Opinie o FSS Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie FSS Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w FSS Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FSS Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

NESW

To w jaki sposób zwolnili pracowników na stałe zostanie już w głowach aktualnych pracowników. Nikt już nie będzie miał poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa w tej firmie. Z czego to wynika? Myślę, że to wina nie kompetentnego człowieka zajmującego się zarządzaniem ludźmi. To właśnie W. ma politykę wyciśnięcia wszelkich możliwości z pracownika doprowadzając go do bycia wrakiem człowieka oraz podważając wszelkie jego starania i świetną pracę, a następnie z dnia na dzień wyrzuca człowieka gdy już jest bezużyteczny, gdy ma gorszy okres, gdy nie daje z siebie 400% a jedynie 100%. Nie wiem czy ktoś chce pracować w takich represyjnych warunkach.

Thaifemboy

odeszlo 80% firmy, został core. Jak zamkną projekt YC to można zwijać interes. Co jakiś czas próbuja szukać business developera bo Bomberek zlewał robotę po calaku i nic nie ogarnął wartego uwagi. Generalnie wstyd tam teraz rekrutować nawet pomimo tego że rynek się w miarę nasycił specjalistami. Jak już gdzieś pracowałes to idź gdzie indziej, klientom tez odradzam bo z ceny X lubi się robić 3,5X bo pewien pan lubi bardzo naciągać na dodatkowe zakresy. Pozdro z Tajlandii.

Patrząc na te wszystkie opinie, czuję, że są krzywdzące i niesprawiedliwe. FSS, serio, to była jedna z najlepszych przygód w mojej karierze. Jako programista naprawdę czułem, że się rozwijam. Nie było tak, że trzeba było coś zrobić na wczoraj - zero tej presji. Mój PM Darek był bardzo wyrozumiały dla mnie. Nawet nie wiecie, jak to pomagało w kreatywności i skupieniu się na jakości. Moje kody przechodziły przez ręce doświadczonych Seniorów, takich jak Irek czy Rafał, którzy mają ponad 15 i 20 lat doświadczenia. Atmosfera? Luźna i przyjemna to mało powiedziane. Nawet gdy było gorąco w pracy, zawsze panowała taka luzacka atmosfera, że aż miło było wchodzić do biura. Dzięki nim czułem, że to nie tylko praca, ale fajna ekipa, która wspólnie tworzy coś fajnego. Chodziliśmy również po pracy na gokarty, co mega mi utkwiło w pamięci. Szacunek dla FSS za to, że dało mi szansę, tutaj szczególne uznanie dla Rafała i Wojciecha. Bez nich pewnie nie wypłynąłbym na takie szerokie wody. Teraz, patrząc wstecz, jestem naprawdę wdzięczny za to.

spageti
@Adam

Jeszcze rok temu każdy był zadowolony ;-) Tak jak piszą przedmówcy - od nowego roku dzieje się ten (usunięte przez administratora). Najpierw poleciał młody chłopak od frontu bo inny na niego nagadał głupoty żeby dostać podwyżkę, a za dwa miesiące ten właściwy wyleciał, a potem rzutem na taśmę, co miesiąc ktoś. Redukcja zatrudnienia zbliża się do 70-80%. Zero poczucia odpowiedzialności za ludzi, którzy zaufali firmie i uwierzyli w słowa na rekrutacji "my chcemy na trochę dłużej niż jeden projekt". Przypomnę że rok temu było prawie 40 osób, teraz został sam core firmy. W zasadzie to zostało już niewiele roboty. Obstawiamy że do końca tego roku będzie po wszystkim.

Jak to jest, że niektórzy pracownicy nie pracują już od kilku miesięcy, a dalej znajdują się ich zdjęcia na waszej stronie, jako członkowie zespołu? Jakaś próba poprawy PR ?

@DevOdZdjęć

Nawet jeśli to jak później relacja z firma wygląda? często zdarza się ze jednak byli pracownicy powracali? Ciekawi mnie czy sami jak szukają do projektu a kogoś już znają to się odzywają?

3 lata temu były rekrutacje na pozycję JavaScript Developer. Jak teraz wygląda praca, nadal obiecują możliwość podróży po europie? Wtedy tak było. Takie delegacje jak są często i ile trwają? Dajcie znać, czy coś się po latach zmieniło. Byłbym chętny, zwłaszcza że obecnie pracuje zdalnie i zaczyna mi się to nudzić.

