XTPL S. A.

4.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o XTPL S. A.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Czy firma XTPL S. A. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

zainteresowany

witam mam powazny dylemat czy podjac wspolprace z XTPL czy jednak sobie odpuscic. Przeanalizowałem spółke i generalnie przepala gotówke ktora dostała od inwestorów zewnetrznych przychodów zadnych straty co kwartał pytanie jak dlugą tak mogą jeszcze funkcjonowac kiedy ktoś zakreci kurek z pieniedzmy z nowych emisji akcji. Jakie są szanse na kontrakt i kiedy on moze byc podpisany by firma zaczęła funkcjonować samodzielnie.

XTPL Nowy wpis
@zainteresowany

XTPL jest firmą rozwijającą tzw. twardą technologię, wymagającą odpowiedniej infrastruktury laboratoriów i zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu inżynierów. Firmy takie mogą tworzyć własne rynki i umożliwiać przełom w istniejących gałęziach przemysłu. Twarde technologie platformowe, a taką rozwija XTPL, mające szeroki zakres zastosowania w wielu branżach, były jednym z głównych motorów innowacji w ostatnich dziesięcioleciach. Na XTPL warto zatem patrzeć długoterminowo. Wartość technologii spółki została już zweryfikowana i potwierdzona przez kilku potencjalnych partnerów. Sukces rynkowy jest funkcją czasu i zaangażowanego kapitału. Wiedzą o tym inwestorzy spółki, których zaufanie i wsparcie jest kluczowe w procesie długoterminowego budowania wartości XTPL. Z sukcesem zrealizowaliśmy debiut na rynku New Connect, a także na początku tego roku debiut na rynku głównym GPW, mamy w akcjonariacie znane fundusze inwestycyjne z Niemiec (które inwestowały już w spółkę wielokrotnie, pokazując wysoki poziom zaufania, a także wiary w sukces), a niedawno z sukcesem zamknęliśmy prywatną emisję akcji, dzięki której spółka pozyskała 10 mln zł. Osiągnęliśmy już bardzo wysoki poziom technologiczny i konsekwentnie realizujemy kolejne etapy na drodze do komercjalizacji. Jesteśmy pewni, że zrealizujemy nasz cel i w przyszłości staniemy się globalnie liczącą się spółką technologiczną. Wszystkich kandydatów zainteresowanych współpracą z nami serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Pracuś Nowy wpis
@XTPL

A jednak nie jest tak różowo jak pan pisze i bez kontraktów spółka będzie mieć kłopoty kapitałowe inwestorzy są mocno zaniepokojony brakiem i odsuwaniem kolejny raz jakiejkolwiek komercjalizacji tego co rzekomo posiadają.

Krystian Nowy wpis

Czy firma poszukuje aktualnie pracowników biurowych i jakie są wymagania?

Igor

Mogę tylko dodać, że firma ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca, polecam!!!

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma XTPL S. A. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Inżynier R&D w dziale mechatroniki. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Marta

Ja jestem w XTPL od stycznia 2018. Gdy przyszłam do firmy miałam poczucie, że będziemy tworzyć „technologiczną” historię. To właśnie dlatego pracujemy bardzo ciężko, z ogromnym zaanagażowaniem, nie patrząc na zegarek, ale patrząc w przyszłość. Dziś wciąż mam to poczucie i ogromną wiarę w potencjał tej spółki. XTPL to przełomowa technologia rozwijana przez niesamowity zespół, ludzi którzy podejmują najtrudniejsze wyzwania. Tak to niełatwe, czasem pewnie każdy za nas ma momenty frustracji, zmęczenia. Ale to co bardzo cenię w tej pracy to wzajemne wspieranie się ludzi, współpracę, pomoc. Skupianie się na rozwiązaniach zamiast na problemach. Te chwilowe gorsze momenty, są tyko chwilowe, a wspólnie mieliśmy już w każdym z działów firmy niejeden triumf. Program akcyjny zrealizowany w tym roku a także bardzo fajny program motywacyjny dla pracowników na kolejne lata to jedynie wisienki na torcie. W żadnym środowisku pracy nie ma jedynie tych dobrych aspektów. W XTPL te trudne wynikają z faktu, że projekt firmy jako całości jest wymagający. Myślę, że jak dopniemy swego, a jestem przekonana, że tak będzie, to smak sukcesu nam wszytko wynagrodzi.

