Opinie o Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o. w Opole

Lilka

3 lata temu firma oferowała pracownikom produkcji, zarobki w granicach 2600-3000 zł brutto. Jak jest obecnie? Czytałam, że pisaliście coś na temat zamknięcia produkcji i zwolnieniach ludzi, firma w sieci dalej jest jak najbardziej aktywna. Posiada ktoś aktualne informacje czy może jednak są obecnie jakieś przyjęcia?

Chyba tylko właściciele firmy wiedzą co sie się stało. Hale stoją bez życia, bez jakichkolwiek pracowników, ponoć do wynajęcia. (usunięte przez administratora)

Karlos Nowy wpis

Przeczytałem informacje że pracownicy zostali zwolnieni a w necie przy adresie napisano że tymczasowo zamknięta. To jest szansa ze wznowią działalność jak nie zamknęli na stałe? Ktoś ma informacje czy jest szansa na dalszą współprace np. w tym roku. Może ktoś to zaktualizuje.

Lilka

Ja Nowy wpis
@Lilka

Firma nikogo nie zatrudnia, wszyscy pracownicy zostali zwolnieni w 2022r.

Ale nie widać w sieci żadnego info o zamknięciu. Nikt już tam nie pracuje? Można wiedzieć co się stało?

Ja Nowy wpis

Jakie narzędzia pracy zapewnia Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

byly prac

podobno juz wszystkich zwolnili. jak sprawa wyglada?

@byly prac

Na produkcji wszystkich zwolnili, łącznie z kontrolą jakości

Rysy

To co tam teraz będzie , zamykają zmieniają sprzedają???

@Rysy

A kto to wie...

lol

To ktoś tam jeszcze pracuje? Biuro, magazyn? A nowa, stara pani dyrektor ma jeszcze czym/kim zarządzać? :)

janek z ochrony

no dobre pytanie :)

@byly prac

Sprawa wygląda tak, że wszystkich zwolnili, i nie wypłacili tego co się prawnie należy.

Maria

Poważnie z tym piszecie? Czyli ile osób musiało tak naprawdę odejść? Z wypłatami chodzi o jakąś ostatnią czy o odprawę? Firma będzie zamknięta?

janek

mysle ze wszystkim zaplacili

@Maria

Wszyscy zostali zwolnieni, firma nie działa, pozostała tylko nazwa!

Maria

dosłownie wszyscy? tzn chodzi o to, że firma się zamyka? co było ostatecznym powodem? i czy odprawy jakieś może były?

janek
@Maria

po odprawę to do sądu, sami na pewno nie wypłacą. Ale jak wszyscy polecieli to może jakiś dodatek będzie za zwolnienia grupowe, chociaż wątpię. Swoją drogą to ciekawe gdzie są ci miszcze z lokalnych brukowców. Jak nie wypłacili wynagrodzeń półtorej roku temu to założyli przyczółek w barze na przeciwko firmy i nagabywali wszystkich którzy wychodzili z firmy, a teraz dziwna cisza !?!?

Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko PAKOWACZ. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
XyzZyx

A czy stary (usunięte przez administratora) robi jeszcze na cieciówce...?

lowelas
@XyzZyx

Janek to będzie pilnował mienia nawet jak firma kipnie. Ostatni zgasi światło, a on będzie po ciemku na bramie stał i pilnował :)

john k
@lowelas

janek jest ok. wyspi sie jak nigdzie :) nie parkujcie tam swoich aut w nocy. Spia jak susly :)

@john k

jeśli to faktycznie byłaby prawda to dlaczego nikt nie prowadzi nad tym żadnego nadzoru? kto ponosi odpowiedzialność w ostateczności?

@Maria

Nie ma kto tego robić, zresztą nigdy nikt tego nie robił.

Teresa

Ktoś rozmawiał by to zmienić? Może warto?

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o.? Dodali nowe ogłoszenia 10 czerwca na Lento.pl.

Opolski

Jaka rekrutacja bujda na resorach

Joanna
@Opolski

Nie ma rekrutacji? Skąd wiesz?

@Joanna

Bo pod koniec lipca 6 osób dostało wypowiedzenia

@Opolski

Ogólnie to osoby w administracji można policzyć na palcach jednej ręki. Obsługę produkcji na palcach drugiej ręki. A pracownicy produkcyjni - kilka aut na parkingu - to chyba jest wystarczająca wizytówka tej firmy...

john kanaka

zwalaniaja wszystkich

@john kanaka

Siebie niech zwolnią, za swoją nieudolność w kierowaniu firmy.

