Euronet Polska Sp. z o.o.

1.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Euronet Polska Sp. z o.o.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Czy jest możliwość pracy w Euronet Polska Sp. z o.o. na część etatu?

Kandydat

Niedawno miałem nieprzyjemność odbyć rozmowę rekrutacyjną w tej firmie. Uderzył mnie brak profesjonalizmu a co najważniejsze KULTURY zarówno ze strony pseudo ,, menagera" jak i o zgrozo działu HR. Na spotkaniu zostałem potraktowany z góry, menager nie był zainteresowany rozmową na którą przyszedł, większość spotkania przesiedział gapiąć się w telefon a pytania zadawał od niechcenia. Typowy objaw zadufanego w sobie chama - dramat. Pani reprezentująca dział HR wcale nie wypadła lepiej, rzucała uszczypliwe żarciki w moją stronę puentując to zdaniem, że czasami nie może się powstrzymać, chyba miało być śmiesznie a wyszło no cóż - żenująco. Chciałem wyjść w połowie spotkanie ale gdy zobaczyli, że jestem wkurzony spuścili z tonu. Byłem na wielu rozmowach rekrutacyjnych w swoim życiu, ale takiego cyrku i żenady nie widziałem nigdy!! Jeśli tak wygląda rozmowa rekrutacyjna to strach pomyśleć jak musi wyglądać późniejsza współpraca. Do wszystkich, którzy zostali tam zaproszeni na rozmowę - nie idźcie szkoda waszego czasu i nerwów.

Pracodawca

@Kandydat

Bardzo nam przykro czytać opinię, że rozmowa rekrutacyjna w naszej firmie pozostawiła na kandydacie niemiłe wrażenie. Żałujemy, że nie poznaliśmy Pana opinii od razu, kiedy jeszcze mogliśmy ją omówić na bieżąco. Dostrzegamy w Pana ocenie wiele negatywnych emocji. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego w celu wyjaśnienia opisanej sytuacji. Nie zdarza nam się czytać tego rodzaju opinii. Nasz Zespół HR reaguje na wszystkie sygnały, które zgłaszają nasi pracownicy, bądź osoby ubiegające się o pracę. Zapraszamy więc i zachęcamy do indywidualnego kontaktu z naszym działem HR

Kandydat
@Euronet Polska Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź, widać, że Państwa dział komunikacji działa. Myślę, że nie powinno się wyjaśniać rzeczy oczywistych. HRBP, który był obecny na moim spotkaniu jak i menager powinni wiedzieć jak budować candidate experience a są kompletną antyreklamą Państwa firmy. Naprawdę trzeba bardzo się postarać, żeby wzbudzić niechęć u potencjalnego pracownika już na etapie rekrutacji. Zresztą widać, że nie jestem jedyną osobą która odniosła takie wrażenie, wystarczy poczytać opinie.

Zatrudniony Nowy wpis
@Kandydat

Powiem szczerze, że nie rozumiem Pana negatywnej opinii procesu rekrutacji. Będąc na rozmowie rekrutacyjnej, wieloetapowej, zarówno online jak i osobiście, odniosłam bardzo pozytywne wrażenie. Osoby będące na rozmowie, z działu HR jak i Pani manager działu do którego się zgłosiłam, w trakcie rozmowy ani razu nie spojrzały w telefon, nie były znudzone, czy były niekulturalne w stosunku do mojej osoby. Pełen profesjonalizm bez zbędnego, nadętego charakter wypowiedzi. Co do charakteru rozmowy to może warto czasem wziąć niektóre zwroty przez pryzmat, a nie dosłownie każdą uwagę do siebie. Pozdrawiam

Aaa Nowy wpis
@Kandydat

Post poniżej, uchodźca zarobkowy z Ukrainy przekonuje pracowników ze na kasie ma lepsze opcje rozwoju i zarobków niż w tej firmie a ty piszesz post w którym używasz zwrotu „candidate experience”! You made my day chłopaku XD!

Kate Nowy wpis

Dramat Dramat i jeszcze raz dramat, najgorsza firma w jakiej pracowałam, dobrze, że to już za mną.

Kandydat IT
Kandydat

Odbyłem rozmowę na junior dispachera. Dowiedziałem się ze przez okres próbny zarabia się tam (usunięte przez administratora)trochę mało szegolnie ze pracuje się tam 12h i nocami. To dobre miejsce na pierwsza prace w IT? Mam tez inne oferty za większe pieniądze ale czy opłaca się tam pójść i się czegoś nauczyć czy olać sprawę?

