Opinie o Pratt & Whitney Rzeszów S.A. w Rzeszów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Pratt & Whitney Rzeszów S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pratt & Whitney Rzeszów S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pratt & Whitney Rzeszów S.A. w Rzeszów

Pracowałem w tej firmie 12 lat i większego włażenia w cztery litery aby zostać jakimś tam liderem czy teraz kierownikiem bo mistrzów nie ma to na wydziale W65 nie widziałem. Ktoś może mieć wykształcenie wyższe techniczne nawet o dwóch kierunkach, angielski dobrze komunikatywny itd. to i tak wyżej się nie dostanie bo po znajomości inni przyjadą. Tak jak jacyś liderzy co tylko się plątają po hali i udają kim Oni nie są. Pracownik nie jest wogóle szanowany zwłaszcza ten z większym już stażem, młodzi pracownicy jak przychodzą po roku a potem dwóch latach mają już stawkę prawie taką samą. Jednym słowem etyki do pracownika produkcyjnego w tej firmie nie ma i nie było nigdy. A odnośnie płacy to prawda w Lidlu czy biedronce mają nie wiele mniejsze zarobki i nie muszą podpisywać śmiesznych dokumentów co chwilę i robić zwłaszcza szkoleń które są nie potrzebne ale ktoś tam za to kasę bierze. Obecnie od jakiegoś już czasu po zwolnieniu się pracuje w tej samej branży ale inna firma i zdecydowanie wszytko lepiej wygląda plus zwłaszcza zarobki jakie dostałem na okres umowy próbnej a po podpisaniu umowy na czas nie określony tego bym w P&W Rzeszów nie dostał nawet po tylu latach przepracowania na W65.

Patrick

Absolutnie nie bronię, bo pomimo 2 podwyżek uważam ze ja jak i każdy inny zarabiamy stanowczo za mało jak na obowiązki jakie wykonujemy! Produkujemy części do samolotów i odpowiadamy za bezpieczeństwo i życie setek tysięcy ludzi a zarabiamy pare groszy więcej niż kasjerzy w sklepach

Krzysztof

Najnormalniej w świecie , wstydzę się że pracuje na WSK. Po prostu , znajomi śmieją się że mnie ,że pracuje w takiej firmie. I ,że tak mało zarabiam. Wstyd mi jest za tą firmę, że tak nisko opłacają pracowników. Branża lotnicza, światowa firma ,a tak poniżają ludzi. To jest upakazajace. Przykre to....

inżynier
@Krzysztof

To prawda zarobki bardzo małe .. doświadczeni odchodzą a zatrudniają po studiach z kasą taka jak mają po 6 latach na danych stanowiskach śmiech na sali

Ignacy

Czy warto podejmować się pracy w tej firmie jako np kontroler jakości? Czy jest możliwość awansu na wyższe stanowisko w przyszłości?

Stefan Hula

Jak nie będziesz podłączony do maszyny to będziesz mógł się zdrzemnąća -tak zapomnij Ale w zakładzie lotniczym nie powinno być nocek Precyzyjna robota i nocki ?A kasa dodatek nocny mizerny może Ci wyjdzie koło 200zl na miesiac

Były pracownik Nowy wpis

Przepracowałem w tym (usunięte przez administratora) 9 miesięcy ,na wydziale tak zwanej blacharni. Chciałbym przestrzec tych którzy nie daj Boże chcieli by podjąć pracę w tym wykolejonym wydziale. Teraz jestem w nowej normalnej pracy. A czas spędzony w tym zakładzie z tymi zawistnymi ludźmi ,wspominam jako wyrok. Nareszcie wolny..

Lucek Nowy wpis

Tylko tam taka kiepska atmosfera bo chce aplikować i trochę zaniepokoiło mnie to co napisałeś. Teraz mają ofertę stażu dla młodszego konstruktora oprzyrządowania. Chciałbym po 6 miesiącach stażu zostać na stałe i nie wiem czy to się uda. Ty na jakiej byłeś umowie i czy w twoim dziale byli stażyści?

