Opinie o InPro electric Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie InPro electric Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w InPro electric Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o InPro electric Sp. z o.o. w Katowice

Hahaha

Co do obecnej rekrutacji. Po stwierdzeniu, że na programistę się nie nadaje (brak doświadczenia) zaproponowano pracę przy kablach (tu 7 lat doświadczenia) i przyuczenie do stanowiska programisty(jak najbardziej spoko). Po zapytaniu o stawki dla elektryków dowiedziałem się, że są dobre ;). Po czym dzwoni chłop od elektryków i mi gada 7500 brutto za 3 tygodnie za granicą na tydzień w PL XDD. Ja rozumiem, że jeszcze diety, zakwaterowanie i dojazd po stronie pracodawcy, ale moim zdaniem to rozbój w biały dzień taka stawka za robotę w delegacji w PL, a co dopiero za granicą xD. Jeszcze robiąc takie poważne tematy jak automotive, ale wychodzi na to, że lepiej ciągać druta na deweloperce, lub innych budowach niż się zajmować "poważnymi" tematami ???????????? Tak czy siak pozdrawiam i życzę lepszego poszanowania dla ludzi którzy na elektromonterce już parę zębów zjedli ;)

@Hahaha

Opowiedzieli ci coś więcej jak to przyuczenie miałoby wyglądać? W sumie ciekawy temat, zastanawia mnie na ile poważnie do tego by podeszli. Co do stawki to wspominali po jakim czasie podwyżka jest możliwa? Tak gdybam, że może to tak tylko na okres próby taka stawka, a potem by się zwiększyła znacznie.

Administrator Nowy wpis

InPro electric Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Inżynier Budowy w Elbląg. Jeżeli dysponujesz informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji, napisz jak on wyglądał. Takie informacje mogą okazać się cenne dla osób rozważających pracę w firmie.

Hahaha Nowy wpis

@Hahaha

Piorek

Zacząłem prace pół roku temu. Zespół fajny, wprowadzili mnie w temat. Spędziłem przeszło 4 miesiące w biurze na szkoleniu. Dodatkowo szkolenia specjalistyczne, brak jakiś umow lojalnościowych. Aktualnie jestem u klienta. Firma o wszystko dba. Jest ok. Polecam szczególnie osoba prosto po studiach którzy nie mają doświadczenie tak jak w moim przypadku.

Dominika Nowy wpis
@Piorek

Mógłbyś napisać jak jest z zarobkami dla takich osób bez doświadczenia? Dużo proponują? I jak długo trwa okres próbny?

