Opinie o Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. w Nekla

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. w Nekla

Mocher

To miejsce gdzie nie potrzeba kart tarota... by przewidzieć przyszłość patrz ludziom po oczach. Na dachach budynków poławiacze promieni na dole przyjezdni niedoszli biznesmeni. z tej perspektywy inaczej ziemia wygląda Ludzie jak mrówki atakują ten Legoland. Biedni z zewnątrz przyjeżdżają tu do raju. miejscowi bogaci wciąż stąd uciekają. Powiem wam, że pieniądze to nie cel lecz to społeczeństwo zapomniało o tym kiedyś gdzieś.

Suski

Nie doszli biznesmeni...

szyszko
@Suski

weź sie nie kompromitutuj

@Suski

Co dla Ciebie to oznacza?

ty

tia- twoją już zdeptało :P

Warjot po wódce

Wszyscy pracownicy mają ponad czwórkę i a ci co narzekają po prostu kłamią

morawiecki
@Warjot po wódce

zapomniałeś dodać jednego słowa- brutto :P

Piątunio
@Warjot po wódce

@Piątunio

wiesz, moja znajoma ostatnio tak narzekała na wypłatę... że pokazała ile zarabia i wiesz jaki efekt? Włamali jej się na konto i zabrali wszystko... teraz już ma inny powód do narzekania....

xd
@Piątunio

A no właśnie- brutto ponad czwórke xd

Piątunio
@Piątunio

ty to na pewno masz ponad 8 tys netto XD - ale mi chodzi o zwykłego pracownika, który nie ma nawet połowy tego co ty ! A i "Szkoda, że nie ma opcji wstawiania zdjęć strzelił bym focie świstkowi wypłaty. Wtedy byś oniemiał." - tyczy się w dwie strony !!!! Pamiętaj niedowiarku !

Oniemiony

wonton

moim zdaniem spoko praca, normalnie się pracuje, ludzie w porządku, tak ogólnie rzecz biorąc to jest też na co narzekać wiadomo no ale generalnie to raczej nie ma jakiegoś kwasu tutaj czy coś moim zdaniem przynajmniej

lindo
@wonton

widze że polecasz, zastanawiam się czy orientujesz się czy kogoś teraz nie szukają do pracy??

lindo
@lindo

i w jakich godzinach są zmiany? wg ile jest zmian?

@lindo

tego to nie wiem, ale może jakieś ogłoszenia sprawdź

@lindo

o jakie stanowisko pytasz?

@lindo

myślę, że nie rekrutują teraz... koniec roku to kiepski czas nowe zatrudnienia

tomson
@XD

czemu kiepski? nie rozumiem, a szukam właśnie roboty i w sumie faktycznie ciężko jest

han
@XD

a ogólnie cięzko jest się dostać?

bosz
@han

no skoro nie ma ofert i jest koniec roku, to może być ciężko.. ale po nowym roku może coś ruszy z rekrutacjami, sam mam taką nadzieję

Ponton
@bosz

Ty nadzieję możesz mieć, ważne są realia

Ponton

Danusia
@Ponton

Przepraszam, za męża... za dużo wolnego ma chyba

Wojciech
@Danusia

Nie ma co przepraszać, wyraził swoją opinię a po to jest chyba to miejsce? Mąż mówił, jakie są obecnie zarobki w Wegmann i jaki socjal firma szykuje na Święta?

Danusia

A Pan od nadmiaru roboty to już chyba nie ma w co palców...przepraszam.. rąk włożyć

duda
@Wojciech

zarobki śmieszne, a socjal to kpina z ludzi - tyle w temacie!

miodowy

pewnie jeździ tramwajem i nie ma czasu tu zaglądać, szkoda...

