Wika Polska Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Wika Polska Sp. z o.o.

Ciekawy

Pracujecie teraz 4 dni w tygodniu?

Nick44
@Ciekawy

Dwa razy w miesiącu pracujemy 4 dni w tygodniu

FV
@Nick44

Dlaczego tak? Firma jakieś koszty tnie czy po prostu jest taki nowy system pracy? Miesięcznie godzinowo to samo wychodzi co wcześniej?

@FV

Duży spadek pracy. 1 dzień z urlopu zabierają, 1 , DW5

YH

Ktoś już kilka miesięcy temu pisał o małej ilości zamówień. Czyli to ma wpływ na ten nowy system pracy? A czy w związku z tą sytuacją w ogóle teraz jest szansa na pracę? Bo w sumie jeszcze końcem sierpnia ktoś pisał, że był na rozmowie o pracę. Zatrudniają normalnie?

@ kom pl
@Ciekawy

Zakład super,ale niektórzy nadużywają zwolnień albo też wywożą materiały.Zwróćcie uwagę

MR
@@ kom pl

Jeśli to prawda co piszesz, to w zasadzie od kiedy tak się dzieje? Możliwe, by do dziś kompletnie z tym niczego nie robili? Zakład nie czuje się na tym stratny? Na stawkach to się nie odbija? Ciekawi mnie czy by nie mogły być wyższe

pablo Nowy wpis
@@ kom pl

I właśnie ci co nadużywali zwolnień, teraz są zwalniani w pierwszej kolejności

XV Nowy wpis
@pablo

a co się teraz na zakładzie dzieje, że trzeba ludzi redukować? I czym jeszcze można było podpaść prócz tych zwolnień by kogoś dano na pierwszy ogień? Zastanawia mnie to stwierdzenie biorąc pod uwagę fakt, że jednak szukają teraz konstruktora do siebie od paru dni

Pracownik Nowy wpis
@XV

Konstruktora po prostu potrzebują. A na produkcji jest dużo mniej zamówień, więc redukują stanowiska pracy i w zależności kto jakim jest pracownikiem zwalniaja

GK Nowy wpis

Nie ma tu opcji na jakieś przekwalifikowanie? Zastanawiam się czy przy tym o czym tu piszecie ludzie przechodzą także pomiędzy stanowiskami nawet w formie awansów wewnętrznych? U mnie tak robili kiedyś

Czy w Wika Polska Sp. z o.o. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Embedded Developer?

TK

W tamtym roku widziałem coś było na elektryka ,teraz? Obiecywali w tamtym ogłoszeniu rozwój, to może ktoś awansował i się zwolniło coś? Byłbym chętny, chciałem powiedzieć. Tylko prosze o informacje o godzinach pracy i stawce aktualnej

Rekrutowana

Ja napiszę bardzo pozytywną opinię zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną która przebiegła w bardzo miłej i profesjonalnej atmosferze, Pani Małgorzata ds.HR która się ze mną bezpośrednio kontaktowała bardzoooo miła i pomocna:)

Fabian
@Rekrutowana

Moje gratulacje. Jaki jest wynik tej rozmowy, o jakie stanowisko się ubiegałaś? I jakie szczegóły poznałaś, których nie było w ogłoszeniu?

Rekrutowana
@Fabian

@Fabian nie chodzi tutaj o wynik rekrutacji, stanowisko czy otrzymane informacje ale o empatię tych ludzi( przecież oczywistym jest że każdy denerwuje się przed i na rozmowie kwalifikacyjnej )ja w rozmowie z Panią otrzymałam informację na co mam zwrócić uwagę aplikując na stanowisko i tak jak już wcześniej wspomniałam baardzo miła i pomocna

Angela
@Rekrutowana

A możesz coś więcej napisać o samej rekrutacji? Rozumiem, że najpierw kontaktowali się telefonicznie zapraszając na rozmowę? Ta rozmowa to jedyny etap czy były jeszcze jakieś inne? Istnieje szansa na przeprowadzenie rozmowy w formie online?

