Opinie o Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., lecz też Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w Warszawa

Harry Portier

„Jakiś czas temu „uciekłam” z GPW. Za moje kompetencje na rynku zapłacili mi ponad 50% więcej. Z doświadczenia. W GPW pracuje dużo mądrych osób, które nie odchodzą wyłącznie ze względu na wąską specjalizację. To trzon intelektualny GPW. Dla tych i z tymi ludźmi warto pracować. Gdyby taka była większość to byłoby to super miejsce pracy. Niestety Ci ludzie są w mniejszości. Fatalne jest to, że jest liczna grupa miernych, biernych, ale wiernych temu nowemu preziowi (ksywa Harry Portier). Nie, nie, nie! Ci nie odchodzą. Nikt ich na rynku nie chce. Typowe popychadła. Jak każą im skakać to nie pytają po co, tylko jak wysoko. A co robią? Koordynują! Czyli robią coś co nic nie daje w sensie value added! Żenada! No, ale co mogą dać Harry Portierowi oprócz źle pojmowanej lojalności? Nic więcej. Tym, którym przez myśl przeszła praca w GPW. Lepiej rozwijać się w innej firmie, za lepszą kasę i nie przesiąkać tym większościowym towarzystwem! A skąd się to (usunięte przez administratora) bierze? Z tego, że jest tam Harry Portier otaczający się Mugolami ????„* * to wyłącznie moja opinia; nie biorę odpowiedzialności za podejmowane na jej podstawie decyzje dotyczące braku aplikowania do tej firmy, a tym bardziej dotyczące aplikowania do tej firmy ????

dziadownia
Kandydat

Ostatnio prowadziłem rozmowę z jakąś panią z kadr. Uśmiech od ucha do ucha. Słowotok, jak to tu fajnie. Jak jej powiedziałem ile oczekuję (średniorynkowo) to pani zbladła. Miała oddzwonić i nie oddzwoniła. To (usunięte przez administratora) jakaś!

Czy to już? Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Czy już pogonili tego pisowskiego prezia z GPW? Czy to już koniec kolesia z brakiem równowagi emocjonalnej, brakiem elementarnej wiedzy ekonomicznej, brakiem kręgosłupa moralnego i niczym nie uzasadnionym poczuciu o własnej wyższości? Trzymam za to mocno kciuki!!!

Good News! Nowy wpis

Szanowni, przed GPW odkrywają się nowe perspektywy. Warto pomyśleć o poważnym traktowaniu tego serca rynku kapitałowego jako potencjalnego miejsca pracy. Wczoraj w Polsce skończył się okres miernoty, partyjniactwa, kolesiostwa. Z rządu odwołali Jarosława Gowina, osobę, która od zawsze, tak się mówi na mieście, promowała Marka Dietla. Podobno najpierw na społecznego doradcę Andrzeja Dudy, potem na prezesa GPW. Może wreszcie przyszedł czas na odwołanie Marka Dietl. Prezesa GPW, który przejdzie do historii, (oprócz tego, że po przyjściu do GPW w pomieszczeniach przed salą posiedzeń zarządu na dużym płaskim ekranie telewizora kazał zmienić oglądaną wcześniej stację z TVN na TVP Info) jako miernota, oczywiście moim zdaniem. Trzymam mocno kciuki za odwołanie Marka Dietl!

Sitwa Nowy wpis

W GPW trzeba fachowca, a nie PiSowca. Wtedy firma będzie atrakcyjna dla rynku.

Business Insider

Miałem przyjemność pracować z dr Markiem Dietl. Człowiek o niezwykle wysokich kompetencjach. Polecam do przeczytania komentarz do jednej z wypowiedzi dr Marka Dietl. Znajdziecie go w internetowym wydaniu Business Insider. Zatytułowany jest „Prezes GPW skomentował rekord WIG-u. Lepszego dowcipu inwestorzy giełdowi dawno nie słyszeli”. Artykuł autorstwa Marka Wierciszewskiego, bardzo rzetelnego dziennikarza, z dnia 26 czerwca br. z godz. 07:36. Jaki Prezes taka Firma. Sami oceńcie czy warto tam aplikować kiedy dr Marek „Manipulant” Dietl tam jest.

