Opinie o Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w Warszawa

dziadownia

Ostatnio prowadziłem rozmowę z jakąś panią z kadr. Uśmiech od ucha do ucha. Słowotok, jak to tu fajnie. Jak jej powiedziałem ile oczekuję (średniorynkowo) to pani zbladła. Miała oddzwonić i nie oddzwoniła. To (usunięte przez administratora) jakaś!

syn proboszcza

kiedyś zwolniła jedną dziewczynę z pracy jak była wycinka ludzi (matkę z dzieckiem) i pocieszyła ją słowami "wiesz Kasiu - spójrz na to z innej, pozytywnej strony. Teraz będziesz miała więcej czasu dla dziecka" - imię koleżanki zmienione.

Mareczek

GPW szuka dyrektora finansowego a zakres na jakim powinien się znać to nadczłowiek hahahaha Powodzenia! Mieliście najlepszego dyrektora i drugiego takiego nie znajdziecie. A i szykujcie budżet na min. 50k/mies. Zderzenie z rzeczywistością będzie bolec :)

Jajecznica z 7 jaj
@Mareczek

W tym tygodniu też odszedł z Giełdy kolejny dyrektor a dokładnie wice tylko innego dzialu więc i dla nowej osoby na jego miejsce muszą szykować budżet na wynagrodzenie x2 minimum.

Cola

Czy mógłby kto napisać dlaczego tak często zmienia się Główny Księgowy na GPW? Znowu trwa rekrutacja, to już chyba 3-4 w ciągu 1,5 roku

stara rura
@Halina

jest słabo bo duuużo pracy, a dużo pracy bo są w użyciu przestarzałe narzędzia pracy (programy) z epoki kamienia łupanego. Do tego nadgodziny za które nikt nie płaci od lat jakby praca na GPW miała być zaszczytem. Nawet CRM-u tam nie ma bo nie potrafili go wprowadzić mimo 2 prób.

Wiele tu napisano na temat poprzedniego prezesa GPW. Aż mi się wierzyć nie chce, że można być takim dzbanem. Ja to bym mu zaproponował pójście nad rzekę i (usunięte przez administratora) z bobrem.

Ida Nowy wpis

Niedawno pojawiła się oferta dla młodszego specjalisty ds. rozliczeń i rozrachunku. Praca została oznaczona jako hybrydowa, jak bardzo elastyczny może być przy tym podział dni? z jakim wyprzedzeniem odnośnie nich się dogadujesz?

Operacja moszny Nowy wpis

Nie ma co ukrywać, że poprzedni prezesik to kawał drania. Facet o tak narcystycznej naturze powinien też wiedzieć, że prawdziwy PR to nie ten jak jesteś z ludźmi w pokoju, ale ten jak wyjdziesz z pokoju. Teraz ludzie piszą co myślą na temat tego buca.

Psycho - loszka Nowy wpis
@Operacja moszny

mnie zawsze fascynuje jak zmieniają się na Książęcej prezesi jeśli chodzi o ich "mental" w trakcie kadencji na przestrzeni lat. Prezes Rozłucki - człowiek klasa sama w sobie - dziś takich już nie ma. Sobol, Maciejka czy Tambo też byli w sumie ok. Ale ten (usunięte przez administratora) pomiot to jakaś porażka (zero szacunku dla pracowników a przez to i wśród pracowników).

Peevosh

Teraz będzie już tylko "Eee, Marek skocz po browarek".

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Dyrektor / Dyrektorka ds. wdrożenia i rozwoju systemu transakcyjnego WATS.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Poruszono tutaj temat czyszczenia „po wcześniej władzy” i ze dobrze byłoby poczekać. Czy każdy tak twierdzi? po prostu jest teraz oferta dla Księgowego w Zespole Księgi Głównej, spełniam warunki związane z wymaganym wykształceniem oraz trzyletnim stażem. Jak na razie lepiej się wstrzymać, bo coś się pozmienia?

Witajcie. Ostatecznie jest tu może ktoś kto był teraz niedawno na rozmowie dla administratora aplikacji? na stronie pokazuje się oferta, która ma już prawie miesiąc. Interesuje opis przebiegu. Zastanawiam się też ile w praktyce tego doświadczenia na tym samym stanowisku potrzeba by moc się dostać?