Marcin Wojtuszek

Raczej teraz tam nie dostaniesz roboty, wątpię żeby zatrudnili nowe osoby. Po masowych zwolnieniach został tylko core firmy sprzed lat. Szkoda, że zarząd i PM nie umieli dobrze dobierać i zarządzać projektami bo stracili dużą szansę. Nawet jeżeli jakimś cudem uda ci się dostać to stanowisko to nie zalecam podejmować współpracy jeżeli zależy ci na rozwoju i wyjazdach służbowych

@Marcin Wojtuszek

To już na 100% po temacie? W tamtej ofercie moją uwagę zwróciło to, że potrzeba tylko rok doświadczenia i wtedy rozpatrywali kandydata. teraz już nikt poczatkujący nie pracuje? ciekawi mnie ile by zaproponowali skoro dawniej od tej szóstki się ruszało

Drągal Rafałowski Nowy wpis

może i trafi się praktykant na chwilę... ale skurczyły się możliwości i zasięgi tej firemki. Przynajmniej nie ma już kolejek na parkingu. Nie zaproponowaliby Ci nic bo ostatnio szukali jedynie Business Developera który by dźwignął spółkę do góry.

@Drągal Rafałowski

Business Developera? : ) widzę, że moje stanowisko zostało przywołane, ale oferta to chyba dawno mnie pominęła, bo coś dokopać się do niej teraz nawet nie mogłem. Znacie chociaż szczegóły odnośnie tego co zaproponowali? Chce wiedzieć co mi uciekło sprzed nosa

gdziemojeodsetki

Hej, czy wy też mieliście tak często problem z terminowością płatności faktur? U mnie w większości przypadków było przynajmniej 3-4 dni po terminie, a czasami i dłużej się zdarzało. Trochę kpina.

Bylo ok

a pytales czemu są po termienie? Moze za poźno wysylales? Jak jeszcze pracowalem to WM naciskał na wczesniejsze wysyłanie faktur.

oddawajodsetki
@Bylo ok

nie nie kolego, fv zawsze było o czasie a nawet i często przed, żeby księgowości było łatwiej. Raz nawet była sytuacja że pracownikom na UoP zapłacono dzień później.

oddawajodsetki Nowy wpis

cale szczescie nie ma to nic do rzeczy jesli chodzi o terminowe wyplacanie ludziom należności.

Ło panie

No zbyt wielu to was tam nie zostało. Powrót do korzeni? Gdy tam jeszcze pracowałem to firma prężnie się rozwijała i cały czas zatrudniała nowe osoby. Teraz widzę że to była propaganda sukcesu. Pozbyli się ludzi ale dalej problem został. Szkoda

@Ło panie

Wzmianka o potencjalnych problemach zastanowiła w szczególności dlatego, że nie mam pojęcia do jakiej konkretnie treści teraz to odnosisz… przybliżysz ten temat? czemu nazywasz to powrotem do korzeni?

NESW

DronkNotStrong
@NESW

ja tylko chciałem przypomnieć że w grudniu wyrzucili frontendowca bo inny dev na niego nakłamał żeby dostać podwyzkę a oni nawet tego nie zweryfikowali xD, całe szczęście nie ma ani jednej osoby która po tej firmie nie znalazła lepszego miejsca. Ale to plus - taka szkoła życia sprawia, że w kazdej pracy bedzie potem lajtowo.

@DronkNotStrong

Dobra aż mnie te okoliczności zaciekawiły, co można było powiedzieć na druga osobę, żeby do takich skutków doszło? A jakie są tu inne bardziej konwencjonalne metody co do wywalczania sobie jakichś podwyżek lub awansów? Swoją drogą ten ktoś na tym stanowisku miał jakaś niższą stawkę, że tak walczył?

PrzesylkaSmakowala??

Jedyna skuteczna opcja żeby wywalczyć jakieś docenienie cieżkiej pracy i dotychczasowego progresu to znalezienie lepszej oferty wraz z gotową umową do podpisania z nowym pracodawcą i rzucenie ich na biurko pana K. i pana M. Tylko, że wtedy już co ci z tego że dostaniesz podwyżkę skoro zatrudniła cię firma która nie ma takich (usunięte przez administratora) organizacyjnych. Więc generalnie nie nazwałbym tego podwyżką, ale raczej kontrofertą po dostaniu nowej, lepszej pracy. Oczywiście każda z tych kontrofert jest zawsze odrzucana i drogi pracownika z pracodawcą się rozchodzą na amen.

