Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Byłem AVP

Pracowałem w SSC kilka dobrych lat. Doszedłem do pozycji AVP w SSC i odszedłem całkiem niedawno. Do dzisiaj nie mogę uwierzyć jak ta firma działa. Kilka słów ode mnie: Polski oddział, tak jak tutaj było mówione już wielokrotnie, ma generować oszczędności. Nikt wyżej w Stanach się z nami nie liczy. Na porządku dziennym była walka o awanse, walka o otwarcie pozycji (szczgólnie w tym roku). Kontrooferty wymagające pisania eseji, które były odrzucane. Zamykanie pozycji bez otwierania nowych. Brak słuchania naszych opinii i ciągłe tłumaczenie, że się nie da. Wiem, że się dostaje polskiemu managementowi, mam na myśli Scotta, Toniego czy teraz Kevina. Oni też uderzają główą w mur i jakoś próbują to ciągnąć, ale się nie da, bo Stany są głusi na nasze wołanie. Tyle nerwów co człowiek tutaj stracił to nie jest to warte żadnych pieniędzy. Cokolwiek załatwić to jest jak przepychanie z bykiem. Do osób, które wierzą, że warto tutaj siedzieć i czekać mogę powiedzieć tylko, że nie warto. Nie doczekacie się tutaj naprawdę niczego, bo ma być tanio i nikt nie będzie inwestował w polski oddział żadnych pieniędzy.

@Byłem AVP

Wydaje mi się, że polski oddział obrywa za podejście do pracy zdalnej. W Stanach jak wiemy zmusili ludzi do powrotu do biur na 4 dni w tygodniu, celem wzrostu produktywności i wyciśnięcia z ludzi wiecej. Wszyscy wiemy, że u nas byłoby to nie do przyjęcia. Skoro zatem nie da się zmusić ludzi do cięższej pracy poprzez powrót do biur, robi się to poprzez brak zgody na zatrudnianie na zwalniane pozycje. Takie to proste!

(usunięte przez administratora) firma, pensja 10k na start, do tego konto dla młodych w banku stare strit. Polecam !

Nickjego

Było może coś odnośnie plotek mówiących o tym, że nie będzie żadnych podwyżek oraz bonusów za 2023 rok po jego zakończeniu?

Zadowolony Stejtowicz

Tak tu narzekacie, a Firma dzisiaj nam zasponsorowała piękną imprezę i tego nie potraficie docenić. Szkoda słów.

szpinak

Impreza całkiem spoko, szkoda że nie było devollayów bo w końcu na każdej stypie są. No i szkoda, że akurat na premie i podwyżki nie ma,ale za to na burgery i po 5 piw na łeb się znalazły.

@szpinak

Te burgery i 5 piwek to właśnie na poczet przyszłych bonusów i podwyżek. Będzie argument, ze rok był słaby bo wiejska potańcówkę zrobili. Na każdym kroku firma tnie na pracownikach jak się da, a niektórzy tego nie dostrzegają i bronią tego miejsca…

typowe rekrutacyjne

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Fajna praca, duża dostępność komputerów z pakietem office, w miarę wysoka pensja, bo aż 7k netto na start, po awansie trochę spada dlatego nie ma co pchać się przed szereg. Jedzenie na stolowce dobre, obiady pracownicze w ramach karnetu za 15 zł miesięcznie bardzo dobre. Ubezpieczenie na życie w ramach programu Unum od nieszczęśliwych wypadków. Praca polega na pisaniu artykułów w Wordzie i przeklejaniu ich do excela, następnie wysyła się to wszystko do krajów skandynawskich. Polecam tego pracodawcę.