Ksawery

Pustawo tutaj, wiec dodam cos od siebie starajac sie w miare mozliwosci obiektywnie ocenic ta firme. Generalnie polski oddzial tej firmy nie prowadzi wlasnych projektów, a pracownicy sa oddelegowywani do pracy pod inne, niemieckie biura (sama firma Inpro Electic jest niemiecka i ma kilka oddzialów poza Niemcami). Jesli chodzi o kwestie wyjazdów to projekty w wspólpracy z polskim biurem w 99% terenie Europy poza Polska (glównie Niemcy). Jesli chodzi o robotyke offline w polskim biurze to projekty sa tez realizowane poza UE. Wyjazdy to standardowe 3 tyg. na 1 tydzien. W kazdym tygodniu jest 1 dzien wolnego. Praca to zwykle 10-11 h w tym 45 minut odplatnej przerwy i 15 min przerwy platnej. Jesli chodzi o kwestie transportu to zwykle jest to samochód sluzbowy, choc na trasy ponad 1000km zdarzaja sie samoloty (to tez zalezy od tego czy sa oczywiscie lotniska w poblizu danej lokacji). Delegacja (wyjazd) zaczyna sie i konczy w Katowicach, takze osoby np. z innych wojewódzctw musza wziac sobie na to poprawke, ew. dogadac sie bo inaczej będą stratni o podróż do biura.. Drazac dalej temat delegacji: nie jest placona pelna kwota diety, a jest ona podzielona na ok. polowe delegacji a reszta to dodatek do godziny. Czyli np. w Niemczech jest to 27 Euro/1 dzien + ok 23-24zl/1h prace. Za nadgodziny wyplacany jest dodatek 50%, a soboty i niedziele 100% z tym, że dodatki 50% i 100% są wypłacane dopiero po osiągnięciu wymaganej ilości godzin w miesiącu, czyli np. w miesiącu mamy wyrobić np. 152h czyli zaczynając od 1 dnia pracy na delegacji zliczana jest każda godzina nie ważne czy nadgodziny czy sobota, aż nie zostanie osiągnięta liczba godzin do wyrobienia w danym miesiącu. Potem zliczane są dopiero nadgodziny, soboty czy niedziele. Jeśli chodzi o dni przejazdu/przelotu to liczone sa godziny ale max. płatne są 8,5h. W kwesti pieniężnej to niestety ale nie ma obecnie żadnych premi, czy to świątecznych, czy związanych z projektem etc. Podwyżki zwykle są 2x w roku zależne od obecnego wynagrodzenia (zwykle 10-15%). Startowe wynagrodzenie jest raczej z tych przeciętnych, no chyba że przychodzi się z doświadczeniem już w automotivie. Wypłaty są regularne i nie ma opóźnień (z dietami za delegacje jest podobnie). Na projekcie oczywiście mieszkanie jest również opłacone i zwykle są to pokoje 1 osobowe z aneksem kuchennym i łazienką lub takie bardziej hotelowe. Jest pakiet opieki zdrowia LuxMed. Na starcie dostaje się lapka, telefon , narzędzia i ciuchy robocze. Co do samej pracy to na starcie załapuje się lojalke na szkolenie w zakresie Robotyki/PLC na danym standardzie w którym będzie się pracować (zwykle na 2 lata). Szkolenie takie zwykle odbywa się za granicą i najczęściej jest po niemiecku/angielsku. A dalej to wygląda już różnie w zależności od tego gdzie się trafi, na kogo i co się już umie, lecz generalnie samo ogarnianie standardu to w znakomitej większości praca własna i nie ma jakiegoś wewnętrznego, projektowego szkolenia dla takiej osoby która przychodzi na projekt bez doświadczenia w standardzie. Z tym bywa różnie. Jak znajdziesz osobę która będzie mieć chęci ci potłumaczyć trochę jak co działa i poświęci ci czas to fajnie, a jak nie to drążysz samemu temat ot co. Wałuje się zwykle na wyjazdach 1 standard cały czas, nie ma częstych przetasowań - zazwyczaj zmiana projektu/fabryki. Jak ktoś chce się uczyć niemieckiego to jest dopłata 50% ze strony firmy. To chyba wszystko co przychodzi mi teraz na myśl. Jak macie pytania do walcie śmiało :)

Kamil
@Ksawery

Cześć. Dzięki za opinie. Mam jeszcze pytania. Po jakim czasie można spodziewać się wypłaty pięciocyfrowej na rękę dla absolwenta, bez doświadczenia komercyjnego, ale po pierwszych praktykach/stażach? Zakładamy normalny miesiąc roboczy, czyli te 160-180h. Orientujesz się czy lepiej płacą programistom PLC, czy robotykom online? Możesz coś więcej powiedzieć jaka panuje atmosfera w firmie? Jakie jest podejście do pracowników? Co to znaczy, że załapuje się lojalkę na szkolenie w zakresie Robotyki/PLC na danym standardzie? Jest to normalna lojalka przez która nie można się zwolnić lub trzeba zwrócić koszty szkoleń, czy można się zwolnić bez opłat pod warunkiem, że będzie się pracować w innym standardzie? "pracownicy sa oddelegowywani do pracy pod inne, niemieckie biura" - brzmi trochę jak pośrednictwo pracy. Domyślasz się ile więcej mogą płacić niemieckie biura zatrudniając bezpośrednio? 20-30% więcej? Pozdrawiam