Darecki
@Business Insider

Tak, tak, widziałem ten komentarz do artykułu Dietl M w Businessinsider. Dziennikarz wypunktował go Dietl M jak małego Józia. I ktoś taki kieruje GPW? Żenada.

Darecki Nowy wpis
@Business Insider

*wypunktował Dietl M jak małego Józia ????????????

Rozmowa kwalifikacyjna
Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Księgowy/a.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Sicario

Znam osobiście Pana Prezesa Dietla. Oceniam go na wyjątkowego(usunięte przez administratora) Pracując z nim doszedłem do przekonania, że ma patologicznie wydłużony okres PLATO jeśli chodzi o naukę. Jak później się okazało faktycznie przyszedł się tu uczyć. Chciał się sprawdzić w biznesie. Jaki Prezes taka firma. Osobiście nie polecam tu pracy. Sam się rozglądam.

Gabriela
@Sicario

Dlaczego dokładnie nie polecasz tej firmy? Bo szczerze, to nie do końca zrozumiałam z twojej wypowiedzi, w czym leży problem. Gdybyś mógł podać konkretne przykłady i wyjaśnić, to byłoby super. Taka opinia byłaby dla mnie bardzo pomocna.

Sicario
@Gabriela

Gabrielo, kto jak kto, ale ty sama najlepiej wiesz o co chodzi. Są tacy ludzie, którzy nie mają kompetencji i kręgosłupa moralnego i jedyne co mogą zrobić żeby utrzymać się na stołku stają się popychadłami wykonującymi nawet najbardziej, mówiąc ładnie, nieetyczne polecenia swoich przełożonych. Przecież wiesz o czym mówię. Ps. Fajny nick, ale poprzedni jest fajniejszy.

Janusz

Znam GPW. Znam Marka. D. Wiem co mówi się o Marku D. „na rynku”. Niestety dla GPW nie mówi się o nim najlepiej. Postrzegany jest jako cienki (merytorycznie) bolek. Ostatnio słyszałem nawet taki komentarz: „jak ktoś tak słaby merytorycznie mógł zrobić doktorat?”. Odpowiem co myślę. Tak samo jak został prezesem GPW ????. Moim zdaniem przy takim prezesie warto wstrzymać się z aplikowaniem do GPW. W końcu prezesa wymienią. Może przyjdzie profesjonalista.

dziadownia

Grażyna
@dziadownia

Może po prostu na ten moment Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie jest w stanie zaoferować takiego wynagrodzenia, jakiego oczekujesz. Może to mieć związek z aktualną sytuacją w kraju - wiele firm boryka się teraz z większymi lub mniejszymi problemami. A o jakie stanowisko chciałeś się tam ubiegać?

Grzegorz
@Grażyna

Pani Grażyno. To co pisze „dziadownia” to prawda. Wynagrodzenia poniżej rynku. Przed pandemią było tak samo. Pandemia nie ma tu nic do rzeczy. PS. Niech Pani nie będzie taka wścibska i nie pyta „dziadownię” o stanowisko o jakie się ubiegał (-ła). Dostanie Pani jeszcze kociego ryja i wszystkie psy na Książęcej będą Panią obszczekiwać! Pozdrawiam miau! miau! hau! hau!

Oj tam
Kandydat

W tym giepewu to jakiś krzywy ten zarząd. Na czele jakiś Mieczysław z politycznego nadania i jakiś zbowidowiec od IT z pokaźnym track record w ZUS, reszty nie znam. Przy takim zarządzie to nie ma co się zastanawiać. Po prostu trzeba (usunięte przez administratora). A dla rozważających giepewu. Na rynku przy profesjonalnych zarządach i lepszej o niebo kulturze organizacyjnej zarobicie znacznie więcej.

Miriam
@Oj tam

Ha ha ha! Tam jest też taka starsza pani od kadr co na rozmowie rekrutacyjnej tłucze, że nie może dać więcej kasy, ale za to praca tam to prestiż. Nie wiem co ona „bierze” ????, ale niech „bierze” połowę ????. Na prawdę!