Trzy palce w Natalce
@duda

Jaki prezydent, taka opinia

sprawdzaj ogłoszenia

Łyli Łonka

Cnc? Chyba coś pomyliłeś lub źle zinterpretowałeś

@Łyli Łonka

W sensie? Jest oferta, która dokładnie tak się nazywa, więc nie wiem o co chodzi

@kot

chyba się w takim razie nie dowiemy

norekk
@minas

ktoś powie o co chodzi?

Firma Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Młodszy specjalista ds. zakupów. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
Łyli Łonka

Zróbcie coś z tym Kolejorzem Abramkiewiczem, niech zrezygnuje z tych swoich orientalnych przysmaków bo z tył w ostatnim rzędzie tak daje, z urządził nam Sajgon.

@Łyli Łonka

raczej mylisz firmy kolego, ten Pan pracuje w firmie obok

Zhang
@Łyli Łonka

Mi tam pasują zapachy orientu. Mam nawet choinkę w aucie o zapachu kurczaka w 5-ciu smakach

Czy mieliście w tym roku jakieś podwyżki wypłaty? Wegmann i Aigo tec czy to ta sama firma?

@Zainteresowany

tak w 2022 roku były podwyżki, ale przy tej szalejącej inflacji zawsze będą za niskie, a Wegmann i Aigo to inne firmy, powstałe z podziału jednej ale obecnie oddzielne, zarządzane przez innych dyrektorów i z innymi zasadami.

tomson
@Pracujący

no inflacja galopuje, co zrobisz, każdy orze jak może

Pomylka
@Pracujący

Mylisz sie niby inne firmy inne dyrektory, ale ludzie biurowi i produkcyjni ci sami, autobusy i parkingi te same adresy obu firm te same także można powiedzieć że ciągle jest to ta sama firma aligator, stomil jak dawniej tylko z częściowo nowymi pracownikami bo starsi poodchodzili i odchodzić beda na emerytury a młodzi nowi sie tam do pracy nie kwapią

Ed sheeran
@Pracujący

100 pare złotych to nawet nie podwyżka :)

han
@Ed sheeran

czyli teoretycznie szukają ludzi do pracy, oczywiście którym się chce? gdzie ogłoszeń szukać.... w mojej poprzedniej nie chcieli ostatnio wypłacać, wiec ze stówki to bym się cieszył

@serio
@Pomylka

Mylisz się. To tak się może wydaje z zewnątrz bo adres ten sam i mają wspólny adres. Jednak inne firmy są właścicielami tych fabryk. Ale te firmy pochodzą z podziału Stomila to fakt Ale to teraz i na bajka

GOCHNA
@Pomylka

Procowałam kiedyś w firmie Alligator, która w 2019 roku została sprzedana firmie Wegman. Nie sprzedali całej firmy tylko część, dlatego wszyscy pracownicy zostali podzieleni i ci z biura i z produkcji. Teraz to są dwie osobno działające firmy, ale faktycznie transport mają wspólny. I tu czasami jest zgrzyt bo w autobusie słychać co dała jedna firma a czego nie dała druga. Obecnie nie pracuję tam, do Wegmana dzwoniłam ostatnio ale nie przyjmują obecnie kobiet do pracy. Czasami jak czytam opinie na GOWORKU na opiniach o różnych firmach to aż przykro się czyta, bo zamiast konkretnych informacji to ludzie wylewają pomyje na pracodawców a dla osoby która szuka informacji to nie ma nic ciekawego

Zolo

Jakiś czas temu byłem na rozmowie o pracę na produkcji, już nie pamiętam kiedy dokładnie to było ale trochę już minęło. Ogólnie pozytywne wrażenie, konkretna rozmowa bez zbędnego przeciągania, oprowadzili mnie też później po zakładzie. Ostatecznie się nie zdecydowałem ale samą rozmowę oceniam na bdb. Wiem, że to forum dla pracowników, ale pomyślałem że opinia o rozmowie też może się jakoś okazać przydatna dla kandydatów czy coś

@Zolo

a ta rozmowa była z przyszłym przełożonym?