Krasnal Szybki Lopez

Nie zdziwi mnie jak Ojciec Dyrektor wprowadzi na NewConnect spółkę Geotermia Turuńska. Generalnie GPW kierowana przez Pana Mareczka to przedszkole, gość bez pojęcia ogłasza kolejne projekty i wyciąga kasę na nie z NCBIR na (usunięte przez administratora)polegające na badaniu zawartości cukru w cukrze. Jak mam być na spotkaniu z nim to mi się słabo robi taki rzadki merytorycznie, zero poważania wśród podwładnych.

Miszczu nad miszczami

Jak dobrze może być w firmie w której biurokracja postępuje w lawinowym tempie, wewnętrzne procedury idą już chyba w setki sztuk, stałe są aktualizowane a siedzi przy tym kilka osób za dobre pieniądze, nikt tego nie czyta bo nie na to czasu poza piszącymi te wypociny, wielomiesięczne ich akceptacje, zgłaszanie uwag, konsultacje, opiniowanie, takie rzeźbienie w głównie dla samego rzeźbienia i uzasadnienia swojego stanowiska pracy. Do tego chore regulacje w zakresie rodo itp

NIK
@Krasnal Szybki Lopez

Ta kasa z NCBiR co idzie do giełdy to powinna zostać zbadana przez Mariana. Mam nadzieję, że ludzie o takim pisowskim mentalu jak prezes giełdy i ludzie mu podobni wejdą w zainteresowanie kogo trzeba. Warunki za chwilę będą.

Dirty Danzig
@NIK

nowa władza już szykuje audyty i kontrole w spółkach Skarbu Państwa a NIK będzie miał co robić przez 5 lat. Będą trzepać zapewne i na GPW od 8 piętra do najniższego poziomu garaży.

Odi
@Miszczu nad miszczami

Najlepszy czas dla pracowników tej firmy był za kadencji Pana Prezesa Rozłuckiego. Był wymagający i surowy jak prawdziwy ojciec ale nigdy nie darł się na ludzi i w sumie szanował ich. Aktualna osoba sprawująca to stanowisko nie dorasta mu klasą i wiedzą

Katarzyna

Oceniacie teraz całokształt pod względem atmosfery? co z innymi wartościami? Dla przykładu finanse? W tym i w tym przypadku wyglądały podobnie? W jakich okresach dochodziło do największych zmian w tej strefie? Jakie zarobki są przewidywane od kolejnego roku? Warto wtedy zainteresować sie zatrudnieniem?

Nieczęsto do takich zmian dochodzi…? A są one jeszcze możliwe? kiedyś w przyszłości by atmosfera na każdym dziale znów mogła dopisywać? Co do tych wspomnianych zarobków to będzie kiedyś szansa na poprawę w tych kwestiach?

i na podstawie czego rzucasz takie bezpośrednie stwierdzenie? Możesz to bardziej merytorycznie uzasadnić? Pani po prostu spytała o ewentualne zmiany, które miały nastąpić w bieżącym już okresie, jaka może pojawić się odpowiedź na to zapytanie?

nie chciałbym wyjść na obrońcę p Marka D ale akurat delisting wynika z innych powodów niż to że ktoś lubi / nie lubi niego. Prezes nie może stanąć w drzwiach i powiedzieć "nie wypuszczę was z gpw" Główny udziałowiec lub konkurencja robi wezwanie bo chce zdjąć spółkę i uniknąć tych raportów czy obowiązków. Problemem jest mała liczba debiutów i słaba ich jakoś. Ile można wprowadzać np spółek gamingowych a więc takich które w praktyce nie budują żadnej realnej gospodarki tylko zaspokajają potrzeby 5 rzędu. W 2023 był w praktyce tylko 1 debiut (9 to przenosiny z ShitConnect). Problemem są więc debiuty a nie delisting. Po prostu nie ma chętnych wchodzić na GPW i podlegać tym wszystkim regulacjom i obowiązkowo informować konkurencję o nowych projektach czy wynikach finansowych. A tak ogólnie to jesteśmy już w zupełnie innym momencie rynku i ciężko będzie zachęcić prywatne firmy do wejścia na GPW bo są inne możliwości tańszego rozwoju. Po prostu trzeba mocniej szukać emitentów i załatać dziurę po tych co się zwinęli.