Harry Portier

Były
@Harry Portier

Kwestie zarobków potwierdzam. GPW wychodzi z założenia, że pracując dla nich to bardzo duży prestiż i to należy traktować jako część wynagrodzenia, stąd wynagrodzenia bardzo niskie (słowa osoby z HR), dużo poniżej rynkowej. Co do obecnego Prezesa nie wypowiadam się, pracowałem za innej kadencji, ale też ego było ponad wszytko ;)

Łukasz
@Były

Jestem nieco zdziwiony bo jak powszechnie wiadomo za sam prestiż nie da się niestety kupić nic w sklepie. Skoro wynagrodzenia nie są tak wysokie to może chociaż atmosfera pracy rekompensuje tę kwestię? Możecie to w sposób racjonalny przedstawić? Ciekawi mnie, jak to wygląda.

Majk
@Były

Dokładnie tak jest. Jakiś czas temu miałem tam rozmowę. Jak się powie głównej kadrowej, że chce się zarabiać rynkowo i wymienia się kwotę to robi taką minę jakby była w śpiączce przez ostatnie 30 lat i właśnie dotarło do niej, że rynek już dawno odjechał. Plecie też coś o prestiżu pracy w tym iksczeńdż. Proponuję się ogarnąć. Ludzie pracują dla pieniędzy.

Mirosław

Ostatnio czytałem artykuł, który rozbawił mnie do łez. Ponoć, choć wierzę, że to tylko fake news, Marek Dietl chce ubiegać się o stanowisko w EBOR’ze. Panie Marku Dietl kochany! Z pana płytką wiedzą mikroekonomiczną oraz postawą (usunięte przez administratora) i prostaka jaką na codzień pan prezentuje może pan się ubiegać co najwyżej o stanowisko w OBOR’ze! Wszystkim rozsądnym ludziom odradzam kontakt z tym panem i firmami, w których pełni rolę politycznego wafla.

GPW - Orlen Group

Marek Dietl to taki Daniel Obajtek. Tylko nie z takimi pieniędzmi i nie w takiej firmie. Sądzę, że powodem takiego stanu rzeczy jest to, że jest po prostu merytorycznie cienki. Cienki jak cewnik dla emeryta. Poza tym sprawia wrażenie narcystycznego egoisty z manią wielkości. Osobiście wolę nie mieć takich znajomych.

Wiocha
 Problem

Wioch straszna podobno w tym giepewu! Ostatnio dali ogłoszenia dla dyrektorów marketingu i audytu. Ciekaw jestem jakie pieniondze proponują, bo podobno odkąd na stołek wsadzili tam tego leszcza z przyklejoną brodą to zarobki poszły w dół dla nowych. I jeszcze ten leszcz to strasznie wybuchowy człowiek, który często wpada w furię. Z tego co wiem parę osób przez niektórych z zarządu tego kantoru przypłaciło pracę tam zdrowiem. Nie warto za śmieszne pieniondze dawać się gnoić. UWAŻAJCIE!!!

dlotiw
Kandydat

Co tu dużo mówić - w skrócie proces rekrutacyjny do nowego projektu GPW wygląda słabo. Brak odpowiedzi zwrotnej gdy kandydat nie przechodzi procesu rekrutacji jest nie do zaakceptowania. Można się pocieszyć tym, że unika się pracy w projekcie przed którym stawiane są duże oczekiwania za nierynkowe stawki - posiadanie umiejętności jako senior fullstack z zacięciem devopsowym jest lepiej wynagradzane co dobrze widać. Odradzam współpracy z takim dyrektorem spółki odpowiedzialnej za nowy projekt który nie potrafi zadać pytań w czasie rozmowy (nie mówiąc o braku technicznych pytań - skoro jest odpowiedzialny za taki projekt powinien posiadać ogólną wiedzę wychodzącą poza zarządzanie projektami, byłoby mile widziane gdyby znał się na takiej pracy oraz posiadał kompetencje techniczne) oraz który rekrutuje jedynie na podstawie własnego wyczucia.

Szukam pracy, ale już nie tam!
Kandydat

Szukam pracy i dowiedziałem się co nieco o giełdzie. Spotkałem się. Mieli oddzwonić. Nie oddzwonili. Jakieś kadry tam krzywe mają. Z tego co wiem zarobki cienkie jak na tego typu firmę (w porównaniu z rynkiem). Chyba sami zrobili kolejną denominację! Atmosfera pracy też podobno nienajlepsza. Prezes, tak mówią na rynku, jakiś niedouczony z przerośniętym, jak prostata u stuletniego dziadka, ego i samozachwytem. Do tego, tak mówią, niepanujący nad nerwami, (usunięte przez administratora) i burak. Jak to możliwe, że zatwierdził go KNF? Odechciało mi się!