@PrzesylkaSmakowala??

generalnie to najczęściej dzieje się tak z juniorami którzy przestali nimi być, bo po prostu się podszkolili xD, najpierw dają czlowiekowi najniższe krajowe albo oscylujace wokół tych poziomów pensje, utrzymują to jak najdłużej, zmuszają do przychodzenia osobiście do siedziby nawet jak ktoś ma 50 km, ktoś zrobił sobie skilla więc idzie po podwyżke (naturalna kolej rzeczy), odmowa -> szukanie roboty -> odejście -> podwyżka nagle się znajduje -> jest za późno xD

Rodzynek

Mati, już cię wywalili i masz za dużo wolnego czasu?

pomylka

Chyba pomyliłeś firmy. Zacząłem jako junior i po rozmowie od podwyżkę dostałem ją. Tak samo jak wielu innych. Panie MA - polecam udac się do specjalisty, zacznij nowe zycie, zostaw AG bo ci ciąży :)

fafrał
@Rodzynek

to sprobuj teraz uzyskać podwyżkę, wybierz sobie z dołu gotowy draft odpowiedzi jakie ludzie dostawali: 1. Jest rynek pracodawcy, ciesz się że masz gdzie przychodzić do roboty 2. Podwyzki wstrzymane, trudny okres 3. Dostajesz wypowiedzenie jak przyjdziesz się o to zapytać xD (autentyk) 4. Podwyżki będą, projekty będą, mamy mnóstwo pracy do wykonania JUŻ ZA NIEDŁUGO, w bliższej przyszłości, będzie dobrze, zostańcie z nami, nie zwalniajcie się jeszcze plis. Polecam zgłębić tajniki kto został z projektu KB, bo odeszli tak w zasadzie wszyscy, od ludzi którzy skillem zaczynali totalnie od zera i już uciekli, po tych którzy poszli do wielkich kobył z międzynadorowych konsorcjów bo nie mogli się doprosić o inflacyjne wyrównanie. A ciekawym odpowiem i rozwieję, że z czego żyć jest i będzie ;-)

@NESW

możesz powiedzieć ilu pracowników zwolniło i w jaki sposób? ciekawy jestem tego procederu, nie chciałbym mieć później jakiejś traumy, która spowoduje, że nie będę żadnej firmie już ufał, a trochę myślałem, by tu się zatrudnić i nabrać doświadczenia. Chociaż gdyby zarobki były całkiem to bym może przeżył taką nie za łatwą atmosferę w pracy, jesteś w stanie podać widełki płacowe, które u nich występują? Tutaj wszyscy w wątku w większości właśnie piszą o atmosferze, a ja bym chciał poznać tą sferę finansową :)

Thaifemboy

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w FSS Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej

Myślisz, że firma potrzebuje w ten lub jakikolwiek inny sposób poprawiać sobie PR? Odsłonisz kulisy pracy w tym miejscu, takie jak podejście do pracownika, w słowach, czynach, czy zarobkach?

XDDDD

To proste. Nie wykorzystano koniunktury rynku IT jak był czas, i z 30 (lub ponad 30) specjalistów zostało kilku, w zasadzie jeden poważniejszy projekt. Osobie która główne doświadczenie ma z branży transportowej dano rządzić firmą na fotelu prezesa. Do tego doszły koneksje, przecież asystentka zarządu jest prywatnie partnerką jednego z jego członków, no i kogo oni mają pokazać? Każdy kto się sparzył już dawno odpoczywa w innej firmie. Aczkolwiek polecam wysłać wezwanie do zaprzestania publikacji wizerunku, zgody są tylko na czas współpracy ze spółką ;)

Do tego potrzeba specjalnych przywilejów? Ale tak całkiem poważnie jak już poprzednik zasugerował to chyba nie oznacza, że trzeba od razu ukryc te wspomniane zdjęcia? Wiadomo czy ostatecznie sami pracownicy o to wnosili?

