Opinie o Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o. w Kraków

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

19.10.2023 05:10

Były pracownikikona wywiad

Pracowałam na stanowisku sprzedawcy/doradcy klienta w sklepie Megapunkt 500 w Gdańsku. Do moich zadań należało: obsługiwanie i sprzedaż produktów wysokiej jakości, przyjmowanie dostaw, przygotowywanie zamówień internetowych.

Były pracownikikona wywiad

Byłam zatrudniona w oparciu o umowę zlecenie, więc z dnia na dzień mogłam zakończyć współpracę. Jednak moja rezygnacja wywołała komentarz od przełożonej o braku profesjonalizmu i pozostawieniu po sobie niesmaku.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Były pracownikikona wywiad

Stawka podstawowa wynosi około 13 zł. Dodatkowo przewidziane są prowizje. Przy pracy na pół etatu zarabia się około 1700-2100 zł netto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Były pracownikikona wywiad

Pracowałam w tej firmie rok.

Były pracownikikona wywiad

Bardzo dobrze wspominam okres szkoleniowy, dodatkowo był on płatny. Podobała mi się również możliwość otrzymania prowizji od sprzedaży.

Były pracownikikona wywiad

Brak standardowej przerwy (wg art. 134 KP powyżej 6 h pracy należy się 15 min przerwy dla pracownika). U nas panowała zasada, że podczas braku klientów w sklepie mamy przerwę, jednak nie wolno było wówczas udawać się na zaplecze, czy jeść. Przełożona potrafiła też przy klientach komentować moją pracę, czy zachowanie, co dla mnie było niestosowne i stresujące. Regularnie była niezadowolona z mojego sprzątania i podnosiła na mnie głos. Zarzucała mi również niewykonywanie zadań, które nie należały do moich obowiązków.

Były pracownikikona wywiad

Nie było żadnych możliwości rozwoju.

Były pracownikikona wywiad

Odbyłam płatne szkolenie (30 h) przed rozpoczęciem pracy. Dotyczyło ono wdrożenia mnie na stanowisko.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Były pracownikikona wywiad

Atmosferę między pracownikami oceniam negatywnie. Na porządku dziennym było obgadywanie czy otrzymywanie negatywnych komentarzy, co do jakości wykonywanej pracy od innych pracowników, którzy nie byli do tego upoważnieni.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Były pracownikikona wywiad

Atmosfera w moim odczuciu była toksyczna. Często odbywały się stresujące dla mnie rozmowy i kontrole. Przełożona wyrażała również swoje niezadowolenie z mojej pracy czy zachowania w obecności osób postronnych (klienci i inni pracownicy).

Były pracownikikona wywiad

Brak profesjonalnego traktowania pracowników ze strony przełożonej. Jak już wspomniałam kontrole i rozmowy kosztowały mnie dużo stresu. Przełożona dzwoniła do mnie w dni wolne i podczas urlopu. Rozumiem nagłe sytuacje, ale telefony po godzinie 21 w dzień wolny z mało istotnymi pytaniami są przesadą. Załatwianie potrzeb fizjologicznych miało trwać jak najkrócej, inaczej przełożona to komentowała. Częste były nadgodziny. Wymagano ode mnie opuszczania zajęć na uczelni w czasie świątecznym, tłumacząc to "ogromnym ruchem". Odmowa była niemile widziana. Pozytywne aspekty tej współpracy to prowizja ze sprzedaży i płatny okres szkoleniowy. Stanowisko również zapowiadało się dobrze. Niestety przez moje negatywne doświadczenia z okresu współpracy pogorszył się mój stan psychiczny. Trzy miesiące po rozpoczęciu pracy zaczęłam ponownie cierpieć na bezsenność, problemy z odżywaniem i miałam nawrót stanu depresyjno-lękowego. Nie pracuję w tej firmie już ponad rok i stan mojego zdrowia psychicznego poprawił się.

Były pracownikikona wywiad

Odjęto mi niecałe 500 zł od wynagrodzenia w wyniku poniesienia odpowiedzialności za zniszczony towar. Towar był zepchnięty przez klienta i według wcześniejszych ustaleń pracownicy nie byli odpowiedzialni finansowo za takie sytuacje. Bez wpłaty powyższej kwoty nie uzyskałabym wypowiedzenia umowy.

Były pracownikikona wywiad

Sugerowałabym szkolenia dla kadry kierowniczej z zakresu zarządzania i komunikacji oraz większy szacunek dla pracownika.

jw Nowy wpis

Nikomu nie polecam pracy w sklepie Megapunkt w Gdańsku! Już tłumaczę dlaczego. (usunięte przez administratora), toksyczna atmosfera ze strony szefowej. Praca idealna na studenta, jednak sama satysfakcja ze sprzedaży nie gwarantuje tutaj sukcesów i profesjonalnego traktowania pracowników. Telefony w dni wolne oraz podczas urlopu to standard w Megapunkt Gdańsk. Rozumiem nagłe sytuacje, ale telefony po 21 w dzień wolny z dość mało istotnymi pytaniami nie są przeze mnie akceptowalne. Nie dość, że szefowa poniża pracowników przy klientach to wręcz zakazuje spełniać potrzeć fizjologicznych na dłużej niż 2 min (bo nie wyobraża sobie korzystać z niej dłużej, bo szefowa przy problemach żołądkowych chodzi się często na krótko). Zostawanie po godzinach ma miejsce dość często. Wymagane opuszczanie zajęć na uczelni w czasie świątecznym, tłumacząc to "ogromnym ruchem", że pracownik wręcz musi być w pracy, a jeśli nie chce rezygnować z zajęć to nie jest to milo widziane. Plusem jest prowizja ze sprzedaży oraz płatny okres szkoleniowy. Ogromne koszta (odjęte z wynagrodzenia 500 zł) zepsutych towarów, za które jak się okazało bierze się odpowiedzialność. (towar zepchnięty przez klienta, umowa była, że pracownik nie jest za to odpowiedzialny) Bez wpłaty powyższej kwoty nie można było uzyskać wypowiedzenia umowy. Praca w Megapunkt w Gdańsku to tak naprawdę męczarnia psychiczna. Szkoda, że zamysł stanowiska i atmosfery naprawdę zapowiadał się dobrze. @pracodawca Przestałam pracować ponad rok temu. Moje zdrowie psychiczne poprawiło się, jednak dopiero teraz mam ochotę wypowiedzieć się o współpracy. Mam nadzieję, że główny szef Megapunkt Szanowny Pan Jacek wie, co się dzieje w jego sklepach i przedsiębiorstwie oraz jak są traktowani pracownicy (nie tylko ja ale też inne osoby, które przez podobne traktowanie odeszły z pracy).

Cześć wszystkim. Chcę zapytać o waszą ocenę na temat szczegółów współpracy. Czy rekrutacja odbywa się stacjonarnie? Czy atmosfera w pracy jest odpowiednia ? Czy pracodawca gwarantuje dodatkowe benefity? Dziękuje szczerze za wskazówki.

Zostaw merytoryczną opinię o Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o.
  • Osiedle Oświecenia 30
    31-636 Kraków

Megapunkt 500 Ogólnopolska Sieć Promocji Handlowej Sp. z o.o.