Ajajaj

Uciekajcie! Nie mam w zwyczaju pisać złych opinii o byłym pracodawcy, ale ciężko powiedzieć o tej firmie dobre słowo. Ta firma, to jest naprawdę najgorsze miejsce jakie istnieje. Od początku swojego zatrudnienia doświadczyłam (usunięte przez administratora) od wielu osób, manager nie zrobił z tym nic. Ludzie są wyróżniani jeśli dobrze się podlizują, gloryfikuje się osoby posiadające dzieci - są inaczej traktowane. Zarobki - nie spoko, bo przynajmniej u mnie w dziale pracy było bardzo dużo. Wypowiedzenie ciężko złożyć, nie chcą tez się ugodowo pożegnać. Przyszłam do tej firmy ponieważ po prostu potrzebowałam pieniędzy i stabilnego zatrudnienia. Skończyłam tam pracować z poszarpanymi nerwami do granic możliwości, a ostatnia wypłata, która firma mi wysłała została pomniejszona o 10 procent. Oczywiście, dalej nie wiem czemu bo muszę czekać aż GHR łaskawie zajmie się ticketem. Nie mogę powiedzieć dobrego słowa o tej ,,firmie,,. Przy takim natłoku obowiązków, wyzywanie się osób nad sobą i wiele by mówić - zarobki powinny wynosić przynajmniej 10 razy tyle co dostawałam.

Beta bankomat

W poniedziałek będą wypłacane podwyżki inflacyjne, będę rozdawać do ręki na 2 piętrze, równo 8 zł polskich i pocztówka z logo State Street, proszę pojawić się z identyfikatorem o godzinie 12. Do zobaczenia

A1

Niestety, zarządzanie ludźmi i organizacja pracy oraz możliwości rozwoju na tragicznym poziomie. Firma zablokowała możliwości awansu, nie reaguję na feedbacki ze strony pracowników i wręcz czeka, az ktoś sie zwolni. Ludzie, zwłaszcza zatrudnieni na A1, sa mega sfrustrowani sytuacją, bo zostali pozbawieni możliwości i rozwoju i podwyżki. W większości teamow o zwolnieniu myśliwi kilka osób jednocześnie,i zapewne wkrotce zrealizują ten zamysl. A wtedy na ich miejsce firma i tak będzie zmuszona zatrudnic kogos z większe pieniadze... Umiejętność przewidywania? Zadna

Amanda

Czy bedzie ta firma jeszcze istniala w Polsce? Chce zlozyc aplikacje, ale wasze wypowiedzi na tym forum mnie odstraszaja? Czy sa jakies pozytywne strony pracy w tej korporacji? Cos z czego jestescie dumni jako firma?

A1

Możliwe, że o to właśnie chodzi, ciężko wyczuć. W zeszłym roku zatrudnili wiele nowych osób, bo i wiele osób sie zwolnilo, teraz te osoby chciałyby awansować, a pozycje zamkniete. Dawno nie mieli fali zwolnień wiec chyba czują sie nieco zbyt pewnie.

Serek homogenizowany
@Amanda

Jako pracownik z ponad 2-letnim stażem ujmę to w taki sposób: Nie ma z czego być dumnym pracując dla tej korporacji, jesteśmy tanią siłą roboczą do przeklikiwania tasków w excelu i tyle. Tu nie ma budowania relacji z klientem itd. jest to bardziej fabryka, niż bank. Jeśli chodzi o pozytywne strony pracy tutaj to masz 3 dni pracy z domu, pensja jest na czas, dostajesz umowę o pracę od razu. Do tego firma daje możliwość ubezpieczenia się wcale nie takim złym pakietem, do tego Multisport i punkty z my benefit ( bardzo ciężko je wykorzystać na coś sensownego, ale czasem się uda ) Masz szkolenia wewnętrzne z excela, czasem jakiś event - zazwyczaj słaby i poza godzinami pracy, ale jest. Praca nie wymaga wiedzy finansowej. Co do składania aplikacji to teraz raczej jest freez, firma chce ograniczyć ilość pracowników, a nie zatrudniać nowych. Możesz spróbować jeśli jesteś świeżo po studiach i to twoja 1 praca, ale może być tak, że np. zadzwoni do ciebie hindus powie że umówią cię na rozmowę z managerem i słuch po nich zaginie ( freez ) Czy ta firma zostanie w Polsce ? Na pewno nie w takiej ilości pracowników jak obecnie, będzie się stopniowo przenosić do bardziej opłacalnych lokacji, ale może w jakimś stopniu zostanie.