A45sAMG

Trzeba od razu ukryć te wspomniane zdjęcia. Zgody byly wypisywane "na czas trwania współpracy", nie dłużej. Nie dziwię się, że FSS boi się przyznać że tak malo ludzi już u nich zostało. Mi też by było. Jeszcze żeby z godnością i honorem pożegnano się z ludźmi, to byłoby zrozumiałe i nikt nie miałby żalu. Gorzej, gdy: - Nie wypłaca się ludziom tego co przepracowali - Zwodzi się ludzi od ponad miesiąca, że umowy zostaną przedłuzone - Po ustaniu umowy blokuje się dostępy i wszelki kontakt bez słowa - Jeszcze bezczelnie piszesz maila z pozegnaniem jak gdyby nigdy nic xD

@A45sAMG

Ale kogoś bolą 3litery, pewnie mati(specjalnie z małej) ma znowu za dużo czasu wolnego albo jego luba naczytała się prawa pracy. Serio tyle czasu minęło a ty dalej swoje, to musi być naprawdę nudne życie. Z tego co wiem w firmie po odejściu pewnych testerów atmosfera jest bardzo dobra, projektów też nie brakuje

DevOdZdjęć

Niestety nie znam szczegółów współpracy. Wiem, że osoby znajdujące się na stronie to osoby aktualnie działające z firmą.

E46
@DevOdZdjęć

Ciekawe, wydaję mi się, że jeden z Front-end developerów, nie pracuję już od kilku miesięcy :)

Marcin Jabłuszko

panowie zamiast żalić się tutaj dajcie sobie po mordzie i pójdźcie w swoją stronę. Nie zmieniajcie tego forum w czat tylko zakodujcie go sobie sami (od razu samozwańczy senior testów przetestuje czy działa i widać jak płacze) i tam pogadacie

@DevOdZdjęć

Ano, to jakie teraz macie tu projekty tak w ogóle? i czy każdy może się zgodzić z tym poprzednim wątkiem, że atmosfera jest lepsza po odejściu kilku osób? Nie będzie tu potrzeba jeszcze więcej testerów w takim razie? od wiosny szukam roboty, jakie projekty do tego czasu mogą się otwierać?

Ksenia

Liczyłam na pracę jako samodzielna księgowa w firmie, ale widzę, że rok temu wygasło ogłoszenie już, co było tutaj. Przez to nawet obowiązków nie mogę dokładnych przeczytać na przyszłość, jakbym chciała aplikować w przyszłych rekrutacjach. Powie jakaś pani, jak praca wygląda? i jak się pracuje ogółem? :)

JohnyWalker
@Ksenia

FSS nie ma swojej księgowości, robi im to firma brata jednego z członków zarządu. Pogłoski i tak są takie, że księgowość wynosi się do oddziału w Katowicach. Swoją drogą trochę niefart że akurat kontrola PIPu wypadła w przeprowadzce :D

@JohnyWalker

Czyli do roku z ta księgowością jest tak jak piszesz? Upewniam się, bo inaczej po co by kogoś szukali? W dodatku co Ci jeszcze wiadomo o pracy? Widzę, że zaznajomiony z tematem jesteś a wisiała z miesiąc temu oferta dla Business Developera. Na LinkedIn pokazuje, że z 15 osób się zgłosiło. To jak sama rozmowa teraz wygląda? trudno otrzymać angaż?

Pragnę się zorientować odnośnie szczegółów pracy w firmie FSS Sp. z o.o.. Czy kierownictwo buduje sprzyjającą pracy atmosferę w firmie? Czy firma oferuje premie? Serdecznie dziękuje za wskazówki.

Barbara

super, że są polecenia. A czy dla takiego juniora początkującego to też dobra praca? Tez warte polecenia, jako pierwsza praca dla zdobycia doświadczenia?

SerniczekJestWdrodze
@Barbara

Oczywiście. Jeśli ktoś jest juniorem ale przede wszystkim chce się nauczyć, to nic nie stoi na przeszkodzie. Jest tu wiele przypadków gdzie ktoś z niewielkim poziomem skillsetu wystrzelił do góry, ale są to przypadki gdzie ktoś rzeczywiście chcial się nauczyć i współpracował z zespołem. Liczą się w tym przypadku chęci, bo wsparcie jest zapewnione na najwyższym poziomie.

