Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Hej jak wyglada teraz hybrydowy model pracy? Czy nowo zatrudnieni mają możliwośc częsciowo pracowac zdalnie czy wszystko jest w 100% z biura?

@Kandydat

New hire ma więcej dni z biura niz inni, ale przynajmniej u nas w zespole dwa dni w tyg mogą być w domu.

Ale to na stałe czy tylko na początku i po okresie treningowym jest opcja częściej pracować z domu?

@Kandydat

To zalezy od dzialu jak dlugo taki okres wdrozenia trwa, ale zazwyczaj po 3-4 miesiacach juz sie wiecej pracuje z domu ;)

twoj stary
@Kandydat

oczywiscie, ze jest opcja 100% pracy z domu, tylko nieoficjalnie i jak sie ma w porzadku menagera

@twoj stary

Z tego co wiem to nie jest tak ze się ma spoko menagera, tylko mają określoną liczbe ludzi na departament, które mogą byc na zdalnym.. Plus, to ze chce sie pracować zdalnie trzeba dobrze argumentować, menadzer potem tez to daje wyzej i to musi byc indywidualnie rozpatrzone..

ciekawy

Ktoś mi wytłumaczy jaki jest racjonalny powód że ten zakład goni ludzi do biura w takie dni przyczyniając się do mega korków? Jak to się ma to ekologii ?

I jak to wyglada z zatrudnieniami? Czy coś ruszyło? Ktoś miał rozmowę ostatnio? Albo słyszeliście czy kogoś przyjęli?

Pączek

Czy firma pokrywa teraz koszty pracy zdalnej wg kwietniowych zmian w kodeksie pracy? Czy ktoś już otrzymal taki zwrot?

A2
@Pączek

Firma obchodzi te przepisy jak się da. Podpisujesz po dobroci pracę hybrydową i pozwolą Ci pracować z domu, ale mogą Cię ściągnąć do oddziału. Nie wiem czy obecnie ktokolwiek ma prawdziwą umowę o pracę zdalną, nigdy nie spotkałem się z niczym poza dofinansowaniem na zakup krzesła.

@Pączek

Chyba umknęło Ci kilka ostatnich lat, więc przypominam. Jak pispolewica wzięła się za nfz, w rok wykreowali ponad 200k dodatkowych zgonów, jak wzięli się za przyrost naturalny, Polacy zaczęli się mnożyć jak... pandy w niewoli, więc oczywiste jest, że jak socjaliści wzięli się za pracę zdalną, to również wyginęła. Ta firma tnie koszty niższych stanowisk gdzie się da. Pewnie niedługo będą wypłacać wynagrodzenie w bonach, więc nie licz, że pozwolą Ci zgarniać co miesiąc darmowy bonus, albo dać tak prosty powód do ewentualnego pozwu. Jeżeli ktoś ma obecnie oficjalnie pracę zdalną, to są to tak wysokie stanowiska, że te grosze nie robią im różnicy.

Worker
@A2

Podpisywałes już jakiś aneks odnośnie zdalnej ?

typowe rekrutacyjne

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Ewelina

Hej, Wiadomo już, ile firma będzie dawać za pracę zdalną? Według nowego kodeksu pracy powinni płacić nam za pracę z domu.

olx

Czesc jak zostac officerem z zewnatrz, jakie sa wymagania oraz doswiadczenie i czy ta praca jest mega stresujaca na tym stanowisku.

А2
@olx

Ta praca jest stresująca od pierwszego dnia jak się przekracza próg. Wiecznie nie działające systemy, kłamstwa ze strony managerów… i mega dużo innych dziwnych rzeczy, których nie ma w innych korpo! Żałuje, ze przed zatrudnieniem czytałem ten forum z podejściem takim zero jedynkowym, otwarty mobbing od pracowników poziom wyżej ,a co najlepsze, wszystko musisz wiedzieć jak zaczynasz prace, nawet jak przychodzisz na staż to się patrzą na ciebie jak na (usunięte przez administratora) bo nie umiesz w system i apki XDDDD

Pytajnik

Hej, jakich pytan mozna spodziewac sie na rozmowie na poziom SA - team coordinator? Duzo pytan behawioralnych czy raczej wałkują z wiedzy teoretycznej? Zastanawiam sie jaka jest roznica w stosunku do innych firm. Dzieki

Nicki

Jakie sa widełki płacowe na staż w State Street?

@Nicki

Na staz nie przychodz. Będziesz robić to samo co A1 za mniejsze pieniądze.