@Serek homogenizowany

Pytanie, co by miało tutaj zostać i po co skoro nie ma tutaj relacji z klientami. Tak jak wspomniałeś, ma być tanio, jesteśmy po to, żeby siedzieć, klepać codziennie to samo i się nie odzywać. Ta firma nie daje nic poza tym, że masz pewną pracę. Jak masz słabe wykształcenie, ale chcesz mieć pracę biurową to spokojnie można tutaj siedzieć. Pensje głodowe. Ja uważam osobiście, że powoli zaczną się tranzycje procesów do innych tańszych lokalizacji, np. Indie i będą ucinać tutaj kolejne etaty, zamykać zespoły i przerzucać ludzi do innych zespółów. Już tak było, że zamykali dział i był wybór albo się zwalniasz, albo inny zespół. Nie po to SSB przenosiło taski do Polski, żeby to było drogie. Te zadania, które są w Polsce to nawet średnio ogarnięty licealista przeklika.

@Marcin

Zależy od procesu. Pracownicy z Indii maja pewne ograniczenia i ciężko im idzie z bardziej skomplikowanymi taskami. Dla ogarniętego seniora z UK/Niemiec czy Luxa musza dać przynajmniej 5k eur wiec do cięższych taskow jeszcze będą Polskę wykorzystywać.

wujas
@Amanda

Czy ta firma będzie istniała w Polsce?? Chłopie, SS to jedna z najpotężniejszych korporacji na świece, właściciel praktycznie każdej większej firmy notowanej na giełdzie NYSE. Tutaj mają (usunięte przez administratora) pilnowany przez namiestnika, tzn. ambasadora (obecnie Mark Brzezinski), mogą robić co chcą, za ułamek tego co muszą płacić na tzw. Zachodzie. A ty się pytasz czy ta firma będzie istnieć w Polsce??

@wujas

Dokładnie. Niektóre procesy muszą zostać w Europie i nie będzie można ich outsourcingowac do Indii że względów prawnych. Jesteśmy liderem taniej siły roboczej w Europie. State nas nie zostawi :)

kołpaki
@wujas

@wujas Firma może będzie działać tylko nikt tam nie będzie chciał robić za (usunięte przez administratora). zostaną same wice prezydęty

No raczej ciezko zmienic prawo europejskie dla jednego State Street, ale co ja tam wiem, poslucham sie randomowej osoby w internecie :D

Nie polecem

Ogólnie mówi się, ze oferty pracy są zamrożone - dążą do redukcji kosztów i chcą aby pracownicy się zwalniali bo firma przezywa kryzys - zawsze znajdzie się kto będzie klepał za innych za free - wiec pomysł super XD . U koleżanki w teamie ludzie pracowali po 9-9,5 przez parę miesięcy i nikt nie miał z tym problemu - tylko okłamywali ich, ze rekrutacja trwa ale nie mogą znaleźć odpowiednich / doświadczonych osób. Myślałby kto jakim trzeba być wybitnym żeby pracować w tej firmie XD To nie jest moja pierwsza praca w korporacji ale stwierdzam ze takiego chamskiego zachowania ze strony managementu można sobie darować w życiu. Podsumowując => korpo jak korpo ale zawsze można wybrać mniejsze zło XD

@Nie polecem

Pełna zgoda wyjąwszy jedynie to, że firma przeżywa kryzys. To nie jest prawda, to jedynie bzdura, która kadra zarządzająca będąca niczym kukiełki powtarza, bo tak najłatwiej usprawiedliwiać dyletanctwo i fakt, że polski oddział za bardzo sobie fika, oczekując wynagrodzenia na poziomie, work-ballance oraz premii. Nagroda za pracę jest dla jankesów, dla polaczków są darmowe banany we wtorek.