Izabela
@john kanaka

Czy to oznacza, że firma upada? A jak wygląda sytuacja z wypłacalnością firmy - są opóźnienia w wypłatach?

john kanaka

dokladnie!

john k
@Izabela

wyplaty jeszcze ok

Grażyna

Firma na skraju upadłości. Zaczynała jako dwie osobne linię produkcyjne, nie przynoszą zysków praktycznie od początku. Nie dajcie się uwieść słowa że jest pięknie przy rekrutacji.

fajfi
@Grażyna

chyba zamkna(usunięte przez administratora), zwalniaja wszystkich,

Bronisław
@fajfi

A ja się dziwiłem, że nie ma aktualnych ogłoszeń. Jedno znalazłem z 2020, gdzie szukali na produkcję za 2600-3000 zł brutto. Ile oni teraz płacą na tym stanowisku?

amor
@Bronisław

Na produkcji to 2600-2700 netto maksymalnie

Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Pakowacz. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Napisz, co sądzisz o spotkaniu z przedstawicielami firmy. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

Opolski

Jaka rekrutacja jak wiem o znajomej która tam pracowała 6 osób pod koniec lipca dostała wypowiedzenia teraz zbliża się prawir koniec sierpnia mam wrażenie że teraz co oni robią to jakaś produkcja a firma max do 6 do8 osób mogą dać wypowiedzenia pan kierownik na urlopie wypoczynkowym firma widmo została przejęta cyt stara nowa pani dyrektor jesteście w niewiedzy podejrzewam że atmosfera średnia wypłata ok 2600

@Opolski

jest teraz oferta na osobę sprzątającą, ale nie piszą nic o tym ze to praca na krótki okres , martwiące jest to co piszesz o zwolnieniach ... nie wiadomo czy wysyłać cv czy nie jak tak jest w firmie ? może to od stanowisk zależy?

obserwator
@Anna

Ta firma to takie trochę MONOPOLY dla dużych chłopców. Tylko że nie grasz całym miastem i nie kupujesz ratusza albo więzienia - tylko grasz jedną firmą. Chińczyk rzuca kośćmi, a pola na jakie może trafić to np.: - wizyta komornika - tracisz wszystkie oszczędności na koncie :) - problemy u strategicznego dostawcy, pracownicy idą na postojowe - tracisz xxx zł na wynagrodzenia :)

ziomek
@obserwator

jak wszystko u chinczykow potega na pokaz szajs i inwigilacja same buble i ich(usunięte przez administratora) si

Jakie są warunki zatrudnienia w Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o.?

Dobre można powiedzieć że za taką pracę nawet bardzo dobre

A ile można zarobić?

@Kandydat

A jakie stanowisko Cię interesuje?

Arel

Pracowałem w/w firmie. Mogę wypowiedzieć się na temat produkcji masek bo tam właśnie pracowałem. Miałem przyjemność współpracować z Mateuszem i Magdą jako liderzy i chwałę ich za pozytywne podejście. Niestety nie pracują już dla tej firmy jak ja i większość pracowników z produkcji masek. Obecnie produkcję masek wstrzymali ale praca była przyjemna w tak zacnym gronie innych pracowników, których serdecznie pozdrawiam. Co mogę napisać o samej firmie, niestety nic pozytywnego. Z tego co wiem to do dnia wystawienia tej opinie firma dalej się spóźnia z wypłatami, dla przykładu miałem zwłokę prawie miesiąca z wypłatą. Gdyby firma była rentowna i była ta załoga z którą pracowałem to praca jedna na milion.

@Arel

Najpierw piszesz że praca była przyjemna, a następnie że nic pozytywnego o niej nie napiszesz. Coś jesteś niezdecydowany w swojej opini

Arel

Proszę jeszcze raz przeczytać uważnie, napisałem jasno, że nie polecam firmy ale sama praca jako obowiązki i ludzie to bajka w pozytywnym znaczeniu. Mam nadzieję, że teraz na pewno napisałem jasno.

Raczej nie bawię się w pisanie jakiś tam opiń lecz robię to tylko dla tego że nigdy w naszej firmie nie było takiej liderki czy lidera.Nie potrafi zorganizować kompletnie pracy nie potrafi podjąć żadnej racjonalniej decyzji a w dodatku jest przeraźliwie nie uprzejma dla pracowników.Zabrania więcej niż kierownik Niech ktoś się za szanowaną panią W. weźmie i nauczy troszkę pokory i kultury osobistej.

Papież

Co tam się dzieje w tej firmie.?

@Papież

Jest ok????

Krzysiek

Jak można się skontaktować z firmą? Stacjonarne wyłączone, komórki też.

@Krzysiek

Osobiście można

Pracownica

Kolejny miesiąc kolejna zwłoka z wypłatami. Ehhh liczyłam na poprawę ale słysząc od liderki że jak nam się nie podoba to możemy się zwolnić no mistrzyni w motywacja i dobrze przeszkolona osoba na danym stanowisku.

