Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
3 6 45 5 1

Opinie o Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Filtruj opinie po kryteriach:

Aragorn

Rotacja w muzeum spora, a wszystko przez zarobki nie pozwalające na godne życie. Pracowałem dawniej w tym kieracie, jednakże praca za tak psie pieniądze jest chyba tylko dla desperatów i przegrywów życiowych. Nie ma co marnować życia, siły, zdrowia i wytężać intelektu za kwoty poniżej 3 tys na rękę. Wyzysk i niewolnictwo. Ot co!

Aragorn
@Aragorn

instytucje państwowe to rak - unikać jak ognia

Łucja
@Aragorn

Piszesz, że pracowałeś w firmie w przeszłości- ile czasu minęło od tego momentu? Wiele mogło się zmienić pod względem warunków zatrudnienia. Rozumiem, że kwestia zarobków jest dla Ciebie największą wadą, a jak oceniasz inne kwestie? Na pewno znajdziesz też jakieś pozytywy.

toja
@Łucja

tylko taki że się odeszło i teraz można odradzać tę pracę

Weronika

Czy ktoś pracuje w muzeum? Podpowiedzcie jakie wymagania trzeba spełniać jak ktoś chce tu pracować?

toniejabyłamewą
@Weronika

Trzeba być albo zdesperowanym z nożem na gardle, albo mieć totalnie wypraną głowę z uczuć albo być psychopatą . A najbardziej unikać Pani Hani z zamówień publicznych bo to toksyczny toksyk. Podobno zniszczyła psychicznie kilka osób.

Tak17Nie

@Weronika

Czy ktoś wie, jaka jest atmosfera teraz w Muzeum w Oddziale w Galerii Krakowskiej? Da sie wytrzymać?

Tak2Nie

galeriankabezdzbanka
@Kasia

ci co pracują będą mówić że ok bo abo (usunięte przez administratora) albo zdesperowani, albo im nie przeszkadza to co przeszkadzało tym co tu napisali swoje opinie; poza tym to zależy do którego działu chcesz zaaplikować, bo zamówienia publiczne to najgorsze osoby, z planowania też takie średnie, księgowość spoko, kadry miłe ale mają francowatą kierowniczkę, sekretarki jak sekretarki (albo pokochasz albo znienawidzisz)

Tak7Nie1

@galeriankabezdzbanka

dziekuje za odpowiedz. teraz szukają kogos do sekretariatu do skanowania, czy nie jest to jakas trefna oferta?

agnieszkawypuszczazmieszka
@Kasia

wróble ćwierkały i wierzby szumiały że tak

Tak2Nie1

@agnieszkawypuszczazmieszka

a co jest nie tak w tej ofercie?

agnieszkawypuszczazmieszka
@Kasia

oferta może i jest tak, ale jest puszczona pro forma, bo jak tak się czyta z zewnątrz to się wszystko jawi ok

@agnieszkawypuszczazmieszka

Czyli oferta jest, ale tak naprawdę nie szukają pracowników?

jaba
@Kasia

oferta jest i wiadomo było kto będzie zatrudniony zanim powiesili tę ofertę

@Kasia

Do skanowania do sekretariatu? Jak to brzmi... jak praca dla jakiejś umysłowej ameby. Zapewne za najniższą możliwą stawkę. Dobrze, że ja odeszłam do korporacji za czterokrotnie większe pieniądze niż miałam w muzeum. Szkoda jedynie, że po tak długim czasie się na to zdecydowałam. Polecam każdemu, kto chciałby zmienić coś w swoim życiu, zostać docenionym i jeszcze sowicie za to nagrodzonym!

Miłka
@toniejabyłamewą

zamówienia w tej instytucji to miejsce gdzie 2 panie nie rozumieją że ich nastawienie do każdej nowej osoby to klasyczny (usunięte przez administratora) i każda szanująca się osoba ucieka z tego miejsca co widać na licznych przykładach z ostatnich 2 lat. Uciekło kilka wartościowych specjalistów i fajnych osób. Omijać szerokim łukiem ten dział.