Ksawery
@Kamil

Przy założeniu, że pracujesz już te 2 lata, osiągnąłeś pewien poziom wiedzy i umiejętności oraz jesteś na projekcie na którym robi się nadgodziny to jesteś w stanie taką wypłatę osiągnąć. Jeśli robisz nocki to może i nawet jest to troszkę szybciej bo jest w Inpro premia +20% do godziny za nockę (bodajże liczy się to od 22 chyba do 5), a jak jesteś na delegacji poza Europą to jeszcze szybciej. Jak widzisz dużo tutaj zależy. Generalnie jak masz już 2 lata to dobrym pomysłem pod względem finansowym jest zmiana firmy, gdyż wiąże się to z poważną podwyżką w porównaniu do swojej obecnej firmy - oczywiście dalej mam na myśli robienie czy to PLC czy robotyki online na wyjeździe dla polskich firm. W branży statystycznie zapewne lepiej są opłacani robotycy online. Lecz nie jest to zasada. Tak naprawdę zależy to od wielu czynników, więc jako PLC możesz więcej zarabiać od robotyka online z takim samym doświadczeniem. Ciężko pisać o atmosferze w firmie, gdyż tak naprawdę pracując na wyjazdach bardziej się liczy to co zastaniesz na wyjeździe. Subiektywnie patrząc to ze współpracownikami nigdy nie miałem żadnych spięć które utkwiły mi głęboko w pamięci, a wręcz przeciwnie - dobrze się relacje układają. Szefostwo za to mnie do siebie nie przekonało - zarówno w polskim biurze jak i w innych biurach. Tutaj różnie bywa. Są sytuacje spięć i nieporozumień, choć nie mogę powiedzieć że każda ma prośba była odrzucana i nigdy nie mogłem się dogadać czy załatwić czegoś. Akurat nigdy nie miałem większych problemów, ale takowe zdażały się innym osobą, więc moja opinia jest taka a nie inna. Lojalka czyli cyrograf który podpisujesz oświadczając że zwrócisz koszty szkolenia, jeśli opuścisz firmę w przedziale czasowym trwania umowy (standardowo 2 lata w automotivie ze względu na koszty - i jest to bardzo popularne w polskich firmach). Taka lojalka w automotive to zwykle ok 2000 euro (kurs+egzamin). Jeżeli jesteś np. robotykiem online to mogą cię wysłać jeszcze na jakiś dodatkowy kurs to wtedy jeszcze więcej etc. Oczywiście kwota tej lojalki zwykle zmniejsza się z czasem (np. po 1 roku nie zapłacisz pełnej kwoty tylko jakieś 65%). Jak się dogadasz to możesz wszystko. Tak, to generalnie takie pośrednictwo pracy. Zatrudniając się u Niemców to pewnie z 2-3x tyle dostaniesz. Jak znasz płynnie język i wiąże cie w Polsce nic to jak najbardziej.

@Ksawery

Wiesz może jak jest z tą lojalką ? W sensie czy wysyłają Ciebie na jakieś zorganizowane szkolenie?

@Kandydat

A czemu mieliby to robić? W Twojej poprzedniej firmie tak robili? Bo u mnie nie słyszałam o czymś takim, więc pytam

@Ksawery

Co do opinii kolegi w kwestii samodzielnych projektów. Od 2021 roku ta kwestia się całkowicie zmieniła. Obecnie to już kompletnie inna firma niż 2 czy 3 lata temu. Zaczynamy duży projekt w Rastatt Mercedes, mamy projekty w Audi. A z tego co słyszałem to będzie coś w Bratysławie i w Bremen