Stefan Hula Nowy wpis
@Lucek

Po prostu robić swoje i nie dać się Mieć swoje zdanie Firma jak każda korporacja Ścieme walą ze etyka, że liczy się człowiek .Bzdura!!!! Tu liczy się tylko wyrobienie i słupki

Majkel Nowy wpis

Równe szanse, uczciwość zasady którymi kieruje się firma to tylko na papierze, nie ma tam żadnej uczciwości, są osoby które skończyły technikum popracują kilka miesięcy i są pchane po znajomosci na lepsze stanowiska a osoby po studiach są blokowane. Nie można wyrazić swojego zdania bo zaraz krzywe miny więc lepiej w ogóle sie nie odzywać, podwyżki miało być 11,5 procenta a młodym niektórym tak poucinali że wyszlo 6-7. Starszym pracownikom nie chce się szkolić młodych bo muszą zrobić swoją robotę, a później młody po 9 miesiącach nie wie nic a wymagania z kosmosu. Można tak wymieniać i wymieniać, wstyd.

Staż

Ktoś może wie czy na płatnym stażu oferują najniższą krajową czy jest to kwota dużo nizsza?

Były
@Staż

Najniższą krajową to oferują tym zwyklym robotnikom . A stażystom to nie wiem. Ale nic dobrego na pewno nie oferują. Hehe..

Staż
@Staż

A mógłby się wypowiedzieć ktoś kto taki staż odbył?

Krzysztof

@Krzysztof

Ale dają słodkie babeczki i nasionka wprasowane w kartkę A na poważnie ta firma jest zla Cały czas masz się bać Ja przynajmniej tak odczuwam Że coś tam źle zrobisz wpiszesz zapomnisz Nie polecam nikomu

Kolega Generała
@Krzysztof

Stary nie wiem ile tu robisz ale pracuje tu już 7 lat(starszy Cnc) i po podwyzce na wiosnę przekroczę 8 tys brutto. Robota jak robota zrobić swoje i do domu. Jak jest materiał to się robi jak go nie ma to się wali w (usunięte przez administratora) Proste a jak komuś nie pasuje to się zwolnijcie bo pełno tu płaczków.

@Kolega Generała

Niecałe 1450$ w firmie lotniczej uważasz są szczyt marzeń + masę durnych głupich regulaminów, przepisów, wręcz kretynizmów w postaci wyrobienia słupków- to życzę powodzenia

Adolf
@Kolega Generała

W PW&C nie ma operatorów CNC , są tylko guzikowcy którzy potrafią wgrać program, złapać bazę i ewentualnie wpisać korekcję na narzędziu. Żaden nie potrafi nic więcej. Już było kilku takich. Sami nie potrafią napisać podstawowych rzezy z ręki. Ale wszyscy szczycą się CNC- guzikowiec.

@Krzysztof

Zgadza się .Firma jak to korporacja .Za taka odpowiedzialność po 15 latach ,4,5 tys Śmiechu warte A głupota goni głupotę. W tej firmie chodzą straszą zaglądają w katy chowają wózki bo audyt Normalnie to takie durne A dyrektorek jakby mógł to by robił test białej rękawiczki bo tyle potrafi A to nie jest farmacja :się robi się kurzy !!!!Podniecają się takimi głupotami. Jak nasionka od Del Posty Wstyd!!!!!

Waryjot

Co tak biednie, ja po 7 latach mam 5400 na rękę

inżynier
@Krzysztof

Kierownictwo? Ok. Pełna profeska. HR? Tragedia. Kobieta doczepiajaca sie o wszystko, o osobowosc kandydata zwlaszcza. Dwutygodniowy okres odezwu, przeciaga sie juz kolejny miesiac, ani me ani be.

