Opinie o Geofizyka Toruń Sp zoo w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Geofizyka Toruń Sp zoo. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Geofizyka Toruń Sp zoo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Geofizyka Toruń Sp zoo w Toruń

&

Podobno głowami prawników piekło jest wybrukowane .

@

Podobno można uzyskać jakieś pieniądze w sądzie pracy. Czy możecie napisać konkretnie za co i ile. Pewnie by to zachęciło do składania pozwów. A tym samym innych zniechęciło do łamania prawa pracy

Czy ktoś może mi tu podać adresy e-mail jakiś decydentów PGNiG w Warszawie ? Jakiś prezesów, członków zarządu albo kogoś takiego?

jovi

Apeluję o komentowanie poczynań zarządu nie tylko na tym forum ale informowanie mediów, inspekcji pracy, innych jednostek organizacyjnych PGNiG. Niech nasz prezes cieszy się sławą w całej Polsce! Wystarczy wybrać z tego forum kilka bardziej merytorycznych postów wkleić w treść maila i wysłać. Ale do konkretnych osób żeby nie utknęły gdzieś w sekretariatach. Do posłów, redaktorów, kierowników wyższego szczebla w innych spółkach PGNiG -tam gdzie uda się znaleźć imienny adres email. W końcu dojdzie ktoś będzie chciał się pozbyć tego smrodu. I tego Smroda.

Zarządca

Ale o co chodzi ? kierownikom, dyrektorom i prezesom kasa się zgadza.

Geofizyk

Prezesi sami się nie mianowali. Zostali mianowani przez swoich teściów.

geofoniarz

Powinniśmy się wszyscy zjednoczyć na grupach i napisać pismo do PGNiG o działanie przezesów na niekorzyść firmy, zatrudnianie na własnej działalności i kazaniu pracować cały miesiąc po 12 godzin To jest Firma dla której podstawową formą pracy jest przestrzeganie HSE? .Gdzie tutaj jakieś ludzkie podejście do pracownika?.Proszę Związki zawodowe napiszcie to my na grupach podpiszemy. Zarząd firmy nie jest odpowiedzialny totalnie. Prezesi się sami mianowali na to stanowisk? Gdzie tutaj jakieś zapytanie załogi czy sugestie ewentualnie kogo można by na to stanowisko postawić. To nie są menedżerowie tylko księgowi

Krzysztof Kononowicz

Ja wam mówiłem jak będzie...

Driver

Pracowałem zaledwie 5 lat w GT wiec co ja tam wiem... Ale czy ktoś ma jeszcze wątpliwości ze firma celowo jest prowadzona do upadku i przejęcia przez prywatne ręce ?

bolek

Wszystko zostanie w rodzinie

Prorok

Teść był przy narodzinach naszej Geofizyki Toruńskiej w 1966 roku ( a byl dobrym szefem) - a zięć przy upadku (?)

do ant

Na szczeście obecna komisja zakładowa o zmianie umowy o prace na umowe zlecenie pisze " Według nas jest to fikcyjna i niczym nie uzasadniona zmiana , której celem jest wykorzystywanie pracownika ... "

Emeryt

W roku 1966 urodziła sie GT -czyzby w 2016 miala umrzeć?

Były prac.

Czy nie jest to wygaszanie GT przez:/preziów/.

ant

nie bredź. nie było żadnych umów zleceń przez ostatnie 10 lat.

def

Gdzie byli związkowcy przez ostatnie 10 lat , kiedy również zwalniano i proponowano umowy zlecenia .