Lolka
@SerniczekJestWdrodze

Czyli jak junior się rozwinie, to jakieś awanse na mida/seniora tu są często? Co jaki czas w ogóle organizowane są jakieś szkolenia itp żeby podnosić kwalifikacje? Czy piszesz o zdobywaniu doświadczenia tylko?

ghjff
@Lolka

tak, dostanie wypowiedzenie, więc awans. bo każda kolejna praca będzie lepiej płatna i sprzęt do pracy będzie przynajmniej używalny

@Adam

No widzisz, najwidoczniej dużo się zmieniło odkąd pracowałeś :). Aktualnie na projektach była duża presja, pomocy od seniorów brak, a kod był pchany bez większego sprawdzania jego jakości. Dzisiaj ta firma to jakaś kpina i żart, ale ze spokojem, powoli zwalniają wszystkich pracowników, ponieważ kończą im się środki na ich utrzymanie :) także powoli zbliża się ona do upadku. Niemniej jednak, nie mówię, że tak było cały czas i masz szczęście że trafiłeś na moment w którym było w miarę normalnie, będąc dzisiaj w tej firmie, sam widziałbyś jak bardzo źle jest ona teraz prowadzona i co się tam wyrabia.

W czym niby kolega minął się z prawdą, odnośnie pracy? Napiszesz więcej, jakie tempo pracy u Was obowiązuje, jakie relacje między zatrudnionymi osobami? I czy prawdą są słowa o zwolnieniach?

@Piotr

Niestety słowa o zwolnieniach to prawda :/ nagle dostajesz prośbę o rozmowę, na której dowiadujesz się, że wylatujesz, dodatkowo kombinują, jak to zrobić, żebyś wyleciał tego samego dnia. Od razu uprzedzę odpowiedzi typu, "wywalają ludzi, bo pewnie źle pracują," no cóż, w takim razie firma musi mieć pecha z pracownikami, że wyrzuca ich tak często i tak dużo.

Pracoo

Jak zaczynałem tam pracę było tak jak mówisz, fajna atmosfera, wsparcie, niezła kasa. Wraz z początkiem roku wszystko zaczęło się sypać

@Adam

przypomnę tylko, że FSS nigdy nie miało żadnego programisty o imieniu Adam ;-) No chyba, że ten od klipów i zdjęć, ale on raczej w FSS zatrudniony nie był nigdy.

dramat

a no tak, pan Wurszt ;p pamiętaj tylko że projekt w którym pracowałeś miał rzeczywiście seniorów z prawdziwego zdarzenia. I to był jedyny taki projekt w zasadzie. Potem było już rzutem na taśmę, obsada juniorami, może czasem midami. Poza tym ty mialeś jeden projekt i tyle, były osoby które miały 3 projekty NA RAZ, i pocięty etat po 2-3 godziny w ciągu dnia. Tak zarządzać może tylko osoba, która nie ma pojęcia o idei pracy kreatywnej w IT. To nie jest fabryka gdzie robisz na taśmie, i zmieniasz linię co jakiś czas. PS. z twojego dawnego projektu już też ludzie lecą.

@dramat

Tak, ja się odnoszę tylko do mojego doświadczenia w FSS, które było jakiś czas temu. Tak jak mówisz, pracowałem tylko w jednym projekcie na raz. Nie mogę się odnieść do obecnej sytuacji, bo mnie tam nie ma, ale tak jak pisałem wyżej, gdy pracowałem w FSS, byłem zadowolony.

spageti
@Adam

Podsumowując wszystkie wiadomości mogę je tylko potwierdzić: Plusy pracy w firmie: -Dobrze płacą, patrząc na to, że duża część pracowników nie miała kompletnie doświadczenia. Idealnie dla nowych w branży, załapania jakiegoś flow czy po prostu obycia się z pracą -> idealna możliwość do złapania samodyscypliny, jednak do rozwoju bym tutaj nie dążył. -Praca zdalna dla części pracowników, nie muszę chyba argumentować tego punktu? :) -Możliwość implementacji swoich rozwiązań na problemy, bo i tak nikt tego nie kontroluje. -Brak merytorycznego wsparcia, pracownik jest pozostawiony sam sobie i nie jest nawet pewien, czego się od niego oczekuje. Brak jakichkolwiek rozmów, planów czy dbania o jakość. Cały kontakt pojawia się tylko w momencie, gdy nie uzupełni się czasu pracy nawet poprzedniego dnia, gdy pracowało się do późna by dowieźć projekt na prezentacje, o której dowiedzieliście się również dnia poprzedniego. -Skłamałbym, jeżeli jedyny kontakt byłby w sprawie deadline'ów bądź brakujących godzin -> były jeszcze zwolnienia z dnia na dzień, pomijające "okres wypowiedzenia na porozumienie dżentelmeńskie" i gratisowym biletem do psychiatry po podważeniu całej historii pracy, którą przecież tak dokładnie się dokumentowało. -Sprzęt wołający o wymianę już przed oddaniem go do sklepu poleasingowego, nie pozwalający do pracę w normalnym tępie. -Wszelkie umowy, dokumenty zawierały ogromną ilość błędów, która de facto podważała ich wiarygodność. -w/w umowa dżentelmeńska dotyczy również godzin pracy i urlopów, które zostaną wam koniec końców odebrane :)