Tak2Nie
małaczarna
@Miłka

A wiesz, że te osoby (w większości) poznajdywały pracę w fajnych miejscach i o dziwo w zamówieniach gdzie są uznawane za bardzo dobrych, merytorycznych specjalistów. Niektóre nawet dość ładnie awansowały. I na temat pan mówią to że są one okropnie nastawione i kwestionują wszystko co te osoby mówią i robią, nie tylko w sprawach zawodowych ale też tych życiowych typu sposób chodzenia i mówienia albo nawet patrzenia a to już jest (usunięte przez administratora)

Doris

Pracuję kilka lat w muzeum, (usunięte przez administratora). Nie polecam w tym kołchozie pracować, jestem kłębkiem nerwów, zrobiono ze mnie idiotkę, która na niczym się nie zna.

Łukasz
@Doris

Takie porównania nie są zbyt fortunne. Nie uważasz? Nie napisałaś dokładnie co się stało, że masz taką opinię i jakie aspekty zatrudnienia Ci nie odpowiadają. Piszesz, że pracujesz już tak kilka lat więc musisz widzieć w pracy jakieś pozytywne strony. Chętnie się dowiem się więcej jeśli zechcesz mi odpisać.

Magdalena

Jak pracuje się w Muzeum Historyczne Miasta Krakowa? Czy praca jest bardziej spokojna, czy jednak zdarzają się także stresujące chwile? Na jakie warunki można liczyć w tym miejscu? Czy pracownikom przysługują jakieś dodatkowe benefity? Widziałam na stronie internetowej Muzeum Historyczne Miasta Krakowa kilka aktualnych ofert pracy: http://www.mhk.pl/oferty-pracy . Co sądzicie? Będziecie aplikować na którąś z nich?

TakNie1

ja650mam
@Magdalena

Szkoda czasu i zdrowia, większość ludzi jest nieprzyjemna, a z tych co są fajni robi się idiotów, ponoć kilka osób się niemal załamało przez pracę tam.

Tak9Nie

@ja650mam

Dokładnie. Zgadzam się. Pracowałam wiele lat. Laury zgarniają osoby niekompetentne, nieroby, leserzy bez wiedzy, natomiast osoby kompetentne, ambitne i twórcze niestety są zrzucane na dalszy plan z jakiegoś powodu przez kierownictwo i dyrekcję. Z osób ambitnych robi się idiotów, zakres obowiązków bardzo często nie jest powiązany z tym co faktycznie się wykonuje. Trzeba odwalać "brudną robotę" za inne działy jak np. zamówienia publiczne czy też dział prawny, który jest niekompetentny i nie wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Wymagania do podjęcia pracy bardzo często stawiają jak do pracy w najlepszych korporacjach, gdzie to tylko małe zrobaczałe muzeum. Ludzie po studiach, z doktoratami zarabiający niespełna 2 tys zł na rękę traktowani jak wyrzutki społeczeństwa. Kierownictwo zarabiające 2250 zł na rękę czujące się jak pępek świata, z głową w chmurach, (usunięte przez administratora) wyżej niż łbem i protekcjonalnym zachowaniem. Ponoć faktycznie kilka osób niemal się załamało przez tą pracę, gdzie człowiek daje z siebie wszystko, wyciska siódme poty, a dostaje fige z makiem. Laury natomiast jak pisałam wcześniej zgarnia kierownictwo i często osoby niepowiązane z danym tematem. Oczywiście, są też plusy, ale ogólnie strata czasu i zmarnowane lata za psie pieniądze, gdzie nikt Cie nie doceni.

Tak13Nie

zamyślonaroztargniona
@ja650mam

Totalnie nie polecam, zrobione ze mnie idiotkę, straciłam szacunek do siebie, wiarę w siebie, zdrowie, nabawiłam się nerwicy, do dzisiaj odczuwam nieprzyjemne skutki pseudopracy w tej instytucji. Zrobili ze mnie śmiecia, który nic nie umie i nic nie wie. Mobbing i (usunięte przez administratora) w czystej postaci, a w szczególności dwóch pań z zamówień publicznych od których wszyscy uciekają z krzykiem bo są niemiłe i niekompetentne i niszczą fajne wartościowe osoby które przychodzą do ich działu - robią z tych ludzi idiotów potem co dziwne te osoby idą do innej pracy - UWAGA! też do zamówień i sobie świetnie radzą.