@Zolo

nie pamiętasz może o co cie konkretnie pytali? jakie pytania ogólnie były??

@diun

Wiesz co no notatek nie robiłem, a pamięć mam bardzo wybiórczą, więc jak było już po wszystkim, to nie przechowywałem tego za długo w mojej pamięci, także konkretów ci nie wyrecytuję

@diun

Ale jak chodzi o jakieś ogólniki, to były jakieś pytania o poprzednie doświadczenia, o umiejętności, no takie klasyki po prostu, nic co by mnie zaskoczyło

@diun

Rozmowa była z kierownikiem działu i osobą z kadr

Dodatni
@Zolo

Potwierdzam, miałem również w tej firmie rozmowę. Dobre jest to, że pokazują obszar na który rekrutują.

Dodatni
@diun

Pytania standardowe, głównie o doświadczenie i oczekiwania finansowe. Atmosfera rozmowy w porządku. Ostatecznie nie przyjąłem oferty pracy bo znalazłem na miejscu bez konieczności dojazdu, ale teraz niestety nie przedłużyli mi umowy, dzwoniłem do kadr i otrzymałem informację, że obecnie na ten obszar nie rekrutują i mam śledzić ogłoszenia lub zadzwonić na początku roku. A z tego co wiem, to jak ktoś się sprawdzi to przedłużają umowy pracownikom

aże
@Dodatni

o to akurat dobrze zobaczyć, gdzie się będzie pracowało

aże
@Dodatni

jak przedłużają to trochę szkoda, że wtedy nie przyjąłeś tej oferty, ale w sumie wiesz co i jak, więc może wkrótce się pojawi oferta, która cię interesuje

Kriek

Ile trwa okres próbny? I jaką umowe dają potem?

Kriek
@Kriek

I czy po okresie próbnym sa przyznawane jakieś dodatki/benefity?

@Kriek

umowa na okres próby standardowa 3 miesiące, benefity podstawowe ale są karta sportowa, karta zdrowotna, owoce co środę, bezpłatny transport

Spajk

Są miejsca, gdzie nawet symbolicznie nic nie sypną

@Pracujący

a później jest umowa o pracę?

@Pracujący

najpierw na czas określony czy od razu na nieokreślony?

@Pracujący

a ten transport to z jakichś konkretnych miejscowości? kto może z tego korzystać?

@nykss

tak jest upo w sumie od razu od początku zatrudnienia

@nykss

uop* miało być wyżej, najpierw masz okres próbny 3 msc jak już pisali wcześniej, później określony na rok lub 2 a później jeśli wszystko będzie ok to nieokreślony

@nykss

wiesz co w sumie to z transportu nigdy nie korzystałem akurat, ale z produkcji kto chce to się może zgłaszać z tego co wiem i to z jakichś miejscowości bus przyjeżdża odbierać ludzi

tak

@nykss

transport masz autobusem z Wrześni i Środy, po drodze zatrzymuje się i zbiera ludzi, jest za darmo

@Pracujący

to byłoby dobrze, bo bym mógł się zabrać, a to trzeba jakoś wcześniej zgłaszać się czy wystarczy po prostu być na tej trasie?

nowy

wow, to już wiem, że szukają osób na stanowisko, które mnie interesuje

dzięki za info

nowy

swoją drogą orientuje się ktoś czy można się dogadać w kwestii grafiku, chodzi mi o piątki i to nie zawsze, bo studiuje zaocznie i czasem wtedy zaczynają mi się zajęcia, ale chcę już zacząć pracę i zastanawiam się czy da się dogadać i pogodzić to ze studiami?

Eren
@nowy

To już byś musiał zagadać bezpośrednio myślę

Eren
@nowy

Nikt z nas o tym nie decyduje, więc cięzko odpowiedzieć

@Eren

a wiesz jak wygląda rekrutacja? ile etapów?

filek
@nowy

zależy na jakie stanowisko aplikujesz na produkcje masz jeden etap, zapraszają cie na rozmowe i albo siedzisz im albo nie.