RaphaelDick

Dni tej spółki są policzone. Nie trzeba nawet jej pomagać bo z takim człowiekiem od projektów, który jedyne doswiadczenie jakie ma to w spedycji a nie w IT, projekty nawet jak maja nadejść to klienci się wycofują. Oferta firmy jest niesamowicie droga i nieopłacalna dla klientów do tego stopnia, że wolą zatrudnić do tego bardziej profesjonalne podmioty za jeszcze niższe ceny. Za przekroczenie estymacji nawet o godzinę możesz wylecieć z firmy, w innych spółkach IT jak programista przestrzeli ale zrobi coś dobrze, to jeszcze dostaje premię. Inne firmy IT zwiększają zatrudnienie i do 2 miesięcy idzie spokojnie znaleźć stabilną pracę, tutaj masz zaraz postępowanie upadłościowe. Ludzi traktuje się potwornie i nieuczciwie, a klientów każe się (usunięte przez administratora) i naciągać na fikcyjny zakres prac/testy/dodatkowe zmiany i multum innych sposobów jak oskubać klienta a potem zdziwienie ze nikt nie wraca. Wielu osobom nie zapłacili za prace albo ucięli im pensje bo coś sobie wymyślili. Potem zdziwienie ze zatrzymali sobie pod zastaw sprzęt którego i tak nikt nie kwitował wiec może sobie go wziąć jak prezent. Takiej spółki IT jeszcze nikt w tym kraju nie widział, chyba ze w comedy central.

@RaphaelDick

To prawda. Ta firma rok temu była zupełnie innym środowiskiem jeszcze rok temu w porównaniu do dzisiaj. Od stycznia zaczęto skrupularnie wyniszczać tą spółkę, krok po kroku. Najpierw robili dobrą minę do złej gry "projekty będą cały czas, nawet nie musimy o nie zabiegać tak wiele będziemy mieli pracy" - D.K. na callu statusowym dot. całej firmy ;-) po czym -70% redukcja zatrudnienia, obecnie został praktycznie core firmy + kilka osób które wylecą po projekcie Kabe (już szukajcie nowej pracy). Też bym nie zlecał tej firmie projektów skoro co call z klientem słychać "to nie bylo w zakresie, za to musicie dopłacić". Klient już pewnie zapłacił 3 razy za tą apkę a nadal wygląda jakby junior ją pisał bo nie pozwala się jej nawet poprawiać skoro klient tego nie pokryje po raz czwarty.(usunięte przez administratora)

Choć w zakładce kariera dostępny jest formularz do kontaktu, to jednak nie widać konkretnych ofert. Od 1,5 roku pracuje w innej firmie, jako JavaScript Developer i ciekaw jestem, czy to wystarczające kwalifikacje? W ogłoszeniu, co je 2 lata temu wystawiono, wymogiem było co najmniej roczne doświadczenie komercyjne lub przykład kodu. W trakcie rekrutacji, jest więc jakiś etap techniczny, gdzie trzeba wykonać zadanie? I jeśli chcę pracować na UoP, to ile może na starcie wynieść moja pensja? Wtedy to było od 6 do 12 k brutto.