Zawiedziony

Firma wydmuszka. Pierwsza rozmowa z rekruterem z Indii, pytania bardzo proste. Największą trudnością jest zrozumienie rekrutera, którego poziom języka angielskiego jest poniżej akceptowalnego (cała masa błędów słownych i gramatycznych, akcent to tylko dodatek). Następna rozmowa z managerami, już na dużo lepszym poziomie. Feedback od rekrutera zamotany - najpierw wiadomość, że wypadłem najlepiej na rozmowie i mnie wybrano ale nie oficjalnie (?), tydzień później oficjalnie, że zatrudniają i że nie długo wyślą papiery. Później co tydzień wiadomość, że umowa będzie za tydzień lub 2 i tak przez 3 miesiące. Na pytanie co się dzieje i kiedy będzie dokładnie - oni nie wiedzą. Wszystkie wiadomości pisane jakąś karykaturą języka angielskiego, trudne do zrozumienia. Teraz dostałem pytanie, czy nadal jestem zainteresowany i że mają do zaproponowania staż 6 miesięczny - dla osoby z doświadczeniem! Śmiech na sali. Z ciekawości zapytałem o warunki tego stażu, brak konkretnej odpowiedzi i prośba o podanie godziny, żeby skontaktowali się telefonicznie. Nikt nie zadzwonił, nikt nie napisał nic więcej. Dramat

Zawiedziony
@Zawiedziony

Na wiadomość, że już przeszedłem rekrutację i dostałem inne stanowisko, odpowiedź była: tak, wiem, ale to stanowisko jednak się nie otworzy, więc w zamian proponuję staż. Stanowisko było dla osoby już doświadczonej w danej dziedzinie, staż nie wiadomo w jakim dziale dla osoby równie dobrze w trakcie studiów ;)

Leo

Wykorzystujecie w działach już 150zl na osobę na integrację?

jhkgyh
@Leo

Tak ale wolałabym tą kasę dostać do ręki niż tracić czas po pracy na udawanie że jesteśmy zgranym zespołem. Gdyby tej kasy nie było to nikt by nie organizował takiego cyrku. Mogliby to chociaż w ramach godzin pracy zrobić, żeby dać każdemu równe szanse uczestnictwa.

Jan

Podwyżki Czy ktoś zatrudniony po 1 października dostał z tą wypłata podwyżkę ? Czy jest tak samo jak w przypadku premii rocznej że sie nas do tego nie wlicza ? Były plotki że każdy ma dostać

Hej, jak w SS wygląda to finansowo? Czy oprócz wypłaty są jeszcze jakieś dodatki lub bonusy? Świąteczne, premia roczna etc? Jesli tak jakiego rzędu są to kwoty? I jak wygląda obecnie to z nadgodzinami? Jest dużo? A jesli sa to czy płatne czy do odbioru?

Yeye
@Kandydat

Finansowo kiepsko, mało konkurencyjne zarobki. Bonus tylko roczny i to zależy od teamu plus oceny jaką dostaniesz za swoją pracę. Ja dostałalem 800zł. Od zeszłego roku wprowadzili system my benefit, który jest mocno ograniczony. Możesz wydać na kulturę, sport i rekreację i pojedyncze hotele. Miesięcznie dostajesz tam nieco ponad 100 z możliwością opłacenia multi sporta za te punkty, a premia świąteczna też jest w formie punktów. Nadgodziny są zależne od wielu czynników, ale nie znam teamu w którym by nie zostawali dłużej minimum raz w tygodniu. Czy dostaniesz godziny do wykorzystania czy kasę to zależy od działu.

Jakub

Hej, czy ktoś ostatnio aplikował i miał pierwszą rozmowę? Ile czekaliście na telefon z Indii?

@Jakub

Ja na pierwszy telefon z Indii czekałam ok 3/4 dni. A rozmowę z menagerami jakoś tydzień

olkaaaaa
@Ania

A czy po rozmowie z Indiami dostałaś feedback na maila? Czy zadzwonili do Ciebie i umówili się na rozmowę z managerami?

@olkaaaaa

Miałam feedback na maila. Z terminem i linkiem do spotkania z menagerami

Abc
@Ania

A o co pytali cię na twojej rozmowie?

olkaaaaa
@Ania

Ja odbyłam rozmowę z Indiami, miałam dostać feedback i czekam już trzeci tydzień i cisza

@Ania

Hey, czy mogłabyś proszę powiedzieć ile dni czekałaś na ten feedback na maila? Jak szybko otrzymałaś odpowiedź w której zawarli termin i link do spotkania po rozmowie wstępnej z Indiami?