Never!!!
Kandydat

Z tego co wiem w giełdzie pracują w większości ludzie fachowi, doświadczeni i inteligentni. Jest też, jak w każdej firmie, kilka tzw. „popychadeł” tj. pracowników, którzy jak im prezes każe skakać, to nie pytają po co, tylko jak wysoko. No i jest oczywiście prezes co traktuje wszystkich jak (usunięte przez administratora) uważając, że jest najmądrzejszy na świecie. A przy tym - taką ma opinię - niesamowity (usunięte przez administratora) Od takich ludzi trzeba się trzymać z daleka.

Dietl & Gowin dwa bratanki!

Prezes GPW to zdaje się kolega Posła Gowina, z którego „inicjatywy” nie odbyły się w pierwszym proponowanym terminie wybory prezydenckie, w których mógł wygrać Pan Prezydent Andrzej Duda. Dające do myślenia powiązanie towarzyskie. Na co Pan Premier Jacek Sasin czeka?

Darek

Chcę dostać się do GPW, ale dowiedziałem się od znajomego, że pan, który "kieruje" GPW to jakiś choleryk. Zależy mi na normalnej pracy więc poczekam jak ten koleś odejdzie lub, mówiąc w czasie biernym, zostanie odejdziany przez tych, którzy go tam wsadzili :) Trzymam za to mocno kciuki!

Aldona

Prezes Marek Dietl to były społeczny doradca Prezydenta Andrzeja Dudy polecony, takie przynajmniej chodzą słuchy, przez Posła Jarosława Gowina. Stare polskie przysłowie mówi "Kto z kim przystaje takim się staje". Dokonania i morale Prezydenta Andrzeja Dudy oraz dokonania i morale Posła Jarosława Gowina każdy niech oceni sam. Łatwiej będzie ocenić Prezesa Marka Dietla i podjąć decyzję o chęci pracy na GPW.

Ivanov

Nie pracuję i nie pracowałem w tej firmie, ale od znajomych słyszałem, że prezes nie szanuje pracowników, a przede wszystkim tych, którzy mają swoje zdanie. Głęboka komuna.

Shlomo
@Ivanov

Z tym, że branża bankowości inwestycyjnej to nie branża digital marketingowa czy IT...

drabina

Moim zdaniem, od conajmniej dwóch lat, to typowa „piramida strachu”. Na samej górze prezes. Niżej ci, którzy boją się prezesa. Jeszcze niżej ci, którzy boją się tych, który boją się prezesa. Boją się albo dobrze udają, że się boją, bo tak lubi prezes. I tak dalej. Oczywiście to bardzo duże uogólnienie. W GPW pracuje wiele mądrych osób o bardzo wysokich kwalifikacjach, ale niestety są oni „sekowani”. Najlepiej sprzedają natomiast się ci, którzy się boją i wykonują polecenia. Współczuję bardzo tym „pozytywnym”. Nie mogą odejść, bo albo mają zbyt specjalistyczne kwalifikacje i ciężko im wyjść na rynek albo już tak długo tam pracują, że po prostu im się nie chce. Nie dziwię się. Ci „negatywni„ czyli bojący się tak jak prezes lubi i wykonujący bezkrytycznie polecenia tak jak prezes chce, będą się natomiast trzymać GPW jak g ... o kajaka, bo rynek ich przecież nie weźmie. Rynek jest pełen tak zwanych bmw. Biernych, miernych, ale wiernych. Do wyboru do koloru. I poprzecznych i podłużnych. W kształcie bombki i cygara. Tym „negatywnym” wygodniej więc coraz głębiej zanurzać się w (usunięte przez administratora) ubezwłasnowolnienia i nonkonformizmu. Osobiście nie ryzykowałbym prób rozwoju zawodowego w GPW. Dobrzy ludzie, którzy mają możliwość i okazję po prostu z GPW uciekają. Na koniec zastrzegam, że wyrażam tu wyłącznie swoją opinie.

Zostaw merytoryczną opinię o Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
2.4/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Książęca 4
    00-498 Warszawa
  • NIP: 5260250972 KRS: 0000082312
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.