Mmmmm

Firma, na ten moment skupia się na wyzbywaniu się pracowników, nie zatrudnianiu. Jeśli chcesz tam pracować to musisz wiedzieć, że na ten moment "Jest rynek pracodawcy", więc możesz liczyć na (usunięte przez administratora) i już się możesz cieszyć, że masz gdzie pracować. Powodzenia w rekrutacji (usunięte przez administratora)

ArcheeJacks
@Mmmmm

potwierdzam słowa przedmówcy, nawet jak jesteś na uop to będą szukali na ciebie haków i pretekstu żeby się ciebie pozbyć, o czym dowodzi sytuacja z Arturem. Chcieli go wyrzucić dyscyplinarnie ale się chłopak nie dał, i w końcu trzeba było mu zlikwidować stanowisko pracy. Nawet praktykant im znikł z dnia na dzień :D

MickeyMouse
@ArcheeJacks

nie zapomnij że wyrzucili w grudniu człowieka bo ktoś nieuczciwy po prostu przyszedł po podwyżkę i żeby ją dostać na niego nakłamał, i nic nie zweryfikowali tylko go wywalili bez słowa a potem żałowali xD

Programista

Jedyny plus pracy w firmie, to możliwość stałej pracy zdalnej. Firma na ogłoszeniu o pracę, zachęcała tym, że mają doświadczony zespół działający w branży od 15 lat i że są idealnym miejscem na rozwój oraz zdobycie nowej wiedzy. Finalnie okazało się, że wsparcie w projektach od osób "doświadczonych" nie istnieje, a pisząc kod, musisz samemu martwić się o jego jakość, ponieważ nie licząc osób z którymi siedzisz w projekcie z podobnym doświadczeniem jak Ty, firmę nie interesuję co napiszesz, ważne że działa. Problemem jest również kontakt z zarządem, możesz przypominać się codziennie, że jest jakiś problem, a odpowiedź dostaniesz po miesiącu może dwóch ????. Jeżeli ktoś zacznie pracować w firmie, to niech uważa na to co mu mówi kierownictwo i niech niekoniecznie w to wierzy, jednego dnia firma powie Ci że jesteś super pracownikiem i szykuję się podwyżka, a następnego że jednak jesteś tragiczny i muszą Cię zwolnić, także każdy dzień w firmie może Cię czymś zaskoczyć. Aktualnie jestem w trakcie poszukiwania nowej pracy, mam nadzieję że uda mi się szybko uciec z tej firmy.

@Programista

Hejka, a jak wygląda przygotowywanie nowego pracownika do tej pracy zdalnej? Są szkolenia z organizacji czasy czy zadań online? I jeszcze, jakie narzędzia do pracy firma wysyła pracownikowi do wykonywania zadań?

@Barbara

Jeżeli chodzi o przygotowanie, to tak jak dostaniesz sprzęt, dostajesz pierwsze zadanie. Także wprowadzenia żadnego nie ma. Jeżeli chodzi natomiast o sprzęt, to wysyłają niskiej jakości laptopa lub komputer.

BedzieDobrzeMyszor
@Programista

Myszka, to nic że tu ci nie wyszło. Uwierz mi, że ta firma daje wszystko co potrzebne. Jest swoboda, jest godne wynagrodzenie, jest sprzęt na którym może nie pograsz, za to bez problemu zrobisz swoją pracę. to że wyleciałeś za (usunięte przez administratora) z godzinami to już nie raczyleś wspomnieć. To że z testerów robiłeś głupków też nie wspomniałeś. Ale spokojnie, rynek jest teraz tak trudny że nieprędko znajdziesz tak dobrą pracę.

Jaktusiespacjerobi
@Programista

Drogi programisto, Firma zachęcała i dalej zachęca doświadczonym zespołem. Zdecydowanym atutem jest właśnie przyjazna atmosfera przez co pomoc tych doświadczonych osób nie jest otoczona formalnością tylko zwykłym "No cześć, dropnąłem całą bazę." Więc wystarczy zwrócić się do kogolwiek o pomoc czy radę, każdy chętnie pomoże ci rozwiązać problemy czy rozwinąć się. W przypadku kierownictwa masz do wyboru 2 osoby z 3. Gdyby się zdarzyło iż jedna faktycznie by cię zignorowała zawsze, są pozostałe dwie. Codziennie także, każdy pracownik ma możliwość wypowiedzieć swoje zdanie, wydaje mi się, że jest to najlepszy moment na wyrażenie swoich żali kiedy za świadków masz też innych pracowników i każdy cię może wesprzeć. Jeśli odczułeś, iż firmę nie interesuje twój kod tylko to że działa, to dlaczego następnego dnia jesteś w stanie usłyszeć, że jesteś tragiczny i muszą cię zwolnić? Przyznać muszę rację co do sprzętu, bywają sprzęty nie będące demonami prędkości, lecz jeśli jest to rzecz która faktycznie sprawia problem i utrudnia ci pracę zawsze jest opcja wymiany.