Leszno
TCzech

Związki zawodowe wywalczyły, że najniższe wynagrodzenie w firmie od wielu lat ma być 20% większe niż minimalna krajowa. To znaczy, że obecnie przy kwocie 4242 zł jest to 5091 zł brutto czyli 3 800 zł netto (na rękę), a od lipca gdy minimalna wzrośnie do 4300 zł na WSK będzie to 5160 zł brutto czyli 3 847 zł netto (na rękę). Od 1,5 roku wszyscy nowi pracownicy przyjmowani na najniższe stanowiska (produkcja) mieli oferowaną minimalną stawkę. Ogólnie od nowego roku (2024) w firmie panuje dosyć duży kryzys. Przyjęcia nowych pracowników są zablokowane, a na miejsca po osobach, które odchodzą na emeryturę nie są przyjmowane inne tylko obowiązki są rozdzielane na pozostałych pracowników. Jest to związane ze słabą kondycją firmy (spadek ilości zamówień, spadek kondycji firmy po bardzo kosztownym błędzie produkcyjnym 3000 silników - spadek akcji z września 2023 roku, problemy z dostawami materiałów do produkcji - blachy i wyroby kuźnicze). Jak to zwykle bywało w tej firmie w momencie zmniejszenia produkcji zaczyna się zwracanie uwagi na BHP, 5S/6S na stanowiskach, wyrobienie itd. czyli aktualnie nieciekawy czas.

Gaba

Ciekawe czemu kobiet jest garstka, ale bycie księgową raczej nie jest z podziałem na płeć. Chodzi mi o ofertę na młodsza księgowa tzn w formie stażu na 6 miesięcy bo taką ofertę udało mi się znaleźć. Z tego co jest napisane, staż jest płatny na umowę zlecenie a ktoś zna dokładne wynagrodzenie na takim stażu?

kandydatka

Jak z pracą dla kobiet ? na jakie stnowisko ma szanse ? Przysługują jakieś dodatki ? nadgodziny ? czy najniższa 8h i do domu /

Xyz
@kandydatka

Kobiet w porównaniu do mężczyzn jest garstka, chyba że pytasz o stanowiska typowo biurowe typu HR i administracje, księgowości itp czyli ogólnie cały „biały dom” to tam kobiet więcej. Na produkcji czyli operatorzy, kontrolerzy - mało jest kobiet. Wśród technologów też nie lepiej. No sprzątaczek jest sporo i pań w kantynach :) Dodatki? Są premię kwartalne i dofinansowania do studiów, kursów językowych czy karty multisport. Zarobki - zależy jakie stanowisko. Na produkcji troszkę więcej jak najniższą krajową, technologowie i Ci w białym domu chyba mają już więcej niż najniższa

Spawacz

Jakie stawki mają spawacze ? Czy jest gola stawka bez premi czy z jakąś premią ?

wszdzie
@Spawacz

(usunięte przez administratora) nie firma, nie dają premii, dodatków chyba że zawalasz na nadgodzinach tak samo płatnych jak wynagrodzenie. DNOO!

pytanko
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.

Jakie benefity ma operator CNC ? Premia? coś do najniższej ? Nie chce uciekać z deszczu pod rynnę, firmy bez benefitów na firmę bez benefitów.

Karina

Mam pytanie. Czy ktoś miał powtarzane testy psychologiczne psychiatryczne?

Byk
@Karina

Znam takie przypadki.Najczęściej powodem powtarzania testów jest niespójność odpowiedzi , czyli nieumiejętne próby podrasowania wyniku.

Karina
@Byk

Jak to wygląda? Ten sam test? Rozmowa?

Byk
@Karina

Niekiedy jest to rozmowa a czasem powtórny test, szczegółów nie znam bo opieram się na relacjach z 2 ręki.Ostatnio do kolegi dzwonili , że trzeba powtórzyć test bo nie wyszedł "jak trzeba"

@Ignacy

Panie Ignacy, jak będzie zadowalać Pana najniższa krajowa +ochłapy , za pracę i odpowiedzialność części lotniczych, to brać.

@Pracodawca

Dziękuję za odpowiedź. Naprawdę tak słabe są zarobki? Myślałem że jak firmą lotnicza to sporo płacą a przynajmniej średnią krajową można zarobić

Wueska
@Ignacy

Można zarobić średnią krajową ale jest tak jak piszą, znasz kierownika to zarabiasz a jak nie to ciągle słyszysz że nie ma pieniędzy

Don kichot
@Wueska

To tak średnio ile zarabia kierownik czy aż tak dużo więcej od pracownika może on ma tą średnią więc pracownik zwykły musi mieć mniej

@Ignacy

Nie warto Dziadostwo Jesteś normalnym zwykłym (usunięte przez administratora) , co niektórzy w firmie lortniczej chodzą na nocki przecież to jest poniżej krytyki. Po tygodniu wyglądasz jak zoombie .Tu jesteś pionkiem w grze tu liczą się słupki .dyrektorek nie widzi nic innego tylko słupki To takie dziadostwo