związkowy związkowiec

Dzisiejsze pismo Komisji Międzyzakładowej Solidarność do zarządu GT, dostaliśmy je na maila od przewodniczącego Solidarności: W związku z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną pracowników Geofizyki Toruń S.A. jako strona społeczna, czujemy się zobowiązani do wyrażenia sprzeciwu wobec obecnych działań zarządu. Sprzeciwiamy się: 1.Dalszym zwolnieniom pracowników. 2.Wszelkim próbom zamian form zatrudnienia i wywieraniu presji na pracowników aby godzili się na zatrudnienie w oparciu o tzw. „śmieciówki”, w tym samozatrudnienie. Uważamy, że prowadzona redukcja zatrudnienia, powinna wynikać z planu, którego wykonanie doprowadzi nas w jakiejś, określonej przez zarząd perspektywie do ustalonego celu. Absolutnie konieczny jest stosowany w innych spółkach grupy kapitałowej PGNIG Program Dobrowolnych Odejść, który takie decyzje pozwala oprzeć na częściowej chociaż dobrowolności. Niestety nic takiego nie ma miejsca. W zamian jest tylko chaotyczne zwalnianie kolejnych grup 29 pracowników na miesiąc, tak aby nie wejść w cywilizowany system zwolnień grupowych. Jako związek zawodowy sprzeciwiamy się wymuszaniu na pracownikach zmiany formy zatrudnienia na umowę zlecenie. Według nas jest to fikcyjna i niczym nie uzasadniona zmiana, której celem jest wykorzystywanie pracownika, według XIX wiecznych standardów. Praca nawet przez 360 godzin miesięcznie, wymigiwanie się od odpowiedzialności za jakość i bezpieczeństwo pracy jest rażącym zaprzeczenie zasad HSE, wywieszonych wszędzie w naszej firmie w postaci Polityk. Niewątpliwie zostanie to też negatywnie ocenione, przez naszych poważnych klientów dla, których te wartości nie są pustymi słowami. Zatrudnianie pracowników przez agencję pracy możemy tylko skomentować odnosząc się do naszych doświadczeń z przeszłości. Takich złych organizacyjnie i bezsensownych ekonomicznie doświadczeń jak praca z Trankwalderem chyba nikt nie zapomniał. Dlatego chcemy zaprotestować przeciw tym jakże otwarcie artykułowanym planom, w których jak się dowiadujemy ma być zaangażowana firma, której powiązania personalne z naszą firmą są wysoce niejasne. Kolejną ofiarą „restrukturyzacji” mają paść geodeci, którzy zawsze stanowili dużą część naszej załogi. W tej chwili już zostali zredukowani do minimalnej liczby około 30 osób, z którego to grona aż 18 ma być zmuszona do samozatrudnienia. Nikt nie może zaprzeczyć, że przez wiele lat zarząd nie podjął nawet jednej próby, pozyskania zewnętrznego zlecenia na prace geodezyjne, a przecież nie da się zaprzeczyć, że nasz kraj wspierany przez fundusze z Unii Europejskiej, był areną spektakularnych inwestycji w infrastrukturę (np. inwestycje drogowe). Kończąc, chcielibyśmy zapytać o pozyskiwanie nowych zleceń, o których tak ciągle słyszymy. Czy zarząd poddał się zupełnie i nie przewiduje żadnych nowych kontraktów? Trwająca redukcja kadry inżynieryjno- technicznej oznacza przecież rezygnację z ekspansji. Czy wobec tego zarząd rezygnuje z działalności w zakresie pozyskiwania kontraktów w Indiach i na innych rynkach? Jak zdaniem zarządu kontrakty dla poważnych zleceniodawców, w których kryteria dla kadry wyznaczają czasem 10 letnie okresy doświadczenia, będzie można realizować poprzez ludzi pracujących na umowę zlecenie? Przypominamy, że pozyskiwanie zleceń, w każdym aspekcie możliwości sprzętowo- kadrowych, jest obowiązkiem zarządu i nie jest winą pracowników, że tych zleceń nie ma. Jednak to na nas i nasze rodziny została przeniesiona odpowiedzialność za taką sytuację. Musimy stwierdzić, że Zarząd całkowicie zarzucił współpracę ze stroną społeczną, nie informuje ani nie konsultuje z nami decyzji wpływających na zmianę struktury spółki, do czego obligują go przepisy prawa pracy. Jako konkluzje i podsumowanie naszego pisma, pozwalamy sobie zacytować słowo wstępne Kodeksu Etyki podpisanego przez Pana Prezesa. Nawołujemy do jego stosowania i przestrzegania, choć niestety w kontekście ostatnich poczynań zarządu uważamy, że jest on tylko emanacją jego hipokryzji. Ustanowienie Kodeksu Etyki jest wyrazem świadomości, że dalszy zrównoważony rozwój Spółki i osiąganie założonych celów biznesowych możliwe jest jedynie w pełnej zgodności z takimi wartościami jak wzajemne zaufanie, szacunek, poczucie odpowiedzialności, profesjonalizm i współpraca oraz z pełnym poszanowaniem praw człowieka i odpowiedzialnością za środowisko naturalne. Jestem przekonany, że gdy wszyscy, każdego dnia i w każdej sytuacji będziemy żyć i działać zgodnie z zasadami odzwierciedlonymi w Kodeksie Etyki, to osiągniemy nie tylko sukces biznesowy, ale również to, co najważniejsze: życzliwość, sympatię i szacunek ludzi, z którymi przychodzi nam żyć i współpracować. Komisja Międzyzakładowa Solidarność GT

nikodem

Tak, nagina się prawo i traktuje ludzi jak śmiecie. I niech nikt nie myśli, że jest inaczej

Obserwator

Czy to prawda czy tylko plotki? Mówi sie o tym bardzo glosno. Jak to jest w GT jeśli do biura w dziale GDS konkretnie Sekcja Geodezji i Permitingu przyjmuje sie pracownika ( umowa wygasła ) i pracownik po malej przerwie dostaje nowa umowę? Tu zwalnia sie ludzi z przyczyn ekonomicznych a przyjmuje sie nowych? Czy było to konsultowane ze Związkami? Co na to nasz Właściciel w Warszawie? Wydaje mi sie ze tu bardzo nagina sie prawo !

nikt ważny

Dokładniej zostaje 4 geodetów prowadzących i 4 gisowców. Suma 10tys złotych jak usłyszałem jest ustalona na początek i MOŻE ją zweryfikować rynek czyli desperaci którym do szczęścia wystarcza 3 najtańsze piwa z biedry.

Zostaw merytoryczną opinię o Geofizyka Toruń Sp zoo - Toruń

• Jak się pracuje w Geofizyka Toruń Sp zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Geofizyka Toruń Sp zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Geofizyka Toruń Sp zoo?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Geofizyka Toruń Sp zoo?

Kandydaci do pracy w Geofizyka Toruń Sp zoo napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Geofizyka Toruń Sp zoo