Opinie o Legal House Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Legal House Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Legal House Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Legal House Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Roxi Nowy wpis

Z ogłoszenia z internetu dla Starszego Prawnika już wiem, że minimum 2 lata doświadczenia zawodowego będzie wystarczające aby wstępnie się zakwalifikować. Jak przy tym aktualnie może wyglądać rozmowa rekrutacyjna? Z ilu konkretnie etapów składa się proces?

Jakie wymogi na młodszego prawnika? Bo jak klikam tu w ofertę teraz to mnie przekierowuje do jakiejś ogólnej strony. Przyjęcia są teraz czy trzeba czekać na kolejny nabór? Jestem ciekawy, czy się coś szykuje teraz właśnie, bo coraz mocniej potrzebuje znaleźć pracę nową.

Oksana

W tej chwili nie ma rekrutacji na stanowisko młodszego prawnika

Oksana Nowy wpis

Dla osób które szukają na tej stronie informacji o pracy i rekrutacji w firmie Legal House Poland chcę zwrócić uwagę na następujące fakty : W sprawach związanych ze stosunkiem pracy zastosowanie mają przepisy prawa pracy, a w szczególności Kodeksu Pracy, Kodeksu Cywilnego (w zależności od rodzaju podpisanej umowy) oraz innych ustaw i aktów wykonawczych z zakresu prawa pracy. Pracodawca daje pracownikom możliwość wyboru formy zatrudnienia (umowa o pracę/umowa zlecenie/kontrakt B2B). Od wybranej formy zatrudnienia zależy wysokość wynagrodzenia. Wysokość wynagrodzenia zawsze jest zaznaczona w ofercie pracy. Zdając sobie sprawę że niektórzy pracownicy w ciągu dnia mają do załatwienia sprawy osobisty (na przykład odebranie dziecka ze szkoły i odprowadzenie do domu) pracodawca daje pracownikom możliwość skorzystania z dodatkowej bezpłatnej 30-minutowej przerwy niewliczanej do czasu pracy, przeznaczonej na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych. W związku z tym w firmie obowiązuje następujący wymiar czasu pracy: - w godzinach od 9.00 do 17.00 – od poniedziałku do piątku (dla pracowników którzy nie korzystają się z bezpłatnej 30-minutowej przerwy) - w godzinach od 9.00 do 17.30 – od poniedziałku do piątku (dla pracowników którzy korzystają się z bezpłatnej 30-minutowej przerwy) Proces rekrutacji zorganizowano w taki sposób żeby i kandydat i pracodawca mogli podjąć świadomą decyzję o współpracy: - kandydat ma możliwość otrzymania niezbędnej i szczegółowej informacji o pracy w firmie, ma możliwość spróbowania tej pracy. Po to są płatne dwa dni testowe; - pracodawca ma możliwość upewnienia się że kandydat ma niezbędną wiedzę i umiejętności dla pracy w naszej firmie. Proces rekrutacji zorganizowano tak żeby kandydat mógł przejść przez niego w dowolnym czasie (kiedy jemu pasuje). Jak długo trwa proces rekrutacji dla kandydata zależy tylko od kandydata. Każdy następny etap zaczyna się niezwłocznie po skończeniu poprzedniego. Ktoś przechodzi przez proces rekrutacji w kilka dni, a ktoś w kilka tygodni. Wynikiem wspólnej decyzji pracodawcy i kandydata o współpracę jest podpisana umowa. Umowa zawsze jest podpisywana przed rozpoczęciem pracy. Przed podpisaniem umowy kandydat ma możliwość zapoznania się z nią i wyjaśnienia tego co jest niejasne i niezrozumiałe. Pierwsza umowa jest podpisywana na dwa miesiące (okres próbny). Gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania proszę o kontakt mailowy na rekrutacja@legalhouse.group Z przyjemnością udzielę dodatkowych informacji.