@Kandydat

Nie ma umów lojalnościowych. 2 lata temu z tego zrezygnowali. Zaczęli ufać pracownikowi:)

@Ksawery

Co do premii. 2 lata pracuje i dwukrotnie dostałem premie uznaniowa przed świętami Bożego Narodzenia, dodam, że byłem mile zaskoczony:)

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w InPro electric Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Pracownik Stoiska Mięsnego
Rzeszów
Frac Detal Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Mateusz

Pracuje w InPro i mogę powiedzieć, że w ciągu ostatnich dwóch lat wiele się zmieniło i to na pewno na lepsze. Polecam tą firmę szczególnie młodym ludziom którzy chcę się uczyć. Kierownictwo daje szansę, interesuje się Tobą i umożliwia Ci rozwój. Zaangażowanie jest zauważane i nagradzane a kasa przychodzi, wystarczy robić swoje.

Dominika
@Mateusz

Czyli pracujesz dwa lata? Czy dłużej? Wiesz może, czy zatrudniają ludzi bez doświadczenia? Mój syn szuka pierwszej pracy i chętnie przyniósłby CV

@Dominika

Tak. Dają szansę aby się wdrożyć. Mają fajny program dla zaczynających. Spędzasz 3 miesiące w biurze, wykonujesz specjalne kursy przygotowane przez starszych kolegów. Ludzie chętnie pomagają, dzielą się wiedzą. Po okresie wprowadzenia wyjeżdżasz na delegację. Dostajesz opiekuna który wprowadza cię powoli w tematy. Dostajesz stopniowo trudniejsze zadania do samodzielnego wykonania.

ExPracownik

Jestem byłym pracownikiem, aktualnie pracuje dla nich jako Freelancer. Polecam InPro 100%. Idealne miejsce dla kogoś kto zaczyna lub kogoś kto chce kontynuować karierę. Fajne podejście indywidualne do pracownika. A aktualne zmiany jeszcze polepszą pozycję pracownika. Jak kiedyś zrezygnuje ze swojej firmy i będę szukał spokojnej przystani na pewno do nich wrócę. P.S. Podoba mi się atmosfera w zespole, a z szefem się do żyje, chce mu się i zależy mu na swoich ludziach. Mało kto wie ale on zawsze stoi za nimi w obronie.

ktoś

Podejście kierownictwa firmy do pracowników pozostawia wiele do życzenia, o czym już wcześniej pisano. Szczególnie radzę nabyć pewnej pani asystent, choć trochę, kultury osobistej wobec nowych pracowników. Nie polecam i nie pozdrawiam.

@ktoś

A ona to co im niby robi?

@Ilona

Doprawdy, uderz w stół, a nożyce się odezwą. Na to mi wygląda. Bo skąd zasugerowanie pozorności wydarzeń w pytaniu ("niby")? I obcy nie szuka pracy/opinii o potencjalnym pracodawcy podczas długiego weekendu o godz. 00:02.

@ktoś

Haha, żebyś się nie zdziwił, ludzie są różni. ;) Często określa się ich za "dziwaków", pewnie kogoś takiego kojarzysz. ;p Więc o co chodzi, wyzywa ich?

@ktoś

Nie wiem jak było kiedyś ale obecnie mogę powiedzieć że kierownictwo jest w porządku. Podoba mi się podejście ich do pracownika, jest ok. W porównaniu do wcześniejszych firm w których pracowałem to InPro jest godne polecenia

ktoś

Uwaga, bo użytkownik o nicku kasuje komentarze na swoje niby pytania.