Anon
@Kandydat IT

Na pierwsza prace w IT lepiej wybrać firmę, która Cię czegoś nauczy. Po specyfice pracy widać raczej ze szukają nocnego stróża a nie pracownika IT zawsze możesz uczyć się sam czy to programować czy administracji systemami/sieciami. Pójść do roboty gdzie nic się nie nauczysz i będziesz biedował raczej jest głupim pomysłem....

Pointerview
@Anon

Nie wiem jak tobie ale mi z doświadczeniem zaproponowali 5k brt po okresie próbnym. Nie jest to moja pierwsza praca w IT tylko dodam.....

Nick
@Kandydat IT

Praca jako dispatcher nijak się ma do pracy w IT, dwie różne dziedziny więc porównanie nie na miejscu. Prace zmianowe rzeczywiście po 12h, ale dzięki temu wyrabiasz dużo nadgodzin co rekompensuje w jakiś sposób kwotę brutto. Można ją przy pomocy nadgodzin które i tak wyrobisz na dwunastogodzinnych zmianach przerobić na netto. W ostatnim czasie jest przemiał pracowników co niestety niekorzystnie wpływa na morale i całą pracę zespołu. Premie i benefity wedle własnego uznania, co komu potrzebne. Nocne zmiany to trochę stróżowanie, ale na tyle spokojne, że można we własnym zakresie poświęcić czas na rozwijanie innych umiejętności. Na pierwszą pracę ok, jeśli ktoś planuje po 2 latach uciec.

Laku
@Nick

Ja wszystko rozumiem ale 5k brt i nocki w Warszawie to nie są godne warunki pracy imo. Weźcie Panowie pod uwagę ze w Lidlu na kasie zarabia się 4,8k brt (na kasie, nie kierownik) wiec takie 5k w przypadku kiedy jest to wielka amerykańska korporacja to stawka śmieszna. Weźcie tez pod uwagę 5% inflacje, ja rozumiem ze ta firma to (usunięte przez administratora) i 1.2/5 w ocenach, ale są pewne granice dobrego smaku. Btw sam się zastanawiałem nad ogłoszeniem ale po tym co tu znalazłem „dziękuje bardzo”.

Starszy kolega
@Laku

1. Mój syn pracował kiedyś na tym stanowisku w tej firmie, praca to monitoring IT wiec IT, 3 lata temu 5k to jeszcze był akceptowalny pieniądz. 2. Jak pracujesz 12 godz jak wół to wiadomo że zarobisz więcej, jak masz rodzine, która musisz utrzymać i poświecić jej czas przestaje być kolorowo. 3. Sam mam juz trochę lat na karku i uważam ze młodzi są zbyt roszczeniowi zawsze tak było ze na początku pracowało się w (usunięte przez administratora) pracy i (usunięte przez administratora) firmie, 1,66 minimalnej w Warszawie (mówię minimalnej z 2022, 3k brt) to dobra stawka na pierwsza prace, nie będziesz tam pracował całe życie, jak będziesz sie rozwijał to i przyjdą pieniądze. 4. Takich firm jest pełno w Warszawie, jak im sie udaje znaczy ze są ludzie, jest popyt jest podaż, firma amerykańska nie równa amerykańskiej, młodsi koledzy, to nie Apple albo Microsoft tylko 1,2/5 co z tego ze zza oceanu :)

Nick
@Starszy kolega

Pracuję aktualnie od x lat i mając porównanie wiem, że obok IT ta praca nawet nie leżała. Coś więcej o stanowisku? Dziale? Jedyne powiązanie to pingowanie routera i PC bankomatu i praca na samym PC. Nie pracuje się codziennie po 12h tylko max 4 dni w tygodniu więc spokojnie np. od środy do piątku można swoje sprawy załatwić. Nocki jak to nocki, dzięki nim jest wyższa stawka godzinowa. Pieniądz mały, ale skoro w Lidlu(hemegon sprzedaży na rynku europejskim) na kasie można zarobić więcej to nikt nie broni, kwestia nerwów i stanu psychicznego bo tu nie trzeba się męczyć bezpośrednio z klientem tylko z osobami które wiedzę jakąś mają więc w 90% przypadków sprawa zamykana jest w kilka minut. Ta praca jest dobra jako pierwsza, bądź druga żeby mieć co w CV wpisać chyba, że jesteś w obrotny i umiesz się sprzedać.