@filek

no tak, ja już jakiś czas temu miałem rekrutację i to właśnie na produkcje, poszło sprawnie i robote dostałem

@bart

normalna rozmowa, u mnie były 2 osoby, jedna z kadr, a druga to kierownik produkcji, pytali o doświadczenie i takie dość ogólne pytania raczej plus powiedzieli czego oczekują, itp.

@bart

a i pokazali mi też miejsce pracy od razu, to w sumie spoko akurat

podróżnik

tak myślę, że może czas na ciebie by odejść z tej firmy jak tak ci się nie podoba i dać miejsce pracy komuś kto chce pracować... fajnie, że umiesz tłumaczyć a nie potrafisz prawidłowo napisać słowa - stamtąd

@podróżnik

myślę, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i wszędzie mogłoby być lepiej, cieszmy się z tego co jest bo może być gorzej

Piasetka
@podróżnik

@Podrożnik nie przechwalaj się swoją łamaną polszczyzną tylko proponuj mu fikcyjne stanowisko managera bo widać się chłop nadaje tak jak wy wszyscy po wyższych szkołach. I nie opowiadaj o pracy, jak sam pierdzisz w fikcyjny stołek.

Pracujący

no bez przesady! desperat ze mnie żaden do emerytury daleko :-) nie chcesz pracować to się zwolnij a jak potrzebujesz dobrej kasy to szukaj dalej lub wyjedź za granice....

XD

to się zgłoś póki szukają

Pola poka

Kazdy rozsadny w sile wieku, majacy jeszcze odpowiedni wiek na znalezienie pracy gdzie indziej opuscil ten zaklad. Nikt kto ma troche oleju w głowie nie zaryzykuje pracy na dluzszy czas. Ale co ja sie tam znam.

ofkors
@Pola poka

oczywiście -zgadzam się w 100% lepiej odejść puki jest/była okazja, bo zapuścić tam korzenie to nic dobrego :P

@Pola poka

To skoro się nie znasz, to po co komentujesz. Niech każdy robi co uważa.

Diff

W drugą stronę też to działa

@Pola poka

z lekka przesadzasz! wszędzie trzeba pracować i w dużej mierze zależy od tego jaką będziesz miał postawę i podejście

@Pola poka

Ludzie tam pracują niektórzy od wielu lat i nie wiem dlaczego ich obrażasz... ja pracowałem jakiś czas temu ale musiałem zwolnić się i wyjechać z PL. Niektórzy ludzie spoko, akurat moi na zmianie w porządku, doświadczeni operatorzy dość niechętnie przekazują swoją wiedzę ale idzie się wszystkiego nauczyć. Zarobki średnie, ale teraz to chyba raczej taki standard... jak ktoś chciał mógł robić nadgodziny ale bez przymusu. Latem gorąco ale w obecnych czasach może przyjdzie mi tęsknić zimą za tym ciepłem

kot

Ktoś wie jak wygląda praca jako nastawiacz maszyn CNC?

KaBa
@kot

ale to tam zakres obowiązków jest przeciez

@kot

Jeśli masz doświadczenie i potrafisz pracować samodzielnie to pewnie praca na I zmianę od poniedziałku do piątku, to nowy obszar w jaki obecnie inwestują.

@Jaro

A od kiedy zaczęli inwestować w ten obszar?

