Opinie o XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Strzelin

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Strzelin

4p0110

nic dodać nic ująć. warto pomyśleć o czyms innym. Co do biura, to jak pracują tam bezczelne "głowy" to nic dziwnego, że wszyscy uciekają z tamtych posad.. Przez tą jedną pania to słyszałem, że sie pracować tam nie chce ( : "głowa"

Zaintrygowany
@4p0110

Dlatego takie rzeczy zgłasza się do centrali. Jest specjalnie powołany do tego dział. Troche chęci. Jeżeli chce się zmienić coś co wykracza ponad zdrową normę trzeba o tym informować odpowiednich ludzi. Jak mają pomóc skoro nie wiedzą o problemie? A problem się panoszy coraz bardziej?

@4p0110

No właśnie ja tu widzę większość opinii o produkcji, a ja bym chciała wiedzieć jak w biurze się pracuje :( O co chodzi z tymi głowami, aż tak źle z atmosferą tam? Fajnie jakbyś to rozwinął, chętnie bym poczytała zanim ewentualnie bym pomyślała o pracy tam. Produkcja nie ma z tego co widzę nawet 4 tys., a biuro?

relocesto
@Anna

3 soboty i 3400 netto :) czyli 3 tygodnie po 6 dni pracy i pieniadze jakby mi ktos w twarz napluł. W biurze średnie zarobki, jak na początek to tyle co na produkcji, ale z tą atmosferą to jest różnie, jest kilka dzikich osób ;) Polecam szukać czegoś innego..

Witam, myślę nad przyjęciem do Xylem, pytanie który dział polecicie, logistyka, produkcja czy jakoś? Na jakie zarobki mogę liczyć na poczętek i czy będzie chociaż te 4 z przodu? Pozdrawiam!

@Kandydat

Nie polecam 4 sprzodu i to na umowie nie mają wieloletni pracownicy. O premi zapomnij bo jest zależna od całego działu. Wyzysk człowieka za marne pieniądze.

Star

A co ty sobie myślisz że biurowi są traktowani lepiej? Jest 10 procent na produkcję i 10 na biuro. W poprzednich latach to produkcja miała więcej. Ale co ty możesz o tym wiedzieć. Ferment każdy lubi siać. Szkoda nerwów Sebastian ;)

@Star

Że podwyżki 10% ?

Robota taka, ze człowiek przychodzi styrany po 8 godzinach pada na r.. a jeszcze z wypłaty starcza na zycie tyle co nic.. bez jaj, niech sobie sami Ci decyzyjni i kadra kierownicza utrzymaja dzieci wyżywia i splaca rate kredytu za 3100 miesiecznie.

Nooo kolego gratulacje dużo zarobiłeś, ja nawet 2900 nie miałem.

operator produkcji

Rekrutacja bardzo łatwa. Po przyjęciu opowiadanie o firmie jaka to nie jest super jak wszędzie. Za zrobione kursy dają do podpisania lojalki na 18 miesięcy zamiast podnieść płace. Zarobki bardzo niskie na poziomie 1600zł. Soboty darmowe za dzień do odbioru kiedy im pasuje, grafiki tygodniowe, a co do sobót to niby elastyczny grafik ale przyjść musisz bo jest problem i czepianie się. Ogólnie słabo.

Pytanie jest czy za te pieniądze podejmiesz u nich pracę. Reszta jest już mniej istotna.

Wyzysk, śmieszne pieniądze za taką robotę... ceny w sklepach zmieniają się z dnia na dzień, ta śmieszna wypłata nie starcza już nawet od 1 do 1 i ostatnie 2 tygodnie do wypłaty (żyjąc oszczędnie oczywiście) to jakiś koszmar i wyrywanie sobie włosów z głowy jak przeżyć.

@00001

Kolego ten sam problem mają wszyscy w tym zakładzie co pracują za najniższą krajową, a nawet jeżeli ktoś ma ciut więcej nic to nie zmienia. Jest tylko jeden sposób aby to zmienić, trzeba zmienić pracę, brutalne ale prawdziwe.

@pracownik

A czy ktoś próbował składać wniosek o podwyżkę, albo po prostu zgłosić się do góry czy jest taka możliwość? Ciekawi mnie jak reagują na takie coś i czy mają jakieś argumenty przeciw. A swoją drogą to ile wy tam pracujecie, że ciągle macie najniższą krajową?