@Kandydat

Miałem rozowę z hrem i po tygodniu dostałem na maila odmowe, a szkoda bo z wszystkiego bylem przygotowany. myslalem, ze wszystko ok było, skoro mówiła mi z czego przygotować się do kolejnego etapu

Newbie

Cześć, ma ktoś informację jak jest w dziale AlS hedge funds?

AIS
@Newbie

Fantastyczny dział - na wszystko jest czas, systemy działają poprawnie. Ludzie zatrudnieni nie są przypadkowymi absolwentami socjologii na UJ tylko poważnych studiów analitycznych na SGH. Każdy zna międzynarodowe standardy księgowe, menadżerowie są bardzo wyrozumiali, proces idzie niezwykle sprawnie. Współpraca z innymi krajami przebiega bezproblemowo, nadgodzin nie ma żadnych nigdy. Do tego proces jest bardzo nowoczesny, w ogóle nie używa aplikacji-trupów od 15 lat podtrzymywanych przy życiu przez kiepskich informatyków. Do tego bardzo wysokie wynagrodzenie, świetna atmosfera - gorąco polecam! Bardzo serdecznie polecam!

GTR
@AIS

Podpisuję się obiema rękami. Jak State Street to tylko AIS, a szczególnie fund accounting. Ja osobiście tam nie pracowałem, ale słyszałem od kolegów stamtąd jedynie głosy zachwytu. Chyba nie można lepiej trafić. Brak deadlinów, spokojna praca, szczególnie na month end, świetne zarządzanie i kompletny brak nadgodzin, stresu i problemów IT. Wow!

@AIS

Nie ta firma. Pomyliły Ci się okna :)

Dziadek
@GTR

opinie o AIS mam odczytywac jako szydere czy szczera opinie iz tam jest lepiej z organizacja pracy jak i pensjami? mam tez drugie pytanie stanowiska z tytulem Middle Office Expert Senior Associate, jakie widelki wystepuja tam w zarobkach brutto miesiecznie?

Ernest
@Dziadek

Z ogólnego vibe'u tego forum łatwo wywnioskować, że to czysty sarkazm ociekający lukrem i jadem. Jest kilka działów, gdzie jest lepiej niż dobrze, ale do takich wchodzi się po znajomości i ludzie z nich się tutaj nie udzielają ;-) Dla ścisłości nie są to AIS ani Middle Office

@Ernest

A jakie w takim razie?

Byly pracownik

Cześć, W tamtym roku odszedłem ze State Street i chcę wam powiedzieć, jakie są moje odczucia. Przez wiele lat pracy w SSB sądziłem, że nie ma świata po za tą firmą. Była to moja pierwsza praca, spędziłem tutaj kilka lat, awansowałem, czułem się pewnie w procesie. Nie chciałem uwierzyć, że warto zmienić firmę. W końcu po długim czasie odważyłem się wysłać kilka CV i spróbować w innym miejscu. Okazało się szybko, że moja wiedza i doświadczenie niewiele znaczy na rynku. Dostałem pieniądze wyższe niż w State Street, ale szybko zauważyłem, że w zespole są osoby, które są o 4-5 lat młodsze ode mnie zarabiają więcej niż ja i są wyższej niż ja. Wtedy zrozumiałem, że zmarnowałem najlepsze lata życia w State Street. Czas, który powinienem wykorzystać na zdobywanie wiedzy cenionej na rynku, spędziłem w State Street klepiąc proces, który nie istnieje w żadnej innej firmie. Dlatego naprawdę zachęcam was, żeby próbować, nie bać się zmian i iść po swoje. Inaczej za kilka lat obudzicie się w ręką w nocniku, przeniosą procesy z Polski do Indii, a wy będziecie mało wartościowym pracownikiem na rynku pracy. State Street daje często poczucie bezpieczeństwa, pewną pracę i stabilność, ale nie daje wam nic, co jest cenione na rynku pracy.

Ela
@Byly pracownik

Ale czy możesz powiedzieć ze jest to zła praca na początek dla kogos kto dopiero zaczyna swoją prace w międzynarodowych korporacjach? Uważam ze zawsze mozesz dodatkowo robić coś co podniesie twoje kwalifikacje,

@Ela

Nie jest to zła praca, można równie dobrze iść do PWC gdzie nie masz nic ciekawego do roboty i brak jakiekolwiek rozwoju. Fakt faktem PWC w CV będzie wyglądał lepiej, ale ja np wracałem do Stejta po PWC i jestem aktualnie bardzo zadowolony :)

@Ela

Uważam, że na początek to dobre miejce, ale nie mozna się w SSB zasiedzieć. Jesli nie ma opcji na awans to od razu szukać innego pracodawcy. Ludzie tutaj siedzą latami i ze mną bylo podobnie.