Mam dużą mosznę

Merytorycznie masz rację co do powodów eksodusu firm z GPW za czasów byłego prezesa (Dietla). Uważam jednak, że skoro tak wiele firm schodziło z parkietu to były prezes (Dietl) powinien dosłownie latać po kraju i zagranicą i zachęcać kapitał do wejścia na GPW. Tego jednak nie robił lub robił, ale nieudolnie. Rotacja firm na parkiecie za jego kadencji osiągała swoje "ATH". Live!

Mały dżon bo dżowi

Ciekawe ile kasy poszło na WATS?? Swoją drogą jakim naiwnym gościem trzeba być aby myśleć o sprzedaży na świat WATS skoro rynek jest w praktyce już dawno podzielony między 3 czy 4 systemy/technologie globalne?? To chyba taka sama bajka jak z samochodzikami na prąd "Morhavieckiego". To takie odkrywanie drugiego koła.

AntyKaczor
@Mały dżon bo dżowi

Wydawał Mareczek kasę na WATS, bo to nie były jego pieniądze. Ciekaw jestem czy wydawałby tak samo lekką ręką gdyby to były jego pieniądze? Aż żal człowieka bierze na to marnotrawstwo. Chciał Mareczek PR sobie zrobić, a nie wyszło. Mareczka nie ma i pieniędzy też. Mam nadzieję, że ktoś zakwalifikuje to jako działanie na niekorzyść spółki.

Wiesiek22

A to w czym był tam prezes niegospordarny i co chodzi dokładniej w tym temacie??

Wiesiek22

to ile milionów łącznie przepalono w piecu na ten tajemniczy i zarazem cudowny system WATS z jakiegoś tam projektu?

Tabletka dzień po

Nareszcie tego akpud nie ma w giepewu. W poniedziałek na całej Książęcej i Nowym Świecie strzelały korki od szampana. Nigdy wcześniej nie widziałem takiej sytuacji, że prezes spółki ma taki (usunięte przez administratora)pr na rynku i jeszcze bardziej (usunięte przez administratora)w samej spółce. To naprawdę trzeba się o to mocno postarać.

Trepanacja czaszki

W pełni się zgadzam. Dlatego w imieniu większości pracowników giepewu mam przekaz dla: niemerytorycznych, nieudacznych, nieszanujących pracowników, zadufanym w sobie, narcyzom, jajogłowym, chamom, bez kultury osobistej ludziom pokroju byłego już "na szczęście" prezia mówimy DOŚĆ! Trzymajcie się od giepewu z daleka. Tu trzeba fachowca, a nie PiSowca.

Piszą tu o nowej władzy oraz wietrzeniu, z tym ze jak to może odbić się na warunkach pracy pozostałych osób? Widzę teraz chociażby oferty takie jak szef zespołu sieci. wcześniej tez już szukali czy to może dopiero teraz jakiś efekt? Rotacja się zwiększa?

Szczupła słoninka

Nowa władza zwalnia tadycyjnie zarząd, nowy zarząd zawsze czyścił kilku dyrektorów maksymalnie ale nigdy specjalistów od IT czy innych ważnych. Czarna Mamba tylko zrobiła większą (usunięte przez administratora) szeregowych ale to był wyjątek. Wiem bo pracuje tutaj od wielu lat.

Filip z komopii indyjskiej
@Szczupła słoninka

To prawda. Poleci Zarząd i paru z n-1 czyli HR, finanse, audyt, prawny, compliance. Reszta raczej zostanie, ale dla powyższych funkcji każdy woli mieć swojego.

Czemu ostatnia? Już teraz maja być wprowadzane jakieś zmiany? są w toku? Ciekawi mnie co się w zasadzie stanie i czy o co piszecie tu od miesięcy jakkolwiek się sprawdzi? Czy to także odzwierciedli się teraz w zarobkach?