M. :) Nowy wpis

Moja historia z tą firmą trwała tylko, a w zasadzie aż dwa miesiące. Proces rekrutacji mi odpowiadał. Test merytoryczny, pytania bardziej personalne i rozmowa na żywo z Panią „kierownik”. Dopiero po decyzji o przyjęciu mnie do pracy i przedstawieniu owocnej perspektywy współpracy z firmą poinformowano mnie, że nie będę miał jednej umowy (umowy o pracę) ale dwie umowy tj. umowę o pracę na najniższą krajową oraz umowę śmieciową (umowa zlecenie), która będzie dopłatą do ustalonej kwoty wynagrodzenia netto. To był pierwszy sygnał, że firma niezbyt poważnie podchodzi do swoich pracowników. Byłem gotowy na to przystać, gdyż perspektywa pracy była zachęcająca. Niestety, już pierwszego dnia w pracy pojawił się drugi sygnał ostrzegawczy, gdyż dowiedziałem się, że w firmie pracujemy po 8,5 h od 09:00 do 17:30 - 8h pracy, 30 minut niepłatnej przerwy. W mojej opinii jest to bardzo ważna kwestia, o której powinno się informować pracownika na początku. Pani z HR oczywiście „zapomniała” o tym powiedzieć. RODO w firmie również nie do końca jest przestrzegane - moja umowa, a w zasadzie dwie umowy, podczas gdy nie było mnie w 5-osobowym pokoju została położona na biurku jakby nigdy nic (nie była nawet w kopercie, czyli każdy mógł podejść i przeczytać moją umowę). Zgłosiłem swoje uwagi do Pani „kierownik”, która zapewniła mnie, że w najbliższych dniach o tym porozmawiamy - nie porozmawialiśmy. W firmie pracują głównie osoby z Ukrainy z którymi się polubiłem i ich serdecznie pozdrawiam:). Rozmawiają głównie w ich języku. Osobiście mi to nie przeszkadzało ale być może są osoby, dla których ta kwestia jest istotna. 2 tygodnie przed zakończeniem umowy otrzymałem inną konkurencyjną ofertę pracy. Poinformowałem o tym Panią kierownik po czym zaproponowano mi, abym przedstawił swoje warunki, które zatrzymają mnie w ich firmie. Następnego dnia zaproponowałem swoje warunki, które z zadowoleniem przyjęto i zaakceptowano. Była to między innymi określona kwota wynagrodzenia oraz umowa o pracę (bez zlecenia). Poprosiłem o wysłanie draftu umowy na maila w celu wcześniejszego zapoznania - oczywiście nie otrzymałem. Z perspektywy czasu jest to zastanawiające, gdyż wychodzi na to, że zrobiono to celowo. Ostatniego dnia pod koniec pracy, zaproszono mnie na podpisanie umowy na wcześniej ustalonych warunkach. Podano mi do podpisania dwie umowy (zlecenie i umowa o pracę na najniższą) oraz zmniejszono ustaloną wcześniej kwotę na rękę. Zostałem zwyczajnie i perfidnie (usunięte przez administratora) przez Panią kierownik licząc na to, że po tym jak zrezygnowałem z poprzedniej pracy i teoretycznie jestem „pod ścianą” podpiszę tak niekorzystną umowę. Oczywiście próbowałem wyjaśnić najpierw sytuację z Panią kierownik, natomiast ona wyparła się naszych pierwotnych ustaleń. Umowy oczywiście już nie podpisałem. Szczerze mówiąc jestem zdziwiony jak tak niekompetentna osoba pracuje na takim stanowisku. Kiedyś na pytanie o możliwość zwykłej umowy o pracę odpowiedziała mi: „jesteś księgowym więc nie ma co się martwić emeryturą, gdyż księgowi na emeryturze też pracują”. Sposób w jaki rozmawia i odpowiada pracownikom nie pasuje do osoby, która powinna być na takim stanowisku. Podsumowując: NIE POLECAM współpracy z firmą LEGAL HOUSE POLAND!

Oksana Nowy wpis
@M. :)

W trakcie rozmowy z rekruterem kandydat jest informowany o warunkach zatrudnienia i rodzajach form zatrudnienia. W procesie rekrutacji nie ukrywamy przed kandydatami żadnych informacji. Jeżeli kandydat nie przeczytał w ogłoszeniu i nie usłyszał w rozmowie z rekruterem albo z kierownikiem jakiejś ważnej dla niego informacji, zawsze dajemy możliwość zapytać o to i otrzymać odpowiedź. Aby kandydat mógł podjąć świadomą decyzję o podjęciu pracy w naszej firmie oferujemy dwa (płatne) dni testowe. Jeżeli i kandydat i pracodawca są zainteresowani współpracą, dobrowolnie i świadomie podpisują umowę. Umowę na okres próbny ( 2 miesiące ) pxodpisuje się PRZED rozpoczęciem zatrudnienia. W naszej firmie pracownicy MOGĄ korzystać się z bezpłatnej 30-minutowej przerwy niewliczanej do czasu pracy, przeznaczonej na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych. W związku z tym w firmie obowiązuje następujący wymiar czasu pracy: - w godzinach od 9.00 do 17.00 – od poniedziałku do piątku (dla pracowników którzy nie korzystają sie z bezpłatnej 30-minutowej przerwy); - w godzinach od 9.00 do 17.30 – od poniedziałku do piątku (dla pracowników którzy korzystają sie z bezpłatnej 30-minutowej przerwy)

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Legal House Poland Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Księgowy / Księgowa.
Dominika

Pani Oksana, osoba na właściwym miejscu. Zawsze pomocna przez cały proces rekrutacji. Wszystko wyjaśnione jak co i kiedy. Rekrutacja ma wiele etapów ale naprawdę to było bardzo miłe doświadczenie.