Tak10Nie

rodzynekzsernika
@Gwiazdka

W zamówieniach była bardzo fajna i miła sympatyczna dziewczyna ale zwiała i teraz pracuje w zamówieniach publicznych w zupełnie innej branży która jest jej bliska sercu i jest prze szczęśliwa zarówno zawodowo i prywatnie bo w czasie jak była w mhk to była cieniem człowieka

@rodzynekzsernika

Wiem o kogo chodzi :)

światjestmały
@Gwiazdka

Chyba dużo osób wie :)

kickoff

Na stronie MHK ukazało się ogłoszenie o pracę do działu remontów i inwestycji, totalnie nie polecam tam aplikować z uwagi na okropną panią kierownik, która jest intrygantką i niszczycielką relacji międzyludzkich i wartościowych pracowników

Tak11Nie
Mirosław
@kickoff

Twoja opinia łamie regulamin Gowork.pl Na tym forum nie wolno nikogo obrażać, a także podawać danych, po których inne osoby mogą być rozpoznane. Przeczytaj regulamin https://www.gowork.pl/regulamin i stosuj się do niego. Jeżeli możesz dodać obiektywne informacje o warunkach pracy w dziale, w którym pracujesz to zrób to zgodnie z zasadami regulaminu, a przyszli kandydaci do pracy sami zdecydują, czy chcą aplikować.

kickoff
@Mirosław

Rozumiem, że mówienie prawdy i nazywanie rzeczy po imieniu to łamanie regulaminu, a aplikujcie sobie i pracujcie w tej firmie ile chcecie tylko potem nie płaczcie jak Wam zdrowie siądzie.

@Mirosław

a do opinii gdzie ktoś pojechał imiennie po jakiejś Pani to się nie doczepiłeś

@dokładna

Jesteś bardzo czujna, to oczywiście dobrze, ale skoro już zechciałaś włączyć się w dyskusję, to najbardziej byś nam pomogła, opisując - chociaż niektóre - warunki pracy w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Jak wnioskuję, pracujesz w nim. Interesowałaby nas na początek kwestia rozwoju zawodowego. Czy pracodawca zapewnia Wam jakieś szkolenia (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne), które w sposób znaczący podnosiłyby Wasze kwalifikacje?

Jan Osik
@kickoff

Każdy ma takiego szefa, na jakiego zasługuje. A więc jeżeli komuś nie pasuje to może odejść. Zawsze można znaleźć coś lepszego niż Muzeum.

Tak1Nie1
Jan Osik
@Urszula

Ale się uśmiałem! "rozwój wewnętrzny" w instytucji publicznej! Czekasz 3 lata na dożywotnią umowę, potem kolejne 12 lat na pierwszą nagrodę za staż pracy... Potem następne 10 na jubileuszową nagrodę... A jak dożyjesz emerytury, to będziesz już tak "rozwinięta wewnętrznie", że możesz zostać nawet muzealnym artefaktem

@Urszula

Dzięki Bogu już tam nie pracuję. Warunki rozwoju są żadne, szkolenia są dla wybrańców.

Tak3Nie
@dokładna

Czyli jednak w Muzeum Historyczne Miasta Krakowa niektórzy pracownicy mogą liczyć na uczestnictwo w jakichś szkoleniach. To już bardzo dobra wiadomość. Nadmieniłaś, iż owe szkolenia są przeznaczone jedynie dla "wybrańców". Nie jest do do końca jasne, co to właściwie oznacza. Wyjaśnisz nam wobec tego, według jakich kryteriów są wybierani Ci pracownicy?