@Jaro

Mam doświadczenie i jestem przyzwyczajony do pracy samodzielnej

lenon
@kot

No to składaj cefałkę, na co czekasz. jak spełniasz warunki, to śmiało

@Jaro

A jak ktoś nie ma doświadczenia i potrzebuje przyuczenia to jak to wygląda ze zmianami?

no w sumie ciekawe

@Joanna

na każdym dziale są brygadziści, którzy pokazują jak pracować, więc praca na 3 zmiany, nockę zaczynamy w niedzielę

Agatka
@Jaro

Ogólnie brygadzisci w firmie w porządku i do pogadania jedynie na rewolwerówkach ten młodszy to straszny mruk. Ale to raczej moja ocena bo jak nie było pracy to czasem się tam przeskakiwało.

świstak
@Agatka

TAAAk Taak - a świstak siedzi i zawija XD :P - ja mam zupełnie odwrotne zdanie (a jak by co to naście lat już tam robie)

@świstak

i masz prawo do własnej opinii i możesz mieć ją inną

@świstak

co nie oznacza, że masz podważać czyjąś, bo ktoś też ma swoją i może się różnić od twojej

@kot

od kiedy kupują nowe maszyny

jest obszar produkcyjny więc zapewne pracy na 3 zmiany ale mogę się mylić

@KaBa

Jakby nie patrzeć, to wszędzie masz swój zakres obowiązków...

Spajk
@x

To żeś prawdę objawioną przedstawił

bizon

Zatrudniają też mniej doświadczone osoby, tak do przyuczenia? Całkiem zielony w temacie nie jestem, mam sporą wiedzę, ale też nie mam raczej bardzo dużego doświadczenia właśnie w samej pracy

@bizon

jeśli dobrze wypadniesz na rozmowie to na pewno dadzą ci szanse

@bizon

a o jakie stanowisko pytasz?

@khot

No własnie, to dość istotna kwestia

@khot

Chyba, że wszystko ci jedno i chcesz na jakiekolwiek, na które cię wezmą

@khot

A no oczywiście, przecież to może być różnie

@x

nie no nie, o mechanika mi chodzi

@bizon

ale doświadczenia w pracy tak zero null, czy po prostu krótko przepracowałeś? bo to też może być istotne, jak zero to pewnie się będziesz musiał trochę bardziej nastarać

@bizon

ale nie mówię nie, spróbować zawsze warto, jak stwierdzą żeś ogarnięty to może się uda

Artur
@khot

O, to fajnie że jest taka szansa że można się nauczyć zawodu. Na początku jest jakieś szkolenie wdrażające albo dadzą pracownika który będzie mnie nadzorował? Wiesz jak to wygląda?

Mony
@Artur

Raczej na pewno ktoś Ci musi pokazać na czym praca polega i jak to wygląda

Tonto
@Mony

To raczej, czy na pewno?

El Mataviejas

Ha ha...

Mony
@Tonto

A jak inaczej pokazać komuś jak ma pracować?

@Mony

On chyba się po prostu czepia słówek

Kris

Jest.

@bizon

to zależy co wiesz i co potrafisz, wyślij aplikację i idź na rozmowę...

k3to
@Pracujący

ja to bym nawet chętnie wysłał ale nie ma żadnego ogłoszenia aktualnie

k3to
@Pracujący

a no nie wiem czy warto wysłać na maila tak bez ogłoszenia... próbował ktoś może...?

bartolomeo
@k3to

W sumie co Ci szkodzi

stud

studenci mogą się zatrudniać?

stud
@stud

i czy na mniej niż pełny etat da rade?

pracują u nas studenci

@stud

z tego co widzę to nie przychodzą tak na pełen wydaje mi się, ale nie pytałem nikogo o to jak to wygląda

Agata
@endo

A spytasz? Bo ogólnie dobrze, żeby elastycznie można byłoby podejść do tematu, dużo ich tak właściwie?

@Agata

ale to może ty spytaj w rekrutacji jak ci zależy

@Agata

może trochę inicjatywy ze swojej strony?

@Agata

jak będziesz czegoś potrzebowała w pracy to też poprosisz kogoś, żeby za ciebie spytał?