Wątpię inflacyjna tylko dają

@Anna

Pracownicy ze stażem 5-7 lat najniższa krajowa. Wnioski bez odpowiedzi.

@Pogromca

Mówisz że inflacyjną tylko dają, jak do tej pory nie dali nic, podwyższyli tylko tym co mieli poniżej 3490zł brutto, czyli do obecnej najniższej krajowej. Wyrównanie inflacyjne powinno być w kwietniu, inflacja za 2022r ogłoszona przez GUS to 14.4%. Z kwoty 3490 to 502 zł, Zobaczymy czy tyle dadzą.

Rtoip
@00001

No i właśnie tak jest, ktoś tam wyżej pytał jakie są tutaj pieniądze, no śmieszne bo się wyżyć nie da.. Co to jest dostać wypłatę między 2900 a 3200 w czasach kiedy ceny zmieniają się z dnia na dzień a za 100zł w biedrze kupisz 2 zgrzewki wode coś do chleba i ewentualnie paczke piersi z kuczaka. Tragicznie jest, dobrze, że tę stówę da się wynegocjować jak sie pracuje jak mróweczka ;)

Witam, myślę nad przyjęciem się do waszej firmy jako operator produkcji, na jakie wynagrodzenie mogę liczyć, proszę o normalne wpisy. Pozdrawiam :)

@Piotr

Możesz liczyć na takie jakie sobie wynegocjujesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wynagrodzenie w tej firmie to temat tajny przez poufny, inaczej mówiąc nie można o tym nikomu mówić. Pewnie dostaniesz takie pytanie podczas rozmowy. Rozsądnie będzie jeżeli powiesz 4500 zł brutto. :)

@Piotr

Wynagrodzenie w tej firmie to oficjalnie jedna wielka tajemnica. Takie pytanie dostaniesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ile chcesz zarabiać. Odpowiedz 4500 brutto. Średnia krajowa styczeń 2022r. GUS podał 6064,24 zł. Więc jako pracownik produkcji 4500 będzie ok.

Forfiter
@pracownik

4500 brutto hahaha dobre ???????? tyle albo więcej to zarabiają tylko panowie z działu na końcu po lewej. reszta może liczyć na troszkę więcej niż najniższa krajowa czyli 3500 zł brutto a najlepiej jak jesteś ze wschodu bo tu teraz panuje taki trend że polaczki chodzą w podartych spodniach a UA jest pod ochroną i mają same prawa ???? taka to już Polska mentalność aby włazić w (usunięte przez administratora) i pokazać jacy to nie jesteśmy dobrzy dla sąsiadów ???? a tajemnica to jest ale w naliczaniu premii produkcyjnej ????

@Forfiter

Właśnie chodzi mi o to żeby nie zgadać się stawkę głodową, Najniższa krajowa powinna być dla osób bez kwalifikacji, bez wykształcenia gdzie najważniejszym narzędziem pracy jest urządzenie do konserwacji powierzchni płaskich. Dla osób które są na linii produkcyjnej, mają odpowiedzialna pracę, wyznaczone normy itp. płaca 3500 zł brutto. jest najzwyczajniej mówiąc WYZYSKIEM. Sami jesteśmy sobie winni zgadzając się na pracę za takie pieniądze. Przykre jest to że są tacy którzy mają mniej niż 3500zł. Ale jest nadzieja, pracownicy zza wschodniej granicy wracają do swojego kraju, wojna się skończy i u nas wróci rynek PRACOWNIKA, zacznie brakować rąk do pracy, jedynym argumentem do zatrzymania pracownika będzie podwyżka.

Stefan
@Forfiter

W ogłoszeniu jest 4500 brutto.

@Stefan

Gdzie masz takie ogłoszenie?

Stefan

Na Olx było.

@pracownik

Przeciętne wynagrodzenie bez wypłat nagród z zysku - marzec 2022 Zgodnie z Komunikatem Prezesa GUS z dnia 21 kwietnia 2022 r. w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w marcu 2022 r. na podstawie art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 2439 i 2447 oraz z 2022 r. poz. 830) ogłasza się, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w marcu 2022 r. wyniosło 6665,42 zł.

Edward
@pracownik

Przecież to tylko teoria. Serio ktoś tu wyciąga powyżej 6 tysięcy? Chyba nie na początek. Mam zamiar aplikować i raczej na tyle nie liczę. No chyba że się mylę?