Monter

Telefon z zaproszeniem na rozmowę.Rozmowa krótka i rzeczowa .Opis obowiązków,stanowiska pracy.Pytania o poprzednie prace jak i stan zdrowotny.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zainteresowana

A jak praca w dziale personalnym? Znowu jest ogłoszenie. taka rotacja,czy co?warto aplikować?

Kalina
@Zainteresowana

Przyjmują?jakim cudem jak nie ma zamówień i będą zwalniać co najmniej 200 osób

@Kalina

Hm, może akurat ten dział poszerzają i rozwijają, a inne redukują? Co do tego zwalniania, no to robią to w tej firmie regularnie, jak nie ma zamówień? Jeśli potem się pojawiają, to z powrotem zatrudniają na UoP czy na jakieś śmieciowe umowy?

Pa
@Kalina

Ile osób zostało zwolnionych w ostatnim czasie?

Kika
@Pa

Nic mi nie wiadomo o zwolnieniach...pierwsze słyszę

Karlos
@Kika

Na stronie firmy jest kilka ofert pracy, ale bez daty. W tym jedno na operatora maszyn. Piszą, że samodzielna robota przy maszynach na 3 zmiany. A jak pomagają się do tej roboty przyzwyczaić i wpasować się w normy o jakich tu pisano? W międzyczasie myszkując po forum, przeczytałem, że macie tu Kaizen i właśnie jakiś system norm. Nie wiem, czy to to samo? Samo słowo obiło mi się o uszy, ale możesz wyjaśnić, jak w praktyce ten system pracy u Was działa i jakie zarobki pozwala osiągać? No i dlaczego firma szuka też teraz w Internecie kierownika produkcji oraz menadżera marketingu, co stoi na przeszkodzie, by awansować na te posady kogoś z załogi?

Twardy

@Pracodawca Witam, jaki w tej chwili można uzyskać dochód w panstwa firmie za pełen etat jako pracownik produkcji.

Chudy byk

Do kogo można się udać z zapytaniem o kartę multisport? Czy byłaby opcja żeby zakład przychylił się do tej propozycji? Mamy dostęp do Formy i Olimpu ale wielu pracowników korzysta również z innych siłowni i moim zdaniem jest to niesprawiedliwe, że muszą płacić za karnet.

@Chudy byk

O, to ciekawa sprawa. A czy generalnie dział hr czy kadr, jest otwarta na propozycje od pracowników na nowe benefity, czy dodatki do pensji? Takie wnioski mają realną szansę na spełnienie?

Pracownik PRODUKCJI

NA SGFIE SLUCHY O ZWONIENIACH OD NOWEGO ROKU. KTOS CIS WIE O TYM?

@Pracownik PRODUKCJI

Na Łęgskiej też

@Maaa543

Witam społeczność WIKA. Ja w sprawie pracy. Może się ktoś wypowiedzieć odnośnie ludzi i atmosfery na magazynie? Bo jest ogłoszenie na magazyniera i chciałbym się dowiedzieć czy warto. Pozdro

@Pracownik PRODUKCJI

Na Łęgskiej też.Jesr bardzo mało zamówień na przyszły rok

@Ochotnik

Dziwne mają zwalniać,a szukają ludzi do pracy.

@Ewwww

może jednak nie mają? skąd taka informacja tak właściwie jeśli można spytać? raczej pytam o to skąd pewność, że to potwierdzone?

@Ewwww

Rozumiem, ale czy jesteś w stanie powiedzieć czy warto iść na magazyn? Chodzi mi o atmosferę i zarobki przede wszystkim.

@Ochotnik

Jeśli zależy Ci na stabilnej pracy to polecam. Niestety dość niskie zarobki.

Olga

te zarobki ostatecznie jak tu stoją i jak będą wyglądały już wkrótce? pisali kiedyś o stówce lub dwóch więcej niż najniższa a teraz to wiadomo czy dorównają jak trzeba czy i tak będzie o 200 więcej?

@Ochotnik

(usunięte przez administratora), chamstwo i (usunięte przez administratora) to cała wika.

@Pip

Nie przesadzaj,a jak ci się nie podoba to idź pracować gdzie indziej,zobaczysz,że wszędzie są deb.le i tego nie unikniesz,czy to w biurze,czy na produkcji.

Lidia
@Ewwww

Skąd informacja ze maja zwalniać? Od kogo się dowiedziałeś? W firmie mówią o tym, że jest mało pracy? Ciekawa jestem czy to sprawdzone informacje czy jakieś plotki tylko?

@Lidia

Tak,nie ma zamówień

Gabriela
@Ewwww

I jak z tymi zwolnieniami, już coś się dzieje czy na razie cisza? Jak nie ma zamówień to nie ma tez co liczyć na jakąś podwyżkę w tym roku?

Daria
@Gabriela

Przecież podwyżki były 16% plus niektórzy dostali od kierownika dodatkowo od 5% do chyba 8%.Co do zwolnień to raczej nie uniknione,zamówien coraz mniej na sgf podobno też nieciekawie

Lol
@Ochotnik

Zarobki małe jak na ten zakład, w innych rzeź agencję lepiej z dodatkami się zarabia (tu dodatków brak).Atmosfera straszna, na magazynie ludzie z kompleksami i brakiem kultury.Ogoknie Wika nie jest dobrym miejscem pracy, nie polecam się tu zatrudniać.

Krystyna
@Lol

Dużo pracowników pracuje tutaj przez agencję? Pisali o podwyżkach - możesz napisać czy taki pracownik agencyjny też jest uwzględniany przy takich podwyżkach? Po równo wszyscy dostają?

bonanza
@Krystyna

Wika już od długiego czasu nie zatrudnia przez agencje pracy tylko bezpośrednio

Ola ;)

Chcecie to się dowiecie. Nie odzywałam się byłam cicho ale to co teraz zrobiliście i dobrze wiecie o czym mówię przeszło ludzkie pojęcie. Nie polecam nikomu pracy w tym zakładzie leczę się od ponad miesiąca psychiatrycznie, tak mi ta praca i ludzie tam zniszczyli psychikę. Nie jest to warte tych paru groszy niby 100 więcej niż najniższą ale na rękę masz z 2400 nie wiem jak to liczą. Nie wiem czy ja akurat trafiłam na taki dział czy wszędzie są tacy podli ludzie. Zachowujecie się jakby to jakaś korporacja była a nie produkcja wymagania jakbyście płacili 10k. Co wy macie w tych łbach liderzy, majstrowie ? Zapraszam do kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości. ;)

@Ola ;)

Jaki dział tak niszczy ludzi???

Podobno na m6 jest nieciekawie

A ktoś mi może powiedzieć jak jest na m9

Aga32
@Ola ;)

Kogo konkretnie masz na myśli?

bonanza

akurat ten wydział jest owiany złą sławą od lat. Nie wszędzie tak jest. Jestem zwykłym pracownikiem i nie narzekam na pracę na swoim wydziale. Lidera też mam w porządku.

Onaaa3
@bonanza

Ja jestem z tego działu i nie narzekam,a jak komuś się robić nie chce i ktoś zwruci ten osobie uwagę raz czy dwa razy to później wielki płacz i lament.Paniusa myślała,że przed,ie na produkcję i wszyscy będą ją głaskać po główce,a niestety od nas wymaga się norm i wszyscy w kajzenie muszą pracować,a nie stać i ładnie wyglądać.

Tola

Pomiar czasu pracy-bilansowanie.Paranoja totalna.Jedna osoba przy dwóch stanowiskach pracy,przecież potrafi????????Ręce opadają.

@Tola

W tym zakładzie wszystko jest paranoją. A największą te tępe osoby na stanowiskach, szczególnie na dziale m6.

@Pip

Ale czemu niby masz takie złe zdanie o nich? Jeśli coś wam nie pasuje to czemu nie rozmawiacie o tym z przełożonymi? Nie słuchają waszych potrzeb?

Zniesmaczony

Niektóre liderki z m6 to maxymalne wieśniaczki. Puste łby bez kultury i szacunku do ludzi. W głowach sie przewróciło tym kretynkom. Dno.

@Natalia

Nasze potrzeby nie interesują kierownika i jego pomagierów z działu m6. Liczy się tylko ich widzimisię. Kiero nie szanuje ludzi. M6 to najgorszy dział w całym zakładzie. Dobrze tu mają znajomi, rodzina,, najwyższego.,,.czyt. Podwładna żona.

@Natalia

Czy w tym roku będzie premia roczna?

Olga

A w poprzednim była? Jeśli tak to ile wypłacili?

NIE

zibi

Była nagroda roczna 2100 zlotych. Wiadomo, że by się chciało więcej, ale po co kłamać ze niebyło?

Taaa
@zibi

Odpowiedź,, nie,, dotyczyła innego pytania. Poziom intelektualny 85% pracowników wiki woła o pomstę do nieba. Ciemnogród.... Czytaj że zrozumieniem.

@zibi

ZIBI. POLECAM CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM.

@Zniesmaczony

JC z koleżanką?

Lol
@Pip

Patrząc na jego wzrost, to raczej,, najniższy,, haha

Taaa

Prawda. To fałszywe, (usunięte przez administratora). Drogie diety nie pomogły... Haha

Zniesmaczony

W duecie z siwą kolezaneczka.

Pracownik PRODUKCJI

12% zwolnienia to prawda?

Kot

Ile na start dostaje się na rękę w wice

@Kot

3100 brutto na start, podwyżka tylko gdy rośnie najniższa krajowa.

@Ktoś

Bzdury piszesz,na początek 100zl więcej od najniższej,w tym roku podwyżka była 2x + indywidualne

Natalia

Indywidualne czyli co? Bardziej zaangażowane osoby moga liczyć na więcej? Czy jak to wygląda?

Witam czy wika na kawka pracuje w weekendy I święta?

kolkk
@Zainteresowany

Zdarza się

Bas
@Zainteresowany

Nie

Honorata
@Bas

Nigdy? A nadgodziny są tam jakieś, można sobie dorobić?

@Honorata

Wszystko zależy od nawału pracy. U mnie w sezonie urlopowym były 12stki dla chętnych

Ewwww

Wiesz,że jeżeli to nie są sprawdzone informacje to możesz mieć problemy

Manu
@Ewwww

Hania sieje zamęt i ploty żeby komuś dokopać. Jak większość w tej firmie. Za takie komentarze można poleciec, juz nie raz tak było nikt nie jest anonimowy.

@Manu

Czyli to nieprawda? nikt nie będzie się teraz rościł o jakieś zniesławienie ani nic?

Manu
@Olga

Pewnie będzie rościł. Ja bym rościł. A nie trudni znaleźć każdego kto tu pisze.

@Olga

Żebyś się nie zdziwiła,jak by o mnie ktoś nakłamał to bez problemu można znaleźć osobę,która to pisała,teraz są na to sposoby

@Olga

Nie wiadomo czy prawdą czy nie skoro ktoś tak pisze to znaczy że ktoś to zaobserwował chyba co bo osoba o której była mowa raczej się nie przyzna do takiego czegoś że to jest prawda :)

@Gooo

Nawet jeżeli to kogo to interesuje niech każdy zajmie się swoim życiem,a nie cudzym

@Maaa543

Szkoda tylko że takie osoby przenoszą swoje życie prywatne na strefy zawodowe i potem w pracy na innych ludziach się to odbja skoro cały zakład tym żyje to znaczy że se nie radzi;)a ludzie są tacy że gadają i będą gadać jedni cicho drudzy będą przekazywać między sobą bo nie mają swojego życia ale każdy ma prawo do powiedzenia co sądzi i co myśli lub co zaobserwował:) jeśli to nie prawda to nie ma czym się przejmować a jeśli prawda to może trochę boleć i być przykri

Waldek

Jak w koncu będzie z tymi podwyżkami??? Będą procentowo czy jak?

@Waldek

To chyba tylko propozycją na razie od tego związku nowego Jeszcze nie jest zatwierdzone. Byli pismo od innych związków że się niezgadzaja z tym

@12345

Nie mamy na co liczyć,nawet jak będzie podwyżka to będą grosze

@Maaa543

Wszędzie podwyżki oprócz pensji. Zwiazki proponują 1000 zl, ale firma nigdy się na to nie zgodzi

Ktoś z produkcji

Nigdy nie korzystałem z tej stronki. Do niedawna uważałem że praca w tej firmie nie jest najgorsza. Ale odkąd nastało "panowanie" nowego dyrektorka i niektórych nowych "kierowników" i "kierowniczek" których zwerbował ze sobą to praca w tej firmie to istny koszmar. Kiedyś jak się pracowało i wykonywało rzetelnie powierzone obowiązki to wszystko było w porządku. Teraz jakieś pseudo castingi na mistrzów, leaderów a i tak stanowiska obejmują donosiciele i czopki i choćbyś nie wiem jakie miał predyspozycje i kompetencje i staż w firmie to i tak cie mają głęboko. Kolejną sprawą jest podejście do długoletnich pracowników. Zero szacunku. Młodzi przychodzą i odchodzą jeszcze szybciej niż przyszli jak widzą to wszystko. A stary który chce w spokoju wykonywać swoją pracę i doczekać emerytury to dostaje w odpowiedzi upokorzenie i jest szykanowany na każdym kroku. Doświadczenie w tej firmie się nie liczy. LICZY SIĘ TYLKO TO CZY MASZ DOBRĄ GADKĘ I UMIESZ WŁAZIĆ a jak się komuś już nie spodobasz to cię ZGNOJĄ. WY! tak Wy! z góry doprowadzicie tą niegdyś dobrze prosperującą firmę do UPADKU swoimi decyzjami. Coraz więcej ludzi, specjalistów się zwalnia od WAS zostaniecie sami ze swoimi tyłkowłazami. Ciekawe wtedy jakie będą wyniki na produkcji bo tylko na tym wam zależy. Ale zapamiętajcie że wyniki tworzą ludzie a nie WY a o ludzi i o atmosferę w pracy trzeba dbać. A nie stwarzać warunki w których każdy dla każdego jest wilkiem.

Podobnozdolna
@Ktoś z produkcji

Świetna opinia w samo sedno! Zgadzam się z każdym słowem tutaj. Nie liczy się człowiek tylko produkcja,nawet jakość się nie liczy ,tylko ILOŚĆ! Ludzie odchodzą co chwila ,z takim podejściem i pensją nikt nie zagrzeje miejsca długo. Zero wdzięczności,podwyżki dla wybranych ,choćby nie wiem jak się starał nie dostanie nic co niektóry pracownik. Najgorsze jest to,że lekceważą problemy na produkcji,nie znają się kierownicy na niczym ! A pajacują jak małpy w cyrku. Nie zamierzam nikomu polecać pracy w WIKA!

Bernardyn
@Ktoś z produkcji

Witam,mam jedno pytanie.Pracuję w Wika,ale nie w Polsce.Ciekawi mnie jedna postać,która pojawiła się niedawno u nas w firmie.Chodzi o Turka wychowanego i pracującego w Wika DE(Merih).Kto to jest i jakie ma konkretnie funkcje lub zadania?Pozdrawiam.

Bingo
@Bernardyn

Turków tam nie brakuje więc nie wiadomo o którego ci chodzi...

No name

Niestety gorzka prawda.

@Podobnozdolna

Podwyżki dla wybranych? Czyli co trzeba robić, żeby ją dostać?

@Ktoś z produkcji

Święta prawda. Na m6 dobrze mają tylko żony majstrow, kierownika, rodzina, dobre znajome. Reszta jest mobbingowana, poniżana, zastraszana. Nepotyzm w czystym wydaniu. Ten dział to bagno jakich mało!

BRAK NAGRODY ROCZNEJ DLA PRACOWNIKÓW. CYRKU CIĄG DALSZY

Maaa543

Cy to już sprawdzone info.?

@Maaa543

Niesprawdzone. Wicevwszystkiegonsie mozna spodziewac. Każdy mówi coś innego. Niestety niektórzy takiego newsa przekazują

Maaa543

No mam nadzieję,że to tylko plota

Pracownik M1

Czy wie ktoś co z pismem związków do zarządu w sprawie usunięcie 4 miesięcznego trybu pracy? jakieś 2 tygodnie temu z pismem latał po produkcji związkowiec, a teraz cisza. Jak zwykle.

Katarzyna
@Pracownik M1

Co to jest ten 4 miesięczny tryb pracy? Chyba nie pracujecie przez taki czas dzień w dzień pod rząd?

Chodzi bardziej o rozliczenie 4ro miesięczne

Mania
@Ktoś

Tak,o rozliczenie sobót

Ewelina
@Mania

to co, nie płacą od razu za soboty tylko dopiero po 4 miesiącach? o to chodzi?

@Pracownik M1

Od września wracamy do normalnego rozliczania

@Ewelina

Do tej pory tak było, że mieliśmy czteromiesięczny okres rozliczeniowy

@Lider zespołu

Wcale nie wracamy. Pracodawca nie zgodził się na to.

Nikt

Po co te związki skoro nie walczą o dobra pracowników? Związki powinny być poza zakładem.

@Nikt

A w jakich innych sytuacjach jeszcze z czymś im się tu nie udało, że tacy zawiedzeni jesteście?

Robert

Dajcie sobie luz z ta wiką Na Łęgskiej Szkoda czasu

@Robert

To co mam iść np. do LPP albo Konsberga jeszcze większego (usunięte przez administratora)

@Robert

Ale czemu uważasz że szkoda czasu?

Beata
@Maaa543

Do konsberga nie polecam (usunięte przez administratora),tłamszenie ludzi,i wymagania jakby się tam z 5 tys zarabiało a tu nic więcej jak najniższa krajowa.omijac szerokim łukiem

@Robert

A ja tak nie uważam. Wszystko kwestia chęci, zapału do pracy i ludzi napotkanych na drodze. Pracuję już kilka lat, różnie bywało, ale w końcu wyszłam na swoje.

@Lider zespołu

na lidera zespołu awansowalas z nizszego stanowiska w firmie ?

Zzzz

Witam. Jaka jest stawka dla nowego pracownika? Kiedyś juz tutaj pracowałem, zastanawiam się nad powrotem.

Kuka

Najniższa+ 100 zl

Wanda
@Kuka

No to faktycznie mało. A jest jakaś szansa na jakieś wyższe zarobki, premie albo coś takiego?

Jak nowi liderzy na m7 spoko ludzie

Ewelina
@Kuka

za co to 100 złotych ?

Ola
@Zzzz

Najniższa krajowa. Już nie płacą więcej dla nowych.

Bingo
@Ola

Płacą 3110 wiec nie najnizsza...

podobnozdolna
@Ola

No faktycznie full dokładają. Specjalnie,żeby nikt nie mówił,że pracuje za najniższą. Wysokość wypłaty zależna jest od zaangażowania i stażu pracy,im dłużej tym coś dokładają. Ale nie kokosy. Zawsze znajdą argument,żeby dużo nie dać,albo że się chorowało,albo za mało się ktoś przykładał do pracy. Trzeba się rozwijać i skakać po całej linii.

@podobnozdolna

Ja nie narzekam,ale też się nie obijam,staram się,no i nie chodzę na chorobowe jak niektórzy.

Zostaw merytoryczną opinię o Wika Polska Sp. z o.o. - Włocławek

• Jak się pracuje w Wika Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wika Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wika Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wika Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Wika Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wika Polska Sp. z o.o.