@Jaktusiespacjerobi

1. Daj przykład jednego doświadczonego programisty w React. Żeby chociaż miał z 5 lat jako React Developer. 2. Faktycznie jest więcej niż jedna osoba w zarządzie, jednak z każdą jest problem z kontaktem :). 3. "Codziennie każdy ma szanse porozmawiać", szkoda tylko że czasem osoba z zarządu odpowiedzialna za projekt, potrafiła przez cały tydzień nie przyjść na daily, za każdym razem nie dawając żadnych informacji. 4. Czemu jestem w stanie usłyszeć że mój kod jest tragiczny, mimo że go nawet nie sprawdzają? Ponieważ nie mają żadnych argumentów, a taki mogą zawsze rzucić, jeszcze powiedzą że to opinia kolegów z zespołu, a koledzy z zespołu nawet z nimi nie rozmawiali i nic nie wiedzą na ten temat :/.

BedzieDobrzeMyszor
@Programista

1. Doliczyłem się przynajmniej pięciu, to że nie znasz ludzi w firmie to nie znaczy że nie istnieją. 2. Piszesz do dowolnej z tych trzech osób "hej, kiedy możemy się zgadać na calla?" W ciągu kilku minut umawiasz się na rozmowę i jak dobrze pójdzie w ciągu kilkunastu minut już rozmawiasz 3. Ale Maciuś, to ty ciągle miałeś problem z zaspaniem na daily albo zlewaniem pracy, to na ciebie ciągle czekali ludzie na daily. 4. Bo był tragiczny. Bugi były wiecznie nieprawione, przy okazji naprawy jednej funkcjonalnosci psułeś 5 innych i udawałeś że nie ma problemu. To że z twoimi bliskimi kumplami nie rozmawiano nie znaczy że nie rozmawiano z tymi, z którymi się nie trzymasz. Wyrobiłeś sobie markę lesera i lenia który jedyne co robi to przelew z wypłata przyjmował. Dobrze że poleciałeś. Szkoda tylko, że w Krakowie wynajem mieszkania kosztuje i niedługo będziesz musiał się wynieść.

Jaktusiespacjerobi
@Programista

1. Tomisław Apoloniusz Curuś Bachleda Farel, jak ten piecyk z dmuchawą. Nie będę wymieniać imion bo RODO, lecz wystarczy tylko poszukać czy popytać ponieważ osób jest bardzo sporo a na pewno pomógłby ci któryś z starszych Frontendowców. 2 i 3. Łącze te dwa punkty ponieważ są ze sobą powiązane. "Z każdą jest problem z kontaktem" oraz "osoba z zarządu odpowiedzialna za projekt potrafiła przez cały tydzień nie przyjść". Dobrze nawet jeśli uznając że masz racje, brzmi to dość nieprawdopodobnie. Bo wynika z tego że i tak ktoś się z zarządu pojawi nawet po tygodniu. Czyli kontakt jesteś w stanie złapać wtedy. Wystarczy chcieć. 4. Jako pracownik dalej nie jestem w stanie się z tym zgodzić. Osoby w zarządzie także są osobami technicznymi więc są w stanie ocenić same twój kod nawet jeśli tego nie widzisz.

@Programista

Uuuu niskiej jakości, w sensie stary np. ze starym systemem operacyjnym? I czy jest jakaś polityka firmy co do pracy na prywatnym sprzęcie skoro ten firmowy może być niezadowalający??

Aneta

Nadal szukają kucharek, tak jak kiedyś, wiecie coś forumowicze? Może ktoś mógłby przybliżyć, do jakiego to miejsca, jaka kuchnia, oraz czy wymagają większego doświadczenia oraz szkoły zawodowej. Jakie są wymogi pracodawcy?

Jolanta

Widziałam w necie że firma szukała kiedyś JavaScript developera. Nie wiecie czy będą niedługo jakieś nowe rekrutacje na to stanowisko? Trochę już programuje i byłabym zainteresowana tylko jeszcze ciekawe jakie są widełki wynagrodzenia? I czy można pracować zdalnie? Mam nadzieję że ktoś pomoże:)

Zostaw merytoryczną opinię o FSS Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w FSS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FSS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FSS Sp. z o.o.?

FSS Sp. z o.o.
  • Strażacka 81