@Edward

Podałem ile wynosi przeciętne wynagrodzenie po to żeby ludzie zobaczyli jak jesteśmy wykorzystywani. W tym kraju przez długie lata nic się nie zmieni, byliśmy i będziemy kopani w (usunięte przez administratora) Przykład Niemiec zarabia 3 tyś euro paliwo ma 1,8 euro. U nas 3 tyś zł paliwo 8 zł. Ceny w sklepach bardzo podobne. Polityka tego zakładu jest taka żeby wygenerować jak najwyższy zysk jak najniższym kosztem, Wolą pokazać ci drzwi wyjściowe niż dać podwyżkę.

Jasiek

Na pewno tyle nie płacą

@Jasiek

Widzę że nic nie rozumiesz, Średnia krajowa w Polsce to 6626,95 zł brutto. Najniższe wynagrodzenie umowa o pracę 3010 zł. W tym zakładzie dostaniesz trochę powyżej najniższego wynagrodzenia brutto. Jeżeli zakład się chwali tym że jest praktycznie z każdej strony NAJLEPSZY to powinni płacić kwotę coś pomiędzy średnią krajową a najniższą czyli około 4500 brutto.

3100 brutto

@Piotr

Standard, najniższa krajowa 3490 brutto. Będą mydlić oczy premią, dodatkami, itp.

Rtoip
@Piotr

Najniższa krajowa a podwyżka to tylko tyle % co podwyższają co roku. Jest szansa, że może uda ci się 5 dyszek lub stówkę więcej wynegocjować ale na kokosy tutaj nie licz.

kierownictwo średniego szczebla ,ma za nic pracownika liczy sie sztuka wykonanego produktu ,kierownik tylko chodzi i pogania nie można nawet zagadać z kolegą ze stanowiska obok,ale dla wybrańców jest spoko koleś .liderka konkubina funfla ma oczywiście fory u kierownika bo przecież kierownik nie będzie opieprzał (usunięte przez administratora) kolesia ,i jeszcze wiele takich standardów wprowadzonych przez brygadzistów i kierowników,pewnie prezes albo dyrektor o tym nie wiedza a poza tym nawet pewnie maja to w (usunięte przez administratora) bo liczy się cyferka w tabelce nie człowiek i jego problemy.

@pracownik

Skoro jest tak źle, szkoda Twojego czasu. Zmień swoje życie i bądź szczęśliwy:)

Kaizeniarzdwa

P.B. z PLM nie nadaje się do niczego,kierownik zamieszania, sugerowałbym zrobic narokotesty.

@Kaizeniarzdwa

Widocznie nikt się tym jeszcze nie zajął bo dalej chodzi (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora) tylko ludzi stoi i (usunięte przez administratora)takie glupty ,ze się nie da tego słuchac. Czego nikt z nim nie zrobi porządku :#%@

@Anonim

Nie mogę rozkminic o kogo chodzi...

Tipi
@Pogromca

Taki mały ćpun co wymachuje rękami i lata i piepszy głupoty, robi na dużym tocz

An
@Tipi

Nikt juz na niego patrzeć nie może …..

Edward
@An

To czemu nikt nie zgłosi tego wyżej? Bo takie narzekanie niewiele chyba daje. Ktoś próbował rozmawiać na ten temat?

@Edward

Zgłaszanie problemów wyżej niż nie daje. Ryba psuje się od głowy. Kilka osób zgłaszało różne zachowania że strony współpracowników i przełożonych ale górę to niestety przerasta. Czasem najciemniej pod latarnią. HR nie radzi sobie z takimi problemami bo sam stwarza takie same. Więc zachowania takie traktuje jako normę zasłaniając się wzajemnym szacunkiem który nie ma żadnego pokrycia i na próżno go tam szukac

@Gość

Nie wiem skąd wy bierzecie takie kocopoly że ktoś naćpany ja tam nie zauważyłem tego u niego. Zmyslacie jakieś niestworzone chistorie.

@Pogromca

Czytaj ze zrozumieniem. Wypowiedz dotyczyła braku reakcji HR podczas zgłaszanych jakichkolwiek problemów. Nie odnosi się personalnie do osoby o której mowa.

