół darmo. Odradzam tracenia czasu.

Rybka

@Rybka

No tak, pewnie zależy komu jak podejdzie. A tak z ciekawości to rozwiniesz kwestię tych profitów z pracy tutaj skoro takie dobre?

K
@Honorata

1. Korpostandard (Multisport, prywatną opieka, parking, ubezpieczenie - jeśli czegoś nie wykupisz to równowartość możesz wydać na bony poradnikowe) 2. Lunch karta + zniżki w restauracjach 3. Gruby socjal (zajączek, Mikołaj, wczasy pod gruszą) - wczasy takie, że serio sfinansują jakiś urlop 4. Premie kwartalne 5. Podwyżki inflacyjne

@K

W

Mało profesjonalne podejście podczas rekrutacji. Przez telefon powiedziano mi, że dostanę informację zwrotną w ciągu 2-3 dni, a właśnie mija 3 tygodnie. Jeśli kandydatura nie jest już brana pod uwagę, to wypadałoby o tym poinformować

Pracownik - byly

Ja pracowałem jakiś czas temu i chwaliłem sobie szefostwo i kolegów - fajna atmosfera.

Odradzam. Rekrutacja trwała prawie 3 miesiące i to bynajmniej nie było stanowisko managerskie. Nowy zespół, bałagan, załatwianie spraw po godzinach, brak laptopów żeby móc pracować zdalnie (czas szczytu pandemii). Po jakimś czasie dostałam zastępczy ale i tak był nacisk na pracę z biura. Przełożony zdziwiony jak się bierze zwolnienie na dziecko, oburzony, że nie pracuje po godzinach tyle co on. Brak systemu zarządzania projektem. Dramat. Sporo (usunięte przez administratora) niskie wynagrodzenia, brak podwyżek. Zdecydowanie nie polecam.

Edyta
@Ewa

A możesz opisać jak wyglądała ta cała rekrutacja? Co tam takiego się działo, że trwała aż 3 miesiące?

K
@Ewa

Laptopy już są - był problem przy pandemii, ale wtedy wszyscy go mieli. Ale już raczej się ogarnęli - przynajmniej u mnie. Nacisku na pracę z biura też już nie ma. Co do reszty nie mogę się niestety odnieść - bo jak w każdej firmie - wiele zależy od tego gdzie się trafi.

Rafal

Ze swoich doświadczeń mogę potwierdzić opinie innych. Fatalna kultura organizacyjna, ilość pracy przekraczająca możliwości normalnej pracy, o rozliczenie nadgodzin też musiałem się upominać. Nie dajcie się uwieźć dobrym wrażeniom, gdy zwalniałem się była kolejka ludzi, którzy też się zwalniali. Brak możliwości rozwoju, brak szkoleń, brak obiecanych podróży służbowych, od roku miałem obiecane nowe komputery i też zmierzyłem się ze ścianą. Z firmy odszedłem z ciężkim wypaleniem zawodowym, na tzw. exit interiew dostałem sugestie, aby wdrożyć w moim stanie farmakologie na parę miesięcy, zupełny brak wsparcia od firmy. Warunki pracy, są według mnie 100% receptą na wypalenie zawodowe i firma nic z tym nie robi. Chciałbym, żeby prawie 2 lata temu znalazł się ktoś kto szczerze odradziłby mi pracę w tym miejscu

Typowe korpo

Typowe korpo, które nie szanuje ludzi ani ich czasu. Zatrudnili wykwalifikowanego informatyka z wieloletnim stażem na stanowisko wymagające jedynie bezmyślnego kilkania, wymagając zgłoszenia nawet 5-minutowych przerw oraz pytając o postępy po kilkunastu minutach pracy bez możliwości nauczenia się czegokolwiek na danym stanowisku. Miesiąc pracy wystarczył, by złożyć wypowiedsenie, na które zaproponowali porozumienie stron ale bez zapłacenia wynagrodzenia za okres wypowiedzenia - sam musiałem się zorientować. Na koniec dali mi zaległą kartę lunchową (benefit, którego nie zorganizwali na początek pracy), ale już Nieaktywną, bo odszedłem z firmy. Tą kartę dali mi, żebym ją sam wyrzucił tak? Zbierając podpisy na obiegówce manager kazał na siebie czekać ponad 40 minut. Mówił do mnie "stary" choć rozmawialiśmy dopiero 2 raz. Jeżeli się jakkolwiek szanujesz, to zdecydowanie odradzam.

Krystyna

Nie polecam, bardzo słaby system awansów i podwyżek. Jeśli nie wynegocjuje się zadowalającego wynagrodzenia na samym początku na podwyżkę można liczyć dopiero po 1.5 roku i w dodatku trzeba na to zrobić ...prezentację siebie i swojej pracy. Dla osób pracujących długo np.3 lata również słaby system podwyżek. Firma mieści się w drogo wyposażonym biurze a budżety na wynagrodzenia są okrojone. System pracy oparty jest o zespoły, za każdy zespół odpowiedzialny jest team lider, od którego zależy np.ile nowych obowiązków zostanie przydzielanych a ich ilość rośnie bo ten polski oddział przejmuje coraz więcej zadań od innych krajów ( bo jest taniej ) Ergo dużo pracy słaba płaca. Wyjątkiem jest tam dział IT. Poza tym zasady etyki pracy są tam bardzo słabe , pracownik ma małe pole aby realnie wnieść swoją opinię czy feedback mimo , że amerykańska polityka mówi o równości itp... Nie warto.

Zostaw merytoryczną opinię o PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o.
  • Marii Curie-Skłodowskiej 12
    50-381 Wrocław

PPG Global Business Services Poland Sp. z o.o.