* nicku Ilona

Niech będzie pochwalony. Po ślubie wróciłem z Norwegii i szukam roboty, więc wpadłem na to forum. Wydaje mi się, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Katowic. Mam prośbę, napiszcie jak pracuje się w firmie InPro electric Sp. z o.o.? Czy warunki pracy są dobre? A może jest kantyna z dofinansowaniem? W fabryce Henkel codziennie zamawiałem posiłek z dofinansowaniem pracodawcy przez aplikację mobilną. Michał

Marysia
@Michał

Dzień dobry Michale. Odpowiadając na Twoje pytanie napiszę że warunki są OK. Wiadomo, mogłoby być lepiej. Jeśli idzie o dofinansowanie posiłków to doradzam firmę Hemmersbach z Katowic. Zatrudnieni (wiem to od ciotki, która jest tam zatrudniona) zamawiają codziennie obiady przez apkę, a firma dopłaca im do każdego posiłku. Działa to jak catering, tylko że nie trzeba zamawiać przez telefon. Powodzenia! Marysia.

Robert
@Marysia

Dzień dobry Pani Mario. Bardzo miło mi widzieć, że moi klienci doceniają to co dla nich robię więc dodam coś od siebie. Firma Hemmersbach, której nazwę Pani napisała korzysta z aplikacji SmartLunch. Skąd się o tym dowiedziałem? Nie musiałem tej informacji szukać - sam ten system tam wdrażałem. Od swoich klientów wiem, że wspólne posiłki integrują załogę i wpływają na obniżenie rotacji. Pozdrawiam Robert

Maria
@Marysia

a mogłabyś napisać coś więcej o warunkach? Co Twoim zdaniem mogłoby być lepiej?

Nazywać się powinni JANUSZEX Sp. z o.o. Pracownikom płacą połowę diety zagranicznej, samochód oddajesz do biura każdorazowo, nawet jeśli wracasz na projekt w to samo miejsce za pare dni. Nie polecam nawet żeby się poduczyć.

asd

Są tak "ważnymi osobami", że nawet nie wyjaśnili, dlaczego odmówili mojego CV, na pewno nie jest to firma europejska, więc nikomu nie doradzam. I to dobrze, że nigdy nie będę z nimi w żaden sposób współpracować.

b pracownik
@asd

LOL Naprawdę, nie masz czego żałować. Jeśli chcesz się rozwijać jako automatyk na pewno będzie lepiej Wybierz ISP albo RW Swiss tam Cię nauczą.

Witold
@b pracownik

A co jest nie tak z tą firmą? Tak słabo szkolą?

Firma In Pro electric nie zajmuje się projektowaniem ani budową automatyki przemysłowej. Jest to najzwyklejsza w świecie agencja pracy - wyspecjalizowana w outsourcingu niemieckich pracowników przez polaków dla zapewniena wymaganej przez klienta liczby osób do serwisu linii produkcyjnej w weekend, święta lub podczas nocnej zmiany (pracownicy mają płacone jak za normalne godziny) Ludzie najczęściej rezygnują gdy nabiorą rozeznania że nie zdobędą taką pracą żadnego doświadczenia i odchodzą po pół roku.

Czy rozmowa rekrutacyjna w InPro electric Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Jacek

TAK

@Jacek

Cześć Jacek, widzę, że masz jakąś wiedzę na temat rekrutacji w InPro więc od razu dopytam :) Jak taka rozmowa w firmie przebiega? Czy trzeba się na niej jakoś wykazać? Dostaje się zadania do wykonania? Jakie pytania?

Jak jest z pakietem medycznym w InPro electric Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Allen Bradlay

Tak, oczywiście że tak, jak zapłacisz 100% sumy za LuxMed :) i przez rok będziesz opłacał umowę. Najlepsze co lubię to niedobory godzin, nikt o tym nie wspomina na rozmowie klasyfikacyjnej, że jeżeli brakuje Ci godzin (nie z Twojej winy) to musisz podpisać papier, żeby Ci pensję obniżyli o te godziny.

abc
@Allen Bradlay

Wcale nie musisz. Niech cie zwolnią. Pójdziesz do sądu pracy i ci za te parę miesięcy będą musieli wypłacić.

Dawid

A ile u was osób jest w zarządzie ?