Ela
@Byly pracownik

Dzieki za odpowiedz, myślę, że się zgadzamy w tym temacie :) zastanawiam sie tylko czy proces rekrutacji w SS nie jest prostszy niż w innych miejscach co moze być też plusem dla kogoś kto nie ma doświadczenia w job interwiew ?

Nonsens

W pwc jest praca hybrydowa lub zdalna? Gdzie w Krk się mieści ich siedziba?

Byly pracownik

Tez siedziałem kilka lat, ale uwazam, ze to duzy blad. Potem po kilku latach widzisz, ze zmarnowales sobie okres, kiedy powinienes sie uczyc i zdobywac doswiadczenie. Tak jak tutaj bylo powiedzane, jak doczolgasz sie do managera to jeszcze jest opcja, gdzies przejsc. A tak to gdzie wezma kogos, kto przez x lat puszczal makra w FA albo w innych Derywatach.

Michaska
@Nonsens

Maja albo full remote albo 1 dzien z biura. Zalezy od zespolu.

ehe
@Byly pracownik

Z tymi Indiami to trochę popłynąłeś ;) każdy w Stejcie wie na jakim poziomie są nasi hinduscy koledzy i raczej nie sądzę, że firma będzie tak zaślepiona ścinaniem kosztów żeby przenosić tam cokolwiek co wymaga myślenia. Przecież oni sobie z najprostszymi taskami nie radzą.

no hej

Czy w statestreet mogę sie ubiegać o umowe na zlecenie?

Arkadiusz Pan Pawłowski
@no hej

raczej nie, z góry proponują umowę o pracę

Pracuś

Cześć, ile czekaliście najdłużej na feedback po rozmowie z menagerami????

Ile się na telefon z Indii? Jestem po rozmowie z menagerami już i byłam tez z polecania przez koleżankę, minęły już ponad 3 tygodnie i nie wiem czy są jeszcze jakieś szanse, czy ktoś się w ogóle odezwie

@Ania

Pierwsza miałaś rozmowę z managerami? Czy masz na myśli feedback po rozmowie z managerami?

@Paweł

Mam na myśli feedback po rozmowie z menagerami

Wiola

Hej, czy rozmowa o pracę do SS jest bardzo trudna?

Pawel
@Wiola

Jak przyjdziesz na rozmowe to juz jestes przyjeta. Biora kazdego

Abc
@Wiola

Miałaś już może rozmowę? Możesz powiedzieć coś więcej? Możliwe że czeka mnie za kilka dni

fsdfsd
@Abc

nic a co, rozmowa typu czemu chces zdo firmy czy wiesz cos o finansach i biora byle kogo bo nie ma pracownikow

@Abc

Kiedys pisalam, radze skrolowac sobie pytania bo to sie za bardzo nie zmienia z tego co widzę.. Przebieg rekrutacji: - Pierwsza rozmowa telefoniczna, dzwoni zwykle Hindus, Przedstawi schemat rozmowy i ją zacznie. Przykładowe pytania, jakie najczęściej się pojawiają: Behawioralne: Co wiem o SS Dlaczego właśnie tam chce pracować Jak się dowiedziałam o SS Czym zajmuje się stanowisko na jakie aplikuje studia - jakiego przedmiotu nie lubiłas Czy lubię pracę w grupie Czy w swojej pracy miałam konflikty w grupie i jak sobie z nimi radziłam, jak były rozwiązywane Finansowe: Co to jest fundusz Co to jest akcja Co to jest obligacja Czym się różni akcja od obligacji Jaka jest różnica miedzy kontraktami futures i forward Co to jest NAV (Net Asset Value) Po rozmowie dostaniesz maila z terminem nastepnej rozmowy z menadżerami tym razem. U mnie przy pierwszej rozmowie to były moze dwa pytania finansowe, dopiero z menadżerami pytali więcej.

Wiola
@pracownik

Te pytania które wymieniłaś padły właśnie na rozmowe z menagerami? Całą rozmowe miałas po ang, czy część była po PL a część po ang?

mrs

W trakcie aplikacji jest pytanie o pochodzenie i orientację. Czy to ma jakis zwiazek w wykonywanymi zadaniami? ;)

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1021.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 613, z czego 56 to opinie pozytywne, 153 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1124 ocen.

State Street Bank Polska