Czy w Legal House Poland Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Tak, jest możliwa praca na podstawie B2B

@Oksana

Czy jest to "czyste", czy takie, które uwzględnia płatny urlop? Ile bym tu zarobił na kontrakcie, jako młodszy prawnik? Uprzedzając stwierdzenia, typu, "to zależy", prosiłbym o podanie zakresu wynagrodzenia, które można uzyskać.

Oksana

W tej chwili szukamy tylko starszych i młodszych księgowych. Młodszego prawnika już znaleźliśmy

księgowa

Rekrutacja na starszą księgową: * na początku dwa testy online: pierwszy merytoryczny, kolejny osobowościowy. Chciałam od razu odpuścić, ale pani z firmy dzwoniła i zachęcała do wypełnienia, * podczas rozmowy online uzyskałam informację, że praca u nich wygląda następująco: siedzisz w domu i sortujesz dokumenty do odpowiednich "paczek", aby następnie wysłać je dostępnym akurat wg grafika asystentom, którzy wklepią je w system wg schematu, * praca tylko zdalna, obecność w biurze zaburzyłaby ich system pracy, * na początek dwa dni próbne, podczas których jak zrozumiałam, firma chce się zorientować czy dajesz sobie radę z systemem komputerowym, ucząc się jego z filmików i z ich systemem pracy w ogóle. O zapłacie za te dwa dni nic nie wiem, pani rekrutująca nie wypowiedziała się na ten temat, podejrzewam że za free. Pani była szczerze zdziwiona, że nigdy nie księgowałam spółek transportowych choć w swoim CV bardzo precyzyjnie opisałam profile firm, w których pracowałam, wystarczyło przeczytać. * początkowo pani powiedziała, że zostanę dopuszczona do dwóch dni próbnych, ale następnie dostałam odpowiedź odmowną, zanim sama zdążyłam podziękować, * praca w godzinach 9-17.30 - szczerze? - trochę słabe, no ale to moja opinia. Reasumując: strata czasu ! Życzę pracodawcy, pracownikom i klientom powodzenia, naprawdę.

Ewcia
@księgowa

No to jak praca jest zdalna, to jaki sprzęt dają pracownikom? Tylko laptop z programami, czy jeszcze inne elementy np. biuro i fotel? I czy też jakoś zwracają np. za rachunki za prąd?

księgowa
@Ewcia

Nie było mowy o żadnych krzesłach i biurkach czy prądzie, natomiast padło pytanie, czy mam warunki lokalowe do pracy w domu. Myślę, że tych warunków lokalowych nie ma firma i stąd przerzucanie miejsca pracy na mieszkania pracowników. Firma obsługująca głównie klientów z Ukrainy.

Ada
@księgowa

A wiadomo, czy te dni próbne miały być płatne, czy darmowe? Wgl miała być na te dni jakaś umowa, czy nic totalnie i bez kasy i bez umowy? Wiecie coś?

Księgowa
@Ada

Podpisać trzeba oświadczenie czy coś takiego, że się nie jest firmą konkurencyjną. O innej umowie i o wwynagrodzenu nic nie wiem.

Zbigniew
@Księgowa

Przepraszam, że jeszcze gitarę zawracam, tym bardziej, że ma już Pani zapewne co innego do roboty. Ale chciałbym wiedzieć, ile zamierzają płacić i jaką formę zatrudnienia preferują? Czy podano Pani te informacje, lub były one wyjaśnione już w ogłoszeniu?

@Ada

Wynagrodzenie za dni testowe (trwające 2 dni) jest naliczane w kwocie 100 zł./dzień. Czyli 200zł.(netto) za 2 dni.

@Zbigniew

Może być umowa o pracę. Może być umowa zlecenie. Może być kontrakt B2B.

@Oksana

I te dwa dni testowe też są w oparciu o umowę o pracę, zlecenie lub kontrakt B2B? Nie padła też odpowiedź, ile ma wynosić pensja zasadnicza?

Oksana

Jeżeli Pan jest zainteresowany pracą w naszej firmie proszę o kontakt na maila rekrutacja@legalhouse.group. Z przyjemnością udzielę informację o naszych ofertach pracy

Podobno pracując jako Asystent księgowości można liczyć na 4200 na rękę. Czy to prawda?

Maria

Szukam pracy, a widziałam, że firma szuka teraz nowego pracownika jako Młodszy księgowy / Młodsza księgowa. Jest tu właśnie z pytaniami o tę posadę. Konkretnie to napisali o rekrutacji zdalnej. Czy ktoś wie, ile czasu to trwa, ten cały proces? I czy zawsze każdy, kto wysłał cv dostaje feedback?

Zostaw merytoryczną opinię o Legal House Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Legal House Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Legal House Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Legal House Poland Sp. z o.o.?

Legal House Poland Sp. z o.o.
  • Wołodyjowskiego 63
    02-724 Warszawa

Legal House Poland Sp. z o.o.