????
@Pracownica

Niestety tak jest prawda bo nie was tam na siłę nie trzyma, miałam okazję tam pracować i po tym jak się zaczęły spóźniac wyplaty zrezygnowałam ale ogółem nie było źle.

Pracownica
@????

Nie chodzi o fakt przymusu pracy bo oczywiste jest to, że w każdej chwili możemy zrezygnować z pracy na podstawie kodeksu pracy mówiącego o naruszeniu wyżej wymienionego kodeksu przez pracodawcę w trybie natychmiastowym. Chodziło mi o to w poprzedniej wypowiedzi, że niedopuszczalne przez osobę kierująca zespołem czy kogoś wyżej postawionego jest wypowiadacie się w ten sposób. Czy to lider czy kierownik, mają motywować do działania a nie zniechęca pracownika. Tak jak już pisałam i przedstawię to tak jak kiedyś usłyszałam, dowódca może zostać każdy ale nie każdy potrafi dowodzić.

Mucha

Dzie mieje PIENIENDZE za las.!!!

Anakonda

I co jak z wypłatami w tym miesiącu ????

Odpowiedź
@Anakonda

Jak zwykle, zwłoka i do dnia dzisiejszego większość pracowników nie otrzymała wynagrodzenia za poprzedni miesiąc.

@Odpowiedź

15.07.21 wszyscy pracownicy, przynajmniej na produkcji, mieli pensje na kontach.

Nie zgodzę się, ja do dnia dzisiejszego nie mam wypłaty.

Pracownik2

Przedstaw się, to sprawdzimy czy faktycznie nie dostałeś wynagrodzenia. Anonimowo to każdy może pisać że wciąż nie dostał wynagrodzenia...

Kadr
@Pracownik2

Jak piszę to osoba z kadr czy tam innego działu zajmującego się finansami, to dobrze wiesz kto z masek nie dostał i ile osób z lamp. PS. fakt już dawno zgłoszony braku wynagrodzenia i do dzisiejszego dnia nie posiadam pensji, ewidentnie ktoś z firmy dał przysłowiowej (usunięte przez administratora) i nawet nie przyszedł pokornie przedstawić pomysłu na rozwiązanie problemu tylko musiałem i muszę się upominać o swoje.

I znowu nie ma wypłat ehhh. Tak jak ktoś napisał czekamy na zadośćuczynienie! Wymagacie od pracowników rzetelności a sami nie respektujecie umów z pracownikami i nie macie szacunku tym do Nas!

sprostujący

I znowu ludzie głupoty piszą. Jak mają konto w banku "kogucik" to nie ma co się dziwić że wypłata idzie kilka dni... nawet jak z konta firmowego wyjdzie 10-tego :)

załamka
@sprostujący

Wynagrodzenie powinno być 10 już na koncie pracownika to raz a dwa, że jeśli byłby wykonany przelew to doszedłby nawet do banku "kogucik" jak piszesz. Szkoda tylko że tacy jak ty nie widzą dramatów ludzi którzy nie dostają wynagrodzenia w terminie... dostałeś? to się ciesz, w przyszłym m-cu możesz być na końcu kolejki... ta firma powinna ogłosić upadłość a nie zwodzić ludzi że będzie lepiej. każdemu wyszło by to na zdrowie

biedny
@sprostujący

a ja wypłaty nie mam do dziś :/

Bankier
@sprostujący

Ta bank koguciki, twój rozum kogucik. Spójrz na swoją umowę, poczytaj później kodeks pracy a dowiesz się kilku ciekawych obowiązków pracodawcy. To nie komuna gdzie pracownik był nikim.

Andrju
@Bankier

Matole za komuny było coś takiego jak klasa robotnicza ... Można było przebierać w pracy ... Dziś pracownik jest nikim Kazdy zakład pracy to prywatny folwark na niewolnictwo i upokarzanie pracownika za garść drobnych

Jak tak czytam te opinie, to muszę przyznać, że pamiętam te momenty, kiedy też byłam pracownikiem tej firmy. A teraz się przeniosłam i mogę polecić ifm ecolink, zupełnie inna sprawa. polecam sprawdzić. no i kolejny plus, ten sam region, bo też na Północnej.

Thirty

Ta sama osoba ,ten sam dzień ta sama godzina Hongbo ,Global Stering system ,Pasta food ----- poleca pracę w Ifm --- żenada.

Jakie szkolenie przeprowadza pracodawca operatorom maszyn. ?

Kali

Czy można wyciągnąć 4900 netto jako operator maszyn.?

kaska
@Kali

Nie ma szans, nie wiem czy 3000 netto ci się uda

Dorota
@Kali

Nie bo firma nie wypłaca wynagrodzenia wogoke????

kali
@Dorota

Wypłaca ale nie dostanie tyle na start. Później to już kwestia dogadania pewnie

Biurokrata

Szkolenia to za duże słowo. Wewnętrzna pogadanka jak funkcjonują maszyny i jazda.