Roszczeniowy
@Nick

Młodzież to za dużo chce, ja za dużo chciałem wiec odszedłem jakoś przed pandemia…. Za 3600 na rękę w Warszawie jak nie mieszkasz z rodzicami to sobie możesz pożyć, kawalerka na wynajem Ok 2 tys. Ta młodzież to chce za dużo! Brońcie dalej, w przyszłym roku już na kasie zarobisz więcej niż w korporacji jako specjalista…

Kasjer/sprzedawca
@Roszczeniowy

Ja pracuje w Lidlu na kasie i nie naszekam. Mam 23 lata, przyjechałem do Polski jakoś ponad 2 lata temu, w lidlu faktycznie 3500 po 1,5-2 latach w Warszawie, jak na Warszawę to mało ale kolego ja głodny nie chodzę, przy tych cenach jedzenia to ważna sprawa, tez mam benefity. Dużo nie dużo ale jest perspektywa rozwoju, zastępca kierownika sklepu już na dużo więcej niż 3500 a przez rotacje, często zostaje się zastępca po 3-4 latach. Pojedź na Ukrainę jeden z drugim tam jest bieda, tam 3-4 tyś. zarabiają ludzie ze studiami i co znają angielski, w miastach a ceny te same.

ALLosza
@Kasjer/sprzedawca

Pokazał mi ten wpis kolega bo nie wierzyłem. 3-4 na rękę w Ukrainie?! 4 to może w 2,3 miastach, w zachodnich firmach w dobrych zawodach i z dobry doświadczeniem i to dopiero teraz, tego już nie napisałeś, 85% zarabia mniej i mówię tu o miastach. „Narzekam” się pisze to nie wyjątek j.pol, szanuj Polskę bo ci daje na chleb. W Polsce na prowincji zarabia się 3,5 z hakiem na rękę na stałe i to tez dopiero teraz jak ceny wystrzeliły… widomo u nas tańsze mieszkania i ceny różne nie pisz ze takie same to nie prawda jedzenie faktycznie ostatnio drogie ale tańsze ciagle niż w Polsce, tylko ze u nas bezrobocie prawdziwe to 15-18% a w Polsce to niby 3% a tak na prawdę to praca ciebie tutaj szuka a nie ty jej, znam takich co piją i śpią w pracy a nie zwalniają ich bo nie ma rak do roboty. Koleżanka siostry mojej żony pracuje na recepcji w Krakowie i po roku ma 4,5 brutto, pracuje godzinę dziennie, ma luxmedy, bonusy roczne i 7 godzin gada przez telefon albo maluje paznokcie. Dali jej jakieś rzeczy teraz do roboty bo prosiła „żeby do CV sobie wpisać” i jej źle i szuka nowej. 8 lat tu mieszkam i bardzo sobie chwale, na początku tez miałem żal do Polaków ale były inne czasy ja zmądrzałem ty tez powinieneś. Nie dziwie się ze Polacy wkurzają się na Ukraińców jak zachowuje się jak psy, piją, plują i w 2 robocie bez studiów średnia krajową mu dajcie! Ile pracujesz na kasie dni 2, reszta magazyn, kasy samoobsługowe albo wykładanie, czosnkowa bułeczka za darmo jedna druga po roku tyle kasy żeby samemu mieszkać i źle jeszcze menager i struktury firmy bo jak nie to do Niemiec jadę. 8 lat temu na 29 metrach kawalerka, pol roku z kolega spałem a firmy to się śmiały z nas. Pogadaj trochę z Polakami oni nas dobrze traktują, jak gości i braci a nie tylko „Polsza to eurosojuz”, to bzdura, włada i zachód traktują nas podobnie, Polak to żaden Niemiec ani Francuz, w niektórych kwestiach bliżej im do nas niż do Niemców. Przeanalizuj sytuacje gospodarcza, w Polsce wynagrodzenia rosną a rak do roboty nie ma, zobaczysz za 2-3 lata jak to się nasyci ale tobie pewnie tez będzie źle. To ze na U zarabia się 3-4 to tak jakbym napisał że w Polsce w dużych miastach po studiach zarabia się 12-16k na rękę…. Do firmy nic nie mam, daje neutralna, odnosiłem się tylko do posta roszczeniowego i kolegi.

Polak
@ALLosza

A u Was zarabia się 1,7 minimalnej na stałe w korpo i tyle samo co na kasie? Polsce jest bliżej do Ukrainy niż do zachodu nie tylko w kwestii kasy, mentalność mamy wschodnia…. Nie dziwne że zachód się z nas śmieje jak widza co się tutaj dzieje….