Czy pracownicy w InPro electric Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Odpowiedź

Bardzo dobre pytanie! Od razu Tobie na nie odpowiem: NIE! Jeśli już zadałeś, ów pytanie, to znaczy, że wiesz coś więcej na ten temat ;). W firmie teoretycznie wszyscy udają, że jest ok, a jednak tak nie jest. Tworzą się małe grupki po kilka osób i jedne nadają i wadzą się z innymi. Najlepsze jest to, że nawet jedni nagrywają filmy, robią zdjęcia i bez najmniejszych skrupułów i wiedzy strony nagrywanej wysyłają to potem do biura. Jeśli ledwo " pierdniesz " to już wiedz na pewno, iż ktoś już to nakablował do biura ;)

Czy InPro electric Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Włepsondinio

Teoretycznie jest podpisywana na początku umowy aneks, że normatywne i najlepsze godziny pracy są pomiędzy 07:00 a 18:00. Jednak ostatnio dosyć często zdarzają się popołudniówki i nocne zmiany. Czasem nawet plan w tzw. kratkę wchodził w grę.

Wziąłeś udział w rekrutacji? Daj znać, jak wyglądał ten proces.

Włepsondinio

Rozmowę przeprowadza kierownik oddziału, czasem jest też obecny podczas niej jeden z głównych niemieckich właścicieli firmy. Przy założeniu, że robi to "oddziałowy" to coś tam porozmawiacie po niemiecku (jednak nie za dużo bo nie zna tego języka praktycznie w ogóle), więcej już po angielsku. Rozmowa przeważnie trwa max 10 min, i radzę sobie wszystko od razu notować, gdyż wiele obietnic wypowiedzianych na początku typu, podwyżki co pół roku, dodatki 50% i 100% to czysta fikcja. Potem jak się człowiek upomni, to się dzieje jakby nie było tematu.

Czarek

Dobry pracodawca i firma to jednocześnie wymagający pracodawca a to z kolei nie każdy rozumie.

@Czarek

Czarek próbuje tutaj poniekąd zabłysnąć :) Ale można już na wstępie zauważyć błędy w pisowni jak Pan, który wszystko rozumie. Proszę tylko nie przejeść się swoją pychą i zadufaniem. Można od razu zauważyć brak kompetencji, gdyż zanim się zacznie coś od kogoś wymagać - najpierw trzeba coś dać? Tego nawet po zjedzeniu "Snickers`a" on dalej nie rozumie. Tak więc reasumując: nie można nigdy tego by nazwać dobrą firmą.

Ździchu

Firma InPro electric Sp. z o.o. w Katowicach jest tylko z nazwy podobną do tej właściwej Niemieckiej. Realnie niczym się nie różni od innych firm typu Adecco czy Man Power przy czym i w Adecco i Man Power występują premie i dodatki świąteczne. Jeśli chodzi o kadrę zarządzającą i osoby siedzące w biurze, są to osoby spowinowacone. Myślą, że są bogami i mają wszystkich w jednym małym paluszku. Standardowo przyjmują się ludzie i odchodzą gdy tylko nabiorą rozeznania jak to jest lub doświadczenia. Warunki finansowe nie są rewelacyjne, mieszkaniowe w miarę względne - resztę opisał już wcześniej Ksawery, więc nie będę się rozpisywał. Według mnie, oddział w Polsce jest nie rentowny, nie rozwija się w żadnym z dobrych kierunków. Bazuje tylko na wysłaniu człowieka do pracy, i zarobieniu na jego "głowie" jak najwięcej się da. Podejrzewam, że w przeciągu kilku miesięcy oddział będzie zamknięty.

Zostaw merytoryczną opinię o InPro electric Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w InPro electric Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy InPro electric Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w InPro electric Sp. z o.o.?

InPro electric Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Aleja Walentego Roździeńskiego 188C
    40-203 Katowice

InPro electric Sp. z o.o.