Prawnik

Szanowni pracownicy. Przypominam, że zgodnie z art. 94 pkt 5 Kodeksu pracy, pracodawca ma bezwzględny obowiązek terminowego wypłacenia wynagrodzenia. Ponad to obowiązują pracodawcę następujące artykułu: - art. 55 S 1 kodeksu pracy, który mówi, że pracownik może rozwiązać stosunek pracy z winy pracodawcy bez okresu wypowiedzenia. - art 481 S 1 kodeksu cywilnego w związku z art 300 kp, domagać się odsetek za czas opóźnienia wypłaty wynagrodzenia. - art 471 kc w związku z art 300 kp, domagać się odszkodowania jeśli wskutek zwłoki w wypłacie wynagrodzenia pracownik poniesie szkodę. Oczywiście pracodawca ma więcej obowiązków zawartych w kodeksie pracy, które musi przestrzegać a z oświadczenia mojego klienta firma o której mowa nie przestrzega.

sąsiad

I jak dostaniecie w tym miesiącu wypłaty?

obecna
@sąsiad

Jasne że tak,elegancko tego

Krystian
@obecna

Jak żeś to zrobiła? My jeszcze nie mamy żadnej wypłaty

za free
@Krystian

Obstawiamy czy będzie wypłata czy nie? Zawszę wysyłali wcześniej, przed dziesiątym mieliśmy na kontach bankowych.

Malinka
@za free

Nie za co obstawiać :D Wypłata będzie pewnie za tydzień

za free
@Malinka

Ostatnio zwlekali dwa tygodnie, ciekawe czy w tym miesiącu padnie rekord zwłoki. Tak na serio to powinni rekompensować nam zwłokę bo jak by nie patrząc to pracodawca rażąco narusza kodeks pracy.

Hahah
@sąsiad

Oczywiście że nie będzie ???? nie wiem po co ludzie dalej chodzą do pracy ?? to (usunięte przez administratora) na kółkach , (usunięte przez administratora) , (usunięte przez administratora) , brak szacunku do pracowników , my nie mamy za co zrobić opłat a chińczyki jeżdżą Mercedesami za 200 tysięcy na delegacji ???? , mieszkają w apartamencie i mają swoją sprzątaczkę , kpina :) ściągają za ubezpieczenie grupowe a nie płacą ubezpieczalni ???? dyrektor nie ma czasu wyjaśnić sprawy bo ma telekonferencje z Chinami ???? nie polecam !

zuch
@Malinka

Ja już dostałam wypłatę a wy ?

Malinka
@zuch

Ja już też mam. Postarali się chyba tym razem :)

lol
@Hahah

Ja też dostałem wypłatę :D :D :D Ale dobre pytanie, skoro wam tak źle to po co jeszcze tam pracujecie. Skoro gdzieś jest lepiej, to idźcie sobie tam. Polecam poczytać opinie o innych firmach w strefie ekonomicznej albo innych dużych zakładach pracy w Opolu. Na każdym "forum" jest taka sama gównoburza i żale ludzi którzy nie potrafią wziąć życia w swoje ręce i zacząć działać, tylko wolą wylewać anonimowe wymiociny w internecie albo pisać donosy do gazet.... PS: Mercedes kosztował pół miliona...

Krystian
@lol

To akurat... Sprzedać tego mercedesika i będzie na większość wypłat ????

lol - dziecko
@lol

Każdy ma swoje powody aby pracować dalej w tej firmie i nic ci do tego. Jest nam źle a jak tobie odpowiada praca bez pieniędzy to kazaku rozdaj pracownikom swoją wypłatę. I nie opowiadaj bzdur ile kosztował mercedes bo nic nie wiesz, doczytaj co to leasing pojazdu! Jak nie potrafisz polepszyć sytuacji firmy tak jak my szeregowi to zamknij swoją jadaczkę i rób swoją bardzo ważną pracę w firmie. Po to jest ta strona aby opisywać takie anomalie o firmach i bardzo dobrze, zresztą opinie na google o firmie i to nie anonimowe są takie same więc jeszcze raz szlachecki chłopcze zamilcz.

Sasiad
@lol

Inne firmy w strefie płacą i mają się bardzo dobrze. U was zarząd uciekł właścicielka już dawno do Australii jedynie dyrektor jeszcze coś kręci sobie dlatego jeszcze tam jest. W sumie to odpowiadają ci co są w KRS zapisani. Ja bym maszyny wynosił jakby mi nie zapłacili ????

Zostaw merytoryczną opinię o Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 2 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 40 ocen.
  • Augustyna Kośnego 62
    45-372 Opole

Hongbo Clean Energy Europe Holding Sp. z o.o.