@szpinak

Mam takie samo zdanie bawią mnie też eksperci z tych komentarzy, którzy uważają że te śmieszne podwyżki inflacyjne coś zmieniają dla bliliardowej korporacji xd może Januszem padnie ale nie kilkusetletnia firma ze stanów, pozdrawiam.

Kandydatka

Cześć, Nie wiem co się tutaj wydarzyło, ale jestem rozczarowana procesem rekrutacji. Miałam rozmowę z HRami z Indii, potem z managerami. Wszystko dobrze, całkiem miło i łatwo i dostałam informację, że feedback z 2 tygodnie. Po 2 tygodniach zero odpowiedzi, więc napisałam maila do pani z Indii, a potem kolejnego. Odpisała po ponad 3 tygodniach od rozmowy, że nadal nie ma decyzji i może następny tydzień. Po tym czasie pani z Indii się nie odezwała, więc napisałam pierwsza. Po paru dniach dostałam informację, że jeszcze nie ma decyzji i może w kolejnym tygodniu. Po 6 tygodniach od rozmowy napisałam znowu maila z pytaniem o feedback. Nie ukrywam, że zaczęło mnie to już mocno irytować, bo ile można czekać. Oczywiście znowu bez odpowiedzi, więc po paru dniach kolejny mail. Tym razem odpowiedż inna i że oni potrzebują jakieś approvale i że to zajmie 2 tygodnie i wrócą za 2 tygodnie. 2 tygodnie minęły w piątek, oczywiście pani z Indii nie odezwała się. Poczekałam do wczoraj i napisałam maila z pytaniem. Dzisiaj dostałam odpowiedź, że manager chciał mi zaproponować pracę, ale jednak ta pozycja nie zostanie otwarta i przepraszają. Jestem bardzo negatywnie zaskoczona całym procesem rekrutacji i brakiem szacunku do kandydata. Przecież ja też musiałam do tego przysiąść, poczytać o firmie, nauczyć się pojęć, teorii, wziać udział w rozmowie, potem marnowałam czas na pisanie maili do Indii i na końcu się okazuje, że jednak pozycja nie zostanie otwarta. Po co przeprowadzają rozmowy i rekrutują, jak potem w taki sposób traktują kandydatów? Jestem bardzo rozczarowana i żałuję, że nie wierzyłam w posty pisane na tym forum.

Zainteresowana

Czy sa firmowe eventy? Christmas party czy away day? Czytam i widze ucinane sa wydatki a to zazwyczaj zle wrozy co do budzetu na inne cele: podwyzki, szkolenia, wyjazdy sluzbowe

SS
@Zainteresowana

Paradoks tej firmy polega na tym, że marnują pieniądze na takie właśnie pokazówki, eventy i nic nie wnoszące (usunięte przez administratora) show, jeden z nich się właśnie zbliża, bo swoi muszą zarobić, odklejony, lewacki hr musi się wykazać, a w międzyczasie budżet na podwyżki, premie itp w polskim oddziale prawie nie istnieje. Znalazłem kiedyś dyskusję o tym, że A2 w USA są zbulwersowani premią rzędu kilkunastu tysięcy USD, przeszło roczna pensja naszego A2, w momencie, kiedy na porównywalnym stanowisku w pl taki bonus, to ponad 20x mniej, to się samo komentuje. Podwyżki rzędu 5% przy realnej inflacji 10-60% zależnie od sektora, wzrostów cen w sporej części napędzanych przez firmy takie jak ta ;-)

@Zainteresowana

Szkolen tutaj nigdy nie bylo, chyba ze mowisz o wewnetrznym kursie Excela. Wyjazdy sluzbowe od dluzszego czasu sa zamrozone.

@Marcin

A pytałeś menagera o możliwość rozwoju? Może za mało się starasz?

@Andrzej

Co może mi zaproponować manager?