Łukasz

Pracuję w XTPL od półtora roku, więc zobaczyłem już wiele i dobrze poznałem tę firmę. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że pracy jest dużo. XTPL to spółka bardzo młoda z bardzo ambitnymi wyznaczonymi celami. Choć wciąż otwarte są rekrutacje zespół jest bardzo mały, co determinuje wielozadaniowość każdego pracownika, ale ma to swoje wielkie zalety. Nikt nie jest szufladkowany, można rozwijać się na wielu płaszczyznach i doświadczać wciąż nowych wyzwań. Nie są to warunki optymalne dla każdego, ale jeżeli masz ogromne ambicje i stawiasz na swój dynamiczny rozwój to miejsce idealne dla Ciebie. Poza tym spółce zależy na Twoim rozwoju. Nie ma problemu z dostępem do wiedzy, organizowane są szkolenia. Pracują u nas również studenci i jestem pod wrażeniem elastycznego podejścia pracodawcy, pełne zrozumienie! Sam kończę doktorat i jestem wdzięczny za wielkie wsparcie jakie tu otrzymuję. Podsumowując, praca w XTPL nie jest łatwa, ale za to daje wiele satysfakcji. Choć użytkownik Albert wspomniał o tym w negatywnym kontekście to prawda jest taka, że jeżeli dajesz z siebie więcej i masz ogromną chęć zrobić coś ambitnego, wtedy naprawdę poczujesz się współtwórcą przełomowego projektu!

Piotr Kowalczewski

Pracuję w XTPL trzy lata. Firmę cenię przede wszystkim za zespół, złożony z silnych merytorycznie, ambitnych i sympatycznych ludzi, którzy pracują nad złożonymi projektami technologicznymi. Tym samym warto tu pracować, choć nie jest to firma dla każdego. Tak więc, odnosząc się do komentarza pana Alberta (zakładam, że to pseudonim), nieprawdą jest, że wieloletni pracownicy przestali wierzyć w tę firmę. Nieprawdą jest również, że pracownicy nie otrzymali akcji. Program akcyjny został wprowadzony w życie i jest, moim zdaniem, hojny.

Albert

Moim zdaniem nie warto isc do tej firmy. Poczatkowo kazdego oczarowuja wizja uczestnictwa w wielkim przelomowym projekcie, przekonanie o tym ze tworzymy historie. Sciezka rozwoju, pakiet motywacyjny akcji, atmosfera w stylu "wszyscy sie kochamy" - to wszystko bardzo zacheca potencjalnego kandydata do podjecia pracy. Jednak to co sie dzieje w pracy mozna porownac do (usunięte przez administratora) zreszta cos musi byc na rzeczy skoro jest tam bardzo wysoka rotacja pracownikow, zwlaszcza w dzialach R&D. Malo kto zostaje dluzej niz jeden rok, co zreszta nie dziwne zwracajac na fakt, ze pracy niewspolmiernie duzo do zarobkow, do tego nieplatne nadgodziny ;), ktorych niektorzy w XTPL robia duzo. W sama firme juz wieloletni (byli) pracownicy przestali wierzyc, stad takie przetasowanie zasobow ludzkich w ostatnich miesiacach. Na akcje nikt nie czeka nawet, bo nie wiadomo kiedy beda przyznane oraz czy w ogole cos warte za pewien czas.

Karolina

Niestety nawet tak świetne firmy nie uchronią się w internecie przed hejtem

Katarzyna Hudyma

Drodzy Użytkownicy GoWork, XTPL S.A z siedzibą we Wrocławiu regularnie prowadzi rekrutacje na otwarte stanowiska zarówno do zespołu technologicznego jak i operacyjno-biznesowego. Nasze ogłoszenia można znaleźć na portalach komercyjnych tj. Pracuj oraz LinkedIn, jak również tablicach Politechniki Wrocławskiej we współpracy z Biurem Karier. Z uwagi na specyfikę pracy badawczo-rozwojowej, budujemy nasz zespół technologiczny z osobami o interdyscyplinarnej wiedzy z różnych dziedzin tj. fizyka, chemia, informatyka, nanotechnologia etc. Nasi pracownicy mają możliwość jednoczesnej pracy zawodowej oraz realizacji doktoratów wdrożeniowych. W związku z anonimowymi zarzutami pojawiającymi się na niniejszym portalu, wszystkich zainteresowanych procesem rekrutacyjnym zapraszam do bezpośredniego kontaktu: hr@xt-pl.com. Ze względu na niecenzuralność i brak merytoryki powyższego komentarza, celowo nie udzielam odpowiedzi. Katarzyna Hudyma Kierownik Biura Zarządu & Spraw Personalnych XTPL S.A.

Zostaw merytoryczną opinię o XTPL S. A. - Wrocław

XTPL S. A.