Kloszard

Zgoda. Najłatwiej pójdzie z getback. Jak tu ktoś wcześniej pisał wtedy kiedy getback kupował jedną ze spółek na giełdzie na tzw. górce i bardzo prawdopodobne, że była to manipulacja ceną to pan marek był w radzie giełdy. Po jakimś czasie jak sprawa wyszła na jaw w giełdzie pojawił się NIK. NIK wskazał tu odpowiedzialność m.in. giełdy. Tylko pytanie czy pan marek, będąc już prezesem, pokazał NIK wszystkie dokumenty. Jeśli nie to będą trzepać giełdę i tyle. Tym razem 10 razy lepiej niż NIK.

Mam 8 lat

Audyty będą na pewno, zarówno pod kątem kasy z NCBiR-u i kasy jaka poszła do Polskiej Fundacji Narodowej. Niech kontrolują bo za dużo było wątpliwości z tym w mediach i rozliczają jak coś nie tak.

Anna Maria

widzę że GPW szuka Starszej Księgowej. Czy ktoś może powiedzieć jak się tam pracuje (atmosfera, narzędzia pracy itp) bo mam różne opinie ale w większości negatywne.

pracowałam na GPW
@Anna Maria

atmosfera ok ale narzędzia jak już ktoś pisał - szkoda słów. Ciekawe czy "góra' ogarnia co się dzieje w praktyce na dole i jak poważne są problemy i zaszłości bo wg mnie raczej nie ma o tym pojęcia. Ale to nie jest miejsce do prania brudów. Przyjdzie nowa władza to niech się martwi i wietrzy.

Nie polecam tutaj aplikować. Zrobiłem dość wymagające zadanie rekrutacyjne, którego nikomu nawet się nie chciało go sprawdzić. Po braku informacji zwrotnej po dłuższym terminie skontaktowałem się z rekrutacją w celu dowiedzenia się, na jakim statusie jest moja aplikacja. W odpowiedzi dowiedziałem się, że jeszcze żaden programista nie sprawdził zadania. Po obiecaniu powrotu z informacją zwrotną w ciągu tygodnia kontakt się całkowicie urwał. Szkoda czasu

Czego skutkiem ma być ten cały wysyp ofert? sugerujesz, że to ludzie złożą wypowiedzenia czy raczej w drugą stronę to właśnie zadziała? I co zazwyczaj po tych walnych się dzieje? Jaki jest skutek ostatniego?

Połknąłem właśnie viagrę

po prostu jak nowa władza zwolni obecny zarząd (ale z wyjątkiem jednej osoby z tego zarządu) to potem i zwolnią i nominantów obecnego prezesa / zarządu z części stanowisk stąd będą wakaty

Mila
@Połknąłem właśnie viagrę

To jest dopiero jakoś zapowiedziane czy to jednak po prostu domysły osób obserwujących sytuacje polityczną? Jedyny wolny wakat, który teraz widzę w sieci jest dla eksperta ds. IT. lecz nie mam pojęcia czy to w ogóle ma ze sobą jakiekolwiek powiazanie?

Wiem dużo

Pamiętam jak aktualny prezes GPW przyznał kilka lat temu nagrodę dla Getbacku za "optymalne wykorzystanie rynku kapitałowego" na kilka miesięcy przed klapa Getbacku. Lepszej nazwy nagrody nie mógł wymyślić on osobiście albo Dział Emitentów wsadził go na minę (bo nominacje do różnych nagród na co rocznej gali proponują poszczególne dzialy). Jak Getback upadł i sprawa się rypła w mediach to była panika w firmie i szukanie winnych kto wsadził prezesa na mine z tym Getbackiem

Ja też
@Wiem dużo

Jak były manipulacje na spółce, którą Getback później kupił po zawyżonej cenie (wyprowadzono pieniądze z Getback) to obecny Prezes był w Radzie Giełdy i powinien to wiedzieć. Więc albo nie wiedział co się w nadzorowanej przez niego GPW dzieje, albo wiedział i nic z tym nie zrobił. Potem jak NIK napisał o nim w raporcie to Prezes zaczął panikować i wypierać się wszystkiego. Typowe zachowanie osoby, która ma coś za uszami. Moim zdaniem PiS kazał mu to wykonać. Przecież o Getback w superlatywach mówił obecny Premier. Prezes według mnie maczał w aferze Getback palce świadomie lub nie.