@Marcin

Możliwość rozwoju, dodatkowe szkolenia w konkretnym kierunku albo na konkretne stanowisko i dodatkową pracę aby awansować, jak będziesz robił tylko to co umiesz i się nie rozwijał to będziesz jak chcesz dostać podwyżkę? Awans? Za siedzenie i klepanie swojej codziennej pracy maja cię nagradzać?

@Andrzej

Sądzę, że nie znasz tej firmy, a na pewno nie znasz realiów rynkowych. Zadam inne pytanie. Jakie szkolenia może mi zapewnić manager w SSB, które będą przydatne w innej firmie?

@Marcin

Manager w SSB będzie robił wszystko, żebyś nie był atrakcyjnym pracownikiem na rynku pracy poza SSB. Skoro SSB płaci poniżej rynku to nie ma żadnego celu, żeby w szkoleniu swoich pracowników pod kątem umiejętności opłacalnych rynkowych - są świadomi, że to będzie tylko dla nich strzał w stopę, żeby pozwolić się wyedukować i odejść kumatej osobie na lepszą stawkę. State liczy na wytrwałych, posłusznych i niezadających pytań pracowników, którym nie będzie przeszkadzał poziom wynagrodzeń, słabego IT, fatalnych HR-ów, ucinanych benefitów itd. :)

Ben
@Andrzej

Krótka wersja "xD", dłuższa: polecam zapytać się każdego managera i nagrać reakcję. Dają linki do pustych stron z wiedzą z google, odsyłają do rządowych witryn i generalnie robią wszystko, żeby nie pomóc, bo... jak wyżej, nie chcą ludzi z oczekiwaniami. Chyba, że podejdziesz któregoś po pijaku, to się dowiesz na czym to stoi ;-) U nas ze szkoleniami było tak, że jak wymieniła się prawie połowa zespołu, to z nożem na gardle zmusili seniorów do zrobienia szkoleń i nikt nie tłumaczył co, skąd czy dlaczego, ale jak mamy robić swoje zadania po linii najmniejszego oporu, żeby przechodziło, nigdy nie było żadnej odgórnej inicjatywy, programu mentoringowego nie pogodzisz z pracą. Z resztą o czym my gadamy, jak generalne szkolenia prowadzili ludzie, którzy nie mieli pojęcia czym będziemy się zajmowali, albo przy prezentacji narzędzi prowadzący nie mieli dostępu do wszystkich funkcji i przekładali tłumaczenie ich działania "na później", które nigdy nie nadeszło xD Jeżeli trafisz fajny zespół, ktoś Ci wytłumaczy kilka rzeczy ponad program, jeżeli nie, tough luck, radź se sam.

Amanda
@Ben

A jak w ogole oceniacie kadre zarzadzajaca tutaj?

Ben
@Amanda

Raczej skupiają się na własnych sprawach, plotkach, mikropolityce i tylko przekazują informacje z góry, zwykle nawet nie wiedzą co dzieje się w zespole i nie znają narzędzi pracy, z drugiej strony większość ludzi udaje, że jest ok, żeby nie było zbędnej pracy, bo jak chcemy zmian, to kończy się zwykle na "świetny pomysł, to ja zupełnie losowo wyznaczę kilku z was, wymyślicie jakie zmiany chcecie i jak je wdrożyć, tylko już nie zawracajcie głowy", a każdy wie, że nie mamy do tego narzędzi, wiedzy ani uprawnień. Jest dobrze, jak jest dobrze, wszyscy się lubimy, większość rzeczy da się dogadać itp. w kryzysie wychodzi bezradność, egoizm i to, że tak naprawdę tylko przekazują decyzje zwierzchników, jedyne co ich interesuje, to święty spokój i comiesięczny odcinek, a funkcjonowanie zespołu pozostaje w rękach seniorów/supportu.