Rozmowa kwalifikacyjna
Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Euronet Polska Sp. z o.o. na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Monitorowania Sieci (dispatcher) ? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
Marcin
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Widzę, że większość opinii negatywnych, to może ja się wyłamię z tego grona. Pracuję w Euronet już ładnych kilka lat i póki co nie narzekam. Pensja zawsze na czas, klimka chłodzi, czego chcieć więcej? ;) Jak duża część pracowników zaczynałem od Dispatchu (nazywają go "kuźnią talentów") i bardzo dobrze wspominam tamten okres. Dla młodego ale i dla starego złota robota. Jest duży napływ informacji i sporo się tam dzieje ale czas szybko płynie. Potrzebujesz skończyć wcześniej, zamienić się z kimś zmianami, złapać nadgodziny i przytulić kilka stówek więcej - nie ma problemu. Jako Dispatcher z konieczności zorientujesz się czym się zajmują inne działy, coś Ci przypasuje, wpada rekrutacja wewnętrzna, aplikujesz, negocjujesz warunki, zmieniasz dział. Dodatkowe plusy to z pewnością lokalizacja (metro, pociąg, tramwaj, autobus), podziemny parking dla rowerów z prysznicami i suszarkami do ciuchów, parking dla motocykli, ponadto owoce, dobra kawa w dobrym ekspresie, 15 herbat do wyboru, dwie przestronne kuchnie gdzie spokojnie można sobie ogarnąć kanapki czy obiad, różnego rodzaju prezenty (dzień kobiet, dzień chłopa, dzień dziecka, Mikołajki, dla dzieci na święta itp.), bilety do kina, luxmedy, multisporty, przyjęcie na koniec roku i dużo dużo takich dodatkowych "pierdół", które mają wpływ na to, że chce Ci się rano wstać i iść do pracy (lub do PC jak akurat praca zdalna, bo taka też może być!). Pieniądze to jedno ale atmosfera i całe otoczenie miejsca pracy też ma duże znaczenie. Pandemia przyniosła oczywiście cięcia jak niemal wszędzie ale nie słyszałem, żeby w Euronet odbyło się to kosztem ludzi i etatów. Oczywiście korpo to korpo, jednak dla mnie Euronet jest porządnym i stabilnym pracodawcą dla porządnych i stabilnych pracowników.

Anna
Klient

Nie polecam bankomat wciąga karty i obsługa tragedia masakra (usunięte przez administratora)

Czy nowo zatrudnione osoby w Euronet Polska Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Pracodawca

@Pytanie

Tak, w Euronet zatrudniamy na umowe pracę. w zależności od stanowiska sa to różne sekwencje umów o pracę: okres próbny i umowa na czas nieokreślony lub umowa na czas określony a następnie umowa na czas nieokreślony. zależy to od szacunkowego okresu wdrożenia.

Aaa
Kandydat

Witam. Czy ktoś z obecnych tutaj osób był może na rekrutacji na stanowisko Regionalny Reprezentant ds. Sprzedaży? Ktoś coś więcej może napisać na ten temat?

Rozmowa
Kandydat

Moje obawy się potwierdziły po rekrutacji u tego celebry. Miłego dzionka

kandydat IT
Kandydat

Rozmowa kwalifikacyjna na zoomie online do działu IT - w jakim języku jest prowadzona? angielskim czy polskim? Proszę o opinie kandydatów i osób pracujących juz w firmie

@kandydat IT

Po polskimi angielsku, ja miałam kilka etapów wiec było i tak i tak

Czy ktos się orientuje jak wyglada praca w zespołach projektowych?

Aneta

Nadal w firmie jest Ok 300/400 osób czy przez pandemie kogoś zwolnili?

@Aneta

Sieć bankomatów się rozwija więc zatrudnono około 40 osób.

Sylwia
@123

Czyli rozumiem, że pomimo trudnej sytuacji jaka obecnie jest na rynku pracy, w Euronet Polska można liczyć na stabilne zatrudnienie. Zgadza się? To bardzo ważna kwestia i na pewno będzie zachętą dla potencjalnych kandydatów by składali swoje CV właśnie do tej firmy.

Olek

@123 Czyli wynika z tego, że są w firmie szanse na pracę? Jakieś wskazówki dla kandydatów?