@stud

spróbuj aplikować, jednak myślę, że teraz potrzebują pracowników z doświadczeniem i praktyką, ale spróbować zawsze możesz...

tropi
@Pracujący

Ile tego doświadczenia warto by było mieć?

oo2
@tropi

na jakie w ogóle stanowisko ty się wybierasz?

Tosia

@bizon a Ty pracujesz w VW czy aplikujesz do Wegmann? oni mają dostać czy już dostali?

To nie forum o VW

@Tosia

ja? a skąd taki pomysł o pracy?

@Tosia

wysyłam cv do Wegmanna, w końcu o takie sprawy pytam

stage

jaki system pracy i godziny?

stage

4 brygadówka?

Ed Sheeran
@stage

A za soboty i niedziele trzeba urlopy wypisywać

papa
@Ed Sheeran

ale pytanie było o coś zupełnie innego

@Ed Sheeran

czyli ogólnie w weekendy też się pracuje tak ??

Mordechaj
@Joanna

No chyba tak wynika jednoznacznie z kontekstu

@stage

na szczęcie nie... praca na III zmiany

MM

i jak godziny wychodzą?

Bik
@MM

Przychodzisz na 22, 6 albo 14

@Bik

wiesz jak to wygląda w administracji?

@Bik

na którą godzinę trzeba być w pracy

Szrek
@Minerwa

Ma ktoś pożyczyć stówę do 10- go. Matko kolejny pod krawatem w zakładzie, już ich więcej niż tych faktycznie pracujących.

Halina
@Minerwa

wujek google mowi ze biruo pracuje od 8-16 wiec w porzadku, o to ci chodzilo ?

@Halina

o to chodziło

Charles Whitman
@Szrek

Idź na wulkanizację tam kokosy podobno wyciągają ale jak już coś ugrasz to nie przepuść na głupoty

@stage

nie, w zależności na jakie maszyny pójdziesz, ale ogólnie firma nie pracuje w systemie 4 brygad a na 3 zmiany ale nie na wszystkich maszynach.

@Jaro

a jesteś w stanie wymienić, na których jest inaczej?

na szczęście nie!

@Jaro

aha no ja bym tam chciał wiedzieć, ale okej rozumiem, że nie każdy ma takie info

ciekon

Ciągle "nowe-stare" ogłoszenia wiszą i ciągle je odświeżają - ciągle nie mogą znaleźć ludzi do pracy - to nigdy się nie skończy.....

Tosia

dziś widziałam na górze nową lodówkę, chyba zaczynają o nas myśleć nareszcie... wróciły owocowe środy, dostaliśmy elektrolity.... może to co mówimy dociera do góry i zaczynają działania

pzdr
@Tosia

idealny miks propsa z disem, jakże by inaczej.

a paliwo teraz drogie

eren

Za darmo? Pieniądze dostajesz, więc nie siej fermentu

eren

Plus, tak tak, na pewno tak będzie, już to widzę.

serek
@eren

tak tak- coraz gorzej w firmie się dzieje- corusz to ogłoszenia ponawiają, ludzi nie ma kto robić - tylko .... wiadomo xd :P hihihih

ed fuego
@eren

ale jakie pieniądze- jeśli ty to nazywasz "pieniędzmi" to weź sie nie kompromituj :P

Baniek
@ed fuego

Definicja pieniądza się nie zmieniła, polecam znaczenie od pwn

Baniek
@serek

Gimnazjum jednak z ludzi nie wychodzi ..

wentylator
@Baniek

nic nie rozumiesz XD

jeez

Ty masz ostro nierówno pod kopułą...

jeez

Chociaż to nic nowego, patrząc na twoje wpisy na przestrzeni czasu

minas

masz jakiś kryzys tożsamościowy, czy co?

Zostaw merytoryczną opinię o Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. - Nekla

• Jak się pracuje w Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 85, z czego 11 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 526 ocen.
  • ul. Gnieźnieńska 6
    62-330 Nekla

Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.