Mario

Cześć, szukam pracy na CNC. Czy warto przyjść do tej firmy jako operator? jakie są zarobki na CNC? Z tego co tutaj czytam to chyba dobrze tam zarabiają. Proszę o odpowiedz

Szef szefa szef

Lowara śmieciara, lub też zwana speluną pracowniczą. Moi drodzy omijajcie ten zakład szerokim łukiem, Ukraińcy (usunięte przez administratora) na dwuch zmianach, przez co wy pracownicy jesteście jako (usunięte przez administratora), chcecie podwyżek? To nie w tej firmie, to firma która myślącego pracownika który chce mieć lepsze pieniążki i myśli o tym żeby je wyegzekwować od przełożonego jest splawiany tekstem że Ukraińcy nie narzekają... (usunięte przez administratora) Przyjąłem się do innej firmy z mam tysiąc brutto więcej na dzień dobry, a w listopadzie czeka mnie jeszcze podwyżka. Olać loware, niech liderzy sami troją normy i (usunięte przez administratora) mistrzą, a ci liżą dalej (usunięte przez administratora) u Januszka. Lowara (usunięte przez administratora)i tyle.

Szef szefa szef

To najgorsza firma w jakiej pracowałem w swoim życiu. Najniższe płace, barany przełożeni i karierowicz prezes. H..j w (usunięte przez administratora) i kamieni (usunięte przez administratora) Ludzie omijajcie ten zakład szerokim łukiem.

Ilona

Czy wie ktoś co się stało ostatnio na cnc? Słyszałam ze był poważny wypadek i kogoś przygniotła maszyna? Wiadomo co z tą osobą? Mam nadzieje że były odpowiednie osoby które mu udzieliły pomocy..

@Ilona

Ponoć złamane biodro i ręką. Pomoc udzielona prawie odrazu biegali aż się kurzyło.

Emilia
@Pogromca

wiadomo dlaczego do tego doszło? co z bhp u was? jeśli chodzi o ubezpieczenie itp to wszystko z tym jest tu ok? ogólnie to często jakieś wypadki się tu zdarzają?

@Emilia

Ktoś z firmy zewnętrznej.

Skieta

Fajna robota, czasem kubków brakuje przy dystrybutorze, szczególnie po weekendzie, gdy kac do południa mnie dobija, ale rzucam hasło i wszystko ogarnięte. Chyba będę musiała zainwestować w bidon.

Skieta

Jest dobrze, kupiłam super buty za 40 zł. Jeszcze mi na kustosza zostało. Można żyć skromnie , a godnie.

Pracownik.

Poznaliśmy najnowsze dane o średnim wynagrodzeniu GUS. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie 2022 r. wyniosło 6857,96 zł i było wyższe o 13,9 proc. rok do roku. Względem października 2022 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto zwiększyło się o 2,5 proc. Zastanówmy się Jak jesteśmy wykorzystywani, kwota 6857 zł. Szokiem jest kwota jaką my otrzymujemy. Od nowego roku będzie wynosić 3490zł. to znaczy 90% pracowników na produkcji będzie tyle zarabiać. Natomiast od lipca będzie to 3600 zł. Zwróćmy uwagę na to że jest to NAJNIŻSZA KRAJOWA. W kwietniu mamy wyrównanie inflacyjne, inflacja za rok 2022 wynosi 17,5%, ciekawe jak odniesie się do tego LOWARA. Wyliczając 17,5 % z 3500 to kwota 612 zł. TYLE POWINNIŚMY OTRZYMAĆ PODWYŻKI W KWIETNIU. APEL NIE DAJMY SIĘ WYKORZYSTYWAĆ. (usunięte przez administratora) I WYZYSK TRZEBA TĘPIĆ W ZARODKU.

@Pracownik.

Znaczna większość osób które odeszły zarabia 2 razy tyle co w Lowarze. Co Was tam trzyma? Lowara się nie zmieni więc trzeba zmienić Loware :) zarobki na te czasy są opłakane i z każdym rokiem zbliżają się ku najniższej krajowej bo ta wzrasta nieproporcjonalnie do podwyżek oferowanych przez pracodawcę.

Jeszcze pracownik.

Witam. Mam pytanie, które kieruję do rządzących. Kiedy doczekamy się podwyżek pensji, nie mówię tu o wyrównaniu inflacyjnym bo to nie jest żadna podwyżka. Pracownicy z tego powodu się zwalniają, dajecie więcej nowo przyjętym którzy muszą się wszystkiego nauczyć i są bez uprawnień. Wykwalifikowani pracownicy się zwalniają a wy nic z tym nie robicie, macie to gdzieś, po prostu przyjmujecie nowych którzy po kilku miesiącach też się zwalniają.

@Jeszcze pracownik.

Dajcie nowemu pracownikowi więcej niż dostaje pracownik z 13 letnim stażem.