@Stefan Hula

Piszesz o nockach i faktycznie, jak przyjrzeć się bliżej ogłoszeniu na Młodszego Ślusarza, to jest tam zapis o pracy w systemie 3-zmianowym. Powiem szczerze, że nie uśmiecha mi się pomysł pracy w nocy. Wiesz więc, jak wynagradzają na tym stanowisku, i czy rekompensują niedogodność 3 zmiany odpowiednim dodatkiem do wynagrodzenia?

Ernest Bryl

Na wsk pracują nieudaczniki, kapusie i donosiciele. Te 4 tysiące ,które płacą ,to śmiech na sali. Biedronka , Lidl, stokrotka, 3700. I dalej będą pchać swoją tempa propagandę ,jaka to fajna firma. Ogarnijcie się ludzie i żądajcie godnych zapłat.

Szczesliwy

Pragnę Wam wszystkim powiedzieć i uświadomić, macie być tania siła robocza i defakto jesteście. Korporacja śmieje się Wam w twarz i dalej wciska ciemnotę ,że jesteście pasjonatami.

M. Morawiecki

Najlepsza firma na ziemi! Zero kolesiostwa, zero rodziny, zero znajomości. Zero fałszu i obludy. Wszytko transparentnie i uczciwie. Pensje godne branży lotniczej. Pozdrawiam Prezesa.

onn

Witam. Te podwyżki to kompletna kompromitacja tej firmy. Za tak dużą odpowiedzialność to jest jałmużna. Wstyd dla rządzących zakładem... Podobno, że jak Simi zostanie całkowicie uruchomione (jeden z wielu programów-niewypałów tej pseudo korporacji) na wydziale montażu to menadżerowie już nie będą musieli wstawać od swoich laptopów:) Wszystko zostanie uzdrowione. Nie dajcie się Panowie Monterzy:) Ci co proponują to pchnąć są ludźmi, którzy nie znają specyfiki tej (usunięte przez administratora) Nie dawać się im (usunięte przez administratora)

Elmonterro
@onn

Mało dostałeś bo na razie jesteś składacz. Jak zostaniesz monterem zarobisz więcej, no chyba że dziewczyny cie wygryzą

On

I pamiętajcie ludzie. Wasz glos tutaj ma znaczenie:) Im więcej Nas będzie tym będziemy silniejsi. Możemy się razem łączyć w celu zwalczania wszelkiego rodzaju nadużycia w tej firmie. Wrzucajcie wpisy co się dzieje na Waszych wydziałach. Pozdrawiam wszystkich. Jednoczmy się!!

Otóż to. Zarobki niewiele większe od najniższej krajowej a przecież to branża lotnicza …

@Marcin

Tak zarobki nędza Wymagania Śmieszne szkolenia Wazelina kierowniczka Aa już zwykle chamstwo to słupki i wyrobienie To tak jakby każdy siedział i patrzył w sufit .Nie raz nie ma z czego zrobić bo nie ma materiału czasy nędzne Maszyna się zepsuje Itd, A tam siedzi pan Dyrektor taki np Na D13 p Cz.ch i zgrywa ważniaka i ma gościu jakieś ale .Ktoś kto nie ma pojęcia o warsztacie ,Niech się lepiej nie wypowiada

@Stefan Hula

Ale ile to jest trochę więcej niż najniższa krajowa; 100zl czy 500zł? Bo to w sumie jest różnica. Co to za śmieszne wymagania? Trzeba robić coś co wychodzi poza zakres stanowiska? Rozumiem, że roboty mało. Ale jak siedzicie i czekacie, aż naprawią maszynę lub dowiozą materiały to i tak macie płacone?