Wina Tuska

co do wydatków z kasy NCBiR-u to polecam np hasła "Łódź" , "Bełchatów"

Jaco Taco

czy w tej firmie organizuje się w ogóle imprezy integracyjne i jak one wyglądają w praktyce ?

Mila

Cześć, jaka? :) to już niezależne od działu jest? wszyscy raczej się integrują? Czekam na jakaś ofertę dla poczatkujących, teraz jak na razie wystawiają głównie te dla ekspertów, np. ta ds. aplikacji IT. niezależnie od stażu wszystkie benefity każdemu przysługują?

Adam ToJa

widziałem że na stronie GPW jest ogłoszenie o pracę na stanowisko Starszy/a Specjalista/ka ds. compliance. Czy ktoś mi podpowie jak się tam pracuje, jaka atmosfera i jak kontakt z przełożonym i tzw "górą" ?

Someone

Coś więcej możesz powiedzieć? Jak atmosfera w zespole? Jak przełożony? Czy coś się zmieniło po 15.X ;)

dziadownia

Grażyna
@dziadownia

Może po prostu na ten moment Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie jest w stanie zaoferować takiego wynagrodzenia, jakiego oczekujesz. Może to mieć związek z aktualną sytuacją w kraju - wiele firm boryka się teraz z większymi lub mniejszymi problemami. A o jakie stanowisko chciałeś się tam ubiegać?

Grzegorz
@Grażyna

Pani Grażyno. To co pisze „dziadownia” to prawda. Wynagrodzenia poniżej rynku. Przed pandemią było tak samo. Pandemia nie ma tu nic do rzeczy. PS. Niech Pani nie będzie taka wścibska i nie pyta „dziadownię” o stanowisko o jakie się ubiegał (-ła). Dostanie Pani jeszcze kociego ryja i wszystkie psy na Książęcej będą Panią obszczekiwać! Pozdrawiam miau! miau! hau! hau!

Kandydujący
@dziadownia

Czy to ta sami pani co mówi o prestiżu?!?

syn proboszcza

Specjalista

czy jeśli ważny (kluczowy) pracownik (a nie szeregowy) składa wypowiedzenie to firma podejmuje kroki aby go zatrzymać ?

Krul Moża i Oceanuf
@Specjalista

nikt nikogo nie zatrzymuje, rezygnujących "z kariery na GPW" traktuje się w sumie wg mnie jak zdrajców. Ostatnio odeszła osoba z wysokim stanowiskiem i jest problem bo nie zdawano siebie sprawy kogo wypuścili z rąk. Nikt z pociotków władzy nie przyjdzie na jego miejsce bo niestety na pewne stołki to trzeba mieć mega wiedzę rynkową a nie 'tylko być".

@Krul Moża i Oceanuf

Czyli co, za czasow pracy w firmie tego pracownika nie doceniali jego wkładu w funkcjonowanie firmy, skoro dopiero po ogarnęli?Nie ma tu możliwości uzyskania premii za wyniki czy podwyżki za wraz pracy? Nie motywują pracownika w żaden sposób?

Krul Moża i Oceanuf

są działy w których można sobie odebrać nadgodziny (i to jest "fer") ale generalnie nikt nie płaci za nadgodziny w działach które znam a jest taki gdzie dziewczyny robią od lat nadgodziny "za dziękuję"

@Krul Moża i Oceanuf

To skąd te roznice, ze niektórym pozwalają odbierać nadgodziny a niektórym pracownikom nie? Wiesz ile średnio dziewczyny pracują ponad normę? Chce się przyjąć tutaj do was, gdyby to było kilka godzin to bym przeżyła jakoś. Ale jak w całym miesiącu trochę się ich uzbiera ...:/ Dasz znać jak zarobki? Są ok?

roxi koksi

"Szukał haków na tych merytorycznych" - tak dokładnie jest ale na szczęście byli i są tacy co mają w szufladzie haki związane np z projektami dofinansowanymi z N......iR (kto z branży to wie o co chodzi). Ci co mieli trochę oleju w głowie, odwagi i godności sami odeszli i nawet nikt ich nie zatrzymywał.

Zostaw merytoryczną opinię o Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
2.1/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Książęca 4
    00-498 Warszawa

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.