Marysia
@Ben

Wszystko się zgadza, dodam jeszcze, że dochodziło do takich paradoksów, że jeśli jakiś manager chciał iść wyżej, to oczekiwano wręcz od niego, że oleje zespół i pilnowanie procesu na rzecz właśnie polityki, 'visibility' oraz inicjatyw miedzydepartamentowych. Czyli po ludzku - przestanie robic rzeczy wnoszące jakaś wartość dodana na rzecz totalnego festiwalu pustoslowia i debat na temat kolorów nagłówków w tabelce. Takie tutaj panują standardy, oczywiście nikt tego nie ukroci, bo góra jest świecie przekonana, że tedy droga, sami w koncu nią podążali.

@Marysia

Potwierdzam, tak dostałem officera w tej firmie xd

Czy ktoś kto jest w „entitled group” czyli np ma dziecko poniżej 8 lat, starał się o prace remote 100% lub chociażby 1-2 dni z biura w miesiącu? Chodzi mi o osoby, które już pracują w SS i dotychczas przyjeżdżały 1-2 dni w tygodniu do biura.

czyjas stara
@Ewa

decyzja nalezy do menedzera, menedzer ma wytyczne od swojego menedzera, procent full remote musi sie zgadzac z odgornymi zalozeniami. proboj, mnie sie udalo jedynie zostac na dotychczasowej personie. gadka o elastycznosci, przyjaznosci rodzicom work life balance i indywidualnym podjesciu w moim zespole okazala sie fikcja - nie pierwszy raz, niestety

@czyjas stara

No właśnie u mnie podobnie, podejście miało być indywidualne do każdego ale nie jest. Co innego na town hallu i co innego na 121.. niby zależne od managera ale końcem końców jednak nie, manager tłumaczy się swoim managerem albo Scottem xd. Parodia.

Kissinger
@Ewa

Tak się rozgrywa swoje interesy. Na zewnątrz deklarujemy wartości. Gdy przychodzi czas na ich realizację, wtedy okazuje się, że to "indywidualna sprawa", że "technicznie tak, ale [tu wstaw argument]" lub tym podobne. A jak słyszysz, że sprawa będzie załatwiana "indywidualnie" to powinna się zaświecić żółta lampka. Ludziom podzielonym, bez wzajemnej komunikacji łatwiej się wepchnąć to, co chce slave street. Żadna firma na starcie nie przyzna, że sorry, ale nie ułatwimy wam pracy zdalnej. To by się poniosło błyskawicznie.

Gosia
@Kissinger

A wiecie może czy jest jakiś wymóg ilu pracowników ma chodzić do biura etc? Bo u mnie na samym początku było 2 razy w tygodniu po czym po rozmowach gdzie połowa ludzi sobie pozałatwiała ze nie chodzi w całe albo jakaś śmieszna ilość dni, dostaną feetback żeby się częściej chodzić niż tylko to minimum co mam.

@Gosia

Nie ma takiego wymogu, musisz chodzić tyle ile masz wpisane na myworkday w "persona".

Firma już od mniej więcej 1,5 roku zdycha i zdechnąć nie może. Ludzie nam się zwalniają, nowych nie ma, benefity z roku na rok co raz gorsze. Przy planowanej podwyżce minimalnej w przyszłym roku, (usunięte przez administratora) popękają i stejt odleci na latającym dywanie do Indii. Ewentualnie jakiś rightsizing i przenosiny do Rumuni czy czegoś takiego jeśli zależy im na lokacji w mniej więcej tej strefie czasowej.

Scott

Czemu Kasujecie komentarze, gdzie było info o freezie do końca roku oraz o info, które poszło do vp ze nie będzie budżetu na bonusy roczne za 2023???

biedna Liza
@Scott

to znaczy ze nie ma sie co spodziewac bonusu za 2023? a co z podwyżkami?

SVP
@biedna Liza

Nie będzie ani bonusa ani podwyżek.