Bylemwidzialemzrezygnowalem

Brak możliwości rozwoju. Brak jakiejkolwiek integracji. Wciąż kolejne osoby odchodzą lub są zwalniane, a na ich miejsc przychodzą mniej doświadczeni, którzy od pracodawcy wymagają co raz mniej. Wynagrodzenie malejące. Część osób zatrudniona na własnej działalności. Bonusy i premie co raz mniejsze. Brak jasno określonych obowiązków. Co jakiś czas dochodzą nowe obowiązki bez zwiększenia wynagrodzenia , oczywiście w formie "propozycja nie do odrzucenia"

Karol
@Bylemwidzialemzrezygnowalem

Twoja wypowiedź składa się z podania samych minusów zatrudnienia. Ale fakt, że są bonusy i premie trzeba uważać za plus. Nie uważasz? Powinieneś mieć jasno określone obowiązki w umowie o pracę, którą podpisałeś na początku zatrudnienia. Jeśli nie są one sprecyzowane poproś o to pracodawcę. Także integrację z innymi pracownikami można przeprowadzić samemu i zaproponować wspólne wyjcie. Napisz, czy widzisz w zatrudnieniu także pozytywne strony. Chętnie się tego dowiem.

Obecny pracownik
@Bylemwidzialemzrezygnowalem

Ciekawe, bo w Euronecie nie ma ani jednej osoby na własnej działalności/kontrakcie - polityka firmy na to nawet nie pozwala. Mysle, ze opinia jest wyssana z palca i złośliwa, jak większość tutaj :)

Bartek

Ostrzegam przed bankomatami euronet i bankami współpracującymi z euronetem. Poniżej zamieszczam linki pod którymi można poczytać więcej o tym jak traci się pieniądze. Banki z euronetem wyjaśniają sprawy kilka miesięcy i nie chcą albo nie są w stanie nic wyjaśnić. Życzę pracownikom euronetu i banków przejścia przez taką sytuację: straty czasu, pieniędzy, nerwów i zdrowia. (usunięte przez administratora)

Ewik

Komuś zabrakło pomysłu żeby uzasadnić swój wpis bo to pewnie inspiracja konkurencji?

Mariusz

@kons a co się takiego w tej firmie wydarzyło ?

kons

Najgorsza firma w jakiej miałam nieprzyjemność pracowac.

Andrzej

oferta pracy na stanowisko Procurement Coordinator pojawia się średnio co 2 lata.... Dlaczego? Czy ludzie uciekają z tej pozycji, czy firma się tak rozrasta? Dawno temu mój kumpel był na rozmowie i pamiętam, że obowiązki były kosmiczne..... daleko poza standardowe funkcje zakupowe - czyli funkcja mocno odpowiedzialna i stanowisko kluczowe w strukturze i w procesach. Skąd zatem ta rotacja - jeśli to rotacja właśnie? Czy po prostu szefostwo szuka jelenia, który będzie zasuwał za dwie lub trzy osoby, który na początku będzie się starał na maxa, a jak się zorientuje o co chodzi to wywalają?

Jacek
@Andrzej

Często za dużą ilością obowiązków idzie też odpowiednia pensja. Mógłbyś napisać na jakim była poziomie i czy rekompensowała wydajność pracy?

Monika
@Jacek

aż tak bardzo was tyłek swędzi, żeby się dowiedzieć kto dwa słowa prawdy o tej pracy napisał?

Anonimowy
@Andrzej

Andrzeju, no cóż..... może trochę przyglądając się z boku.... ale znowu nie tak bardzo, to tak naprawdę trafiłeś w punkt. Kierownictwo pierdzi w stołek i zajmuje się plotkowaniem i piciem kawki a szumnie nazwany coordinator (buhahahaha chyba własną pracę ma koordynować, bo przecież zespołu nie ma, sic!!!) ma zasuwać za panią dyr. która później odwala różne podjazdy psychiczne - po to żeby nie było widać, że kompetencji kierowniczych tam nie ma. i taki to korpo life.... wciskanie kitu za dużą kasę (ale tylko dla niektórych).

Kuba

To nie jest tajemnica, że wszystkie firmy szukają pracowników. Rotacja to jest dlatego, że młodzi pracownicy nie przywiązuja się do firmy i tyle.

@Kuba

Nie po prostu ta firma to (usunięte przez administratora)i nikt nie chce w nim pracowac.

Agnieszka
@123456

Dlaczego wypowiadasz się w negatywny sposób o tym pracodawcy? Byłeś, bądź jesteś zatrudniony w tym miejscu? Jeśli tak, to napisz proszę, co chciałbyś zmienić w firmie. Może dostrzegasz również dobre strony, jak na przykład bogaty pakiet socjalny, czy przyjaznych współpracowników?

NN
@Agnieszka

Nic nie można napisać bo część osób dostaje dokumenty do podpisania na koniec współpracy o zakazie wypowiadania się negatywnie o tym pracodawcy. W sytuacji gdy w internecie nie jest się do końca anonimowym to pozostaje milczeć.

Zostaw merytoryczną opinię o Euronet Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Euronet Polska Sp. z o.o.