Opinie o Fundacja Darmowy Prawnik w Chełm

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Fundacja Darmowy Prawnik. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Fundacja Darmowy Prawnik o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fundacja Darmowy Prawnik w Chełm

plmko

Pomagają, ale tylko w sprawach, kiedy ma sie przedawniony dług, co nie jest skomplikowaną sprawą, aby w sądzie udowodnić. W moim przypadku sprawa wyglądała inaczej, była bardziej skomplikowana. Niestety, nie pomogli, a te darmowe analizy prawne są zrobione na odwal się (bo w sumie czego oczekujemy, jak ktoś robi nam analizę prawną za darmo). Odmówili pomocy. To nie są doświadczeni prawnicy, a jeśli już mają zamiar kłamać, że zrobią analizę prawną za darmo, która szczerze jest beznadziejna, to lepiej może przestać (usunięte przez administratora)ludzi i np. wyceniać te analizy prawne, aby dany prawnik z fundacji, był w stanie bardziej się przyłożyć, bo w końcu dostanie za to pieniądze?

As
@plmko

Nic nie robią, nie reprezentują, ściema. Prowadzili moją sprawą a przegrali z windykacją aż szkoda komentować

Ciekawa89

Czy ktoś miał przypadek kradzieży pieniędzy z konta bankowego? Czy firma wygrała sprawę z bankiem?

@Vitaly
@Ciekawa89

Dzień dobry, czy możesz mi powiedzieć, jak to rozwiązałeś? Bo mam identyczną sytuację.

Wowo

Serdecznie nie polecam, omijać najlepiej. Są inne kancelarie które szczerze pomogą. Tu brak profesjonalizmu.

Edzia
@Wowo

Co rozumiesz przez brak profesjonalizmu? Uważasz, że nie zatrudniają ludzi z kompetencjami? W sumie bym chciała wiedzieć, jakie mają te wymogi. Tylko z dużym doświadczeniem biorą czy nie?

A Nowy wpis
@Wowo

A jaką inną kancelarię ewentualnie polecasz

plmko

@plmko

Jednym słowem byłeś w miejscu do którego nikt nie zagląda i widziałeś coś na co nikt nie patrzy... Jak mogą pomagać tylko w przedawnionych długach, skoro od roku funkcjonuje ustawa, która skutecznie blokuje dochodzenie przedawnionych roszczeń w sądzie. W takiej sytuacji nie byliby w stanie utrzymać się na rynku. Pomagają w każdej sprawie na etapie postępowania sądowego i taka jest prawda, ponieważ niejednokrotnie korzystałem. Zgłosiłeś się z byle czym, prawdopodobnie otrzymałeś konkretną odpowiedź bo sprawa jest tak prosta jak kupno bułek w sklepie i jeżeli masz chociaż trochę szarych komórek to załatwiłbyś to sam.

wsczxdr
@okmlp

Skoro sprawa jest prosta, jako Fundacja powinni raczej pomóc :). Osoba, która napisała opinie, została oszukana przez windykatora a Fundacja nie była w stanie pomóc. Jak nie wiesz z czym dana osoba się zgłosiła, to nie pisz, że z byle czym. Jako Fundacja, powinni pomagać nawet i jak to twierdzisz, w prostych sprawach :), po to założyli fundację, żeby pomagać Miło słyszeć, że sprawy innych ludzi uważasz za byle co, a Twoje niby było takie poważne :)

@wsczxdr

Gościu tam jest taki przemiał spraw, że nie dziwie się z podejścia Fundacji. Zgłaszałem różne sprawy i powiedziano mi wprost czym się mogą zająć. Sprawami trudniejszymi zajęli się osobiście, w tych prostych powiedziano mi dokładnie co powinienem zrobić i załatwiłem je samodzielnie. Rzeczywiście rozwiązanie problemu było banalnie proste i byłoby mi głupio gdyby prawnicy, którzy pomagają tysiącom poszkodowanych osób musieli się zajmować takimi bzdurami. Byłem jestem i będę wdzięczny za pomoc, bo wyciągnęli mnie z niezłego bagna. Ludziom się już kompletnie poprzewracało i uważają że wszystko się należy. Paranoja - cieszcie się że taka instytucja w ogóle istnieje bo komornicy i windykatorzy zjedliby was żywcem!!!!