Magda
@SVP

Skąd macie te informacje? W sensie już się gubię bo jednych zatrudniają innym nie odpisują usuwane są komentarze o freezie i braku bonosow po czym usuwane są o tym że zatrudniają się ludzie. To forum to straszna dezinformacja. Z tego co mi wiadomo freez był , czy jest dalej nie wiem. Budżet jest oficjalny czy jeszcze nie skończony? To forum to trochę jak sądaże wyborcze. Ktoś coś usłyszy i potem wypisuj.

@Magda

Malo wiesz. W tamtym roku regularnie ponad150 otwartych ofert do SSB. Teraz nie ma 40. Ludzie odchodza, a oni mowia, ze sorry, ale nie zatrudniamy. A Ty sie pytasz czy jest freeze?

Magda
@Marcin

Mogli też zatrudnić sto dziesięć osób i teraz potrzebują czterdziestu ;). Jak tak czytam te opinie to zatrudniają pojedyncze osoby do zespołów które tego potrzebują, a jak są zespoły co przez pół dnia ktoś się obija i nagle tracą dwóch pracowników to po co kogoś zatrudnić skoro reszta w końcu będzie pracowała. I to akurat z życia przykład jest kilka zespołów w których " lunch zaczyna się koło 12 a kończy o 14. To chyba nie jest normalne ani zdrowe dla firmy co myślisz?

@Magda

Otóż to! Właśnie potwierdziłaś, że trwa freeze. Ludzie się zwalniają, oni likwidują pozycje i nie zatrudniają i zrzucają więcej pracy na obecnych pracowników. Cieszę się, że jesteśmy zgodni, że freeze dalej obowiązuje.

Magdzie chodziło o to, że jedzą obiad przez 2 godziny.

Beny

Trzeba też zrozumieć jedną podstawową rzecz. Po powrocie ze zdalnej uświadomili sobie ilu trzymają bumelantów. Do tej firmy ściągnął mnie kumpel, którego tydzień pracy zwykle wyglądał tak, że przez +- dwa dni był przyparty do ściany po 10h, ale reszta, to 2-3h rutyny i teraz muszą kombinować, jak w biurze wyglądać jakby mieli zajęcie, przepalają czas, żeby nie było problemów, bo nikt nie pozwoli im się np wtedy oficjalnie doszkalać, wyszłoby, że nie mają co robić. Chore, ale zgodne z realną polityką korporacji. O tyle o ile uważam, że to zła firma nie tworząca żadnego pożytecznego produktu, a praca dla niej poza komfortem i niskim progiem wejścia jest zwykłym marnowaniem czasu oraz zasobów wytworzonych przez pożytecznych ludzi, to jednak w porównaniu do prawdziwych pracodawców mocno przepłacają... to złe słowo, utrzymują stanowiska wielu nierobów z generacji płatków śniegu i ciężko się dziwić tego typu cięciom, ale problem polega na tym kto je robi i dlaczego na oślep. W moim zespole zmieniła się tendencja trzymania kilkunastu A1 zmienianych co pół roku, kiedy nie wytrzymują ciśnienia, za to przerzucili kilku doświadczonych pracowników z umierających działów i dali jakieś śmieszne awansy, żeby zatrzymać ludzi, którzy się sprawdzali, jest nas o 4 osoby mniej, a zmiana na plus jest potężna, bo nie marnujemy czasu na poprawianie pracy przemęczonych juniorów, spychanie odpowiedzialności etc, tylko wyrabiamy się zgodnie z planem,,, dopóki działają systemy, ale mamy też ludzi gnijących na A1 od kilku lat i realnie wykonujących pracę wyższego stopnia za obietnicę awansu kiedyś tam jak będzie budżet, wręcz wdrażali do procesu officera, który do nas przyszedł, także mimo poprawy z inicjatywy oddolnej wszystko jest mrożone i psute od góry.

Zosia

Wiecie którego dnia przychodzą środki na my benefit?

@Zosia

Pierwsze albo drugiego dnia miesiaca

Alaala

Czy ktoś z dzialu Compliance miał pytania od managerów o definicje fundusze, akcje itd?