@Urszula

chyba da się wywnioskować że chodzi o lizusów i pupilów dyrekcji

@dokładna

Właśnie nie było to do końca oczywiste, dlatego dopytywałam. Mogłaś odpowiedzieć, używając nieco bardziej kulturalnych słów. W związku z tym, iż za kilka dni rozpocznie się okres wakacyjny chciałabym się jeszcze od Ciebie dowiedzieć, czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zatrudnia pracowników tymczasowych? Na pewno sporo studentów chciałoby sobie teraz dorobić, więc liczę, że szybko przekaż nam tę informację.

Lolalola
Nazwa działu: Handlowy

Pracuje kilka lat w MHK. Podsumujac instytucja, która na zewnątrz chce sprawiać wrażenie konkretnej i rozwijającej się instytucji. Wysokie wymagania bynajmniej w ogłoszeniach. W rzeczywistości najpierw jest kandydat na stanowisko, a potem ogłoszenie pod tą osobę. Ciężko jest awansować tylko Łud szczęścia. Reszta uzależniona od tego kogo masz za plecami ... Ciotka wujek itp. Istny (usunięte przez administratora)!!!!!! Wszechobecny beton z każdej strony. Nic nie można zrobić np. coś ulepszyć poprawić. Wszelkie pomysły są palone w zarodku. Lepiej pielęgnować czasy PRL-u. Brak kompetentnych kierowników. Nikt nie wyciąga konsekwencji od tych osób. Wiecznie te same regułki "nie da się" . Myślenie, że muzeum nie może zarabiać cóż jak się ma takich pracowników po ciotkach wujkach, kierowników z baru mlecznego to czego się spodziewać...Podsumowując kram , który jedzie do przodu nie ważne jak ale jedzie. Jak się "przewróci" to się przewróci. Taka oto filozofia...

Aga

Nie ma idealnej firmy. Jeśli lubimy to co się robi to wszystko można wytrzymać!!

Tak2Nie8

bzduraznadBzury
@Aga

no nie wiem, w tej firmie to co lubiłam robić przestałam lubić przez rudą zołzę,a do tego nabawiłam się nerwicy

Tak4Nie
Hitoryk1978

Aktualnie jestem pracownikiem MHK. Mogę powiedzieć, że warunki płacowe są bardzo słabe (w stosunku do rynku), warunku pracownicze (multisport i enelmed to wszystko). W samej instytucji trafiają się zarówno osoby sympatyczne jak i bardzo nieprzychylnie nastawione. Szukając pracy w MHK trzeba być świadomym, że szans na rozwój zawodowy i zdobywanie nowych umiejętności nie ma. O awansie można też pomarzyć. Z drugiej strony, praca jest stabilna i nie ma problemów z wypłatami, czy z nie spełnianiem podstawowych obowiązków pracodawcy. Praca w MHK to praca dla entuzjastów, którzy nie będą przejmować się opryskliwymi paniami w sekretariacie (a`la stare panie z dziekanatów), abstrakcyjną proceduralnością oraz humorami dyrekcji.

Tak9Nie1

antyświeżynka
@Hitoryk1978

"wróćmy do naszych baranów" i podobne slogany na porządku dziennym :)

Tak4Nie

Magdalena

@ja650mam, to co piszesz nie brzmi zbyt dobrze. Rozumiem, że pracowałeś w Muzeum Historyczne Miasta Krakowa? Co możesz powiedzieć o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę? Czy ktoś z Was także pracował lub pracuje w Muzeum Historyczne Miasta Krakowa? Jak oceniacie tego pracodawcę i warunki, które oferuje?

zamyślonaroztargniona
@Magdalena

Aha - a to biuro w Galerii Krakowskiej to porażka. Smród, głośno, ciasno i paskudnie.

TakNie

Co aktualnie dzieje się w Muzeum Historyczne Miasta Krakowa? Jeśli znasz najświeższe informacje , dodaj opinię To pomoże wielu osobom szukającym tutaj pracy.

TakNie

Zostaw opinię o Muzeum Historyczne Miasta Krakowa - Kraków

Chcę opublikować:

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa