Opinie o VARIANT w Kra

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy VARIANT. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w VARIANT o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VARIANT w Kra

Zdzisław

W Ondo nie potrzebują ludzi ambitnych, którzy chcą być coraz lepsi w tym co robią. Nie patrzy się tam na wykształcenie, doświadczenie. Głównym kryterium tego czy cię przyjmą do pracy jest to czy będziesz chciał pracować za najniższą krajową. Wykształcenie może być podstawowe, choć preferują zawodowe. Nie licz na jakikolwiek pakiet socjalny, nie ma tam nic takiego. Jedyny plus to wypłata na czas, ale to chyba nie powód do dumy tylko normalna kolej rzeczy. Pracowałeś sumiennie, należy ci się wypłata. Szkoleń żadnych, bo po co. Jeszcze ci się awans zamarzy. Atmosfera w pracy też nie jest taka świetna jak niektórzy piszą, donosicieli nie brakuje. Variant to jeszcze było coś, ale Ondo to już niestety szambo.

popi

1800-2500 zl netto z tego co wiem

Bombami

Jaka podstawa dla handlowca?

Frank

Ondo w mojej ocenie (skala 1-10, gdzie 1-fatalnie, 10-wspaniale): Atmosfera- 8 Zarobki- 3 Mozliwosci awansu- 1 Dodatkowe profity np. karty multisport, auto sluzbowe do celów pryw. dofinansowanie "wczasów pod gruszą" itp.- 1 Imprezy integracyjne- 3 Szkolenia- 3 Warunki pracy- 7 Narzedzia pracy- 7

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie VARIANT? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Tak sobie czytam te opinie i się zastanawiam o co chodzi? Pracownicy sie żalą jak jest źle w Ondo, a Zespół Ondo chwali się jak to się stara aby pracownicy byli odpowiednio zrekrutowani i aby było im dobrze w teamie zwanym Ondo. Skoro pracownicy odchodzą bądź są zwalniani to jest źle przeprowadzona rektutacja pracowników lub pracodawca nie zaspokaja potrzeb swoich pracowników ( temat rzeka, nie chodzi tylko o finanse ). Prawdopodobnie co gorsza Pracodawca nawet nie wie czego oczekują jego Pracownicy.

Big

Drogi Zespole Ondo chyba jednak nie potraficie zbudować zgranego teamu skoro ludzie odchodzą. Duża rotacja to nie przypadek. Najprościej obwiniać pracowników. Zastanówcie się czy faktycznie nie popełniacie błędów. Skoro ludzie odchodzą to albo źle ich dobieracie, albo nie zapewniacie im rozwoju, możliwości awansu i zarabiania godnych pieniędzy.

Agata

Łukasz nie przesadzaj, nic nie robiłeś. Przez 3 miesiące cegły na budowę woziłeś samochodem służbowym i oburzałeś się, że trzeba jeździć do klientów a nie tylko dzwonić.

lee

Jak ma być dobrze jeśli jest tak duża rotacja, a rotacja będzie ponieważ wynagrodzenia są małe. Drogi Zespole Ondo nie stać Was aby płacić mało... Prosty rachunek : gdy pracownik zarabia mało to zaczyna poszukiwać pracy, gdy już znajdzie to jest na "wypowiedzeniu" i nie zależy mu na sprzedaży. Następnie Ondo rozpoczyna poszukiwania kandydata czyli koszty rekrutacji, opłata za paliwo, hotel, salę do spotkań rekrutacyjnych. Z konkurencji nikogo nie przyjmą bo nikt za takie pieniądze nie przyjdzie. Nowo przyjęta osoba to człowiek bez doświadczenia w branży więc min. 6 miesięcy będzie się uczył, czyli znów Ondo jest finansowo w plecy. Tak więc największe koszty to koszty stałego poszukiwania nowych pracowników, tymczasem wystarczyłoby doceniać doświadczonych pracowników. Mnie nikt w Ondo nie docenił więc niech szukają sobie mojego następcy.

normalny
@lee

Łukasz a może warto się zastanowić nad tym co piszesz, Kubit powinien dać Ci kopniaka 3 miesiące temu, budowa domu, rodzina i sprzedaż przez telefon, nagminne sprawy prywatne w czasie pracy, oj chłopie, masz duże poczucie humoru ! Przez to jako jedyny w dziale nie wykonywałeś planu, bo się nie dało, no nie dało się, bo nie było czasu na pracę a nowa dziewczyna DH z południa w ciągu 4 miesięcy przegoniła Ciebie w wyniku !!!!, po firmie krąży anegdota o Tobie z zegarkiem - na pytanie która godzina odpowiadasz 12:00, a Twój kolega z działu mówi do Ciebie - Łukasz, dwa tygodnie temu była zmiana czasu ;) cały Ty, niestety łatwo jest oceniać innych na forum pod nickiem a trudni spojrzeć obiektywnie na siebie. Lubię Ciebie prywatnie, ale zastanów się czasem na sobą, bo to jest najtrudniejsze, widzisz jak łatwo jest ocenić pod nickiem.

z rynku

variant/ondo jest coraz mniej widoczny na rynku chyba zbiera mocny łomot od mocniejszej konkurencji

MON

Kolego cóż tu pisać. Duża rotacja i tyle. Gdyby praca była łatwa to nikt by nie odchodził. Pieniądze małe w stosunku do energii i zaangażowania jakie trzeba wykazywać aby realizować plany. Co do tego regionu.to tak jak wszędzie jak jesteś dobry i (usunięte przez administratora) to będziesz robił plany ale (usunięte przez administratora)zarobisz

Franio

Drogi Zespole Ondo znów kolejne ogłoszenie rekrutacyjne do działu handlowego :-) kurcze jak Wy się rozwijacie, że tyle tych ogłoszeń :-) Faktycznie nikt od Was nie odchodzi i nikogo nie zwalniacie. Normalnie jesteście super pracodawcą. W takim tempie to do końca roku cały dział handlowy odejdzie !

niki

Opinie o dziale handlowym masakrycze. Szczerze miałem jechać na rozmowę , aczkolwiek informację dot opłaty 50gr za kilometr prywatny to śmiech na sali. Już raczej nigdzie nikt nie pobiera opłat, a jak tak to nie takich dużych. Trzeba płacić za paliwo ale nie jakieś 50gr. Czyli rozumiem, że są GPS-y ? i30 w kombi? , faktycznie dają laptop? Plan do wyrobienia, czy do wyżebrania na punktach odbioru?? Grubo się zastanawiam bo teraz jeżdżę Octavią III nową i nikt za prywatne kilometry mnie nie rozlicza. To taki bonus od firmy. WYPOWIE SIĘ KTOŚ BARDZIEJ NA TEMAT KUJAW / POMORZA / WARMI ITP?

@niki

Drogi użytkowniku NIKI, dziękujemy za liczne wypowiedzi i budującą falę krytyki, niestety nie rozumiemy dlaczego poszukujesz pracy, jeśli w obecnej masz świetne warunki, nowy samochód, brak opłaty za kilometry, na samym wstępie staramy się odbyć rozmowę z kandydatem i poznać jego oczekiwania, szukamy ludzi stabilnych, którzy będą chcieli wspólnie tworzyć zgrany team handlowy, nie szukamy "gwiazd jednego sezonu", dla których liczą się jedynie krótkotrwałe korzyści, stąd nasza jasna i prosta komunikacja dotycząca warunków zatrudnienia. Życzymy dalszych sukcesów w idealnej pracy i w idealnym świecie. Pozdrawiamy Zespół ONDO.

KAKA
@ONDO

Drogi Zespole Ondo Wiadomo, że nie ma idealnej pracy czy idealnego pracodawcy. Zawsze są jakieś "+" i "-". Człowiek podejmując decyzję odnośnie rozpoczęcia nowej pracy lub pozostania w obecnej analizuje wszytskie "+" i "-". Rotacja jaka ma miejsce w Waszej firmie swiadczy o tym, że jednak jest dużo "-". Należy patrzeć na fakty i nie zwracać uwagi na to co ktoś mówi, a fakty niestety są takie, że rotację macie dużą. Przecież jakiś powód musi być, że ludzie odchodzą bądź są zwalniani. Czy był przynajmniej 1 rok w którym dział handlowy był "nienaruszony"?

ted

No i znów szukają handlowca teraz na pomorskie. Czy szanowny Zespole Ondo jest tak jak piszecie, że nikt nie odchodzi , nikogo nie zwalniamy ? ;-) Ktoś tu jest kłamczuszkiem

były

Ondo pseudo variant to jedno wielkie (usunięte przez administratora) i ci którzy nim kierują to zera

tele

Mogę się założyć, że za 2 góra 3 miesiące znów będzie ogłoszenie, że szukają handlowca. Oczywiście w ogłoszeniu napiszą : ,,w związku z rozwojem..." Tak naprawdę to znów ktoś odejdzie lub go wywalą.

mirko

Kiedyś czytałem ich ogłoszenie w sprawie pracy i napisali, że oferują nieprzeciętne auto :-) jak te auto to Hyundai I30 to gratuluję im poczucia humoru. Faktycznie nie znają realiów. Chcoiaż chyba bardziej zabawne jest te 50 gr za każdy przejechany kilometr. Na czymś w końcu trzeba zarabiać :-)

Niki
@mirko

Sęk w tym, że działają w branży motoryzacyjnej i przemyśle, a porównują wszelkie standardy do tych panujących w FMCG. W Ondo zarobisz 2000-3000 netto no może 3300 netto. W FMCG zarobki są bardzo podobne. Co do aut to w lepszych firmach FMCG Hyundai I30 to żadna rewelacja. Oczywiście branża moto i przemysł są bardziej wymagające, ale też rozwojowe. Moim zdaniem Ondo jest dobrym miejscem dla handlowców z branży FMCG, którzy są ambitni i chcą zdobyć doświadczenie w moto lub przemyśle. Popracujecie trochę, później spokojnie znajdziecie pracodawcę, który zaoferuje Wam zarobki 4000 - 6000 zł netto.

@mirko

Drogi użytkowniku Mirko, w żadnym ogłoszeniu nie informujemy o szczegółach narzędzi pracy, informację taką jak i inne szczegółowe podajemy na spotkaniu z przyszłym kandydatem, informując go o szczegółach na stanowisku. Pozdrawiamy Zespół ONDO

@Niki

Drogi użytkowniku Niki, specjalizacja, jaką wprowadziliśmy powoduje bardzo specyficzne wymagania co do kandydatów których poszukujemy. Na nasze ogłoszenie odpowiada spore grono potencjalnych kandydatów,my poszukujemy tych o ściśle określonych kompetencjach, stąd duży odsetek aplikacji ich nie spełnia i nie jest brany pod uwagę w dalszym procesie rekrutacji, staramy się dopasowywać kandydata maksymalnie do stanowiska, aby praca była dla niego jak najbardziej satysfakcjonująca i powodowała ich rozwój określonych kompetencji. Pozdrawiamy Zespół ONDO

lin

Popieram to co napisał BYŁY D.H. że idą w dobrym kierunku choć trzeba przyznać, że bardzo powoli. Myślę, że jednym z głównych problemów jest to, że osoby zarządzające Ondo nigdy wcześniej nie zarządzały inną firmą. Nie mają porównania, nie znają realiów jakie panują na rynku.

ABC
@lin

Również popieram twoje słowa, dotyczące osoby zarządzającej. Firma zatrudniała kiedyś specjalistów, a obecnie po znajomości z panem K. Osoby te nie miały nigdy styczności z branża motoryzacyjną, ale może o to właśnie chodzi. Nikt nie może mieć, więcej pojęcia niż... Pewnie z tego powodu, zostali oni zwolnieni pewnego poranka.

greg

Człowieku jakie spotkania ?! Zrobili co prawda "Kongres" dla dystrybutorów w 2014 r. na którym poinformowali, że w 2015 r. zrobią jeszcze kilka takich spotkań. Następnie wysłali pisma do klientów z zapytaniem czy mogą dofinansować takie spotkania. Oczywiście dystrybutorzy się nie zgodzili :-) To dopiero brak kultury, zaprosic kogoś, a później pytac się czy ten ktoś jest w stanie za siebie zapłacić ! :-)

Jacek
@greg

Serio ?! Ale jaja. To faktycznie brak kultury !

edgar
@greg

To jest w dużej mierze efekt braku profesjonalizmu osób decyzyjnych w Ondo. Najpierw coś robią zamiast zweryfikować. Kolejny przykład to zestawy głośnomówiące w autach handlowców. Dali przedsrawicielom Hyundaie I30 z zestawami głośnomówiącymi oraz tel Nokie Lumie. Okazało się, że zestawy są niekompatybilne z tel. :-) Oczywiście nikt nie poniósł konsekwencji.

Obecny
@edgar

A ja chwale sobie pracę w Ondo, pracuję ponad rok i wszystko jest ok, mam duże możliwości rozwoju nie narzekam na szefa, mam dużą samodzielność, nie rozumiem za bardzo o czym piszecie i gdzie możecie znaleźć pracodawcę który dobrze płaci nie wymaga ?, a zestaw faktycznie nie współpracuje z telefonem ale nie rozumiem o co chodzi, za dwa miesiące mam miec nowy telefon

edgar
@Obecny

Drogi Obecny, oczywiście w kazdej firmie są wymagania, ale nie w kazdej dobrze płacą, patrz Ondo.

Tom

Czepiacie się. Fakt słabo płacą, ale nie jest to zbyt duza firma. Starają się poprawiać w wielu aspektach. Robią spotkania integracyjne dla dystrybutorów oraz pracowników.

Były D.H.

Firma Ondo/Variant, ma bardzo duży potencjał handlowy oraz wiele pozytywnych atutów. Te walory nie zawsze był dobrze wykorzystywane, ale uważam jak na obecne czasy w branży idą w kierunku dobrym. Odczuwam to jako obecna konkurencja, i z przykrościom muszę to stwierdzić. Więc wszystkie te wpisy traktuje jak miód na moje uszy, ale nie do końca w to wierze.

Zostaw merytoryczną opinię o VARIANT - Kra

VARIANT
2.3/5 Na podstawie 76 ocen.
  • Partyzantów 49
    43-300 Kra