W tej firmie nie dało się pracować, 1 godzina rano była przeznaczana na czekanie aż się wszystko włączy. W ciągu dnia kilkukrotnie trzeba resetować system, bo muliło jak na ostatnim miejscu w autobusie po 3 snicersach, potem musisz się tłumaczyć z nadgodzin i czemu norma nie jest wyrobiona. Czułem się jak w szpitalu dla obłąkanych. Niby firma ma jakieś szkolenia językowe i inne, ale komu się chce to robić po 10 h pracy kiedy głowa już nie kontaktuje. Praca polega na klepaniu tasków w excelu i wyrabianiu norm. Dobre na rok, żeby było co wrzucić w papier i wyjazd do innej firmy, albo do Tworek.

Zapytam

Czy freeze w firmie na awanse dalej trwają? Ktoś coś wie? Wie do kiedy jeśli tak?

@Zapytam

Są nowe pozycje w MWD , działy zaczynają znowu promować pracowników. Jednak zatrudnianie z zewnątrz możliwe ze nie odbędzie się do końca roku , więc trzymajcie się :)

A2

A wiadomo kiedy maja zamiar odblokować awanse?

Całkiem mozliwe. Co roku jest jakiś powód, żeby oszczędzać na pracownikach. Co roku są jakieś oszczędności :) A tak przy okazji, to pamiętacie jakiś rok, kiedy firma nam coś dała a nic nie obcięła?

Yyy nie
@Marcin

Mi obcinają pensje ciągle póki co za nic. Nie opłaca się tam pracować jednak.

@Yyy nie

W jaki sposób ci obcinają pensje. Jesteś na kontrakcie z obywatelstwem Indii i pracujesz z tamtego kraju? Z umowy o prace nie można ci nic zabrać ile masz napisane tyle dostajesz. Także nie wiem co robisz w tej firmie ale rączej nie pracujesz.

Dlaczego ktoś zgłosił mój komentarz? Pisałem, że zatrudnili u nas pracownika i stażystkę. Jaki powód był usunięcia bo nie rozumiem? Teraz pytanie czy management nie chce żeby ludzie wiedzieli, ze normalnie zatrudniają, czy byli pracownicy sieją propagandę, że jest freeze. Najśmieszniejsze, że napisałem wczoraj, więc ktoś siedzi codziennie i zglasza niewygodne komentarze? Zobaczymy ile ten przetrzyma. Do poniedziałku wylogujcie się do życia.

Mka

Ile czekacie już na feedback/podpisanie umowy? Pyt, do zatrudnianych z zewnatrz

Mka

ja miałam jedna rozmowę miesiąc temu, miało być spotkanie z managerami i cisza. Teraz dostałam zaproszenie na rozmowę na inne stanowisko, dzwonili z Indii, umówili mnie z managerami od razu. Czy to normalna praktyka? Stanowisko officera

Ola
@Mka

Mam nadzieje, że nie, i że się dostaniesz. Ja się dostałam na associate 1, oficer to chyba coś innego, w każdym razie trzymam kciuki.

Ola

Wiem, że to opinie odnośnie firmy, ale mam problem z badaniami lekarskimi, wylatuje w poniedziałek na dwu tygodniowe wakacje i za dwa tygodnie zaczynam prace, a muszę jeszcze jakieś badania zrobić a na jutro nie ma terminów... wiecie może czy mogę zrobić je po pierwszym dniu albo czy da się jakoś ten dzień przesunąć? Bardzo mi zależy żeby jechać, a nie chce rezygnować to moja pierwsza praca. Waham sie jeszcze nad podjęciem studiów w kierunku finansów i chciałam zobaczyć czy to dla mnie, zaraz po maturze to ciężko wiedzieć co sie chce :/

@Ola

Zadzwon do HR-ow , powiedz o sytuacji, mozliwe ze przesuna Ci rozpoczecie pracy o tydzien lub dwa, musisz miec papiery.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1021.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 613, z czego 56 to opinie pozytywne, 153 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1124 ocen.

State Street Bank Polska