Stefa hula

Chyba jesteś kierownikiem.Chodzi mi o śmieszne ankiety jakieś orm gdzie mówią o słupkach wyrobieniach Przecież to interesuje tylko kierowniczkow O głupkowatych szkoleniach nie mających związku z tym co się robi .. Co to jest wyrobienie w lotnictwie ? Ma być dobre Idealne a nie hurtownia czy akord .

noo
@Stefa hula

Średnio już ludzi wasze słupki- wróżyfusy interesują. Większość ma to gdzieś. Wyrobienie na montażu:) Dobre sobie. Można sobie trochę bazować jak długo proces ma trwać. Ale bez przesady. Jak na tak dużą prawną odpowiedzialność to nikt nie będzie nadstawiał głowy, żeby sprzedać przekładnię więcej. Bardzo dużo ludzi w całym zakładzie myśli nad zmianą (usunięte przez administratora) Przekazać stronę gowork do przestudiowania dyrektorom. No chyba, że dyrektorzy już ubiegli ludzi i będą zwalniać;)

Nuno

Potwierdzam opinię, że obcinane są podwyżki pracownikom nowym oraz z kilkuletnim doświadczeniem żeby zrekompensować podwyżki innym. Premie również są obcinane pomimo braku absencji. Mimo wydawać by się mogło trochę lepszych warunków zaoferowanych na początku w porównaniu do innych firm z branży, budzi to mieszane odczucia i daje impuls do rozważań na temat zmiany pracodawcy. Dumnie ogłaszane podwyżki inflacyjne w praktyce okazują się zniechęcającą jałmużną.

byk
@Nuno

Nie było żadnych podwyżek . To tylko częściowa rekompensata wzrostu kosztów utrzymania . I znowu wraca narracja o konieczności oszczędzania. Generalnie zarząd o niskich kompetencjach dobry tylko na dobre czasy.

@Nuno

Czyli mieliście ostatnio podwyżkę inflacyjną? Ja niczego takiego nie uświadczyłem w moim zakładzie. Napiszesz, jak to kwotowo wyszło, ile tego dali?

Kierownik

Z przyjemnością informuję ,że na stronie Lidla oferty na sklep, bez doświadczenia ,z ulicy jak to się mówi , oferują 5600 brutto. Lidl więcej płaci niż Pratt. He he! Ale nieee, przecież Pratt to taka dobra firma, ciepło, nie leje deszcz na lep. Hańba i wstyd! Branża lotnicza , światowa firma. Trzymajcie mnie ,bo pekne ze śmiechu!

Dokładnie tak jest jak kolega pisze. Szukają i zatrudniają najtańszych! Jest kasting, kto zawoła najmniej ten przechodzi dalej i jest wciągany na ,,pokład,, jak oni to nazywają. Tylko ,że ten pokład ,to dzisiaj jest pokładem nędzy i biedy! Najniższe zarobki na Podkarpaciu z branży i jeszcze w beneficie ,zepsuta i zgniła atmosfera, gratis! Będę Cię poganiac jak osła, szybciej ,więcej! Omijać to miejsce szerokim łukiem. Nie dajcie się omamić jakąś wimaginowana przyszłością , kariera w tej firmie. To polega na tym ,żeby Cię wycyckac i wydojic. Kto tego nie rozumie teraz, to zrozumie po paru latach jak doświadczy tej wspaniałej atmosfery, fałszu obłudy i manipulacji.

@Nowy

FIRMA (usunięte przez administratora)atmosfera wiecznego straszenia audytami i wszystkimi innymi rzeczami npi Brak wyrobienia tylko z czego jak czasem nie ma z czego i po drodze są jeszcze, głupawe szkolenia Ogólnie bryndza Zwiazki kłamią że walczą ogólnie kant i (usunięte przez administratora) Podwyżki Ok ale nikomu łaski nie robią

Fred
@Nowy

Brawo! Brawo kolego, opisałeś sytuację w tej firmie dokładnie jak jest. Niech będzie przestroga dla wszystkich , kto myśli o pracy w tej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Pratt & Whitney Rzeszów S.A. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Pratt & Whitney Rzeszów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 254.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pratt & Whitney Rzeszów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 205, z czego 15 to opinie pozytywne, 111 to opinie negatywne, a 79 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A.?

Kandydaci do pracy w Pratt & Whitney Rzeszów S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pratt & Whitney Rzeszów S.A.
2.1/5 Na podstawie 104 ocen.
  • Hetmańska 120
    35-078 Rzeszów

Pratt & Whitney Rzeszów S.A.