Eva
@okmlp

A ile spraw wygrali w sądzie i czy jakieś przegrali? Wiem że to też zależy od sądu i sędziego ale korzystam z ich pomocy i mam za 2 mce 2 rozprawy i bardzo się boję i martwię

Ccc
@plmko

Nie zgadzam się z tą opinią , moje sprawy częściowo wygrali ale tez są przegrane, wszystko zależy od tego jaki wierzyciel jaki sąd jaki sędzia

As Nowy wpis
@plmko

Pojawiła się informacja, że firma znajduje się w likwidacji i jestem ciekaw czy to głównie przez opisane tu przypadki pieniędzy. Dużo osób tu wcześniej było zatrudnionych? Wszyscy w razie co zostali pozwalniani?

Klient Nowy wpis

Pytałam o to dziś, nie są w likwidacji. Cały czas funkcjonują

Czy rozmowa rekrutacyjna w Fundacja Darmowy Prawnik odbywa się również w języku angielskim?

Czy po rozmowie w Fundacja Darmowy Prawnik rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Programista Systemów Wizyjnych
Tarnów
ELPLC S.A.

O, widzę, ze i tutaj jest już mowa o tym, że są w likwidacji. No właśnie wiecie co z pracownikami? Czy zostali zwolnieni, czy wszyscy sami odeszli? Ich pensje, odprawy itd. zostały uregulowane, czy są tu jakieś zaległości jeszcze? Ktoś coś wie? Ja myślałam o wolontariacie tutaj, ale no jak jest taka sytuacja to chyba nic z tego.

A ja właśnie przeczytałam, że fundacja jest postawiona w stan likwidacji. Czy ktoś ma informacje jaki jest tego powód? Sama szukałam teraz miejsca do odbycia aplikacji, a fundacja wydała mi się dobrym miejscem. To definitywny koniec czy jeszcze może myślą nad ponownym otwarciem np. w innej formie? Nikt tam już nie pracuje na ten moment?

Ciekawa89

@Vitaly
@Ciekawa89

Jak dużo osób pracuje w Fundacja Darmowy Prawnik?

Zgłosiłem sie jako potencjalny klient z formularza kontaktowego. W ciągu 5 minut oddzwoniła zblazowana panienka. Ustaleniem listy zobowiazań nie sa zainteresowani, opracowaniem strategii oddłuzenia tez nie. Ożywiła sie kiedy powiedziałem, że u komornika wisi egzekucja przedawnionego zobowiązania na rzecz firmy windykacyjnej o WPS 60 tysięcy z kawałkiem. Zwęszyła łatwy pieniądz na przywróceniu terminu... 2ma innymi tytułami na małe kwoty nie była zainteresowana. Mili Państwo.. Spacerek z przyróceniem terminu i podniesieniem zarzutu przedawnienia bierze każdy pełnomocnik z zamkniętymi oczami. Szczególnie kiedy po drugiej stronie jest instytucja, która nie ucieknie od kosztów zastępstwa.

Becia

Do mnie zadzwonił kilka razy informując o postępach, po czym kontakt się urwał. Kilkukrotnie pisałam maile do kancelarii i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi

@Becia

Ten pan mecenas sam działa czy zatrudnione są jakieś osoby w biurze do takiej właśnie obsługi? Jest jakiś kontakt do kancelarii, taki ogólny żeby się dowiedzieć?

Niro

Takze czekalam 4 miesiace na jakakolwiek odpowiedz z ich strony ,ale niestety przeliczylam sie tylko kasa dla nich sie liczy klient malo wazny. Zero informacji z ich strony masz e-sad to sam sie dowiesz wszystkiego od nich ani troche .

@Niro

Na jakiej zasadzie jest ta reprezentacja? Coś się płaci za to? Jak w praktyce taka współpraca wygląda? Dostarcza się dokumenty i reszta zajmuje się kancelaria czy trzeba też coś robić?

Rafonix

Ja bardzo polecam tą kancelarie korzystam z nich już któryś rok z kolei nie wygrali mi spraw ale jestem zadowolony bo jak by nie oni to komorasy by mnie zjedli a tak dużo na czasie się zyskuje a każdy wierzyciel dlugu złotówki nie popuścić według mnie ta kancelaria jest bardzo dobra i pomocną kontakt z Panem mecenasem jest w każdej chwili odpowiada na maile i jest pomocny jestem z nich zadowolony

Sporo tu opinii klientów, a ja zastanawiam się czy można tutaj odbyć praktyki studenckie? Nie ma nigdzie informacji to może tutaj ktoś coś wie?