Kapitan planeta
@Pogromca

Nie dajcie, tylko w tym zakładzie tak jest że nowo przyjęty ma więcej niż ten co pracuje kilka lat, pójdziesz powiesz że chcesz podwyżkę to powiedzą ci że będą w marcu, teraz nie ma. Tylko że w marcu jest wyrównanie inflacyjne a nie podwyżka. Dają tak inflacja np 4% dają 3%, okazuje się że zarabiasz o 1 % mniej niż rok wcześniej. To oni nazywają podwyżkami.

@Jeszcze pracownik.

Informacja dla tych co nie wiedzą i godzą się na stawkę 3200 zł brutto. Przez takich jak wy w tym zakładzie nigdy nie będzie lepiej. W biedronce na sam początek dają 3450 zł. brutto. W Lidlu jeszcze więcej.

@Jeszcze pracownik.

UWAGA PRACOWNICY!!! Według najnowszych danych GUS przeciętne wynagrodzenie w styczniu 2022 r. w sektorze przedsiębiorstw wzrosło rok do roku o 9,5 proc., i wyniosło 6064,24 zł brutto. Najniższa krajowa to 3010 zł. brutto, otwórzcie oczy i nie dajcie się wykorzystywać, nasze wynagrodzenia balansują wokół tej właśnie kwoty. Jesteśmy w ten sposób poniżani i wykorzystywani. My jako pracownicy jesteśmy lekceważeni, przepracowani i fatalnie wynagradzani. Dlatego oczekujemy podwyżek w dobie gigantycznej inflacji i drożyzny. Jesteśmy na skraju wyczerpania psychicznego oraz fizycznego. Czujemy się przemęczeni i zestresowani. Część pracowników myśli o odejściu z pracy. Inni domagają się natychmiastowej, radykalnej poprawy warunków zatrudnienia. W 2021 roku płace wzrosły średnio o 3%. u nas w zakładzie, tymczasem w ubiegłym roku średnioroczna inflacja sięgnęła 5,1% a w tym zapowiada się jeszcze wyższa. "To jak splunięcie w twarz" Mamy nadzieję że zostaniemy uczciwie potraktowani.

Takitam
@pracownik

Durne pytanie, dlaczego zgadzasz się z tą opinią. Zgadzam się bo to prawda.

@pracownik

Słyszałem że 3100 Sam mam o nie wiele więcej. Teraz się tylko liczą kapusie. O przekrętach firmy nie wspomnę.

Coś odpowiedzi nie ma

Czy pracownicy Lowara Vogel Polska mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Nikt się nie chce tam integrować...

@Gość

W pewien dzień grają w piłkę.

Hanna
@Gość

Dlaczego? Są ku temu jakieś powody? Brak dogadywania między sobą czy jak?

Czarnuch

Tak po drugiej zmianie za biedronką, delektując się kuflowym mocnym i jarajac zdeptanego kiepa

Emilia
@Czarnuch

Czyli mówiąc krótko sami musicie się organizować ze wszystkim? A firma to do czegoś w ogóle się dopłaca?

Ooo kaizeniarz niby abstynent a w Biedronce go widać jak piwo bierze... Widziałem go 40 minut temu, ciekawe czy jutro trzeźwy będzie w pracy.

Lowelas

Szefowa jak wchodzi to ty wypad kierowniku od rękawiczek ;P

@Anonim

A skąd taka informacja że on jest nie pijący i kogo obchodzi co ktoś robi po pracy. Nie ma cię co robic zajmujecie się sobą.

Heniu

Mi kierownik respirator załatwił i prostownik dla wujka bym nie musiał brać urlopu. Pogrzeb był w niedzielę, jeszcze zdążyłem do roboty po stypie. Dzięki .

Talib

Spoko robota, kiedy chce pisze przepustkę. Moja kobieta usmazyla naleśniki , abym zjadł.cieple, poszedłem do domu,.kierownik nie miał nic przeciwko.

@Talib

To masz dobrego kierownika. Jak chciałem wolne na pogrzeb to kierownik zapytał czy pogrzebu nie da rady na sobotę przesunąć najlepiej na godzinę 18

Zostaw merytoryczną opinię o XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Strzelin

• Jak się pracuje w XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Zobacz opinie na temat firmy XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 7 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Kandydaci do pracy w XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XYLEM WATER SOLUTIONS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
2.5/5 Na podstawie 80 ocen.
  • Warszawska 49
    05-090 Strzelin