Kuleczka

Z całego serca polecam. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Wszystko jasne i uczciwe. Dzięki Panu Mecenasowi, który prowadził moja sprawę całkowite umorzeniew (usunięte przez administratora). Teraz ten sam Pan mecenas prowadzi moja kolejna sprawę i mocno wierzę, że również tak skutecznie jak poprzednią sprawę. Opłaty - cennik podany. Super kancelaria i super prawnicy. Jeszcze raz gorąco polecam

WorkMen
@Kuleczka

????

Artur
@WorkMen

Co Cię tak dziwi w jej wypowiedzi, że same znaki zapytania? Bo mnie dziwi, że nikt mi jeszcze nie napisał, czy potrzebują kogoś do obsługi biura i jaki może być bilans zarobku do ilości pracy? Mógłbyś pomóc i napisać w temacie pracy w tej Fundacji?

Artur

Czy Fundacja zatrudnia pracowników, jest po co szukać tu pracy i dla kogo ewentualnie by się ona znalazła? W sumie jedyne pewne informacje, te te, które są w KRS, a więc, że zarejestrowano ją w 2012 r. celem świadczenia bezpłatnej pomocy prawnej.

Robi

Super Kancelaria. Fachowi i kompetentni prawnicy z dużym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do sprawy. Polecam.

Mariusz
@Robi

U mnie niestety olali moje sprawy, 3 tygodnie czekałem. Ciągłe odpowiedzi że ktoś się skontaktuje. Nigdy więcej firmy jak za (usunięte przez administratora) która cię olewa i czujesz się jakbyś coś niewiadomo co chciał. Zawiodła mnie ta firma.

Nie polecam

Tak się afiszują a nic nie wygrali. Wszystko do spłaty. Sąd wygrał a nie pseudo prawnicy co tylko kasę biorą.

MM

Może komuś pomogli...może. u mnie skończyło się na jednym telefonie. Ktoś zadzwonił i powiedział żebym nic na razie nie robił w moich sprawach. I to była cała pomoc. Zaznaczę tylko, że wysłałem im wszystkie dokumenty.

Dorian

Skontaktowalem sie telefonicznie z ta fundacja i otrzymalem nastepujace informacje pomoc w napisaniu sprzeciwu od nakazu zaplaty to koszt 17 zl za pelnomocnictwo oraz jakis procent od wysokosci dlugu na ktory jest wystawiony nakaz zaplaty wiec fundacja wprowadza w blad ludzi poniewaz na swojej stronie nie informuje wcale o jakis oplatach kancelaryjnych od sprzeciwu . Biora tylko stare sprawy ktore saprzedawnione a z sporny zadluzeniami oferuja tylko tzw Mediacje za ktore zadaja kwoty ok 500 zl plus jakis abonament w wysokosci 125 zl . Istnieja na rynku inne stowarzyszenia i fundacje ktore naprawde pomagaja bezplatnie . Ogolnie nie polecam .

@Dorian

Zatem ewidentnie masz problem ze zrozumieniem tekstu oraz tego co się do Ciebie mówi na stronie jest informacja o opłatach kancelaryjnych i dostajesz regulamin na maila a opłata kancelaryjna jest za prowadzenie sprawy do czasu jej zakończenia zatem przez cały proces sadowy rowniez w sadzie okregowym jezeli trzeba sie odwolac a nie za zlozenie samego sprzeciwu, od półtora roku nie ma przedawnionych spraw wiec piszesz glupoty, mediacje proponuja na etapie przedsadowym jezeli ktos nie chce walczyc w sadzie. Nic dziwnego ze masz problem z dlugami jak nie potrafisz zrozumiec prostego przekazu

Abac

Beznadzieja i oszustwo, że niby pomagają, a(usunięte przez administratora). Pomagają! Dno! Kasują tylko niewygodne prawdziwe komentarze! Szkoda czasu na nich, mam nadzieję, że dostaną kiedyś po (usunięte przez administratora)

smolny
@Abac

Pewnie nawet nie korzystales z ich pomocy a bzury piszesz, ja korzystalem z ich pomocy z polecenia znajomego i wszystko SUPER! On byl zadowolony i ja też! pomogli mi w sprawie sądowej z windykacja, za nic nie placilem. świetny kontakt i bardzo konkretni ludzie bo od razu mowią jak wyglada sytuacja i jakie są szanse, dlatego polecam!!

Zostaw merytoryczną opinię o Fundacja Darmowy Prawnik - Chełm

Fundacja Darmowy Prawnik